´

Červenec 2008

Ceny za 6. bleskovku

31. července 2008 v 19:24 | Bellatrix |  Magické Bleskovky

Bajky barda Beedleho v prodeji!!

31. července 2008 v 19:13 | Nagini |  Bajky barda Beedleho
Upřímně, já tohle moc nesleduju, jen vím, že J.K. Rowlingová napsala skutečné Bajky barda Beedleho, o kterých se v HP7 docela dost mluví a také máme možnost si přečíst pár textů z knihy, ovšem pokud jsem si to nezaměnil s nějakou jinou omezenou knihou, kterou J.K. sepsala po vydání sedmičky, pár výtisků této knihy rozdělila mezi své přátele a jeden výtisk dala do dražby. Pokud vím, dražbu vyhrál Amazon.com a nyní knihu nabízí do prodeje ve dvou verzích.
Chtěl bych se tedy zeptat zkušenějších lidí, kteří tuto knihu sledovali, zda je mé tvrzení pravdivé nebo se týká jiné knihy. Sami se nyní podívejte na obálky obou verzí a mrkněte na samotný Amazon. Speciální verze je ZDE a obyčejná verze se nachází TADY.
Pls, napište koment...;)
P.S.: V USA kniha vyjde 4.12.2008.
P.P.S.: Do blogu se mi podařila nahrát obálka jen obyčejné verze, na tu druhou se tedy podívejte přes odkaz.

Britská premiéra bude dříve!!

31. července 2008 v 17:41 | Nagini
Podle portálu Yahoo! bude britská premiéra Prince Dvojí Krve přesunutá na bližší termín. Briti se tak filmu dočkají místo pátku 21.11. už v pondělí 17.11.2008!! Film má na této evropské premiéře podpořit svojí přítomností i britská královská rodina.
Text pochází z webu HarryPotter.sk, prošel překladem do češtiny.

Yates k Tomovi, Rupert k teaseru

31. července 2008 v 17:33 | Nagini
Teaser nám ale pořádně zahýbal potterovským světem. Rupert Grint se totiž vyjádřil ke své scéně, ve které nehybně leží na zemi a David Yates zase mluvil o malém Tomovi Raddleovi...

Yates o malém Tomovi Raddleovi alias o herci Herovi Toffinovi - synovcovi Ralpha Fiennese.
To, že se navzájem velmi podobají, byla výhoda. Ale ve skutečnosti jsem si Heroa vybral kvůli jeho úžasným hereckým schopnostem, které pro nás na plátně oživili Toma Raddlea, řekl režisér pro USA Today. Raddle měl už ve velmi mladém věku tendence ke krutosti. A to je velmi ojedinělé, dodal Yates.
Takto komentoval Rupert Grint bláznovství kolem teaseru a scénu, ve které nehybně leží na zemi:
Je to jen teaser, který má lidi zaujmout, řekl Rupert.
V tomhle filmu je Ron tak trochu otrávený, řekl s úsměvem Rupert, protože snědl koláčky od Romildy (určené pro Harryho), ve kterých byl elixír lásky. Harry dotáhne svého kamaráda k profesorovi lektvarů kvůli protilátce, protože jeho stav se každým momentem zhoršoval. Byla to celkem zábavná scéna.
Text pochází z webu HarryPotter.sk, prošel překladem do češtiny.

6. Bleskovka

31. července 2008 v 16:23 | Bellatrix |  Magické Bleskovky

Abyste se mohli zúčastnit a napsat tak komentář, musíte kliknout na nadpis článku!!

Tentokrát mám diplom dopředu udělaný, tak tam jen přidám vaše jméno a místo (pro první tři).
Dneska nejsou žádné otázky, ale křížovka... pokud máte PhotoFiltre nebo nějaký jiný editor, doporučuju otevřít si to v něm a vyplnit si to... ale nedoporučuju tisknout, protože já blb jsem udělala zelený pozadí a to by vám schramstlo hodně barvy x(.
Tajenka je červeně zvýrazněná a vyjde vám křestní jméno jednoho studenta z Bradavic... je to hodně lehký :-).
Do komentářů napište vaši přezdívku a tajenku. Hodně štěstí!

Harry Potter na Blu-Ray

31. července 2008 v 12:38 | Nagini |  Všechno, co se jinam nevešlo
...už samozřejmě vyšel. Ovšem 11.11.2008 vyjde kolekce všech 5 dílů. Přinášíme náhledy krabičky...;)

Happy birthday, Harry Potter!!

31. července 2008 v 11:02 | Nagini |  Harry Potter
Jak jste si možná všimli, náš blog nikdy nepřeje fiktivním postavám z HP. Sice tady naleznete blahopřání hercům, kteří danou postavu ztvárnili ale postavám jsme nikdy nepřáli. Dnes bychom ale měli udělat výjimku. Podle J.K.Rowlingové se totiž před 28 lety narodil Harry James Potter! Vše nej...;)

Dospělejší Neville??

31. července 2008 v 10:51 | Nagini |  Neville Longbottom
Sice se to na tomhle krásném dílku hemží prdlou Bellatrix Lestrange ale obrázek najdete v rubrice Nevilla. Proč? Protože tahle fotka je sem dána kvůli Nevillovi. Všichni si asi pamatujete na tuhle scénu na Ministerstvu. Mě ale tady Neville přijde o hodně dospělejší než byl ve filmu. Co Vám?
P.S.: Fotka byla naleznuta na Googlu.

Weasleyovi v Egyptě

31. července 2008 v 10:47 | Nagini |  Ron Weasley
Pamatujete na fotku z Vězně z Azkabanu?? Tady ji máte:
Nalezeno na Googlu...

Harry Potter v srpnové PREMIERE!!

31. července 2008 v 7:54 | Nagini
Harry se tedka objevil v Cinemě, ale to rozhodně nemá na měsíčník Premiere. Ta totiž šoupla Harryho rovnou na obálku (fanoušci Temného Rytíře mírně popuzeni...:) ) a uvnitř časopisu najdete 6 (!!) stránek o HP6. Ještě jsem si to nečetl, chtěl jsem to dát hned na blog ale podle podnadpisu na titulce "Sex, drogy a rokenrol" usuzuju, že se asi dočteme co so v červencovém EMPIRE. Tedy prohlášení Davida Yatese a Daniela Radcliffea. Ale i tak rozhodně doporučuju koupit!!
P.S.: Až se na PotterWebu nebo na nějakém blogu objeví scany z časopisu, rozhodně nečekejte, že se objeví i tady. Přijde mi nechutné, dávat sem velkou práci jiných (chápu malý článeček třeba z Brava ale aby někdo oskenoval 6 stránek z Premiere, jako že je určitě někdo brzy oskenuje, to mi přijde fakt hnusný. Alespon na našem blogu to fakt nečekejte...).

Vše nejlepší, Richarde!

31. července 2008 v 6:00 | Nagini
Dnes slaví své 61. narozeniny Richard Griffiths, představitel Vernona Dursleyho. Vše nejlepší!

Vše nejlepší, Joanne!

31. července 2008 v 6:00 | Nagini |  Joanne Kathleen Rowling
Dnes slaví své 43. narozeniny Joanne Kathleen Rowlingová, autorka knih o Harry Potterovi. Vše nejlepší!

Rozbor teaseru: zajímavé události

30. července 2008 v 20:13 | Nagini
Screeny z teaseru se momentálně válí na všech velkých HP webech i na blozích, takže vážně nemá cenu je sem dávat (i když jsem je poctivě screenoval, a optařil našim nápisem...:) ). Ale co má cenu sem dát, je bezpochyby popis teaseru. Pojdte se podívat na pár podrobností...;)

Ach, ty naše blbosti... (stojí za to!)

30. července 2008 v 12:48 | Nagini
Neměl jsem co dělat, přece jen nechci REDUCTO dnes zamořit všem možným o teaseru (také si přece musíme pošetřit něco na zítřek...:) ) a tak jsem mrkal na různá videa. Tohle, co Vám ted ukážu se sice netýká HP ale pokud jste to neviděli, rozhodně byste se na to měli podívat!! Nejedná se o žádnou parodii, tohle vytvořili sami tvůrci filmu! Upřímné, nikdy by mě nenapadlo, že by třetí Mumie a Olympijské hry šli někdy vůbec k sobě ale... jdou a je to fakt hustý!! Pokud přežijete nudný začátek, dostane se Váms nad trochu té zábavy... Nebo alespon u mě to tak fungovalo...:))
V srpnu 2008 se v Číně probudí mumie i Olympijské hry

Gorilla.cz připravila české titulky!!

30. července 2008 v 10:17 | Nagini
Stránky Gorilla.cz připravili pro teaser české titulky, pokud jste teaseru vůbec nerozuměli nebo jste prostě jen nepochytili každé slovo, určitě se podivte...;)

Harry Potter 6 Teaser s českými titulky od Gorilla.cz


Menší aktualizace oficiálních stránek a našeho blogu

30. července 2008 v 9:15 | Nagini
Oficiální stránky filmu HarryPotter.com prošli menší aktualizací. Najdete tam oficiální nápis filmu a k tomu odkaz na teaser. Pokud ale stále chcete vidět oficiální stránky k Fénixově Řádu (i když ty už také dlouho nevydrží), podíveje se SEM.
Na našem blogu se už změnila "anketa měsíce" i "zajímavé video". Pokud se na ně chcete podívat, mrkněte do menu a hledejte v sekci "Zajímavé odkazy".
Jinak bych chtěl stále připomenout naší Reducto Galerii. ZDE můžete napsat jméno Vámi oblíbené postavy, a brzy se dočká své vlastní galerie. Zatím tam jsou pouhé tři přání, a to už je jedno z nich splněné... To už po žádné další netoužíte...?
Jinak chci také připomenout naši návštěvní knihu, kam můžete psát různé vzkazy na náš blog a nebo jen tak s někým kecat o HP nebo o našem blogu. Návštěvní knihu hledejte v menu v sekci "Zajímavé odkazy", "Rubriky" a nebo prostě klikněte SEM. Poslední příspěvek byl přidán 22.5., koukejte to změnit a oživte opět naší násvštěvní knihu, psát můžete o čem koliv, co se týká HP...;)
Jinak se také začněte loučit s tímto designem, brzy bude nové. I když brzy neznamená, že třeba hned tento týden. Prostě, BRZY....;)

Harry Potter v srpnové Cinemě

30. července 2008 v 8:45 | Nagini
V aktuálním (srpnovém) vydání časopisu Cinema najdete dvě stránky věnované šestému Harrymu Potterovi. Najdete tam čtyři fotky z filmu a článek.
Navíc si přečtete o filmu Temný Rytíř, kde si zahrál Gary Oldman a o filmu Mamma Mia!, kde si zahrála Julie Walters.
Vybrat si také můžete ze dvou obálek... Bude Vám přednější Gary Oldman za Rytíře nebo Julie Walters za Mamma Mia!?:)
Fotka pocházejí ze stránky blog.cinemamagazine.cz.

Nové obrázky z filmu (zřejmě samolepky)

30. července 2008 v 8:35 | Nagini
Slovenské stránky HarryPotter.sk včera večer zveřejnili "kartu", na které se nachází několik fotek z filmu, zřejmě se jedná o samolepky do samolepkových alb, která budou vydána současně s filmem.
Vidět můžeme mladého Brumbála, Harryho s Ronem, Hermionu, Draca, Lupina, Tonksovou, Ronovi rodiče a pár dalších.

HP6 teaser - Reducto recenze

30. července 2008 v 7:43 | Nagini
Teaser jste už určitě viděli, viděli jsme ho i my (tedy spíš já, Bellatrix podle plánu spí…J) a tak byste se měli dočkat nějaké té plánované recenze od nás (tedy spíše ode mne…J).
Už jen začátek Vás určitě zasadí do atmosféry, kterou je teaser na šestku doslova obalen. Nedočkáme se snad žádného veselého nebo pozitivního záběru, vše se odehrává v temných a ponurých barvách. Jediné, co se od všech záběrů liší je bradavický expres, který ovšem nepůsobí zrovna radostně. Jen hudba ze začátku teaseru je úžasná, myslím si, že perfektně zvolená pro tyhle záběry. Můžeme vidět pohled na noční Bradavice, Harryho s Brumbálem v jeho pracovně, kde ředitel školy po Harrym chce menší prosbu - podívat se na jednu vzpomínku. Hádejte jakou… Ano, vzpomínka, kdy jde Albus navštívit malého Toma do sirotčince se stává ústředním motivem teaseru. Z malého Toma až mrazí v zádech a na konci teaseru opravdu dokážete uvěřit, že z toho malého bledého kluka může být Pán zla.
Tenhle díl už určitě nebude pro děti, jak si sami můžete všimnout, už jen teaser je velmi temný a chvílemi i depresivní. Ted jde jen o to, jestli si Yates nevybral všechny temné scény z filmu a nedal je do teaseru (pamatujete přece na slova hlavní trojice, že šestka bude mnohem veselejší než pětka?). Ale budeme věřit, že ne. Teaser byl jak u filmových kritiků tak i u potterovských fanoušků přijat velmi kladně ale čemu se všichni diví, je to, jaké záběry se v teaseru nachází… Utíkající postava křovím (Harry?), záběr na neznámého děsivého člověka (nejspíše Šedohřbet), Ron ležící nehybně na zemi a nad ním se sklánějící Harry a odzbrojená Ginny kdesi…kdesi. Ani vlastně nejde poznat co je to za místo, ale v diskuzích se lidé shodují, že asi půjde o útok na Doupě. Já jen souhlasím. Jen škoda, že se celou dobu neobjevuje Hermiona…
Tak abych to shrnul, teaser se velmi povedl. Je zajímavý, poutavý, atmosférický a hlavně tajemný. Už se ani nedivím, že letos teaser na dalšího HP nepouštějí před nějakým animákem jako třeba minule před Happy Feet, děti by totiž ani nepozneli, že to byla ukázka na Harryho Pottera. Pokud v tomhle stylu budou pokračovat další trailery a i samotný film, myslím si, že se máme na co těšit…

Moje hodnocení: 8/10


Harry Potter and Half-Blood Prince Teaser

30. července 2008 v 7:03 | Nagini
Dnes ve 03:00 hodiny ráno se objevil teaser na šesté pokračování Harryho Pottera.
Podívejte se na něj ZDE.
nebo na YouTube: