´

Září 2008

Bajky barda Beedleho i na Slovensku!!

30. září 2008 v 11:18 | Nagini |  Bajky barda Beedleho
Kniha The Tales of Beedle the Bard, o které se mluvilo v sedmém díle Harryho Pottera v USA a dalších anglicky mluvených zemích vyjde 4.12.2008. To už víme. Také víme, že vyjde v několika dalšíc zemích, například Německo nebo Francie. Co je ale úplnou novinkou je to, že kniha Bajky barda Beedleho vyjde i ve slovenském jazyce!! Tuto zprávu včera přinesli stránky Priori-Incantatem.sk potvrzenou přímo od slovenského vydavatele HP knih Ikar!!
"PR manažérka vydavateľstva Ikar, pani Mária Lešková vo svojom vyhlásení píše: "Knihu The Tales of Beedle the Bard (Rozprávky barda Beedla) plánujeme vydať." Dodáva však, že presný termín vydania zatiaľ nie je známy." - Priori-Incantatem.sk
Jak to vypadá s českým překladem není známo, proto jsem napsal do českého vydavatelství Albatros a snad již brzy Vám přineseme oficální stanovisko českého vydavatele.

První oficiální fotky z Rupertova CherryBomb

30. září 2008 v 10:51 | Nagini |  Rupert Grint
O filmu CherryBomb, který nedávno dotočil Rupert Grint jsme Vám již psali. Rupert se sice nyní prohání na natáčení jeho nového filmu Wild Target (kde si mimochodem zahraje i Bill Nighy, který měl ztvárnit mudlovské ministra - ten se nakonec ovšem nedostal ani do scénáře...), to však ale nebrání tomu, aby se na svět dostaly první dvě oficiální fotky z filmu!! Musím dodat, že Rupert je na fotkách skoro k nepoznání (ne tak doslova) a je vidět, že se mu odlišení se od Rona začíná pomalu ale jistě dařit...
Jen dodám, že stále není stanovena premiéra filmu, v průběhu příštího roku bychom ho ale měli vidět určitě...
*Zdroj fotek*

Knihy Harry Potter - UKRAJINA

28. září 2008 v 13:29 | Nagini |  HP1 - Kniha
Každá země, kde byl Harry Potter vydán má své vlastní obálky. Některé si "vypůjčí" jinou verzi (nejčastěji od Mary GrandPré) ale najdou se i tací, kteří si obálky vyrábějí úplně sami (například Německo nebo právě Ukrajina). Ta má tak zajímavé obálky, že je musíte prostě vidět. Dlouho jsem váhal, jestli mám do nadpisu napsat "krásné obálky" nebo "zajímavé obálky" ale jelikož si jistě každý udělá na ukrajinské obálky vlastní názor, zvolil jsem titulek neutrální. Mě osobně se obálky velmi líbí. Možná jsou přeplácané, ale mají své kouzlo a jsou prostě hezky vymyšlené...
První obálka - vidíme Bradavice, Brumbála jako část věže hradu, Harryho se zlatonkou, Snapea, světlovlasou (!!) Hermionu s hromadou knih, Rona, profesorku McGonagallovou, bystřejší oči si možná v dáli všimnou Hagrida, kentaura, jednorožce nebo v popředí mezi stromy schovanou Norbertici...:)

Fotka z natáčení - David a Ralph

28. září 2008 v 8:45 | Nagini
Společná fotka režiséra Davida Yatese a představitele Voldemorta Ralpha Fiennese z natáčení filmu Fénixův Řád. Všimněte si, že každý režisér "má něco do sebe"...:) Například Mike Newell neustále na natáčení nosil vestu a David naopak všude (nebo alespon hoodně často) nosí šálu...:) Fotka byla nalezena na Googlu.

Společná fotka tria

27. září 2008 v 19:29 | Nagini |  HP3 - Film
Další úlovek z Googlu. Tentokrát společná fotka Dana, Ruperta a Emmy z natáčení Vězně z Azkabanu.

Nagini je v SonS (II.)

27. září 2008 v 12:38 | Nagini
Zdravím všechny,
díky Vám jsem postoupil do druhého kola v soutěži o nejoblíbenější seriál se Zoufalými manželkami. Takže opět Vás žádám... Pokud tenhle seriál máte alespon trošku rádi, Váš hlas by mě velmi potěšil...

Hlasovat můžete TADY

Jinak, již dnes můžete začít hlasovat v nové ankětě - na měsíc říjen. Stačí kliknout na tenhle článek nebo navštívit v menu kolonku "Anketa měsíce"...;)

Vystřižená scéna s Minervou!!

27. září 2008 v 10:55 | Nagini
Do ted si pamatuji, jak jsem v srpnu 2006 četl na PotterWebu článek o natáčení Fénixova Řádu. Článek obsahoval i pár fotek z natáčení - s Minervou McGonagallovou na vozíčku - nepochybně se jednalo o scénu, kdy se vártila z ošetřovny po napadení Dolores Umbridgeovou a dalšími lidmi z Ministerstva. Ted si ovšem uvědomuji, že se žádná taková scéna ve filmu nenachází. Ani zmínka o tom, že by někdo ve škole Minervu napadl (ovšem ve videohře Fénixův Řád ano!) a na DVD ve vynechaných scénách se také nic nenachází. Nejspíše se scéna filmařům nelíbila nebo se zkrátka do filmu nehodila. At už je to jakkoliv, nyní Vám přinášíme několik fotek ze samotného natáčení ve "Virginia Water", kde se v den natáčení pohybovali Maggie Smith (Minerva McGonagallová), Martin Bayfield (dublér Robbieho Coltranea - Rubeus Hagrid), Tom Felton (Draco Malfoy), Natalia Tena (Tonksová) a samozřejmě režisér filmu David Yates. V celém článku najdete několik pracně vyhledaných fotek s videem.
P.S.: Všimněte si, že si Minerva pročítá Denního věštce s titulkem přes celou stránku - "Ten jehož jméno nesmíme vyslovit se vrátil" - tedy s tím samým výtiskem, který se objevil na konci pátého filmu...

Tři obálky HP kalendářů na rok 2009

26. září 2008 v 20:00 | Nagini
Na net se dostaly tři obálky nástěnných kalendářů na rok 2009 s tématikou Princ Dvojí Krve ve velké kvalitě. Schválně, zkuste hádat. Jaká verze se dostane do českých prodejen? A budete vůbec chtít nějaký nástěnný kalendář na rok 2009 s Princem? Musím se přiznat, že já váhám...:)

Vězen z Azkabanu je jedním z 500ti nejlepších filmů!!

26. září 2008 v 17:26 | Nagini |  HP3 - Film
Velké ocenění se dostalo třetímu filmovému Harrymu Potterovi - Vězni z Azkabanu. Zahraniční (a zřejmě nejznámější filmový magazín na světě) Empire sestavil žebříček 500ti nejlepších filmů, jaké kdy byli na světě natočeny!! 471. pozici obsadil právě Vězen. Žádný jiný HP film se bohužel do žebříčku nedostal. Věřme, že to Princ změní a až se bude někdy konat další sestavování žebříčků s nejlepšími filmy všech dob, filmový Harry se dostane na lepší pozici a obhájí více míst (například s Relikviemi).

Celý žebříček se všemi 500ti filmy od EMPIRU


Miriam Margolyes se vrátí jako profesorka Prýtová

25. září 2008 v 20:12 | Nagini |  HP7 - Film 1.ČÁST
Herečka Miriam Margolyes, která si v Tajemné komnatě zahrála profesorku Prýtovou na hodinách Bylinkářtsví potvrdila, že si zahraje v Relikvicích smrti. Zatím není známo v jaké části, ale zřejmě až v té druhé díky bitvě o Bradavice. Miriam tuto novinku potvrdila při propagaci na svém novém filmu How to Lose Friends and Alienate People.

Nové fotky z dalšího kalendáře...

24. září 2008 v 15:15 | Nagini
Je tu další verze kalendáře, která přináší spoustu nových promo obrázků!! Například uvidíte první oficiální promo Lenky Láskorádové ze šestého dílu (a navíc i její celý nový model se stašibrýlemi), také Vám nesmí ujít Brumbál nebo Ron (taktéž s novým promem a navíc ho uvidíte celého ve famfrpálském obleku!!). Dále také uvidíte společné promo Lupina a Nymphadory (ovšem ve filmu údajně nic o jejich vztahu není). Uvidíte toho smaozřejmě ještě více, tady ovšem máte to nejzajímavější promo...

Nové fotky z kalendáře


Astronomická věž v HP videohře

23. září 2008 v 10:48 | Nagini |  HP6 - Hra
Jelikož se mi videohra Fénixův řád velmi líbila a zaujala mě, nenechal jsem si uniknout žádnou novinku o videohře Princ Dvojí Krve, která bohužel vyjde až v létě 2009. Jak to tak vypadá, jedna docela zásadní fotka ze hry mi však utekla. Jedná se o Harryho na Astronomické věži, kde se odehraje finále šestého dobrodružství. Máme tak první "náhled" na podobu věže a podle autorky fanouškovské recenze, která byla v Chicagu na tajném testovacím promítání a rozpovídala se i o různých detailech filmu potvrdila, že takhle věž vypadá i ve filmu.

Nevím jak Vy, ale o videohře se už dlouho nemuluvilo... Hodily by se nové fotky ze hry, rozhovory s tvůrci hry nebo další ukázka...:) I když ta asi těžko...:(

A co Vy? Těšíte se na videohru Princ Dvojí Krve? A co ty předešlé? Hráli jste nějaké??


Diplomy za 16. bleskovku

22. září 2008 v 19:36 | Nagini |  Magické Bleskovky
Diplomy za 16. bleskovku.


16. bleskovka

22. září 2008 v 17:01 | Nagini |  Magické Bleskovky
Máme tu další bleskovku...
1) Stojíte na tomhle blogu ještě o bleskovky?
2) Spousta blogů o HP se nyní ruší... Myslíte si, že Reducto vydrží do premiéry Prince?:)
3) 2 filmy, ve kterých si zahraje/zahrál Rupert Grint
4) Jedna věc, kterou byste na tomhle blogu určitě změnili...
5) Který film z roku 2008 je pro Vás "filmem roku"?:)
6) Přemýšlíte už o Vánocích?:D Pokud jo, bude pod stromkem něco o HP?:)
7) Jméno (i přijmení) herce z HP, kterého chcete na diplom
Pro první 4!!

První fotky Ruperta z Wild Target

22. září 2008 v 15:40 | Nagini |  Rupert Grint
O filmu Wild Target, ve kterém si zahraje Rupert Grint, jsme Vás již informovali. Na svět se konečně dostali první fotky z natáčení a máme tak možnost vidět, jak bude Rupert ve filmu vypadat. Myslím si, že se zatím jedná o jeho největší odlišnou roli od Rona z Harryho Pottera.

Více fotek Ruperta z filmu Wild Target


P.S.: Jak to tak vypadá, Rupert traví zřejmě v posilovně více času než Daniel. Zatímco Daniel na sobě musí makat kvůli Equus, Rupert ne. Tomu se jen prostě chce...:)

Konečně první větší promo...:)

22. září 2008 v 15:34 | Nagini
Ano, není to doslova promo, je to obálka nového kalendáře, který se ovšem skládá ze tří promo obrázků a tvoří tak takový menší "plakátek"...:)

Jinak, pokud bych si na tuhle trojici měl tak trochu posvítit, je myslím jasné, že postavy stejně nevypadají tak, jako na fotkách z filmu. Tady je Harry hrozně podobný tomu z pětky, ovšem na fotkách má vlasu více. Tady má zase Ron vlasů více, na fotkách z filmu má však vlasů spíše méně... A Hermiona? Ta se tady podobá Hermioně z 1 a 2, a musím uznat, že je tomu i na některých fotkách z filmu. A já proč všichni lidé, kteří již film viděli tvrdí, že je v tomto díle Hermiona nejvíce podobná té knižní Hermioně...:)

Jak jste vůbec Vy spokojeni se vzhledem hlavních postav v šestce oproti minulým dílům nebo knižním předlohám?


Princ bude také ve 3D!!

22. září 2008 v 15:21 | Nagini
Po "3D" úspěchu Fénixova řádu se studio WarnerBros rozhodlo vpustit do 3D IMAX kinosálů i Prince Dvojí Krve. Já jsem bohužel pražský IMAX nenavštívil, i když jsem velmi chtěl (a ted toho velmi lituji) ale nevadí. Snad se mi to poštěstí při Princi, protože já osobně jsem si jist (tak na 98%), že se šestého Harryho dočkáme ve 3D podobě i v Praze. (a pokud ne, situace začne být velmi vážná...) Stránky Gorilla.cz dále píší, že se 3D scén dočkáme oproti Fénixově řádu více. Zatímco pátý dl měl 3D scén "jen" cca 17 minut, Princ by měl mít minut 25!

Gorilla.cz: Harry Potter a Princ dvojí krve bude mít úctyhodných 25 minut ve 3D


Vše nejlepší, Tome!

22. září 2008 v 6:00 | Nagini |  Tom Felton
Dnes slaví své 21. narozeniny Tom Felton, představitel Draca Malfoye. Vše nejlepší!

Jak se vám líbí nový rozcestník?

21. září 2008 v 17:59 | Bellatrix
Možná jste si všimli, že v rubrice Herci a herečky je nový slibovaný rozcestník. Pokud máte náladu, ohodnoťte v anketě pod článkem, jak se vám líbí. Plánuju ve stejném stylu udělat i rozcestník u postav a u tvůrců, takže klidně napište svůj názor, dělám to pro vás.

Herci a herečky - rozcestník

21. září 2008 v 17:54 | Bellatrix |  ** Herci a herečky **
Abyste se dostali do příslušné rubriky, klikněte na obrázek nebo na odkaz pod ním ;).

°°°
°°°