´

Říjen 2008

Halloween

31. října 2008 v 17:21 | Nagini
Dnes je 31. října a američané slaví Halloween. Pokud ve škole máte hodiny angličtiny, jistě jste si dneska o tomto svátku něco povídali. Pokud ne, nevadí. Máme tady pro Vás pár zajímavostí:

  • Co znamená slovo "halloween" v češtině? Z původního názvu Hallowe'en se odvozují tyto slova: All-hallow-even a to do češtiny znamená Předvečer všech svatých.
  • Symboly tohoto zajímavého svátku jsou nepochybně dýně, masky, čarodějnice, kouzelnící, kočky, sovy, duchové, kostlivci a spousta dalších bytostí a předmětů.
  • Tzv. Trick or Treat - slova, která říkají kolednící, kteří večer chodí od domu k domu a žádají sladkosti. Do češtiny volně přeloženo: Koledu nebo Vám něco provedu.
  • Jack-O-Lantern - Chlapík Jack byl starý opilec. Jednou, když to jako vždy přehnal s alkoholem, jeho duše se už rozhodla odejít do nebes. Dábel se ovšem chytil příležitosti a chtěl opilce odtáhnout do pekla. Ten však na Dábla udělal boudu - namluvil mu, aby se proměnil v 6 pencí, aby si před cestou "na odpočinek" mohl dát poslední pití. Dábel souhlasil, jenže Jack ho uvěznil - pustil ho pod dohodou, že ho nechá ještě rok žít. Když se Dábel objevil o rok později, Jack vystrčil Dábla na strom a udělal na kmen křížek - pekelník tedy nemohl slézt dolů. Slíbil Jackovi, že ho na dosmrti nechá být. A to se také stalo. O rok později se upil k smrti - Bůh ho nechtěl přijmout kvůli jeho podlým nápadům a Dábel s ním již nechtěl mít nic společného. Daroval mu však vydlabanou dýni se svíčkou uvnitř. Ta ho dosud doprovází na všech jeho cestách...
Takže to byli zajímavosti o Halloweenu. Proč to ale dáváme právě sem? Jistě, Harry Potter má přece také (velkou!!) spojitost s tímto svátkem. Upřímně, napadlo nás sem v tento den dát informace o Halloweenu v Harry Potterovi, jenže naše velmi oblíbená stránka Prioti-Incantatem.sk nás jaksi předběhla...:( Proto nemá cenu tady vše vypisovat, poukážeme pouze na ty nejhlavnější věci...

  • V knize Harry Potter a Tajemná Komnata se vyskytuje dokonce celá jedna kapitola (!), která má spojitost s dnešním dnem. Ano, Harry přišel na oslavu, kde oslavoval Skoro bezhlavý Nick a další duchové z Bradavic tento svátek. Chcete si nostalgicky tuto kapitolu přečíst? Kdo by ne! I já se na osmou kapitolu na staně 107 dnes určitě vrhnu!!
  • Sir Nicholas de Mimsy-Porpington zemřel právě na Halloween roku 1492
  • Na Halloween se na chodbě v Bradavicích objevil krvavý nápis "Tajemná komnata je znovu otevřena. Nepřátelé dědice, mějte se na pozoru!"
  • 31. října zavraždil lord Voldemort Lily a Jamese Potterovy - Harryho rodiče
Obrázek pochází z Googlu.

Heyman: Princ není ještě dokončen... + Bajky na Slovensku

31. října 2008 v 14:40 | Nagini
Slovenský web Prioti-Incantatem.sk objasnil situaci kolem dokončení filmu Princ Dvojí Krve. Přeložil totiž článek, kde se producent všech HP filmů David Heyman rozpovídal a dokončování šestého filmu...
Následující text pochází z již zminovaného slovenského webu, je jen přeložen do češtiny:

Tvůrci snímku Harry Potter a Princ Dvojí Krve se již několikrát vyjádřili, že film je v podstatě hotový. Momentálně probíhají poslední úpravy. Co se vlastně děje? K tomuto tématu se vyjádřil producent filmu David Heyman: "Ano, film je hotový," potvrdil, "momentálně se sestříhává a děláme drobné úpravy, kdyby měl být hotový zítra, tak by byl, máme však ještě dost času."

Film však v příštích měsících nebude dokončen na celých 100%, Heyman objasňuje: "Zcela dokončen a tedy spojen do jednoho celku bude nejdříve šest týdnů před oficiálním vydáním. Obrovskou hrozbou je totiž pirátství. "

Jak tak koukám, tvrci jdou na to chytře. Zřejmě počítali s tím, že po odložení premiéry by nejraději každý hodil film na net a tak si nechávají dokončení filmu na poslední chvíli...

P.S.: Přiznivci knihy Bajky barda Beedleho - kniha ve slovenském jazyce vyjde 4.12.2008, tedy v den celosvětového i českého vydaní. Slovenská verze obálky ještě není známá...


Nové fotky: Napadení Doupěte + McGonagallová se studenty

31. října 2008 v 14:31 | Nagini
Objevily se dvě nové fotky z Prince, avšak v malém rozměru. To ale vůbec nevadí, jedná se totiž o fotky velmi zajímavé. Sice jsme si jich mohli všimnout v traileru ale tady situaci tak nějak lépe prozkoumáte...:)

Harry ochranuje Ginny před vlkodlakem Šedohřbetem při napadení Doupěte smrtijedy.
Žáci a profesoři Bradavic objevují krutý nález - profesorka McGonagallová na počest mrtvé osoby vyčarovává jakési kouzlo.
Obě fotky pocházejí z webu SnitchSeeker.com a už nyní je naleznete v naší galerii!!

Nová fotka Emmy Watson

31. října 2008 v 14:24 | Nagini |  Emma Watson
Objevila se nová promo fotka Emmy Watson, která byla nafocena v Leavesden Studiu v Anglii, kde se natáčí filmy o Harry Potterovi. Je tedy zřejmé, že se jedná o novou podpis kartu, kterou bude herečka zřejmě v brzké době rozesílat svým fanouškům, kteří si o autogram napíšou...
Chcete podpis Emmy Watson i Vy? Adresu najdete v jejím profilu!!


21. bleskovka - rozeznej rty!!

30. října 2008 v 16:06 | Nagini |  Magické Bleskovky
Tentokrát budete rozeznávat rty postav z HP filmů. Chtěl bych upozornit, že se nejedná o fotky hereček a herců ale vážně tyto výstřižky pochází z fotek postav.

Pro první tři!!
Splést se můžete pouze jednou, nezapomente napsat co na diplom!!

P.S.: Pokud se budete chtít bleskovky zúčastnit, klikněte na nadpis článku - komentáře jsou moderované - abyste od sebe nemohli opisovat...;)

Michael Goldenberg o práci na scénáři pátého Pottera

30. října 2008 v 10:09 | Nagini
Scénárista pátého filmového dílu - Michael Goldenberg - se rozpovídal o tom, jak se mu psal scénář, který schválila i J.K.Rowlingová. Následující text pochází ze stránky Prioti-Incantatem.sk, je pouze přeložen do češtiny.

"Opravdu jsem se snažil najít nejlepší cestu, jak udělat film," řekl, "často to znamenalo, že jsem přišel s něčím novým, co nebylo v knize. Když jsem dopsal scénář, měl jsem mnohem více originálního materiálu, než jsem chtěl. "Poukázal také na to, že podle něj nebyl v knize skutečně vykreslený vztah Harryho a Siriuse.

Scenárista dále hovořil o událostech na ministerstvu: "Kniha popisuje, jak se Siriusovo tělo prohlo a propadlo přes závěs, to je hromadný komplikovaný efekt. My jsme však ve filmu neměly takový závěs, jak je popsán v knize. Nakonec byla totiž úspěšnější volba udělat jen ducha, který přejde na druhou stranu. "

Obrázek pochází z Googlu.

20. bleskovka

29. října 2008 v 21:08 | Bellatrix |  Magické Bleskovky
Máme tu jubilejní 20. bleskovku, wow! :)

Pokud jste odvážní, zkuste to:
1... Kdo je na téhle fotce?
2... Co na diplom?

Pro první tři, diskuze je moderovaná aby nikdo nemohl obšlehávat odpověď - abyste mohli napsat komentář, musíte kliknout na nadpis článku.

Zajímavosti o Bajkách z tiskové zprávy Albatrosu

29. října 2008 v 19:16 | Nagini |  Bajky barda Beedleho
Součástí emailu byla i tisková zpráva Albatrosu, ve které se píše o nadaci CHLG, pro kterou budou výdělky z knih určeny. Dozvíme se ovšem mnohem více...

"Nadace CHLG pracuje na zlepšení života přehlížených děti v Evropě, kde více než milion dětí a dospívajících vyrůstá v nepřijatelných podmínkách velkých ústavů. Ve většině případů žijí bez potřebného lidského a citového kontaktu a podnětů. Řada z nich pouze přežívá bez základních životních podmínek jako je přiměřené přístřeší či strava."


O knize Bajky barda Beedleho

"V roce 2007 J. K. Rowlingová vytvořila sedm samostatných knih pod názvem Bajky barda Beedleho. Každá z nich byla ručně psána a ilustrována na jemném pergamenu, svázána v kůži a osázena různými polodrahokamy. Šest knih autorka věnovala lidem, kteří byli během uplynulých sedmnácti let nejvíce spjati s knihami o Harry Potterovi. Sedmá kniha byla věnována CHLG a vydražena v aukci v londýnské Sotheby´s."

"Bajky barda Beedleho, které byly vydraženy v Sotheby´s 13. prosince 2007 za 1.95 milionu liber, zlomily hned několik rekordů - aukční rekord za soudobý literární rukopis, aukční rekord za dílo J. K. Rowlingové a aukční rekord za dětskou knihu. Vítěznou nabídku podala firma Amazon."

"Pět příběhů Bajek barda Beedleho tvoří Čaroděj a skákající hrnec, Fontána příznivé sudby, Mágovo chlupaté srdce, Králice Alice a chechtavý pařez a Příběh tří bratří."

"Harry Potter a relikvie smrti, sedmý a závěrečný díl knih J. K. Rowlingové o Harry Potterovi, který vyšel v angličtině 21. července 2007, překonal všechny prodejní rekordy o nejprodávanější knihu všech dob. Knih o Harry Potterovi se celkově prodalo přes 400 milionů, jsou distribuovány v 200 různých teritoriích a přeloženy do 65 jazyků. V češtině se celkem prodalo 1.5 milionu knih o Harry Potterovi."

Výše uvedený text pochází již ze zminované tiskové zprávy nakladatelství Albatros


MEGA EXCLUSIVE: Český obal Bajek + datum českého vydání!! + anketa

29. října 2008 v 17:12 | Nagini |  Bajky barda Beedleho
Tak tohle jsem vážně nečekal!! Myslím si, že se REDUCTO blog může pochlubit vážně exkluzivní zprávou, která nám byla speciálně emailem zaslána přímo z Albatrosu. Nakladatelství Albatros nám poskytlo oficiální prvotřídní informace o české verzi knihy Bajky barda Beedleho!! Jako bonus nám navíc zaslalo českou verzi obálky!!

"ALBATROS nakladatelství, a. s., uvede český překlad knihy Bajky barda Beedleho ve čtvrtek 4. prosince, tedy v ten samý den, kdy kniha prožije svou světovou premiéru. Nejnovější knihu Joanne K. Rowlingové, kterou napjatě očekávají především fanoušci Harryho Pottera, budou moci domácí knihkupci začít prodávat již minutu po půlnoci. Bajky barda Beedleho přeložil do češtiny Pavel Medek, překladatel většiny románů o Harry Potterovi. Doporučená maloobchodní cena je 249 Kč, kniha v pevné vazbě má 128 stran."


Chtěli bychom tímto nakladatelství Albatros moc a moc poděkovat za poskytnuté informace a za prvotřídní emailový kontakt!!


KONEČNĚ!! Fenrir Šedohřbet osobně!

29. října 2008 v 10:10 | Nagini
Fenrir Šedohřbet - nejznámější z vlkodlaků a také zřejmě nejděsivější z vlkodlaků. Poprvé ho uvidíme v šestém filmu a jeho podoba nás trápí už v prvních ukázkách na film. V teaseru jsme mohli slyšet jeho osobité zavrčení a temný pohled z boku, v traileru už jsme viděli jeho útok na Ginny a Harryho. I tak jsme stejně nebyli schopni si na něj udělat názor, protože tvůrci zřejmě nechtěli ukázat vše...

Studiu ovšem unikla jedna fotka...jedna velká, kvalitní promofotka!! Takže pokud si nechcete zkazit překvapení a podívat se detailně na filmového Šedohřbeta, nedoporučujeme klikat na celý článek... A bacha na šok...:)

8 nových fotek z Prince!!

29. října 2008 v 9:46 | Nagini
Za měsíc bychom už za sebou měli premiéru Prince Dvojí Krve. A zřejmě proto se nás studio WarnerBros snaží udobřit tím, že nechá vypustit nový (bomba) trailer a přihodí k tomu pár fotek. S datem premiéry už nic nenaděláme, tak přestante věšet hlavu a pojdte si užívat nových materiálů...;)

**Profesor Brumbál jde vyzvednout Harryho z mudlovského světa**

Proč si Snape nemyje vlasy?

28. října 2008 v 20:45 | Bellatrix |  Severus Snape
Trápí vás tahle otázka? Pokud ano, přečtěte si tenhle úžasný komix.

A pokud jste přečetli všech sedm dílů, doporučuju kouknout se i na ostatní v autorově galerii, jsou ohromně legrační a někdy vám i ujasní některé nejasnosti (to je věta jak noha).

Ty komixy jsou v aj, takže tenhle se pokusím přeložit, aby z toho měli něco třeba i němčináři:

Severus:,,Hej, Lil..."
Lily:,,Konečně, kde jsi byl? Čekala jsem na tebe věky!"
Severus:,,Ano, omlouvám se.. hádal jsem se s mojí matkou. Zase mi chtěla ostříhat vlasy..."
Lily:,,Cože? Proč ti je chtěla ostříhat?"
Lily:,,Myslím, že vypadají skvěle, když jsou dlouhé!"
Severus:,,Co? Vážně?"
Lily:,,Jo, jsou bezva! Mnohem lepší než ty nudné krátké vlasy jako ostatní kluci..."
Lily:,,Plus, jsou tak jemné a hladké" (hladí ho po vlasech)
Severus:,,Co to děláš?"
Lily:,,Ou, promiň... Jenom jsem si na ně chtěla šáhnout, vypadají opravdu měkce."
Severus:,,Ne, to je v pořádku... nevadí mi to."
Lily:(odchází) ,,Víš, nemůžu se dočkat až půjdu do Bradavic..."
Severus: (Dotkla se mých vlasů dotkla se mých vlasů!) ,,Jo, já taky.."
Severus:(zamilovaný pohled :D),,Už si je nikdy neumyju.."

Režisér Vězně z Azkabanu se objeví v nové bondovce!!

28. října 2008 v 8:30 | Nagini |  Alfonso Cuarón
Podle webu WorstPreviews.com se režisér třetího potterovského filmu Alfonso Curaon objeví v nejnovější bondovce!! Podle dosavadních informací by měl ztvárnit pilota helikoptéry. Dále bylo zjištěno, že se ve filmu objeví další významný režisér - Guillermo del Toro, který natočí dvoudílného Hobbita (prequel Pána prstenů). Pokud tedy chcete spatřit (nebo alespon slyšet) tyhle významné režiséry v nejnovější bondovce, určitě si na Quantum of Solace zajdětě do kina. Česká premiéra je 6.11.2008.


Rozbor traileru - nic pro nezasvěcené...:)

27. října 2008 v 20:30 | Nagini
**Následující text obsahuje spoilery - informace, které Vám vyzradí děj filmu!!**
...
Pro ty, co ještě nepochopili - Těm co nečetli knihu, vstup ZAKÁZÁN!! (nebo alespon na vlastní riziko...)

Slibovaný rozbor je tu. Najdete tu nejlepší momenty z traileru a nebo také záběry, kterých jste si možná ani do ted nevšimli... Všechny obrázky pocházejí ze stránky Oclumencia, ovšem byli zmenšené, přesně na míru blogu takže prosím kopírovat alespon s tím zdrojem na nás...
Jinak, podle průzkumu (formou ankety) jsme zjistili, že Vás na blogu zajímá docela galerie obrázků a proto jsme vytvořili novou sekci a to rozbor trailerů. Tam naleznete vždy ty nejlepší screeny z ukázek jak minulých tak nadcházejících...;) Už nyní se do galerie můžete podívat, protože v článku najdete jen pár, všechny na Vás čekají v již zminované galerii...;)

**Čtenářům knih velmi známá scénka - Draco znehybní Harryho, rozdrtí mu nos a skryje ho pod neviditelný plášt, aby se nedostal do Bradavic a vrátil se zpátky na nádraží Kings Cross**


České titulky k traileru na Prince

27. října 2008 v 19:31 | Nagini
Moc se omluvám, že tady dneska nic (kromě diplomů) nepřibylo, zvlášt když se včera objevil pořádný trailer nabytý atmosférou a my Vám slibovaly rozbor, překlad atd. Ted už jsem koečně z Prahy zpátky a mohu se věnovat jen a jen Vám. Český web Gorilla.cz opět nezklamal a trailer (myslím si) velmi profesionálně přeložil. Pokud jste tedy traileru vůbec nerozumněly nebo Vám k úplnému překladu stačilo pár vět, už nemáte co řešit... Stačí jeden klik...;)

**Nový trailer k filmu Princ Dvojí Krve s ČESKÝMI TITULKY**


Diplomy za půlroční bleskovku

27. října 2008 v 11:43 | Bellatrix |  Magické Bleskovky
Uff... Omlouvám se za toho Roberta, chtěla jsem, aby měl černý outline, ale nepovedlo se a má bílý, takže vypadá trochu okousaně :(. A taky jsem nenašla samostatnou fotku Pansy a přišla mi docela malá na vyříznutí, takže tam jsou i ostatní zmijozeláci. A vůbec si nejsem jistá, jestli jsou to Jasper a Alice, našla jsem jen jedinou malou nekvalitní fotku.


Mimořádný chat dnes ve 20:00 na téma TRAILER

26. října 2008 v 19:17 | Nagini
Myslím si, že nadpis mluví za vše. Pokud Vás trailer zaujal, něco vám v něm přišlo divné, na něco chcete poukázat nebo o něm chcete jen tak pokecat a říct nám tak svůj názor, určitě přijdte!!
Ve 20:00 můžete přijít do chatu - budeme konverzovat o novém traileru, který se nečekaně objevil a spousta zahraničních a českých stránek (myslíme tím i některé HP blogy) o něm ještě nemá tušení!! Doufáme, že přijdete prohodit pár slov...;)

Váš REDUCTO Tým.

ZÁZRAK: Trailer na Prince JE TADY!!

26. října 2008 v 18:48 | Nagini

Možná přeháním, ale jaké by byli asi Vaše pocity, když jen tak, čistě z návyku zabrouzdáte na úžasnou slovenskou stránku Prioti-Incantatem.sk, které se rozhodně ty české "weby" a "nety" nemohou rovnat a jen tak tam prostě vidíte nápis "Nový trailer k Polovičnému princovi"?! Ano, stal se vážně zázrak. V době, kdy vypadalo, že studio WarnerBros zanevřelo na fanoušky série, nám seslalo, zcela bez očekávání a jakéhokoliv prohlašování, konečně plnohodnotný trailer na Prince plného odzbrojující atmosféry a spousty nových záběrů! Osobně jsem tomu nemohl uvěřit ale když jsem na vlastní oči okusil, že se nejedná o "fake" běhal mi krutě mráz po zádech!! Nechci Vám říkat, co v traileru uvidíte, podívejte se sami!! Stačí se samozřejmě mrknout do celého článku... Enjoy!!
P.S.: Brzy se samozřejmě můžete těšit na rozbor traileru a na překlad!!

Prodej Relikvií s Matthewem :)

26. října 2008 v 10:40 | Nagini |  Matthew Lewis
Na SnitchSeeker.com se ted objevila spousta fotek s Matthewem Lewisem, který v HP filmech ztvárnuje roli Nevilla, při prodeji sedmé knihy. Přijde mi divné, že fotky byli zveřejněny až ted, když už je to více jak rok po oficiálním vydání knihy v anglicky mluvených zemích ale to je jedno. Jak si sami můžete všimnout, knihy jsou uschovány v krásných oranžových taštičkách a Matthew je dokonce sám rozdává. V jedné z nich si i čte...;)Kresba Snapea

25. října 2008 v 14:32 | Bellatrix |  Severus Snape
Nedávno jsem sem dávala článek co nebo koho byste tu rádi viděli jako kresbu.. vím, že první měl být Nagini, ale nikde jsem nenašla, jak vypadá jeho hlava, ale našla jsem pěknou momentku Snapea a Janiss to taky psala v komentářích, tak jsem ho podle ní zkusila :). Není to asi nic moc, hlavně to pozadí, ale snad je poznat o koho jde