´

Listopad 2008

Snape a jeho dům; Lenka Láskorádová

30. listopadu 2008 v 17:59 | Nagini
Německý web o HP zveřejnil scany z další verze kalendáře na rok 2009. Říkáte si, že už Vás nic nemůže zaujmout? To jste se ale spletli! Můžete si totiž všimnout Snapeova obydlí v Tkalcovské ulici nebo skvělé Lenky Láskorádově ;)
Zdroj: Priori-Incantatem.sk


Tajemná Komnata na Primě

30. listopadu 2008 v 14:30 | Nagini |  HP2 - Film
Před týdnem jsme touhle dobou zíraly na první díl, dnes máme možnost podívat se do bradavické školy čar a kouzel podruhé. Právě ted na TV Prima začíná druhý díl Harry Potter a Tajemná Komnata, ve kterém zavládne strach a chaos - tajemná komnata je totiž znovu otevřena a Harry je podezřelý, že je zmijozelovým dědicem, protože celé škole nevědomky předvedl, jak umí mluvit hadím jazykem. Pokud stále ještě váhate zda se podívat nebo ne, tak ještě pár dalších lákadel. Poprvé uvidíme pavouka Aragoga, létající auto, vrbu mlátičku, mladého Toma Raddlea, Ginnin první rok v Bradavicích, Doupě, skřítka Dobbyho nebo hada Baziliška.
Jen dodám, že se jedná o dosud nejdelší filmový díl ze série a máte poslední možnost vidět Richarda Harrise v roli profesora Brumbála.


Podpis Jasona Isaacsa

30. listopadu 2008 v 8:23 | Nagini |  Jason Isaacs
Prý byl nějakým způsobem poskytnut pro nějakou charitu (moc jsem to nepochopil) ale hlavní je, že se můžete mrknout na aktuální podpis Jasona, který v HP filmech ztvárnuje postavu Luciuse Malfoye.

Obrázek pochází z webu Priori-Incantatem.sk.

Vše nejlepší, Clemence!

30. listopadu 2008 v 6:00 | Nagini
Dnes slaví své 26. narozeniny Clemence Poésy, představitelka Fleur Delacour. Vše nejlepší!Vystřižené scény z jedničky ;)

29. listopadu 2008 v 20:05 | Nagini |  HP1 - Film
Minulý týden jste se na Primě mohli podívat na film Kámen mudrců, nyní si filmový zážitek můžete kompletně doplnit - přinášíme vám totiž vystřižené scény z filmu. Sice v angličtině bez českých titulků ale i tak je jim docela rozumět ;)


Seznam nepoužitých scén:
1) Harry a Dursleyovi (0:01 - 0:56)
2) Petunie a vajíčka (0:57 - 1:32)
3) Harry a Hagrid v metru (1:33 - 2:10)
4) Prodloužená scéna 1. hodiny lektvarů (2:11 - 5:40)
5) Trio procházející bradavickou chodbou (5:41 - 5:58)
6) Vánoce v Bradavicích (5:59 - 6:59)
7) Trio ve Velké síni, hopsající Nevill (7:00 - 8:57)

26. bleskovka

29. listopadu 2008 v 16:23 | Nagini |  Magické Bleskovky
Ve světě HP je mrtvo, na Reductu je taky mrtvo. Takže taková menší bleskovka na zpestření...;)

1) Jak se těšíš na Mikuláše?:)
2) Co bys dělal/a, kdybys mohl/a být na jednu hodinu Ronem Weasleym?:)
3) Jak bys zrecenzoval/a zatím poslední natočenou potterovku Fénixův Řád? (stačí pár vět)
4) Tento čtvrtek konečně vychází Bajky barda Beedleho. Budeš si přát tuhle knížku k vánocům?
5) Než sis přečetl/a sedmou knihu, co sis myslel/a o Snapeovi?
6) Jaký to pro tebe je, když si uvědomíš, že touhle dobou by si už dávno viděl/a Prince v kině?:)
7) Která HP kniha byla podle tebe nejlepší?
8) Štvou tě tyhle otázky?:)
9) Většina HP fandů prý automaticky přešla ke knihám Stmívání (Twilight) a dalším dílům. Jak je to u tebe?
10) Kdyby jsi dostal/a nabídku pracovat jako učitel v Bradavicích, Kruvalu i Krásnohůlkách, kterou školu by jsi si vybral/a jako své pracovní místo?:)
11) Tak a je tu konec :) Chceš na diplom Ginny nebo Lenku?:)

Bleskovku vyplnujte do té doby, než se v komentech objeví STOP. Jinak díky všem za vyplnění...;)

Siriusova motorka a Brumbálův deluminátor se vrátí v dalším filmu

29. listopadu 2008 v 16:11 | Nagini |  HP7 - Film 1.ČÁST
Článek je převzat z webu Priori-Incantatem.sk, je navíc přeložen do českého jazyka.

Dva významné předměty z filmu Harry Potter a Kámen mudrců - Brumbálův deluminátor a Siriusova motorka - které byly během posledních let vystaveny ve filmových studiích Warner Bros. pro veřejnost, se nedávno přestěhovali kvůli filmovým povinnostem.
Oba předměty totiž sehrají velkou roli v připravovaném závěrečném filmu Harry Potter a Relikvie smrti, Hagrid má využít svou motorku na transport Harryho od Dursleyových, zatímco deluminátor zdědí Ron a patřičně ho využije. Předpokládá se, že příští rok budou použity při natáčení.


Obrázek pochází z Googlu.

Mobile Game: Harry Potter a Fénixův Řád

29. listopadu 2008 v 13:16 | Nagini |  HP5 - Hra
Nedávno se mi podařilo sehnat mobilní hru Harry Potter a Fénixův Řád, kterou vytvořila (stejně jako stejnojmený díl na všechny platformy) společnost Electronic Arts. Jde tady spíše o logiku ale soubojů se taky dočkáte. Osobně jsem se nyní seknul na ministerstvu, kde bojuji proti Vy víte komu ale je to docela těžké :)
Na různých obrázcích a videích však hra vypadá úplně jinak, než by měla. A to je zřejmě typem mobilu nebo rozlišením displeje. Například jsem se ve své verzi vůbec nepodíval do Zapovězeného lesa ale jen stále chodím po Bradavicích a na konci po ministerstvu. Ale to vůbec nevadí, hra je docela chytlavá a její logické hříčky vás budou bavit, hlavně když nějakou těžkou uhádnete, at už budete mít tu lepší nebo horší verzi...;)

Máte i vy nějaké zkušenosti s Harrym Potterem na mobilu??:)Video: Emma rozsvítila vánoční stromeček v Londýně

29. listopadu 2008 v 8:32 | Nagini |  Emma Watson
O tom, že Emma Watson rozsvítila vánoční stromeček v Londýně před budovou Somerset House, jsme vás již informovali. Nyní tu pro vás máme i video! Sice neuvidíte Emmu bruslit ale rozhodně ji nepřehlédnete :) Uvidíte spoustu lidí, lední show a ten krásný vánoční stromeček, který byl letos laděn do modré barvy :) A to vše za 1 minutu a 7 sekund.
Zdroj: SnitchSeeker.com


Spoiler: První promo vzkazu od R.A.B.!!

29. listopadu 2008 v 8:25 | Nagini
Pokud jste četli šestou a sedmou knihu, jistě nemusím nic vysvětlovat, pro ty ostatní: R.A.B. je kdosi, kdo zanechá někde někomu nějaký vzkaz :) A právě ten byl nyní zveřejněn na internetu v propagačních předmětech. Něco se z něj vyčíst dá, ale zřejmě bude velmi podobný knižní verzi.


Vše nejlepší, Alfonso!

28. listopadu 2008 v 6:00 | Nagini |  Alfonso Cuarón
Dnes slaví své 47. narozeniny Alfonso Cuarón, režisér Vězně z Azkabanu. Vše nejlepší!


Chaotický život blogaře Naga :(

27. listopadu 2008 v 17:34 | Nagini
Chtěl bych se všem moc omluvit za to, že tady posledních pár dní nic moc nepřibylo. Jak už jste pochopili z nadpisu článku, může za to chaotický život, tedy že absolutně nestíhám a když se dostanu k počítači, jsem rád, že si přečtu alespon nějaké ty novinky a tak.
A co že dokáže takovým to způsobem zkomplikovat život? Náročná škola, zimní únava, soukromí (avšak v této době ne moc optimistický) život, depka z vánočních dárků, depka z výběru školy, shánění kostýmu Mikuláše na stejnojmený svátek atd. Je toho zkrátka dost a na Reducto nějak nezbývá čas :( Alespon že přesně za týden vychází ty Bajky. Jenže ty stejně uvidím nejdřív pod stromečkem...:(
Pokud ale chcete, stavte se sem navečer právě na Mikuláše :) Nic neslibujeme ale možná nás najdete na našem chatu a přichystáme pár článků...;)

Váš Nag.

P.S.: HP4 na Primě uvidíme už 13.12. Pro slováky máme však také příjemnou zprávu. 21.12.2008 uvede slovenská TV Markíza stejný díl. Takže pokud někdo máte satelit a chcete se zaposlouchat do SK dabingu, máte šanci ;) A od 5.12. začne v americké televizi ABC Family potterovský víkend. ABC Family totiž v průběhu těchto tří dnů uvede všechny čtyři HP filmy (čtvrtý navíc bude doplněn o vystřižené scény) ale hlavně... Měli bychom se dočkat nového sneak peeku k Princi se zcela novými scnénami z filmu (např. uvítání profesora Křiklana nebo problémy studentů s láskou...).

Harry Potter na Blu-Ray

27. listopadu 2008 v 14:24 | Nagini
O tom, že všechny dosud natočené potterovky vyjdou také v Česku na Blu-Ray discích, jsme Vás již několikrát informovali. Jenže včera nastal ten den "D". 26.11.2008 vyšli v ČR příběhy Harryho Pottera i na discích nové kvality, tzv. Blu-Ray. Disky si můžete koupit samostatně za cenu 799,- Kč.

P.S.: Berte to jako informativní článek, je nám totiž jasné, že 90% z Vás nemá doma ani BD přehrávač...:)

P.P.S.: V průběhu listopadu vyšel na DVD film Mamma Mia!, kde hraje Julie Walters (v HP filmech jako Molly Weasleyová) a kolem 10.12. vyjde na DVD film Temný Rytíř, kde si zahrál poměrně velkou roli Gary Oldman (v HP filmech jako Sirius Black).

Harry, Ron a Hermiona - Livin´on a Prayer

26. listopadu 2008 v 12:03 | Nagini |  Všechno, co se jinam nevešlo
Jelikož se ve světě HP zatím nic moc neděje, máme tady pro Vás menší "vsuvku". Užasný sestřih všech dosud natočených filmů o přátelství hlavního tria, tedy Harryho, Rona a Hermiony za doprovodu úžasné písničky "Livin´on a Prayer" od Jona Bona Joviho :) Snad potěší ;)


25. bleskovka

25. listopadu 2008 v 13:34 | Bellatrix |  Magické Bleskovky
Dneska jsem tu s těžkou bleskovkou bez nápovědy. Troufám si říct, že jen tak nikdo to neuhodne :).
1. Co to je?
2. Kde to je?
3. Co na diplom?
První, kdo to uhodne dostane diplom a ostatní, kteří třeba tipnou špatně, dostanou jeden společný, takže se nebojte tipovat a zkoušejtee :-)

Emma se zamilovala do protinožce

25. listopadu 2008 v 13:15 | Bellatrix |  Emma Watson
Herečka Emma Watsonová se zamilovala. Představitelka čarodějky Hermiony z filmů o Harrym Potterovi propadla o rok staršímu protinožci - devatenáctiletému studentovi herectví Angusu Willoughbyovi. Potkali se na kurzu v londýnské Královské akademii dramatických umění.

Hermiona talentovanému Australanovi propadla a hodlá se s ním vydat za klokany. Mladík chce své lásce představit divokou přírodu své vlasti i domovské město Perth na západě nejmenšího kontinentu.

Watsonová má pro divadelní herce slabost. Před Willoughbyem ji okouzlil italský kolega Roberto Agnillera. S ním si užívala románek letos v létě. Filmová čarodějka ale teď hodlá pověsit herectví na hřebík a vrhne se na univerzitní vzdělávání.

Snažím se vyvážit své studium s hereckou kariérou

"Ráda bych šla na univerzitu a dodělala si diplom a to tedy znamená, že si dám s herectvím pauzu. Vždycky jsem se snažila vyvážit své studium s hereckou kariérou, ale nemyslím si teď, že by bylo možné žonglovat mezi jí a univerzitním studiem," vysvětluje Emma Watsonová.
"Teď mám potřebu studovat. V Británii jsou skvělé univerzity a teď se na některou snažím dostat. Pokud bych tu zůstala, studovala bych anglickou literaturu, pokud bych šla do Ameriky, pak bych studovala svobodná umění," dodává představiteka Hermiony.

zdroj: novinky.cz, foto gallery.ewva.net

Oficiálně: Harry Potter na TV Prima

23. listopadu 2008 v 15:46 | Nagini |  HP1 - Film
Většina z Vás se jistě právě ted dívá na Kámen Mudrců, který momentálně běží na TV Prima. A o příbězích Harryho Pottera na Primě si budeme nyní povídat.
Z dřívějšího článku na našem blogu jste se dozvěděli, že TV Prima odvysílá tuto a příští neděli první dva filmy s Harrym. Nyní už je oficiálně potvrzeno, že se Vězen z Azkabanu bude vysílat v sobotu 6.12. ve 20:00 hod. a Ohnivý Pohár, který se premiérově objeví v českých televizích, TV Prima uvede v sobotu 13.12. rovněž ve 20:00 hod. A pokud máte satelit nebo něco podobného, jistě Vás potěší, že o týden později, konkrétně v neděli 21.12. ve 20:00 hod. odvysílá filmový kanál HBO poslední dosud natočenou potterovku s názvem Fénixův Řád.
No nebude prosinec 2008 doslova kouzelný?:)


Kámen Mudrců na Primě

23. listopadu 2008 v 14:30 | Nagini |  HP1 - Film
Pokud si chcete připomenout, jak to všechno začalo, nyní máte možnost. Právě v tuhle chvíli začíná na TV Prima první díl potterovské ságy s názvem Harry Potter a Kámen Mudrců. Máte tak možnost podívat se na 12ti-letého Daniela Radcliffea nebo na Richarda Harrise jako Albuse Brumbála, který si zahrál pouze v tomto a následujícím dílu.


Harry Potter a listopadová premiéra v troskách...

22. listopadu 2008 v 8:32 | Nagini
Touhle dobou byste na netu už našli první recenze na Prince, první postřehy z filmu nebo dokonce pirátskou kopii natočenou z kina. Jenže to by studio WarnerBros. nesmělo odsunout premiéru filmu Harry Potter a Princ Dvojí Krve z 21. listopadu 2008 na 17. červenec 2009. Ano, včera by proběhla ona slavnostní premiéra, my (ČR a SR) bychom se filmu dočkali 27. listopadu.

14. srpna 2008 ve večerních hodinách oznámilo studio WarnerBros., které točí všechny potterovky, že se premiéra tohoto velmi očekávaného filmu přesouvá z listopadu 2008 na červenec 2009. Prvně nikdo nechápal, proč se tak stalo ale nakonec to všem docvaklo - studio nemělo na rok 2009 žádný kasovní trhák kvůli stávce scénáristů a nechtělo, aby nastal finanční propad oproti minulým rokům a tak přesunulo nejočekávanější film podzimu 2008 na léto 2009. Do té doby nám studio "na usmířenou" nadělilo ještě dva trailery (jeden vypuštěný omylem, druhý oficiálně) a po uvolněném datu 21.11.2008 skočil film Twilight s Robertem Pattinsonem, který si v Ohnivém poháru zahrál Cedrica Diggoryho.

Oficiální premiéra filmu Harry Potter a Princ Dvojí Krve je stanovena na pátek 17. července 2009, Slovensko by se preméry mělo dočkat dokonce o den dříve a Česko? Až o týden později, tedy 23. července 2009. Inu, co jste čekali...? :(


Emma rozsvítila vánoční stromeček v Londýně

21. listopadu 2008 v 21:03 | Nagini |  Emma Watson
Vánoce jsou už všude. Dá se říci, že za měsíc nám nastanou vánoční prázdniny, za pár týdnů rozbalíme pod stromečkem dárky, dnes navíc začal padat sníh takřka po celé ČR, my už pro Vás chystáme potterovské tipy pod vánoční stromek a herečka Emma Watson rozsvítila vánoční stromeček v Londýně před budovou Somerset House. Bohužel, stromek, který rozsvícela se nám najít nepodařilo, ovšem máme spousty fotek z této akce. Emmě to jako vždy velmi slušelo. Dokonce si našla čas i na bruslení...;)


Fotka pochází z webu SnitchSeeker.com, spoustu dalších fotek naleznete ZDE.