´

Únor 2009

Velký rozbor: Harry Potter 6 Sneak Peek

28. února 2009 v 10:03 | Nagini
Warneři nám přesunuli premiéru šestého Harry Pottera o osm měsíců a někteří se s tím vyrovnávají do dnes, takže studio má stále co žehlit. (Mimochodem, touhle dobou už by byl zcela jistě znám obal DVD/Blu-Ray a obsah bonusů...) A aby si studio WarnerBros udobřilo i ty poslední nespokojené fanoušky, zveřejnil skvělý sneak peek v HD kvalitě a tudíž vám web Oclumencia přináší několik desítek screenů z tohoto "cool" videa. My jsme vybrali 14 nejzajimavějších a vy se na ně teď můžete s radostí podívat...:)

P.S.: Na tomhle článku jsem makal skoro 2 hodiny... Takže snad nemusím dodávat, že platí zákaz kopírování :) Jinak, přeju vám, abyste si článek užili...;)

Tenhle záběr na Harryho, který probíhá lesem (buďto běží k hořícímu Doupěti nebo pronásleduje smrtijedy na konci filmu) jsme už mohli vidět v předešlých ukázkách. Ale až teď se nám nabízí kvalitní pohled na tuto scénu. Go Harry, go!! :)

Oficiální stránka v novém!!

28. února 2009 v 8:32 | Nagini
Jak to tak vypadá, na webové stránky filmu se nezapomnělo, protože při dnešní návštěvě webu si můžete všimnout zcela nového systému stránky. Na oficiálních stránkách nyní najdete spoustu fotek z filmu, tři známe plakáty, dva dosud oficiálně zveřejněné trailery, sneak peek, nad kterým jsme se před pár dny všichni užasle slintali (můžete si ho také stáhnout v HD kvalitě) a uslyšíte známý potterovský hudební motiv v trošku předělané verzi, který byl zřejmě složen pro šestý film. Web na mě působí zatím stále odflákle, dá se předpokládat, že v budoucnu se dočkáme propracovanějších stránek. České oficiální stránky zatím předělány nebyli.

Oficiální stránky filmu Harry Potter a Princ Dvojí Krve


2. část - Práce s draky

26. února 2009 v 14:45 | Nagini |  Životní příběh Ravana Cudleyho
Je tu druhá část mé povídky. Tentokrát je delší, takže snad potěší všechny příznivce mého díla :) Nezapomeňte napsat komentáře, jsem zvědav na vaše hodnocení...;)

Koncept art nového krámku ve WWoHP

26. února 2009 v 14:14 | Nagini |  Wizarding World of Harry Potter
Byl zveřejněn brzký koncept art nové budovy, která se objeví v parku inspirovaném Harry Potterem na Floridě. Je jím obchod Džin v láhvi (Dervish and Banges) a jak si můžete z obrázku všimnout, bude v něm k prodeji spousta předmětů z HP světa. Zábavní park by měl být otevřen již příští rok.
Obrázek pochází z webuSnitchSeeker.com.

Nová promo fotka Ruperta Grinta

26. února 2009 v 14:09 | Nagini |  Rupert Grint
Rupert Grint nafotil novou promo fotku, která je zveřejněna na obálce časopisu Blag. Jak se vám zamlouvá?

Obrázek pochází z webuSnitchSeeker.com.

Druhá část Relikvií má datum své premiéry: 15.7.2011

25. února 2009 v 13:43 | Nagini |  HP7 - Film 2.ČÁST
A už máme všechna data premiér HP filmů kompletní. Studio WarnerBros dnes zveřejnilo informaci, že se druhá část filmu Harry Potter a Relikvie Smrti, kterou opět režiruje David Yates (HP5,6,7) do kin oficiálně dostane 15. července 2011. Jen připomenu, že první část posledního dílu jde do kin 19.11.2010, takže mezi první a druhou částí je doba 8 měsíců.

Obrázek pochází z Googlu.

Zaměřeno na: Hermionin útok na Rona

24. února 2009 v 19:16 | Nagini
Z nového sneak peeku jsme se už zamysleli nad novým pohledem na neživého (nebo je to vážně Harry??) a nyní omrkneme Hermionin útok vykouzlených ptáčků na Rona. Pro ty, co knihu nečetli... Hermiona už má plné zuby Rona a Levandule (kteří spolu chodí) a vše vyvrcholí tím, když se ji rozchychotaní objeví znovu před očima. Hermiona sešle na Rona hejno vyčarovaných ptáčků a ti ho klobou a sápou se po každém kousíčku jeho kůže. Ve filmu to vypadá podobně ale jsem upřímně zklamán z toho, že žádný vyčarovaný ptáček Rona nezasáhne. Všem se úspěšně vyhne a tím to celou scénu shazuje...:( Navíc, ptáčci vypadají strašně, nejspíš ještě nějsou hotové digitální triky, takže doufám, že to ještě stihnou dodělat. Jaký máte názor na tuhle scénu vy?


Neživí...?

24. února 2009 v 17:04 | Nagini
V nejnovějším (a nejlepším) sneak peeku jsme si mohli všimnout opět neživých. Do záběru, kdy Brumbál v jeskyni vyčarovává masivní ohnivý kruh bylo přidáno více těchto postav, což je rozhodně dobře. Navíc můžeme již trošku detailněji vidět jednoho z neživých... nebo ne? Když jsem poprvé tyhle screeny viděl, byl jsem si jist, že to neživí nepochybně jsou. Proč by ale měli oděv? Na druhém screenu si totiž můžete všimnout jakéhosi trička nebo mikiny. Není to tedy náhodou samotný Harry? Je to velice pravděpodobné, v knize totiž do vody spadne a v jednom z trailerů na šestý film Brumbál podával na pomoc Harrymu ruku... Co si o tom myslíte Vy?

Obrázky pocházejí z webuOclumencia.

Juchů!! Pořádný sneak peek je konečně TADY!!

23. února 2009 v 17:10 | Nagini
Těšili jste se na exkluzivní ukázky z filmu Harry Potter a Princ Dvojí Krve, které slibovala stanice MTV a 81. ročník Oscarů? Pak byla asi většina z vás zklamaná. Nyní mám pro vás ale skvělou zprávu!! Pamatujete na sneak peek, který byl před pár týdny promítán v nějakém kině a na internet se dostala jen šeredná, téměř nekoukatelná verze? Tvůrci filmu konečně tenhle úžasný pohled za kulisy oficiálně zveřejnili a vy se tak můžete těšit na pár nových (ale úžasných) záběrů, dosud asi největší pohled na natáčení, jaký jsme kdy měli a to všechno v nádherné hudební gradaci! Jsem z toho možná ještě nadšenější než z nějakého traileru, tohle video totiž dokáže potěšit :) Už aby byl 16. červenec, kdy se film konečně dostane do českých kin!!


Krátký klip z Oscarů je tady...:) AKTUAL.

23. února 2009 v 17:01 | Nagini
Prestižní Oscary už máme bohužel za sebou (jen se mrkněte na ta úžasná videa z ceremoniálu. Hugh Jackman z toho udělal vážně show!!) a opravdu se na těchto cenách objevil klip z filmu Princ Dvojí Krve. Zatím není jasné, zda se jedná o necelý záznam nebo je těch osm sekund všechno. Každopádně mezi těmito záběry máme možnost vidět jen jeden nový a to scénu z Famfrpálu...

P.S.: Heath Ledger skutečně získal Oscara za roli Jokera ve filmu Temný Rytíř!! Obrovská gratulace (jak Heathovi, tak porotě, že konečně nechala vyhrát normální lidi, kteří si to zaslouží).


AKTUALIZACE - 23.2.2009; 17:29

Tady je video, které obsahuje všechny ukázky na nejočekávanější filmy tohoto roku. Najdeme tam třeba i Sherlocka Holmese, Terminátora 4 nebo třetí Dobu Ledovou :)


Heath Ledger získává Oscara za roli Jokera ve filmu Temný Rytíř - velmi emotivní video (alespoň pro jeho fanoušky) - R.I.P.


Oscarová noc...

22. února 2009 v 19:24 | Nagini |  Všechno, co se jinam nevešlo
Dnes, 22.2.2009, začně již 81. ročník slavnostního předávání Oscarů. Ti z vás, kteří mají HBO se mohou dívat na program přímo v televizi, někteří se možná zúčastní kino projekce v Praze nebo koukáním na netu a někteří si na výsledky počkají. A k těm posledním (bohužel) patřím i já. Proslýchá se, že by se na Oscarech měl objevit nějaký premiérový klip z filmu Harry Potter a Princ Dvojí Krve. U Oscarů nikdy nebylo zvykem abychom sledovali nějaká exkluzivní videa na budoucí trháky, ale vzhledem k tomu, že slavnostní ceremoniál má letos projít řadou změn (kvůli klesající sledovanosti), můžeme to brát jako dost pravděpodobné.
Že jsou dnes Oscaři tedy už víte a mě nezbývá nic jiného než fandit Heathovi Ledgerovi, aby získal posmrtného Oscara v kategorii "vedlejší mužská role" za film Temný Rytíř, kde fenomenálě ztvárnil Jokera...:)

Obrázek pochází z Googlu.

1. část - Chlapec z neznáma

21. února 2009 v 19:38 | Nagini |  Životní příběh Ravana Cudleyho
Zdravím všechny :) Konečně jsem se rozhodl napsat taky nějakou HP povídku. Po Bellatrixiných (a stále nedokončených) "Hermionin hrozný omyl" a "Bon Voyage" je tu nová část povídek nazvaná "Životní příběh Ravana Cudleyho". Většinu lidí tahle povídka bude asi nudit, protože se v ní neděje nic extra vzrušivého a dobrodružného, jako ve dvou předešlých povídkách od Bellatrix. Moje první povídka se odehrává dlouho po tom, co ze školy odešli Albus Brumbál i Harry Potter. A pokud by to přece jen někoho zajímalo, tak Ravan Cudley je moje přezdívka na jedné internetové HP škole, takže pokud někde potkáte člověka pod tímto jménem, jsem to já :) Nezapomente povídku ohodnotit.


Oblečte si své hvězdy :)

21. února 2009 v 14:49 | Nagini |  Všechno, co se jinam nevešlo
Pokud se nudíte a nemáte co dělat, máme tady pro vás jeden tip. Nelíbí se vám, jak se oblékají vaše oblíbené hvězdy? Nebo si chcete zkusit, jak by vypadali pod vaším velením? Pokud jste na tyto otázky odpověděli "ano", nic vám nebrání v tom kliknout na následující odkazy a obléct si tak svou oblíbenou hvězdu :) Daniela Radcliffea se nám však bohužel sehnat nepodařilo, nabízíme vám ale samotného Harryho Pottera :) Enjoy!

Nové záběry z natáčení Prince

21. února 2009 v 11:27 | Nagini
Americká MTV svůj slib splnila a skutečně odvysílala reportáž, ve které jsou záběry z natáčení Prince Dvojí Krve. Můžeme vidět hlavní trio v Prasinkách - bezpochyby se jedná o scénu s proklatým náhrdelníkem. Upřímně jsem očekával mnohem víc, minutový pohled do zákulisí je podle mě slabota. Web Priori-Incantatem.sk tvrdí, že se jedná pouze o ukázku a pravý sneak peek bude odvysílán až dnes večer, SnitchSeeker.com se zase tváří, jako kdyby tohle bylo ono. Uvidíme, každopádně ve videu uvidíte Ruperta Grinta, Jessie Cave, Davida Yatese a další :)


Nové promo fotky ze šestky použity do nového vzhledu webu Oclumencia?

21. února 2009 v 8:33 | Nagini
Na web Oclumencia chodím kvůli HP novinkám každý den. Občas (a musím říci, že čím dál tím častěji) jsou tam nějaké novinky a informace dříve než na jiných HP webech. Když jsem tam však zavítal dnes, praštil mě do očí nový, povedený vzhled. Když jsem ho však začal prozkoumávat, došlo mi, že tyhle promo fotky, ze kterých je nový vzhled webu vytvořen, nebyli ještě nikdy nikde zveřejněny. Nebo vy si snad pamatujete na novou promo fotku profesora Snapea? Ještě v takovéto "útočné pozici"? Nebo snad na Draca Malfoye? Když jsem však zahlédl malého Voldemorta, tedy ještě Tomma Raddlea, bylo mi to všechno jasné. Oclumencia je zkrátka takový formát, že si dokáže získat nové fotky a z nich si může udělat design. Nechápu, proč se tohle taky nepoštěstí nám...:)


Novinky od upírů...

21. února 2009 v 8:15 | Nagini |  The Twilight Saga
O Twilightu tady moc (vlastně skoro vůbec) nepíšeme a rozhodně to dál máme v plánu. Chceme zkrátka být stále blogem, který se týká jen a jen Harryho Pottera, i když to už možná není moc "in". Dnes se ale sešli hned tři novinky a tak je škoda toho nevyužít. Konec konců, rubriku o Robertovi Pattinsonovi tady máme a v HP světě je šílená nuda. Tak alespon něco :)
  • DVD Twilight vychází v USA na DVD už 21.3.2009, v ČR by tento film měl vyjít až někdy na přelomu května a června - přesné datum vydání zatím stanoveno nebylo. Není známo, zda v ČR vyjde 1DVD nebo 2DVD verze, uvažuje se však, že se na jeden disk možná vejdou všechny bonusy z disku druhého. To jsou však zatím nepotvrzené spekulace.
  • Premiéra druhého dílu "Twilight ságy" nazvaného Nový Měsíc (New Moon) se ještě ani neodehrála a tvůrci už na nás přišli s datem oficiální premiéry dílu třetího, který se jmenuje Eclipse. Třetí díl do kin zavítá už 30.6.2010. Z toho vyplývá, že pauza mezi druhým a třetím dílem v kinech bude jen něco málo přes půl roku.
  • Objevil se první oficiální promo obrázek, který má upoutat jak fanoušky této ságy, tak i příležitostné návštěvníky kina na druhý díl - Nový Měsíc (New Moon). Ten do kin vtrhne 20.11.2009. Údajně by se měl 5.5.2009 objevit teaser na druhý díl. Co je na tom pravdy ukáže až čas.

Jen připomenu, že se do druhého dílu vrací většina hlavních postav z prvního filmu. Režisérem se stal Chris Weitz. Doufáme, že jsme všem "Twilight fanouškům" udělali tímto článkem radost :)

29. bleskovka

20. února 2009 v 21:26 | Bellatrix |  Magické Bleskovky
Cítím se provinile, že sem nic nedávám, takže se aspoň pokusím o bleskovku:

1. Složte krátkou básničku, která bude obsahovat slova: kouzlo, lektvar, mudla
2. Napište, co na diplom.

Rozhovor s manažerem šesté HP videohry Johnem Fennonem

20. února 2009 v 8:21 | Nagini |  HP6 - Hra
Konečně nějaké další novinky o šesté videohře s Harrym Potterem. Přinášíme vám rozhovor s manažerem videohry Harry Potter a Princ Dvojí Krve a dozvíte se vážně pár zajímavých věcí. Dokonce padne řeč i na to, jak vývojáři využili toho, že byla hra (společně s filmem) přesunuta z listopadu 2008 na léto 2009. Bohužel, v té chvíli začal ten chlápek strašně drmolit a já mu prakticky nic nerozuměl...:)


Úspěch jménem "Okresní kolo konverzační soutěže v AJ"

19. února 2009 v 11:41 | Nagini
Ani nevíte, jak moc jsem právě teď happy...:) Včera jsem se zúčastnil okresního kola konverzační soutěže v anglickém jazyce a dnes jsem se dozvěděl, že jsem se umístil na třetím místě!! To je pro mě ohromný úspěch, protože jsem byl na takovéto akci poprvé a navíc jsem šel k porotě úplně první, takže jsem nemohl odposlouchat styl, na co se vlastně vyptávají atd. Jsem rád, že nejsem první, protože bych postoupil do kraje a jsem rád, že nejsem druhý, protože by mě pak možná mrzelo, že nejsem první :) Zlatá třetí pozice. Díky všem, kteří si tohleto přečetli a vydrželi pár vět od jednoho blázna, který se prostě musel pochlubit :)

Váš Nag.

Obrázek pochází z Googlu.

2 nové fotky z natáčení Prince

19. února 2009 v 9:00 | Nagini
Na SnitchSeeker.com se objevily dvě nové fotky z natáčení Prince Dvojí Krve. Na první je Emma Watson co by Hermiona Grangerová a na druhé Rupert Grint jako Ron Weasley.