´

Březen 2009

Rhys Ifan o své roli v Relikviích

31. března 2009 v 15:27 | Nagini |  HP7 - Film 1.ČÁST
Nedávno jsme vás informovali o tom, že si herec Rhys Ifan zahraje v posledních dvou filmech o Harry Potterovi. Potvrdil to samotný herec, avšak neřekl, jakou postavu ztvární. Fanoušci se ovšem domnívají, že to bude šéfredaktor Jinotaje a otec Lenky, pan Xenofilius Láskorád. Nyní se podívejme na výrok, který herec sám pronesl:

"Hraju kouzelníka. Pár posledních HP filmů bylo cool. Nikdy jsem nebyl pravý fanoušek Harryho Pottera, ale líbí se mi, jak je každý díl temnější. Zbožňuju to, jak Daniel Radcliffe a jeho mladí kolegové vyrostli společně s vyprávěním příběhu. Harry Potter je trochu z historie. Byla to pro mě pocta, když se mě zeptali, jestli bych se toho nechtěl stát součástí. Myslím, že nemám žádné děti, ale spousta mých přátel ano, takže bude skvělé natáčet něco, co budou moci vidět i oni. Je to dobrý kouzelník - vážně skvělej chlapík." - vlastní překlad, kopírovat se zdrojem

Nevím jak vám, ale mě se tento herec zdá jako skvělej chlápek, takže ať si v HP zahraje cokoliv, myslím, že to bude prostě skvělé :) Co si o tom všem myslíte vy?:)


Tom Felton o natáčení sedmičky a Jasonovi Isaacsovi

31. března 2009 v 14:03 | Nagini |  Tom Felton
Tom Felton se nám po delší době opět rozpovídal a tak vám dnes přinášíme jeho nejnovější výroky. Dozvíme se, co si myslí o svém kolegovi Jasonovi Isaacsovi, který v HP filmech hraje Luciuse Malfoye a taky to, že s natáčením posledního filmu ještě nezačal...

O natáčení Relikvií Smrti: "Už se nemohu dočkat, je to velmi napínavé. Několikrát jsem se byl podívat na natáčení. Ja jsem dosud s natáčením nezačal, takže nemohu nic prozradit."

O Jasonovi Isaacsovi: "Lucius je zlý všivák a Jason je v hraní velmi dobrý, takže když s vámi normálně mluví, je to hrozivé. Je to skvělý chlapík a tak trochu otec. Často si ho všímám, když hraje, je dobrým hereckým vzorem, hodný následování. "

Kvalitní screeny z traileru na videohru!!

30. března 2009 v 20:06 | Nagini |  HP6 - Hra
Podařilo se nám najít odkaz, na kterém se dala nejnovější ukázka na videohru stáhnout v HD kvalitě a vy se nyní tak můžete podívat na velmi kvalitní screeny z traileru a detailně si prohlédnout tváře všech postav. Co na to říkáte?:)


Diadém již v šestém filmu??

29. března 2009 v 16:21 | Nagini
Pamatujete na slova Davida Yatese, který sliboval, že všechny díly, které natočí prováže všelijakými náznaky a odkazy, aby tak potterovské filmy byli více sjednocené? Režisér pátého šestého a sedmého filmu to dokazuje už jen na nejnovějších plakátech k Princi. Prohlédli jste si pořádně poster s Dracem, za kterým je Komnata nejvyšší potřeby plná krámů? Pod písmenem "H" se totiž nachází socha, která má na hlavě diadém Roweny z Havraspáru. A jak všichni víme, v sedmé knize sehraje velkou roli. Myslím si, že je jen a jen správné, že se Yates snaží provázat všechny své filmy, aby jste si později řekli: "No jo! Vždyť tohle bylo už v minulém filmu!". Co na to říkáte vy? A je to podle vás vůbec diadém?:)
Zdroj: Priori-Incantatem.sk

Wallpapery, ikonky a 3D plakát??

29. března 2009 v 7:54 | Nagini
Oficiální stránky filmu byli aktualizovány a my si konečně můžeme na plochu počítače dát Harryho nebo Brumbála. V sekci "Download" totiž najdeme čtyři wallpapery (dvakrát Harry, Brumbál a logo filmu) a také dvě ikony, kterými si můžete vyzdobit svou složku.

V nějakém kině byl navíc spatřen 3D plakát, na kterém byla Harryho tvář a most Millennium Bridge, který ve filmu napadnou smrtijedi. Plakát, který je prý velice temný, se bohužel vyfotit nepodařilo...zatím.


Lord Voldemort do The Sims 2

28. března 2009 v 17:38 | Bellatrix |  Lord Voldemort
Pokud hrajete hru The Sims 2, můžete si do ní stáhnout Lorda Voldemorta přímo TADY.

Musíte se na té stránce sice zaregistrovat, ale pak už jen stačí stáhnout 1.27 mb velký soubor (kliknete na download a sjedete pod obrázky k tabulce Download files). Pak soubor rozbalíte a vložíte ho do Dokumentů do složky EA Games/The Sims 2/Downloads.

Postavička ve hře opravdu funguje, testovala jsem ju :). Kdyžtak napište, co jste se svým Voldym ve svém městečku zažili ;).


Nový fan trailer na Prince by Slovakia :)

28. března 2009 v 16:52 | Nagini
Už jednou jsme vám přinesli fan trailer vyrobený jedním nadaným, 16ti letým slovákem na Prince Dvojí Krve. Nyní vytvořil další video a musím říci, že je to opět zase skvělé. Jen mi teda trochu vadí ten dodatkový konec a taky to, že tam není moc mluveného slova... Ale věřím, že to Matej Švandtner do příště všechno vypyluje a my se dočkáme ještě úžasnějšího fan traileru :)Promo fotka z videohry + screeny z nejnovějšího herního traileru

28. března 2009 v 8:43 | Nagini |  HP6 - Hra
Včera jsme se mohli mrknout na skvělý trailer na šestou videohru a pokud vám z něj přece jen něco uniklo, podívejte se právě SEM - tam totiž najdete několik screenů z traileru. Navíc vývojáři uveřejnili promo fotku Harryho z jedniček a nul a musím říci, že model vypadá naprosto věrohodně...:) Tohle asi bude vážně nejlepší HP videohra, jaká kdy byla...:)

Obrázek pochází z webu SnitchSeeker.com.

Vrátí se Clémence Poésy do sedmého filmu??

28. března 2009 v 8:34 | Nagini |  HP7 - Film 1.ČÁST
Herečka Clémence Poésy ztvárnila ve čtvrtém HP filmu francouzskou studentku Krásnohůlek Fleur Delacourovou. V knihách se objevila ještě v šestém a sedmém díle, přičmž v šestém filmu se zcela určitě neobjeví. Nyní se však jedná o její návrat do závěrečného dvoudílného filmu. A jak to tak vypadá, Clémence má o roli zřejmě zájem...

"Clémence Poésy očekává, že si zahraje Fleur Delacourovou i v Relikviích Smrti, ale zatím to nemůžeme potvrdit. Je však velmi pravděpodobné, že si svou roli zopakuje." - agentura Clémence Poésy

Obrázek nalezen na Googlu.

Harry na dalších obálkách magazínů...

28. března 2009 v 8:25 | Nagini
Tentokrát se Harry objevil rovnou na dvou obálkách filmových, zahraničních časopisů. Magazín Total film nám přináší zcela novou promofotku Harryho Pottera a Entertainment Weekley vytvořilo "koláž" Harryho s Voldemortem - postava Harryho Pottera se totiž objevila v žebříčku "20 nejlepších hrdinů v historii". Obsadil čtvrté místo (před ním jsou James Bond, Indiana Jones a Superman). Gratulujeme :)

Fotky pocházejí z webu SnitchSeeker.com.

Rhys Ifan jako Xenofilius Láskorád??

28. března 2009 v 8:18 | Nagini |  HP7 - Film 1.ČÁST
Herec Rhys Ifan potvrdil, že si zahraje ve filmu Harry Potter a Relikvie Smrti. Ovšem o jakou roli se jedná si nechal už jen pro sebe. Nejspíše se bude jednat o roli Xenofiliuse Láskoráda - otce Lenky a šéfredaktora Jinotaje.

Fotka pochází z webu SnitchSeeker.com.

Mini-dokument o Dolores Umbridgeové

27. března 2009 v 16:49 | Nagini |  Dolores Umbridgeová
Starší, krátký, ale přesto zajímavý dokument o Dolores Jane Umbridgeové - učitelce Obrany proti černé magii v pátém ročníku, vrchní vyšetřovatelce a dokonce i (na krátkou chvíli) ředitelce Bradavic. V pátém filmu ji úžasně ztvárnila herečka Imelda Staunton a v tomto videu si můžeme všimnout jedné vystřižené scény (Filch foukající do jejích vlasů) a dokonce i scény, která nikdy nespatřila světlo světa (Dolores se snaží na chodbě zastihnout profesorku McGonagallovou, ve filmu poté můžeme vidět, jak se hádají o jejích "středověkých" metodách a všichni studenti je pozorují).


České oficiální HP6 stránky zaktualizovány!!

27. března 2009 v 15:55 | Nagini
Novější podoby se konečně už dočkala také česká verze oficiálních filmových stránek filmu Harry Potter a Princ Dvojí Krve, který do kin vstoupí už 16.7.2009. Od "originálu" (tedy anglické verze) se praktricky neliší, naleznete stejné fotky ve fotogalerii, plakáty i videa. Byla akorát přeložena synopse filmu.

Česká verze oficiálních stránek filmu Princ Dvojí Krve


Nový, úžasný trailer na šestou videohru!!

27. března 2009 v 14:46 | Nagini |  HP6 - Hra
Včera večer jsme se mohli kochat novými, bezvadnými, charakterovými postery k šestému filmu a dnes k nám dorazil stylový (již třetí) trailer k videohře Harry Potter a Princ Dvojí Krve, která má naplánované datum vydání na 15.7.2009. Můžeme si všimnout promakaně propracovaných tváří postav, které si jsou (dovolil bych si říct) maximálně podobní svým filmovým představitelům (ale Draco se nějak nevyvedl...). Sice většina záběrů pochází nejspíše z animaček a cutscén, ale myslím, že i hra samotná bude na PC, PS3 a X360 prostě úžasná. Zajímalo by mě, jaké bude mít PC verze skrz tuhle bombovou grafiku nároky :) Každopádně, samotná ukázka je vyvedená a stylová, odehrává se v myslánce, kde se na jednotlivé záběry díváme jako na vzpomínky. Všimněte si Snapea, (úžasně zpracované) Bellatrix, Narcissy a dalších postav. Když už jsme u hry, nezapomeňte si také přečíst (tedy pokud jste už nečetli) celkem zajímavý rozhovor plný informací o hře (*KLIK*) a také se v celém článku podívat na konceptart Ginny Weasleyové ve famfrpálovém obleku, vytvořený pro tuto hru.6 úžasných posterů: Harry, Hermiona, Ron, Brumbál, Draco a Snape!!

26. března 2009 v 19:48 | Nagini
Konečně tu jsou nové plakáty a podle mého vypadají vskutku úžasně!! Šest nejduležitějších postav šestého filmu s nápisem "Harry Potter" za zády a pohledy herců, které vás prostě dostanou (ať už pozitivně, nebo negativně). Zítra by se tyto plakáty měli objevit ve větší kvalitě, ale řekl bych, že nám tato velikost stačí, no ne?:)


Všimli jsme si: Nagini a medailonek ukrytí v posledním traileru!!

25. března 2009 v 18:41 | Nagini
Začátkem března se objevil nejtemnější trailer k šestému filmu a jeho popularita rostla hlavně díky temným a nepřeplácaným záběrům. Většina z vás si ale nevšimla, že se v ukázce nalézá medailonek, pro který se Harry s Brumbálem vypraví (viděli jsme ho pouze jako propagační předmět, na fotkách nebo v ukázkách se nikdy předtím neobjevil). To ale není rozhodně všechno. V traileru se také nalézá zuřivý had Nagini, který vás s radostí "spolkne" (pohltí kameru).


Nové potterovské výrobky + busta Šedohřbeta

25. března 2009 v 17:14 | Nagini |  HP6 - Ostatní
Na webu SnitchSeeker.com se objevila spousta nových výrobků k HP filmům - busta Siriuse Blacka, několik hrnečků s pěknými potisky (erby bradavických kolejí nebo postavy z BA), polštářek s testrály a dokonce si na Amazonu už můžeme předobjednat HP kalendáře na rok 2010. Sice jejich grafická podoba ještě odtajněna nebyla, ale i tak si tvůrci přichvátli :) Všechny výše zmíněné výrobky naleznete ZDE. Pokud vám ani to nestačí, snad vám ke spokojení bude stačit nová busta Fenrira Šedohřbeta, který se poprvé objeví v šestém filmu.

Obrázek pochází z webuSnitchSeeker.com.

Magická soutěž - 2. kolo

25. března 2009 v 15:20 | Nagini |  Magické Bleskovky
Prvního kola se úspěšně zúčastnilo 10 lidí, takže všichni postupují do nového kola. Sice někdo z vás zapomněl uvést, jaký předmět profesoři na obrázku vyučovali, ale i tak jste s "odřenýma ušima" prolezli :) Vaším úkolem bylo si také tipnout, kolik stran by měla kniha, obshaující všechna dobrodružství Harryho Pottera. Po sečtení stran všech sedmi knih (česká vydání) nám vyšlo číslo 3507. Nejlepší tip měla Lirael, která tipla 3000 stran. Gratulace.

Správné výsledky prvního kola: Filius Kratiknot (Warwick Davis) - kouzelné formule; Rolanda Hoochová (Zoe Wanamaker) - létání; Remus Lupin (David Thewlis) - Obrana proti černé magii; Sibyla Trelawneyová (Emma Thompson) - jasnovidectví. A) dvojčata Weasleyovi; B) madam Rosmerta; C) odpověď Giny Grint: "bohatá starší čarodějka, která měla u sebe šálek helgy z mrzimoru a medailonek salazara zmijozela. Viz. šestý díl"; D) Arabela Figgová; E) Crucio, Imperio, Avada kedavra

!!POZOR!! Každý z vás má určitý počet bodů, které ale víme pouze my. Přidělují se za podrobnost a správnost odpovědí, a proto až do finále můžete pochybovat, zda vás někdo nepředehnal :) Každopádně, v příštím kole se rozloučíme se soutěžícím, který bude mít nejméně bodů. Snažte se :)

Postupující: Adrianne, Anita, ich, anne, zajda404, bečinka, Lirael, Verča, Gina Grint, Lenka.

Druhé kolo začalo 25.3.2009 ve 15:20 hodin, končí 31.3.2009 ve 15:20 hodin.


1) Určete, z jaké knihy pochází první ilustrace a k jakému filmu patří plakát, který se nalézá vedle prvního obrázku.
2) Zodpovězte na následující otázky:
A) Kdo Harrymu v knize pověděl, jak se dostat do komnaty nejvyšší potřeby? A kdo na ni přišel ve filmu?
B) Co všechno se nalézá ve čtvrtém patře Ministerstva kouzel?
C) Vyjmenujte alespoň tři domácí skřítky, kteří se objevily v HP knihách.
D) S kým chodí Ginny Weasleyová v šesté knize?
E) Kdo je to Ufňukaná Uršula?

3) Z následujících písmen sestavte co nejvíce slov týkající se HP světa. Každé písmeno může být v jednom slovu použito pouze jednou.

- R - L - B - O - D - E - A - N - Š - I - H - Š - M - P - Q - T -


Skutečně se objeví potterovští herci na koncertě Michaela Jacksona...?

24. března 2009 v 19:27 | Nagini |  Všechno, co se jinam nevešlo
**Následující text pochází z webu Aktuality.sk, je pouze přeložen do češtiny.**
Král popu Michael Jackson (50) si během svého velkolepého turné s názvem This Is It, které odstartuje 8. července tohoto roku a potrvá až do února roku 2010, pozval jako VIP hosty i hrdiny Harryho Pottera!
Symbolická rozlučka padesáti koncertů s Velkou Británií, kterou odehraje autor hitů Thriller, Black Or White, Smooth Criminal nebo Dirty Diana v londýnské O2 aréně byla vyprodaná za rekordních pět hodin! Není se čemu divit, protože mistr měsíční chůze se na turné vrací po dlouhých dvanácti letech.
A při senzační show nebudou chybět ani Daniel Radcliffe (19), Emma Watson (18) a Rupert Grint (20). "Jacko" je totiž velkým fanouškem knih spisovatelky J.K. Rowlingové i následné filmové adaptace, čemuž pochopitelně odpovídá i kompletní kolekce knih a DVD v jeho sbírce. Proto by se rád seznámil také s představiteli Harryho, Rona, Hermiony a zašel s nimi na pivo.
Michael je dokonce jedním z mála lidí, co vlastní výtisk první edice knihy Harry Potter a Kámen Mudrců. Hodnota prvního výtisku se dnes vyšplhala na 10 tisíc liber. Britská bulvární média jen satiricky doufají, že "Jacko" zůstane při setkání s mladými hvězdami jen při jejich hereckém obdivu.
**Výše uvedený text pochází z webu Aktuality.sk, je pouze přeložen do češtiny.**
Filchův běh :)

24. března 2009 v 19:03 | Nagini |  HP4 - Film
Školník Argus Filch byl v prvních dvou filmech spíš záporňák, ovšem od třetího filmu si z něj tvůrci utahují. Nejvíce asi ve čtyřce a pětce, kde pobíhal po Velké síni sem a tam nebo když měl obličej plný boláků :) Nyní se mrkneme na krátké video, které zachycuje již zmíněnou scénu ze čtyřky, kde běží Brumbálovi oznámit, že návštěva již dorazila :) Enjoy! :)