´

Duben 2009

Čarodějnice

30. dubna 2009 v 14:40 | Nagini |  Všechno, co se jinam nevešlo
A je to tu zas. Čarodějnice z celého světa se dnes slétají, aby oslavily svůj svátek. Já jsem dneska úplně hotovej, jsem strašně unavenej a chce se mi strašně moc spát, ale přece si to nenechám ujít. Vědeli jste, že se tento svátek slaví dnes také ve Skotsku, Irsku, Walesu, Švédsku, Finsku, Polsku, Německu a Rakousku? Ať už ano nebo ne, doufám, že si dnešek všichni pořádně užijete. Konkrétně holkám přeju, ať si slet užijí, ale bacha na koště - v době krize je po něm velká sháňka, tak ať vám ho někdo nečmajzne :)


Dan poskytl rozhovor o šestém filmu a režisérovi Davidu Yatesovi

29. dubna 2009 v 18:18 | Nagini |  Daniel Radcliffe
Tak jako Emma Watson, i Daniel Radcliffe poskytl rozhovor okolo šestého filmu Harry Potter a Princ Dvojí Krve a rovněž prozradil, co si myslí o režisérovi Davidu Yatesovi. Rozhovor opět pochází z webu Priori-Incantatem.sk, akorát je přeložen do češtiny.

Co je pro vás jádrem filmu Princ Dvojí Krve?
"Paranoja. Filmem se táhne velmi silná paranoja vůči Draco Malfoyovi, který se stává smrtijedem. Také je to i smrt. Je to velmi smutné, ale je to tak. Jsme k ní ještě blíže než doposud, protože Brumbál umírá. Ví, že musí zemřít, avšak nic nevzdá až do svých posledních sil. Obraz tohoto starého člověka přináší jen malou jiskřičku naděje v porovnání s tím živým Brumbálem."

Tento film bude mít i plno napětí, ale i mnoho komických scén. Co se líbí více vám?
"Myslím, že jsou to raději ty klidnější scény. Je zde mnoho akce, to je pravda, ale je zde i kousek srdce. Neznamená to však, že ty 'zabijácký' scény nemají v sobě ani kousek citu. Upřednostňuji, když si dva lidé sednou a povídají si. Probíhá mezi nimi něco citového. Moje oblíbené scény jsou samozřejmě famfrpálové, v nichž hraje i Ron a to je opravdu neskutečně zábavné. Není snadné přestat se při sledování těchto scén smát."

Během natáčení prvních dvou filmů ze série Harryho Pottera režíroval Chris Columbus a nový lidé přišli i do trojky, čtyřky a pětky. Jak se vám pracuje s novým režisérem Davidem Yatesem, který plánuje dotočit celou potterovsku sérii?
"Když přijde nová osoba, vždy s sebou přinese něco jiného, než jsme měli dosud. Když jsme byli všichni mladší, všichni nám pomáhali, abychom neusnuli na vavřínech, abychom nezačali být nafoukaní, to bylo velmi důležité a každý z režisérů nám v tom pomohl. Velkou část celého vývoje nás u filmu však dokázal zpracovat právě David. Už se známe velmi dobře, tedy co se profesionální stránky týče. Každý ví, co od herců vlastně očekává, všichni si vycházíme vstříc. Zvykli jsme si, že když někdo pokazí scénu, zkrátka řekne 'Pardón' a celé to spustíme odznovu. Je tu mezi námi i velká trpělivost a to je základem každé dobré spolupráce."

Když se někdy v budoucnu ohlédnete zpět, na co si asi vždy vzpomenete, co se týká natáčení Prince Dvojí Krve?
"Určitě to bude Michael Gambon, se kterým jsem si užil opravdu super pár měsíců natáčení. S ním jsem byl z herců jediný na place, když se natáčeli naše 'soukromé hodiny'. Jednou z dobrých kousků z filmu byla i scéna s Tomem Feltonem, když stál nad umyvadlem. Scéna se opravdu vydařila, zatím však o ní nebudu prozrazovat více. Tyhle dvě budou asi najzávaznější vzpomínky."


Emma se rozpovídala o šestém filmu i režiséru Davidu Yatesovi

29. dubna 2009 v 14:16 | Nagini |  Emma Watson
Emma Watson poskytla nový rozhovor, ve kterém prozrazuje, co si myslí o režisérovi Davidu Yatesovi a popisuje jednu scénu ze šestého filmu, u které se nejspíše všichni dobře pobavíme. Rozhovor pochází z webu Priori-Incantatem.sk, je pouze přeložen do češtiny.

Kdy pro Hermionu nastane v šestém filmu její největší okamžik?
"V šestce je nová postava Levandule Brownová, která si umínila tisknout se mezi Hermionu a Rona. Pokazila celý vyvíjející se jejich vztah, který probíhal již od prvních filmů před mnoha lety. Hermiona je poměrně dost citlivá. Ve filmu je mnoho scén, kde dokáže Levanduli ignorovat, je to velmi zábavné. Ona je vlastně úplným opakem Hermiony, takže je to komické, zároveň však i smutné. Hermiona je trochu citově navázána na Rona, který jí přestal věnovat pozornost."

Myslíte si, že fanoušci budou spokojeni se shodností filmu s knihou?
"Doufám, že ano. Tak blízko jsme se drželi knižní předlohy, až je to zcela reálné. Nikdy při předchozích filmech jsme však ale nedostali oficiální stížnost, že se film vůbec nedržel knihy. Já osobně jsem velký fanoušek této série knih. Každou jsem četla nejméně pětkrát a při šestce jsem nepostřehla velké úpravy."

Když zavzpomínáte na časy, kdy se Princ natáčel, myslíte si, že si z toho na něco vzpomenete?
"Z čehož jsem dostávala absolutní záchvaty, byla scéna na famfrpálovém hřišti, když byl Ron na koštěti. Byla to opravdu zábava. Rupert si umí všechno špičkově načasovat, tak, jak to má být, a proto je považován za velkého komika. Nejlepší bude, když se Ron snaží chytat v bráně, zatímco za jeho zády Hermiona s Levandulí doslova bojují. Scéna, kdy zemřel Brumbál se natáčela v jednu mrazivou noc, všichni jsme promrzli, ale bylo to smutné, opravdu."

O režisérovi Davidu Yatesovi (HP5, HP6, HP7):
"Bylo velmi zábavné pracovat do pátého filmu vždy s jiným režisérem. Každý dal do filmu něco jiného, něco svého. Musí se však uznat, že David Yates, i když od pětky s námi zůstal až dokonce, je velmi dobrý, zábavný a předvedl opravdu kus práce, ukázal co v něm je a za úspěch bojoval ze všech svých sil. Ve filmech učinil nejvíce změn a přinesl nejvíce kreativních nápadů, za to si ho velmi vážím."Potvrzeno: John Hurt se vrátí jako pan Ollivander

29. dubna 2009 v 13:51 | Nagini |  HP7 - Film 1.ČÁST
Herec John Hurt, který ztvárnil v prvním díle pana Ollivandera (výrobce hůlek) se vrátí i v sedmém filmu, kde bude mít opět velký prostor. Samotný herec dále potvrdil, že natáčet začne ještě tento rok. Navíc byla již obsazená i mudlovská číšnice, kterou trio potká na začátku první části filmu v britské kavárně. Zahraje si ji Jeanie Gold. Obsazen byl i herec, který si zahraje pro nás zatím neznámou postavu. Koho by si asi Pete Perry mohl zahrát?

Šedohřbet se vrátí, Matthew začne natáčet až v říjnu

28. dubna 2009 v 15:14 | Nagini |  HP7 - Film 1.ČÁST
Herec Dave Legeno, který si v šestém filmu zahrál smrtijeda Fenrira Šedohřbeta, potvrdil, že si svou roli zopakuje i v sedmém filmu. Abychom měli zprávy okolo Relikvií Smrti kompletní, nesmíme zapomenout na herce Matthewa Lewise, který už od prvního dílu přestavuje Nevilla Longbottoma. Do sedmičky se pochopitelně vrátí, ale natáčet začne až v říjnu.

Nyní mám jednu smutnou zprávu pro všechny filmové fanoušky. Magazín Premiere bohužel doplatil na finanční krizi a od června tohoto roku přestane vycházet. Je tedy pochopitelné, že přijdeme o jejich recenzi na Prince, ale není všem dnům konec. Pokud vše vyjde podle plánu, měli by se nyní přesunout na internet a tam psát své recenze i filmové novinky.

8. část - Za svitu Slunce

26. dubna 2009 v 10:17 | Nagini |  Životní příběh Ravana Cudleyho
OK, s touto povídkou jsem chtěl už seknout. Nevědel jsem, jak pokračovat dál; přislo mi, že už nemá skoro žádné čtenáře, ale něco mi dalo sílu pokračovat. Takže jsem se ještě skončit nerozhodl a doufám, že si po měsíční pauze opět najde své věrné čtenáře :)

Už je nám rok a den! :)

25. dubna 2009 v 21:08 | Bellatrix
Já vím, že tenhle článek je tak trošku nadbytečný, ale já si vážně nemůžu pomoct. Před chvílí povolila ta chybová hláška, takže je tu nový design a pokud si pamatujete na naše první záhlaví ,,Je jen na tobě, kterou stranu si vybereš", musíte uznat, že to je posun vpřed. A pár zajímavostí, pokud vás to zajímá :) :

- tohle byl první design, který byl vytvořen včas, ale kvůli té chybě v blogu se sem nedostal včera, jak bylo v plánu, ale až dneska
- poprvé tu máme tyhle ultramoderní křivkaté okraje
- v menu najdete animovaný banner se Snapeovou hláškou z Prince dvojí krve, jeden z nás se do ní úplně zamiloval (já ne), ještě možná přibudou jiné animačky
- pokud vám nahoře v záhlaví někdo schází, popojeďte dolů :)

Postavy z Harryho ve hře The Sims

25. dubna 2009 v 11:40 | Nagini |  Všechno, co se jinam nevešlo
Snad každý z vás zná úžasnou hru The Sims, kde si vytvoříte vlastního simíka a organizujete mu život. Rozsáhlý editor pro tvorbu simíka přitahuje i HP fanoušky a my se tak můžeme podívat na úžasné a celkem věruhodné podoby postav z HP. Jen je škoda, že Nevill, Seamus a Levandule nemají tmavé vlasy. A profesorka McGonagallová nám jaksi zázračně omládla (asi používala krémy od Nivea).

Obrázek nalezen na Googlu.
Jaký vůbec máte vztah k The Sims vy? V červnu už konečně vyjde třetí díl, který vás pustí do celého městečka a volnost bude opravdu velká. Já sám se na hru už moc těším, dvojka mě totálně vtáhla a doufám, že me nejnovější díl nezklame. Při tvorbě simíků by měla být spousta vylepšení a tvůrci tvrdí, že bychom měli s novým editorem dokázat vytvořit třeba člověka, kterého jsme zrovna potkali na ulici. Pokud to bude pravda, zksím i já nějaké HP postavy a rozhodně se o ně s vámi podělím :)


První fotky Lasturové vily + kdy začne natáčet Evanna

25. dubna 2009 v 7:46 | Nagini |  HP7 - Film 1.ČÁST
Evanna Lynch (Lenka Láskorádová) v rozhovoru pro jedno rádio potvrdila, že sedmý díl Harryho Pottera začne natáčet již příští měsíc, tedy v květnu. To dává vlastně smysl, protože v půlce května se má natáčet scéna s Lasturovou vilou, kde Lenka vystupuje. Když už jsme u té vily, na internetu se objevily fotky této budovy. Je sice ještě nedodělaná, ale za to vypadá parádně.


Fotka pochází z webuSnitchSeeker.com

Světová premiéra Prince se uskuteční v Japonsku!!

25. dubna 2009 v 7:35 | Nagini
Pokud jste si říkali, že nejnovější potterovský film uvidíme jako jedni z prvních, tak jste se pořádně spletli. Již 6.7. se uskuteční světová premiéra filmu a bude to opět v Japonsku (Fénixův Řád byl také poprvé promítán tam). Anglická premiéra proběhne o den později, tedy 7.7. a americká premiéra je naplánovaná 8.7. Film jde oficiálně do kin 15.7. (USA), my se ho dočkáme 16.7. a Británie si počká až na původně plánované datum 17.7.

Na tomto ODKAZU najdete několik krátkých videí z produkce MTV, kde se především o šestém filmu rozpovídali Emma Watson a Daniel Radcliffe.

Dále si můžete přečíst zpovědi Bonnie Wright (Ginny Weasley) a Ruperta Grinta (Ron Weasley), kteří se pochlubili spoustou zážitků z natáčení šesté části Harryho Pottera. Dozvíte se především informace o famfrpálových scénách. Jednou z nich je ta, kde Rupert tvrdí, že famfrpál bude v šestém filmu nejlepší ze všech a že nebude tolik temný a morbidní jako ve Vězni z Azkabanu.


Rok s Vámi

24. dubna 2009 v 15:41 | Nagini a Bellatrix
Jak vlastně začít? Dnešek je pro mě i pro kolegyni Bellu velmi významným dnem. Právě před rokem jsme založili tento blog, který to (alespoň podle nás) za jeden rok své existence dotáhl hodně daleko a my jsme na něj velmi hrdí.
Když jsme začínali, bylo to, jako byste hodili jehlu do kupky sena - blogů o Harry Potterovi bylo tolik, že bylo téměř nemožné se probojovat všemi těmi weby zaměřenými na HP a dát o sobě světu vědět. Šlo to sice pomalu, ale stálo to za to. Denně jsme vás informovali o všem, co se v HP světě událo, přinesli jsme vám spoustu fotek i obrázků, ale hlavně jsme pro vás zjistili spoustu exkluzivit (např. jako první jsme zjistili, že vyjde český překlad Bajek barda Beedleho a uveřejnili českou verzi obálky nebo jsme vás informovali o české verzi traileru na šestý film).
Jeden rok je dlouhá doba a přitom to uteklo tak rychle. Našli jsme si cestu ke spoustě skvělým lidem, kteří nás navštěvují a troufáme si říci, že si spousta z vás oblíbila i náš blog. K našemu prvnímu výročí jsme vytvořili skvělý nový design, ale v systému je opět porucha. Strašně nás to naštvalo, ale nic s tím nenaděláme. Jakmile bude porucha opravena, nový design zveřejníme. Doufáme, že úspěšně nahodí startovní pozici pro další rok, který pro nás právě dnes začíná.
Děkujeme všem - rodičům za přístup k internetu; kamarádům, které jsme občas zanedbávali; tvůrcům Harryho Pottera, protože bez nich by nebylo o čem psát; fanouškům a návštěvníkům našeho blogu, bez kterých by naše stránka neměla budoucnost a především sami sobě, protože ve dvou se to lépe táhne :)

 • Za celý rok jsme zveřejnili přesně 930 článků
 • Založili jsme 30 anket.
 • Vystřídali jsme 4 designy.
 • Spřatelilo se s námi 30 blogů.
 • Členem SPOŽÚSu se dosud stalo 33 lidí.
 • Za 1 rok nás navštívilo více jak 17 800 návštěvníků.


Magická soutěž - Vyhodnocení

24. dubna 2009 v 10:46 | Nagini |  Magické Bleskovky
Tak a je to tu. Vyhlášení vítěze Magické soutěže, která měla pět kol. Všech částí se zúčastnili Adrianne, Anita a Lirael (ostatní se na to postupně vyflákli). Chtěl bych všem třem mooooc poděkovat za účást, byla radost pročítat si vaše odpovědi. A nyní již přejdeme k výsledkům...

3. místo s celkovým počtem 146 bodů získává ANITA


Společná promo fotka Dana, Emmy a Rupa

24. dubna 2009 v 7:28 | Nagini
Už se stalo jakousi tradicí, že hlavní herci ke každému novému dílu nafotí společné promo. Stalo se tomu tak i letos a my se nyní můžeme podívat na naše (ne)oblíbené herce, tak jak je neznáme. Promo bylo nafoceno pro filmový magazín Empire, kde se objevil velký rozhovor s producentem Davidem Heymanem a Danielem Radcliffem. Scany najdete ZDE.

Fotka pochází z webu SnitchSeeker.com

Dvě nové fotky z Prince

23. dubna 2009 v 14:09 | Nagini
Dnes se objevily nové fotky z Prince Dvojí Krve. Na obou je Harry s Brumbálem, přičemž jednu z nich jsme již viděli ve scanu z časopisu Entertainment Weekley. Druhá je úplně nová a obě už teď najdete v naší galerii.

Fotky pocházejí z webuSnitchSeeker.com

Jsme tam!!

22. dubna 2009 v 19:44 | REDUCTO Tým
Zklameme ty, kteří mysleli na místa, kam se lidé navzájem posílají, když jim přetečou nervy :) Dostali jsme se na střední školy, konkrétně na gymnázia. Bohužel, každý jsme jinde, protože nás od sebe dělí spousta kilometrů, i tak jsme ale v dobré náladě, ač máme spoustu obav. Jsme vážně happy, ale nechtějí se nám psát žádné slohy, takže už končíme :)

Vysmátej REDUCTO Tým :)

I´ve got a question

22. dubna 2009 v 17:58 | Bellatrix |  Všechno, co se jinam nevešlo
Mám na vás otázku a zatím vám neřeknu, k čemu vaše případné odpovědi zneužiju, jen to, že mě něco napadlo a potřebuju dívčí nebo klučičí jméno pro čarodějku/čaroděje.. Jaké jméno (mimo klasických českých) se vám líbí? Klidně i nějaké, co jste sami vymysleli. Prosím, tomu, kdo napíše to ,,nej" něco splácám v nějakém grafickém programu :).

Nové video z natáčení; termín dalšího natáčení

22. dubna 2009 v 17:47 | Nagini |  HP7 - Film 1.ČÁST
Další natáčení Relikvií Smrti proběhne 11.5.-15.5. na pláži ve Walesu a v Pembrokeshire National Park. Také se objevilo nové video z natáčení, kde Dan, Emma a Rup kráčí londýnskou ulicí ve společenských šatech (útěk ze svatby).


Vyčerpávající novinky okolo Relikvií Smrti

22. dubna 2009 v 8:27 | Nagini |  HP7 - Film 1.ČÁST
Nikdy by mě nenapadlo, že už takhle brzy budeme zásobováni tolika informacemi o sedmém filmu, ač natáčení začalo teprve před pár týdny. Dnes tu máme rovnou několik potvrzených novinek o sedmém filmu, tak se pojďme do toho pustit.
 • Jessie Cave, která si v šestém filmu zahrála Levanduli Brownovou, si svou roli zopakuje i v závěrečném filmu. Potvrdila to její agentura.
 • Daniel Radcliffe a producent David Heyman se rozpovídali pro nejnovější číslo magazínu Empire. Prozradili, že první část Relikvií skončí velmi napínavě a fanoušci budou chtít ihned vidět druhou část. Údajně byl konec prvního filmu přepsán, protože ne zcela všem vyhovoval. S tím novým jsou ale prý všichni moc spokojeni. Dále se mluvilo o epilogu v závěrečné části Relikvií a podle všeho to vypadá, že na Dana, Emmu a Rupa bude použita technologie "stárnutí", tak jako na Brada Pitta ve filmu Podivuhodný případ Benjmina Buttona.
 • Podle všeho by se do Relikvií měla vrátit i herečka Helen McCrory (Narcissa Malfoyová), to ovšem není oficiálně potvrzené. V těchto dnech navíc začal pro první část sedmého filmu natáčet scény i Tom Felton (Draco Malfoy), který prozradil, že jeho role oproti Princi Dvojí Krve není už tak velká.
 • Herec Martin Ballantyne, který v šestém filmu hrál jakéhosi muže se zjizvenou tváří, prozradil, že Mundunguse Fletchera si skutečně zahraje herec Andy Linden, o kterém se tolikrát spekulovalo. Mimochodem, muž, který tuto informaci prozradil, si svoji roli zopakuje i v druhé části Relikvií. Dále řekl, že druhá část sedmé knihy se stále nezačala natáčet, režisér David Yates se neustále soustředí na část první.
 • Máme tu nové fotky z londýnského natáčení, kde jsou Dan, Emma a Rup již v civilním oblečení. Fotky najdete ZDE.
 • Rozhovor s Emmou Watson, který přeložil web Priori-Incantatem.sk:
Hraní Hermiony je zřejmě vyčerpávající. Byl jsem s tebou na natáčení a jsou to skutečně dlouhé dny. Kdy jsi tam každé ráno?
Emma: Momentálně jsem tam ráno kolem 6:30, což znamená, že vstávam v 5:45. Natáčíme sedmý a osmý film najednou, snažím se udělat všechny své scény především teď a přes léto tak, abych mohla jít v září na univerzitu. Vypadá to však tak, že budu pracovat i přes Vánoce a přes březnovou přestávku ve škole.
V těchto následujících filmech máš většinu scén s Danem a Rupertem?
Emma: Ano. V poslední knize opustí Bradavice a společně cestují. Mám dobrý pocit z toho, že filmy s námi třemi začali a s námi třemi i skončí. Je to o našem přátelství.
Jak vycházíš s těmito mladými muži mimo kamery? Jste také skuteční přátelé?
Emma: Pokud mám být upřímná, když spolu pracujme, vidíme se tak často, až je to skličující. Mám je velmi rada, ale mimo kamery potřebuji i jiné kamarády. Jsou pro mě jako sourozenci.


Video z natáčení: Trio v Londýně

21. dubna 2009 v 17:32 | Nagini |  HP7 - Film 1.ČÁST
Dnes jsme mohli vidět několik fotek z natáčení Relikvií Smrti a už tu máme dokonce i video. Jedná se o scénu, kdy trio kráčí londýnskou ulicí ve společenských šatech. Video není moc kvalitní, ale když uslyšíte režisérský pokyn "Action!", něco to ve vás prostě udělat musí...:) Fotky z tohoto natáčení naleznete ZDE.


A ještě jednou další fotky z natáčení :)

21. dubna 2009 v 13:32 | Nagini |  HP7 - Film 1.ČÁST
Je až děsivé, kam všude proklouznou foťáky :) Na net se dostaly další fotky z natáčení první části sedmého filmu a opět se na nich nalézá trio. Jsme zase v Londýně a zase se prchá před smrtijedy, akorát již v mudlovských šatech. Danovi bohužel zůstaly ty strašné vlasy. Doufám, že mu je nějaká kletba od smrtijeda pořádně rozcuchá a bude je mít opět v normálu :) Když si to ale všechno uvědomíte... Tohle jsou fotky z natáčení Relikvií... Tak rychle to uteklo :(

Více fotek z natáčení naleznete ZDE.