´

Červen 2009

Další spot od Matěje Švandtnera

30. června 2009 v 21:00 | Bellatrix
Tenhle člověk má na to prostě talent ;). Je tu další skvělý HP spot by Matěj Švandtner!


Speciál Pevnosti o Harrym nebude, ale.....

30. června 2009 v 20:57 | Bellatrix |  HP6 - Ostatní
Speciál Pevnosti, o kterém jsme informovali asi před půl rokem, bohužel nakonec nebude, ale dobrá zpráva je, že 8.7. vychází ABC se samolepkami k Princi! :) Už víte, kam je nalepíte?

(info by Nagini)

Videorecenze hry + Vytváření lektvarů!

30. června 2009 v 20:49 | Bellatrix |  HP6 - Hra
Na této adrese si můžete přečíst zhodnocení hry a taky si pustit videorecenzi. Hra Prince dvojí krve je prý zase o kus lepší (a že pětka byla přece dost povedená :)) a jedinou věcí, kterou by jí vytkli jsou souboje.

Vytváření lektvarů: (Tom u kotlíku! Tom!! :D)


snitchseeker.com

Rupert o polibku s Emmou

28. června 2009 v 8:18 | Nagini |  HP7 - Film 2.ČÁST
Tak už to mají za sebou. Scéna, kdy se Ron a Hermiona líbají se podle herců natáčela před několika týdny a Rupert Grint nyní přináší své vyjádření o této scéně. Navíc se také vyjadřuje o svém osobním životě a o konci HP série.

Následující text pochází z webu Priori-Incantatem.sk, je pouze přeložen do češtiny.
"S Emmou se známe asi 10 let, takže to bylo jako kdybych líbal svou sestru. Odhodlali jsme se natočit tu scénu na poprvé, ale první pokus byla katastrofa, přestože jsme se cítili cílevědomě a nemohli jsme se přestat smát."
Na otázku jeho partnerských vztahů Rupert odpověděl: "Nikdy jsem se vážně nikým nezabýval. Nikdy jsem nezažil silný pocit zalíbení se. Preferuji příležitostné věci. Nesouvisí to s tím, že je těžké najít si dívku. Někdy jsem měl silné nutkání jít za nejkrásnější dívkou, ale stydlivost mě přemohla. "
"Stále někde v hlouby mé mysli myslím na to, že konec série Harryho Pottera se dotkne i mne. Nevím, zda jsem dost dobrý na dlouhou kariéru. Mám menší komplex méněcennosti, který se týká mého herectví. Moje sebevědomí je v tomto případě velmi nízké. "


Další novinky z HP světa

28. června 2009 v 8:06 | Nagini
Přes noc se opět objevila spousta novinek. Pusťme se tedy do toho. V britském rádiu Classic FM bude 4.7. odvysílána ukázka ze soundtracku k Princi. Objevilo se nové video, kde dva moderátoři pobíhají po natáčecích lokacích šetého filmu, občas vyzpovídají nějakého herce a bohužel jsou i u momentů, kdy se natáčí celkem zajímavé scény, které ještě v trailerech nebyly, takže doporučuji se spíše nedívat. Video trvá přes sedm minut a mě přešla chuť už po pvní minutě. Video najdete ZDE. Herci James a Oliver Phelpsovi (Fred s Georgem) budou propagovat šestý film ve Španělsku. Herečka Emma Watson se objevila na obálce briské verze magazínu Elle (ZDE) a nafotila také své nové promo fotky (ZDE). Nové promo fotky má také herec Rupert Grint. Klikněte si pro ně SEM. Poslední novinkou je nový scan z magazínu Cine Premiere. Obálky zahraničních časopisů s Harrym nepřstávají překvapovat...:)

Fotka pochází z webuSnitchSeeker.com

Další video popagující nejnovější HP videohru

27. června 2009 v 18:25 | Nagini |  HP6 - Hra
Nové video, které propaguje videohru Harry Potter a Princ Dvojí Krve je tady. V pětimiutovém videu promluví Dan Radcliffe, Emma Watson, Rupert Grint, Bonnie Wright, Tom Felton, Jessie Cave (Levandule), Evanna Lynch a Freddie Stroma (Cormac McClaggen).Tajemná Komnata na Primě

27. června 2009 v 11:57 | Nagini |  HP2 - Film
Minulý týden jsme mohli koukat na první film s Harry Potterem, dnes tu máme druhý s podtitulem Tajemná Komnata. Ve výhledu na příští týden ovšem Vězeň z Azkabanu není... Uvidíme, třeba se v programu ještě nějak záhadně objeví.

Tajemná Komnata dnes v 15:50 hodin na TV Prima.


Obrázek nalezen na Googlu.

Úžasné scany z magazínu Cinemanía!!

27. června 2009 v 11:17 | Nagini
Vždy když si na různých zahraničních webech pohlížím scany z magazínů, na kterých se objevil Harry Potter, postesknu si. Proč? Protože se nikdo nezabývá designem a napráská fotky 'nezáživně' vedle sebe. To se ale dneškem změnilo. Magazín Cinemanía si totiž nechal na svém nejnovějším čísle velmi záležet. Inu, posuďte sami.

Všechny 'vyčerpávající' scany naleznete ZDE.

Scany pocházejí z webuSnitchSeeker.com.

Únik prvních pěti minut filmu na internet

27. června 2009 v 8:25 | Nagini
Je to tak. Nevyhnulo se tomu ani studio WarnerBros, které si své filmy celkem dost hlídá. Na internet se dostalo prvních pět minut z filmu. Video prý není v moc dobré obrazové kvalitě a je s německým dabingem, takže je jasné, odkud část filmu unikla. Nechci tady spoilerovat, ale snad nikomu nezkazím filmové překvapení, když prozradím, že se bude jednat o nejakčnější začátek filmu v HP sérii. Já sám jsem video nevyhledal a ani vyhledávat nebudu, protože si nechci kazit překvapení v kině (už jen 19 dní!!).

Děkujeme za tip Hopschoolce a též děkujeme za již druhou spolupráci! :)


Nový mini dokument k Princi

27. června 2009 v 8:13 | Nagini
Do premiéry zbývá přesně 19 dní a studio WarnerBros se nás tak snaží ještě na poslední chvíli nalákat na samotný film. A upřímně se jim to zatím celkem daří, ovšem ne díky své kampani - recenzenti po celém světě už stihli označit každý očekávaný letošní film za 'zklamání' a poslední z těch nejočekávanějších je už jen šestý Harry Potter. Doufejme tak, že David Yates nezklame a z Prince Dvojí Krve se stane film, který bude oblíbený jak u filmových recenzentů, tak i u věrných HP fanoušků.


R.I.P. Michael Jackson

26. června 2009 v 12:40 | Nagini |  Všechno, co se jinam nevešlo
Popový král Michael Jackson zemřel včera půl hodinu před půlnocí místního času na zástavu srdce. Důvodem byl častý stres a braní spousty léků. Tato zpráva zahýbala celým světem a i těm nejvěrnějším fanouškům tohoto kultovního zpěváka začíná docházet, že se nejedná o novinářskou kachnu, ale o krutou pravdu. Já sám fanoušek Michaela Jacksona nejsem, ale jeho smrt mě velmi překvapila a vzhledem k tomu, jak populární a slavný byl, si podle mého zaslouží, aby na tomto blogu, ač s obsahem nemá nic společného, byla malá vzpomínka na něj. Rest In Peace, Michael Jackson.


Spoooousta novinek okolo Prince

26. června 2009 v 10:38 | Nagini
Takže začneme hezky po pořádku. Objevil se nový TV spot k Princi, ovšem v otřesné kvalitě. Najdete ho ZDE. Přinášíme vám také souhrn nových fotek z filmu, které se objevovaly v průběhu několika posledních dnů. V celém článku najdete novou fotku Rona s Levandulí, profesora Křiklana v růžovém županu a nový pohled na Artura Weasleyho. TADY najdete novou promo fotku Rona Weasleyho a SEM si klikněte pro nové promo Hermiony. Pokud si vzpomínáte na video, ve kterém nám Tom Felton představil nové záběry z videohry Princ Dvojí Krve, pak tu pro vás máme druhou část tohoto videa. Najdete ho ZDE. A pokud vám ani tohle všechno pro dnešek nestačí, pak tu pro vás máme krátkou scénu z nejnovějšího filmu, kde se nám představí Fred s Georgem ve svém krámku Kratochvilné kouzelnické kejkle. A jako třešničkou na dortu je pro dnešek 'retrospektivní', desetiminutový trailer k celé sérii HP, který vydal oficiálně WarnerBros. Žádné nové záběry ze šestky nečekejte, ale i tak stojí tento vydařený trailer za shlédnutí.

Nový klip z filmu (Kratochvilné kouzelnické kejkle)'Retrospektivní', desetiminutový trailer k HP sérii,,Maskot"

25. června 2009 v 20:56 | Bellatrix |  Všechno, co se jinam nevešlo
Napadlo nás, že bychom mohli mít vlastního ,,maskota", prostě něco, co by bylo spojené s naší adresou reducto.blog.cz. Problém je, že se nám oboum v hlavě usadila nějaká velká akromantule, která úplně brání vymýšlet :). Takže je to na vás, máte nějaký nápad?

Mohlo by to být zvíře, věc, rostlina.... fantazii se meze nekladou, pište, já se to pak pokusím vytvořit (buď vymodelovat nebo nakreslit) anebo jestli se nudíte, můžete to zkusit vy a poslat nám to na majl reducto.blog@seznam.cz :).

Vědomostní soutěž

25. června 2009 v 20:38 | Bellatrix
A soutěž se super těžkými špeky o HP je tu :). První kolo bude lehčí a celkově budou čtyři kola.

Pište do komentářů:

1.
-Vaše přezdívka
-Blog nebo majl, ať vám můžeme dát vědět o dalším kole

2.
a) Plesové šaty Hermiony v Ohnivém poháru měly v knize jinou barvu než ve filmu. Jakou?
b) Jak se jmenovala divadelní hra, v níž se Daniel Radcliffe objevil nahý?
c) Koho hrál tento herec?
Ceny
• po dobu čtrnácti dní budeme mít v menu odkaz na blogy, které se umístí na prvních třech místech (pokud nemáte blog, tak tam prostě napíšeme, že jste nadprůměrně inteligentní v oboru HP :))
• animace s vaším jménem (pro první tři)
• diplom (pro všechny)
• vítězi namaluju herce nebo postavu, jakou bude chtít (pokud bude chtít)

Můžete se také zúčastnit naší

Komentáře jsou moderované, abyste nemohli opisovat.

EDIT: Už se přihlásilo 9 lidí!

Potvrzeno: Clemence Poesy se vrátí jako Fleur Delacour

25. června 2009 v 14:02 | Nagini |  HP7 - Film 1.ČÁST
Tak a je to oficiální - modelka a herečka Clemence Poesy, která v Ohnivém Poháru ztvárnila Fleur Delacourovou se vrací i do sedmého dílu, aby si tuto roli zopakovala. Uvedla to pro magazín Elle a také potvrdila, že svou roli bude natáčet deset dní. Je to poměrně málo, ale můžeme být rádi alespoň za to, že se ve filmu vůbec mihne a celá HP sága bude tak nějak více provázaná.

Obrázek nalezen na Googlu.

Nová DVD jsou tady

25. června 2009 v 12:30 | Nagini
K uvední šestého HP filmu do kin přichází do ČR a na Slovensko nové DVD vydání všech HP filmů. Ve velké kolekci 2DVD verzí všech filmů naleznete také disk, na kterém by měl být dokument k šestému HP filmu s několika scénami z filmu. Pokud ovšem nechcete celou kolekci, ale jen jeden díl, pak pro vás máme dobrou zprávu. V ČR si totiž nové vydání HP filmů (liší se pouze novým obalem, obsah disků je stejný) můžete pořídit i samostatně.

Kolekce vychází 8.7.2009, koupit si ji můžete ZDE.


Soutěž o lístky na londýnskou premiéru HP6

24. června 2009 v 18:12 | Nagini
TV Nova splečně se studiem WarnerBros přichystala pro české fanoušky HP série velké překvapení. Máte totiž šanci vyhrát lístky na londýnskou premiéru filmu Harry Potter a Princ Dvojí Krve. Výhra zahrnuje dva lístky na premiéru, letenky i ubytování. Co proto máte ovšem udělat? Odpovědět mailem na otázku, která se objeví v pořadu 'Snídaně s Novou' a ihned po té na internetové stránce TV Nova. Na každý den je jiná otázka a odpovídat můžete pouze od 11:00 do 14:00 hodin. Soutěž trvá od 22.6. do 26.6.2009. Více infromací ZDE. Díky Adrianne za tip!


Zaujalo nás: Demoverze 'Princ Dvojí Krve'

24. června 2009 v 18:00 | Nagini |  HP6 - Hra
Demoverze očekávané videohry Harry Potter a Princ Dvojí Krve je konečně tady. Jak dopadla? Inu, hned ze začátku mě překvapila 'okousaná' grafika, která je přednastavena samotnými tvůrci. Proto jsem vlezl do 'Options' a zvýšil si grafiku na nejvyšší možnost. A hle, najednou to bylo přesně jak z trailerů, gameplay videí nebo oficiálních obrázků. Spokojenost tedy nabyla a já se pustil do samotné hry. Čekal jsem, že se opět proběhneme po samotném hradě a vyzveme nějaké studenty na nádvoří na souboj (jako tomu bylo u demovere HP5). Ovšem nyní si můžeme vybrat pouze ze dvou možností - zabojovat si v Soubojnickém klubu a ozkoušet tak soubojový systém nejnovější videohry nebo si zahrát Famfrpál a vyzkoušet si techniku létání na koštěti v této videohře.

V Soubojnickém klubu vás naučí dvě kouzla, která si vyzkoušíte na Ronovi. Mdloby na tebe, Expelliarmus a také jak se efektivně vyhýbat kletbám vyslaným proti vám. Kouzla se opět ovládají myší - demo jsem hrál na notebooku a rozhodně s kouzly žádný problém nebyl, takže se nemusí bát ani laptopoví hráči. Jakmile porazíte Rona Weasleyho, přijde na řadu nebelvírská studentka, s kterou je boj už o něco těžší, ale stačí parkrát použít Expelliarmus a dorazit ji Mdlobami a máte vyhráno. Za boj získávát body a můžete tak neustále vylepšovat své skóre a v plné verzi hry se stát i šampiónem Soubojnického klubu.
A pak je tu konečně Famfrpál, který je velmi příjemným překvapením. Komplikovanost předchozích dílů je tatam a nyní se pouze strefujeme s Harrym na koštěti do pomocných kruhů a snažíme se tak chytit Zlatonku. Harry letí sám od sebe, tudíž nezáleží na rychlosti, ale na přesnosti strefování do kruhů, jelikož ty vás poposouvají ke Zlatonce víc a víc. Famfrpál je nyní přístupný a zábavný pro všechny hráče - po začátečníky, kteří jsou rádi, že drží myš v ruce i pro zkušené pařany, kteří si létaní užijí po svém.
Menu videohry je ve stylu Brumbálovy pracovny a než se vám spustí Soubojnický klub nebo Famfrpál, muste vytrpět otravná videa propagující videohru, protože nejdou přeskočit. A věřte mi, že vidět po páté jedno a to samé video je vážně nuda.

Demoverzi stahujte zdarma z oficiálních stránek videohry v sekci "Downloads"

Jaký je tedy můj závěr? Demoverze videohry Harry Potter a Princ Dvojí Krve určitě za stáhnutí stojí, ale vyplatí se dát za tuto hru více jak tisíc korun? Můj osobní názor je ne. Koncept videohry je stejný jako u předešlého Fénixova Řádu, přidány jsou pouze minihry Soubojnický klub, Famfrpál a vaření lektvarů podle knihy Prince dvojí krve. Samozřejmostí je nová dějová linie, ale ta bude nejspíše osekaná stejně jako filmový scénář. A tohle všechno je sakra málo. Demoverze mě celkem baví a hru si nejspíše koupím, ale počkám si půl roku, až cena videohry klesne pod pět set korun. Víc za tohle vážně nedám a to si dovolím říkat, že jsem poměrně velký fanda HP série.

Hratelné DEMO konečně k dispozici - Aktual.

24. června 2009 v 15:14 | Nagini |  HP6 - Hra
Aktualizace 24.6.; 15:31 - Odkaz ke stáhnutí dema již funguje (alespoň ve verzi USA).

Tak jsme se konečně dočkali. Na oficiálních stránkách šesté videohry se objevil odkaz ke stáhnutí demoverze videohry Harry Potter a Princ Dvojí Krve, ale jako na potvoru je odkaz momentálně nefunkční (možná přetížený). Uvidíme, za jak dlouho se problém vyřeší. Pokud najdete možnost stáhnout si demoverzi odjinud, zanechte nám prosím v komentářích vzkaz. Díky všem!

Oficiální stránky videohry Harry Potter a Princ Dvojí Krve


Nové video ze hry + screeny z famfrpálu

22. června 2009 v 21:02 | Bellatrix |  HP6 - Hra
A je tu skoro dvouminutové nové video ze soubojnického klubu, kde Harry a Ron používají mdloby na tebe, uhybají kletbám a cvičí expelliarmus. A také čtyři nové screeny s Harrym a Ronem při famfrpálu :).

Screeny: