´

Červenec 2009

Bellatrix v obýváku, Bill v kině, 'Nuda v Brně", herečky na fotce a gigantický Ron :)

31. července 2009 v 19:53 | Nagini
Vskutku šílený nadpis článku, ale nějak jsem vás prostě zaujmout musel :). Takže si to vezmeme hezky popořadě. Bellatrix v obýváku? Konečně první sen, který za něco stál a který si pamatuju! No vážně! Začátkem tohoto týdne se mi prostě zdálo, jak byla Bellatrix Lestrangeová s tváří Helen Bonham Carter u nás v obýváku. Ale přátelská návštěva to teda rozhodně nebyla. Pamatuju si, jak mě pronásledovala různě po hradě a tak a pak jsme se prostě ocitli u nás v obývacím pokoji a ona se kryla za dveřma a já už byl vevnitř pokoje. Použil jsem proti ní tři typi kouzel - Expelliarmus, Sectusempra a Mdloby na tebe. Jak to ale dopadlo nevím, prostě jsem se probudil. Ale vážně úžasnej sen. So cute...;)

Bill v kině - myšleno tak, že do českých kin konečně vtrhnul nový film Piráti na vlnách, který je od tvůrců filmu Láska nebeská a hraje tam úžasný herec Bill Nighy (Piráti z Karibiku, Underworld), který ztvární v sedmém dílu ministra Rufuse Brouska. O filmu jsem se dozvěděl před pár dny od Belly, vůbec jsem o něm nevěděl a i kdyby ano, tak by mě 100% nezaujal, ale shlédnul jsem dva trailery a musím říct, že ten film prostě musím vidět :).

O českém filmu Nuda v Brně jsem jen slyšel, tudíž neviděl, ale kdyby se Brno přejmenovalo na město, ve kterém žiju, totálně by to vystihovalo mé nejaktuálnější pocity. Děěěsná nuda. Nic se tu neděje. Tohle město má jen 5 000 obyvatel (někdy je to ale taky výhoda), tudíž se toho tady moc vážně nenajde. Ale asi před dvěma roky nám tu postavili supermarket, takže další krok vpřed. Na pořádný kino ale stále čekám...:). Když si to tak vezmu - kreslit neumím, psát povídky mě nebaví, zpívat taky neumím, kameru taky nemám (vždycky jsem chtěl natočit nějaký letní, amatérský sci-fi) a na notebooku pořád být taky nechci... Prostě NUDA. Really desperate...

A co mají znamenat ty "herečky na fotce"? Konečně jsem si nechal profesionálně vyvolat fotky Imeldy Staunton co by profesorky Umbridgeové, Helen Bonham Carter aka Bellatrix Lestrange a Jessie Cave, která představuje Levanduli Brownovou. Všem třem se totiž chystám psát dopis a pošlu jim k tomu fotku, aby se mi podepsali. Snad mi to vyjde, teď si už jen nechat od Belly zkontrolovat mé dopisy napsané (pochopitelně) v angličtině a můžu to nechat odeslat. So exciting...:)

Když jsem jel koncem června s kámošem do kina na Transformers: Pomsta Poražených, měli v Cinestaru v ČB otevřenou takovou místnost, kde ZDARMA rozdávali naprosto úžasné plakáty ke všem možným filmům, které kino dostalo na propagaci. Byli tam vážně zajímavé kousky, ale onen kámoš narazil na skvost. Ohromný plakát Rona Weasleyho z Fénixova Řádu!! A není to plakát. Je to ohromná plachta!! Je z takového mnohem lepšího materiálu a jeho výška je 240cm a délka 150cm!! Nikam domů se mi bohužel nevejde, takže je dosud srolovaný v garáži, ale vyhazovat ho rozhodně nehodlám :).

To je pro dnešek asi tak všechno. Thanks for reading...:).


Ukázka rozkreslené Bellatrix

31. července 2009 v 17:32 | Bellatrix |  Bellatrix Lestrange
Jak jsem slibovala, tady máte ukázku toho rozkresleného portrétu Belly... ten obličej asi budu muset ještě doladit, ta maska se mi docela líbí (a až na ten nákres byla hrozně jednoduchá!) a to dole asi zatím moc nevypadá jako Bella, ale to je zatím náčrt....Potřebuju poradit...Jak vidíte, tak ten obličej nahoře zatím nemá vlasy, jenže o pár čísel pod tím začne drdol usměvavé Belly...Takže tam mám nakreslit ,,vlasy pod vlasy"? Máte nějaké nápady? Pišteee :).

Diplomy za Soutěž o nejoblíbenější postavu

31. července 2009 v 17:09 | Bellatrix |  Magické Bleskovky
Ahoj, jsem zpátky :). Gratuluji vítězům i zúčastněným @->-

Harry v srpnové Pevnosti

31. července 2009 v 10:20 | Nagini
Harry Potter se opět objevil na obálce měsíčníku Pevnost. Tentokrát navíc v magazínu najdete rozhovor s Chrisem Rankinem, který v HP filmech ztvárňuje Percy Weasleyho. Chris během července zavítal jako host na český WizardCon, takže rozhovor bude jistě aktuální. A obálka se opět veeeelmi povedla...;).

Foto pochází z webuPevnost.cz

Oslavenci dne: Harry Potter a J.K.Rowlingová

31. července 2009 v 7:46 | Nagini |  Joanne Kathleen Rowling
Právě dnes - 31.7. - slaví narozeniny dvě (pro HP svět) významné osoby. Harry James Potter se podle knih narodil poslední červencový den a není jediný, kdo dnes slaví. Joanne Kathleen Rowlingová, které je dnešním dnem 44 let. Blahopřejeme!!

Obrázek nalezen na Googlu.

Vítězem 'Soutěže o nejoblíbenější postavu na Reductu' se stává Rubeus Hagrid!!

30. července 2009 v 20:08 | Nagini |  Magické Bleskovky
A vítězem se stává Rubeus Hagrid!! Vyhrála tedy Elyone J.D., ale řeknu vám, že vyrovnanější souboj jsem v životě snad ještě neviděl. Ve finále to ale nakonec dopadlo tak, že Hagrid vyhrál nad Siriusem Blackem jen o jeden jediný hlas! Gratulace tedy patří jak Elyone J.D., tak i Lirael. A samozřejmě i ostatním sedmnácti účastníkům, kteří vypadli v minulých kolech. Diplomy má u sebe kolegyně, ovšem ta je na pár dní pryč, takže se jich dočkáte až později.


Nová DVD

30. července 2009 v 14:18 | Nagini |  HP1 - Film
Tvůrci HP filmů na fanoušky opět chystají nové edice DVD s Harry Potterem. Tentokrát ovšem nejde jen o nový přebal, ale měli bychom se dočkat něčeho nového. Název nejnovější edice je "ultimátní" a u Kamene Mudrců bychom se zřejmě měli dočkat nového dokumentu o tvoření HP světa a u Tajemné Komnaty dokumentu o tvořní HP postav. Zatím jsou ohlášeny jen první dva díly, ale DVD přebaly se opět znovu povedly. Nové verze, o kterých se zatím nic více neví vyjdou jak na DVD, tak i na Blu-Ray discích. Datum vydání ve světě zatím není ohlášené, zda nové verze DVD přikráči i do Česka zatím není jisté.


Rychlá výzva: Rozhodněte o vítězi!! - HLASOVÁNÍ PRODLOUŽENO DO 20:00 HODIN!!

30. července 2009 v 11:03 | Nagini |  Magické Bleskovky
Za necelé tři hodiny končí soutěž o nejoblíbenější postavu na Reductu. Zvítězí Rubeus Hagrid nebo Sirius Black? Počty hlasů jsou VELMI TĚSNÉ!! Ještě stále máte velkou možnost rozhodnout o vítězi. Je to jen a jen na vás!

Hlasujte v komentářích TOHOTO článku! Konec hlasování je dnes ve 20:00 hodin.


Stav výsledků dne 30.7.2009 ve 14:00 hodin - z tohoto důvodu prodlouženo hlasování do dnešního dne do 20:00 hodin.


Poslední dva nové TV spoty

29. července 2009 v 8:50 | Nagini
Tak a máme tu zřejmě už poslední dva TV spoty k Princi Dvojí Krve. Jedná se o spoty, ve kterých jsou zveřejněna ta nejlepší hodnocení od amerických a anglických recenzentů. Spoty jsou sestříhány svižně a nápisy s hodnocením za postavami jsou ještě úžasnější. Prostě musíte vidět!:)


12 dní v kinech = 627 milionu dolarů celosvětově

27. července 2009 v 11:34 | Nagini
Harry Potter a Princ Dvojí Krve je v kinech teprve 12 dní a na kontě má už 627 milionu dolarů celosvětově! Konkrétně kolem 221 mil. dolarů z Ameriky a 405 mil. dolarů z ostatních zemí světa. Dokonce už byl odtajněn přibližný rozpočet šestého filmu, který se pohybuje kolem 250 milionu dolarů a jedná se tak o dosud nejdražší potterovku ze všech. Sedmička to ale jistě trumfne :)

Co vy? Kolikrát jste už byli na Princi v kině? Jsou lepší titulky nebo dabing? A jaká scéna je ze šestky nejhorší? Komentáře jsou jen a jen vaše! :)


Pár oznámení adminky Bellatrix :P

26. července 2009 v 18:47 | Bellatrix |  Všechno, co se jinam nevešlo
Ahoj čarodějky a kouzelníci, chtěla bych vám oznámit pár věcí.

Grafická soutěž asi nebude, přihlásilo se strašně málo lidí a je to zadání je tu už hodně dlouho :(.

Na základě Naginiho nápadu kreslím takové velkolepé dílo s Bellatrix Lestrange...Nahoře je část jejího obličeje, vedle toho je část její smrtijedské masky a pod tím je Bell z Prince, jak se ďábelsky usmívá. Už brzo vám aukážu, jak to zatím vypadá, i když jsem začala teprve včera.

Taky chystám nějaký seriál Nakreslete si.... kde bude krok po kroku vysvětleno, jak namalovat třeba Severuse, koho budete chtít :).

Do čtvrtečního večera tu nebudu :(.

Asi Vás brzo poprosím o hlasy v soutěži ,,Blogeři mají talent", protože se tam hlásím se svými kresbami... Mám takový nový blok s papíry a na něj se suprově smolí...Na ukázku, tohle je moje první kresba na něj (dávám ji sem zmenšenou), ale ty postavy co teď dělám (Bellu a další obraz) vypadají mnohem líp, oči jsou asi nejtěžší na kreslení (ta kůže okolo argh). Vycenzurovala jsem adresu svojí galerie, ale pokud byste se tam chtěli kouknout, tak mi napište a já Vám ji dám.
Tuhle ,,cool" tečku uděláte pomocí Alt+7 :D.

Strašně bych se chtěla vrátit do Londýna, asi se tam budu muset za pár let přestěhovat. Byla jsem tam sice jen letos a jen tři dny, ale líbilo se mi tam děsně.
↓ Asi metr od nich je taková lavička... Tam jsme s kamarádkama proseděly asi hodinu a půl. A je tam pořád mokro :).
Yours Bellatrix

Vědomostní soutěž - Poslední 4. kolo

26. července 2009 v 18:22 | Bellatrix
Vypadli:

snapeova, Amy P., Dave :) a Lirael

Jediná otázka, kterou měli soutěžící špatně byla, že plac při natáčení Komnaty napadly vši, ne fanoušci.

Postoupili:

Janiss, Anita, Zuza Granger

Diplom pro vypadlíky:
Otázky budou hoodně těžké, aby se rozhodlo o vítězích... či-li tentokrát kdo bude mít nejmíň chyb je absolutní vítěz a ne že vypadává jako v minulých kolech.

Zajímavé rozhovory s režisérem a producentem o Relikviích Smrti

26. července 2009 v 11:27 | Nagini |  HP7 - Film 1.ČÁST
Česká fan stránka PotterWeb.cz přeložila dva velmi zajímavé rozhovory. Ten první z nich je s režisérem Davidem Yatesem a dozvíme se, jak probíhalo oznámení a rozhodnutí o tom, že natočí všechny zbylé díly HP série. Navíc se zmíní i o průběhu natáčení sedmičky a nakonec prozradí, že po dotočení poslední scény druhé části Relikvií musí se svým týmem i herci odejít ze studia Leavesden Studios ve velkém stylu.
Rozhovor s producentem Davidem Heymanem je již o poznání zajímavější. Odpovídá na velmi zajímavé otázky, které se týkají jen a pouze sedmého filmu. Dozvíme se, že polibek mezi Ronem a Hermionou bude drobně pozměněn oproti knize, protože ve scéně nebyl přítomen Harry (Daniel Radcliffe). Ve filmu bude řečeno (a prý to bude jasné i od pohledu), že byl Bill Weasley napaden vlkodlakem. Dále jsme se dozvěděli, že ve filmu uvidíme Elfiease Dóžeho a také mladší verzi Brumbála. Hermiona dokonce někde najde knihu od Rity Holoubkové o Albusovi Brumbálovi a bude z ní předčítat Harrymu a Ronovi. Nakonec potvrdil, že se Imelda Staunton vrátí do role Dolores Umbridgeové a že ji brzy obeznámí s tím, že v sedmém filmu bude její postava ještě zápornější. Vskutku úžasné novinky, nemyslíte? Mě zvedly náladu stoprocentně!

P.S.: Ještě bych rád dodal, že herec Michael Gambon (Brumbál) začne natáčet své scény v únoru příštího roku.

Rozhovor s režisérem Davidem Yatesem

Rozhovor s producentem Davidem Heymanem

Obrázek nalezen na Googlu.

Kaskadérské natáčení: přeprava Harryho do bezpečí

26. července 2009 v 10:49 | Nagini |  HP7 - Film 1.ČÁST
Tento čtvrtek a pátek večer se natáčely kaskadérské scény přepravy sedmi Potterů ze Zobí ulice do bezpečných úkrytů členů Řádu. Konkrétně přeprava pravého Harryho s Hagridem na Siriusově motorce. Na natáčení nebyli přítomni ani Daniel Radcllife a ani Robbie Coltrane (Hagrid). I tak se ale můžeme poprvé podívat na upravenou motorku, kterou uvidíme v začátečních scénách první části filmových Relikvíí Smrti.


Diplomy za 33.bleskovku

25. července 2009 v 15:01 | Bellatrix |  Magické Bleskovky
Uff, ty teda daly zabrat, vážení. Do 20. hodiny stihlo splnit bleskovku 13 lidí a proto je tu 13 diplomů, u kterých jsem se ke konci nechala unést krásou starých zďových tapet, takže jste pravděpodobně nějakou schytali :). Obrázky pochází z pohotobucketu a dva balíčky starých tapet z deviantartu.

Emmu údajně přítel požádal o ruku

25. července 2009 v 12:46 | Nagini |  Emma Watson
Jen v rychlosti: bulvár tvrdí, že byla Emma Watson požádána svým přítelem Jayem Barrymorem o ruku. Informace zatím není oficiálě potvrzená, Emma ani nikdo další se k tomu ještě nevyjádřili. Více ZDE.

Obrázek nalezen na Googlu.

Alenka v říši divů: screeny z traileru + oficiální stránky filmu

25. července 2009 v 8:18 | Nagini |  Alenka v říši divů
Alenka v říši divů má konečně svou první ukázku a my jsme vám z ní udělali čtyři nejzajímavější screeny. Můžete se mrknout na Alenku, Červenou královnu (Helen Bonham Carter), Kloboučníka, ve kterém jistě všichni poznají Johnnyho Deppa a na jakousi roztomilou číču. Navíc se již objevily oficiální webové stránky filmu, naleznete je ZDE. Zatím tam toho sice moc není, ale to se jistě časem změní.


Další potvrzení herci pro Relikvie Smrti

25. července 2009 v 7:32 | Nagini |  HP7 - Film 1.ČÁST
Herečka Katie Leung (Cho Changová) potvrdila svou účast i v zvěrečných Relikviích Smrti. To samé prohlásil také Stanislav Ianevski, který si v sedmičce zopakuje roli Viktora Kruma. Když si to tak nějak uvědomíme, v sedmičce budou prostě narvaní všichni. Všichni, kdo se v minulých dílech objevily a teď mají možnost se vrátit. Je to ale dobře? Nebude to přeplácané? Nebudou se nečtenáři ve filmech ztrácet? Uvidíme, každopádně zatím to berme jako plus. Je přece fajn, že uvidíme staré známé z minulých dílů, ne?:)

P.S.: Myslíte si, že se do sedmičky nějakým způsobem dostanou i Jessie Cave (Levandule) a Freddie Stroma (Cormac)??:)

P.P.S.: Na právě probíhajícím Comic Conu se objevil herec Jamie Campbell Bower, který je už celkem dlouho potvrzen do role Grindewalda. Já nevím, ale mě do té role furt nesedí...:( Uvidíme...

Fotka pochází z webu SnitchSeeker.com

4. kolo soutěže o nejoblíbenější postavu - FINÁLE

24. července 2009 v 14:00 | Nagini |  Magické Bleskovky
A jsme ve finále. Celkem to uteklo, co říkáte? Do tohoto kola, které má pořadové číslo čtyři, a které je zároveň posledním kolem reductovské soutěže o nejlepší postavu z HP série postoupili pouze dva soutěžící. A jsou to Elyone J.D. s Rubeusem Hagridem a Lirael se Siriusem Blackem. Je to jen a jen na vás. Kdo bude vítěz? Dozvíme se již za týden.

4. kolo začalo 24.7.2009; končí 30.7.2009 ve 14:00 hodin.


Složte si Harryho!

24. července 2009 v 12:51 | Bellatrix |  Tipy na fan povídky, komiksy a obrázky
Hned jak budu mít barvu v tiskárně okamžitě začnu skládat tyhle roztomilé figurky s krabicovou hlavou :). Pokud máte chuť složit si Harryho v nebelvírském, klikněte SEM a poté vlevo na tlačítko Download, uložte si ho a poté stačí jen vytisknout a zkompletovat.