´

Srpen 2009

Týden hádanek - Vyhlášení

31. srpna 2009 v 21:05 | Bellatrix |  Magické Bleskovky
Týden hádanek postav Harry Pottera vyhrála Lirael s šesti mincemi (šesti uhodnutými hádankami). Na druhém s pěti se umístila MoničQa, třetí snapeova a na čtvrtém místě Janiss :).


MoničQa

Janiss

snapeova

Lirael

Do menu jsme umístili odkaz na Liraelin blog.
Animačka pro vítězku:
A diplomy pro vítěze jednotlivých hádanek (více v článku):

Poslední minuty volna

31. srpna 2009 v 20:49 | Nagini a Bellatrix
Tak a je to tady. Přibližně tři hodiny zbývají do 1.9.2009. Většina školou povinných nastupuje již zítra do dalšího ročníku na zkladní, střední či vysokou školu a pro nás všechny to znamená jediné - každý z nás teď bude mít mnohem méně času a to se týká i mě a Belly, tedy Reducta. Novinky tady přibývat pochopitelně budou, konec konců, ten kdo navštěvoval tento blog před červencem ví, jak to tady bylo během školního roku a stejně to tak bude i teď. Ovšem já i Bella jdeme teď do prvního ročníku na střední školy, konkrétně na gymply (ale každý na jiný), takže to s tím časovým vytížením bude možná horší, ale rozhodně to nebude mít až tak velký vliv na náš blog, jak si asi myslíte.

Takže všem návtěvníkům Reducta přejeme šťastný vstup do školy; těm co jdou na nové školy, aby vykročili ráno pravou nohou a zapadli co nejlépe mezi nový kolektiv a těm, co školu neradi, aby nezapomněli na to, že všechno zlé, je taky k něčemu dobré. A hlavně, Reducto tady bude po celou dobu s vámi, takže se (s)mějte, jak nejlépe můžete! Váš REDUCTO Tým.


Exkluzivně: Rozšířená edice jen v USA...?

31. srpna 2009 v 9:16 | Nagini |  HP1 - Film
Pamatujete na článek, ve kterém jsme vás informovali o tom, že v budoucnu vyjdou prodloužené verze prvních dvou HP filmů na DVD a Blu-Ray? Pokud ne, pak zamiřte SEM. Já osobně ve své DVD sbírce ještě Kámen Mudrců a Tajemnou Komnatu nemám a proto jsem si říkal, že si kolekci doplním, až budou v prodeji tyto nové, prodloužené verze, které by měly obsahovat dosud neviděné záběry ve filmu a nové dokumenty. Jenže dnes jsem narazil v komentářích v e-shopu FilmCity.cz narazil na negativní zprávu pro ČR...:(

"...rozsirena verze se bohuzel pro Evropu zatim nepripravuje, overoval jsem to ve stredu primo u Warneru ... snad se extended dockame pozdeji na novych BD, ale obecne Warner pro Evropu o rozsireni neuvazuje, problem je s dabingem, resp tezko by bylo mozne, aby pan Kotek predaboval celou sagu a doplnovat rozsirene zabery jeho akltualni "vyspelejsim" hlasem je nesmysl a vydat to jen s titulky by znamenalo, ze se to nebude prodavat temer vubec ... zatim je ofic stanovisko Warneru jako studia to, ze rozsirena edice bude mozna jen v USA :-(" - Petr Svoboda; FilmCity.cz

Musím uznat, že ta slova mají určitou logiku, ale jako HP fanda, který se na prodloužené verze DVDček těšil, si musím opět jen zanadávat. Každpádně nejhorší je, že tyto verze zřejmě nevyjdou v celé Evropě, ne jen v ČR, takže se nedočkáme ani dovozu např. z Maďarska a dalších podobných zemí, kde by mohli být alespoň české titulky :(.


Mini dokumenty z natáčení Fénixova Řádu - I. část

30. srpna 2009 v 11:22 | Nagini
Vsadím se, že spoustě z vás, kteří jste si koupili nebo jste dostali DVD Harry Potter a Fénixův Řád, přišlo divné, proč je na bonusovém disku tak šeredně málo bonusů, hlavně proč na DVD nejsou skoro žádné záběry z natáčení ze zajímavých scén. Jaká je odpověď? Tvůrci si to zajímavější nechali pro dražsí Blu-Ray verzi (tedy nástupce DVDček). Jakýsi hodný člověk ovšem tyhle mini dokumentíky, ze kterých se o natáčení páté potterovky dozvíte snad vše, hodil na internet a my vám tak během několika dnů ukážeme všech 27 (!!) pár minutových dokumentů k Fénixově Řádu. Začínáme dnes, další čtyři dokumenty tu na vás budou čekat v úterý 1.9.2009.

Mozkomoři v KvikálkověKonec volna se blíží...:) - Aktual.

29. srpna 2009 v 19:29 | Nagini |  Všechno, co se jinam nevešlo
Týden hádanek od Belly na Reductu právě skončil a proto se můžeme opět na maximum věnovat novinkám ze světa Harryho Pottera. Horší ale je, že za pár hodin budeme už za půlkou posledního prázdninového víkendu. Uteklo to, co? Mě teda docela jo. Každopádně do školy se těším, bude to zase něco jiného (Pro ty, co ještě neví - za tři dny nastupuju do prvního ročníku na gympl. Kolegyně Bella taky, ale na stejnou školu nejdeme.).
V budoucnu pro vás chystáme jednu mini novinku. Vlastně by to tady mohlo být už zítra - nová velká rubrika o autogramech bude obsahovat funkční adresy na HP herce a herečky a taky zde zveřejníme svoje úlovky. Více zítra :). A nakonec nová fotka z pokračování Twilight ságy Nový Měsíc. Právě čtu poslední díl Rozbřesk a vážně nechápu, jak jsem téhle knižní sérii mohl tak dlouho odolávat :).

Fotka pochází z webuMovieZone.cz

Aktualizace - 29.8.2009; 20:01 hodin
Tvůrci filmu Alenka v říši divů nechali zveřejnit naprosto úúúúúúúžasnou fotku z filmu, na které je božská Helena (v HP Bellatrix) jako Srdcová královna. Já tuhle ženskou prostě žeru :).

Fotka pochází z webuOclumencia

XIV. hádanka

29. srpna 2009 v 16:00 | Bellatrix |  Magické Bleskovky
Pokud tu někoho načapám s čokoládou,
peklo nastane,
smiřte se s mnou nadvládou,
věci na tomto místě jsou posvátné.

Kdo jsem?

(Vyhlášení bude zítra, teď před a o víkendu tu bohužel moc nejsem)


XIII. hádanka

29. srpna 2009 v 11:00 | Bellatrix |  Magické Bleskovky
Fred a George, George a Fred,
Potterova hodinka, na tribuně při famfrpálu,
pro každý šprýmařský kousek jsem hned,
od McGonagallové jsem málokdy slýchal chválu,
ale Nebelvír je nejlepší
a Zmijozel se nezlepší.

Poslední hádanka tu bude v 16:00
XII. hádanka

28. srpna 2009 v 21:00 | Bellatrix |  Magické Bleskovky
Jsem druhým nejstarším v rodině,
Fénixův řád mi není neznámý,
bránil jsem Bradavice hrdinně,
na rukou mám stále šrámy,
protože se zajímám víc o zvířata než o dámy.

Kdo jsem?

Další (předposlední) hádanka zítra v 11:00

XI. hádanka

28. srpna 2009 v 13:00 | Bellatrix |  Magické Bleskovky
Nepatřím mezi statečné,
chovám se zbaběle,
ruku ti poslintám netečně,
mám rád děti i dospělé.

Další (tentokrát těžší) hádanka tu bude v 21:00


Jamie Campbell Bower jako Caius v Novém Měsíci

28. srpna 2009 v 10:03 | Nagini |  Všechno, co se jinam nevešlo
Pamatujete na mé rozpaky ohledně obsazení mladého herce Jamieho Campbella Bowera do role černokněžníka Grindewalda, se kterým Albus Brumbál odehrál ten nějvětší kouzelnický souboj všech dob? Jsou téměř pryč. Když jsem Jamieho viděl v hororovém muzikálu Sweeney Todd, vůbec se mi tam nelíbil. Připadal mi skoro jako dítě, a to neměl. Jak tedy tvůrci mohli dovolit, aby si zahrál tohoto velkého černokněžníka? Prostě věděli co dělají. A teď to můžeme potvrdit i my, jelikož je Jamie celkem k nepoznání jako upír Caius v pokračování Twilight (Stmívání) ságy Nový Měsíc. Vypadá mnohem starší než ve skutečnosti a vážně bych mu i uvěřil, že je jeden z obávaných upírů :). Takže proč mu nevěřit, že podobně dobře zvládne i Grindewalda? Nový Měsíc jde do českých kin 26.11.2009.

Fotka a scan pochází z webu SnitchSeeker.com

X. hádanka

27. srpna 2009 v 18:00 | Bellatrix |  Magické Bleskovky
(Zbývají už jen dva dny do konce hádankového týdne, diplomy a průběžné pořadí sem dám nejspíš zítra)

Já si zjednám pořádek!
Cílem mým a Korneliovým je škola
plná hodných chlapců a děvčátek,
teorii Obrany vás budu učit pořád dokola.
Nemám ráda, když někdo vzdoruje,
tím si sám na hřbet ruky krvavý nápis ryje.

Kdo jsem?

Další hádanka tu bude zítra v 13:00

IX. hádanka

27. srpna 2009 v 11:00 | Bellatrix |  Magické Bleskovky
Sebraná blůza a zašedlé spodky,
moje dětství nebylo ideální,
díky tomu šmejdovi roky ve škole zhořkly,
a ta jediná, o kterou jsem stál, nebyla k mání.
Nyní si lektvar zapomnění uvařím
a Longbottoma opařím.

Kdo jsem?

Další hádanka tu bude v 18:00

VIII. hádanka

26. srpna 2009 v 20:00 | Bellatrix |  Magické Bleskovky
O vnuka se starat musím,
protože jiné příbuzné nemá,
s vycpanými zvířaty klobouky nosím,
má oblíbená barva je zelená.

Kdo jsem?

Další hádanka tubude zítra v 11:00

Naprosto úžasné tričko s Bellatrix...:*

26. srpna 2009 v 14:32 | Nagini |  Bellatrix Lestrange
Wow, wow, wow!! Včera jsem jen tak z nudy (a taky ze zvědavosti) zavítal na oficiální e-shop studia WarnerBros, konkrétně do sekce Harryho Pottera. Zrovna tam byla reklama na nejnovější prodkuty a tak jsem na to klikl. Nové plakáty, figurky a spoustu dalšího. Jenže já zahlédl naprosto úžsné tričko s Bellatrix Lestrangeovou!! Jsem vskutku velký fanda této postavy a byl bych schopný si to triko objednat (stojí 18.95 dolarů, což je jen 335 Kč!), jenže s kolegyní Bellou jsme vypočetli, že poštovné je mimo Evropu z této stránky asi tak 30 dolarů, což je 531 Kč. A to by mi těch peněz bylo vskutku líto. Ale to neznamená, že jsem svůj boj vzdal :). Koukáme ještě po jiných webech, kde by toto triko nabízeli s výhodnějším poštovným.

Každopádně je skvělý, ne? Teda, já bych si v žádném případě nepřipadal vůbec trapně, kdybych s tímto trikem vyšel na ulici. Kdyby tam byl Harry, Ron, Hermiona nebo tak někdo, tak asi ano, ale s Bellatrix? Byl bych na sebe pyšný, že to triko mám na sobě :).

Foto pochází z webu WBshop.com/HarryPotter

VII. hádanka

26. srpna 2009 v 13:00 | Bellatrix |  Magické Bleskovky
Byla jsem moc šťastná,
když jsem mohla v kouzelné domácnosti pracovat,
ale kvůli Znamení Zla
teď můžu už jen Máslový ležák v Bradavicích nasávat.

Kdo jsem?

Další hádanka tu bude v 20:00

Luxusní vydání všech šesti HP filmů na DVD v Česku

25. srpna 2009 v 20:07 | Nagini
E-shop FilmCity.cz dnes přinesl velmi žhavé novinky o DVD kompletu všech šesti HP filmů na DVD. V den, kdy se na DVD nosiče dostane Princ Dvojí Krve se v ČR objeví také dva luxusní komplety - hrad a album. Oba tyto komplety budou obsahovat u všech dílů i bonusový disk, takže všechna tahle paráda v sobě bude mít 12 disků + místo pro další disky, tedy pro Relikvie Smrti. Že se jedná o velmi exkluzivní vydání dokazuje i fakt, že kolekce v podobě hradu bude v ČR jen 100 kusů a alba jen 300 kusů. Horší je již cena. Kolekce "hrad" stojí 4 999,- Kč a kolekce "album" stojí 2 499,- Kč.

Tento e-shop také tvrdí, že už je rozhodnuto o obalu pro šestý film. A abych řekl pravdu, je vskutku ošklivý, ještě odfláklejší než ten, co se objevil na Amazonu. Jenže je zde zase několik důvodů, proč je velmi možné, že vskutku tak bude DVD obal vypadat - ač páté DVD vypadalo ve všech zemích graficky zcela jinak, v ČR vyšel obal úplně jiný, což není obvyklé. Druhý důvod je ten, že při premiéře HP6 v kinech vyšla v ČR re-edice všech dosud na DVD vydaných HP filmů a právě ten obal, který podle FilmCity.cz je již oficiální, je velmi podobný těm novým obalům, které se dostaly na trh v ČR letos v červenci.

DVD Princ Dvojí Krve i obě luxusní balení všech šesti filmů by se do prodeje měli dostat 23.11.2009.


Všechny fotky pocházejí z e-shopu FilmCity.cz

VI. hádanka

25. srpna 2009 v 19:00 | Bellatrix |  Magické Bleskovky
Grangerová mi utekla pod jmelím,
a Weasley vyfoukl místo v týmu
i když všechno chytím,
díky trestu za karbanátek nejspíš zhynu.

Kdo jsem?

Další hádanka tu bude zítra v 13:00

Diplomy za IV. a V. hádanku

25. srpna 2009 v 14:51 | Bellatrix |  Magické Bleskovky
IV. hádanka - nejrychlejší byla MoničQa.

Počet jejích mincí: 2

Tržby 'Prince Dvojí Krve' ve světě a v Česku

25. srpna 2009 v 11:09 | Nagini
Po více jak měsíci navštívilo Prince Dvojí Krve po celém světě tolik lidí, aby za tuto dobu stihl vydělat úctyhodných 886, 038, 524 dolarů. Z Ameriky je to kolem 290 milionu dolarů a ze zbytku světa téměř 600 milionu dolarů. Harry zkrátka vždycky táhl lépe mimo Ameriku. A kolik dolarů přišlo jen z Česka? 3,445,838 dolarů.

Také jsme se zaměřili na českou unii filmových distributorů (UFD.cz) a zjistili jsme, že film Harry Potter a Princ Dvojí Krve za šest týdnu ve 41 kinech v ČR celkově navštívilo 564 590 diváků a film tím vydělal 66 791 951 Kč. Lepší už je jen třetí Doba Ledová se 609 567 diváky.


V. hádanka

25. srpna 2009 v 11:00 | Bellatrix |  Magické Bleskovky
Říká se, že ženu ani květinou neuhodíš,
o mě to však neplatí,
s škodolibými studenty mám potíž.
Jeden z nich mi rozuměl,
řekl, že za mnou někdy přijde
ale svůj slib dodržet neuměl.
Samota a smutek jsou mí známí,
svůj žal řeším průletem vodovodními trubkami.

Kdo jsem?

Další hádanka se tu objeví v 19:00