´

Říjen 2009

Z twitterů Weasleyových...

29. října 2009 v 21:08 | Bellatrix |  HP7 - Film 1.ČÁST
Není bezva si číst, co si myslí herci, kteří v těchto dnech natáčejí Relikvie?:)

Chris Rankin: v hotelu, těší se na zítřejší filmování, ale ne na vstávání v pět ráno...zítra bude na place 43 hlavních účinkujících!
(napsal včera)

Oliver Phelps: Dnešek byl ve studiích bezva. Natáčíme spoustu prima materiálu.* To je vše, co můžu říct :-)
(napsal před dvěma hodinami)
*Tady možná plácám, nejsem si jistá, co přesně myslí tím: Lots of nice stuff going on.

James Phelps: Další skvělý den, nemůžu uvěřit, že je skoro začátek listopadu, teploměr tu ukazuje 18 °C! Celý den uplynul venku s čokoládu, chacha!
(napsal před čtyřmi hodinami)

Zasmějte se s HP

23. října 2009 v 21:46 | Bellatrix |  Všechno, co se jinam nevešlo
A Very Potter Musical
Zpívající Harry? Ano! Tento diváky velmi oblíbený fanouškovský počin má 23 částí.

Potter Puppet Pals
Kdo by tyto maňásky neznal...Ale Mysterious Ticking Noise není jejich jediný dobrý díl, všechny stojí za to. U těchto dvou navíc není potřeba moc umět anglicky (u prvního skoro vůbec :)), a obsahují hlášky jako ,,Udělejme plážovou party v Londýně!" nebo ,,Než mě obejmeš, tak shoď pár kilo, Rone..."


Bill Nighy roztrhal svůj scénář

21. října 2009 v 17:35 | Bellatrix |  HP7 - Film 1.ČÁST
Bill Nighy poskytl nové interview, ve kterém vtipkoval o bezpečnostních opatřeních ohledně scénáře Relikvií, prý musel svůj scénář roztrhat, aby byl v bezpečí.

,,Zabijí vás, jestli necháte svůj scénář někde ležet nebo ho zapomenete v autobuse, jste mrtví," řekl se smíchem. ,,Musíte podepsat smlouvu o diskrétnosti a podobné věci, což je naprosto pochopitelné. Takže jestli vám řeknu víc, půjdou po mě."

Bill už natočil několik scén a o spolupráci s Danem řekl: ,,Bylo to velmi příjemné, moc prima pracovat s ním a s Emmou a Rupertem, a také s Davidem Yatesem, toto je naše čtvrtá spolupráce."*
zdroj fotky: fanpop.com
přeložený výňatek z leaky-cauldron.org

*Bill hrál v Yatesových filmech State of Play, The Young Visiters a The Girl in the Café. - To jsem si dodatečně zjistila a byla to pro mě úplně nová informace, a když si spočítáme, kolik filmů David Yates natočil, můžeme Billa možná zařadit mezi jeho ,,dvorní herce":).

Máte Facebook?

18. října 2009 v 14:17 | Nagini
Facebook je teď ohromné šílenství, a tak nás napadlo, že bychom někdy do budoucna mohli na tuto sociální síť dostat i Reducto. Teď jde ovšem o to, zda-li to má vůbec cenu, tedy máte vy svůj účet na Facebooku? Anketa a kometáře jsou Vaše :).

Obrázek nalezen na Googlu.

Anketa 'Kniha mého srdce': Harry Potter na pátém místě

18. října 2009 v 8:39 | Nagini |  HP7 - Kniha
Včera konečně vyvrcholila dlouho propagovaná anketa České televize s názvem "Kniha mého srdce". Sága Harry Potter se probojovala do TOP12 a nyní tady máme kompletní výsledky:

1. Zdeněk JirotkaSaturnin
2. Božena NěmcováBabička
3. Antoine de Saint-ExupéryMalý princ
4. Stephenie MeyerováStmívání
5. J. K. RowlingováHarry Potter
6. Mika WaltariEgypťan Sinuhet
7. Astrid LindgrenováDěti z Bullerbynu
8. J. R. R. TolkienPán prstenů
9. Betty MacDonaldCo život dal a vzal
10. Jaroslav HašekOsudy dobrého vojáka Švejka za světové války
11. Jaroslav FoglarRychlé šípy
12. Paulo Coelho
Alchymista

Harryho předběhla i sága Stmívání - zaslouženě nebo nezaslouženě? To už necháme na vás :).


Náhled na české oficiální obaly k HP6 na DVD a BD

16. října 2009 v 18:19 | Nagini
E-shop FilmCity.cz dnes zveřejnil první náhled na obaly k DVD a BD Harry Potter a Princ Dvojí Krve. Navíc se můžeme mrknout na výřezy ze zadní strany obalů obou verzí, takže oficiálně zjistíme, co budou české verze obsahovat za bonusy, a v čem se DVD bude lišit od BD. Až bude český obal zveřejněn ve větší verzi, určitě ho u nás najdete jako u jedněch z prvních :).


Exkluzivně potvrzeno: DVD obal k 'Princi' ve stylu starších obalů!!

15. října 2009 v 15:12 | Nagini
V rychlosti - před pár minutami jsem psal mail do MagicBoxu ohledně finální verze obalu k DVD Harry Potter a Princ Dvojí Krve. Jako první tak známe oficiální odpověď a díky nám už i vy. Lidem z MagicBoxu posíláme velké díky!! :)

Dobry den,
Ano, uz je. Bude to ve stylu tech starsich obalu.
S pozdravem,
Lukas Kreis

My se pravděpodobně dočkáme britské verze obalu, takže nás nejspíše čeká trio s Brumbálem v Londýně; na Brumbála s Harrym před jeskyní (obal USA verze) si tak musíme nechat zajít chuť, ale pořád je to lepší, než to, co nám hrozilo. V ČR vyjdou 2DVD (499,-Kč) a 2BD (899,-Kč) verze 25.11.2009.


Nové plakáty na Posters.cz

11. října 2009 v 10:47 | Nagini |  HP6 - Ostatní
Český e-shop Posters.cz naskladnil nové plakáty k filmu Harry Potter a Princ Dvojí Krve. Jedná se o teaser plakát s Harrym (Harry s odrazem Brumbála v brýlích), Harryho sólo, Hermionino sólo, hlavní pakát k šesté potterovce (Harry, Ron, Hermiona, Brumbál) a o zajímavou koláž, kde je spousta postav z HP série. Každý plakát stojí 169,-Kč a koupit si můžete i sadu čtyř placek s tématikou HP. To vše najdete na TOMTO odkazu.


MagicBox oficiálně o českém vydání DVD "Prince"

11. října 2009 v 10:17 | Nagini
Takže, oficiální stránky MagicBoxu, což je společnost, která v ČR vydává na DVD a BD filmy o Harry Potterovi, zveřejnila na svém webu oficiální info o české verzi DVD. Jak je to tedy finálně? Dne 25.11.2009 vyjdou v ČR tyto verze: klasická 2DVD verze Prince Dvojí Krve, kolekce "HRAD", která bude obsahovat všech šest dílů na 12 discích v luxusním balení + místa pro disky Relikvií Smrti, o které jsme již informovali, stejně jako o kolekci "ALBUM", kde rovněž naleznete všech šest dílů na 12 discích + místa pro disky Relikvií Smrti. Poslední verzí je opět kolekce všech šesti dílů na 12 discích, ale není v nějakém luxusním provedení jako "Hrad" nebo "Album", ale v klasické papírové krabičce, kde je nastrkáno šest plastových obalů s disky. K DVD Prince zatím máme k dispozici pouze seznam bonusů, na finální grafiku českého obalu si ještě musíme nějaký ten pátek počkat.

Disk 1:
Jazyky: (DD 5.1) česky, anglicky, slovensky
Titulky: české, slovenské, rumunské, anglické pro neslyšící
Disk 2:
Jazyky: angličtina
Titulky: české, litevské, turecké, slovinské, slovenské, srbské, ruské, rumunské, polské, lotyšské, maďarské, řecké, estonské, chorvatské, anglické pro neslyšící
DVD bonusy:
• Dodatečné scény
• Rok v životě J. K. Rowling - osobní pohled na průběh vzniku poslední knihy
• Obsazení Harryho Pottera - herci a členové filmového štábu vás osobně provedou procesem natáčení
• Kouzelnický svět Harryho Pottera - Nahlédnutí
• Co máš na myslí?
• Minutový dril - shrnutí postav z úst hlavních představitelů

Helena Bonham Carter na Twitteru

10. října 2009 v 18:16 | Bellatrix |  Helen Bonham Carter
Na twitteru je spousta celebrit a mezi ně patří i Helena BC :). Nepíše tam sice denně, ale můžete se tam od ní dočíst například že ji dojmula Susan Boyle a takové hezké příspěvky jako:

,,Tim telefonuje s Johnnym a nepřetržitě se směje. Zachraňte mě někdo!"

HBC na twitteru -ZDE-

Oficiálně: Seznam bonusů na DVD 'Prince'!!

8. října 2009 v 17:02 | Nagini
Konečně studio WarnerBros vypustilo oficiální seznam bonusů k Princi Dvojí Krve, které se objeví na DVD a Blu-Ray. V Anglii šestka vyjde na obou nosičích 7.12.2009, u nás je datum vydání stále naplánováno na 23.11.2009. Vypadá to, že nás tentokrát čeká o trochu více bonusů, než u Fénixova Řádu, který měl bonusových materiálůproklatě málo. Celkem nás čeká 110 minut bonusů, přičemž na Blu-Ray se objeví speciálních mteriálů o něco více, ale ty se jistě objeví na internetu, takže nezoufejte :). Jinak, NEKOPÍRUJTE tento článek, jedná se o vlastní překlad. Děkujeme.

Zaměřeno na herce HP série - Matthew Lewis (Neville Longbottom) a Alfred Enoch (Dean Thomas) nás detailně provedou natáčním Prince Dvojí Krve. Mrkneme se do střižny, maskérny, kostymérny atd. s našimi oblíbenými herci z HP série. Všechno tohle bude trvat necelou půl hodinu.
  • Střih s Danielem Radcliffem
  • Speciální efekty s Matthewem Lewisem, Oliverem Phelpsem a Tomem Feltonem
  • Soví trénink s Jessie Cave
  • Tríčky Ruperta Grinta
  • Kostýmy s Evannou Lynch
  • Návrhy s Bonnie Wright
  • Za kamerou s Jamesem Phelpsem
  • Make-up s Emmou Watson
J.K.Rowlingová: Rok života - O tomto dokumentu jste jistě slyšeli. Zachycuje slavnou spisovatelku v době, kdy dopisovala poslední HP knihu, tedy Relikvie Smrti. Dokument je prý fascinujíc a trvá téměř 50 minut!
Minutový trénink - Herci mají minutu na to, aby charakterizovali své postavy, probrali jejich historii a vztahy s ostatními postavami. Mají na to jen šedesát sekund; dokument trvá kolem šesti minut.
Co máš na mysli - Další šestiminutovka s Tomem Feltonem a dalšími herci, kde budou herci podrobeni rychlým otázkám.
The Wizarding World Of Harry Potter - První pohled do zábavního parku Harryho Pottera na Floridě! Video trvá téměř dvanáct minut.
Vystřižené scény - Nevíme, kolik jich přesně bude a už vůbec ne, co budou obsahovat, ale dohromady budou trvat "jen" šest minut. Tvůrci si záběry hold šetří až na prodlouženou verzi, která vyjde za pár let...

Tom Felton, Ralph Fiennes a Helen McCrory o natáčení 'Relikvií'

7. října 2009 v 16:38 | Nagini |  HP7 - Film 1.ČÁST
O dvoudílných Relikviích Smrti jsme vás už nějakou tu dobu neinformovali, a proto je čas to změnit. Tom Felton, který si ve všech dílech zahrál Draca Malfoye, totiž na svém účtu na Twitteru prozradil, že začátkem tohoto týdne začal opět natáčet Relikvie a sním i Ralph Fiennes, neboli Lord Voldemort. Herečka Helen McCrory dostala údajně toto pondělí do rukou scénář a během tohoto měsíce by měla natočit většinu svých scén do Relikvií. Navíc potvrdila, že celé natáčení by mělo skončit v dubnu 2010, což je ještě více jak půl roku. Brendan Gleeson, tedy Pošuk Moody potvrdil, že své natáčení už skončil a stále víme, že bitva o Bradavice se ještě nenatáčela. Tento měsíc začne znovu natáčet také Alan Rickman (Severus Snape), Jason Isaacs (Lucius Malfoy), Devon Murray (Seamus) a Harry Melling (Dudley).


Anketa: Budete si kupovat originální DVD/BD 'Prince'?

7. října 2009 v 16:23 | Nagini |  Ankety
Po celkem dlouhém časovém úseku je tu nová anketa a týká se DVD/BD Prince Dvojí Krve. Budete si originální nosič kupovat nebo si kopii ilegálně stáhnete z netu? No, pokud si říkáte fanoušek, tak je volba asi jasná, ale i tak se ptáme :). Jinak o DVD zatím moc nových zpráv není. Stále nevíme, jak bude vypadat česká grafika obalu a zatím nejsou známi ani bonusy pro celý svět. Ale pokud si dobře vzpomínám, tak producent David Heyman před pár měsíci prozradil, že na DVD jistě uvidíme casting na roli Levandule Brownové, na které byl přítomen i Rupert Grint. Šestá potterovka by v ČR měla na DVD a BD vyjít 23.11.2009.


Concept Arty: Nerealizované scény z 'Prince'

7. října 2009 v 16:14 | Nagini
Na internetu se před pár dny objevily concept arty z filmu Harry Potter a Princ Dvojí Krve, kde jsou zachyceny prvopočátkové představy tvůrců o některých scénách. Vybrali jsme pro vás jen ty nejzjimavější, ostatní najdete ZDE. Na prvním obrázku můžete vidět školníka Filche s detektorem proti předmětům s černou magií. Dále je tu rozhodně ten nejzajímavěší concept art k Princi - aneb jak měl vypadat pohřeb Brumbála, kdyby vůbec nějaký ve scénáři byl. Tento 'jednodušší' nápad se mi líbí více, než s Bílou hrobkou. Je to takové více emotivněší a lepší, ale je to zase celkem dost podobné Narnii, kde také na kameni obětovali lva Aslana. Kdo ví, jestli drby o tom, že se pohřbu dočkáme v sedmém filmu, byly pravdivé. Na dalších návrzích máme neživé - musím uznat, že oproti těm finálním vypadají o dost děsivěji a vážně hororově. Škoda, že tomu tak nebylo i ve filmu...:(. A na posledním concept artu máme loutku Dolores Umridgeové, která se vyskytla v krámku Freda a George.


Harry Melling musí nosit vycpávky

6. října 2009 v 19:09 | Bellatrix |  HP7 - Film 1.ČÁST
V jednom z rozhovorů Harry Melling, který hraje Dudleyho Dursleye, potvrdil, že začal natáčet Relikvie Smrti a dodal, že musí nosit vycpávku, protože ubral na váze.
Dudley se neobjevil v šestém díle, takže utekla dlouhá doba mezi hraním šestnáctiletého tyrana a natáčením sedmého filmu. Mezitím se změnil téměr k nepoznání. ,, ,Ó můj bože, budeme muset něco udělat,´ a já se cítil dost provinile. Mohli roli přeobsadit, ale místo toho mě vycpali."

Ve srovnání s Daniellem Radcliffem, kterému jednou záviděl, si Melling uvědomuje, že měl štěstí, když se nestal jedním z Bradavických hrdinů. Jeho kariéra spěje k brzkému startu a bez nebezpečí, že si ho všichni budou pamatovat jako jedinou postavu.

,,Můžu se nyní zbavit nálepky tlustého dětského herce a začít novou kariéru, protože nikdo ve mě nevidí Dudleyho."

volně přeložený výňatek z rozhovoru ze snitchseeker.com
Harrymu samozřejmě přejeme jak hodně štěstí v Relikviích, tak v nadcházejících filmech :)

Autogram od Imeldy Staunton!!

3. října 2009 v 8:19 | Nagini |  Imelda Staunton
18.8.2009 jsem posílal dopis herečce Imeldě Staunton, která v HP sérii excelentně ztvárnila Dolores Umbridgeovou. Včera, tedy 2.10.2009 se mi fotka vrátila zpět - podepsaná a dokonce i s věnováním! Podpis je pochopitelně pravý. Pokud by to někdo chtěl zkusit taky, tak rozhodně doporučuju :).

Poslal jsem ručně psaný dopis v angličtině, fotografii, prázdnou obálku s nadepsanou adresou a IRC kupón. Ten se dá sehnat na větších poštách, stojí asi 40,-Kč a v té zemi, kam kupón s dopisem pošlete, ho na poště vymění za známku vaší země, aby vám dopis mohl dojít zpět. Pokud nemáte možnost si IRC kupón pořídit, můžete poslat například peníze na poštovné (ale je to nezákonné) a nebo známky té země, kam dopis posíláte, pokud je tedy máte.

Adresa: Imelda Staunton; ARG; 4 Great Portland Street; London W1W 8PA, UK