´

Listopad 2009

Nové promo fotky + DVD obaly + odhalení české verze DVD

28. listopadu 2009 v 9:01 | Nagini
Právě teď jsem narazil na pár skvělých fotek týkajících se Prince Dvojí Krve ve skvělé kvalitě a rolišení! Můžeme se tak mrknout na skvělý obal australského BD, na britskou speciální DVD edici v podobě smrtijedské masky, na dosud neviděné promo fotky Voldemorta a malého Toma Raddlea pro šestý díl a také na dosud neviděnou promo fotku Bellatrix a Fenrira, která se objevila na TÉTO stránce, kde najdete flash hru, ve které si můžete zabojovat proti Dracovi, Fenrirovi, Bellatrix atd.

Co se týče DVD - bonusy jsou prý mnohem lepší, než ty, co byly připojeny k Fénixově Řádu, který byl pro mnohé (co se bonusů týče) zklamáním. Obraz je na DVD prý také dobrý, možná o trochu lepší než u Řádu, kde byl obraz filmu celkem dost odfláklý. DVD je ještě v papírovém přebalu, takže to má 'look' takové povedenější edice, ale naprostým zklamáním je to, že česká verze má místo povedeného, pohyblivého menu, které jsme vám před pár dny ukazovali, jen tupou fotku, konkrétně Brumbála s deštníkem ze vzpomínkové scény. WTF?! :(:(:(:(:(:(


Jak moc ovlivní šestý film 'Relikvie Smrti'?

28. listopadu 2009 v 7:52 | Nagini |  HP7 - Film 1.ČÁST
Většina velkých a známých HP webů dostala seznam, na kterých je vypsáno několik bodů ohledně toho, jak se asi režisér David Yates vypořádá s důležitými scénami a informacemi v sedmém filmu, které se nepochopitelně nedostali do šestého filmu. A že to budou asi velké problémy... Následující text obsahuje spoilery.
 • Útok na Doupě
 • Bill Weasley a Fleur Delacour
 • Závěrečný boj v Bradavicích
 • Gauntovi
 • Viteály
 • Brumbálův pohřeb
Když si to vezmeme po pořadě - Doupě, tedy obydlí rodiny Weasleyových, bylo v šestém filmu zničeno útokem Smrtijedů. Tato scéna se v knize vůbec nevyskytovala, tvůrci si ji vymysleli sami. Jenže v sedmém filmu má v Doupěti probíhat svatba Billa a Fleur. Budou tedy tvůrci hledat pro svatbu jiné místo? To nejspíš ne, ale bleskurychlé opravení Doupěte bude velmi divné...

Bill a Fleur - o Billovi jsme již párkrát ve filmech slyšeli a Fleur jsme dokonce i ve čtvrtém filmu viděli, ale to je asi tak všechno. Ve filmech nebylo vůbec naznačeno, že tito dva mezi sebou mají nějaký vztah a najednou se mají v sedmém filmu brát? Zřejmě bude hodně prostoru na vysvětlovaní, protože jestli se tvůrci zachovají tak, jako kdybychom měli samozřejmě vědět, že Bill a Fleur mají mezi sebou nějaký vztah, tak dávám nečtenářům hodně malou šanci na pochopení...

Na konci šestého filmu měla probíhat bitva v Bradavicích - smrtijedi versus obyvatelé Bradavic. Scéna ve filmu nebyla proto, aby se tato scéna neopakovala v sedmém filmu, kde má nastat obrovský boj. Alespoň tak to vysvětlili tvůrci. Podlě mě to na sedmý film téměř žádný dopad mít nebude, z tohohle mohou tvůrci vybruslit poněkud snadno.

Gauntovi, aneb předci Toma Raddlea. V knize je jim věnovaná celá jedna kapitola, ve filmu ani zmínka. Toto vypuštění jsem překvapivě uvítal, nedokázal jsem si to ve filmu prostě představit. Jenže tyto postavy jsou přece jen pro sedmičku také důležitější. Uvidíme...

Viteály - Brumbál řekl Harrymu, že viteálem může být cokoliv, i ten nejobyčejnější předmět. Přitom v knize bylo řečeno, že se snažil viteály udělat ze vzácnějších předmětů, které patřily například zakladatelům Bradavic atd. Spousta lidí se shoduje na tom, že Hermiona nejspíš někde vyčte, že viteály byly vzácnější předměty a nebo Brumbál někde zanechá nenápadny vzkaz, na co všechno se má Harry zaměřit.

Brumbálova pohřbu jsme se vůbec nedočkali a to mě nehorázně moc mrzí. Sice byla scéna s pozvednutými hůlkami velmi ucházející, ale vyškrtnutí pohřbu dodnes nechápu. A už vůbec ne fakt, kde je teď ukryta Bezová hůlka - v Brumbálově pracovně, ale to prostě není ono. Pořád je tu ale malilinkatá šance, že se pohřbu dočkáme na začátku sedmého filmu nebo alespoň formou nějaké vzpomínky. I když nejspíš se dočkáme jen jakési zmínky a nějaké hrobky na pozemku Bradavic... Škoda.


DVD a BD 'Harry Potter a Princ Dvojí Krve' v ČR

25. listopadu 2009 v 16:20 | Nagini
Tak jsme se konečně dočkali! Právě dnes v České Republice vyšlo dvoudiskové vydání DVD a BD s filmem Harry Potter a Princ Dvojí Krve. Pokud DVD nebo BD dostanete až na Vánoce pod stromkem, můžete se mrknout na TOTO dlouhé video, kde naleznete podobu menu prvního i druhého disku. Také jsme zjistili důvod, proč se na české verzi neobjeví první záběry z Relikvií Smrti. Důvod je prostý - aby nedošlo k nahrání videa na internet dříve, než všude vyjdou DVD, musí britská verze DVD a BD vyjít až jako poslední, tedy 7.12.2009. Jakmile se záběry dostanou na internet (což bude pravděpodobně již začátkem prosince), ihned je u nás najdete.
 • 2DVD verze v prodeji za 499,-Kč
 • 2BD verze v prodeji za 899,-Kč

Fotka pochází z webu Priori-Incantatem.sk

Konečně!! Nové fotky z natáčení 'Relikvií'!!

22. listopadu 2009 v 9:03 | Nagini |  HP7 - Film 1.ČÁST
Konečně jsme se po několika měsících čekání dočkali! Na ultimátních edicích prvního a druhého filmu, které právě vyšly v zahraničí na DVD a BD, se objevily záběry z natáčení posledního filmu Harry Potter a Relikvie Smrti! A co je nejduležitější? Máme úplně první náhled na postavu Xenofila Láskoráda, tedy Lenčina otce! Názor si na něj udělejte sami (upřímně jsem si ho takhle nepředstavoval, ale nic proti filmové vizi nemám). Dále v článku najdete ještě Emmu a Rupa v lese a také Dana ve studiu čtoucího první knihu HP série. Enjoy!!


Plakáty k 'Alence v říši divů'

21. listopadu 2009 v 19:39 | Nagini |  Alenka v říši divů
Příští rok v březnu se na nás chystá nový film skvělého režiséra Tima Burtona - Alenka v říši divů. Jestli čekáte nějakou klasiku od Disneyho, tak si ihned nechte zajít chuť. Čeká vás totiž něco mnohem lepšího, aneb vize Tima Burtona se skvělou atmosférou a ještě lepšími herci, jako je Johnny Depp nebo Helena Bonham Carter, která v HP sérii božsky ztvárňuje smrtijedku Bellatrix. Zapomenout nesmíme ani na Alana Rickmana (v HP filmech Snape), který bude představovat jakousi digitální housenku. Nyní se na internet dostaly tři plakáty + jeden, kde jsou všechny hezky spojeny. Film navíc bude ve 3D, takže se vážně máme na co těšit. Teaser už máme dávno za sebou, takže by nám Tim mohl třeba k vánocům nadělit nějaký plnohodnotný trailer. Uvidíme ;).


Nový Měsíc - první (a pořádný) rekord!!

21. listopadu 2009 v 11:15 | Nagini |  The Twilight Saga
Tak tomuhle se doopravdy říká "wow"! Pokračování filmu Twilight, nebo-li počeštěně Stmívání, je v kinech teprve jeden jediný den a už má na krku pořádný rekord, který jen tak někdo zřejmě nepřekoná! Film Twilight sága: Nový Měsíc vydělal jen v USA, jen za půlnoční promítání neuvěřitelných 26 milionu dolarů a je tak nejúspěšnějším filmem v kategorii půlnočních premiér! Pro srovnání - první díl Stmívání vydělal během půlnočních představení jen 7 milionu dolarů. Dvojka tak o "půlnočkách" překonala mnohonásobně dražší filmy jako třeba šestého Harryho Pottera nebo nejnovějšího Batmana, kde fenomenálně ztvárnil roli Jokera zesnulý herec Heath Ledger.

1. Twilight saga: Nový Měsíc - 26,27 milionu dolarů
2. Harry Potter a Princ Dvojí Krve - 22,2 milionu dolarů
3. Temný Rytíř - 18,5 milionu dolarů


Vystřižené scény z 'Prince' ve skvělé kvalitě!!

21. listopadu 2009 v 10:17 | Nagini
Na internet pronikly vystřižené scény z filmu Harry Potter a Princ Dvojí Krve ve vynikající kvalitě z DVD! Můžete se tak mrknout na to, jak Brumbál s Harrym vstupují a následně opoustějí jeskyni, debaty mezi Harrym, Hermionoua následně i Ronem atd. Musím přiznat, že jsem video jen tak rychle projel, protože se chci nechat "překvapit" až na vánoce na DVD, protože k čemu by mi ten bonusový disk asi byl, kdybych to už všechno viděl předem na netu, že...?:) Enjoy!

P.S.: Harry Potter a Princ Dvojí Krve vychází na DVD a BD již každým dnem! Jeden nejmenovaný e-shop dokonce už disky rozesílá, oficiální datum vydání však připadá na 25.11.2009.


Upíří PEVNOST speciál

17. listopadu 2009 v 8:43 | Nagini |  The Twilight Saga
Jak už jste mohli dávno vyčíst z našeho facebookovského profilu, magazín Pevnost si pro nás chystá za několik málo dní nový speciál, který bude tentokrát věnovaný jen a jen upírům, hlavně těm z Twilight ságy. Speciál bude obsahovat 14 (!) plakátů z filmu Nový Měsíc a jako dárek dostaneme hrací karty k tomuto filmu. Speciál bude stát 99,-Kč a v trafikách a obchodech ho najdete od 24.11.2009. Do českých kin film vstupuje s titulky o dva dny později.

Fotka pochází z webu Pevnost.cz

REDUCTO konečně na Facebooku!!

14. listopadu 2009 v 12:54 | Nagini
Tak už jsme konečně na Facebooku! Proč se k nám přidat i na této sociální síti? Vzhledem k tomu, že já i kolegyně Bella stále bojujeme s nedostatkem času, budete prozatím pravděpodobně více informovaní z našeho facebookovského profilu, než ze samotného blogu, ale to se brzy změní. Takže pokud budete chtít vědět rychlé zprávy okolo našeho blogu a ze světa HP, tak by pro vás náš blog na Facebooku nemusel být špatná volba :). Přidat se k nám můžeze ode dneška, těšíme se na vás :).

REDUCTO Blog na Facebooku!!

Nagini a Bella.

Žádné záběry z Relikvií Smrti na DVD + seznam vynechaných scén

14. listopadu 2009 v 10:13 | Nagini
Ač můžeme snad na všech DVD a BD obalech k filmu Harry Potter a Princ Dvojí Krve vidět nápis "buďte první, kdo uvidí první záběry z filmu Harry Potter a Relikvie Smrti", esko (jako vždy) opět ostrouhá, tak jako před dvěma lety s prvními záběry z Prince na DVD Fénixova Řádu. Máme to potvrzené od společnosti MagicBox, která v ČR DVD a BD vydává. Prostě smůla... Pro zlepšení nálady vám ale přinášíme (zřejmě) oficiální seznam vynechaných scén, které se objeví na DVD a BD, která vycházejí již 25.11.2009.
 • Harry a Hermiona procházejí Velkou síní (26 sekund)
 • Harry a Hermiona diskutují o Pobertově plánku (1 minuta)
 • Harry, Ron a Hermiona diskutují o Rozplývavé skříni (1 minuta a 4 sekundy)
 • Harry s Brumbálem přicházejí k otvoru do jeskyně (38 sekund)
 • Harry s Brumbálem opouštějí jeskyni (19 sekund)
 • Zatažená mračna kolem Bradavic za doprovodu školního sboru profesora Kratiknota (1 minuta a 39 sekund)
 • Harry se přidává k Ronovi, Hermioně a Ginny ve Společenské místnosti (40 sekund)
 • Harry a Hermiona diskutují o Ronovi na Astronomické věži (42 sekund)

Originální SCÉNÁŘ k 'Princi Dvojí Krve'!!

14. listopadu 2009 v 9:43 | Nagini
Studio WarnerBros před několika málo dny zveřejnilo původní scénář k adaptaci knihy Harry Potter a Princ Dvojí Krve z roku 2007 od scénáristy Stevea Klovese (HP1,2,3,4,6,7). Je pochopitelně v angličtině, ale kdo tímto jazykem vládne, rozhodně bude potěšen. Je skvělé číst si to, co před dvěma lety četli i herci a po několik měsíců se tímto spisem řídil celý filmový štáb. Ve scénáři najdete i dialogy a pasáže, které se nakonec ve filmu vůbec neobjevily. Například v poslední scéně filmu, kde si povídají Harry s Hermionou měla být původně i Ginny a měl se tam symbolicky řešit i vztah Hermiony a Rona. A Snape před přiznáním, že je Princ dvojí krve měl ještě pronést větu "Můžete mít oči jako vaše matka, ale jste stejně tupý jako váš otec!". Škoda, že se do filmu nedostala...

Originální SCÉNÁŘ k filmu 'Harry Potter a Princ Dvojí Krve'


Video: Co bylo v ukázkách, ale ne ve filmu

11. listopadu 2009 v 15:28 | Nagini
Někdo si dal tu práci a ze všech dostupných propagačních materiálů k Princi sestříhal dohromady video, které ukazuje, co všechno se nakonec v samotném filmu neobjevilo, ae přesto zaznělo nebo bylo viděno v trailerech či různých mini dokumentech. Nejvíce bijící do očí je asi ta scéna, kdy je Ginny při útoku na Doupě odzbrojena (nejspíše Šedohřbetem), ta totiž ve filmu chybí, ale co už naopak ve filmu přebývá je scéna, kdy se pro hůlku schýbá, aby mohla opět bojovat...:) Ale to je jen detail, mrkněte sami ;).


Pár novinek okolo DVD/BD obalů

11. listopadu 2009 v 15:12 | Nagini
DVD i BD verze jsou již za dveřmi, vyjdou přesně za 14 dní!! I když je většina z vás najde až pod stromečkem, i tak je to dobrá zpráva. Čekání si můžeme zkrátit novými informacemi okolo obalů. Nyní se můžete podívat na kvalitní fotky českého DVD a BD obalu, na zadní obal 2DVD verze v angličtině a na úžasný BD obal, který bude dostupný pouze v Austrálii. Škoda, vypadá naprosto úžasně!:) Jako bonus přikládáme tři videa - famfrpálovou scénu ve skvělé kvalitě a dva klipy s Emmou Watson a Rupertem Grintem z bonusů. Enjoy! :)


Úžasná vystřižená scéna z Prince!!

11. listopadu 2009 v 14:44 | Nagini
Wow, tohle mělo být ve filmu! Na internet se dostala vystřižená scéna z filmu Harry Potter a Princ Dvojí Krve, která se objeví na blížícím se DVD a Blu Ray. Trvá minutu a půl, celou dobu při ní posloucháme školní sbor profesora Kratiknota a sledujeme události, které se dějí v době, kdy je Brumbál s Harrym na své poslední výpravě a Bradavice už nebudou nikdy takové, jako dosud... Je to velmi atmosférické a pro mě je to další důvod, proč si říct, že Relikvie Smrti jsou v těch pravých rukou.
DVD a Blu Ray v České Republice vychází 25.11.2009.