´

Leden 2010

Shrnutí měsíce ledna + nový výherce o plakát Edward/Bella

31. ledna 2010 v 19:03 | Nagini |  SOUTĚŽE
Tak a máme za sebou první měsíc roku 2010. Taky Vám tak rychle utekl? Musím uznat, že mě vážně jo, ani jsem nezaznamenal, že nějaký leden byl :). Až si ale člověk říká, co se v takovém rychlém sledu muže stát, že? Zemětřesení na Haiti, konec prvního a začátek druhého pololetí ve školách, obrovská poptávka po filmu Avatar, který se právě tento měsíc stal nejúspěšnějším filmem všech dob, ale pro HP fandy hlavně - jsme zase o krok blíž první části Relikvií Smrti. Ta za deset měsíců vtrhne do kin, stejně jako za měsíc Alenka v říši divů ve 3D od skvělého režiséra Tima Burtona. Tímto filmem se poslední dobou celkem dost zabýváme, ale v době 'HP sucha' si to, myslím, můžeme dovolit :). Zapomenout nesmíme ani na to, že v následujících měsících se dočkáme DVD Nový Měsíc, traileru a nakonec i samotné premiéry Zatmění a kdo ví, čeho všeho ještě. Zapomenout se nesmí ani na dnešní ceny Grammy a na březnové Oscary (kde ovšem šestý Harry pravděpodobně nic nevyhraje).

Co se týče tohoto blogu - děkujeme za přízeň i v roce 2010, za naší rostoucí komunitu na Facebooku (stále platí, že 70. člen získá velký plakát Harryho Pottera!) a za to, že jste, protože bez Vás by to jaksi nemělo cenu :). Pokud vše dobře dopadne, začátkem března se možná dočkáte menšího šoku, vlastně překvápka :). Nebojte, nic razantního, uvidíte sami, rozhodně si kvůli tomu nedělejte vrásky. Samozřejmě pro Vás plánujeme spoustu dalších, ještě atraktivnějších soutěží. V blízké době Vám například díky spolupráci s MagicBoxem budeme moci nabídnout skutečnou lahůdku :). A když už jsme u těch soutěží - Silvie N., která vyhrála plakát Edward/Bella v naší druhé soutěži se o svojí výhru dosud nepřihlásila. Výhra jí tedy propadla a byl vylosován nový výherce. Stala se jí Kristýna M. Gratulujeme a doufáme, že o výhru bude z tvé strany zájem :).

Alenka v říši divů - obrázkový průvodce, jak se tvoří Kočka Šklíba, koncept Srdcové královny

31. ledna 2010 v 13:18 | Nagini |  Alenka v říši divů
 • Jak se dělá taková Kočka Šklíba? Kouknuli jsme se tvůrcům pod ruce a exkluzivně Vám přinášíme pohled na tvorbu této skvělé postavy krok za krokem. Vskutku pozoruhodné :).
 • Nemůžeme zapomenout ani na koncept art Srdcové královny, kterou ve filmu ztvárnila Helen Bonham Carter. Pozoruhodné je, že tato výstižná malůvka je počinem samotného režiséra Tima Burtona!
 • Koncem února v ČR vyjde vázaná kniha inspirovaná filmem Tima Burtona Alenka v říši divů. Vlastně je to doprovodný materiál k samotnému filmu, jelikož se jedná o obrázkového průvodce. Knihu by mělo 24.2.2010 vydat vydavatelství Egmont a cena by se měla pohybovat kolem 269,-Kč. Zda bude vydána i příběhová kniha zatím není jasné.
Obrázky pochází z e-shopu Amazon.co.uka z Facebooku tvůrců.

Alenka v říši divů - české webovky a české trailery

30. ledna 2010 v 12:54 | Nagini |  Alenka v říši divů
Podle dosavadních ukázek ztvárnila svoji roli herečka Helen Bonham Carter ve filmu Alenka v říši divů bravurně. Ovšem jakmile uslyšíte český dabing, pochopíte, že právě Srdcová královna doplatila na svůj český hlas nejvíce. Upřímně jsem si myslel, že nejhorší to bude u Johnnyho Deppa coby Kloboučníka, protože má jednoduše nezaměnitelný hlas, ale Saša Rašilov ho daboval už tolikrát, že jsme si stačili tak tak zvyknout. Ale to, co provedli Helen...:( Hlas k ní vůbec nesedí, zní to jako špatný vtip. Nejhorší na tom všem je, že 3D verze bude pochopitelně jen a pouze s dabingem, takže jít na 2D s úžasnými hlasy originálních herců nebo na lákavé 3D ovšem s českým dabingem, který je den ode dne méně kvalitní? Toť otázka...:( Dnes jsem navíc narazil na české oficiální stránky filmu a tentokrát se bude chválit. Najdete tam spoustu úžasných materiálů. Nové fotky, minihry, dokonce si můžete vytisknout a sestavit panoráma jedné scény z filmu. Rozhodně to tam omrkněte (vůbec poprvé tam můžete vidět i české logo filmu), česká premiéra je stanovena na 4.3.2010.

České oficiální stránky filmu 'Alenka v říši divů'




Třetí trailer k videohře 'LEGO Harry Potter: Roky 1-4'

30. ledna 2010 v 8:50 | Nagini |  LEGO Harry Potter
Po teaseru a traileru k části Kámen Mudrců tu máme další, již třetí trailer, který nám vůbec poprvé ukazuje záběry z části Tajemná Komnata. To ale není vše, co tato ukázka odhaluje. Tvůrci totiž pomocí traileru oznámili datum vydání videohry - sice ne úplné, ale orientační. Videohra by na všechny platformy (PC, X360, PS3, PSP, Wii, Nintendo DS) měla vyjít tento květen. K tomu všemu se objevilo šest obrázků ze hry, koukněte se na ně ZDE. Hra sice vypadá z ukázky poněkud tupě a dětsky, ale ti, co už mají zkušenosti s videohrami LEGO Star Wars, LEGO Indiana Jones a další, Vám s radostí mohou potvrdit, že hraní těchto LEGO her je velice zábavné, chytlavé, návykové a rozhodně to nijak neuráží předlohu. Takže pokud vážně těmto slovům nevěříte, počkejte si na demo, budete příjemně překvapeni :).


Obrázek pochází z webu SnitchSeeker.com

Bon Voyage - 3.kapitola: Dračí rezervace

29. ledna 2010 v 15:46 | Bellatrix |  Bon Voyage

Snape seděl v pohodlném čalouněném křesle a zíral z okna na ubíhající krajinu. Poté, co řekl té Irce pravdu, se ukázalo, že je moták a přes všechny jeho protesty nastoupila do vlaku. (Měl ji proměnit v ovci, pomyslel si.)
Když se strojvedoucí zeptal, kam by chtěli jet dál, Irka ze sebe okamžitě vychrlila, že si vždy přála podívat se do Rumunska. A tak teď mířili do země draků.

Ilustrovaná povídka, ve které budete o pokračování rozhodovat Vy

29. ledna 2010 v 15:16 | Bellatrix |  Bon Voyage
Před dávnem jsme tu začali s povídkou, kde jste po přečtení vždy mohli hlasovat v anketě, jak byste chtěli, aby se vyvíjela dál. Bohužel po dvou kapitolách krachnula, protože nebyl čas, ale teď bychom se k ní chtěli vrátit. Navíc bude každá kapitola obsahovat rychlou barevnou ilustraci (malou ochutnávku z dnešní naleznete pod článkem). Pod každou novou kapitolou najdete anketu, ve které bude možné do určitého data hlasovat pro další vývoj příběhu.

O co jde?
V prvních dvou kapitolách (které si můžete přečíst TADY) Brumbál Snapea vyhodí z Bradavic. Ten se rozhodne, že bude opět bydlet v Tkalcovské ulici, ale když tam dorazí, objeví se před ním kouzelný vlak. Tajemný trojvedoucí mu pouze prozradí, že jeho pasažéry jsou ti, kteří ztratili domov a že je doveze kam bude chtít. Na první zastávce k Snapeově nelibosti naberou Olivii, zrzavou Irku, která je přesvědčí, aby se vydali do dračí rezervace v Rumunsku (v dnešní kapitole).

Alenka v říši divů - nové webovky, video, info o albu a soundtracku

29. ledna 2010 v 8:16 | Nagini |  Alenka v říši divů

**Na našem FACEBOOKU najdete exkluzivně singl od Avril Lavigne k filmu**

Alenka k nám vkročí už začátkem března a proto se začínají věci okolo ní dávat rychle do pohybu. Včera se na netu objevilo nové mini video, které prezentují tvůrci a herci (včetně Johnnyho Deppa). Ač video trvá pouze pět desítek sekund, doslova Vás učaruje. Navíc, v průběhu několika dalších málo dnů se dočkáme prvního TV pohledu na samotný film. K tomu všemu se zaktualizovaly oficiální webové stránky a Vy si tak můžete stáhnout wallpaper s Vaší oblíbenou postavou a nebo si zahrát flashovou hru, kde máte hledat různé schované předměty. Že 2.3.2010 vyjde soundtrack od Dannyho Elfmana je tak nějak normální, 'nudná' zpráva, ale že se na stejné datum připravuje i album, na kterém zazní skladby od Avril Lavigne, Tokio Hotel a dalších, je věc příjemně překvapivá. K nám se Alenka ve 3D dostane 4.3.2010 a lidé, co v kině (nejčastěji před Avatarem) viděli 3D trailer k tomuto filmu, se rozplývají na každém kroku. Kdo se těší? :)

Oficiální webové stránky filmu 'Alenka v říši divů'


Obrázky pochází z e-shopu Amazon.co.uk

Julie Walters o souboji s Helen Bonham Carter

27. ledna 2010 v 19:17 | Nagini |  HP7 - Film 2.ČÁST
**SPOILER**

'V současné době se vracím k Harrymu Potterovi. Paní Weasleyová toho má tentokrát hodně na práci. Pro začátek zabiju Helen Bonham Carter - to nemůže říct moc lidí. Máme spolu menší kouzelnický souboj, nemohu se dočkat. Bude to smutné, protože jsem je všechny viděla vyrůstat.' - Julie Walters

Obrázek pochází z Googlu.

Percy Jackson: Zloděj blesku

27. ledna 2010 v 18:09 | Nagini |  Chris Columbus
Chris Columbus dostal před lety od studia WarnerBros. režisérskou pozici k adaptaci knižní série Harry Potter a vyčaroval hit plný známých herců, který okouzlil celý svět. Historie se, zdá se, opakuje. Po deseti letech dostal Chris Columbus na zfilmování další knižní sérii. Tentokrát sice méně úspěšnou, ale to je jen detail. Columbus už netočí pro WB, ale pro FOXe, slavné herce obsadil znovu (Brosnan, Thurman a další) a toho, že režíroval první dva HP filmy využívá pro propagaci Percyho Jacksona jak jen nejvíce to jde. Hora Olymp, která se v příběhu vyskytuje se dokonce velmi nápadně podobá Bradavicím, že by náhoda? Těžko.

Oficiální text distributora: Percy Jackson má ve škole věčně problémy. To je ale to nejmenší, co mu teď dělá starosti. Sice je právě začátek 21. století, ale zdá se, že antičtí bohové z bájného Olympu se rozhodli sestoupit ze svých trůnů a tím i vstoupit do Percyho života. Percy se totiž z ničeho nic dozvídá, že jeho skutečným otcem je Poseidon, bůh moří a vodního živlu. A to mimo jiné znamená, že Percy je napůl člověk, napůl bůh. Aby toho nebylo málo, nejvyšší z bohů, samotný Zeus, Percyho obviní, že ukradl jeho magickou hůl ukrývající blesky… a o níž se bez nadsázky dá říct, že jde o nejstarší zbraň hromadného ničení. Percy se proto musí připravit na nejnáročnější dobrodružství ve svém životě a karty pro něj nemůžou být rozdány nepříznivěji. Nad celým světem se začnou stahovat zkázonosné mraky a tak se Percy vypraví do Tábora Napůl Vyvolených (Camp Half Blood), kde se musí naučit ovládat své nově nabyté schopnosti a dovednosti, aby i díky nim dokázal zabránit hrozící zničující válce mezi bohy. Během výcviku se skamarádí s dalšími mladými polobohy - válečnicí Annabeth, která hledá svoji matku a s kamarádem z dětství a svým ochráncem, Groverem, což je ve skutečnosti statečný, ale značně nezkušený satyr. Percy se s kamarády vydá na transkontinentální výpravu, která je zavede nejen šest set pater nad střechy New Yorku, do výšin bájného paláce na vrcholu Olympu, ale také do pekelného podzemí ukrývajícího se ve skalách za slavným nápisem Hollywood. Na úspěchu jejich cesty závisí osud celého světa i život Percyho matky, kterou se pokusí zachránit ze samých hlubin ohnivého podsvětí. Fantastické dobrodružství natočil režisér Chris Columbus (Harry Potter a kámen mudrců, Harry Potter a Tajemná komnata) podle stejnojmenné knižní série Ricka Riordana. Všech pět dílů této knižní série se okamžitě stalo bestsellery.

Upřímně, knihu jsem si půjčil, ale ihned po první kapitole jsem se čtením přestal. Nevím proč, ale vůbec mě to nechytlo, přišlo mi to děsně dětinské a chvílemi až stupidní. Doufejme, že film bude více dospělejší a nebude se brát tak vážně jako kniha. Film má premiéru ohlášenou na únor, v Česku by se měl objevit 11.2.2010.


Foto pochází z webu MovieZone.cz

Trojrozměrná sedmička... Jak nečekané...:)

27. ledna 2010 v 16:42 | Nagini |  HP7 - Film 1.ČÁST
Vážně, kdo tohle nečekal, jakoby zaspal poslední měsíc na této planetě. Po masakrózním úspěchu 3D Avatara bylo přece nad míru jasné, že studio WarnerBros. bude chtít obě části Relikviíí Smrti předělat do 3D verzí a vydělat tak mnohonásobně více. Na netu se vyrojily nepotvrzené informace, že by obě části Relikvií měly být předělány do třetího rozměru. Nebude to tedy tak jako u pětky a šestky, kdy jsme se dočkaly ve třetím rozměru jen několika málo minut, nyní by nás měli čekat 3D verze celých filmů. Bohužel, 3D zážitek by nebyl natolik kvalitní, protože se obě části natáčely klasickou 2D kamerou a do 3D verze by byly předělány až po natáčení, ale i tak by to byla pro fanoušky skvělá zpráva. Upřímně, kdo by nechtěl vidět scénu sedmero Potterů, útěk z Gringottovy banky nebo finální bitvu ve 3D? Snad jen ten Nagini by mohl zůstat poněkud ploší, o toho bych vskutku nestál :). Jak to bude oficiálně by studio WB mělo vyřknout do konce tohoto týdne. Tak se nechme překvapit.


AVATAR aneb modrá je dobrá

27. ledna 2010 v 16:32 | Nagini |  Všechno, co se jinam nevešlo
Nejnovější počin režiséra Jamese Camerona to dokázal. Film AVATAR, který byl do kin celosvětově nasazen 17.12.2009, překonal v celosvětových tržbách film Titanic (rovněž Cameronův film) a stal se tak nejúspěšnějším filmem všech dob! Jasně, v roce 1997 stály lístky do kina mnohem méně, kina nebyla na každém rohu a nějaké 3D bylo futuristickou představou. Ovšem v té době bylo pirátství minimální a proto je velmi úspěšné, že v této době dokáže nějaký film v kinech vydělat přes miliardu a 800 milionu dolarů a pokořit tak ohromný rekord v podobě Titanicu. O Avatarovi slyšel snad každý. Ač se před premiérou spekulovalo, zda si film na sebe dokáže vůbec vydělat, nyní se z filmu stala velká kulturní událost. Film je mimořádně úspěšný i v Česku a proto neváhejte a běžte na film do kina! Doma opravdu 3D jen tak nezažijete (rozhodně ne na DVD, 3D verze pro domácí přehrávače se plánuje až pro Blu-Ray a přiznejme si - kdo z Vás ho má?). Co Vy a Avatar?

AVATAR (stav k 27.1.2010)
USA: 554 981 691 dolarů
Ostatní země: 1 303 580 507 dolarů
Celkem: 1 858 562 198 dolarů

Fotka pochází z Googlu.

Harry Potter v originále - jedinečný zážitek

25. ledna 2010 v 17:35 | Nagini |  HP1 - Kniha
Tentokrát Vám nebudeme tlouct do hlavy, že HP filmy v původním znění s titulky jsou mnohem lepší než verze s českým dabingem. Máme v plánu Vám představit všech sedm HP knih v originále, tedy v angličtině. Začínáte s angličtinou? Jste pokročilí v angličtině na střední škole? Studujete vysokou? Starší lidé než studenti sem pravděpodobně nechodí (pokud ano, nestyďte se a napište nám do komentářů), ale i pro největší angličtinářské profíky je tu možnost přečíst si jakýkoliv díl v originále. Budete velmi překvapeni, jak se Vám kniha bude pěkně číst, až zapomenete, že nečtete český překlad, ale vydání, které přesně slovo od slova psala JKRowlingová.

Nažhavili jsme Vás a chtěli byste si HP knihy přečíst v angličtině, ať už ze studentských nebo z jiných důvodů? Věřte nám, že sehnat v ČR anglický originál není tak těžké, jak se na první pohled může zdát. 1) Mrkněte se do městské knihovny. Každá větší knihovna by alespoň jeden díl mohla mít. Možná budete překvapeni, že zrovna ta Vaše jednu kopii má a vy jste o tom vůbec netušili. 2) Známí. Poptejte se, třeba zrovna někdo z Vašeho okolí má doma svůj výtisk. 3) Aukro. Na tomto aukčním webu narazíte snad pokaždé na nějaký anglický díl k prodeji za rozumné ceny. Stačí se mrknout a uvidíte, kolik tam toho najdete. 4) Knihkupectví. Ve větších nějaký ten výtisk určitě najdete, pokud ne, určitě se mrkněte pražského knihkupectví NeoLuxor. 5) Český e-shop EnglishBooks.cz. Na tuhle skvělou stránku narazila kolegyně Bella a musím ji vskutku pochválit za její objev. Jak už bylo řečeno, jedná se o český e-shop, tudíž nemusíte knihu objednávat ze zahraničí, ale přímo z Čech, takže poštovné bude klasické. A ceny? Možná budete překvapeni (stejně jako já), ale některé díly jsou ještě levnější, než české verze!! Navíc obchod nabízí jak dětskou, tak i dospělou verzi obálek. Pokud jste navíc momentálně při penězích, můžete si objednat krásný set všech sedmi knih (opět v obou verzích).

Pokud angličtinu neberete jen jako nudný, povinný školní předmět a alespoň jednu knihu byste rádi získali, nezapomeňte, že za pár dní je tady vysvědčení. A i když bude možná trošku horší, rodiče jen a jen potěší, že se chcete dobrovolně touto formou vzdělávat, takže bych tady takový problém neviděl :).

HP knihy v angličtině na EnglishBooks.cz

P.S.: Pro fanynky Stmívání - mají tam i všechny čtyři díly Twilight sagy, dokonce i komplet. Opět za velmi příjemné ceny :).

Vyhlášení soutěže o plakát Edward/Bella

24. ledna 2010 v 10:22 | Nagini |  SOUTĚŽE
Včera skončila druhá soutěž o ceny na Reductu a po dnešním losování všech správných odpovědí Vám můžeme konečně s radostí sdělit jméno výherce. Plakát Edward/Bella o rozměrech 415mm x 295mm vyhrála Silvie N. Gratulujeme!

Správná odpověď na otázku 'Kdy má v USA premiéru třetí díl The Twilight Saga: Eclipse?' byla 30.6.2010.

Pokud jste nevyhráli zrovna Vy, neteskněte. Máme pro Vás v plánu spoustu dalších soutěží o ještě zajímavější ceny. Děkujeme všem zúčastněným a přejeme spoustu štěstí v dalších soutěžích.

BUDOUCNOST herců a režisérů aneb co se chystá

23. ledna 2010 v 12:24 | Nagini |  Všechno, co se jinam nevešlo
Poznáváte vůbec herce z HP série i v jiných filmech? Víte v čem hráli, hrají nebo budou hrát? Minulost a přítomnost si musíte zjistit sami, protože to bychom tu byli skutečně dlouho, ale na budoucnost se rádi podíváme společně s Vámi. Jaké filmy chystají herci Alan Rickman, Michael Gambon, Dan Radcliffe, Tom Felton nebo režiséři Columbus, Cuaron a Newell? Vše zjistíte právě teď.

Daniel Radcliffe (Harry) - Představitel Harryho Pottera prozatím plánuje pouze film The Journey Is the Destination, který by se na světlo světa měl dostat v roce 2011.
Alan Rickman (Snape) - Alana uvidíme ve filmech Alenka v říši divů (2010, společně s Carterovou a Spallem) a The Villa Golitsyn (2010).
Maggie Smith (McGonagallová) - Herečka hrající profesorku McGonagallovou bude letos viděna pouze ve filmu Chůva Nanny McPhee 2 (společně s Thompsonovou a Fiennesem).
Imelda Staunton (Umbridgeová) - Imeldu (společně s Broadbentem a Bradleym) uvidíme ve filmu, který ještě nemá oficiální název, ale prozatím se mu přezdívá 'Nepojmenovaný projekt Mike Leigha'.
Jim Broadbent (Křiklan) - Jim by měl právě točit ten samý film, jaký točí Imelda Staunton a David Bradley, tedy jakýsi projekt režiséra Mike Leigha. Uvidíme, co se z toho vyvine.
Brendan Gleeson (Moody) - Tohoto herce uvidíme ve filmech Green Zone (2010, společně s Isaacsem), At Swim-Two-Birds (2010) a The Guard (2011).
Michael Gambon (Brumbál) - Pan Gambon má v diáři hned tři filmy - The Book of Eli (2010), The King's Speech (2010, společně s Carterovou a Spallem) a Ivan the Fool (2012).
Robert Pattinson (Diggory) - Herec, kterého proslavila Twilight saga, ale ještě dříve se objevil ve čtvrtém HP filmu. Nyní ho čeká film Remember Me (2010), The Twilight Saga: Eclipse (2010), Unbound Captives (2010) a Bel Ami (2011).
Helen McCrory (Narcissa) - Tato herečka plánuje na rok 2010 film 4.3.2.1 a o rok později The Special Relationship.
Helena Bonham Carter (Bellatrix) - Helen na rok 2010 plánuje filmy Alenka v říši divů, ve kterém se objeví i Alan Rickman a Timothy Spall a film King's Speech, který točí i Michael Gambon a Timothy Spall.
Tom Felton (Draco) - Nadějný herec se objeví ve filmech 16Hrs a Grace and Danger.
Ralph Fiennes (Voldemort) - Ralph má v plánu tyto filmy: Chůva Nanny McPhee 2 (společně se Smithovou aThompsonovou), Souboj Titánů, Cemetery Junction a Coriolanus. Všechny v roce 2010.
Timothy Spall (Červíček) - Filmy Alenka v říši divů (2010, společne s Carterovou a Rickmanem), Jackboots on Whitehall (2010) a King's Speech (2010, společně s Carterovou a Gambonem).
Jason Isaacs (Malfoy) - Jason se objeví ve filmecg Green Zone (společně s Gleesonem), Skeletons a Castlevania: Lords of Shadow. Všechny v roce 2010.
Bonnie Wright (Ginny) - Bonnie nedávno dotočila krátký film Sweat (Geography of the Hapless Heart) - 2010.
Robbie Coltrane (Hagrid) - Robbieho čeká v roce 2010 snímek Sweet Baby Jesus.
Gary Oldman (Sirius) - Gary se upsal filmům The Book of Eli (2010, společně s Gambonem), Easter Sixteen, The Legend of Spyro (2010) a také se šušká o dalším, nepotvrzeném filmu s Batmanem.
David Thewlis (Lupin) - Tento herec se v roce 2010 objeví ve filmech London Boulevard a Mr. Nice.
Emma Thompson (Trelawneyová) - Emma se bohužel v Relikviích neobjeví. Důvod? Prý raději přijala roli ve filmu Chůva Nanny McPhee 2 (2010). Zajímavé je, že ve filmu si zahrají i Smithová a Fiennes a roli v Relikviích bravurně zvládli... Škoda.
David Bradley (Filch) - Stejně jako Stauntonová a Broadbent si pan Bradley zahraje v dosud nepojmenovaném projektu režiséra Mike Leigha.
Toby Jones (Dobby) - Velké množství filmů plánuje herec, který propůjčil hlas domácímu skřítkovi Dobbymu. Na rok 2010 plánuje filmy Sex and Drugs and Rock and Roll, Your Highness, Night Train a Down and Dirty Pictures. Na 2011 je to film The Adventures of Tintin: The Secret of the Unicorn.
Bill Nighy (Brousek) - Bill se objeví ve filmech Burke and Hare (2010), Rango (2011) a pokud se tak nakonec stane, v roce 2011 ztvární upíra v Underworld 4.
John Hurt (Ollivander) - Tento herec toho plánuje vskutku nejvíce. V roce 2010 ho v kinech uvidíme hned šestkrát! Brighton Rock, Lou, Tron Legacy, No One Gets Off in This Town a Angel Makers.


Chris Columbus (HP1,2) - Chris po HP filmech točil jen nízko rozpočtové filmy, nyní však vrací úder. Již tento únor má do kin vtrhnout fantasy film Percy Jackson: Zloděj blesku. Film je, stejně jako HP, také natočen podle knižní ságy a studio zřejmě doufá, že se Chrisovi podaří i z této ságy rozjet hit a šílenství, jako se mu to povedlo před lety s Harrym. Hodně štěstí.
Alfonso Cuarón (HP3) - Tento režisér plánuje na rok 2011 film The Tourist a na rok 2010 film A Boy and His Shoe. Uvidíme, co to bude za projekty.
Mike Newell (HP4) - Pan Newell uvede v květnu tohoto roku do kin dlouho očekávanou adaptaci známé videohry Prince of Persia: Písky času. Snad bude mít film větší grády, než čtvrtá potterovka.

J.K.Rowlingová na pomoc pro Haiti

23. ledna 2010 v 8:04 | Nagini |  Joanne Kathleen Rowling
Všichni z Vás jistě ví, co se v posledních dnech děje na Haiti. 12.1.2010 ohromné zemětřesení zničilo vše, co se dalo a zahynulo několik desítek tisíc lidí. Nebudeme Vás nabádat na posílání dárcovských DMSek, to je čistě Vaše věc, ale stejně jako hollywoodské hvězdy, či ti nejznámější zpěváci na světě, i nám známá spisovatelka J.K.Rowlingová se rozhodla pomoci Haiti a udělat něco pro lidi, kteří se spoléhají jen na naši pomoc. Darovala celou sérii svých knih britského vydání spolu s vlastnoručně podepsanou kartou. Různé předměty darovali i další umělci, výtěžek z dražby půjde pochopitelně na pomoc pro Haiti.

P.S.: Nyní na TV Nova můžete sledovat záznam koncertu na pomoc Haiti.
Fotka pochází z webu Oclumencia

WWoHP: Novinky všeho druhu

19. ledna 2010 v 18:12 | Nagini |  Wizarding World of Harry Potter
Již delší dobu jsme nenapsali ani slovo o zábavním parku The Wizarding World of Harry Potter, který by měl být otevřen ještě letos v Orlandu na Floridě. Hned na začátek připomenu, že pod tímto článkem je anketa týkající se tohoto parku, a proto Vás vyzýváme k hlasování. Nyní přejděme k novinkám. Na netu se objevil nový plakát, který má onen park propagovat. Je na něm použita promo fotka Harryho z Fénixova Řádu a vypadá to vskutku fešně. Dále v článku naleznete tři fotky z natáčení krátkých shotů, které budou použity jen a jen v tomto zábavním parku. Na jedné fotce nás čeká i trio. Zapomenout nesmíme ani na propagační fotku suvenýrů, které dostanete ve skvělé taštičce hned u vchodu po zakoupení vstupenky. Nakonec jsme pro Vás sehnali plán zábavního parku ve formě Pobertova plánku. Škoda, že šance se do parku dostat, je pro nás Čechy tak malinká...:(:).


Soundtrack k první části 'Relikvií' složí francouz Alexandre Desplat

19. ledna 2010 v 16:02 | Nagini |  HP7 - Film 1.ČÁST
Pro někoho zklamání, pro někoho překvapení. Tak by se dala zhodnotit situace kolem oznámení skladatele pro první část filmových Relikvií Smrti. Studio WarnerBros. si totiž na post skladatele pro film Harry Potter a Relikvie Smrti: část I. vybralo francouzského skladatele Alexandrea Desplata. Ten složil soundtracky k filmům jako Podivuhodný případ Benjamina Buttona, Zlatý Kompas, Královna, Julie a Julia a Twilight saga: Nový Měsíc. Na Johna Williamse, který vdechl celé filmové HP sérii hudební život tak nedošlo, volba studia WB je ale vskutku zajímavá. Alexandre Desplat dosud skládal hudbu k průměrným filmům, doufejme, že u HP zaboduje a přinese stejně kvalitní hudbu jako jeho předchůdci - již zmiňovaný Williams (1-3), Doyle (4) nebo Hooper (5-6). Kdo složí hudbu k druhé filmové části zatím není známo.

Foto pochází z Googlu.

Celosvětovou anketu o HP národ vyhrála Brazílie, Česko je osmé

18. ledna 2010 v 17:25 | Nagini |  Všechno, co se jinam nevešlo
Včerejšek byl posledním dnem, kdy mohl kdokoliv hlasovat za svou (nebo jakoukoliv jinou) zemi a určit tak národ Harryho Pottera, aneb ve kterém státu je nejvíce HP fanoušků. Česko se umístilo na krásném osmém místě s téměř 12 000 hlasy. Úplným vítězem se stala Brazílie (105 348 hlasů), na druhém místě skončilo Rusko (102 349 hlasů) a TOP3 uzavírá sousední Slovensko (26 577 hlasů).

TOP 25

 1. Brazílie
 2. Rusko
 3. Slovensko
 4. Polsko
 5. Velká Británie
 6. Německo
 7. Ukrajina
 8. Česká republika
 9. Kazachstán
 10. Georgia
 11. Portugalsko
 12. Bulharsko
 13. Nizozemsko
 14. Rakousko
 15. Španělsko
 16. USA
 17. Paraguay
 18. Litva
 19. Itálie
 20. Belgie
 21. Argentina
 22. Austrálie
 23. Nový Zéland
 24. Turecko
 25. Venezuela

SOUTĚŽ - vyhrajte plakát Edward/Bella

17. ledna 2010 v 15:25 | Nagini |  SOUTĚŽE
Pomalu, ale jistě začíná film Twilight sága: Nový Měsíc opouštět kina a nám se začínají shromažďovat informace o připravovaném DVD a BD, a to je právě ten důvod, proč v náší další soutěži můžete vyhrát plakát k filmu Nový Měsíc! Než se soutěže zúčastníte, pozorně si přečtěte TATO pravidla. Soutěž začíná dnes, tedy 17.1.2010 od 15:25 hodin do 23.1.2010 do 18:00 hodin. Váš e-mail posílejte na mail reducto.blog@seznam.cz a do předmětu e-mailu napiště heslo 'STMÍVÁNÍ'. Vyhraje ten z Vás, který bude mít štěstí při losování, které proběhne po ukončení soutěže. Hodně štěstí!

E-mail MUSÍ obsahovat: přezdívku, kterou se prezentujete na tomto blogu; Vaše skutečné jméno a přijmení; odpověd na otázku; prohlášení, že souhlasíte s našimi pravidly

O co se hraje? Plakát o rozměrech 415mm x 295mm; z jedné strany Edward Cullen, z druhé strany Bella Swan

Soutěžní otázka: Kdy má v USA premiéru třetí díl The Twilight Saga: Eclipse? (uveďte celé datum)

(ilustrační foto)

Videohra 'Alice in Wonderland'

17. ledna 2010 v 9:38 | Nagini |  Alenka v říši divů
Na Reductu Vás celkem často informujeme i o jiných filmech, které mají s HP světem společné herce či tvůrce. Burtonova Alenka v říši divů není výjimkou, dnes se na ni ale podíváme z trošku jiné stránky. Že vznikne podle filmu videohra se vědělo již nějaký ten pátek (konkrétně od července 2009), ale pár potřebných informací k tvorbě tohoto článku se naskytlo až teď.
O čem tedy hra bude? Snad nikoho z Vás nepřekvapí, že příběhově půjde ve šlápějích chystaného filmu. Dobrou zprávou pro většinu z Vás zřejmě bude informace, že se nebude jednat o žádnou akční hru, ale o poklidnou adventuru, kde si zahrajete za Bílého králíka, Kloboučníka, kočku Šklíbu a spoustu dalších postav. Pointou hry je unikat pastem Červené královny a s ní spojeného zla, přičemž budete muset řešit spoustu hádanek a puzzlů. Ač má hra vyjít už 2.3.2010, na internetu není ani jedno video ze hry! Vskutku nevím proč - mají snad tvůrci videohry problémy s časem a nestíhají její tvorbu nebo je hra tak špatná, že nějaký ten záběr raději vypustí až pár dnů před prodejem?
Videohra má v zahraničí vyjít 2.3.2010 jen na PC, Wii a Nintendo DS. K dispozici je i šest fotek ze hry, mají celkem příjemnou grafiku. Pokud chcete vědět, jak vypadá oficiální obal videohry, klikněte SEM. Snad nejste překvapení, že je tam zase ON :). TADY pak najdete oficiální stránku videohry, která ovšem neprozradí nic nového. Podle vydavatelského plánu společnosti CD Projekt by PC verze hry měla v ČR vyjít v průběhu března s českým manuálem.