´

Březen 2010

'Máme exkluzivní PREVIEW z Relikvií Smrti', tvrdí MTV

31. března 2010 v 16:43 | Nagini |  HP7 - Film 1.ČÁST
Web Oclumencia dnes přispěchal se zprávou o exkluzivním preview k filmu Harry Potter a Relikvie Smrti. Podle všech dostupných informací by onu exkluzivitu měl v rukou držet gigant MTV, což není v zahraničí jen televizní kanál, ale také velmi silný a uznávaný internetový portál. Dnes na svých webových stránkách MTV prohlásila, že má exkluzivní 'preview' k sedmému filmu. Co je tím 'preview' ale myšleno? To je právě to, co nevíme. Může to být cokoliv - fotka z filmu, trailer, klip nebo záběry z natáčení. Každopádně, na MTV právě teď probíhá jakýsi '3D týden', kde MTV prezentuje nadcházejí trojrozměrné blockbustery, včetně Souboje Titánů či Trona. Rozhovor s producentem Davidem Heymanem, který jsme zveřejnili před pár dny, byl původně také pro onen '3D týden' pro MTV. Podle zahraničních médii je proto dost pravděpodobné, že ono 'preview' k Relikviím Smrti se objeví tento nebo příští týden. Jakmile se dozvíme něco nového, včas Vás o tom informujeme.
REDUCTO.blog.cz

Nové obálky HP knih v Anglii

31. března 2010 v 16:29 | Nagini |  HP1 - Kniha
Nakladatelství Bloomsbury, které v Anglii vydává HP knihy, se rozhodlo nahradit stávající knižní přebaly od ilustrátorky Mary GrandPré přebaly novými. Důvod? Bloomsbury se vyjádřilo v tom smyslu, že nové knižní obálky mají přilákat čtenáře nové generace. Nakreslil je ilustrátor Clare Melinsky a knihy s novým přebalem vyjdou v listopadu 2010 pouze v brožované verzi. Všimnout si také můžete nového loga série. Zda se nové verze knih objeví i v ČR zatím není jasné.

REDUCTO.blog.cz

Twilight sága: Zatmění - tři nové fotky

31. března 2010 v 16:11 | Nagini |  The Twilight Saga
Pro fanynky Twilight Sagy máme dnes dvě skvělé novinky. Tou první jsou tři nové fotky z filmu Twilight saga: Zatmění. Jsou hodně povedené, vážně se asi začíná blýskat na lepší časy :). Co se týče té druhé zprávy, tak spisovatelka Stephenie Meyer chystá letos v červnu vydat zbrusu novou knihu. Kniha se jmenuje The Short Second Life of Bree Tanner a v zahraničí vyjde 5.6.2010, během roku se dá zřejmě očekávat i český překlad. Jedná se o spin-off Zatmění a jak už samotný název říká, vyprávět bude o Bree Tanner, která má v Zatmění drobnou roli. Spisovatelka sama prohlásila, že knihu napsala ještě dříve, než Stmívání a ani neměla v plánu ji vydat. Jak to tak vypadá, rozmyslela si to a vášnivé čtenářky budou mít zase co číst...;).

P.S.: Kristen Stewart to zase šíleně sluší...:).
REDUCTO.blog.cz

LEGO Harry Potter až v červnu

30. března 2010 v 19:50 | Nagini |  LEGO Harry Potter
Před pár minutami se na oficiálních stránkách videohry LEGO Harry Potter: Roky 1-4 změnilo datum vydání z května 2010 na červen 2010. E-shop Amazon dokonce uvádí datum vydání na 29.6.2010. Co je příčinou zdržení vydání hry na PC, PS3, X360, Wii, Nintendo DS a PSP není známé.

Nominujte 'Prince Dvojí Krve' na filmové ceny MTV Awards

30. března 2010 v 18:35 | Nagini
Tak jako každý rok, i letos se v červnu uskuteční velmi sledované filmové ceny MTV Movie Awards. A pokud se právě Vy zdarma zaregistrujete na oficiálních stránkách MTV, můžete pomoci se Princi Dvojí Krve dostat do finálních nominací tohoto ročníku. V kategorii nejlepší film (best movie) můžete hlasovat pro film Harry Potter a Princ Dvojí Krve, v kategorii celosvětová superhvězda (global superstar) a nejlepší mužský herecký výkon (best male performance) pro herce Daniela Radcliffea, v kategorii nejlepší ženský herecký výkon (best female performance) pro herečku Emmu Watson a v kategorii nejlepší záporák pro herce Toma Feltona. Na své si přijdou i fanoušci Burtonovy Alenky v říši divů, třeba v kategorii nejlepší záporák, kde svůj hlas můžete dát také herečce Helen Bonham Carter (v Alence jako Srdcová královna, v HP jako Bellatrix).

MTV Movie Awards 2010: NOMINACE

Pomoci s výběrem nominací můžete pouze do 9.4.2010. Oficiální nominace budou zveřejněny 11.5.2010 a MTV Movie Awards proběhnou 6.6.2010 v Los Angeles. Podle našich informací by přímý přenos finálového večera měla přenášet i česká verze MTV.

LEGO Harry Potter: První záběry přímo z hraní

30. března 2010 v 18:23 | Nagini |  LEGO Harry Potter
Pokud jste příznivci videoher s Harry Potterem, jistě Vám neunikl nadějný výtvor nazvaný LEGO Harry Potter: Roky 1-4. Po několika ukázkách a intru videohry Vám nyní přinášíme záběry přímo z hraní, tzv. gameplay. Ve videu uvidíte pobíhajícího Hagrida a Harryho v Příčné ulici, takže nejspíše úplný začátek hraní celé videohry. Ještě připomeneme, že hra vyjde v květnu tohoto roku na většinu herních platforem.


Producent David Heyman o předělávání 'Relikvií Smrti' do 3D

29. března 2010 v 18:16 | Nagini |  HP7 - Film 1.ČÁST
Producent David Heyman se pro hudební stanici MTV rozpovídal o předělávání potterovek, konkrétně Relikvií Smrti, do 3D. Samotná předělávka bude trvat kolem čtyř měsíců a stát bude jen (oproti celkovému rozpočtu) směšnou částku dolarů. Samozřejmě z něj vypadlo i to, že se v budoucnu dočkáme i ostatních potterovek ve 3D, které budou do kin znovu vyslány, tak jako Toy Story 1 a 2 letos v květnu. Kdo by to nečekal... Jen je škoda, že se ho redaktoři MTV nevyptali na trailer. Podle toho, jak byl sdílný, by z něj jistě alespoň nějaký malý náznak dostali. Zatím se musíme spokojit s termínem květen/červen od české pobočky studia WarnerBros.

Kdy jste se rozhodli předělat obě části Relikvií Smrti do 3D?
Myslím si, že to vyplynulo tak nějak samo. Je zřejmé, že úspěšnost 3D filmů má dopad na ekonomiku a výrobu filmu. Viděli jsme příležitost a chytli se toho. Konec konců, 'Harry Potter' má sám o sobě mnoho zajímavých možností pro 3D. Předměty Vám budou křížit cestu a celkově bude svět Harryho Pottera mnohem výpravnější, než dosud. 'Harry Potter' už dávno výpravným filmem je, ale přidáním nové dimenze to bude všechno ještě mnohem výpravnější a to je nová možnost, kterou bylo velmi těžké opomenout. Ačkoli jsme nenatáčeli ve 3D, kvalita postprodukčního 3D se za poslední rok nebo dva výrazně zlepšila, takže máme z tohoto procesu velmi dobrý pocit.

Víte, jak dlouho bude přeměna do 3D trvat?
Obecně se mluví o 12 až 16 týdnech, ale na tomto procesu začneme pracovat velmi, velmi brzy.

Je ve filmech nějaká scéna, u které si myslíte, že bude ve 3D verzi naprosto úžasná?
Samozřejmě se těším na nějakou bitevní sekvenci ve druhé části. Také se těším na let draka. Myslím si, že hodně scén bude skvělých ve 3D, ale pro mě je nejvíce vzrušující celkový HP svět, který bude mnohem hlubší a bohatší, což Vám dá právě nová dimenze.

Když teď do 3D předěláváte Relikvie Smrti, napadlo Vás do kin znovu vpustit nějaký starší HP film ve 3D?
O tomhle jsme se ještě nebavili, ale jsem si jistý, že je to jen otázka času. Víte co? Vlastně bych to neměl říkat. Kdo ví? Bude to skvělý. Doufám v to.

REDUCTO.blog.cz
Fotka nalezena na Googlu.

REDUCTO kalendář - DUBEN 2010

28. března 2010 v 19:00 | Nagini |  KALENDÁŘ
A jsme tu opět s naším jedinečným kalendářem. Jsme rádi, že se Vám březnový výtvor líbil a doufáme, že Vás nezklameme ani tím dubnovým. Na následujícím odkazu najdete kalendář v nejvyšší možné velikosti a kvalitě k vytisknutí. Stačí jen mít barevnou tiskárnu a místo na zdi, popřípadě na nástěnce. Co se týče květnového kalendáře, tak ten očekávejte někdy ke konci dubna. Doufáme, že se Vám tenhle výtvor líbí a že si ho snad někdo vytiskne :). Ještě dodáme, že se na tento kalendář vztahují atorská práva.

REDUCTO kalendář - DUBEN 2010

REDUCTO.blog.cz
Copyright © 2010, REDUCTO.blog.cz

ANKETA: Kde to Danovi slušelo nejvíce?

28. března 2010 v 16:23 | Nagini |  Ankety
Je tu nová anketa a tentokrát se ptáme, v jakém HP filmu vypadal Daniel Radcliffe alias Harry Potter nejlépe, co se týče vzhledu. Myslíme tím celkově tvar postavy, obličeje, účes, prostě všechno. Tak jak to tedy je? :)

Hlasujte!


Dům rodiny Potterů + Ciaran Hinds o své roli

28. března 2010 v 8:59 | Nagini |  HP7 - Film 2.ČÁST
S natáčením Relikvií Smrti si nikdo nemůže být 100% jistý. Proč? Podle plánu, který v roce 2008 vypustil do světa samotný producent David Heyman, by totiž celé natáčení mělo finišovat právě v těchto dnech. S koncem natáčení se počítá na přelom března a dubna, jenže herec Matthew Lewis, který v HP sérii představuje Nevilla Longbottoma, prozradil, že se příští týden vrací na plac natáčení, a že je všechny ještě čeká spousta práce. To všechno potvrzuje fakt, že stále ještě natáčí herečka Imelda Staunton (Dolores Umbridgeová) a finální bitva taky ještě není jistě kompletně hotová... Nicméně, na net pronikla informace, že 29.1.2010 se do filmu natáčely scény v anglickém městě Lavenham v Suffolk. Jednalo se o scény v Godrikově dolu, tedy v obydlí rodiny Potterů. Nějaká dobrá duše hodila na net i fotku Potterovic domu, takže se na něj můžeme hezky detailně podívat.
REDUCTO.blog.cz
K tomu všemu se ještě do médii o své roli vyjádřil herec Ciaran Hinds, který byl do sedmičky obsazen pro roli Brumbálova bratra Aberfortha. Popisuje, jak onu roli dostal a také se zmiňuje, jak dlouho pro Relikvie natáčel.

"Jsem mladší bratr Brumbála, kterému bylo odhadem asi tak 123 let, takže mě odhadují tak 115. Brumbál během příběhu zemřel, ale je tu velmi impulzů z dávných dob, kdy jsme byli ještě děti (dobře, děti už ani ne), které musí být nakonec odhalené. O tto práci jsem byl požádán způsobem 'režisér se chce s tebou sejít, protože zná tvoji dobrou práci a myslí si, že by jsi mohl vyhovovat to roli'. Tak jsme se tedy s Davidem setkali a pověděl mi: 'Dávám ti tu roli, bude to fungovat!' Práce na mých pasážích trvala tak čtyři nebo pět dní, ale bylo to opravdu velmi náročné."

Na 'Twilight' koukají všichni...:)

27. března 2010 v 12:31 | Nagini |  The Twilight Saga
Tak tohle je docela vtipný...:). Nebylo by nic divného, kdybychom napsali, že film Twilight saga: Nový Měsíc byl promítán na nějaké fan akci, která by byla spojená s propagací DVD a BD. Chtěli bychom ale vidět Váš výraz, když se dozvíte, že pokračování Stmívání bylo promítáno vlkům v jakési rezervaci! :) Vážně, tohle už je moc :). Každopádně mrkněte na to, výtlem Vás rozhodně nemine :).


Co se týče vydání DVD v ČR... Datum stále není známé, ale konečně se alespoň objevilo info, že distributor plánuje vydat 1DVD, 2DVD i BD verzi. Teď jde jen o to, zda mu to vydavatel v zahraničí schválí. Nějaká ta bonusová edice by sktečně nebyla k zahození...;).

Vyhlášení soutěže o plakáty a tričko k filmu 'Alenka v říši divů'

27. března 2010 v 8:09 | Nagini |  SOUTĚŽE
Začátkem března jsme vyhlásili exkluzivní soutěž o tři plakáty a jedno tričko k filmu Alenka v říši divů, které nám do soutěže věnovala společnost FALCON, jenž film v ČR do kin distributovala. Vzhledem k velkému zájmu o soutěž jsme ji ještě o týden prodloužili a nyní tu už máme kompletní výsledky. Obrovské plakáty k filmu Alenka v říši divů vyhrály Monika D., Tereza M. a Martina V. Jedinečné tričko poputuje k Lucii M. Srdečně gratulujeme!

A jak to bylo se správnými odpověďmi?
1) Jak pojala herečka Anne Hathaway roli Bílé královny? Jako "punkově-rockovou veganskou pacifistku". Nechala se inspirovat hudební skupinou Blondie, herečkou Gretou Garbo, dílem sochaře Dana Lavina a fiktivní postavou Normou Desmondovou... 
2) Zvětšovali počítačoví experti i Johnnyho Deppa? Pokud ano, jakou část těla konkrétně? Oči potrhlého Kloboučníka jsou o 10 až 15 procent větší, než oči jeho představitele Johnnyho Deppa.
3) Kdo nadaboval v české verzi za A) Srdcovou královnu, za B) zajíce Březňáka a za C) Srdcového kluka? A) Tatiana Vilhelmová, B) Petr Rychlý, C) Pavel Kříž
Který známý herec se stal režisérem českého dabingu u tohoto filmu? Vojtěch Kotek

Ještě jednou všem výhercům gratulujeme a děkujeme všem zúčastněným. Pokud jste nevyhráli zrovna Vy, nezoufejte. Plánujeme pro Vás spoustu dalších soutěží o zajímavé ceny.

Alenka v říši divů v kinech od 4.3.2010 ve 3D

Rupert Grint v novém traileru k filmu 'Cherrybomb'

27. března 2010 v 7:43 | Nagini |  Rupert Grint
Včera byl vydán nový trailer k filmu Cherrybomb, kde jednu z hlavních rolí ztvárnil herec Rupert Grint. Záběry v ukázce jsou fakt skvělý, jen výsledný dojem kazí dialogy, které se cíleně nestrefují do úst hercům a nebo vidíme, jak postava něco říká, ale není slyšet absolutně nic. Trochu netradiční... Ale co, doufáme, že tím alespoň potěšíme všechny Rupovi fanynky. Film do českých kin zavítá 10.6.2010.


FOTKY: Zřícenina Bradavic!!

26. března 2010 v 17:51 | Nagini |  HP7 - Film 2.ČÁST
Tak tohle bude masakr! Na net právě unikly fotky z natáčení Relikvií Smrti, kde můžeme vidět část zničených Bradavic po finální bitvě. A že se máme nejspíše na co těšit! K tomu všemu Vám přinášíme také informaci, že herec Michael Gambon, který od třetího dílu ve filmech ztvárňuje Albuse Brumbála, dokončil 18.3. všechny své práce na Relikviích. Kdy se dočkáme traileru nebo dalších fotek z filmů není dosud jasné, spokojit se prozatím musíme s koncem května, kdy by se podle české pobočky studia WarnerBros. měla ukázka objevit.
REDUCTO.blog.cz
REDUCTO.blog.cz
Fotky pochází z webu Oclumencia

LEGO Harry Potter: Trailer ke třetí části

26. března 2010 v 17:28 | Nagini |  LEGO Harry Potter
Tvůrci nám už představili spoustu záběrů z Kamene Mudrců i Tajemné Komnaty, ale ze zbývajících částí jsme neviděli ani ťuk. Nyní Vám můžeme představit první pohled na třetí část hry, tedy na Vězně z Azkabanu. Pár skvělých nápadů ve hře je, především vrba mlátička vypadá skvěle a hodina profesora Lupina, kde studenti bojují proti svým bubákům, taktéž. Nyní nám tak zbývá ukázka z poslední části, tedy z Ohnivého Poháru a pak nějaký ten finální trailer, který zkompletuje všechny čtyři části dohromady. Hry se dočkáme koncem května na PC, PS3, X360, Wii, Nintendo DS a PSP.


POTVRZENO: Sibyla Trelawneyová se vrací!!

25. března 2010 v 17:09 | Nagini |  HP7 - Film 2.ČÁST
Juchů! Ani ne před týdnem jsme Vás informovali o tom, že modelka a herečka Clemence Poesy prozradila, že se v maskérně na natáčení sedmého Harryho Pottera potkala se svým hereckým idolem, herečkou Emmou Thompson. Ta v HP sérii skvěle ztvárnila profesorku Trelawneyovou, ovšem Emma v roce 2008 prohlašovala, že se potterovské finále bude muset obejít bez ní. Důvodem bylo natáčení filmu Chůva Nanny McPhee 2, kde oproti HP hrála hlavní roli (tudíž dostala více peněz). Právě na tiskové konferenci k filmu Nanny McPhee 2 ovšem Emma Thompson osobně potvrdila, že se v Relikviích Smrti skutečně objeví! Natáčení jí trvalo pouhé dva dny, takže doufejme, že nějakou tu věštící kouli prohodí :).
REDUCTO.blog.cz

WWoHP: Otevření 18.6.2010

25. března 2010 v 16:58 | Nagini |  Wizarding World of Harry Potter
Tak a už je to oficiální. Zábavní park na Floridě v Orlandu, který se ponese ve stylu čarodějnického světa z Harryho Pottera bude oficiálně otevřen 18.6.2010. Jména hostů zatím nebyla oficiálně potvrzena, ale o své přítomnosti již v minulosti hovořili James a Oliver Phelpsovi (dvojčata Weasleyovi), Evanna Lynch (Lenka Láskorádová) a Tom Felton. Dá se předpokládat, že se akce zúčastní více známých herců, hlavně trio a zřejmě i samotná JKRowlingová. Obrázek doprovázející tento článek pochází z exkluzivní scény, kterých bude v parku plno. Mají za úkol doprovázet různé atrakce a dokonale tak vytvořit iluzi o tom, že jste skutečně ve světě HP.
REDUCTO.blog.cz

Film s Robertem Pattinsonem 'NEZAPOMEŇ NA MĚ' vstupuje do kin

25. března 2010 v 7:00 | Nagini |  Robert Pattinson
Právě dnes, tedy ve čtvrtek 25.3.2010, vstupuje do českých kin nejnovější film s Robertem Pattinsonem nazvaný Nezapomeň na mě, v originále Remember Me. Jedná se o romantické drama, kde Robert spolu s Emilie de Ravin ztvárnili hlavní role. Film zrežíroval Allen Coulter (seriály Řím, Sex ve městě). Snímek je v ČR uváděn pouze v originálním znění v českými titulky. Pokud film uvidíte, můžete zanechat komentář, jak se Vám líbil.


Twilight sága: Zatmění - oficiální plakát

24. března 2010 v 15:06 | Nagini |  The Twilight Saga
Takže, abychom si to všechno shrnuli. V půlce března vkročil do kin nový film s Robertem Pattinsonem, který měl u sebe přilepenou první ukázku na třetí díl pojmenovaný Zatmění. Ještě den předem nám studio ukázalo deset vteřin z teaseru a následně vypustilo úplnou, devadesáti sekundovou verzi. Spuštěny byly i vynovené oficiální stránky, které se po vzoru HP série věnují všem dílům a ne jen tomu aktuálnímu. Krátce na to vyšlo v zahraničí DVD Nový Měsíc, jenž u sebe mělo sedmi minutový sneak peek se spoooustou záběrů z natáčení trojky. K tomu všemu se DVDčka jen o prvním víkendu prodalo kolem 4 milionů kusů, což je hodně slušné číslo. Nyní tu máme i poslední díl skládačky - první plakát.
Propagace je tedy plně zahájena.

P.S.: Po skvělých plakátech k Novému Měsíci mírné zklamání...
REDUCTO.blog.cz
Fotka pochází z webu WorstPreviews.com

Úžasný rozhovor s Helenou Bonham Carter

21. března 2010 v 12:20 | Nagini |  Helen Bonham Carter
Zpravodajský web iDnes.cz na svých stránkách zveřejnil skvělý rozhovor s herečkou Helenou Bonham Carter, kterou všichni velmi dobře známe. Buď jako Srdcovou královnu z Alenky v říši divů nebo jako ďábelskou Bellatrix Lestrangeovou z Harryho Pottera. Jedná se o český rozhovor, redaktorka Tereza Spáčilová měla tu čest herečku osobně vyzpovídat na anglické premiéře Alenky. Dozvíte se opravdu velmi zajímavé věci a pokud Helenu zas tak moc neznáte, budete překvapeni její osobností, která z rozhovoru přímo číší. Dozvíte se, že festival v Cannes je pro ni pořádná otrava a bez zábran o něm mluví tak, jak by si žádný jiný slavný herec nedovolil. Padne také mnoho slov o její rodině, hlavně o tom, jak probíjá její život s režisérem Timem Burtonem. Nesmělo se zapomenout ani na rodinného přítele a kmotra jejího syna Johnnyho Deppa. Helena prozradila, že syn Johnnyho prakticky nezná, ale ohromně ho zbožňuje.
Zkrátka rozhovor, jak má být. Pro fanoušky povinost!

** ROZHOVOR s Helenou Bonham Carter **

REDUCTO.blog.cz