´

Duben 2010

Pálení ČARODĚJNIC

30. dubna 2010 v 16:01 | Nagini |  Všechno, co se jinam nevešlo
Nepřijde Vám, že ten čas nějak utíká? Mě strašně. Už je zase konec dubna a s ním i ono slavné pálení čarodějnic. Tento svátek se původně údajně konal za úplňku. Lidé věřili, že se v noci z 30.4. na 1.5. slétají čarodějnice a různá démonická stvoření, proto lidé pálili velké ohně a scházeli se u nich. Podle pověstí se v tento den otevírali i různé jeskyně a podzemní slůje, v nichž byly skryty nejrůznější poklady. Podle tradic se také zapalovala smolná košťata a házela se do výšky. Popel z ohňů měl mít zvláštní, až magickou moc. Podobný svátek (avšak pod jinými jmény) se slaví také na Slovensku, ve Skotsku, Irsku, Walesu, Švédsku, Finsku, Polsku, Německu a Rakousku. Tak si tuhle nic užijte a pokud někde narazíte na Bellu, dejte vědět :).

REDUCTO.blog.cz
Fotka pochází z webu Oclumencia

Natáčení EPILOGU probíhá v těchto dnech

30. dubna 2010 v 8:55 | Nagini |  HP7 - Film 2.ČÁST
Když se v sedmé knize objevil epilog, který popisoval dění těch nejhlavnějších postav po 19 letech od posledních událostí v Bradavicích, fanoušci žhavě diskutovali o tom, zda i tato část bude zfilmovaná. Tvůrci prozradili, že ano, ale ihned vyvstala další otázka - bude se točit se stávajícími herci nebo se budou hledat dospělejší herci? Po několika týdnech bylo potvrzeno, že si své starší já zahrají Dan, Rup, Emma, Tom i Bonnie. Nakonec jsme se ještě dozvěděli, že herci budou mistrně namaskovaní a údajně nebude potřeba žádných vizuálních efektů. A právě v těchto dnech probíhá natáčení tolikrát diskutované scény. Potvrdil to Tom Felton na svém Twitteru. 'Dnes jsem se v práci naučil něco nového... Měl jsem první lekci, jak být o 19 let starší', pronesl dnes brzy ráno. Přes Twitter před pár dny prozradil zajímavé novinky o epilogu i herec Harry Melling (Dudley Dursley) - klikněte SEM.

REDUCTO.blog.cz
REDUCTO.blog.cz
Fotka pochází z webu SnitchSeeker.com

ANKETA: Kterou potterovku byste rádi zrežírovali?

29. dubna 2010 v 12:01 | Nagini |  Ankety
Představte si, že jste úspěšný režisér. Nadprůměrně hodnocené filmy točíte přibližně už dvanáct let, je Vám kolem 35 a ve společnosti máte zvučné jméno. Váš poslední film, který měl premiéru před pár týdny, zbořil žebříčky návštěvnosti kin a filmová studia Vám nabízejí jednu nabídku přes druhou. Pak Vám ale zavolají z WB a řeknou "Jakou potterovku byste rád znovu natočil?". Buďte ale objektivní. Nehlasujte pro Vás oblíbený díl. Ale naopak pro film, u kterého už teď máte nápady, jak udělat onu potterovku lepší, než ji natočil její původní režisér.

Hlasujte!


VŠIMNĚTE SI: Divočejší a zuřivější vzhled Fenrira Šedohřbeta

28. dubna 2010 v 13:46 | Nagini |  HP7 - Film 1.ČÁST
Fotky z natáčení jsou skvělá věc. Fanoušci totiž pátrají, prohledávají každý jejich detail, spekulují a jsou v očekávání. Když před Vás studio přehodí hotovou fotku z filmu, je to nuda. Tedy samozřejmě jak kdy, že. Každopádně, my jsme se prohrabali stovkami fotek z natáčení Relikvií Smrti a dostali jsme se ke třem fotkám, na kterých se nachází herec David Legeno. Ten v HP filmech představuje smrtijeda Fenrira Šedohřbeta a soudě podle reakcí fandů, nezklamal v šestém filmu jen nás. Tvůrci se zřejmě zamysleli a udělali Šedohřbeta takového, jak si ho představujeme z knih. Jeho vzhled vypadá mnohem divočeji a zuřivěji. Přesně takové by mělo být i jeho chování - v bitvě o Bradavice se prý choval jak utržený ze řetězu. Tak údajně zní reakce z promítnutých částí filmu na letošním ročníku ShoWestu.

VŠIMNĚTE SI V šestém filmu byl Fenrir Šedohřbet učesaný a upravený. Vlasy stažené do nenápadného culíku, upravené a zastřižené vousy. Ovšem NYNÍ má více zarostlou tvář, konečně schované uši s naušnicemi, stylové copánky působící dojmem rastů, rozdrbané a neulízané vlasy a také dlouhou bradku, ze které by mu měly růst dlouhé copánky.

Co si o novém vzhledu Fenrira Šedohřbeta myslíte Vy?

REDUCTO.blog.cz

REDUCTO kalendář - KVĚTEN 2010

28. dubna 2010 v 9:24 | Nagini |  KALENDÁŘ
Jaro je už definitivně tady a s ním i nový květnový kalendář. Snažili jsme se vybrat optimistický a povzbuzující motiv, tak snad jsme se trefili přímo do černého. Po Harrym s Ronem a Cormacovi se na náš jedinečný kalendář poprvé dostavila postava néžného pohlaví, konkrétně Lenka Láskorádová se svými strašibrýlemi. Kalendář jsme tentokrát sladili do žluta a věřte nám, že i přesto, že se jednalo asi o nejnednodušší motiv, jeho tvorba byla opravdu trnitá. Každopádně je tu a tak jako pokaždé, i tentokrát doufáme, že si ho někdo vytiskne a skončí alespoň na jedné zdi, školní skříňce či nástěnce :). Ještě dodáme, že se na tento kalendář vztahují atorská práva. 

REDUCTO kalendář - KVĚTEN 2010

REDUCTO.blog.cz
Copyright © 2010, REDUCTO.blog.cz

Dursleyovi po 19 letech?!

27. dubna 2010 v 10:56 | Nagini |  HP7 - Film 2.ČÁST
Tak tohle je velmi příjemná zpráva! Web Priori-Incantatem.sk přišel včera s informacemi o tom, že by se rodinka Dursleyových měla objevit i ve druhé části Relikvií, konkrétně v epilogu, tedy v tolikrát diskutované scéně 'o 19 let později'. Podle knihy máme v této scéně spatřit Harryho, Rona, Hermionu, Ginny a Draca (samozřejmě jejich děti a Dracovu ženu, ale nejduležitější je pro nás tahle pětice). Herec Harry Melling, který už od prvního dílu hraje v HP filmech Dudleyho Dursleyho, ovšem na svém Twitteru prozradil, že se pravděpodobně dočkáme i staršího Vernona, Petunie a Dudleyho. Konec konců, žádná pitomost to není. Scénář, který tvůrci zapomněli v hospodě a jeden britský plátek ho důkladně prozkoumal, byl dle jejich slov, dost odlišný od knihy. A kdo ví, třeba se dočkáme i více postav. Třeba taková Lenka, Neville a další. Nebylo by to skvělé?

Každopádně, jak to tak vypadá, Harry Melling si zadělal na pořádné problémy. Po první zprávě na Twitteru upozornil na fakt, že se scéna nakonec do filmu vůbec dostat nemusí kvůli délce výsledné stopáže, takže může nakonec skončit na podlaze střižny. Nakonec napsal, že raději už o filmu nebude vůbec mluvit. Zda jsou informace pravdivé se dozvíme až v červenci 2011 v kině. Dlouhá to doba.

REDUCTO.blog.cz

Twilight sága: Zatmění - promo fotky hlavních postav

27. dubna 2010 v 9:44 | Nagini |  The Twilight Saga
Studio Summit Entertainment prostě ví, jak se svým filmem, který je natolik zbožňovaný u fanoušků, naložit. Komunikuje s fandy přes Facebook a hlavně Twitter, dlouho dopředu informuje o tom, kdy a kde bude nejnovější trailer a do světa vypouští různé fotky, promo fotky a režisér David Slade dokonce velmi detailně informuje o celém natáčení a procesu kolem něj. WarnerBros? Mlčí a to je nuda. Už by to vážně něco chtělo. Jenže vysvětlete to těm nahoře... Takže od Summitu Vám nyní přinášíme tři skvělé promo fotky hlavních postav, tedy Edwarda, Belly a Jacoba. Přehlédnout byste neměli ani povedený scan s dalšími promo fotkami. Slavností premiéra se uskuteční koncem června, pro obyčejné lidi pak film vstoupí do distribuce 30.6.2010, v ČR o den později. Pro úplné doplnění informací ještě dodáme, že Howard Shore (Pán Prstenů) v uplynulých dnech dokončil své práce na soundtracku k filmu.

P.S.: Nakladatelství Egmont nás informovalo, že má v plánu vydat knihu The Short Second Life of Bree Tanner, což je jakýsi prequel k celé sáze Stmívání. V zahraničí vychází již v průběhu června, český překlad vyjde co nejdříve poté, takže s ním můžeme nejspíše počítat během letních prázdnin nebo září.

REDUCTO.blog.cz
REDUCTO.blog.cz

Spekulace: Trailer k 'Relikviím Smrti'

26. dubna 2010 v 15:09 | Nagini |  HP7 - Film 1.ČÁST
Spekulace a šílenství kolem prvního traileru začínají nabírat obrátky. Včera stránka Mugglenet přišla s trvzením, že jim byl zaslán e-mail přímo od studia WarnerBros. ohledně marketingové kampaně k Relikviím Smrti. Tvrdili, že kampaň se pořádně rozjede během června, konkrétně s příchodem filmu Twilight Saga: Zatmění do kin. Největší zajímavostí ovšem je, že zpráva byla smazána na žádost Warnerů. Dnes zase přispěchal brazilský magazín s informací, že se trailer objeví již tento týden. Údajně by ukázka měla být přilepena k filmu Iron Man 2. Ovšem to je tvrzení proti tvrzení. Hlavně jde o to, že konkurenční studio by podle mého názoru nedělalo reklamu filmu, který prostě není jejich. Česká pobočka studia WB stále trvá na termínu květen/červen. Až se dozvíme něco nového, dáme Vám vědět.

REDUCTO.blog.cz

Twilight sága: Zatmění - Trailer v HD, překlad a rozbor

25. dubna 2010 v 8:43 | Nagini |  The Twilight Saga
V pátek jsme se, dle slov studia Summit Entertainment, dočkali finálního traileru k filmu Twilight Saga: Zatmění. Bude ale skutečně poslední? Do premiéry přece jen stále zbývají dva měsíce a páteční ukázka má jen kolem minuty a půl, což je na finální trailer tak trochu málo. Uvidíme, třeba na nás Summit ještě s něčím vyrukuje, každopádně nyní se pojďme zabývat přítomností. Trailer byl konečně uvolněn v HD kvalitě ke stažení a my Vám umožňujeme si ukázku stáhnout v naprosto skvělé kvalitě přímo od nás. Pro neanglicky mluvící fandy máme i český překlad a pro méně bystré oči rozbor s těmi nejzajímavějšími momenty. Také nezapomeňte omrknout nejnovější podobu oficiálních stránek se spoustou nových promo fotek postav. Film vstoupí do českých kin 1.7.2010.

Stáhněte si TRAILER přímo od nás!


Bella: Jacobe, co tu děláš?
Jacob: Přisel jsem tě varovat.
Edward: Měl bys odejít, hned.
Jacob: Má právo to vědět.
Bella: Co?
Edward: Už nějakou dobu sledujeme situaci v Seattlu. Nevysvětlitelné mizení lidí, zabíjení.
Carlisle: Někdo buduje armádu.
Bella: Armádu upírů?
Alice: Přichází sem.
Carlisle: Bude to ošklivá bitva plná ztracených životů.
Jacob: Jdeme do toho. Pokud tam budeme moci zabít pár upírů.
*PODLE CELOSVĚTOVÉHO BESTSELLERU*
Felix: Je čas.
Jane: Ano, to je.
*FILMOVÝ FENOMÉN, NA KTERÝ ČEKÁ SVĚT*

REDUCTO.blog.cz

NAROZENINOVÁ SOUTĚŽ

24. dubna 2010 v 19:00 | Nagini |  SOUTĚŽE
REDUCTO.blog.cz
Vzhledem k tomu, že ke dnešnímu dni jsme tu s Vámi již přesně dva roky, rozhodli jsme se uspořádat velkou narozeninovou soutěž o hodnotné a jedinečné ceny. Výher je tentokrát skutečně dost, takže šanci má téměř každý. Postup je úplně stejný jako u všech ostatních soutěží. Ještě něž se do soutěže pustíte, přečtěte si TATO pravidla. Soutěž začíná dnes, tedy 24.4.2010 od 19:00 hodin do 1.5.2010 do 19:00 hodin. Váš e-mail posílejte na mail reducto.blog@seznam.cz. Do předmětu mailu uveďte heslo 'NAROZENINY'. Vyhrají ti z Vás, kteří budou mít štěstí při losování, které proběhne po ukončení soutěže. Hodně štěstí! 

TIP! Do mailu uveďte seznam cen v takovém pořadí, jaké bystě chtěli vyhrát nejvíce a nejméně (např.: album, taška, plakát HP, DVD, samolepky, plakát NM, souprava). Vylosovaný tak získá cenu, která bude ještě volná a alespoň trochu jí bude chtít. Pokud seznam neuvedete, pošleme Vám to, co nám přijde pod ruku.

E-mail MUSÍ obsahovat: přezdívku, kterou se prezentujete na tomto blogu; Vaše skutečné jméno a přijmení; odpověd na soutěžní otázku; prohlášení, že souhlasíte s našimi pravidly

SOUTĚŽNÍ OTÁZKA V jakém roce byl založen tento blog?

CENY
1. cena        - originální TAŠKA se Znamením Zla
2. cena        - samolepkové album Harry Potter a Princ Dvojí Krve
3. cena        - DVD (výherce si vybere mezi filmy: Hranice, Prckové, REC, Válečník, Za řekou je Texas)
4. cena        - dopisová souprava HP (obálka + papír)
5. cena        - samolepky do alba Harry Potter a Princ Dvojí Krve
6.-7. cena  - plakát k filmu Harry Potter a Princ Dvojí Krve
8. cena        - plakát k filmu Twilight Saga: Nový Měsíc

RETRO článek: Reakce fanouška na přesunutí premiéry 'Prince'

24. dubna 2010 v 17:51 | Nagini
Rozhodli jsme se vrátit o dva roky do minulosti a napsat úplně první novinku na Reductu v RETRO stylu. Má to ovšem jeden článek. Sice jsme poctivě již v dubnu psali články, ale byly to spíše vizitky herců, postav a další různé věci. První novinku jsme zaznamenali až začátkem května (Popis teaseru 'Prince'). Ovšem úplně, ale úplně prvním článkem publikovaným 24.4.2008 se stal článek ZAJÍMAVÉ VIDEO. Každý měsíc jsme tak měnili video, jenže kvůli nízkému zájmu jsme s tím brzy sekli. Úplně prvním zajimavým videem tedy nebyl kousek, který se tam nachází nyní, ovšem, že je to úplně první článek na tomto blogu se mu upřít nedá.

V tomto článku jsme vystřídali pár videí, ale posledním výtvorem z YouTube byla reakce naštvaného fanouška, který reagoval na přesunutí premiéry Prince Dvojí Krve z podzimu 2008 na léto 2009. I po letech je to video stejně skvělé, zábavné, prostě pecka. Tak proč si ho (i celou kauzu kolem posunutí premiéry) nepřipomenout zrovna dnes? Jako bonus Vám nyní přinášíme i český překlad, toho jste se totiž před dvěma roky nedočkali :).


Ron: Co se děje?
Harry: Nevím.
Popletal: Harry Potter...
McGonagallová: ...byl přesunut.
Harry: Cože?!
Rosmerta: Harry Potter?!
Harry: Zřejmě tu o mě letos někdo nestojí.
*Z 21.11.2008 na 17.7.2009*
Lenka: Nepřeskočilo ti. Taky to vidím.
Ron: K sakru, Harry. Kdyby o tomhle věděli rodiče...
Arthur Weasley: U Merlinových vousů!
Brumbál: Neustále pátrám po něčem, po nějaké drobnosti, co by vysvětlovala, proč se tyhle strašné věci dějí.
Hermiona: Přestaňte! Cožpak nevidíte, jak ho to trápí?
*Nepřijde brzy do kin*
Harry: Věděl jste to?
Brumbál: Že jsem potkal nejnebezpečnějšího kouzelníka na světě?
*Alan Horn (prezident studia WarnerBros.) je Voldemort...*
Brumbál: Ne.
Hermiona: V Nebelvíru se místa v družstvu nekupujou.
*Fanda Stmívání*

Vzpomínáte si, jak jste přesunutí premiéry Prince prožívali Vy?


2 ROKY S VÁMI aneb narozeniny v RETRO stylu

24. dubna 2010 v 8:00 | Nagini a Bellatrix
Jsou tomu přesně DVA ROKY. Koncem dubna jsme založili blog o Harry Potterovi a v záplavě ostatních blogů se stejným tématem jsme ani nedoufali, že tu budeme tak dlouho a tak úspěšní. Kluk a holka, kteří se nikdy nepotkali, ale psali si každý den maily a vzkazy, se rozhodli, že začnou pracovat na něčem společném. Na něčem, co nás baví, co nás zajímá. A už přes 700 dní jsme tady pro Vás. Když člověk začne vzpomínat, uvědomí si, co už toho v životě udělal a jednoho dne si může říct, že je na sebe hrdý. Co se týče nás, na tento blog jsme skutečně hrdí. Máme skvělou základnu věrných návštěvníků i fanoušků; dokázali jsme se vyhrabat ze dna internetu na místo, za které se nemusíme stydět; v uplynulých měsících jsme Vám jako jedni z prvních přinesli několik exkluzivních informací; založili jsme vyhledávaný spolek SPOŽÚS a díky štědrým společnostem jsme uspořádali několik skvělých soutěží o zajímavé ceny, které na kdejakém blogu jen tak nenajdete.

Vzpomínání je krásná věc, ale žít se musí přítomností a budoucností. A proto Vám přinášíme RETRO vzhled. My dva považujeme tento design za nejlepší, který se tu během těch dvou let objevil. Je v něm tolik detailů, maličkostí a inspirace. A hlavně - byl sem dán přesně před rokem, k prvnímu výročí Reducta. Samozřejmě jsme chtěli vytvořit zcela nový design, ale tohle nám přišlo jako lepší nápad. Je to hlavně dar pro naše dlouhodobé návštěvníky, který tento vzhled již zažili. Bude tu pouze pár týdnů, protože nechceme působit opakovacím dojmem, ale když už jsme se rozhodli pro narozeniny v RETRO stylu, tak ať je to pořádně!

Oba dva jsme během měsíců strávených s Reductem zažili spoustu věcí, ať už špatných nebo zlých. Už je pro nás součástí života a největším díkem jste pro nás Vy - naši čtenáři. Za ty dva roky Reducto zaznamenalo přes 57 000 návštěv, z toho se v současné době denní návštěvnost pohybuje kolem 150 lidí za den. A to je pro nás něco úžasného. Netoužíme po kvantitě, ale po kvalitě a pohodových čtenářích. A to se nám dosud plnilo. Mimochodem, za ty dva roky jsme napsali 1427 článků.

Děkujeme skutečně Vám všem. Je to sice velmi ohraná písnička, ale bez Vás by to prostě nešlo. A tak to mu prostě bylo, je a bude. Děkujeme, že nás čtete, že nás navštěvujete, že na nás reagujete, že píšete své názory, připomínky i upozornění. Poděkovat chceme také všem členům naší skupiny na Facebooku, která byla založena před pár měsíci a už má kolem 90 fandů. Dík směřujeme i na čtenáře, kteří se zapojují do našich soutěží o ceny. A poděkovat musíme společnostem WarnerBros., MagicBox, Falcon, Albatros a FilmCity.cz, kteří s námi bezvadně komunikují, poskytují nám skvělé informace a občas i nějaké ty ceny do našich soutěží. A samozřejmě, děkujeme tvůrcům HP filmů za to, že přístup ke zfilmování berou tak zodpovědně a že se ze sebe snaží vydat to nejlepší. Ale ten největší dík patří stejně nám dvěma, protože bez toho druhého by Reducto nikdy nebylo takové, jaké je!

REDUCTO.blog.cz

Nagini a Bellatrix


EXKLUZIVNĚ: Trailer k filmu 'Twilight Saga: Zatmění'

23. dubna 2010 v 19:06 | Nagini |  The Twilight Saga
Oficiálně jsme se finálního traileru k filmu Twilight Saga: Zatmění měli dočkat až v zítřejších ranních hodinách, ale cestu na internet si ukázka našla už teď. Zatím nemáme k dispozici příliš kvalitní verzi (HD je prostě HD), ale už nyní můžeme z dvouminutového traileru usoudit, že nás čeká mnohem, mnohem více akce, napětí a možná i hororovější atmosféry. Tvůrci se také (konečně) zaměřili na mužskou část publika, takže je dost možné, že 1.7.2010 nebudou plnit kinosály jen dívky a ženy, ale i testosteronová část populace. Není se čemu divit - režie se tentokrát ujal hororový mistr David Slade. Každopádně musím konstatovat, že trailer na mě nezapůsobil tak, jak jsem si představoval. Vybroušený trailer jako k Novému Měsíci nás bohužel nečeká. O víkendu se dočkáte českého překladu, kvalitnější verze traileru (nabídneme i linky ke stažení) a možná i menšího rozboru. Enjoy!Nový vzhled DVD a BD 'Prince Dvojí Krve'

23. dubna 2010 v 7:38 | Nagini
Pamatujete na DVD, která vyšla v červenci 2009? Byla to úplně stejná DVDčka, jaká jsme již měli doma, jen měli nový obal. Podle distributora šlo o sjednocení celé série pro Evropu, my jsme v tom ale viděli spíše reklamní tah, protože v tom samém měsíci vstoupil do kin Princ Dvojí Krve. Probíhalo hodně spekulací, jak v listopadu vyjde Princ na DVD a BD, protože kdyby vyšel v novém obalu, bylo by to dost nefér vůči fanouškům, kteří si DVD kupovali již od začátku a najednou by si do sbírky měli zařadit něco, co je děláno v naprosto odlišném stylu. Naštěstí Princ vyšel v normálním vzhledu, tak jak jsme na něj byli zvyklí. Nyní si ale tvůrci přece jen na nové obaly vzpomněli a aby si to vyžehlili u těch, kteří koupili komplet prvních pěti filmů v novém designu, v budoucnosti vydají i v podobném stylu Prince. Zatím není známo kdy, ale obálka je již oficiální. Do ČR se jistě tento obal také dostane, pravděpodobně po doprodání verze s původním obalem.

REDUCTO.blog.cz
Fotka pochází z webu Oclumencia
REDUCTO.blog.cz

Emma od 'Kamene Mudrců' až po 'Relikvie Smrti'

21. dubna 2010 v 20:55 | Bellatrix |  Emma Watson
Harry Potter a Kámen Mudrců (2001)

Dnes tvrdí, že by nesnesla, kdyby Hermionu hrál někdo jiný. Že dostala svou doposud nejslavnější roli se dozvěděla, když si jí si zavolali do jedné místnosti s Rupertem Grintem a oznámili jim, že se právě stali nejlepšími kamarády Harryho Pottera. Podle svých slov byla tak šokovaná, že si jen stoupla a řekla: ,,Štípněte mě!"
Emma mimo jiné dostala roli díky svým špinavě blonďatým vlasům, na konkurz šla kvůli svým kamarádům a nečekala, že by jí mohli vybrat. Za Kámen Mudrců získala cenu na Young Artist Awards a čtyři nominace na další ocenění.

Citát z té doby: ,,Je to ta nejděsivější věc, jaká se mi kdy přihodila, ta největší věc, jaká se mi kdy přihodila a ta nejlepší věc, jaká se mi kdy přihodila!"Harry Potter a Tajemná komnata (2002)

V Tajemné komnatě jí největší problém dělalo na konci filmu přeběhnout Velkou síň a obejmout Harryho. Nakonec to zvládla, ale režisér jí musel slíbit, že ten okamžik nebude zpomalený a podbarvený sentimentální hudbou.
Za tento film získala ocenění Atto Award jako nejlepší herečka ve vedlejší roli.

Citát z roku 2002:,,Chodím do velké školy a někteří lidé mě tak trochu trestají. Řeknou ,,Wingardium Leviosa!" bilionkrát za den a já jsem z nich naprosto uááá. Ale mimoto jsou lidé moc milí."

Harry Potter a vězeň z Azkabanu (2004)

O tomto filmu Emma prohlásila, že se jí konečně povedlo dostat Hermionu do džín a do mikiny. Kritici v New York Times, kteří označili Dana jako ,,prkenného", Emmu vychválili a velmi ocenili její ránu pěstí do obličeje Draca Malfoye.  Za Hermionu ve třetím díle Harryho získala tři ceny, z toho dvě Otto. Právě Vězeň z Azkabanu je její oblíbenou knížkou z HP série.


Citát z roku 2005: ,,Dostávám Bible. Mám jich ve svém pokoji asi dvacet. Lidé si myslí, že potřebuji být vedena."Harry Potter a Ohnivý pohár (2005)

O režiséru filmu, Mikeu Newellovi, řekla že je fantastický a ve svých růžových plesových šatech se bála i sednout.
Pro zajímavost, Emma neztvárnila Hermionu jen na plátnech, ale i v speciálním mini příběhu o Harrym Potterovi na oslavě 80. narozenin královny Alžběty II. v roce 2006. Za Ohnivý pohár získala tři ocenění. Také se jako nejmladší osoba objevila na obalu magazínu Teen Vogue a zahrála si ve filmu Baletní střevíčky.

,,Netušila jsem, že existuje tolik různých způsobů jak sejít po schodech, dokud jsme netočili Hermionin příchod na ples."


Harry Potter a Fénixův řád (2007)

Naopak o režiséru Davidu Yatesu (kterého považujeme za nejlepšího režiséra HP filmů) řekla, že je klidný, tichý, velmi sensitivní a přemýšlivý. Její oblíbenou scénou je ta s Ronem v Komnatě nejvyšší potřeby, prý takový projev ,,holčičí síly", které je ve filmu hodně. Velmi se jí líbily Imelda Staunton a Evanna Lynch.  A po vzoru své postavy získala v CGSE (velmi důležitá zkouška v Británii po ukončení středního vzdělání) osm A* a dvě A, což u jejích přátel z HP samozřejmě nezůstalo bez odezvy. V této době se vyjádřila ke svému dětskému vzhledu v prvních HP filmech, podle svého názoru v nich vypadá jako ,,Chipmunk". Před Grauman's Chinese Theater v Hollywoodu společně s Danem a Rupem otiskla své ruce, nohy a hůlku. Získala pět ocenění.


,,Chtěla bych žít chvíli ve Francii, zlepšit si svou francouzštinu a pár let cestovat kolem světa. Pak, až mi bude 19, se budu muset zaměřit na svou budoucnost, což je univerzita - chtěla bych studovat filozofii nebo literaturu - a domov."Harry Potter a Princ dvojí krve (2009)

V roce 2008, rok před uvedením šestého filmu do kin, namluvila postavičku v nepříliš úspěšném Příběhu o Zoufálkovi.  Emma byla jedním z malé skupiny lidí, kteří od začátku tušili, že Ron a Hermiona se dají dohromady, a jejich vztah v Princi se začíná ubírat novým směrem. Kvůli Hermionině a Ronově budoucímu polibku se ptala Dana na polibek s Bonnie, řekl jí, že po několikátém pokusu už to začíná být nuda, ona sama v minulosti řekla, že by své dva kamarády v žádném případě nepolíbila a že to není v její smlouvě. Dostala se na třetí místo v žebříčka 100 nejvíce sexy filmových hvězd.

V tomto roce se Emma dostala do Guinessovy knihy světových rekordů jako nejvýdělečnější herečka desetiletí a v létě zažije premiéru první částí Relikvií smrti, jednoho z posledních filmů o kouzelném světě chlapce s jizvou, nezbývá než popřát hodně štěstí.

Sběratelská edice hry 'LEGO Harry Potter: Roky 1-4' přinese nové záběry z 'Relikvií Smrti'

21. dubna 2010 v 15:46 | Nagini |  LEGO Harry Potter
Studio WarnerBros. dnes potvrdilo, že sběratelská edice videohry LEGO Harry Potter: Roky 1-4 bude obsahovat exkluzivní záběry z filmových Relikvií Smrti. Této edice se ovšem dočkají pouze v Severní Americe a to na PS3, X360 a Wii. Edice bude tedy kromě samotné hry obsahovat i dokumenty o tvorbě videohry, zábavné momenty z práce tvůrců, ony exkluzivní záběry z Relikvií a čtyři magnetky v podobě znaků bradavických kolejí. To vše bude zabaleno v digipacku a na pulty by se sběratelská verze měla dostat 30.6.2010. My ostatní se dočkáme pouze klasické verze a ta odstratuje svůj prodej o den dříve, tedy 29.6.2010. V Česku se jí dočkáme v obdobném termínu na PC, PS3, X360, Wii, PSP a Nintendo DS.

PUZZLE - Harry a Cedric

20. dubna 2010 v 20:33 | Nagini |  PUZZLE
Po delší době Vám přinášíme opět puzzle. Tak ať se ukáží Vaše bystré hlavičky, rozhodně to není nic těžkého. Tentokrát máte za úkol složit fotku, na které se nachází Harry Potter a Cedric Diggory z Ohnivého Poháru. Tak hodně štěstí a především zábavy! :)

PUZZLE - Harry a Cedric

REDUCTO.blog.cz
Fotka nalezena na Googlu.

Společnost Magic Box Music pracuje na traileru k 'Relikviím Smrti'!

18. dubna 2010 v 9:43 | Nagini |  HP7 - Film 1.ČÁST
Společnost Magic Box Music je firma, která skládá jedinečné hudební podkresy pro ty nejlepší ukázky k největším trhákům. A právě v těchto dnech na svých oficiálních stránkách zveřejnila vzkaz, že momentálně těžce pracují na hudebním motivu k nejnovějšímu traileru k Relikviím Smrti! V minulosti tato společnost pracovala na bombozním international traileru k Fénixově Řádu a několika TV spotům k Princi Dvojí Krve. Jejich poslední prací byl exclusive look k Relikviím Smrti, který se nacházel na anglických DVD a Blu-Ray. Můžeme si tedy oddychnout, trailer je, co se týče hudby, ve správných rukou. Stále ovšem nevíme, kdy se ho dočkáme. Česká pobočka WarnerBros. nám sdělila, že ho prozatím můžeme očekávat na přelomu května a června. Kdo se těší?

REDUCTO.blog.cz

Rozhovor s Rupertem o Londýně a 'Relikviích Smrti'

17. dubna 2010 v 11:41 | Bellatrix |  Rupert Grint
Přinášíme Vám přeložený obsáhlý rozhovor, který pojednává hlavně o oblíbených Rupových věcech v hlavním městě Anglie. Určitě se dozvíte něco nového, možná nevíte, kdo je jeho hrdina, jaké jídlo mu nejvíce chutná nebo co by udělal, kdyby byl na jeden den starostou Londýna.

Domov je...
Bydlím jen kousek od Londýna v Hertfordshire s mojí rodinou. Jen zřídkadky zůstávám v Londýně protože bydlím jen 40 minut odtud, takže dojíždím ale občas přenocuju v různých hotelech poblíž Londýna.

Jakou hru jsi naposledy viděl?
Moje kamarádka Kimberly Nixon, s kterou jsem hrál v Cherrybomb, byla v Dívce s perlovou náušnicí v Theatre Royal Haymarket a bylo to dobré. Hrála hlavní postavu, Griet, takže jsem za ní byl nervózní ale byla skvělá.

Jakou radu bys dal turistovi mířícímu do Londýna?
Pořiďte si dobrý A-Z; já mám zvyk ztratit se kdekoliv kam přijdu.

Na jaké obchody se spoléháš?
Nejsem velký zákazník ale mám rád Selfridges kvůli oblečení a věcem. Ale většinou prostě nakupuju online.

Jaké je nejlepší jídlo které jsi kdy měl v Londýně?
Jsem na steaky a mám opravdu rád Gaucho Grill v Canary Wharf.

Jaká je tvoje nejstarší londýnská vzpomínka?
Měl jsem jít s babičkou a dědou do London Dungeon (turistická otrakce připomínající historické události s mučírnou, Jackem Rozparovačem atd. - naše pozn.) ale pamatuju si, že jsem brečel venku přede dveřmi protože jsem se bál zombíků. Ale od té doby jsem tam už byl a čelil svému strachu.

Co by bylo na tvém náhrobním kameni?
,,Rupert Grint - KONEC" s vyrytými titulky které by popořadě obsahovaly všechny, kteří se objevili v mém životě.

Tvá hříšná potěšení?
Mám opravdu rád starobylé programy: Antiques Roadshow, Cash in the Attic, Flog It... Naučil jsem se díky nim docela dost při sezení v šatně s ostatními herci když jsme čekali na natáčení.

Čeho se nejvíc bojíš?
Pavouci na mě mají skutečný fyzický účinek - zamknu se a hned se roztřesu. Nemůžu se k nim přiblížit. Neumím je zabíjet, vždycky to vypadá, že je minu a oni pak po mě lezou a je to dost dramatické. Celá moje rodina má tuhle fobii.

Co bys udělal, kdybys byl na jeden den starostou Londýna?
Pustit zvířata ze zoo a pozorovat, co se stane. Byl jsem v Londýnské zoo několikrát a natáčeli jsme tam scénu pro Kámen mudrců v plazím pavilonu. Zoo mi vždycky přišla trochu divná.

Jaká je tvoje životní filozofie?
Smát se sám sobě.

Jakým zvířetem by jsi chtěl být a proč?
Rackem, můžete létat, žít u moře a jíst lidské jídlo. Myslím, že to by mi šlo.

Jaké album sis naposledy koupil?
Vrátil jsem se zpátky k Arcade Fire, jsou opravdu skvělí.

Co bys zachránil před ohněm a proč?
Asi můj Banksy obrázek, je to Tesco polévková plechovka. Jsem velký fanoušek Banksy.

Co tě rozesměje a proč?
Padající lidé mě vždy dostanou. Samozřejmě pokud je to vážné a oni se opravdu zraní tak se přestanu smát. Taky to není legrační když se to stane vám.

Co tě rozbrečí a proč?
Viděl jsem nedávno film Vzhůru do oblak který mě opravdu dojmul.

Na co se momentálně chystáš?
Jsme uprostřed Harryho Pottera a Relikvií Smrti, natáčíme ve Watfordu, ve studiu na nepoužívaném letišti. Jde to opravdu dobře. Začali jsme minulý rok v únoru, takže je to už docela dlouho. Bude opravdu divné až bude po všem. Jsou tu lidé, kteří jsou do toho zapojení asi 11 let a pak náhle má všechno skončit. Skončíme v červnu, takže pár měsíců ještě zbývá. Myslím, že tenhle film je od ostatních dost odlišný. Nejsou tam moc Bradavice a všichni těžce žijeme s vousy a neupravenými vlasy.

Kdo je tvůj hrdina?
Chtěl bych být Johnny Depp.

Co nejraději nosíš?
Mám šílenou posedlost tričky, mám je na sobě opravdu vždycky. Mám jedno které vypadá jako rentgen plic kuřáka a je docela těžké.

Jaké je nejromantičtější místo v Londýně?
Kdekoliv poblíž Temže.

Jaký je tvůj nejoblíběnější londýnský klub?
Chodím docela často do Camdenu a poslouchám hodně skupin v Electric Ballroom. Líbí se mi skupina Black Lips, což je rock'n'roll z padesátých let.

Jaké jsou tvoje oblíbené objevy v Londýně?
Brick Lane market kvůli vintage (starobylé, retro - naše pozn.) oblečení.

Kde jsi byl naposledy na prázdninách?
Byl jsem v Belfastu a bydlel v The Europa, což je ,,nejbombardovanější hotel na světě". To by jste řekli, kdyby jste ho viděli zvenku, ale vevnitř je opravdu krásný. Bydlel jsem se svou rodinou ve vile na vrcholku kopce u Komského jezera, ale bylo opravdu ošklivě a nebylo toho moc co by se tam dalo dělat, tak jsme podnikli road trip a jeli do Milána, které si moje sestry užily víc než já a pak jsme jeli do Švýcarska, kde to bylo vážně skvělé.

Ukradl jsi někdy něco?
Jednou jsem vzal hřeben a knížku Billy Goats Gruff v Asdě (britský řetězec supermarketů - naše pozn.) Ale přesto si nemyslím že jsem to ukradl úmyslně - byl jsem tenkrát opravdu malý.


přeloženo ze snitchseeker.com, zákaz kopírování

Alenka v říši divů - Plakáty

17. dubna 2010 v 11:34 | Nagini |  Alenka v říši divů
Včera jsme Vás jako jedni z prvních informovali o připravách DVD a Blu-Ray verze nejnovějšího filmu Tima Burtona Alenka v říši divů a dnes pro Vás máme další novinky z tohoto kouzelného světa. E-shop Posters.cz konečně uvedl do prodeje pět motivů plakátů s tímto filmem, takže si své blíbené hrdiny můžete konečně pořídit na zeď, pokračujte SEM. Pokud si ale takto drahé plakáty nemůžete z finančních důvodů dovolit, máme pro Vás další šanci. Právě vyšel čtrnáctideník BRAVO a v něm je krásný plakát Alenky (a na fandy Futuramy se taky nezapomnělo). Takže pokud jste před pár týdny nevyhráli mega plakát Alenky od nás, nevadí. Šance jak si ho pořídit máte nyní dvě.

REDUCTO.blog.cz
Fotka pochází z webu Bravo.cz