´

Květen 2010

Výzva: HLASUJTE v MTV Movie Awards 2010!

31. května 2010 v 17:12 | Nagini
V půlce května jsme Vám přinesli finální nominace na letošní ročník populárních cen MTV Movie Awards a pokud jste ještě nehlasovali, zbývá Vám necelý týden! Hlasování končí již tuto neděli, tedy 5.6.2010 a hned v pondělí 6.6.2010 proběhne samotné udílení cen. Pokud budete chtít přenos živě sledovat z pohodlí domova, stačí si v pondělí naladit českou mutaci hudebního kanálu MTV a od 06:00 hodin tak přenos sledovat.

Pokud jste ještě nehlasovali a chcete to tak ještě změnit, stačí se na webu MTV zaregistrovat a poté hlasovat v několika různých kategorií. Kromě Harryho Pottera můžete hlasovat i pro filmy Twilight Saga: Nový Měsíc, Alenka v říši divů, Avatar nebo Sherlock Holmes.

MTV Movie Awards 2010 - NOMINACE

Harry Potter a Princ Dvojí Krve je nominován v těchto kategoriích: Best Villain (Tom Felton), Best Female Performance (Emma Watson), Best Male Performance (Daniel Radcliffe), Global Superstar (Daniel Radcliffe), Best Movie

Hlasujte!


REDUCTO kalendář - ČERVEN 2010

29. května 2010 v 21:52 | Nagini |  KALENDÁŘ
Konec května je již definitivně tady a do konce školního roku 2009/2010 zbývá pouhý jeden měsíc! Člověk si to v tom spěchu nestačí ani uvědomit, ale je tomu skutečně tak. Už jen 30 dní. A to je jeden z hlavních důvodů, proč jsme na červnový kalendář vybrali exkluzivní podklad z Relikvií Smrti. Celkovou strukturu jsme renovovali a přinášíme Vám tak zase o (znatelný) chlup lepší výtvor. Doufáme, že se Vám nejnovější motiv kalendáře líbí a že se v červnu skutečně dočkáme slibovaných materiálů k Relikviím Smrti, tedy fotek z filmu, teaser plakátu nebo první ukázky, exkluzivních záběrů ze sběratelské edice videohry LEGO Harry Potter a spoustu dalšího. Užijte si první letní měsíc a zárověň poslední měsíc školy. Ještě připomeneme, že se na tento kalendář stahují autorská práva.

REDUCTO kalendář - ČERVEN 2010

REDUCTO.blog.cz
Copyright © 2010, REDUCTO.blog.cz


The New EA Videogame: Promo fotka odhalena!

29. května 2010 v 8:35 | Nagini |  HP7 - Hra
Že ve studiu EA vytvářejí novou HP videohru není žádným překvapením. Ovšem mnohem zajímavější je, že pravdepodobně nebude doslova k Relikviím Smrti. A dává to smysl. V první části moc akčních scén není a gamesu zahrnující obě dvě části mohou vydat až s premiérou úplně posledního filmu v kinech. Takže čeho se dočkáme? Možná nějakých soubojů mezi kouzelníky, tedy čistě duelová hra? EA zatím drží vše pod pokličkou, jediné co prozradili je to, že videohra vyjde koncem tohoto roku a více informací se dozvíme již příští týden. A pokud si pamatujete na náš minulý článek o webové stránce hry, máme pro Vás příjemně překvapení. EA oficiálně odhalili onu promo fotku, kterou jsme kousek po kousíčku mohli sledovat na oficiální stránce hry. Zdvižené hůlky Harryho, Rona, Hermiony, Fenrira Šedohřbeta a lapků naší 'duelovou' teorii jen a jen potvrzují. Více informací již příští týden.

PROMO FOTKA V PLNÉ VELIKOSTI

REDUCTO.blog.cz
Obrázek pochází z webu SnitchSeeker.com

VIDEA: EPILOG v pohybu + první pohled na Emmu Watson

28. května 2010 v 19:37 | Nagini |  HP7 - Film 2.ČÁST
Následující text obsahuje SPOILERY. Na tu pravou epilogovou scénu si budeme muset ještě více jak rok počkat, ale netem začala konečně kolovat i videa z místa natáčení, tedy vlakového nádraží King's Cross z Londýna. Vybrali jsme pro Vás dvě nejlepší. V tom prvním uvidíte spooustu dětí, Dana, Bonnie, Ruperta a konečně i Emmu Watson. Té sice do tváře vidět není, ale můžeme zpozorovat její styl oblečení a účes. A zatím to vypadá na jedničku! I když jsem si Hermionu s kratšími vlasy nedokázal nikdy představit, je to příjemná a postaršující změna. Ve druhém videu uvidíte opět Rupa a tentokrát i Toma v roli Draca. Videa jsou spoileroidní.Do kin vstupuje nejnovější film Mikea Newella 'PRINC Z PERSIE: Písky času'

27. května 2010 v 7:00 | Nagini |  Mike Newell
Právě dnes, tedy 27.5.2010, vstupuje do českých kin film Princ z Persie: Písky času. Ten zrežíroval Mike Newell. Ano, ten samý člověk, jenž režíroval potterovku Ohnivý Pohár. Producentem tohoto filmu, jenž se nechal inspirovat slavnou videohrou, je Jerry Bruckheimer. Člověk, který dohlížel na ohromnou spoustu úspěšných filmů, především na trilogii Piráti z Karibiku. Ve filmu Princ z Persie: Písky času uvidíte Jakea Gyllenhaala, Gemmu Arterton, Bena Kingsleyho, Alfreda Molinu a další. Film vstupuje do kin (naštěstí) pouze s titulky. Nevím jak Vy, ale tohle si v kině vážně ujít nenechám! :)


SPOILER: EPILOG - Harry, Ginny a Draco Malfoy

26. května 2010 v 21:25 | Nagini |  HP7 - Film 2.ČÁST
Tak a máme vítěze. Poslední nedohalenou postavou z epilogu je Hermiona Grangerová, kterou ztvárňuje Emma Watson. Je tomu skutečně tak, už jsme viděli Dana s Bonnie, alias Harryho a Ginny. Před pár minutami jsme přinesli 'firts look' i na Ruperta Grinta, tedy Rona Weasleyho a právě teď tu máme i Toma Feltona, hrajícího Draca Malfoye. Kromě toho přinášíme i novou fotku Dana a Bonnie. A samozřejmě máme ještě něco. Konkrétně syna Malfoyových. Do tváře mu sice vidět není, ale i tak ten pohled stojí za to. V pokračování článku najdete spoileroidní fotky.


SPOILER: EPILOG - Ron Weasley po 19 letech...

26. května 2010 v 18:51 | Nagini |  HP7 - Film 2.ČÁST
Včera jsme Vám odhalili první 'papparazzi' fotky z natáčení epilogu, který se odehrává 19 let po skončení Harryho sedmého dobrodružství. Mohli jste spatřit Harryho a Ginny jako dospěláky před čtyřicítkou a samozřejmě i jejich filmová dítka. Dnes pokračujeme. Před pár minutami se na net dostala další postava a jak už samotný nadpis článku hlásá, jedná se o Rona Weasleyho, tedy herce Ruperta Grinta. A abych byl upřímný, je to ještě více šokující, než Potterovic pár. Pokud budete Ruperta na fotce hledat, budete na tom stejně jako já. Zní to naprosto dementně, ale vážně jsem nevěřil tomu, že tohle je on... Takže období deprese pokračuje, vážení. Nebo mi snad chcete říct, že s Vámi nic nedělá, když si uvědomíte, že tenhle člověk byl Ronem? Ronem, který byl občas nemehlo, hláškoval ostošest a vynikal svými 'ojedinělými' schopnostmi...? Na řadě je tak už jen Emma Watson (Hermiona) s Tomem Feltonem (Draco Malfoy). A kdo ví, koho všeho ve filmovém epilogu ještě potkáme.

V celém článku najdete spoileroidní fotografii Ruperta Grinta jako Rona Weasleyho po 19 letech.


Harry Potter: The New EA Videogame

26. května 2010 v 15:24 | Nagini |  HP7 - Hra
Máte rádi videohry s Harry Potterem? Dohráli jste již všechny, ale LEGO hra, která vyjde již příští měsíc Vás nějak nebere? A nebo sledujete info o HP videohrách jen proto, abyste zjistili něco nového o filmu, který je s herními adaptacemi velmi silně spjat? Ať tak, či onak, tvůrci z EA konečně odhalili první indicie. Ano, čtete správně, žádná oficiální tiskovka s uvedením nové videohry nebo snad nějaký trailer. Začíná se hezky pomalu a taktizovaně. Stačí zavítat na oficiální stránky, kde to na první pohled vypadá, že tam absolutně nic nenajdete. Stačí ale sledovat kouzelnou hůlku a vše Vám bude hned jasné. Její světélko totiž po kousíčkách odhaluje úplně první promo fotku z připravované videohry. Grafika vypadá krásně a pokud budete alespoň trošku trpěliví, uvidíte Hermionu, Rona, Harryho a Fenrira. Určitě je tam mnohem více postav, ty se mi ale prozatím odhalit nepodařilo.

Tvůrci nás vyzývají, abychom se stali fanoušky tohoto projektu na Facebooku. Čím více fanoušků tam bude, tím více toho budeme moci spatřit. Alespoň to tak tvrdí. A já musím konstatovat, že EA na to jde skvěle a chytře. Tajemno se přece k HP videohře hodí, ne? Takovéhle pomalé odhalování je skvělý (ale nervy drásající) nápad. Vlastně ani nevíme, o jakou hru jde, kdy vyjde a o čem bude. Každopádně to vypadá na pořádnou bitku, tajemnou atmosféru, dospělejší vizi a snad na pořádnou HP videohru, jak má být. Sice o tomhle utajovaném projektu vůbec nic nevíme, ale už teď mám pocit, že tohle bude jasná koupě! :)

REDUCTO.blog.cz

Všechno nejlepší, Heleno!

26. května 2010 v 8:00 | Nagini |  Helen Bonham Carter
Hercům, herečkám, postavám, režisérům a dalším lidem, kteří jsou s HP sérií spjatí sice k narozeninám nepřejeme, protože je to podle našeho názoru děsný spamování, ale nemůžeme si nedovolit upozornit na den, kdy se narodila Joanne Rowlingová a Helena Bonham Carter. Poslední jmenovaná slaví právě dnes! Narodila se 26.5.1966 v Londýně a dnes tak slaví 44. narozeniny. Znáte ji jako skvěle démonickou Bellatrix Lestrangeovou z HP a nebo jste ji možná viděli ve filmech Sweeney Todd, Alenka v říši divů, Karlík a továrna na čokoládu a další.

Všechno nejlepší!

REDUCTO.blog.cz
Fotka nalezena na Googlu.

SPOILER: Šokující FOTKY z natáčení EPILOGU!!

25. května 2010 v 8:33 | Nagini |  HP7 - Film 2.ČÁST
Tak a je to venku! Včerejšek byl prvním natáčecím dnem na nádraží King's Cross v Londýně, kterého se zúčastnili i samotní herci. Prostě jdeme do finiše. Úplně poslední scéna pro dvoudílné Relikvie Smrti se natáčí právě v těchto dnech. Celá tato scéna má být natáčena v 15 intervalech po 15 minutách, takže kdy klapne poslední klapka nikdo neví. A na(ne)štěstí máme i fotky. Ano, hádáte správně. Velmi SPOILERODINÍ fotky...

Možná si říkáte, že se na fotky nepodíváte a vydržíte to až do filmu. To samé jsem si říkal i já. Ale ihned poté si uvědomíte, že Vás stejně 'papparazzi' fotky dostihnou. Jasně, studio WB se s nimi oficiálně chlubit nebude, ale narazíte na ně na každém webu, bulvární plátky budou rozebírat zestárlou pleť herců, kterou 'zaručeně způsobilo množství alkoholu a drogy' a nebo na Vás prostě bafnou z různých scanů, kterých bude na netu jistě plno. Každopádně, ten pohled je ŠOKUJÍCÍ... Sám jsem tomu nevěřil, ale mráz mi běhal po zádech. Jako kdyby na Vás dýchla budoucnost. A je dost možné, že Vás fotky uvedou i do deprese, protože si uvědomíte, že i ti ideoví hrdinové, které máte tak rádi, a se kterými utíkáte před realitou a opravdovými problémy, stárnou...

REDUCTO.blog.cz

Na začátku včerejšího dne přišlo trio na natáčecí lokaci s hlavami skrytými pod pokrývkami. Ale nikdo si naprosto nedokáže vysvětlit, proč na sobě měli oblečení, ve kterém natáčeli scénu rovněž v Londýně, po útěku ze svatby. Pokud si jejich kostým nedokážete vybavit, mrkněte se na první oficiální fotku z filmu, to je přesně ta scéna. Vlastně je i takový záblesk té scény ve videu, kde byly prezentvány první záběry z Relikvií na DVD Prince. Ať se to má, jak chce, v celém článku najdete spoilerodiní fotky... Odolat či neodolat?

Twilight sága: Zatmění - plakáty Cullenových a vlkodlaků

22. května 2010 v 9:32 | Nagini |  The Twilight Saga
Poslední dobou není den, kdybychom nenapsali ani jeden článek o sáze jménem Twilight. Třetí díl, nazvaný Zatmění, vstoupí do českých kin již 1.7.2010 (v USA o den dříve) a to je hlavní důvod, proč na nás reklamní kampaň filmu tlačí ze všech stran. Jak jsme sami předpovídali, přinášíme Vám společný plakát Cullenových a vlkodlaků.

Teaser * Trailer * Sneak Peek * Klip 1 * Klip 2 * Klip 3

REDUCTO.blog.cz

Twilight sága: Zatmění - nový plakát a TV spot + dva klipy z filmu

21. května 2010 v 18:28 | Nagini |  The Twilight Saga
Plakáty se Zatměním na nás v poslední době padají ze všech stran, ale Summit zvolil poněkud nešťastnou volbu s TV spoty. Ty totiž zveřejňuje exkluzivně na různých aplikacích a na YouTube je pak vždy jen příšerně nekvalitní verze, která trhá uši a znehodnocuje oči. Nikdo se pak neobtěžuje poskytnout HD verzi i pro všechny ostatní, takže tady už máme druhý TV spot s novými záběry, ovšem ve stejné kvalitě jako ten první, takže nic moc. Škoda, tahle kvalita výslednému dojmu celkem dost ubližuje. Kdo ví, kdy to lidem v Summitu dojde. Každopádně plakáty si zatím vedou na jedničku. Dnes byl vydán charakterový plakát Belly, takže se dá očekávat, že se v co nejbližší době dočkáme i Edwarda, Jacoba a dalších postav.

Fanoušky jistě také potěšíme dvěma klipy z filmu. Oba jste již mohli vidět na našem Facebooku, ale ukázky se konečně dočkaly kvalitnější verze. Klip s rozběsněným Edwardem a Jacobem obsahuje navíc pár nových záběrů, než minule, takže další důvod, proč se na to opět mrknout. KLIP Edward Threatens Jacob; KLIP Rosalie's Decision

REDUCTO.blog.cz
Fotka pochází z webu HisGoldenEyes.com

Nové fotky z natáčení 'Prince'

21. května 2010 v 11:15 | Nagini
Ač je to už několik měsíců, co Princ Dvojí Krve opustil kina a byl uveden do prodeje na DVD a Blu-Ray, studio WarnerBros. i po takové době uvolnilo nové fotky z natáčení, kterých má nejspíše pěknou zásobu. Na čtyřech nových fotkách si můžete prohlédnout natáčení scény ve Velké síni, v bradavickém expresu a finále na školních pozemcích. Po absenci záběrů z natáčení na bonusovém DVD budete z každé fotky téměř nadšeni. Teď už by to ale chtělo něco k těm Relikviím...

REDUCTO.blog.cz

Emma Watson a Logan Lerman ve společném filmu?

20. května 2010 v 17:32 | Nagini |  Emma Watson
Emma Watson má o budoucnost postaráno. Tedy, alespoň už ví, do čeho se vrhne po Relikviích Smrti. Dnes totiž vyšly najevo spekulace, které tvrdí, že si společně s Loganem Lermanem zahraje v adaptaci knihy The Perks of Being a Wallflower. Zatím není nic oficiálně potvrzeno, oba herci jsou teprve v jednání, ale pravděpodobně to klapne. A že je Vám jméno Logan Lerman nějak povědomé? Ještě aby ne, v současné době plní nejrůznější Bravíčka a další podobné plátky a to jen z jednoho jediného důvodu - zahrál si hlavní roli ve filmu Percy Jackson. A o čem by adaptace této knihy byla? Ať na Vás název působí jakkoliv, jedná se o drama, ve kterém se řeší sex, drogy a bůh ví co ještě. Rozhodně se neobávejte, že by to bylo něco zvrhlého, naopak, Emmě dospělejší drama jen a jen prospěje, co myslíte? :)

REDUCTO.blog.cz

Náhled na figurky k 'Relikviím Smrti'

20. května 2010 v 17:16 | Nagini |  HP7 - Ostatní
Před několika týdny jsme Vám přinesli první pohled na figurky k Relikviím Smrti, nyní tu máme konečně finální podobu a více postav. Můžeme tak odhadnout image postav, jakou budou mít i ve výsledném filmu, tedy konkrétně v první části. Dobby, Krátura, Voldemort i Hagrid se vůbec nezměnili a vypadají naprosto stejně, naopak trio, Draco Malfoy a had Nagini se dočkali několika změn. Ronovým stylem se pro sedmý film stali modré rifle a zelený, pruhovaný svetr. Na krku má navíc pověšený jeden z viteálů. Hermiona bude nosit tmavé džíny, modrý, pruhovaný svetr a tmavě modrou bundu. Všimněte si také hůlky, knihy Bajky barda Beedleho a malého měšce, který je ve skutečnosti kabelkou. Postava Draca Malfoye sází na serióznost a stejně jako v šestém filmu bude mít tmavý oblek s kravatou. Snape vypadá sice pořád stejně, ale jeho figurka je nejspíše nejpovedenějším kouskem.

FOTKY: Figurky k 'Relikviím Smrti'

REDUCTO.blog.cz
Fotka pochází z webu SnitchSeeker.com

Twilight sága: Zatmění - Plakáty

20. května 2010 v 15:49 | Nagini |  The Twilight Saga
REDUCTO.blog.cz
Po nedávném přehršelu novinek přichází sladká tečka na konec. Samozřejmě tím propagační kampaň k Zatmění nekončí, ale v aktuálním období toho zřejmě už více nedostaneme. Nyní Vám přinášíme čtyři nové plakáty k filmu, z toho jste již dva mohli vidět na našem profilu na Facebooku. Můžete se tak podívat na Bellu, Edwarda a Jacoba, Volturiovi a novorozeného Rileyho. Co nám tedy ještě chybí? Pravděpodobně plakát s Cullenovými, Viktorií, vlkodlaky, nějaký ten finální plakát, pár klipů z filmu a samozřejmě TV spoty. Jsme tak nějak v půlce, tak doufejme, že kampaň ještě pořádně zabere. Premiéra se přece jen blíží - 1.7.2010. Pokud se už na první prázdninový den šílené moc těšíte, čekání si můžete zkrátit filmem Nový Měsíc, který vyjde začátkem června na DVD a Blu-Ray a nebo připravovanou soutěží s cenami k Zatmění. Více informací již brzy.
REDUCTO.blog.cz

Tři nová videa z WWoHP

20. května 2010 v 11:02 | Bellatrix |  Wizarding World of Harry Potter
Na Oclumencii se objevily odkazy na orlandský web wesh.com. Přijde mi zvláštní, že si taková stránka pořídí tak roztřesené záběry, které vypadají, jako by byly natočeny tajně, nevím, jestli tam tento člověk směl točit... Anebo ho ten park tak nadchnul, že vždycky dokázal kameru vytáhnout jen na pár vteřin :). Možná se vám povede identifikovat i něco dalšího, třeba jméno té atrakce ve druhém videu, víc lidí víc vidí.

Bradavický spěšný vlak, famfrpálové potřeby a další zboží a na konci zboží z Turnaje tří kouzelnických škol

Bradavice, poté několik lidí zpívajících ve tmě (?) a atrakci, která je nejspíš ve stylu sklepení

Kouzelnické šachy za výlohou, poté Medový ráj a stroj na Máslový ležák

Twilight sága: Zatmění - TV spot + oficiální info o soundtracku - AKTUAL.

18. května 2010 v 18:29 | Nagini |  The Twilight Saga
AKTUALIZACE 19.5.2010, 15:14 hodin - Byl zveřejněn nový plakát a banner k filmu. Oba povedené výtvory najdete na našem Facebooku, konkrétně ZDE a ZDE. Podívat se můžete i na nový klip z filmu, ve kterém vedou rozhovor Bella a Rosalie. Najdete ho TADY.

AKTUALIZACE 18.5.2010, 18:46 hodin - Americká televizní show Oprah odvysílala novou scénu ze Zatmění. A je to vážně bomba! Konečně někoho napadlo vnést do filmu vyhrocené emoce a ne jen rádoby děsivé pohledy. Tohle prostě musíte vidět! Twilight Saga: Zatmění - exkluzivní klip

Dnes Vám ze světa upírů přinášíme hned dvě výživné novinky. Tou první je úplně první TV spot, který již brázdí americké televize. Musím říci, že se hodně povedl a jsem rád, že se nese ve stylu teaseru a má tak velkou dávku atmosféry. Dočkali jsme se pár nových záběrů, takže Vás to všechno akorát tak nažhaví, a na den premiéry, tedy 1.7.2010, se budete těšit ještě více. Nyní ale přejděme k oficiálním novinkám o soundtracku. Ten vyjde 7.6.2010 a to rovnou ve dvou verzích. Základní verze bude obsahovat 15 dosud nevydaných songů, naopak 'Deluxe Edition' bude zabalena v luxusnější krabičce a bude obsahovat o dva songy navíc. A kdo se podílel na soundtracku k Twilight tentokrát? Konečně to víme, stačí kliknout SEM! Před pár hodinami byl uvolněn i singl z onoho alba, jedná se o song od Muse - Neutron Star Collision (Love Is Forever) a celý si ho můžete poslechnout ZDE. K tomu všemu byl vydán další klip z filmu. Ten jsme před pár dny umístili na náš Facebook, takže stačí zamířit na náš profil.

(Copyright ©) PŘEKLAD:
Edward: Slibuju, že tě budu navždy milovat.
Jacob: Můžu ti dát víc než on.
Bella: Nedělej to tady!
*1.7. si musí vybrat...*
Bella: Ať udělám cokoliv, někoho to zraní.
*...tváří v tvář strachu...*
Bella: Našla nás.
Edward: Ochráním tě.
Jacob: Na ničem jiném nezálěží.
*...aby objevila svůj osud.*
Bella: Nechci tě ztratit!


REDUCTO.blog.cz
Obrázek pochází z e-shopu Amazon

John Hurt a Alexandre Desplat o 'Relikviích Smrti'

16. května 2010 v 9:39 | Nagini |  HP7 - Film 1.ČÁST
V posledních dnech se nám o Relikviích Smrti rozpovídali hned dvě osoby. Tou první je uznávaný herec John Hurt, který již v Kameni Mudrců ztvárnil postavu Ollivandera - výrobce hůlek. Nyní se po deseti letech vrátil na plac, aby svou roli dotáhl až dokonce. A jak sám říká, je to ohromně zvláštní pocit. Být součástí úplně prvního a úplně posledního dílu se nepodaří zjevně jen tak někomu. Druhá dobrá duše, která si nenechala své pocity okolo nejnovějšího HP filmu jen pro sebe, je hudební skladatel Alexandre Desplat. Ten byl před nedávnem potvrzen pro post skladatele hudby na filmu a zařadí se tak mezi Johnna Williamse (1,2,3), Patricka Doylea (4) a Nicholase Hoopera (5,6). Z jeho citací se dozvíte moc zajímavé informace o všeobecném skládání soundtracku pro jakýkoliv film. Navíc prozradil, že slavný motiv Johna Williamse, který k HP sérii už prostě patří, se objeví i v jeho skladbách. Z jeho slov však plyne, že hudbu složí pouze k první části. Je tak návrat Johna Williamse stále možný...?

"Ve skutečnosti je to divné. Dělal jsem na jedničce a nikdy tehdy nevěděl, že to bude úspěšné. Když jsem se minulý prosinec vrátil do posledních dvou částí, zjistil jsem, že všichni od té doby dospěli. Danielovi je dvacet. Je to zvláštní. Fanoušci jsou zbláznění do Ollivandera, milují ho. Nejsem si však jistý, zda to tak bude i po zhlédnutí nejnovější části, ve které bude mučený. Co se týká žádostí o autogram, nikdy mě neobtěžovali. Obvykle o něj žádají rodiče, protože se děti stydí zeptat." - John Hurt

"Je to velký projekt na léto, měl by trvat až do září. Jsem na něj hrdý, protože jsem zjistil, že knihy jsou navzdory směšným kritikám opravdu skvěle napsané. A vlastsně filmy jsou odlišné. Mají úžasného režiséra, který se jmenuje David Yates. Zpracoval už dvě předcházející části, je talentovaný a ujal se i zfilmování posledních dvou epizod. Tahle bude tou předposlední. Ústřední hudební téma vytvořil John Williams a pro tuto filmovou sérii je opravdu fantastická. John Williams je skutečný génius. Nemusím ji sice použít ve svém soundtracku, ale udělám to s velkou radostí, protože je to skvělá melodie. Do práce se pouštím s velkou energií, nadšením a radostí." - Alexandre Desplat


Alexandre Desplat na otázku, zda se mu tříměsíční lhůta pro složení soundtracku nezdá příliš krátka, odpověděl: "Ne, pro mě je to velmi dlouho, protože celkově píšu velmi rychle. Zkomponování filmové hudby mi trvá tři týdny až jeden měsíc. Teď mám k dispozici dva až tři měsíce. Za ten čas se složení hudby dá reálně zvládnout. No, pro mě je to až příliš mnoho." Co se týče jeho dosavadní tvorby, složil například velmi povedený soundtrack k filmu Twilight Saga: Nový Měsíc. Ať si o filmu myslíte cokoliv, hudba je skutečně povedená. Na ukázku jeho poslední práce Vám přinášíme video z YouTube.


MTV Movie Awards 2010 - NOMINACE

15. května 2010 v 22:20 | Nagini
A jsou tu zas, stejně jako každý rok. Nominace na letošní ročník MTV Movie Awards. Pochopitelně se do nominací probojoval i šestý Harry, ale vsadím boty, že letos si snad žádnou cenu neodnese. A to oprávněně. Nevím proč, ale za Prince byly nominovány takové kategorie, které vybral snad člověk, který šestý film vůbec neviděl. Proč není nominovaná ve WTF momentech scéna s přeletem smrtijedů Londýnem? Proč není mezi nejlepšími záporáky Bellatrix? Těžko říct, letos si to mezi sebou nejvíce rozdají filmy Avatar, Twilight Saga: Nový Měsíc a tak trochu i Alenka v říši divů. Pro hlasování je nutná registrace, ale ta je úplně bezproblémová, takže neváhejte. Hlasovat můžete až do 5.6., o den později proběhne už samotný galavečer, kde se dozvíme finální výsledky. Jaké jsou Vaše tipy?

MTV Movie Awards 2010 - NOMINACE


Harry Potter a Princ Dvojí Krve: Best Villain (Tom Felton), Best Female Performance (Emma Watson), Best Male Performance (Daniel Radcliffe), Global Superstar (Daniel Radcliffe), Best Movie
Twilight Saga: Nový Měsíc: Best Kiss (Robert Pattinson + Kristen Stewart), Best Female Performance (Kristen Stewart), Best Male Performance (Robert Pattinson), Best Male Performance (Taylor Lautner), Global Superstar (Kristen Stewart), Global Superstar (Robert Pattinson), Global Superstar (Taylor Lautner), Best Movie
Alenka v říši divů: Best Villain (Helena Bonham Carter), Global Superstar (Johnny Depp), Best Movie
Percy Jackson: Zloděj blesku: Best Fight (Logan Lerman vs. Jake Abel), Best Breakout Star (Logan Lerman)

REDUCTO.blog.cz
Obrázek nalezen na Googlu.