´

Červenec 2010

Dva nejdůležitější oslavenci pro kouzelnický svět!

31. července 2010 v 9:20 | Ondra |  Joanne Kathleen Rowling
Kdyby se 31.7.1965 nenarodila žena jménem Joanne Kathleen Rowling, těžko byste si četli tyto řádky. Ano, dnes je ten významný den pro HP fandy, kdy slaví narozeniny jak spisovatelka JKRowling, tak i její postava, která poblouznila celý svět - Harry James Potter.

JKR slaví své 45. narozeniny, literárnímu Harrymu Potterovi je dnes již 30 let. Všechno nejlepší!

REDUCTO.blog.cz
Obrázek nalezen na Googlu.

10 věcí, které jste možná nevěděli

30. července 2010 v 10:00 | Žanet |  Všechno, co se jinam nevešlo
1. Když Artur Weasley bere Harryho na Ministerstvo na číselníku vyťuká 62442. Písmena pod těmito číslicemi na standardním mobilním telefonu vytvoří slovo "magic" (magie).

2. Natalie McDonald, která se objeví na 159 stránce "Harryho Pottera a Ohnivého Poháru", byla skutečná dívka. Bylo jí devět let, žila v Torontu a měla leukémii. Napsala JKR dopis, v kterém se jí ptala, co se stane v dalším Harrym, protože nebude žít tak dlouho, aby si ji mohla přečíst.
JKR jí odepsala, ale Natalie další den umřela. Rowlingová z ní proto udělala studentku, kterou Moudrý klobouk zařadí do Nebelvíru. Rowlingová později navštívila rodinu McDonaldových.

Trochu off-topic: O leukémii existuje kniha, která se stala v Británii velkým hitem a já jsem měla možnost si jí přečíst. Jmenuje se Ways to live forever a je o malém chlapci, který ví, že nejspíš umře a proto se chce dozvědět něco o smrti a také má seznam skoro nesplnitelných věcí, které by chtěl ve svém životě zažít. Opravdu doporučuju.

3. Hermionin patron je vydra, protože JKR má ráda vydry a vidí sama sebe v Hermioně.

4. Rowlingová pojmenovala řidiče a průvodčího Záchranného autobusu po svých dědečcích, Erniem a Stanleym.

5. Fred a George slaví své narozeniny na Apríla.

6. Čtyři koleje v Bradavicích odpovídají čtyřem základním elementům. Nebelvír je oheň, Havraspár je vzduch, Mrzimor je země a Zmijozel voda.

7. Profesor Kratiknot je tak malý, protože má gobliní předky.

8. Jeden galeon je zhruba 5 liber, ale záleží na kurzu.

9. JK Rowling a Harry Potter mají narozeniny 31. července.

10. Aby se Dudley zbavil prasečího ocásku, který mu Hagrid přičaroval, Dursleyovi jeli do soukromé nemocnice, kde byli všichni velmi diskrétní a řekli, že to byla bradavice, která se vymkla kontrole.

OFICIÁLNĚ: Ultimátní edice HP filmů nakonec i v ČR!

28. července 2010 v 10:01 | Ondra |  HP1 - Film
Tak nakonec to přece jen jde. Ultimátní edice Harryho Pottera v ČR na DVD vyjdou ještě tento rok. A to bylo keců, jak se s prodejem pro Evropu nic neplánuje, a i kdyby, tak by nebylo možné vytvořit český dabing a vydání titulkované verze by se nevyplatilo. Dabing ale bude, vážení. Co vydavatele nakonec osvítilo vážně netušíme, ale já se cítím trošku podveden. Ještě před několika měsíci prohlašovali, jak se nás vydání těchto ultimátních edic zásadně netýká, a proto jsem si dokoupil potterovky, které mi chyběly. Nyní, když mám konečně všechny díly, bych si měl kvůli jejich úžasnému 'strategickému' plánu koupit všechno od začátku? Ač jsem velký potter-fanda, i tohle je na mě trochu moc.

Každopádně, ultimátní edice bude obsahovat tři disky. Ještě tento rok vyjdou v ČR první čtyři díly. Zda budou edice obsahovat skvělé materiály (pohlednice, artbook atd.) jako v zahraničí, není zatím jisté, každopádně se dočkáte prodlouženého filmu s českým dabingem a mnoha novými bonusy. Jedna edice bude stát 699,-Kč a zatím je v plánu pouze vydání na DVD. Pokud máte již Blu-Ray, nejspíš se na Vás nějak zapomnělo. Kámen Mudrců a Tajemná Komnata vyjdou 24.11.2010; Vězeň z Azkabanu a Ohnivý Pohár vyjdou 15.12.2010. Všechny dostupné díly si již teď můžete předobjednat na FilmCity.cz.

REDUCTO.blog.cz

Zajimavá fakta o Tomu Feltonovi

28. července 2010 v 8:36 | Žanet |  Tom Felton
• Tom si kvůli své roli Draca Malfoye musel barvit vlasy. Ve skutečnosti nemá světle blonďaté, až bílé vlasy jako Draco, ale světle hnědé.

• Naprosto miluje sporty. Je velký fanoušek basketbalu, kriketu, tenisu a spousty dalších sportů. O tom, že je opravdu dobrý sportovec, svědčí i výhra jeho týmu v kriketovém zápasu s HP herci.

• Je velký fanoušek rybaření. Jeden čas dokonce zvažoval, že by nechal točení "Harryho Pottera" a věnoval se rybaření, než půjde na vysokou školu.

• Zpívá a hraje na kytaru. O tom jsme vás na našem blogu již informovali před dlouhou dobou, takže pouze pro připomenutí:
• Začal točit již v osmi letech. Narozdíl od Emmy a Ruperta měl s kamerou již zkušenosti. Jeho prvním počinem ve světě filmu byla reklama.

• V roce 2010 dostal MTV Movie Award jako Nejlepší padouch.

• Má tři starší bratry, jeden z nich ho doprovázel na natáčení prvních HP filmů.

• Když byl malý, měl činčilu jménem Stanley.

• Miluje nakupování v New Yorku.

Jeho výrok pro ty, kteří hodně litují, že si zatím v žádném filmu nezahráli: ,,Ti z vás, co si myslí, že filmování je jen samá nádhera, jsou úplně vedle! Opravdu, jen premiéry jsou ty krásné části."

přeloženo z imdb.com, associatedcontent.com

Zahradničení v kouzelném světě je mnohem zábavnější

26. července 2010 v 12:00 | Žanet |  Všechno, co se jinam nevešlo
Nepřemýšleli jste někdy nad tím? Zatímco mudlové se musí v potu tváře shýbat nad svými záhonky, vytrhávat plevel a hubit škůdce různými pesticidy, kouzelníci si užijí mnohem více zábavy. Trpaslíky, kteří jsou jedni z nejčastějších zahradních obyvatel, stačí chytit za kotník, roztočit jako laso, aby se jim zamotala hlava a oni nenašli cestu zpátky a hodit za plot.
Já vím, že v mnoha směrech je tento vymyšlený směr zajímavější než skutečný život, ale řekla bych, že na tom zahradničení je to ještě víc vidět (dovolili jsme si vytvořit sporou ilustraci k tomuto skandálnímu porovnání :)).

Tři nové fotky z videohry DEATHLY HALLOWS: Part One

24. července 2010 v 9:43 | Ondra |  HP7 - Hra
Tvůrci z EA jdou nějak do sebe. Nejsou jako každé jiné studio, které jen občas a velmi neochotně o hře uvolní něco nového. Naopak, tvůrci nejnovější HP videohry se snaží s fanoušky komunikovat už od samého začátku vývoje. Hra vyjde teprve v listopadu k příležitosti uvedení prvních Relikvií do kin a tvůrci nás již teď zásobují fotkami ze hry, různými filmečky, kde tvůrci odpovídají na otázky fanoušků (!), pořádají různě soutěže atd. Proč hra nevyjde na PlayStation 2? Neodbydou Vaši odpověď, že je to zastaralá konzole a Vy máte prostě smůlu, ale hezky Vám všechno vysvětlí. A toho je třeba si cenit. My jen doufáme, že hra nebude nějak extra náročna, i když podle grafiky to tak nevypadá... No co, snad to rozjedem ;). Nyní Vám přinášíme tři nové fotky z videohry, která bude uvedena do prodeje na PC, X360, PS3, Wii a Nintendo DS.

REDUCTO.blog.cz

Pět zajímavostí z natáčení "Prince dvojí krve"

22. července 2010 v 10:00 | Žanet
1. Daniel Radcliffe nemá rád hory slaniny
Během scény, kterou jsme sledovali při natáčení, Harry a Ron diskutují o blížícím se famfrpálovém utkání nad snídaní ve Velké síni; záběr za záběrem jsme je sledovali, jak stále uždibují z čerstvých talířů se slaninou a vejci. To zní jako sen každého milovníka jídla, ne? Ale Dan měl slaniny až po krk, proto se uchýlil ke krmení desetiletého komparsisty, který se toho nemohl nabažit. "Pořád jsem se otáčel a strkal všechnu svou slaninu na jeho talíř, jen abych se zabavil," směje se Radcliffe. "Vypadal, že se mu to líbilo."

2. Brumbál jako gay
,,Myslel jsem si, že je to srandovní," řekl nám Dan o své reakci na odhalení Rowlingové v roce 2007, při kterém řekla, že "vždy viděla Brumbála jako gaye". Radcliffe pokračuje :"Ale co bylo mnohem zábavnější, byly reakce lidí, které to rozčílilo. Nemyslím, že na tom skutečně záleží. On je postava a ona si s ním může dělat cokoliv chce." A navíc, Michael Gambon, který hraje moudrého ředitele, si z toho dělal legraci na natáčení po několik týdnů.

3. Na perfektní polibek stačí 10 záběrů
Nebo je to přinejmenším tolik záběrů, kolik odhaduje Rupert Grint pro natočení prvního z několika polibků Rona a Levandule. "Docela trapné" - tak popisuje rezervovaný Grint natáčení scény. "Byli jsme oba celkem nervózní a režisér David Yates byl opravdu fajn a stačilo mu pouhých deset záběrů." Rupert a Jessie byli před početným publikem. "Měl jsem místnost plnou jásajících lidí."

4. Neuvěřitelně podobní dvojníci
Jedna z prvních věcí, které by jste si všimli, pokud by jste se potulovali při natáčení na kraji Londýna? Že každá hlavní postava je tam dvakrát. Každá důležitá postava má dvojníka a oni jsou si tak neuvěřitelně podobní, že není těžké si je splést na jakoukoliv vzdálenost. "Je to divné," připouští Rupert. "A ti všichni spolu obědvají u jednoho stolu!" Emma Watson přiznala, že si přeje, aby mohla svou dvojnici poslat místo sebe do školy. Jediný problém je, že je jí 24 let.
zdroj fotky: photobucket.com
5. Rupert a zmrzlinové auto
Někteří pravděpodobně vědí, že Rupert Grint je pyšný majitel zmrzlinového auta (jako malý se toužil stát zmrzlinářem). Proč si nesplnit dětské sny, když na ně máte prostředky? Ale Grint jej v době naší návštěvy na natáčení ještě nepřivezl (auto ze 70. let mělo problémy s motorem) a neplánuje, že by jej zaregistroval a opravdu začal prodávat zmrzlinu. "Je to docela komplikované," říká Rupert, "musíte absolvovat všechny možné druhy zdravotních prohlídek."Přeloženo a upraveno ze stránky sugarslam.com.

Tom Felton dostal novou roli + plakát a trailer k jeho novému filmu

20. července 2010 v 10:27 | Ondra |  Tom Felton
Včera jsme Vás informovali o nových rolích pro Dana Radcliffea a dnes pro Vás máme novinky okolo Toma Feltona. Již několikrát jsme psali o jeho novém filmu nazvaném 13 HRS a dnes pro Vás máme nový trailer a první plakát k tomuto hororu, který půjde v Anglii do kin letos někdy v říjnu.

Tom dostal také novou roli. Zahraje si jednu vedlejší postavu v poměrně očekávaném filmu, který se jmenuje Rise of the Apes (Povstání opic). Jedná se o prequel (film, který se odehrává před tím původním) k velmi známému filmu Planeta opic. Ve filmu si zahraje i dost známý herec James Franco a do kin se film dostane koncem června příštího roku.

Co se týče osobního života Toma Feltona, tak ten právě teď řeší, co s vlasy. Jeho původní barva byla hnědá, ale kvůli HP filmům si musel nechat vlasy nabarvit na blond (mimochodem, jen během Relikvií Smrti mu hlavu na blond barvili 18x!), takže mu v současné době vlasy chytly zrzavou barvu a na svém Twitteru se ptal fanoušků, co by mu doporučili. Uvidíme, co nakonec provede. Tom v posledních dnech také uzavřel smlouvu se spoleností SixStringsProductions a jeho debutové CD je tak na nejlepší cestě.

Jelikož následující trailer a plakát k filmu 13 HRS nejsou určeny pro každého, najdete je v celém článku.


Dan Radcliffe a jeho čtyři nové role!

19. července 2010 v 12:03 | Ondra |  Daniel Radcliffe
Herec Daniel Radcliffe rozjel svojí kariéru jak nejlépe mohl. Už od prvních HP filmů nechtěl zahnízdit v roli brýlatého čaroděje a tak přijal nabídku ve filmu December Boys a My Boy Jack. Následně pak rozvířil vody, když přijal roli v divadelní hře Equus, kde vystupoval totálně nahý a předváděl soulož. Nyní se mu tyto nabídky proklatě vyplatily, protože dokázal, že umí zahrát víc, než jen Harryho Pottera a proto má nyní, po dotočení obou částí Relikvií Smrti, již plné ruce práce. Přijal totiž tyři nové role.

Daniel se opět vráti na prkna, jenž znamenají svět, tedy na ta divadelní. Konkrétně na Broadway. Přijal hlavní roli v divadelní hře, která se jmenuje How to Succeed in Business without Really Trying, v českém překladu Jak uspět v podnikání bez toho, abyste se o to opravdu pokoušeli. Jedná se o komediální muzikál, takže bychom Dana měli slyšet i zpívat. Na světe je již první plakát, který na hru láká. Pokud chcete hru určitě vidět, zaškrtněte si v kalendáři datum 26.2.2011.

Druhou rolí se stala hlavní postava ve filmu Woman in Black, tedy Žena v černém. Jedná se o adaptaci stejnojmené knihy od autorky Susan Hill. Dan si v tomto paranormálním thrilleru zahraje mladého právníka, jenž přijíždí do přímořského městečka, aby zkontroloval pozůstalost zesnulé ženy. Vesničané se však o staré paní zdráhají mluvit. Dokonce mají strach se přiblížit k jejímu domu. Za vše může tajemná žena v černém, která tam po nocích obchází. Právník neuposlechne varování vesničanů a vydává se do domu odhalit jeho hrůzyplnou historii a poznat prokleté dědictví. Natáčet by se mělo již tento podzim a menší zajímavostí je fakt, že Danovu roli ztvárnil ve verzi z roku 1989 herec Adrian Rawlins, který v HP sérii ztvárňuje Jamese Pottera, Harryho otce.

Bylo také potvrzeno, že si Dan zahraje ve filmu The Journey Is the Destination. Jedná se o drama, které natočí režisér Bronwen Hughes a do kin se dostane příští rok. Dan si zde zahraje novinového fotografa, který cestuje do Somálska. Tam dojde k atentátu na dům, kde by se měl nacházet jeden vojenský diktátor, ale místo toho se tam nachází 74 nevinných lidí. Novináři v čele s Danem Eldonem jsou požádáni, aby vybombradované místo jako důkaz vyfotografovali, když ale dorazí na místo, obyvatelstvo bezbanné novináře brutálně napadne.

Zatím poslední ohlášenou rolí je hlavní postava ve filmu All Quiet on the Western Front (Na západní frontě klid), který se do kin dostane později v roce 2012. Dan si zahraje německého vojáka, který válčí ve Francii. Jedná se o příběh z první světové války, natáčet se začne až na jaře roku 2012 a zajímavostí je, že verze z roku 1930 dostala Oscara za nejlepší film. 

REDUCTO.blog.cz
Obrázek pochází z webu SnitchSeeker.com

Emma Watson oficiálně na TWITTERu

18. července 2010 v 11:08 | Ondra |  Emma Watson
Všichni známe sociální síť Facebook. Ale mnoho z Vás bude taky určitě znát Twitter. Možná tam účet nemáte nebo je Vám to slovo prostě nějak povědomé, ale slyšeli jste o něm. A musím říct, že v zahraničí je mnohem oblíbenější, než Facebook. A já se nedivím. Facebook se totiž během pár měsíců stal něčím děsně bulvárním, docela i škodlivým médiem společnosti. Za to Twitter - tam prostě jen tweetnete, co Vás zrovna napadne a tím to vlastně končí. A má to v sobě (oproti Facebooku) ohromné kouzlo. Důkazem těchto slov je, že na Twitteru má svůj oficiální účet i spousta herců a umělců, za to na Facebooku je těch pravých jen pár. A ani HP herci nejsou výjimkou. Včera se na Twitter koneně připojila i Emma Watson, představitelka Hermiony Grangerové. Pokud Twitter ještě nemáte, určitě to zkuste, nic za to nedáte. V prvních chvílích Vám to bude připadat dost o ničem, ale jakmile začnete následovat několik zajímavých lidí, věřte mi, že tam budete chodit několikrát denně. Pokud ale začnete vyhledávat hvězdy, dejte si pozor. Na Twitteru jsou desítky falešných účtů. Z HP herců mají účet na Twitteru pouze následující osoby, ostatní nejsou pravé... A ano, na Twitteru jsme i my dva :)

REDUCTO.blog.cz
Obrázek nalezen na Googlu.

J.K. Rowling
Emma Watson
(Hermiona Grangerová)
Tom Felton
(Draco Malfoy)
James Phelps (Fred Weasley)
Oliver Phelps (George Weasley)
Matthew Lewis (Neville Longbottom)
Chris Rankin (Percy Weasley)
Warwick Davis (Kratiknot & Griphook)
Alec Hopkins (mladý Severus Snape)
Angelica Mandy (Gabrielle Delacourová)
Freddie Stroma (Cormac McLaggen)
Jamie Campbell Bower (Grindelwald)


Charitativní kriketový zápas

14. července 2010 v 10:50 | Žanet |  Daniel Radcliffe
Herci z Harryho Pottera, kteří již dotočili Relikvie, si tento víkend zahráli kriketový zápas. Svá družstva pojmenovali po bradavických kolejích - všimněte si, že Dan má na tričku "Nebelvír 2010 Kapitán" a Tom "Zmijozel 2010 Kapitán". Podle twitteru Olivera Phelpse vyhrál Tomův tým :). Kriket je v Anglii velmi oblíbená hra, a v ČR je asi pět kriketových klubů, ale tento sport je u nás bohužel stále ještě dost neznámý.
snitchseeker.com

Z čeho by jste vytvořili svůj viteál?

12. července 2010 v 21:26 | Žanet |  Ankety
Tedy, za předpokladu, že jste zlí černokněžníci, nějakým způsobem jste se dali na Stranu zla a rozhodli jste se zabrouzdat i do té nejčernější magie, z čeho by jste vytvořili viteál, kdyby se kus vaší duše odlomil?

Já nejspíš ze svého kaktusu, už teď vypadá jako nějaký viteál - bytelně a nenápadně :). Asi bych ho ochránila nějakými mocnými kouzly trvalého spoutání a umístila ho do obřího skleníku plného vřeštících opicí s křídly, mandragorami a škrtiduby. A co váš viteál? Bylo by to něco obrovského a nenapadnutelného jako třeba Nagini, nebo osobního jako malý šperk? Jakými kouzly by jste ho zakleli? A kam umístili?
Pište komentáře, je to jen na vaší fantazii. 

Vyhlášení soutěže o plakát k filmu 'Twilight Saga: Zatmění'

10. července 2010 v 13:18 | Ondra |  SOUTĚŽE
Od 2.7. do 9.7. jste u nás mohli soutěžit a vyhrát tak velký, originální plakát k filmu Twilight Saga: Zatmění, které do soutěže věnovala distribuční společnost SPI International Czech Republic. Ze správných došlých odpovědí jsme vylosovali tři šťastlivce a výhru v podobě plakátu tak obdrží Kateřina K., Zdena V. a Monika D. Gratulujeme!

Správné odpovědi na soutěžní otázky:
Jaká jsou jména upírů, kteří si říkají Volturiovi? Vyjmenujte jich alespoň šest. Aro, Caius, Marcus, Jane, Alec, Demetri, Felix, Heidi...
Proč Victoria vytvořila Rileyho? Aby vytvořil armádu novorozených upírů, kteří by v jeho vedení povstali proti Cullenovým a ona tak mohla zabít Bellu.

Výhercům ještě jednou gratulujeme a budeme se těšit zase někdy příště!

ABC Family: Harry Potter and the Deathly Hallows - FOREST RUN

10. července 2010 v 11:50 | Ondra |  HP7 - Film 1.ČÁST
V průběhu Tajemné Komnaty byla odvysílána třetí část exkluzivního preview k Relikviím Smrti. Tématem se tentokrát stal nám tolika známý lesní běh. Tím byl zakončen jak exclusive look, tak i MTV promo (pokud si trio prchající před lapky nepamatujete, tak se styďte!). V nejaktuálnějším videu můžeme vidět spoustu záběrů z natáčení této scény a jistě Vás uchvátí. Kamera letící šílenou rychlostí, obrovská lokace, herci utíkající jako o život, téměř kaskadérský skok přes padlý strom a ohromný počet lapků, kteří naše hrdiny pronásledují. Vážně, v úkazce to tak velkolepě nevypadalo, ale tady je nepřátel opravdu požehnaně. Kdo ví, čím se bude zabývat další, v pořadí již čtvrté preview.


Daniel: Myslím, že jsem docela v dobré formě, ale tenhle film mě dostane ještě do lepší,
protože je v něm vážně dost běhání, lezení a skákání.
Emma: Budeme utíkat přes les a budou nás pronásledovat lapkové. Sledování této scény bude
hodně vzrušující. Natáčí se to takovým tipem kamery, která funguje jako zip a dokáže se
pohybovat neuvěřitelně rychle.
David Yates: Zakřičím 'AKCE' a oni vyrazí, fjuuuu! Běží jako naprostí maniaci a to jen z důvodu,
že mezi sebou soutěží. Dan chce běžet rychleji než Emma, Emma chce naopak běžet
rychleji než Dan. A Rupert nechce být pozadu, takže se snaží dostat do vedení.
Rupert: Nemyslel jsem si, že bych mohl být nejrychlejší, jen jsem chtěl předběhnout Dana
a Emmu. Fakt jsme sprintovali děsně rychle.
Emma: Každý z nás tvrdil, že byl tím nejrychlejším. A tak jsme si dali závod, abychom to
jednou provždy rozhodli.
Daniel: Jsem rychlejší než Emma. Není možné, abych nebyl, to vůbec nepřípadá v úvahu.
Klidně si s ní dám závod na červeném koberci na nejbližší premiéře. Ať je dlouhý třeba
sto metrů, udělám to!

ABC Family: Harry Potter and the Deathly Hallows - ON THE RUN

10. července 2010 v 11:07 | Ondra |  HP7 - Film 1.ČÁST
Je tu již druhé video z právě probíhající akce Harry Potter Weekend na televizní stanici ABC Family. Tvůrci nám tentokrát odhalují cesty tria do neznáma. Je nutné si uvědomit, že Harry, Ron a Hermiona už nebudou pobíhat po chodbách Bradavic či pozemcích školy, ale budou putovat na vlastní pěst skutečnou krajinou. A to se musí chtě nechtě na výsledné atmosféře filmu projevit. Uvidíte desítky nových záběrů zpoza kameramana a kromě Dana, Emmy a Rupa uslyšíte i producenta Davida Barrona. Nevím jak Vy, ale já se na cestování hlavních hrdinů začínám neskutečně těšit. Jak říkají samotní herci, bude to vzrušující. A to dokazuje už samotný pohled za kulisy.
Třetí video je již na cestě.


Harry: Musíme odejít. Nejsme tu v bezpečí.
Emma: Harry, Hermiona a Ron jsou na cestách, na útěku. Jsou jako zběhové z vojny.
Smrtijed: Nic po sobě nezanechal, můj pane.
Voldemort: Přivěďte mi ho!
David Barron: Jsou nuceni jít, ale tentokrát ne do bezpečí a svého útočiště v Bradavicích.
Je tu riziko, vzrušení, pro všechny je to obrovská cesta.
Emma: Jsou štvanou kořistí. Nemají domov, nikde nejsou v bezpečí a mají před sebou
ohromný úkol. To všechno dodává příběhu vzrušení.
Rupert: Snaží se najít viteály. A viteálem může být cokoliv, takže najít je, je skutečně
těžký úkol, pátrají po nich.
Daniel: Tenhle film je v podstatě o Harrym, Ronovi a Hermioně a o jejich cestě za přežitím.
Harry: K zemi!
Daniel: Vědí, že každý den bude těžký a plný zlosti, strachu a velmi hlubokého trápení.
Myslím si, že diváky to dostane.

ABC Family: Harry Potter and the Deathly Hallows - THE STORY

9. července 2010 v 9:07 | Ondra |  HP7 - Film 1.ČÁST
Na zahraniční stanici ABC Family právě v těchto dnech probíha tzv. Harry Potter Weekend. Co to je? Ve čtyřech dnech (čtvrtek až neděle) probíhá takový menší maraton HP filmů (konkrétně prvních pěti) a jak už bývá zvykem, studio WarnerBros. televizní stanici poskytlo exkluzivní záběry z nového dílu, které jsou vysílány v průběhu HP Weekendu mezi HP filmy. Pokud Vám to přijde povědomé, pak je to jedině dobře, stejná situace nastala již u pětky i u šestky. A konečně nastal čas i pro Relikvie Smrti!

Více jak dvou minutové video se zabývá příběhem obou filmových částí Relikvií Smrti. Uslyšíte (i uvidíte) mluvit Dana, Emmu, Rupa, režiséra Yatese a producenta Heymana. Uvidíte spoustu již viděných záběrů z filmů a také záběry nové, ovšem zpoza kamery. Čekají na Vás zákulisní záběry z bitvy o Bradavice a ty jsou vážně skvělé. Všude všechno vybuchuje, desítky kouzelníků bojujících proti sobě, trio přebíhající z místa X do místa Y, atd. Tempo videa skvěle odbíhá, vše si podmaňuje atmosféra a povedená hudba. Jakmile se objeví další videa, nepochybně je u nás najdete.


Harry: Co víte o Relikviích Smrti?
Daniel: Důvod, kvůli kterému se ocitli na této cestě, je o mnoho větší, než kdokoliv z nich.
Ollivander: Říká se, že jsou tři.
Daniel: Tohle je Harryho poslední čance, jak jednou provždy zkoncovat s Voldemortem.
David Heyman: Máme Harryho, Rona a Hermionu na útěku. Pokoušejí se najít klíče vedoucí k porážce
Voldemorta a nemají tušení, jak to udělat. Musí se spoléhat pouze na sebe.
Emma: Sledujeme, do jaké míry se Ron s Hermionou rozhodli obětovat za Harryho
a jejich společné přátelství.
Rupert: Je to strašidelný a nepředvídatelný svět, ve kterém každý v podstatě
pracuje pro Voldemorta.
Voldemort: Já musím být tím, kdo zabije Harryho Pottera.
David Yates: Voldemort má téměř absolutní moc. Potřebuje se už jen zbavit Harryho Pottera.
Daniel: Harry kvůli věštbě vždy předpokládal, že bude tahat za kratší konec.
Věděl, že jednoho dne k tomu dojde a jeden z nich bude muset zemřít.
Voldemort: Harry Potter.
Daniel: Harry si uvědomuje, že tento okamžik nejspíš právě nastal.
Voldemort: Chlapec, jenž přežil, přichází zemřít.
David Heyman: Nakonec se všechny cesty střetnou v Bradavicích.
David Yates: Záchrana kouzelnického světa. Je to bitva.
Emma: Sázky jsou vysoké a za těchto vyjimečných okolností, kdy každý hledá stéblo naděje,
se z nich stane ten úžasný druh hrdinů.
Voldemort: Proč žiješ?
Harry: Protože mám něco, pro co se vyplatí žít.
Rupert: Všechny bojové scény, ve kterých vidíme, jak těžce se bojuje, když Smrtijedi ničí
Bradavice a všude jsou trosky, jsou vlastně dost šokující.
Daniel: Celá druhá část bude ubíhat velmi rychle. Je tam spousta akce i soubojů,
je to velmi epický styl.
Emma: Na tohle jsme všichni čekali. Sem jsme se snažili dojít. Od začátku až dokonce Vám
bude bušit srdce. Diváci budou zadržovat dech a říkat si "Zvládnu to?"
Ollivander: Vážně nemáš žádnou šanci.

EXKLUZIVNĚ: Známe orientační data vydání DVD 'Relikvií Smrti' v ČR!

8. července 2010 v 11:59 | Ondra |  HP7 - Film 1.ČÁST
Důvěryhodný a oblíbený e-shop FilmCity.cz dnes přinesl skvělé informace o DVD a Blu-Ray vydání obou Relikvií Smrti. Nejedná se o smyšlený termín, ale o orientační datum dané distribucí, kterou pro ČR je MagicBox, se kterým jsme pro Vás už tolikrát uspořádali soutěže o plakáty k Princi Dvojí Krve. První část Relikvií Smrti by v ČR měla na DVD a Blu-Ray vyjít 27.4.2011. Druhá část se připravuje na 30.11.2011. Ano, datumy jsou pouze orientační, ale je nutné si uvědomit, že tento samý e-shop stanovil datum i pro DVD Prince také před samotnou kino-premiérou a nakonec film na domácích nosičích vyšel +- dva dny oproti odhadovanému termínu.

Zatím si sice nikdo nedokáže tipnout, zda DVD budou obsahovat bonusy, protože rok 2011 bude již nejspíš patřit novému formátu Blu-Ray, který se studia snaží prosazovat tím, že DVD vydají bez bonusů a Blu-Ray s nimi, ale to ještě nemá cenu řešit. Každopádně data jsou tak nějak známa. Kdo se těší? Kupujete si Harryho Pottera originálně nebo ne?

REDUCTO.blog.cz

SKANDÁL: 'Fénixův Řád' se nachází v červených číslech!!

8. července 2010 v 8:46 | Ondra
Tak tohle Vám opravdu vyrazí dech! A věřte mi, že tohle se ve filmovém světě neděje každý den! Studio WarnerBros. si nejspíše právě teď rve vlasy z hlavy a chystá se chodit všemožnými kanály, protože za to, co před několika hodinami vyplulo na povrch, by se zákonitě styděl snad každý. Film Harry Potter a Fénixův Řád se totiž nachází v červených číslech. Nechápete? Film si na sebe nedokázal vydělat, je v mínusu!

Fénixův Řád, potterovka z roku 2007, studio stála 150 milionů dolarů. To je klasický rozpočet, za který se platí natáčení, digitální triky, hudba a spoustu dalšího, prostě cifra, za kterou se film natočí. Pokud se Vám tato částka zdá vysoká, tak se neobávejte, tady Warneři nepřepískli. V současné době (i v roce 2007) má každý slušný a očekávaný film takovýto a často i větší rozpočet. Tak v čem je problém? Zvlášť, když Yatesova první potterovka celosvětově vydělala neuvěřitelných 938 milionů dolarů (druhá nejvýdelečnější potterovka + devátý nejvýdělečnější film vůbec)?! Důvodem jsou náklady na marketing, tedy na reklamu.

Jo, přesně - inzerce v novinách, magazínech, v televizních stanicích, billboardech, různé akce na podporu filmu a tak dále, a tak dále. Zdá se Vám to neuvěřitelné? Skutečně nejste sami. Přitom mi nepřipadá, že by Fénixův Řád měl nějakou drasticky velkolepou reklamní kampaň. V porovnání s Princem Dvojí Krve ji měl tedy mizernou. Takže si od téměř jedné miliardy odečtěte rozpočet filmu a vyjde Vám cifra, kterou údajně spolkl marketing. Neuvěřitelné...

Harry Potter a Fénixův Řád tedy studiu nevydělal nic. Přesto, že je devátým nejvýdělečnějším filmem v dějinách filmu! Vydělal si na sebe 938 milionů dolarů a nedokázal se zaplatit. Co by za to jiné studio dalo! Vážně to nechápu. Ovšem nejdůležitějším faktem tohoto článku je to, že film má manko 167 milionů dolarů. Prostě na sebe stále dluží. Takto velkou cifru. Cifru, za kterou by se dala natočit další potterovka (porovnejte rozpočet pětky a číslo, které film stále dluží). Je to skutečně až neuvěřitelné a stále čekám, až někdo přijde a řekne, že to byl vtip nebo že ztráty nejsou tak obrovské. Ale nejspíš je to tak. Jedna z naprosto nejvýdělečnějších potterovek je v mínusu. O tom by se mi v životě nesnilo. Kam ten svět spěje...?

Vaše názory nás rozhodně zajímají!

REDUCTO.blog.cz
Foto pochází z webu Oclumencia

ROZBOR: Teaser trailer Harry Potter and the Deathly Hallows

5. července 2010 v 15:35 | Ondra |  HP7 - Film 1.ČÁST
Tak dlouho jsme na něj čekali a konečně je tady. O teaser traileru se pořádně začalo mluvit od doby, kdy jsme zcela nečekaně byli zaskočeni úplně prvními záběry z filmu na DVD Princ Dvojí Krve. Bude oficiální ukázka v březnu před Soubojem Titánů? V dubnu před Iron Manem 2? Nebo někdy v květnu? Nakonec jsme se jí dočkali 28.6.2010 a o dva dny později zaútočila i do kin společně s filmem Twilight Saga: Zatmění. Dvě a půl minuty dlouhá ukázka zachycuje obě dvě částí Relikvií Smrti. Studio WarnerBros. tedy podle očekávání uveřejnilo úplně první ukázku k celému celku (stejně jako před lety u Pána Prstenů). A povedlo se. Konec se blíží...

Následující text obsahuje velmi těžké SPOILERY!!

REDUCTO.blog.cz

'Mám něco, pro co se vyplatí žít...'

4. července 2010 v 14:35 | Žanet & Ondra
Že jsme si ale dali naspěch, co? :) Úplně nový design tady měl být již koncem dubna na naše druhé výročí, ale bohužel jsme ho kvůli časové vytíženosti nestihli. Nasadili jsme proto 'retro' vzhled a následně uspořádali Twilight Week. Ale teď jsme tu v plné kráse. Vyletnění, vynovení a odhodlaní být ještě lepší. Rozhodli jsme se vytvořit design s příjemnou atmosférou, která by se doplňovala s aktuálním ročním obdobím i pocitem dvouměsíčního volna. Jako téma jsme zvolili putování tria do neznáma, snad se nám ten pocit podařilo alespoň trošku navodit. A přesto to není všechno...

Proti svým přezdívkám bychom nemohli říct ani jedno špatné slovo. Vždyť jako Nagini a Bella(trix) jsme tady vystupovali více jak dva roky. Ale my si řekli dost. Proč v tom taky dál pokračovat? Nebereme Vás jako návštěvníky našeho blogu, jste pro nás osobnosti, kteří mají své názory, každý je jiný a jedinečný. A my se rozhodli zahodit ony masky. Chceme Vám být blíž a vybudovat si k Vám větší citový vztah. To samá nabízíme i Vám. Takže dovolte, abychom se Vám představili. Už žádný Nagini nebo Bella. Teď Ondra a Žanet. Těší nás :)

Užijte si léto se vším všudy! Jsme tu jen a jen pro Vás...