´

Srpen 2010

'Harry Potter a Pán smrti'

27. srpna 2010 v 15:02 | Žanet |  Tipy na fan povídky, komiksy a obrázky
Před několika dny nám zuzka-a-zanda poskytla tip na fanouškovskou povídku se jménem "Harry Potter a Pán smrti". Povídka má dlouhých 100 kapitol. Autor ji psal dva roky a nyní pracuje na pokračování, "Pán Pána smrti". I přes několik záporů jako třeba překlepy nebo menší gramatické chyby se povídka těší velikému zájmu a její stránky navštívilo přes 200 000 návštěvníků.

O co jde?
Povídka navazuje na pátý díl heptalogie o Harrym Potterovi, na dobu, kdy Harrymu zemřel Sirius. Autor Harryho zavádí na všechna známá místa z předchozích filmů, ale i do měst, která se v knihách neobjevila. "Za okny mu stále čeká Voldemortův vrah, který se v hodnou chvíli připravuje zaútočit, aby tak mohl spustit koloběh strašlivých, smutných, zamilovaných, ale i šťastných okamžiků, které na Harryho čekají v jeho šestém ročníku čar a kouzel v Bradavicích."
Děkujeme za tip!
Harryho Pottera a Pána smrti naleznete k přečtění -_ZDE_-.

RELIKVIE SMRTI: Promo fotky a fotky z filmu

21. srpna 2010 v 22:03 | Ondra |  HP7 - Film 1.ČÁST
Warneři vytahují poslední esa z rukávu, která poskytli magazínu Entertainment Weekly. Tedy první promo fotky a fotky z filmu, na kterých jsou převážně zachyceny nové postavy. Fotky jsou různých velikostí, ale to podstatné je na nich vidět dobře. Tedy Harry, nový ministr Rufus Brousek, historička Batylda Bagshotová, pan Láskorád, Gregorovič a Albert Runcorn. A za pár dní nám na stole přistanou první plakáty a nový trailer. No není to skvělý? :) Teda až na to, že do září zbývá deset dní...:(

REDUCTO.blog.cz

RELIKVIE SMRTI: Exkluzivní záznam audio stopy z ComicCon traileru!

19. srpna 2010 v 11:11 | Ondra |  HP7 - Film 1.ČÁST
Blog Snapeova přinesl včera exkluzivní video, na kterém je zachycena zvuková stopa z ComicConu, kam tvůrci přivezli dosud neviděné záběry z obou filmů. To nám zůstalo a i nadále zůstane utajeno, ale díky poměrně kvalitním zvukovém záznamu si můžeme bohatě představit, jak úžasné to muselo být. A ač se to může zdát jako bláznovství, na mě jen přes tento záznam dýchla taková atmosféra, až mi párkrát přejel mráz po zádech. Vážně. Tak ono to ani jinak nejde, pokud rozumíte anglicky a vnímáte ten proslov Voldemorta... Už několikrát jsem se zmiňoval, že konkrétně na mě teaser trailer vůbec nezapůsobil, ale tahle audio stopa ho bohatě stačila trumfnout ve všech směrech.

Pokud ale pozorně posloucháte, zjistíte, že první polovina audio stopy je pouze prodloužený teaser trailer. Takže je vysoce pravděpodobné, že toho zbytku se dočkáme v regulérním traileru, který se na nás chystá již v průběhu příštího měsíce. Fanoušci na ComicConu viděli akorát vše s předstihem a obě ukázky zmixované dohromady. A nebo se mýlíme a nakonec se těchto záběrů dočkáme až v samotném filmu. Ale vsadím svého Kukyho, že toho Voldemortova proslovu se dočkáme na 100%!


(překlad byl vytvořen z odposlechu audio stopy, inspirovali jsme se i na blogu Snapeova)

Voldemort: Harry Pottere, dopustil jsi, aby tví přátelé umírali za tebe, místo toho, aby ses mi postavil sám. Důstojně pohřběte své oběti. Pokud mi nevydáte Harryho Pottera, potrestám každého muže, ženu i dítě, kteří se postaví mezi jeho a mě. Chlapec, jenž přežil, příchází zemřít. Avada Kedavra!
Brousek: Náš svět nikdy nečelil žádnému většímu nebezpečí, než doposud. Ale naše Ministerstvo je silné!
Ron: Musíme pryč z ulic, do bezpečí.
Hermiona: Pokud Voldemort skutečně ovládl Ministerstvo, nejsme nikde v bezpečí.
Voldemort: Kde chtějí toho kluka ukrýt?
Snape: Přepraví ho jinam, do domácího prostředí, kde bude ochráněn a my už nebudeme moci zaútočit.
Voldemort: Souhlasím... Pouze já mohu být tím, kdo zabije Harryho Pottera.
Ron: Celou tu dobu jsem poslouchal rádio, zda neuslyším jméno Ginny, George nebo mámy.
Harry: Myslíš, že já ne? Myslíš, že nevím, jaké to je?
Ron: To teda nevíš! Tvoji rodiče jsou mrtví, nemáš žádnou rodinu!
Hermiona: Přestaňte, prosím!
Kingsley: Ministerstvo padlo. Ministr kouzel je mrtvý. Oni jsou na cestě!
Bellatrix: Máme Harryho Pottera!
Lapač: Nezapomeňte, kdo ho ve skutečnosti chytil.
Lupin: Harry, ne!
Voldemort: Pouze já mohu žít navěky.

FOTKA: Harry, Ron a Hermiona na Grimmauldově náměstí

19. srpna 2010 v 10:31 | Ondra |  HP7 - Film 1.ČÁST
Taky jste tak šťastní? Kdo by nebyl, WarnerBros. koneně rozjíždějí kampaň k první části posledního Harryho Pottera! V červnu exkluzivní záběry na MTV, ze kterých nám spadla čelist, o pár dní později teaser trailer a před pár dny první oficiální fotky z filmu. A dnes tu máme další. Je na ní Harry, Ron a Hermiona při vstupu do domu číslo 12 na Grimmauldově náměstí. Ten patřil Blackovým a Sirius ho odkázal Harrymu, Řád ho využíval jako hlavní štáb, ale po zradě Snapea již nebylo toto místo možné používat. Trio ale nemá jinou možnost, a proto se na staré známé místo vrací.
REDUCTO.blog.cz
Fotka pochází z webu Oclumencia.

Videohra 'Deathly Hallows: Part One' bude podporovat Kinect™ pro Xbox 360

18. srpna 2010 v 17:35 | Ondra |  HP7 - Hra
→ Fanoušci na našem Facebooku tohle věděli s předstihem. Buďte informování dříve než ostatní i Vy!

Se sedmou videohrou to vypadá velmi optimisticky. Nejen, že se dočkáme té nejreálnější grafiky dosud, čekají na nás pořádné souboje odpovídající kouzelnické skutečnosti a celkově to bude mít maximální atmosféru, ale tvůrci včera prozradili, že nejnovější HP hra bude podporovat i jedinečné zařízení Kinect™ pro herní konzoli Xbox 360!

Co je to Kinect™? Kinect funguje na konzoli Xbox 360 a přináší výjimečný druh zábavy. Je vybaven unikátním senzorem, díky kterému mohou speciálně navržené hry převést pohyby celého těla do jejich herního systému. Kinect nevyužívá žádné ovladače, stačí jenom vaše tělo. Vše je tak přirozené a intuitivní, že technologie ztrácí na síle a vy necháváte volný průběh kouzlu nenuceného pohybu. (oficiální web Xbox)

Pokud stále netušíte, o čem je řeč, jděte prostě na YouTube a tam do vyhledávače zadejte Kinect nebo Natal (pracovní název) a sami uvidíte. Na GamesComu, který se včera konal v Německu a kam dorazili i tvůrci videohry, byla dokonce hra s tímto pohybovým systémem předvedena. A kým jiný, než herci Oliverem a Jamesem Phelpsovými, jenž v HP filmech hrají Freda a George. Na video se mrkněte TADY. Pokud Xbox nemáte, mrkněte alespoň na pět nových fotek, ze kterých lze poznat, že hra bude vybavena i multiplayerem, tudíž možností hrát ve dvou (a možná i více?) hráčích. Videohra bude v prodeji na PC, X360, PS3, Wii a DS od 17.11.2010.

REDUCTO.blog.cz

RELIKVIE SMRTI: První oficiální FOTKY z první části!

17. srpna 2010 v 11:17 | Ondra |  HP7 - Film 1.ČÁST
Konečně jsme se dočkali! Studio WarnerBros. dnes oficiálně zveřejnilo devět nových fotek pouze z první části filmových Relikvií, které se před pár dny objevily v magazínu Entertainment Weekly. Nenechte se zmást poněkud zavádějícím nadpisem, nejedná se doslova o první oficiální fotky, jelikož jsme se v minulosti od studia dočkali již dvou, ale jedná se o první velkou sérii fotek, které se nás snaží ohromit po všech směrech. A daří se.

K tomu všemu se ještě objevila obálka Jinotaje, která se objeví rovněž v první části Relikvií Smrti. Je na ní vyobrazen Harry a výzva, že za jeho dopadení se vyplácí 10 000 galeonů. Trio tento výtisk najde na návštěvě u pana Láskoráda, kde není všechno takové, jaké se zdá být. Fotku naleznete ZDE.

A pro ty z Vás, kteří dychtivě čekají na trailer, máme taky pár novinek. Bylo zjištěno, že nejnovější trailer bude dlouhý 2 minuty a 6 sekund, přičemž se zaměří hlavně na první část. Dočkáme se ho v průběhu září (spíše v druhé polovině), kdy budou spuštěny i nové oficiální stránky filmu. Zda bude ukázka běhat v kinech i ve 3D není prozatím rozhodnuto, každopádně českého dabingu se dočkáme.

První pořádná akční scéna filmu. Řád se snaží přepravit Harryho do bezpečí, než vyprchají obranná kouzla nad domem Dursleyových. Využijí k tomu i Harryho přátele, kteří díky Mnoholičnému lektvaru převezmou na nějaký čas jeho podobu. Tady vidíme pravého Harryho s Hagridem na proslulé létající motorce z Kamene Mudrců, akorát má k sobě přidělaný vozík pro Harryho.
REDUCTO.blog.cz

MEGA AKCE: PC hra 'Princ Dvojí Krve' pouze za 230,-Kč!

14. srpna 2010 v 15:25 | Ondra |  HP6 - Hra
Tak to tu ještě nebylo!  Rok starou PC hru Harry Potter a Princ Dvojí Krve můžete nyní pouze v limitované době pořídit v e-shopu GameExpres.cz jen za 230,-Kč! Že nejste PCčkáři? Nevadí, i pro Vás máme skvělou zprávu. Za stejnou cenu si můžete koupit i PS2 a PSP verzi a za 450,-Kč můžete vlastnit PS3, X360 nebo Wii verzi!
Akce trvá od 13.8.2010 do 12.9.2010.


RELIKVIE SMRTI: Seznamte se s novými postavami!

13. srpna 2010 v 16:20 | Ondra |  HP7 - Film 1.ČÁST
Časopis Entertainment Weekly nám ve svém nejnovějším čísle přinesl nejen exkluzivní informace přímo z natáčení a dosud neviděné a skvělé fotky z filmu, ale také úplně první pohled na několik nových postav, které jsme v předešlých dílech nemohli vidět! Nových postav nás v sedmém příběhu Harryho Pottera čeká samozřejmě více, ale tito jsou ti nejhlavnější, alespoň co se první části týče. Takže, na co čekat? Seznamte se!
  • Albert Runcorn - Kouzelník pracující na Ministerstvu kouzel, který veřejně podporuje smrtijedy a rád to dává najevo. V knize je velice statné povahy a každý méně důležitý pracovník z něj měl ohromný respekt. Důvod? Odhalil falešný rodokmen Dirka Creswella a v době registru mudlů mohl být zmanipulovaně za nekouzelníka označen kdokoliv. V Relikviích Smrti se ale objeví hlavně proto, že Harry získá jeho vlasy, které použije do Mnoholičného lektvaru, aby se tak mohl dostat na samotné Ministerstvo kouzel. Alberta Runcorna ztvárnil herec David O'Hara, známý ze seriálu Tudorovci či filmu Wanted.
  • Xenofilius Láskorád - Šéfredaktor Jinotaje a otec Lenky Láskorádové. V příběhu má ale důležitější roli, než se může na první pohled znát. Trio se za ním vypraví, aby jim pomohl odhalit jedno znamení, které je provází celé jejich putování a které je mylně považováno za znamení černokněžníka Grindewalda. Vyklube se z nich znamení relikvií Smrti, o kterém jim následně povypráví. A ne, není to všechno. Nakonec přijde ještě jeden zvrat. To už si ale nechte do kina. Postavu si zahrál herec Rhys Ifans (Piráti na vlnách).
  • Rufus Brousek - Jedná se o nového ministra kouzel, který nahradil z funkce odvolaného Korneliuse Popletala. Smrtijedi mu na popud Pána zla usilují o život - právě on je poslední překážkou mezi Ministerstvem a Voldemortem. Nového ministra kouzel si zahrála tolika lidmi milovaná a oblíbená legenda britského původu, herec Bill Nighy. Určitě ho znáte, jen o tom nevíte. To je ten úchylnej, ale zároveň jedinečně správnej chlápek z Lásky nebeský, kde stále zněl jeho chytlavý vánoční hit Christmas Is All Around; chlápek, který běhal po place v pruhovaném pyžamu a nakonec z toho vznikl chapadlatý Davy Jones z Pirátů z Karibiku a nebo jej znáte jako chlápka, který hrál toho upíra z Underworldu. To je Bill Nighy. Náš oblíbenec. A teď si zahraje i v Harry Potterovi. A vypadá naprosto skvěle!
  • Batylda Bagshotová - Vemi významná historička, která sepsala učebnici Dějiny čar a kouzel. Pojí se s minulostí Albuse Brumbála, se kterým byla v přátelském vztahu. Byla pratetou Gellerta Grindewalda a dosud žije v Godrikově dole. Ritě Holoubkové poskytla pod nátlakem spoustu informací o životě Albuse Brumbála do její knihy, která změní na bývalého ředitele Bradavic pohled ve všech směrech. Stejně jako Xenofilius Láskorád, i Batylda Bagshotová sehraje později v příběhu velkou roli. I když to tak docela nebude její zásluha... Batyldu si zahrála herečka Hazel Douglas, která je známá především díky seriálům.
  • Gregorovič - Cizinec; výrobce hůlek, u kterého si hůlku pořídil např. i Viktor Krum; později však pověsil výrobu kouzelných proutků na hřebík. Býval majitelem Bezové hůlky, o tu ho ovšem později připravila jedna významná postava. Nakonec se jej rozhodne vyhledat i samotný Lord Voldemort. Jeho budoucnost nevypadá rozhodně růžově. Ztvárnil ho srbský herec Rade Serbedzija.

REDUCTO.blog.cz

Daniel Radcliffe by rád natočil "The Mysterious Ticking Noise"

13. srpna 2010 v 14:18 | Žanet |  Daniel Radcliffe
"The Mysterious Ticking Noise" zná skoro každý. Na Youtube má téměř 85 milionů shlédnutí a každým dnem přibývají další. Z Neila Cicieregy "Potter Puppet Pals" udělali známou osobnost na youtube a tento skvělý mladý režisér natáčí další videa a krátké filmy.


I přes jeho veliký úspěch mu údajně vyrazilo dech, když uviděl video, ve kterém Daniel Radcliffe zmiňuje Potter Puppet Pals. Ve videu mluví Dan o tom, že se mu líbilo tak moc, že s ostatními herci z HP mluvili o tom, že by video natočili pro charitu. Dokážete si představit Alana Rickmana, kterého chytlavý tikot donutí k tomu, aby začal:"Snape, Snape, Severus Snape..."?
Je šílené si to jen představit, protože ve videu se objevuje i Brumbál (v jednu chvíli navíc úplně bez pláště, ale to by určitě skuteční herci nenapodobili :)).


Co si myslíte vy? Pište :).

Film Roberta Pattinsona 'Nezapomeň na mě' vychází dnes na DVD

13. srpna 2010 v 8:00 | Ondra |  Robert Pattinson
Právě dnes, tedy 13.8.2010, vychází v ČR ve své premiéře DVD s filmem Nezapomeň na mě (Remember Me), ve kterém se v hlavní roli objevil herec Robert Pattinson, známý jako Cedric Diggory z HP série či Edward Cullen z Twilight Sagy. Ale pozor! DVD totiž seženete v každém novinovém stánku za bezvadných 99,-Kč ve skvělém balení! Na jednom disku naleznete film jak v originálním anglickém dabingu, tak i v českém. České titulky jsou samozřejmostí a dočkáme se i pár bonusů. Film je velmi dobře hodnocen, zaznamenal úspěch jak u kritiků, tak i u diváků. Takže pokud máte v peněžence stovku a říkáte si, že by se na večer hodil nějakej příjemnej filmík, upalujte to omrknout do města, konkrétně tam, kde se trafiková DVD prodávají (řekl bych, že je najdete už i v těch nejmenších vesnicích). Přejeme skvělou filmovou zábavu! Více jsme o filmu napsali zde.

REDUCTO.blog.cz
Obrázek nalezen na Googlu.

OFICIÁLNĚ: Víme, jak skončí první filmová část!

12. srpna 2010 v 20:21 | Ondra |  HP7 - Film 1.ČÁST
V Americe to maj úžasný. Tam se totiž nedozvídají ty nejlepší a nejutajovanější informace jen tak z internetu jako my. Ba naopak, studia se svěřují těm nejlepším filmovým magazínům, ty vždy přinesou naprostou exkluzivitu a až po vydání se vše dočtete na internetu. Víte, jaká to musí být atmosféra, vidět exkluzivní fotky z filmu přímo z nějakého magazínu? A co teprve ty informace. A Warneři tentokrát sedmému Harrymu zařídili ántré u velmi známého magazínu Entertainment Weekly. Ten přinesl nejen novou promo fotku Harryho na titulní stránce, ale i spooustu naprosto nových fotek z filmu. Ba co víc, tvůrci oficiálně prozradili, jak první filmová část skončí!

V brzkých dnech se dočkáme těchto fotografií v HQ kvalitě. Těšte se!

A bude to skutečně dechberoucí konec. Pokud se chcete nechat překvapit až v kině, následující text samozřejmě nečtěte. Pokud tvůrci koncept konce podle scénáře skuteně dodrží (což není 100%, protože již sami herci mnohokrát potvrdili, že tvůrci konec první filmové části často podle nálad měnili), máme se na co těšit. Jak to tedy je prozatím? Jednička skončí kolem 24. knižní kapitoly, konkrétně scénou, kdy Voldemort prolomí Brumbálovu hrobku a zmocní se tak Bezové hůlky, jedné ze tří Relikvií. Tak co? Splnilo to Vaše očekávání? Podle mě to bude naprosto perfektní. Trnout hrůzou budou nejen diváci, co knihu nečetli, bude to vážně takové to 'Teď už je fakt všechno v pytli, Harry nemá vůbec žádnou šanci'. Takže žádný akční konec typu 'dopadení tria' nebo 'návrat Rona'. Tvůrci na to jdou šikovně, protože budou útočit na psychiku. A my tleskáme!

REDUCTO.blog.cz

EXKLUZIVNĚ: Wallpaper k filmu 'Harry Potter and the Deathly Hallows'

12. srpna 2010 v 13:21 | Ondra |  HP7 - Film 1.ČÁST
Pojem 'exkluzivita' nám tentokrát patří naprosto právem. Pro své věrné čtenáře jsme totiž vytvořili wallpaper neboli tapetu na Váš počítač s temátem sedmého filmu, tedy s Relikviemi Smrti. A jelikož jsme jej vytvořili my, nikde jinde jej v této době nenajdete, proto taková sláva. Pokud chcete mít mermomocí na své ploše konečně něco ze sedmičky a Bradavický hrad v plamenech se Vám již okoukal, díky nám máte konečně šanci to změnit! Doufáme, že se nám to povedlo a že naše vydané úsilí náležitě oceníte. Je to jen a jen pro Vás. Tak ať se líbí!

Vytvořili jsme dva typy. Widescreen je pro ty z Vás, kteří již máte širokoúhlý monitor. Naopak standard je pro ty, kteří ještě stále mají klasickou čtvercovou krabici. Jedná se o klasické míry, takže by tapeta měla sedět snad každému z Vás, každopádně pokud ne, zkuste si to nějak sami oříznout či nějak jinak upravit v programech jako PhotoFiltre, Malování atd. Těšíme se na Vaše reakce!

Widescreen (1680x1050) Standard (1280x1024)

REDUCTO.blog.cz
Copyright © 2010, REDUCTO.blog.cz

Popis japonského traileru k 'Relikviím Smrti'

11. srpna 2010 v 19:23 | Ondra |  HP7 - Film 1.ČÁST
Jak jsme Vás již dávno informovali na našem profilu na Facebooku, v těchto dnech proběhl v Japonsku v kinech maraton všech šesti HP filmů za doprovodu dosud neviděných záběrů z Relikvií Smrti. A fanoušci, kteří se této exkluzivní akce zúčastnili, nyní poskytli světu popis, jak utajovaný trailer vypadal. My Vám nyní přinášíme český překlad, který už sám od sebe nadzvedává ze židle. Velkým diskuzním tématem ovšem je, zda se přesně této ukázky dočkáme oficiální cestou v budoucnu i my. Podle popisu totiž vychází na povrch, že záběry pocházely z obou filmových částí a to si protiřečí s informace od české pobočky studia WarnerBros. Podle ní se totiž v září dočkáme velkého kino traileru jen k první části. Jak to tedy bude? Nechme se překvapit.

Do premiéry zbývá 99 dní!

Trailer začal scénou, kde Voldemort a jeho smrtijedi seděli u obrovského
stolu v sídle Malfoyových. Voldemort pronesl své slavné 'Já musím být tím, kdo zabije Harryho
Pottera", což doplnil Yaxley větou "Stěhují ho tuto noc".
WB logo následné vpluje na obrazovku a zase se ztratí. Další záběr se týkal sedmera
Potterů, ale hlavně se zaměřil na skutečného Harryho s Hagridem. Hedvika letěla vedle nich,
když se náhle odnikud objevil Voldemort. Pak bylo pár útržků z kouzelnické bitvy ve vzduchu
a scéna skončila. Následovala scéna u Doupěte, kde každá postava vypadala velmi rozrušeně,
zatímco zazněla Voldemortova slova 'Zabiju každého muže, ženu a dítě,
kteří mě budou držet dál od Harryho Pottera'.
'Brumbál nám tu zanechal úkol. Musíme jít", pronesla Hermiona dívající se na Harryho a Rona.
Pak tu byly hodně rychlý záběry, mezi nimiž byl útěk Londýnem, mučení Hermiony,
Nagini útočící na Snapea, Hermiona letící na koštěti, Neville s mečem a další.
Pak nám ukázali scénu "Proč vůbec žiješ? Protože mám něco, pro co se vyplatí žít".
Ihned poté byla scéna, kdy Voldemort prolomil Bílou hrobku a vzal Brumbálovi z ruky hůlku.
(Když se tohle dělo, Ollivanderův hlas promlouval o Starší hůlce a o tom, jak mocná je.)
Dočkali jsme se taky několika rychlých záblesků, kde byli bojující Lupin s Tonksovou, vybuchující
stěna hradu, Harry padající z koštěte, útočící obři, McGonagallová vysílající kletbu na Snapea,
běsnící Voldemort v Malfoyovic sídle atd.
'Poslouchal jsem celé měsíce to rádio jen proto, abych věděl, že je má rodina v pořádku',
zařval Ron. 'Co? Myslíš, že já ne? Vím, jaký je to pocit!' 'Ne, to teda nevíš, jakej je to pocit!
Tvoji rodiče jsou mrtví! Nemáš žádnou rodinu', následně do sebe Harry s Ronem vjeli.
Pak byly zase další rychlý záběry, kde byl Harry padající do jezera a křičející o pomoc,
útok v kavárně a plačící Hagrid nesoucí Harryho tělo.
Dobby ukázal na Bellatrix a řekl 'Harrymu Potterovi neublížíte!' (bylo to hodně podobné jako
v Tajemné Komnatě, kde došlo k podobnému incidentu s Luciusem Malfoyem)
Následoval záběr Belly házející nůž.
Nakonec nás čekal sedící Harry, který řekl, že musí zemřít, vstal a dalším záběrem
byl Voldemort řvoucí 'AVADA KEDAVRA!'. Poté se objevilo logo filmu.


100 dní do premiéry filmu 'Harry Potter a Relikvie Smrti: 1.část'

10. srpna 2010 v 8:00 | Ondra |  HP7 - Film 1.ČÁST
Krásných 100 dní. Něco málo přes tři měsícě. Přesně tolik dní zbývá do české premiéry filmu Harry Potter a Relikvie Smrti: 1.část v kinech. Přesně za 100 dní bude v kalendáři datum 18.11.2010 a první část z potterovského finále vtrhne do kin. Davy budou šílet. Bude to velká událost jak pro společnost, tedy obyčejné publikum, tak i pro skalní fanoušky. Jen si to přesně za těch 100 dní představte. Lístky budou už dávno zarezervovaný, všude po ulicích budou plakáty, v televizi bude běhat nějaký TV spot, film bude plnit společenské části novin a časopisů, budete si pročítat (snad pochvalné) recenze, někteří z Vás již budou mít za sebou pár misí z videohry (vychází den před českou kino premiérou), ale hlavně, bude zbývat jen pár hodin do doby, než vtrhnete do kina, usednete do křesílka a čas si budete krátit dlabáním popcornu a usrkáváním Coly. Nezní to dokonale? Jasně že jo!

P.S.: A pak si představte tu šílenou chtivost ovládat čas. Na finále budeme čekat 8 měsíců! Nutno ale říct, že to bude posledních 8 měsíců... Zamyslete se a pochopíte, že to čekání je na tom všem nejlepší.

REDUCTO.blog.cz

Film 'Dostaň ho tam' právě v českých kinech

9. srpna 2010 v 18:04 | Ondra |  Tom Felton
Hluboce se stydíme, že jsme tento článek nepublikovali hned 5.8.2010, kdy šla tato nová komedie do českých kin, ale nějak se na to pozapomnělo. Každopádně, proč píšeme na blogu zabývajícím se Harry Potterem o filmu, který podle názvu vypadá mimořádně 'nepotterovsky'? Jednoduše proto, že v něm hraje i náš oblíbenec Tom Felton, v potterovkách Draco Malfoy!

Film Dostaň ho tam, v originále Get Him To The Greek, je nová, osvěžující, vtipná, trochu drsnější a taky hudební (ale nikoliv muzikální!) komedie, ve které má Tom Felton několika vteřinovou roličku (tedy tzv. cameo), stejně jako zpěvačka Pink, Katy Perry nebo Christina Aguilera. Hlavní role ztvárnili chlápci Jonah Hill (Zbouchnutá, Superbad, Kopačky) a Russell Brand (Kopačky; též známý jako přítel zpěvačky Katy Perry) pod režijní taktovkou Nicholase Stollera (hádejte co natočil... Kopačky).

Film jsme bohužel ještě neviděli, ale vypadá to na pořádnou letní bombu! Film je kritiky velmi dobře hodnocen, takže nás v kině nečeká žádná trapárna a navíc je zaměřen na čtenáře našeho blogu (cca 14 let a výše), o čemž svědčí přístupnost od 15 let. Pokud jste viděli loňský snímek Pařba ve Vegas, tak pak Vás čeká něco podobného. Nekorektní humor, pár drsnějších scén a sexuálních narážek. Co si ale budeme povídat, to k našemu věku patří, no ne? :) Pokud jste už někdo na filmu byl, dejte vědět, rádi si přečteme Vaše názory a doporučení!


PROMO FOTKA: Nymfadora Tonksová a Remus Lupin

9. srpna 2010 v 9:16 | Ondra |  HP7 - Film 1.ČÁST
Víte, co je vážně pozoruhodný? Že zatím máme všechny HP7 materiály od úplně všemožných zdrojů, jen ne od toho hlavního, tedy studia WarnerBros. Ten nám zatím nadělil pouze teaser trailer, pár exkluzivních videí, dvě fotky z filmu a teaser plakát. Ale všechny fotky a promo obrázky, kterými by se mělo studio chlubit hlavně, získáváme od jiných zdrojů (například scany z kalendáře na rok 2011). A není tomu jinak ani teď.

Stránka Harry Potter Wall Art, která se zabývá prodejem různých nálepek na zdi, vlajek atd., zveřejnila promo fotku Nymfadory Tonksové a Remuse Lupina ze svatby Billa a Fleur (rovněž ke koupi). A musím uznat, že Tonksová vypadá konečně k světu! V pětce byla ještě takovou tou rebelkou, v šestce naprostou katastrofou, ale teď? Naprosto perfektní mladá, provdaná čarodějka a členka Řádu. A Remus? Jasně, v trojce se každému líbil asi víc, ale ty šrámy a celkově divoký vzhled k Relikviím prostě patří. O to víc zamrzí, když si uvědomíte, jak tyhle dvě postavy skončí...

REDUCTO.blog.cz
Fotka pochází z webu SnitchSeeker.com

VIDEO: Harry Potter: A Pop-Up Book

8. srpna 2010 v 8:41 | Ondra |  Všechno, co se jinam nevešlo
Série Harry Potter nám pomalu, ale jistě spěje do svého finále a obchodníci se tak chytají svých posledních šancí, jak z fanoušků vytáhnout co nejvíce bankovek. Nebo Vy jste si snad nevšimli, jak se každý nový HP výrobek snaží upoutat jen a jen Vaši pozornost? V zahraničí vyjde ještě tento rok nová, dosud neviděná kniha, nazvaná Harry Potter: A Pop-Up Book. Jak už samotný název napovídá, jedná se o takový ten typ knihy, kdy otočíte stránku a najednou se sami od sebe postaví všechny budovy, postavy atd., se kterými potom můžete různě hýbat a kdo ví, co ještě. Nápad je to určitě skvělý, ještě ke všemu se bude jednat o filmovou knihu, takže postavy a prostředí budou vypadat přesně jako ve filmech. Zda vyjde kniha i v ČR není zatím jasné. Kdyby ano, koupili byste si ji?


ANKETA: Líbí se Vám nový účes Emmy Watson?

7. srpna 2010 v 18:06 | Ondra |  Ankety
Nová anketa tu už nebyla sakra dlouho, a proto přicházíme s novou, která se zabývá docela dost aktuálním děním, které nenechává nikoho v klidu. Buď s tím prostě nemáte problém a líbí se Vám to, a nebo jste byli v šoku a do teď nechápete, jak to mohla udělat. Ano, řeč je o nové image herečky Emmy Watson, která se před pár dny definitivně zbavila svých krásných vlasů, které ji mohl závidět kde kdo. Anketa je velmi STRUČNÁ. Líbí nebo nelíbí? To je jen na Vás, Vaše názory nás rozhodně velmi zajímají.

Hlasujte!


Novinky všeho druhu, které by Vám neměly uniknout

7. srpna 2010 v 9:00 | Ondra |  Všechno, co se jinam nevešlo
  • O novém sestřihu Emmy Watson ví pravděpodobně již každý. Pokud Vás tenhle fakt nějakým způsobem minul, bude nejlepší, pokud zamíříte rovnou SEM. Na internet se nyní dostala spousta barevných fotek, které novou image ukazují v jiném světle. Jedna nová promo fotka pro časopis Entertainment Weekly Vás čeká ZDE, druhá naopak TADY. Nemůžu si pomoct, ale na té druhé vypadá skuteně nemocně (jak zaznělo v předešlém článku v komentářích dokonce i od Vás). ZDE Vás pak čekají papparazzi fotky rovnou z ulic New Yorku. 
  • V TOMTO videu pak můžete vidět rozpohybovaný teaser poster, který bude každou chvílí zdobit oficiální stránky. Možná si toho na první pohled nevšimnete, ale oheň a dým jsou skutečně v pohybu.
  • Že spolu Bonnie Wright (Ginny) a Jamie Campbell Bower (Grindewald) tvoří pár, je již nějakou dobu známo. Nedávno se ale rozhodli nafotit společnou promo fotku. Zda se jim podařila se můžete přesvědčit právě TADY
  • Za pár týdnů začnou konečně vycházet všechny možné druhy HP kalendářů na rok 2011, a proto se není co divit, že tu dnes máme novou obálku kalendáře s Relikviemi Smrti na příští rok. Co Vy? Koupíte si jej?
REDUCTO.blog.cz
Fotka pochází z webu SnitchSeeker.com

FOTO: Emma Watson a její radikální změna image

6. srpna 2010 v 8:13 | Ondra |  Emma Watson
Emma Watson si pro své fanoušky připravila překvapení ohromujících rozměrů. Ovšem většina z nich spadne pravděpodobně do velkého šoku, který následně vystřídá pocit smutku a zklamání. Ano, Emma se v New Yorku, kde podávala rozhovory ohledně filmových Relikvií Smrti, ukázala s novým sestřihem. K překvapení všech se totiž nechala ostříhat. Totálně!

Říká se, že pokud se někdo odhodlá k takto radikální změně, dělá za svým dosavadním životem tlustou čáru a chce začít tzv. od znovu. Emmu k tomuto činu zřejmě vedlo ukončení jedné své životní éry - natáčení Harryho Pottera. Co si budeme nalhávat, Emmu natáčení HP filmů skutečně již v posledních letech otravovalo, což dávala světu dost náležitě najevo. Z jedné strany ji tedy chápu, ale zřejmě si neuvědomila, že tím zasáhne miliony svých věrných fanoušků, které získala právě jen a jen díky HP sérii. Což je trochu ironické. Emmu jsem díky jejímu chování v lásce nikdy moc neměl, ale vypadala vskutku úžasně, dlouhé a úžasné vlasy k ní chtě nechtě patřily a po neviném obličeji byly tím nejlepším, čím se mohla pyšnit. Důkazem toho všeho je TATO fotka z letošního léta, najde se vůbec někdo, kdo by řekl, že jí to tady neslušelo? Víc krásná a sexy snad být už nemohla. Teď ale tohle.

Oficiální tweet Emmy Watson: Vážení, před pár dny jsem si nechala ostříhat vlasy... Cítím se neuvěřitelně. Miluji to. Chtěla jsem to udělat již před několika lety; je to ta nejvíce osvobozující věc vůbec. Doufám, že se Vám líbí. S láskou, Emma.

REDUCTO.blog.cz
Fotka pochází z webu SnitchSeeker.com