´

Září 2010

RELIKVIE SMRTI: První PLAKÁTY!!

29. září 2010 v 19:53 | Ondra |  HP7 - Film 1.ČÁST
Tak jsme se konečně dočkali! Právě před pár minutami byly zveřejněny první tři k plakáty k filmu Harry Potter a Relikvie Smrti: První část! Po teaser plakátu s hořícími Bradavicemi se tak nyní můžeme kochat úplně prvními plakáty, které ukazují něco víc. A co se nám snaží tvůrci naznačit? Hlavní postavy v bojovných pózách, zašpinění, vážní a v prostředí reálného Londýna. Tomu všemu kraluje slogan "NOWHERE IS SAFE", tedy nikde není bezpečno. Doufejme, že se plakátů brzy dočkáme ve větší verzi.

Co se týče traileru, tak jsme zjistili, že česky dabovaná verze bude do kin nasazena již začátkem října a brzy by se měla objevit i na internetu, konkrétně na oficiálním webu studia WarnerBros., tak snad se nejpozději během příštího týdne dočkáme. Také víme, že film bude v českých kinech nasazen s českým dabingem a pár kopií bude vybaveno i titulky. A pro filmové gurmány, kteří by chtěli zažít první část velkolepého finále ve 3D, ale zároveň v originále, máme dobrou zprávu. Tato kopie bude v ČR k dispozici, ovšem bez titulků. Ale furt lepší, než nic.

Fotky pocházejí z webu SnitchSeeker.com

První FOTKA z nového filmu Daniela Radcliffea!

28. září 2010 v 15:40 | Ondra |  Daniel Radcliffe
Během letních prázdnin jsme Vás informovali o velmi nabitém programu herce Daniela Radcliffea. Po dotočení Relikvií Smrti se nabídky začaly jenom hemžit a herec tak zřejmě zažil luxus, kdy se mu na stole válely desítky scénářů a on si mohl vybrat jen ty nejlepší z nich. Mezi těmi nejlepšími se nacházel i remake filmu The Woman in Black a natáčet se začal právě v těchto dnech. A díky celebritám oblíbenými papparazzi máme k dispozici úplně první fotku z natáčení, která dosti kvalitně zachycuje Dana v jeho nejnovější roli. A reakce? Ty jsou naprosto nadšené. Dokonce i jeho nefanoušci uznávají, že vypadá skvěle, dospěleji a o mnoho starší. Někteří neváhají ani s použitím výrazu sexy. Ale to už musíte posoudit Vy. Co se týče mě, jsem příjemně překvapen, Dan vypadá vážně v pohodě a roli právníka bych mu bez jakýchkoliv výhrad uvěřil. Co na fotku říkáte Vy?

O čem film je? Jedná se o adaptaci stejnojmené knihy od autorky Susan Hill. Dan si v tomto paranormálním thrilleru zahraje mladého právníka, jenž přijíždí do přímořského městečka, aby zkontroloval pozůstalost zesnulé ženy. Vesničané se však o staré paní zdráhají mluvit. Dokonce mají strach se přiblížit k jejímu domu. Za vše může tajemná žena v černém, která tam po nocích obchází. Právník neuposlechne varování vesničanů a vydává se do domu odhalit jeho hrůzyplnou historii a poznat prokleté dědictví.

REDUCTO.blog.cz

RELIKVIE SMRTI: Desítky nových materiálů z filmu!

28. září 2010 v 9:27 | Ondra |  HP7 - Film 1.ČÁST
S brýlatým kouzelníkem se vážně v těchto dnech roztrhl pytel. Prvně na nás zaútočí spousta nových fotek z filmu, den poté následuje úžasný trailer, my jsme samozřejmě provedli rozbor, včera jsme narazili na tři skvělé obálky magazínu Total Film a dnes? Dnes tu máme desítky nových materiálů z první filmové části! Sice jsou téměř všechny nějakým způsobem přefiltrované, ale to hlavní, tedy nové fotky z filmu nebo propagační obrázky, vidíte.

A že je na co koukat! Konečně máme v dostatečné velikosti onu hrůznou fotku Snapea, skutečně děsivou promo fotku Červíčka, nové pózy Bellatrix Lestrangeové, první promo fotky Narcissy Malfoyové nebo Lenky Láskorádové, Billa Weasleyho či dvojčat Weasleyových, kde můžete vidět i Georgeovu obvázanou hlavu a další... Jak jsme slibovali, máme i nové fotky z filmu. Uvidíte Harryho s Hermionou u Batyldy Baghshotové, Rona pozorujícího Hermionu tančící s Viktorem Krumem, Xena Láskoráda se svou dcerou tancující na svatbě nějaký hozený taneček nebo Ronovu a Hermioninu ruku s medailonkem. Je toho strašně moc, sem na blog jsme pro Vás vybrali jen to nejlepší, takže pro kompletní sbírku fotek klikněte na následující odkaz. Enjoy!

FOTKY: Desítky nových materiálů z 'Relikvií Smrti'

REDUCTO.blog.cz

RELIKVIE SMRTI: Úžasné promo fotky tria v magazínu Total Film

27. září 2010 v 20:49 | Ondra |  HP7 - Film 1.ČÁST
→ Fanoušci na našem Facebooku tohle věděli s předstihem. Buďte informování dříve než ostatní i Vy!

Harry Potter to rozjíždí opravdu ve velkém! Po exkluzivních materiálech ze zahraničních magazínů Entertainment Weekly a EMPIRE se nyní připojuje i celkem známý Total Film a vyráží dech! Pro své nejnovější číslo vytvořil rovnou tři verze obálek, na kterých figuruje trio na dosud neviděných a sakra kulervoucích promo fotkách! Jedna z nejlepších promo fotek Harryho s mečem Godrika Nebelvíra? Bojová atmosféra s Ronem ve společenském obleku? Či krásná Hermiona s fialovým nádechem magie? A to jsme ještě neviděli fotky zevntiř, které jistě nebudou o nic horší. Vážně skvělé překvapení k dnešnímu večeru. Zvlášť pro ty, kteří patřili k tém exotům jako já a měli dnes školu...

Fotky pocházejí z webu SnitchSeeker.com

ROZBOR: Official trailer 'Harry Potter and the Deathly Hallows: Part One'

25. září 2010 v 19:00 | Ondra |  HP7 - Film 1.ČÁST
Takhle vyčerpávající rozbor jsme tu ještě neměli. Vážně nelžu, když říkám, že na něm pracuju od dnešního rána, prakticky až do teď. A to jsem skutečně téměř celý den strávil u notebooku, takže to nebyla sice práce nonstop v kuse, ale něco na ten způsob. A řeknu Vám, jsem vyčerpanej, jako kdybych dneska celej den lítal po Praze... Uff. Tohle už zase delší dobu nechci zažít :). Každopádně, rozbor je konečně hotový, je hodně podrobný, zabývá se dějem filmu, je naprosto těžce spoileroidní a má desítky fotek v plné velikosti, které jsou uložené na hostujícím webu... Rozbor jsme doplnili i o tři naše fotky, na kterých popisujeme postavy, kterých jsme si všimli. Jedná se o davové scény, konkrétně o svatbu a sedmero Potterů. Tu jste mohli najít s předstihem u nás na Facebooku, takže pokud nejste našimi fanoušky, můžete se na to s dalšími kouknout alespoň tady. Doufám, že se Vám to bude líbit, jinak se fakt budu proklínat za to, že jsem svůj celý den volna promrhal a zasvětil... tomuhle. Enjoy!

Následující text vyzrazuje všechny zápletky filmu!

REDUCTO.blog.cz
Takže začínáme. Film samotný začíná stejně jako trailer. Tedy na Ministerstvu kouzel, kde má před novináři proslov nový ministr kouzel Rufus Brousek. Toho ztvárnila známá britská legenda, herec Bill Nighy. Nový ministr nevidí vše tak růžově jako jeho předchůdce Popletal (který byl zbaven funkce), ale nechybí mu optimismus. Ve svém proslovu zdůrazňuje, že se právě teď nacházejí v těch nejtemnějších časech, které jejich svět ještě doposud nikdy nezažil. Režisér Yates si s celou scénou úžasně vyhrál, nechybí oslepující blesky fotografů, které tomu všemu dodávají pořádně hutnou atmosféru (pamatujete na začátek Prince?).'Harry Potter a Vězeň z Azkabanu' dnes večer na TV Nova

25. září 2010 v 18:00 | Ondra |  HP3 - Film
Pokud dneska neplánujete si vyrazit někam ven s přáteli, za zábavou nebo musíte být prostě doma nebo jste marod, máme pro Vás na dnešní večer hodně zajímavý program. Právě dnes večer TV Nova odvysílá třetí, podle spousty lidí nejlepší potterovku s názvem Harry Potter a Vězeň z Azkabanu od mexického režiséra Alfonsa Cuarona. Stačí jen dnes večer ve 20:00 zapnout Novu a zkrátit si tak čekání na druhou polovinu listopadu. A co je ještě lepší? Přesně za týden nás čeká televizní premiéra prvního kouzelnického počinu Davida Yatese, Harryho Pottera a Fénixova Řádu.

Vězeň z Azkabanu dnes ve 20:00 na TV Nova!

REDUCTO.blog.cz
Obrázek nalezen na Googlu.

Oficiálně: Hratelná demoverze videohry NEBUDE!

25. září 2010 v 9:06 | Ondra |  HP7 - Hra
Tak jako každá potterovka, i první část Relikvií Smrti bude mít svou videohru. Ta vyjde jen pár dní před filmovou premiérou, tedy někdy v druhé polovině listopadu. Moc rádi byste si hru za nemalé peníze pořídili nebo si ji přáli k Vánocům, jenže jste si nebyli jisti její kvalitou (kterou HP hry většinou postrádají) a tak jste si říkali, že se rozhodnete až po vyzkoušení hratelného dema? Tak to Vás hned zklamu, EA totiž oficiálně prohlásila, že demoverze pro videohru Harry Potter and the Deathly Hallows: Part One nebude. Důvod? Nechtějí se zdržovat od výroby další HP videohry, tedy Harry Potter and the Deathly Hallows: Part Two, na které se již pracuje a která vyjde příští rok v létě, opět společně s filmem. Může to znít jako výmluva, ale třeba tomu tak vážně není. Takže pokud budete váhat s koupí, nezbyde Vám nic jiného, než číst názory a recenze na herních webech nebo sledovat gameplay videa na YouTube. Jako bonus přinášíme novou fotku z videohry a také informaci, že v několika málo příštích dnech bychom se měli dočkat zbrusu nového traileru.
REDUCTO.blog.cz
Fotka pochází z webu Oclumencia

RELIKVIE SMRTI: Nové scany + info o soundtracku

25. září 2010 v 8:17 | Ondra |  HP7 - Film 1.ČÁST
V poslední době se toho děje tak moc, že sem nestíháme ani ty nejdůležitější zprávy dávat. Jako třeba teď. Na povrch se dostaly nové fotky, konkrétně scany bůh ví odkud, první informace o soundtracku a také fakt, že se JKRowling nechala ukecat a již příští týden, tedy 1.10.2010, navštíví světoznámou show The Oprah Winfrey Show. Jakmile bude video záznam dostupný, určitě ho u nás najdete. Co se týče soundtracku, tak ten k první části od Alexandre Desplata oficiálně vyjde tři dny před americkou premiérou, tedy 16.11.2010. Seznam skladeb ani obal ještě nejsou dostupné. Také bychom ještě rádi upozornili, že do konce měsíce by mělo dojít ke změně oficiálního webu, takže můžeme čekat nové promo fotky, snad i nějaké ty wallpapery a zřejmě i první opravdové ukázky z chystaného soundtracku. Tak teď už pojďme na ty scany...

24/09/2010 - I have seen your heart... And it is MINE!

24. září 2010 v 20:17 | Ondra
Jak jsme psali u nás na Facebooku, jsme skutečně rádi, že Vás všechny máme. Že nás čtete, že nás sledujete, že nás navštěvujete, že pro Vás nejsme jen blog, ale něco víc. Tohle všechno se spojilo s nadšením z úžasného, stále ještě čerstvého traileru, neuvěřitelně rychle se blížící premiérou a plánováním nového vzhledu stránky, který bude snad zase stát za to. Tedy podle plánů by měl. Ale kdo ví...:)

Hrozně moc bychom se chtěli pochlubit jedním úžasným rekordem, který ještě nestihl ani vychladnout. Včerejší den pro nás byl, co se návštěvnosti týče, absolutně nejlepším v naší existenční historii. Podle služby Google Analytics k nám včera zavítalo úžasných 356 návštěvníků a my vážně všem moc děkujeme. Za celou naší existenci sem už stihlo zavítat přes 83 000 lidí, což nás také velice těší. A náš profil na sociální síti Facebook? Práve dnes se přidal 150. fanoušek. Wow!

A aby toho nebylo málo, nejen čísla nám dělají radost, ale i Vy. A nemyslíme tím jen komentáře od Vás. Někteří z Vás nás hodně moc podporují svými vzkazy na výše zmiňovaném Facebook profilu (za což šíleně moc děkujeme, ty pomáhají vskutku nejvíc), ale jedna odvážlivkyně nám svou náklonost vyjádřila i přes e-mail reducto.blog@seznam.cz, na který nám může napsat úplně každý. Čtenářka Monika D. nám poslala tuhle krásnou fotku, která nám udělala obrovskou radost. Přece jen, tohle nám nechodí každý den. Takže moc děkujeme, vážně nás to moc potěšilo.
REDUCTO.blog.cz
A aby toho Facebooku nebylo pro dnešek málo, upozorňujeme Vás na novou inovaci tohoto webu. Systém nám konečně umožnil zavést tlačítko LÍBÍ SE MI i do naších končin. Tak snad se Vám občas něco zalíbí a ukážete to s pořádnou parádou okolnímu světu...:)

Do premiéry zbývá 55 dní!


OFFICIAL TRAILER Harry Potter and the Deathly Hallows: Part One

23. září 2010 v 6:14 | Ondra |  HP7 - Film 1.ČÁST
Říkáte si fanoušek Harryho Pottera? Tak až dneska nastane noc, koukejte vylítnout ven s pořádnou rachejtlí a zapalovačem a dokázat to celému světu! Dnešní den je pro všechny fandy vážně svátkem a velkou událostí a to se musí přece oslavit! Natolik očekávaná ukázka výhradně na první část epického finále celé série je konečně tady. A že Vás pohltí atmosféra, perfektně na Vás dýchne deprese, budete zahánět husinu a bradu sbírat někde na zemi... to je snad každému přece dávno jasné, ne? Protože tohle musí zapůsobit i na úplného ignoranta!

Studio WarnerBros. dnes zveřejnilo plnohodnotný trailer k filmu Harry Potter a Relikvie Smrti: První část a nejen média jej označují prozatím za nejlepší trailer tohoto roku. A není se co divit. Skvělá hudba, výborný střih, nepopsatelná atmosféra, ze které sálá deprese a úžasné záběry. U Warnerů trailery vždycky uměly, ale po neslaném - nemastném teaser traileru budete nadšeni. Rukopis režiséra Yatese je zase o něco čitelnější a celé Vám to bude připadat jako temnější, vážnější a dramatičtější Fénixův Řád. Čekají na Vás záběry ze svatby, z domu č.12 na Grimmauldově náměstí, z Malfoyovic sídla, ze scény se sedmero Pottery, prolomení Brumbálovy hrobky a šílené množství dalších úžasných věcí. Přitom ukázka se záběry velmi šetří, to nejlepší si nechává až do kina. Rozhodně si po jejím zhlédnutí nebudete připadat, že už jste celý snímek viděli. A to je co? No samozřejmě, že dobře! Ukázka bude v českém dabingu dostupná snad během příštího týdne! Rozbor o víkendu!

Oficiální trailer je skutečně bomba, však to můžete posoudit sami. Ale nemůžete udělat větší blbost, než se na něj koukat na YouTube... V tomto případě vážně všem doporučujeme stáhnutí! Je to zdarma, je to zcela legální a ten požitek - úplně něco jiného! Pokud nám tedy chcete udělat radost, stahujte. Není to absolutně nic složitého, je to úplně stejné, jako se stahováním jakékoliv mp3ky. A výsledek za to rozhodně stojí, sami budete hodně překvapeni (s porovnáním zážitku z YouTube).

P.S.: Velkolepější logo už snad vytvořit nešlo! Nadšeně tleskáme a ještě teď se z toho vzpamatováváme!

STÁHNĚTE si oficiální TRAILER přímo od nás!__REDUCTO PŘEKLAD__
Rufus Brousek: Tohle jsou temné časy, to nelze popřít.
Voldemort: Řekni, kde ho najdu.
Rufus Brousek: Náš svět ještě nikdy nebyl vystaven větší hrozbě, než jaké čelí teď.
Ollivander: Ale nemůžete bojovat v téhle válce sám, pane Pottere. Je tolik silný...
Snape: Pronikli jsme na Ministerstvo.
Pius Břichňáč: Pokud nic neskrýváte, nemáte se čeho obávat.
Harry: Čím déle tu zůstaneme, tím bude silnější!
Voldemort: To já musím být tím, kdo zabije Harryho Pottera.
Ron: Je na čase zmizet z ulic, někam do bezpečí.
Moody: Musíme se zamaskovat dřív, než někdo někoho zabije.
Fred/George (Harry): Takhle nebudou vědět, který Harry Potter je ten pravý.
Kingsley: Oni jsou na cestě... Přicházejí...
Lupin: Harry, běž!
Hagrid: Drž se, Harry!
Harry: Nikdo další nezemře. Ne kvůli mě.
Ron: Musíme něco udělat.
Harry: Myslíš si, že nevím, jaké to je?
Ron: To teda nevíš! Tvoji rodiče jsou mrtví! Ty nemáš rodinu!
Hermiona: Rone!
*LETOS NA PODZIM*
Ollivander: Jsou tři, pane Pottere.
*JEN JEDEN*
Voldemort: Řekni, kde ho najdu.
*MŮŽE ŽÍT*
Ollivander: Vážně nemáte žadnou šanci.
Xenofilius Láskorád: Mám je!
Harry: Pomozte mi.
Voldemort: Nahlédl jsem do tvého srdce. A patří mně.
*HARRY POTTER A RELIKVIE SMRTI: PRVNÍ ČÁST*
*PRVNÍ ČÁST VELKOLEPÉHO FINÁLE*
*18.LISTOPADU*
*V 3D, IMAX 3D A 2D KINECH*

RELIKVIE SMRTI: Příval nových fotek

22. září 2010 v 20:18 | Žanet |  HP7 - Film 1.ČÁST
Dnes se na internetu objevilo přes dvě desítky kvalitních fotografií z poslední a zřejmě nejvíce očekáváné potterovky. Některé jsou vskutku úchvatné, lehké zklamání u mě vyvolala jen jediná - tvůrci se rozhodli sochy dvou sedících kouzelníků na křesle z nahých mudlů s nápisem "V kouzlech je síla" přetvořit v pouhý kvádr.
Hodně očekáváme od scény "Sedm Potterů", která celá bude určitě velice vtipná (stačí se jen podívat na Danovy výrazy) a to ani nemluvím o zajímavé přeměně Harryho přátel. Velmi mě zaujala fotografie Voldemorta a Brumbála, pamatujete se na knižní popisy Voldemortova mrtvolně bledého obličeje? Tady oproti bradavickému řediteli rozhodně bledě nevypadá, spíš víc než kdy předtím připomíná hada. Za zmínku také stojí "akční" fotografie Xenofilia Láskoráda a letících smrtijedů, ale už dost řečí a pusťte se do prohlížení :).


PREMIÉRA: 'Fénixův Řád' v sobotu 2.10. na TV Nova!

21. září 2010 v 20:35 | Ondra
Konečně se všichni čeští fanoušci dočkali. TV Nova měla původně pátou potterovku odvysílat již letos na jaře, ovšem z taktických důvodů filmovou premiéru přesunula na silnější a frekventovanější podzimní období. A již příští sobotu se dočkáme. Dne 2.10.2010 ve 20:00 TV Nova v české premiéře odvysílá film Harry Potter a Fénixův Řád. Ten jste v televizi (pokud nepočítáme kanál HBO) ještě vidět nemohli. Po tahanicích s TV Prima si práva na potterovky urvala opět TV Nova, která reprízově odvysílá již tuto sobotu, tedy 25.9.2010 ve 20:00 i třetí díl, Harry Potter a Vězeň z Azkabanu. Se sledovaností by na tom Fénixův Řád nemusel být vůbec špatně, jelikož v té době na ČT1 poběží pořad Manéž Bolka Polívky a na TV Prima film Tajemný let. Tak doufejme, že Harry v Česku zaboduje!Vyhlášení rychlosoutěže o plakát

18. září 2010 v 14:02 | Žanet |  SOUTĚŽE
Správná odpověď na nši otázku, o oči jakých dvou postav se jedná, byla Marge a Vernon Dursleyovi. Výhercem s nejrychlejší správnou odpovědí se stala Barbora S. Gratulujeme! :)

INFO: Traileru se v České republice dočkáme ve čtvrtečních ranních hodinách

18. září 2010 v 10:15 | Ondra |  HP7 - Film 1.ČÁST
Studio WarnerBros. vydalo již i tiskovou zprávu k chystanému traileru výhradně k první části Relikvií Smrti, který bude dlouhý přibližně 135 sekund. Tudíž víme i oficiální čas, kdy bude ukázka vpuštěna na internet. Dočkáme se jí 22.9.2010 v 6pm PST (9pm EST; 2am GMT) a to pro nás znamená jediné. My, střední evropané, se ukázky dočkáme následující den, tedy ve čtvrtek 23.9.2010 v ranních hodinách. Jelikož každé časové pásmo tvrdí něco jiného, trailer očekávajte buď ve 2:00, 3:00 nebo 4:00 hodiny ráno. Co z toho tedy vyplývá? Že až ráno vstanete a budete se chystat do školy nebo do práce, nastartujte počítač a je to. Ukázka už dávno bude dostupná...

Ještě bychom rádi upozornili, že byla stanovena slavnostní premiéra v Londýně na 11.11.2010 a v New Yorku na 15.11.2010. Obou premiér se zúčastní téměř všichni herci a tvůrci. S datumem klasické premiéry ještě manipulováno nebylo, ale pro Anglii se to dá čekat. Na internet se ještě dostaly dvě nové fotky z filmu, která sice nejsou zrovna v té nejlepší kvalitě, ale za pohled rozhodně stojí.

A pro úplně doplnění všech informací ještě dodáme výrok herce Nicka Morana, který si zahrál jednoho hlavního lapače. Ten totiž prozradil, že některé jeho scény musel nechat režisér David Yates z finální verze filmu vystřihnout. Proč? Prý byly velmi podobné těm z filmů SAW...

REDUCTO.blog.cz

FOTKY: Oficiální kalendář na rok 2011

18. září 2010 v 9:47 | Ondra |  HP7 - Ostatní
Tak jako každý rok, i letos vyjde řada kalendářů s Harry Potterem, aby nám zpříjemňovali nadcházejících 12 měsíců. Nyní se ale můžeme kouknout pod pokličku toho nejhlavnějšího kalendáře, který s HP tématikou bude během pár dní vydán. Jedná se o klasický, čtvercový, nástěnný kalendář na rok 2011, ovšem v jednom směru se ode všech docela dost liší. Všechny kalendáře využívají horní část pro nějaký obrázek a druhou polovinu prostoru zabírá tabulka s přehledem dní daného měsíce. Tvůrci tohoto kalendáře se ale rozhodli jít jinou, vlastní cestou a obrázek tak máme přes celou délku a políčka s dny velmi vkusně a povedeně po straně.

Kalendář nás celkem nadchnul, je vážně povedený, ale výsledný dojem hodně kazí kýčovité promo fotky postav, tedy Draco Malfoy na březen, Batylda na duben ještě tak nějak ujde,  ale největší pohromou je Bellatrix na červenec. A už vůbec nechápeme, proč to celé ještě tak shodili tím nejkýčovitějším pozadím (u Draca světle modrá, u Bellatrix fialová). A ještě něčeho jsme si všimli. Nevíme, zda v takovém provedení bude celý kalendář, ale hned lednová část není fotografie, ale malba! Takhle se to nezdá, ale pokud si fotku zvětšíte, hned sami uvidíte. Právě tento kalendář pravděpodobně vyjde v ČR. Jakmile bude někde k objednání, upozorníme Vás (pravděpodobně to bude ještě do konce tohoto měsíce).

V celém článku najdete v trošku větším provedení většinu zbylých fotek z kalendáře a ještě obálku nového kalendáře a novou fotku Hermiony ze svého pokoje, která pochází právě z něj. Tento kalendář ovšem v ČR k dostání nebude. V celém článku Vám také přes jiný web přinášíme fotku zadní strany kalendáře v té nejvyšší možné kvalitě, abyste se i Vy mohli pořádně kouknout (všimněte si v květnu Snapea, toho v dolní části!). A aby toho nebylo málo, ještě pro Vás máme video, kde je zachyceno nejnovější samolepkové album, které ještě není nikde k dostání. Koukněte se na něj TADY!
REDUCTO.blog.cz

OFICIÁLNĚ: Trailer k první části 'Relikvií Smrti' bude zveřejněn 22.9.2010!

17. září 2010 v 18:30 | Ondra |  HP7 - Film 1.ČÁST
Tak už je to tady a oficiálně. O tom, že se traileru dočkáme již tento měsíc, jsme Vás informovali před mnoha týdny a skutečně jsme měli pravdu. Nyní ale díky francouzské pobočce studia WarnerBros. víme, že se 2 minuty a 15 sekund dlouhého ukázky dočkáme ve středu 22.9.2010, tedy již příští týden! Je ale dost možné, že my trailer spatříme až ve čtvrtečních ranních hodinách díky posunu času. Díky svým zdrojům naopak zase víme, že v ukázce budou výhradně použity záběry pouze z první části a také jsme byli ujištěni, že je to prý pořádný nářez. Do konce tohoto týdne by měly být ukončeny práce na českém dabingu, v kinech se prý česky mluvící ukázky dočkáme na přelomu září a října. Jakmile zjistíme něco nového, neprodleně Vás o tom budeme informovat. Tak co? Těšíte se? Už ani ne týden!!
REDUCTO.blog.cz

Vrátí se skladatel John Williams pro poslední HP film?

14. září 2010 v 17:51 | Ondra |  HP7 - Film 2.ČÁST
John Williams je velmi významný skladatel, který složil hudbu k těm nejlepším a nejúspěšnějším filmům (např. Indiana Jones nebo Star Wars), tedy i k Harrymu Potterovi. Konkrétně k první třem filmům, se čtvrtým přišla změna. Režisér Newell si vybral Patricka Doyla a Yates pro své další filmy Nicholase Hoopera. O Williamsovi se šušká už od doby, kdy HP sérii opustil. Návrat se nekonal ale ani před několika měsíci, kdy byl oficiálně jako skladatel pro první část Relikvií Alexandre Desplat. A nyní zbývá už absolutně poslední film. Vrátí se tak Williams, který stvořil nezapomenutelnou a nezaměnitelnou HP melodii, pro poslední film a splní tak sen všem fanouškům a nejen jim? Podle jedné brazilské fan stránky ano. Tvrdí, že jim to potvrdila brazilská pobočka studia WarnerBros. Žádného oficiálního stanoviska a ani žádné jiné zprávy jsme se doposud nedočkali. Nic oficiálního tedy zatím není, tohle všechno je jedna velká šeptanda, ale od zběsilých přání a teorií jsme alespoň pokročili k opravdové naději. Tak co? Vyjde to? My doufáme, že ano!

REDUCTO.blog.cz
Fotka nalezena na Googlu.

EXKLUZIVNĚ: DVD a Blu-Ray 'Twilight Saga: Zatmění'

14. září 2010 v 16:12 | Ondra |  The Twilight Saga
Třetí díl úspěšné vampýrské tetralogie nazvané Twilight Saga vkročil do kin poslední červnový den a dnes, tedy v polovině září, se nám představuje na DVD a Blu-Ray. V Evropě jako takové vyjde film na obou nosičích 6.12.2010 a už teď je jasné, že se dočkáme několika povedených verzí. Nejlepší volbou bude samozřejmě film na Blu-Ray disku, kde si film užijeme v té nejlepší kvalitě a s nejvíce bonusy, ale ani DVDčkáři neostrouhali, ač je tomu poslední dobou hodně velkým zvykem. Film totiž vyjde jak v obyčejné 1DVD, tak i v bonusy nabyté 2DVD edici! A pokud nemáte doma ještě žádný film, chystá se na Vás kolekce všech tří filmů (ovšem bez bonusů) ve speciálním balení.

Teď je ale otázkou, čeho všeho a hlavně KDY se dočkáme i u nás. Snad všichni si pamatují na problémy s Novým Měsícem - film u nás (oproti zbytku světa) vyšel s ohromným spožděním, zpočátku se uvažovalo, že film vyjde rovnou jako příbal k novinám z trafiky, nakonec jsme měli dostat jen obyčejnou edici, ale na poslední chvíli vydavatel zazářil a vydal i 2DVD a BD edici (ovšem i po vydání následovaly velké problémy - vydavatel neodhadl sílu trhu a disky se tak musely narychlo dolisovávat a naštvaných zákazníku přibývalo...). Čeká nás něco podobného i teď?

Bylo by velkým zázrakem, kdybychom se Zatmění do Vánoc dočkali i my. Toto vydavatelství má totiž podle našeho zdroje oblibu ve vydávání DVD s několika měsíčním spožděním, než v jiných státech. Přitom na Vánoce by zrovna na tomto filmu trhnul balík. Tak uvidíme, jak se nakonec rozhodnou. Každopádně, českou verzi budeme řešit jindy. Co se týká bonusů, tak 2DVD i BD edice budou obsahovat dva audiokomentáře (jeden s Kristen Stewart a Robertem Pattinsonem, druhý se Stephenie Meyer a producentem Wyckem Godfreyem), vynechané a prodloužené scény s komentářem režiséra Sladea, šesti dílný dokument o natáčení, fotogalerii a videoklipy od Muse a Metric.

Obaly budou opět velmi rozdílné, to už je u Twilight Sagy dávno zvykem. První dva obaly jsou pro Anglii, zbylý pro USA a právě ten s největší pravděpodobností převezmeme i my. Co na ně říkáte? Která verze se Vám líbí více?

REDUCTO.blog.cz

Koupíte si originální DVD nebo Blu-Ray 'Zatmění'?


S Harrym Potterem naposledy

13. září 2010 v 10:00 | Žanet |  HP7 - Film 1.ČÁST
Přeloženo z časopisu Empire. Nedá se mluvit o doslovném překladu, protože některé krátké části jsme přeložili volně nebo záměrně vynechali, příliš se nám nezamlouval například zvláštní popis Daniela Radcliffa.
Daniel Radcliffe je hvězdou známou po celém světě, mladým mužem, který je po zbytek života finančně zajištěný, i když se rozhodne už nikdy nepracovat.
Na jedné zdi v jeho šatně je zvláštní, mnohobarevná sbírka otisků rukou, kreseb a naškrábaných jmen, zarámovaná na místě, kde by jste nejspíš čekali umění odpovídající jeho platu nebo alespoň plakáty, na kterých by byl on. "Tenhle rok nápadem k mým narozeninám," vysvětluje, "bylo získat hodně lidí ze štábu a herců k tomu, aby přispěli nějakým uměním a mělo to být mistrovské dílo! Nejsem si jistý, jestli je, ale hrozně se mi to líbí, protože každého z nich znám."

Harry Potter a fenomén jménem 3D - ANO nebo NE?

12. září 2010 v 15:53 | Ondra |  HP7 - Film 1.ČÁST
Jak jednou napsal jeden nejmenovaný filmový web, 'v dnešní době se tleská filmům, které jsou dvourozměrné'. A tak tomu skutečně je. Cožpak vy nejste už přejedení třetím rozměrem? Všude se o tom mluví, není kino, které by zrovna nemělo v programu něco ve 3D a každou chvíli se zveřejňují oznámení, že na tenhle a tamten biják budou taky potřeba brýle. Je to fajn osvěžení, proti 3D filmům nic nemáme, ale když je ve třetím rozměru úplně zbytečně každá druhá prkotina (Let's Dance, Souboj Titánů a další)? A jak sami už hodně dlouho víte, ve 3D budou i zbylí dva Harry Potterové.

A na tohle máme nestraný názor. Kdo by si nepřál vidět alespoň jeden díl Harryho ve třetí dimenzi? Nikdy jste o tom nesnili? Nikdy Vás to nenapadlo? Pravděpodobně ano, ale v době, kdy 3D ještě nebylo v módě a nevyužíval tuto technologii každý. Kdyby byl (celý) ve 3D například Princ Dvojí Krve, byla by to hotová senzace, protože v té době ještě nebyl takový rozsah, ale dnes? Dnes spíše každý tyto filmy odsuzuje, protože je to uděláno na popud větších výdělků a protože na nálepku '3D' každý velmi dobře slyší (hlavně sváteční diváci). Nenapomáha tomu ani fakt, že se jedná o konverzi v postprodukci, tudíž to nebude tolik kvalitní, jako kdyby to bylo natáčené přímo na 3D kameru. Zas tak moc Vás to ale do očí bít nebude, protože na dodělání třetího rozměru měli tvůrci neskutečně mooooc času.

Takže 3D ano nebo ne? To je přece jen na Vás, ale my jsme rozhodně pro, protože vidět zrovna Harryho ve 3Dčku musí být zážitek. Ale pod podmínkou, že 3D bude kvalitní, příjemné a nebude nám nic vnucovat, tedy něco jako Avatar, který šel spíše do hloubky a iluze třetí dimenze byla dokonalá. A vypadalo to, že v podobných šlápějích půjde i Harry, konec konců, prohlašoval to i samotný producent David Heyman, ale přijde první TV spot a vše je v háji.

Během třiceti sekund jsme zaznamenali rovnou tři laciné 3D triky, které jsou ve filmu pouze na efekt, tudíž abyste z té dražší vstupenky vůbec něco měli. Přitom jsme doufali, že přesně tohohle se Harry vyvaruje, ale ne. Postavy Vás budou žrát, padat na Vás, kouzlit centimetr před Vaším obličejem a kdo ví, co ještě. Jásáte? Jasně, v tom kině to bude asi fajn, ale představte si ten film pak na DVDčku doma v televizi. Bude se Vám líbit, jak Vás 3D prvky budou napadat ze všech stran a Vy jen budete znuděně koukat? Neustále Vám v hlavě bude šrotovat, že Vám něco chybí. Něco jako cukr v čaji nebo sůl v jídle. Ano, 3D brýle...

Možná namítnete, že se nejedná o 3D prvky, protože podobných jevů v HP filmech bylo už dost. Třeba ten had v Tajemné Komnatě v soubojnickém klubu. Jenže to ještě potterovky byly takové dětské, plné efektů atd. Ale je nutné si uvědomit, že od nástupu režiséra Davida Yatese byl v HP filmech kladen důraz na realitu a ničím se moc extrémně neplýtvalo. A najednou vidíte tohle. To není Yatesův styl, to je 3D atrakce. Podívejte se sami na tři následující fotky z TV spotu. Hned na začátku nás spolkne Nagini, pak nám vypíchne oči prašný Brumbál a nakonec pár milimetrů od kamery bude Bellatrix házet bičem. Zbytek je tak nějak na hraně únosnosti (vlétnutí do Harryho oka, létající Smrtijedi, priori-incantatem), ale tohle? :(
REDUCTO.blog.cz
REDUCTO.blog.cz
REDUCTO.blog.cz
Jak říkám, na 3D verzi stejně půjdeme, protože to bude prostě jedinečný zážitek. Ale prznit kvůli tomu celý film? V kině budete úplně odvázaní (teda, jestli ta 3D konverze bude slušná), ale doma v obýváku Vám bude do breku. Takže až půjdete do kina, jděte asi raději na to 3Dčko, jinak si budete nešťastně ťukat na čelo už v kině. Tak doufejme, že tam toho moc nebude...

Jaký máte na tohle názor Vy?