´

Říjen 2010

Nová struktura webu, Halloween napříč sérií + SOUTĚŽ o plakáty k 'Relikviím Smrti'

31. října 2010 v 18:13 | Žanet & Ondra |  SOUTĚŽE
Dnes je poslední říjnový den, ale tentokrát není vyjimečný jen slavným svátkem Halloween, který určitě netřeba představovat, ale také faktem, že již zítra nastane jedenáctý měsíc v roce, tedy listopad. A co že se to děje v listopadu? 18.11. vtrhne do kin jeden z nejočekávanějších filmů tohoto roku, Harry Potter a Relikvie Smrti: První část! A proto jsme se rozhodli pro novou strukturu webu, kterou Vám chceme zpříjemnit (nejen) čekání na první část velkolepého finále. Uznáváme, může to být nejspíše šok, přece jen, všechno je větší, doufáme, že i přehlednější a má to velký nádech opravdové webové stránky, ale to byl přesný cíl a my doufáme, že to byl šok jedině příjemný.

Jak už jsme zmínili, dnes je poslední říjnový den a tím pádem i Halloween, ale letos nám ignoraci tohoto svátku, prosím, odpusťte. Sice jsme měli v plánu halloweenský design a skvělou soutěž o dýňové ceny, ale nakonec jsme si uvědomili, že bychom se jen a jen opakovali, takže jsme se rozhodli Vám to vykompenzovat spuštěním nové verze našeho webu. Ale jelikož máme Halloween šíleně rádi a doma si ho budeme každý po svém tak nějak oslavovat, přinášíme Vám alespoň stručný přehled tohoto atmosférického svátku napříc knižní sérii Harryho Pottera.

V první knize byl právě na Halloween vypuštěn troll ze sklepení. Ve druhé se v tento svátek konala oslava Skoro bezhlavého Nicka (který zemřel 31.10.1492), objevil se krvavý nápis na zdi, byla zkameněna kočka pana Filche a otevřela se samotná tajemná komnata. Ve třetím díle pronikl v tento den Sirius Black do Bradavic a vystrašil tak Buclatou dámu. Ve čtyřce byli v tento den vybráni šampioni do kouzelnického turnaje, mezi nimi i Harry. V pátém díle není o Halloweenu ani zmínka, v šestém se den před tímto svátkem stane incident se zakletím Kattie Bellové. A v sedmé knize jsme se dozvěděli, že Voldemort zabil Harryho rodiče právě 31.10.1981, tedy na Halloween...

A jelikož do premiéry nové potterovky zbývá pouze neuvěřitelných 18 dní (!), je Halloween a po nějaké té době vypadáme zase o něco jinak (a snad i o něco lépe), rozhodli jsme se, že v dnešní den pro Vás uspořádáme bezvadnou soutěž o ještě bezvadnější ceny. Dáváme Vám totiž možnost vyhrát tři skvělé plakáty právě k první části Relikvií Smrti, které nám věnovala společnost WarnerBrothers! Stačí, když kliknete na TENTO ODKAZ a vytvoříte 'WANTED' plakát se svou fotkou. Jak moc budete na fotce vidět, jak (ne)vážně se budete tvářit, to vše je nám jedno, ale musíte tam být skutečně Vy a jako jméno uvedete na plakát svou přezdívku.  Na blogu zveřejníme výtvory pouze výherců, ten nejlepší z nich získá plakát obrovských rozměrů, zbylí dva o něco menší.

Takže pokud chcete mít trio běžící lesem, které nás, jak je vidět, také velmi inspirovalo, na zdi Vašeho pokoje, není nic jednodušího než jít něco vytvořit přes výše uvedený odkaz a poslat to společně s Vaším skutečným jménem na náš mail reducto.blog@seznam.cz. Také si pročtěte TATO pravidla a do mailu napište, že s nimi souhlasíte. Soutěž trvá od 31.10.2010 do 5.11.2010. Výhry budou zaslány poštou v obálce na naše vlastní náklady. Happy Halloween!

REDUCTO.blog.cz

VIDEA: Mysterious 'Harry Potter' Horcruxes + Look At the Story

30. října 2010 v 22:32 | Ondra |  HP7 - Film 1.ČÁST
[UPDATE 31.10.2010; 8:00] Objevilo se nové, čtyřminutové video, které se zabývá samotným příběhem filmu a rovněž také obsahuje spoustu nových scén. Přeji příjemné pokoukání, každopádně já už to neriskuju...:)

Je tu nové video a zaručeně nejnadupanější video! Jeho sledování pečlivě zvažte, protože během tří minut uvidíte strašnou spoustu nových scén, které dosud nikde nebyly zveřejněny. Video se zabývá viteály a kromě nových záběrů uslyšíte mluvit i herce a tvůrce, krásně si zrekapitulujete, které už jsou zničeny a nejen to. Video nešetří se záběry, kde trio diskutuje právě o hledání dalších viteálů a o medailonku samotném, dokonce uvidíte i scénu, kde se každý z nich snaží pravý viteál zničit dle svých vlastních schopností, ale pochopitelně to k ničemu není (mimochodem, Harry použil i kouzlo REDUCTO, chytrý to chlapec). A samozřejmě, uvidíte také Kráturu...OFICIÁLNÍ WEB první části 'Relikvií Smrti' v novém kabátu!

30. října 2010 v 16:59 | Ondra |  HP7 - Film 1.ČÁST
Do premiéry zbývá necelých 20 dní a právě to tvůrce přimělo k tomu, aby konečně spustili finální strukturu oficiálního webu, jenž propaguje dlouho očekávaný snímek Harry Potter a Relikvie Smrti: První část. A co všechno na vynoveném webu najdeme? Samozřejmě Vás čeká popis, o čem film vlastně je, brzy také přibydou informace o hercích a tvůrcích. Nahlédnete také do galerie, kde se nachází snad vše z hlavního traileru k filmu. V sekci videa Vás čeká teaser trailer k oběma částem a hlavní trailer pouze k první části, posvítíte si také na soundtrack (kde ovšem hrají skladby ze šestého filmu, tato chyba bude jistě brzy odstraněna) a samozřejmě si také budete moci stáhnout skvělé tapety na plochu, ikonky, plakáty a spořič obrazovky. A to vše za doprovodu charakterových plakátů. Dále web nabízí spoustu odkázů, např. na oficiální e-shop, na web videohry, newsletter, Facebook atd...

OFICIÁLNÍ WEBOVÁ STRÁNKA PRVNÍ FILMOVÉ ČÁSTI

Ale víte, co je nejhlavnější?! Když přejdete z jedné sekce do druhé, nahraje se několika sekundové video, které prezentuje různé části z filmu! Nejedná se o žádný zbrklý sestřih jako z traileru nebo z TV spotu, ale o kus opravdové scény z filmu!! Vlastně to jsou takové momentky, ale většina dosud nebyla nikde k vidění. Co tedy uvidíte? Skvělý záběr ze scény se sedmero Pottery, kde Harry sleduje letícího a naprosto fenomenálního Pošuka Moodyho, Smrtijedy útočící na domov pana Láskoráda + přemisťující se trio, trio na Ministerstvu kouzel utíkající před mozkomory, Hagrida zkoušejícího svůj vylepšovák na motorce ve scéně se sedmero Pottery, zpomalenou Bellatrix házející dýku v Malfoyovic sídle, medailonek vyvolávající Voldemortovo vidění, trio prchající před lapky v lese, Hagrida s Harrym na motorce v tunelu, Voldemorta testujícího Bezovou hůlku, Harryho prchajícího z Ministerstva, přemisťující se Dobby s Lenkou a panem Ollivanderem z Malfoyovic sídla a Naginiho scénu v Malfoyovic sídle. Wow!

Rozhodně mě nejvíce zaujala scéna s Moodym, útěk před mozkomory na Ministerstvu, Bellatrix vrhající dýku a Harry prchající z Ministerstva kouzel - ta část, kdy ty plakáty s jeho podobiznou se všude rozletí a připlácnou se na to sklo, je vážně úžasná! :) Co na to říkáte Vy?

OFICIÁLNĚ: Alexandre Desplat požádán o složení hudby ke druhé části 'Relikvií Smrti'!

29. října 2010 v 17:03 | Ondra |  HP7 - Film 2.ČÁST
Víte, co dokáže zkazit náladu? Zpráva, že režisér David Yates požádal francouzského skladatele Alexandre Desplata, jenž před pár dny dokončil své práce na první části Relikvií Smrti, aby vytvořil hudbu i pro film Harry Potter a Relikvie Smrti: Druhá část, tedy pro úplný závěr série. Většina fanoušků přitom do poslední chvíle doufala, že se této práce ujme proslulý skladatel John Williams, jenž celou sérii i nakopl (složil hudbu pro první tři díly).

Alexandre Desplat se k nabídce zatím nevyjádřil, prý váhá. A za sebe Vám mohu říci, že určitě řekne ano. Vždyť si v nedávno zveřejněném videu tolik liboval, navíc mu nejočekávanější film příštího roku udělá jméno a otevře nové možnosti a příležitosti. Snad jen blázen by tuto nabídku odmítl. Jenže v čem je problém? Desplat neumí (rozhodně nemá takové zkušenosti) skládat hudbu pro akční pasáže a dá se říci, že celá druhá část je jedna velká akční scéna. Jeho hudba je pěkná, o tom žádná, je celkem dost atmosférická, ale není moc zapamatovatelná a po chváli vyznívá jaksi do prázdna. A hlavně, všichni přece očekávali fenomenální návrat krále vážné hudby...

Jak se na tohle díváte Vy? Jste rádi nebo stejně rozladění jako my? Desplatova hudba je OK, ale je vhodná pro absolutní závěr série? Pro úplně poslední tečku? Zahraniční fanoušci mají jasno, k této zprávě se staví s celkem ostrým postojem. Dokonce i tvrdí, že by byli raději, kdyby hudbu složil Nicholas Hooper (HP5, HP6)... Mimochodem, absolutně celý soundtrack od Desplata k první části si můžete poslechnout na této stránce.

REDUCTO.blog.cz
Obrázek pochází z webu Oclumencia

VIDEO: Alexandre Desplat a producenti představují soundtrack k první části 'Relikvií'

28. října 2010 v 17:04 | Ondra |  HP7 - Film 1.ČÁST
O soundtracku k první části Relikvií Smrti, jednoho z nejočekávanějších filmů tohoto roku, se v poslední době píše a mluví celkem dost. Nejprve jsme zhlédli oficiální obal, poté si představili názvy všech 26 skladeb a pak konečně došlo na hudební ukázky ke všem výtvorům francouzského skladatele Alexandre Desplata pro nejnovější HP film. A dnes? Dnes tu máme video, na kterém je zachyceno nahrávání jedné ze skladeb Desplatovým orchestrem a rozhovory s producenty i skladatelem samotným.

Nemohu si pomoci, ale při poslechu se mi vybavuje atmosférická filmografie režiséra Tima Burtona... Je to zvláštní, ale skutečně tomu tak je. A to je v mých očích jedině dobře. Tak uvidíme, jak to nakonec dopadne, každopádně nezapomeňte na fakt, že na samotný poslech se skladby nikdy moc extra nelíbí, ale jakmile uvidíte film, vždy stoupnou v ceně...;)


VIDEO: Slovenský trailer k první části 'Relikvií Smrti'

28. října 2010 v 15:23 | Ondra |  HP7 - Film 1.ČÁST
I Slovensko se dočkalo traileru k první části Relikvií Smrti ve svém mateřském jazyce. A výsledek? Rozhodně jim máme co závidět. Výběr dabérů sice není moc pestrý a všechny mužské hlasy si jsou vesměs velice podobné, ale hlavní je, že Slováci dokázali ukázku nadabovat procítěně a nezničili tak to, co bylo na originálu jedinečný a svý, takže nějaký podobný hlasy vem čert. Když si vzpomenu na nás český trailer, tak je mi vážně do pláče. Pamatujete třeba na ten konec, kdy Voldemort pronese svou oblíbenou hlášku? Tady to zní stejně vážně a smyslně jako v originále, zatímco v češtině to byl vrchol trapnosti. A takových momentů tam je spousta. Konec konců, posuďte sami... V kinech od 18.11., rezervace vstupenek v multikinech Cinestar již během příštího týdne!


BEHIND THE SCENES: Epic Finale

26. října 2010 v 17:04 | Ondra |  HP7 - Film 1.ČÁST
Jak jsme Vás dříve informovali na našem Facebooku, začátkem tohoto týdne se mělo objevit nové video propagující první část Relikvií Smrti a dnes se tomu tak skutečně stalo. A co je ještě lepší, obsahuje minimum nových záběrů a přesto je to ohromná bomba! Po shlédnutí tohoto videa do premiéry zkrátka nevydržíte, protože Vaše natěšenost stoupne na takový level, až se Vám samotným zamotá hlava.

Jedná se pohled za kulisy v trailerovém stylu, takže uslyšíme (i uvidíme) mluvit režiséra Davida Yatese, producenty Davida Heymana a Davida Barrona a ústřední herce, tedy Daniela Radcliffea, Ruperta Grinta a Emmu Watson. Hned na začátku nás čeká efektivní a ohromně atmosférický průlet předešlými šesti filmy, který nenechá kámen na kameni. Neustále ve Vás bude hrkat, že už se vážně blížíme do finále, jak nehorázně natěšení jste, a prostě budete zírat, že jste už viděli šest filmů a ani si to pořádně neuvědomili. Video si užijte, rozhodně se na něj koukněte, obsahuje vážně minimum nových záběrů a co hlavně? Těšte se na 18.11.2010!! :)


__REDUCTO PŘEKLAD__
Hagrid: Nikdy jsi neudělal něco divnýho?
Co sis nedokázal vysvětlit? Jsi čaroděj, Harry!
Harry: Cože jsem?
Harry: Vážený pane Pottere, s radostí Vám oznamujeme,
že jste byl přijat do školy čar a kouzel v Bradavicích.
Dobby: Budou se dít strašné věci.
*VŠECHNO TO ZAČALO PŘED DESETI LETY*
Arthur Weasley: Sirius Black utekl z vězení v Azkabanu.
Harry: Zradil jste mé rodiče. To kvůli Vám jsou mrtví! Byl to jejich přítel!
*A STAL SE Z TOHO CELOSVĚTOVÝ FENOMÉN*
Umbridgeová: Já už si zjednám pořádek!
Voldemort: Věci se změnili.
Harry: Jestliže Voldemort buduje armádu, pak chci bojovat. Podívejte se na mě!
Sirius Black: Teď už je to na Vás.
*FILMOVÁ SÉRIE JEDNÉ GENERACE*
Brumbál: Opět po tobě musím žádat mnohé, Harry.
Harry: Braň se, ty zbabělče, braň se!
*SPĚJE DO SVÉHO FINÁLE*
Harry: Expecto Patronum!

David Yates: Myslím si, že tou nejvíce fascinující věcí na první části je fakt,
že už nejsme v Bradavicích. Najednou je vyvedete na cestu a oni se v tomhle
ohromném světě cítí hodně malí. A ten svět je velmi skutečný a velmi nebezpečný.
Kingsley: Oni přicházejí...
Brousek: Tohle jsou temné časy, to nelze popřít.
Voldemort: Harry!
David Barron: Harry, Ron a Hermiona jsou přinuceni
dát se na útěk. Pro všechny tři je to obrovská cesta.
Ollivander: Nemůžete bojovat v téhle válce sám, pane Pottere.
Daniel Radcliffe: Důvod, proč jsou tady, proč jsou na této výpravě, je větší,
než kdokoliv z nich, dokonce větší, než oni tři dohromady. V sázce jsou
mnohem důležitější věci, než jsou jejich vlastní životy.
Harry: Čím déle tu zůstaneme, tím bude silnější.
Rupert Grint: Jsme na útěku a stát se může cokoliv.
Každou chvíli nás mohou napadnout. Nikde není bezpečno.
Emma Watson: A proto je to velmi vzrušující.
David Heyman: Musí zničit Voldemorta, aby zachovali a zachránili kouzelnický svět.
Harry: Už nikdo další nezemře. Ne kvůli mě.
Emma Watson: Žádné další potterovky nebudou, až promítat tyto filmy.
Je hodně cítit, že na natáčení do toho každý dává všechno.
Harry: Pomozte mi.

RELIKVIE SMRTI: Hudební ukázky ze soundtracku!

26. října 2010 v 16:18 | Ondra |  HP7 - Film 1.ČÁST
Konečně jsme se dočkali a zvukové ukázky ze soundtracku k filmu Harry Potter a Relikvie Smrti: První část jsou dostupné! No, abych byl přesnější, ukázky ze samotného filmu! Máme tak konečně šanci se na vlastní uši přesvědčit, co nás čeká v samotném filmu, jakou práci skladatel Alexandre Desplat odvedl. A pocity? Rozpačité, zvláštní. Jasně, jsou to jen ukázky a podle těch hodnotit nelze, ale vážně, tohle je takové... jiné. A to je možná dobře, protože opustíme prostory Bradavic a vydáme se na vlastní pěst na neznámá místa, ale takové to hravé kouzlo, které doprovázelo celou sérii je ztraceno.

Ze 26 skladeb mě jich zaujalo strašně málo, dokázal bych je spočítat na prstech jedné ruky a to rozhodně nevěstí nic dobrého. Žádná úderná, zapamatovatelná melodie. A to je po dokonalém výkonu Nicholase Hoopera (HP5, HP6) docela dost mazec. Nejvíce mě zaujala hned první skladba Obliviate, pak trochu Dobby, Ron Leaves a Rescuing Hermione. Co k tomu dodat? Snad, že v samotném filmu zapadne vše na správné místo a soundtrack nebude filmu trhat body ani dělat ostudu. Jinak by si to u Warnerů někdo dost slušně odskákal...

♪ HUDEBNÍ UKÁZKY ZE SOUNDTRACKU ♪

REDUCTO.blog.cz

Aktualizace: SOUTĚŽ o přívěsek profesora Snapea

25. října 2010 v 21:27 | Žanet |  SOUTĚŽE
Změnili jsme zadání naší soutěže a termín, do které se mají soutěžní odpovědi posílat, neváhejte proto a zúčastněte se! :)

Opět je tu jedna z našich nepravidelných soutěží, tentokrát o unikátního malého profesora lektvarů na mobil nebo na klíče. Figurka je z tvrdé polymerové hmoty, připevněna na šňůrku na mobil, popř. se dá přidělat na kroužek od klíčů.
Aby jste ji získali, stačí pouze zodpovědět soutěžní otázku: "Jaký předmět si profesor lektvarů vždy přál vyučovat?" a mít štěstí při losování. Své odpovědi zasílejte na reducto.blog@seznam.cz do 2. listopadu 2010.
(A abychom se co nejvíce přiblížili představě J. K. Rowlingové, má náš Snape i mastné vlasy ↓ nejedná se o opravdovou mastnotu, pouze lesklý lak :D.)

RELIKVIE SMRTI: Oficiální seznam skladeb ze soundtracku

25. října 2010 v 15:34 | Ondra |  HP7 - Film 1.ČÁST
Nedávno jsme Vám přinesli oficiální obal, dnes už pro Vás konečně máme i seznam všech skladeb, které se na CDčku, ale hlavně i v samotném filmu, objeví. Zatím stále bohužel nemůžeme slyšet ani tón, ale řekl bych, že zvukové ukázky přijdou brzy. A co lze z názvů vyčíst? Mnohé. Například to, že samotný film začne nejspíše scénou v domě Hermioniných rodičů, kde oběma pozmění paměť, poté bude následovat scéna v Malfoyovic sídle, v první části se ještě stačí pohřbít domácí skřítek a celý film skutečně skončí scénou, kdy se Voldemort vkrade do Brumbálovy hrobky a ukradne Bezovou hůlku...

REDUCTO.blog.cz
1. Obliviate (kouzlo způsobující ztrátu paměti)
2. Snape to Malfoy Manor (Snape v Malfoyovic sídle)
3. Polyjuice Potion (Mnoholičný lektvar)
4. Sky Battle (Bitva v oblacích)
5. At the Burrow (V Doupěti)
6. Harry and Ginny (Harry a Ginny)
7. The Will (Závěť)
8. Death Eaters (Smrtijedi)
9. Dobby
10. Ministry of Magic (Ministerstvo kouzel)
11. Detonators (Rozbušky)
12. The Locket (Medailonek)
13. Fireplaces Escape (Krby útěku)
14. Ron Leaves (Ron odchází)
15. The Exodus (Únik)
16. Godric's Hollow Graveyard (Hřbitov v Godrikově dole)
17. Bathilda Bagshot (Batylda Bagshotová)
18. Hermione's Parents (Hermioniny rodiče)
19. Destroying the Locket (Zničení medailonku)
20. Ron's Speach (Ronův proslov)
21. Lovegood (Láskorád)
22. The Deathly Hallows (Relikvie smrti)
23. Captured and Tortured (Chyceni a mučeni)
24. Rescuing Hermione (Záchrana Hermiony)
25. Farewell to Dobby (Dobbyho pohřeb)
26. The Elder Wand (Starodávná hůlka)

[#2 UPDATE] RELIKVIE SMRTI: Nový banner s Ronem, Hermionou a Harrym

23. října 2010 v 13:40 | Ondra |  HP7 - Film 1.ČÁST
[#2 UPDATE 25.10.2010; 14:59] Trio je dnešním dnem již kompletní, objevil se banner s Harrym, který je identický s tím, na který jsme Vás níže upozorňovali u sběratelské edice soundtracku.

[UPDATE 24.10.2010; 7:52] Právě byl zveřejněn další banner ve stejném stylu, tentokrát s Emmou Watson, tedy s Hermionou. Do kompletace tria nám chybí pouze Daniel Radcliffe jako Harry Potter, takový banner studio sice ještě nevydalo, ale malý náhled můžete vidět u sběratelské edice soundtracku.

Studio WarnerBros. dnes vydalo nový banner k první části Relikvií Smrti, na kterém se nachází Rupert Grint jako Ron Weasley. A musíme uznat, že se skutečně povedl! Zatím není ve větším rozlišení, ale to jistě studio brzy napraví společně s vydáním dalších bannerů v podobném stylu. S jistotou můžeme určitě ještě počítat s Harrym, Hermionou a možná ještě dalšími postavami. Do premiéry zbývá 26 dní!

REDUCTO.blog.cz
REDUCTO.blog.cz
REDUCTO.blog.cz
Obrázek pochází z webu Oclumencia

ROZBOR: Spike Scream Awards Clip

23. října 2010 v 8:51 | Ondra |  HP7 - Film 1.ČÁST
Studio WarnerBros. na letošním ročníku Spike Scream Awards odpromítalo novou ukázku z filmu Harry Potter a Relikvie Smrti: První část a my Vám nyní přinášíme fotografický rozbor všeho nového, co se v minutovém a našlapaném videu stačilo objevit. Ač se to ze samotného videa nezdá, ukázka obsahuje poměrně dost nových záběrů, respektive starých, ale jsou inovovány a dolepšeny. Je vážně hodně zajímavé sledovat, jak tvůrci stále pilně pracují, i když do premiéry zbývá jen pár dní. Všimněte si, že se značného vylepšení dočkali kouřoví smrtijedi, mozkomoři na Ministerstvu kouzel, Nagini v Godrikově dole nebo kompletně celá scéna se sedmero Pottery. A pokud máte trailer k první části v malíčku, určitě si také všimnete, že u scény, kdy jsou Harry a Ron s Hermionou (oba v přestrojení) na Ministerstvu, je nově přidáno sání mozkomorů. Enjoy!


RELIKVIE SMRTI: Délka první části? 147 minut!

22. října 2010 v 19:51 | Ondra |  HP7 - Film 1.ČÁST
Americká pobočka kin IMAX na svých webových stránkách dnes uvedla, že film Harry Potter a Relikvie Smrti: První část bude dlouhý 147 minut, tedy 2 hodiny a 27 minut. Studio WarnerBros. to prozatím oficiálně nepotvrdilo, ale je velmi pravděpodobné, že se jedná o opravdovou délku nejnovějšího filmu. Jednak z důvodu, že do premiéry zbývá jen necelý měsíc a film by tak měl být více méně již finálně sestříhaný (no, i když vlastně takový Michael Bay stříhal druhé Transformery ještě v den japonské premiéry) a pak tu taky velkou roli hraje fakt, že pro kina IMAX je nutná jakási konverze, takže oni by měli být vážně jedni z prvních, kdo by měl info o samotném filmu vědět.

Pokud se tedy skutečně nejedná o žádnou spekulaci, ale o reálnou informaci založené na pravdě, čeká nás třetí nejkratší potterovka. A není se čemu divit, popravdě jsem očekával nejkratší film ze série vůbec, protože se přece jen jedná o jeden díl rozdělený do dvou částí, takže tvůrci museli trošku vařit z vody. Jaké je tedy pořadí? Nejdelší je stále Tajemná Komnata se 161 minutami, následuje Ohnivý Pohár (157 minut), Princ Dvojí Krve (153 minut), Kámen Mudrců (152 minut), Relikvie Smrti: První část (147 minut), Vězeň z Azkabanu (141 minut) a nejkratší Fénixův Řád, jenž má 138 minut.

REDUCTO.blog.cz

EXKLUZIVNĚ: Maxi plakát 'Relikvií Smrti' v časopisu ABC

22. října 2010 v 19:25 | Ondra |  HP7 - Film 1.ČÁST
Dneska jsme pro Vás exkluzivně zjistili, že redakce českého časopisu ABC připravuje pro všechny fanoušky Harryho Pottera skvělý dárek. V čísle 23, které se bude nejnovějšímu filmu věnovat, najdete jako dárek maxi plakát k Relikviím Smrti! Rozměr bude zřejmě ohromný, nejspíše formát A2. O motivu zatím také není jasno, i když my to tipujeme na lesní běh. Každopádně, ať je to jak chce, v úterý 9.11.2010 naběhněte všichni do trafik, protože plakát je prostě povinnost, zvlášť pro fanoušky. No ne? :)

REDUCTO.blog.cz

VIDEO: Daniel Radcliffe v seriálu Simpsonovi

22. října 2010 v 7:00 | Ondra |  Daniel Radcliffe
Nejspíš jste o tom už slyšeli, ale pokud ne, pak jsme rádi, že jsme první. Zkrátka, před časem vyšlo najevo, že se Daniel Radcliffe má objevit v jedné epizodě z kultovního seriálu Simpsonovi. A potvrdilo se, že je to pravda, i když ne tak úplně. Daniel tam nebude doslova za sebe, propůjčí totiž svůj hlas fiktivní postavě, jenž paroduje Edwarda Cullena ze ságy Twilight. Je tedy docela škoda, že Daniela v seriálu téměř nikdo nepozná, navíc když bude dabovat zrovna tuto postavu. Ale tak co...

Daniel Radcliffe, představitel Harryho Pottera, se tedy objeví v halloweenské epizodě, jenž bude v USA odvysílána již 7.11.2010, konkrétně v kapitole nazvané 'Tweenlight'. Lisa Simpsonová by se v něm měla zamilovat právě do Edwarda, se kterým následně uteče a Homer Simpson se je vydá najít. Halloweenské epizody jsou vždycky nářez, tak snad se vyvede i tahle. Až bude online na netu, pokusíme se ji sem dát. Pokud by s tím byl nějaký problém, určitě u nás najdete alespoň odkaz nebo video z YouTube. Zatím se mrkněte na povedenou ukázku lákající na skvělou podívanou.


Exkluzivní VIDEO: Z natáčení polibku Rona a Hermiony!

21. října 2010 v 20:02 | Ondra |  HP7 - Film 2.ČÁST
Nebojte, to nejhlavnější si tvůrci stále šetří až do kina. Ale nějaká dobrá duše zařadila následujících pár vteřin z natáčení jedné z nejočekávanějších scén druhé části do dokumentu, který se objevil v ultimátní edici Ohnivého Poháru, která v zahraničí vyšla teprve před několika dny. A jak už samozřejmě víte z nadpisu, jedná se o scénu, kdy se Ron Weasley a Hermiona Grangerová poprvé v životě políbí. Jenže Emma i Rup z toho chytli solidní výtlem, takže k ničemu nedošlo. Ale co z  toho víme? Herci jsou zmáčení a všude kolem je zelené pozadí, takže já osobně to tipuju na tajemnou komnatu, kde údajně zničí viteál. Na video se koukněte co nejdříve, Warneři jsou aktivní a snaží se ho z YouTube smazat. Enjoy!

RELIKVIE SMRTI: Spike Scream Awards Clip

21. října 2010 v 17:11 | Ondra |  HP7 - Film 1.ČÁST
Na letošním ročníku Spike Scream Awards byl odporomítán exkluzivní klip k filmu Harry Potter a Relikvie Smrti: První část, který do kin vtrhne již za necelý měsíc. Klip trvá přibližně jednu minutu a je to vážně úžasná práce, protože ta atmosféra by se dala přímo krájet. Střih je sice takový zběsilejší, hudba stejná jako u posledního traileru, ale celkově z toho budete úplně na větvi, protože Vás to totálně zařízne do židle. Klip obsahuje pár nových záběrů, ale skutečně jen pár, takže pokud jste se společně se mnou rozhodli, že už nebudete koukat na žádné TV spoty, tohle si dopřejte, je to vážně neškodné. Tohle úžasné video Vám nabízíme rovněž ke stažení v HD kvalitě, tak neváhejte, zážitek je ještě mnohem větší!

Stáhněte si Spike Scream Awards Clip přímo od nás v HD!


RELIKVIE SMRTI: Oficiální obal soundtracku

19. října 2010 v 19:05 | Ondra |  HP7 - Film 1.ČÁST
Již za necelý měsíc v zahraničí vyjde soundtrack k filmu Harry Potter a Relikvie Smrti: První část, který složil skladatel Alexandre Desplat. Zařadí se tak po bok Johna Williamse, Patricka Doyela a Nicholase Hoopera. Bohužel zatím stále nejsou k dispozici zvukové ukázky nebo seznam skladeb, ale Warneři zveřejnili alespoň oficiální obal, který se dost povedl. Také bychom rádi upozornili, že oficiální stránky se dočkaly menší změny. Jakmile se dovíme něco nového, určitě Vás o tom budeme brzy informovat.

REDUCTO.blog.cz
Obrázek pochází z webu SnitchSeeker.com

RELIKVIE SMRTI: Osm nových TV spotů

19. října 2010 v 18:10 | Ondra |  HP7 - Film 1.ČÁST
Studio WarnerBros. dnes zveřejnilo na svém oficiálním YouTube kanálu osm nových TV spotů, které lákají do kin na film Harry Potter a Relikvie Smrti: První část. První spot byl zveřejněn začátkem září a podle popisu Vás v následujících osmi videích čeká plno nových záběrů. Co je na tom pravdy, Vám bohužel říci nemohu, jelikož jsem se ze svého vlastního přesvědčení rozhodl, že na žádné TV spoty a klipy z filmu už koukat nebudu (no, u klipů možná udělám pár výjimek). Ten necelý měsíc už snad vydržím, ne? :) K tomuhle činu mě vede špatná zkušenost právě s Princem Dvojí Krve, kdy jsem byl v kině více méně zklamaný, že jsem už viděl absolutně všechno předem a tam se mi to pouze pospojilo dohromady.

Koukat nebo nekoukat? TV spoty jsou většinou založeny na tom, že z větší míry obsahují již známe záběry, především z posledního traileru, ale zároveň jsou doplněny několika novými záběry a to většinou těmi nejlepšími a nejefektivnějšími z celého filmu, aby na obyčejného diváka udělaly dojem a především rozdmýchaly vášně v těch, kteří o filmu pochybovali a váhali, zda na něj zajít. Dalším důležitým poznatkem je fakt, že o obsahu trailerů rozhoduje režisér, zatímco TV spoty si již stříhá samo studio a tomu jde hlavně o peníze a nezáleží mu, zda ukáže ten nejlepší záběr, který si režisér šetřil až do filmu. Takže je to jen na Vás, ale pečlivě to zvažte...;)


MĚSÍC do premiéry filmu 'Harry Potter a Relikvie Smrti: První část'

18. října 2010 v 17:35 | Ondra |  HP7 - Film 1.ČÁST
Začátek konce vypukne přesně za měsíc, tedy 18.11.2010. Jo, je to tak. Po těch někonečných měsících čekání je to už pouhý jeden měsíc, kdy se rozběhneme do kina a spatřímě první část velkolepého finále, na které čekáme už tolik let. Film bude k vidění ve 2D verzi a v Česku narazíte na dabované kopie a také pár kopií s českými titulky. Multikino Cinestar se také již rozhodlo, že ze středy 17.11. na čtvrtek uspořádá půlnoční premiéru, takže si hlídejte stránky kina, abyste si mohli popřípadě vstupenky zarezervovat.

V aktuálních dnech pro Vás budeme hlídat téměř vše, především možné rezervace vstupenek multikin, také Vám přineseme upřesněný seznam, jaké kopie budou po ČR putovat (a popřípadě kde na jaké narazit), pohlídáme za Vás i většinu časopisů a upozorníme, pokud by se někde objevil plakát nebo nějaký jiný dárek s tématikou filmu, ale hlavně pro Vás máme v plánu uspořádat bezvadnou soutěž s Relikviemi. Tak se těšte, snad vše vyjde!

REDUCTO.blog.cz
Fotka pochází z webu Oclumencia