´

Leden 2011

GALERIE: FAN PLAKÁTY ke druhé části RELIKVIÍ SMRTI - 1.část

30. ledna 2011 v 14:43 | Ondra |  HP7 - Film 2.ČÁST
REDUCTO.blog.cz
Plakáty od fanoušků. Jedni je nenávidí za to, že nás často matou svou věrohodností, druzí na ně nedají dopustit, protože se rádi pokochají skvělě odvedenou prací. Právě v té je největší problém, protože, co si budeme nalhávat, většina fan výtvorů je odfláklých a absolutně průhledných, protože tvořivý fanda použil za motiv tu profláklou fotku z předešlého filmu. My jsme zapátrali po Googlu, prohledali jsme každé zákoutí internetu, poctivě se podívali na každý fan made výtvor a nyní Vám přinášíme výběr toho nejlepšího z nejlepších. Dali jsme dohromady 12 plakátů (nebo alespoň to, co se dá za plakát vydávat) a Vy si tak nyní můžete zkrátit čekání na nějaký ten opravdový od studia WarnerBros. a ocenit práci šikovných fanoušků, protože tyhle kousky se zkrátka a jednoduše povedly. Druhá část přijde přesně za týden. Enjoy!

Všechny fanouškovské plakáty byly nalezeny na Googlu.

Tvůrci žádají o pomoc fanoušky: VYBERTE LEPŠÍ OBAL PRO BLU-RAY EDICI!

29. ledna 2011 v 8:02 | Ondra |  HP7 - Film 1.ČÁST
REDUCTO.blog.cz
Včera jsme Vás informovali o velkém překvapení, které si pro nás tvůrci připravili na jejich oficiálním profilu na sociální síti Facebook. Odhalit ho měli dnes a to se také stalo. Máme totiž možnost hlasovat v anketě a vybrat lepší obal pro Blu-Ray vydání filmu Harry Potter a Relikvie Smrti: První část ze dvou variant. Ty nám ve speciálním videu představila samotná Emma Watson a rozhodovat se můžeme mezi triem v lese, kde jsou vidět celé postavy a nebo pouze jejich tváře. Hlasování trvá velmi krátkou dobu, pouze do 30.1., zřejmě kvůli tomu, aby studio WarnerBros. mohlo již příští týden konečně oficiálně zveřejnit informace o chystaném DVD a Blu-Ray, včetně grafických podob. Nakonec se z toho všeho vyklubalo něco extrémně vzrušujícího jen pro fanoušky v Anglii, pro které bude výsledek ankety platný. V Americe se obaly vždy trochu liší a stejně tak jsme na tom i u nás v Česku, takže ať už anketa dopadne jakkoliv, nás může čekat něco trochu jiného. I když je pravda, že česká vydání napodobují spíše ty anglické edice. I přes to se ale jedná o Blu-Ray edici, takže bychom se nedivili, kdyby DVD edice, kterou si bude pořizovat asi nejvíce z Vás, vypadala úplně jinak (třeba takhle). Nechme se překvapit, příští týden nám napoví více. DVD a Blu-Ray v ČR vyjde 13.4.2011.


ANKETA: Který SKLADATEL složil nejlepší hudbu k filmu?

28. ledna 2011 v 21:22 | Ondra |  Ankety
REDUCTO.blog.cz
V minulé anketě jsme se Vás ptali, zda první část Relikvií Smrti získá nějakou nominaci na Oscara. To už konečně víme, nominace získala dokonce dvě. A jelikož máme ankety rádi, přicházíme s novou, ve které můžete opět vyjádřit svůj názor. Tentokrát nás zajímá, který hudební skladatel podle Vás nejlépe vystihl svět Harryho Pottera; který jej nejlépe obohatil; který byl pro filmovou sérii největším přínosem; jehož hudba zkrátka filmu sedla jako zadek na hrnec. Byl to legendární John Williams, který sérii vdechl život? Patrick Doyle, který na to šel svou vlastní cestou? Nicholas Hooper, který sérii vdechl civilnost, ale zároveň ohromné kouzlo? A nebo Alexandre Desplat, který celou sérii zakončuje s nádechem emocí a pravých prožitků? Opět je to jen a jen na Vás...

Hlasujte!


Tvůrci na oficiálním Facebooku slibují 'NĚCO EXTRÉMNĚ VZRUŠUJÍCÍHO'

28. ledna 2011 v 16:08 | Ondra
REDUCTO.blog.cz
Oficiální stránka na Facebooku o HP filmech včera zveřejnila krátkou zprávu, ve které nás připravuje na velké překvapení, kterého bychom se měli dočkat již příští týden. O co vůbec jde? To zatím nikdo neví, ale dozvědět bychom se to měli právě dnes. Originální zpráva zněla takto: "Pro naše fanoušky na Facebooku máme něco extrémně vzrušujícího na příští týden. Zítra se můžete těšit na VELMI speciální oznámení. Jsme ohromně nadšení, ale zatím Vám nic nemůžeme říct nebo budeme zasaženi svazující kletbou." Fanoušci nejvíce diskutují o traileru ke druhé části, oficiálním oznámení DVD první části a nebo o znovu uvedení první části do kin, ale tentokrát ve 3D formátu. Pokud tvůrci dodrží své slovo, na přelomu dneška a zítřka bychom se měli dozvědět, o co konkrétně půjde. Zůstaňte s námi, o všem Vás budeme včas informovat.

Během týdne se také objevily nové promo fotky hlavních postav k oběma filmovým částem. K příležitosti nominace na Oscara za soundtrack k filmu Králova řeč se Alexandre Desplat také vyjádřil k Relikviím Smrti. Prozradil, že v současné době začíná na hudbě k filmu pracovat a že se ji hodlá plně věnovat. O posledním filmu prohlásil, že je to jeden velký ohňostroj a bude potřeba vynaložit hodně energie při tvorbě hudby. Film Harry Potter a Relikvie Smrti: Druhá část vstoupí do kin 14.7.2011.

Obrázky pochází z webů Oclumencia a SnitchSeeker.com

PRVNÍ OFICIÁLNÍ FOTKA z druhé části RELIKVIÍ SMRTI

26. ledna 2011 v 18:36 | Ondra |  HP7 - Film 2.ČÁST
REDUCTO.blog.cz
Pokud jste naším fanouškem na Facebooku, už včera jste mohli vidět fotku tria z druhé části Relikvií Smrti v nekvalitní verzi. A dnes studio WarnerBros. konečně zveřejnilo první oficiální fotografii z nadcházejícího a definitivně posledního filmu. Můžeme vidět Harryho, Hermionu a Rona, kteří jsou ozářeni silným zdrojem světla. Různé weby diskutují o tom, že se jedná o scénu v Prasinkách, kde se trio brání před Mozkomory, ale nám do toho nesedí příliš klidný výraz Rona. Dost možná se tak trio z povzdálí dívá (možná právě z Prasinek) na kolabující štít vytvořený nad Bradavicemi, který ničí Voldemort (screen z teaser traileru ZDE). Fotku v ohromujícím rozlišení najdete v celém článku.


REDUCTO tutoriál: Naučte se hrát "Harry Potter theme" na kytaru

26. ledna 2011 v 16:09 | Žanet |  Tutoriály
Máte doma kytaru a nikdy jste nezkoušeli si zahrát ústřední melodii Harryho Pottera? Tak ji popadněte a pojďte si s námi zabrnkat :). Není to nic těžkého a je to opravdu krátké, proto vám učení se tohoto kousku ze skladky Johna Williamse nezabere moc času. Je bezva umět tohle zahrát, můžete s tím překvapit své přátele (zatím každý, kdo to ode mě slyšel, poznal, že je to Harry Potter :)).
Pokud vám nic neříkají noty ani tabulatura, nevadí - naučíme vás tento motiv z našeho podrobného nákresu (v celém článku). 

Tabulatura a noty
Ladění je standardní a hraje se hlavně na dvou spodních strunách, E a H. Náš návod se vztahuje k této tabulatuře.
Nevím jak vy, ale já mám i u kytary mnohem radši noty, na internetu jsou ale pouze verze pro klavír, proto jsme je pro vás napsali. Ty čísla nad tím jsou pro přehlednost pro ty, kteří si rádi počítají doby a taktové čáry oddělují části jako v tabulatuře.
Video
Pro tento tutoriál jsme natočili i video, jak by zhruba měl výsledek znít. Bohužel jsem po natočení zjistila, že zvuk na začátku trochu nesynchronizuje s videem, a pak jsem přišla na to, že jsem si vybrala špatný program pro nahrávání se zvukem, tak alespoň vím, jaký příště nepoužít :/.


2 NOMINACE NA OSCARA pro RELIKVIE SMRTI + nominace pro Helenu Bonham Carter

25. ledna 2011 v 18:51 | Ondra |  HP7 - Film 1.ČÁST
REDUCTO.blog.cz
Dnes, tedy 25.1.2011, byly konečně zveřejněny nominace na 83. ročník Oscarů, kterým nás 27.2.2011 provedou James Franco s Anne Hathaway. A jak sami dobře víte, šance na Oscara jsme přisuzovali i nejnovější potterovce. V anketě jsme nechali hlasovat i Vás a ke dnešnímu dni téměř 80% z Vás věřilo, že film Harry Potter a Relikvie Smrti: První část nějakou tu nominaci získá. A jak už sami z nadpisu víte, získal. A to dokonce dvě! Podle akademiků měla nejnovější potterovka v minulém roce nejlepší výpravu, za kterou jsou nominováni Stuart Creig a Stephenie McMillan. O zlatou sošku se HP tvůrci budou přít s filmy Alenka v říš divů, Počátek, Králova řeč a Opravdová kuráž. Akademiky také velmi zaujala triková stránka filmu, jelikož byl nominován i v sekci vizuálních efektů (Tim Burke, John Richardson, Christian Manz, Nicolas Aithadi). Zde bude snímek soupeřit s filmy Alenka v říši divů, Počátek, Iron Man 2 a Život po životě.

Nominaci získala také herečka Helena Bonham Carter, kterou všichni velmi důvěrně známe. V HP sérii naprosto bezkonkurenčně ztvárnila smrtijedku Bellatrix Lestrange, viděli jsme ji i jako Srdcovou královnu v Alence v říši divů, objevila se i ve filmech svého manžela Tima Burtona Sweeney Todd, Karlík a továrna na čokoládu a mnoha dalších. Nominaci bohužel nezískala za Harryho Pottera (chtělo by to petici...), ale za velmi favorizovaný film Králova řeč (v originále King's Speech). O tomto filmu se musíme rozhodně zmínit, protože si vysloužil neuvěřitelných 12 nominací! Jedná se o historické drama, které bylo natočeno ve Velké Británii. Hlavních rolí se ujali herci Colin Firth a Geoffrey Rush, hudbu pro film složil Alexandre Desplat (skladatel, který ozvučil i Relikvie Smrti!). Film je prý naprosto úžasný a právem si všechny nominace a ceny zaslouží. Helena za tento film byla nominována v kategorii nejlepší herečka ve vedlejší roli a jejími konkurentkami budou Amy Adams (Fighter), Melissa Leo (Fighter), Hailee Steinfeld (Opravdová kuráž) a Jacki Weaver (Království zvěrstev). Více o filmu se dozvíte TADY.

Podtrženo, sečteno? Dvě nominace pro první část Relikvií Smrti a nominace pro Helenu Bonham Carter za film Králova řeč. Jen tak mimochodem, pokud Vás mrzí, že Relikvie nedostaly nominaci za hudbu, tak nemusí. Mezi pěti nominovanými je i soundtrack k filmu Králova řeč, který, jak už z předchozího odstavce víte, složil právě Alexandre Desplat. Tak to berte jako takovou náplast za ignoraci povedených Relikvií. Ještě jednou připomeneme, že slavnostní galavečer, kde se vše rozhodně, proběhne 27.2.2011 a večerem (spíše nocí) nás provedou herec James Franco a herečka Anne Hathaway. Na internetu bude jistě k dispozici i živý přenos, včas Vás budeme o všem informovat. Ovšem počítejte s tím, že na něj budete muset vsát uprostřed noci a ano, bude to všední den...

RELIKVIE SMRTI: Nejlepší TEASER POSTER na IMP Awards

24. ledna 2011 v 17:39 | Ondra |  HP7 - Film 1.ČÁST
REDUCTO.blog.cz
První čtvrtina roku je vždy plná nominací a případných ocenění pro filmy všeho druhu. Jak sami dobře víte, tímto typem článků Vás nezahlcujeme, protože nám to připadá naprosto zbytečné. Jasně, je fajn vědět, že Váš oblíběný film byl nominován tam a tam a odnesl si cenu odtamtud a odtud. Ale pak by to tu vypadalo jako na nejmenovaných webech, které jsou těmito informacemi naprosto zatopené a to naprosto zbytečně, jelikož nedocílí žádného efektu. Nebo Vy si snad pamatujete, kde všude byl nejnovější film nominován a kde získal i nějakou cenu? Předpokládáme, že ne. A naprosto Vás chápeme. Právě proto Vás chceme informovat jen o těch nejhlavnějších a nejpopulárnějších cenách.

I přes náš názor, který hrdě zastáváme, Vás nyní musíme informovat o jedné z dalších mnoha cen, kterou film Harry Potter a Relikvie Smrti: První část získal. Cena je to totiž méně obvyklá a navíc plně zasloužená. Film získal na letošním ročníku IMP Awards (ceny ohledně filmových plakátů) cenu za nejlepší teaser poster roku, tedy plakát s hořícími Bradavicemi oznamující obě filmové části. A my jsme jedině rádi, protože si do dnešního dne pamatujeme, jak nám vyrazil dech...

Který další plakát k RELIKVIÍM by si podle Vás zasloužil cenu?


Harry Potter a PRINC DVOJÍ KRVE dnes večer na HBO

23. ledna 2011 v 18:00 | Ondra
REDUCTO.blog.cz
Na snímek Harry Potter a Princ Dvojí Krve si v českých komerčních televizích budeme muset ještě nějaký ten rok počkat, ale kabelovka HBO si pro nás televizní premiéru šesté potterovky přichystala již na dnešek. Pokud tedy tento filmový kanál máte, rozhodně se nezapomeňte od dnešních 20:00 hodin dívat. Pokud to nestíháte, nic se neděje, HBO naplánovala v dohledné době spoustu repríz. Princ Dvojí Krve se budete vysílat i 24.1. v 11:05 hodin, 26.1. ve 20:00 hodin, 27.1. v 7:40 hodin,  29.1. v 17:25 hodin, 17.2. v 15:40 hodin, 18.2. v 8:20 hodin a 28.2. v 17:30 hodin. Tak to už si vybere snad každý. Přejeme příjemnou zábavu!

RELIKVIE SMRTI: SEZNAM BONUSŮ pro DVD první části odhalen

23. ledna 2011 v 9:39 | Ondra |  HP7 - Film 1.ČÁST
REDUCTO.blog.cz
Britská asociace British Board of Film Classification, která má za úkol ohodnotit a následně přiřadit odpovídající rating určitému filmu a všemu s ním spjatému, včera zveřejnila zásadní informace o DVD Harry Potter a Relikvie Smrti: První část. Společnost, jak má v popisu práce, musela shlédnout veškerý materiál na DVD, aby mohla určit rating pro jeho prodej. Dle dostupných materiálů nejsou bonusy nijak závažné a DVD dostalo stejně jako film ohodnocení PG, což znamená, že DVD je vhodné i pro děti, ovšem pokud o tom ví rodiče. Ale to nejdůležitější teprve přijde. Webová stránka této společnosti totiž zveřejnila i datum vydání disku v Anglii a hlavně seznam bonusů, které nás na DVD čekají, včetně vystřižených scén!

DVD a Blu-Ray by v Anglii (a tudíž i v Evropě) mělo vyjít 11.4.2011, u nás vyjde jen o dva dny později. A jak je to s bonusy? Upřímně, čeká nás poměrně zklamání. Tím nejlepším na bonusovém disku budou zřejmě jen vystřižené scény, kterých je osm a dohromady trvají pouze 10 minut (navíc zamrzí, že se nedočkáme tance Kruma a Hermiony). O nějakých dokumentech o vzniku filmu nemůže být ani řeč, protože nás čekají jenom samé malé jednohubky, které skončí ještě dříve, než vůbec začnou. Tím nejdelším bude pouze jeden dokument, který bude trvat 13 minut a je nazvaný ON THE GREEN WITH RUPERT, TOM, OLIVER AND JAMES. Nikdo zatím netuší, o co v něm půjde, ale nejspíš nás tito čtyři herci provedou natáčením skrz naskrz. Takže pár vystřižených scén, jeden menší dokument a devět mini videí, toť vše.

Dokumenty: The Seven Harrys (5:14), On the Green With Rupert, Tom, Oliver and James (13:02)
Krátká videa: The Last Days of Private Drive (2:28), Hagrid's Motorbike (3:49), Magical Tents! (2:11), Death Eaters Attack Cafe (2:42), Creating Dobby And Kreacher (3:37), Godric's Hollow (5:43), The Frozen Lake (3:57), The Return of Griphook (3:33)
Vystřižené scény: Ron Discusses Radios With Mr.Weasley (0:36), Harry And Aunt Petunia As They Leave House (0:47), Harry And Dudley Shake Hands (1:57), Death Eater Searches Deserted House (0:23), Harry Tels Arthur He's Being Tracked (1:44), Trio Discuss Destroying Locket (1:32), Rabbit Chase In the Forest (1:22), Ron And Hermione Skimming Stones (1:45)

Co se týče Blu-Ray, tomu Warneři přilepšili tentokrát poprvé. Do šestého dílu byl obsah bonusů na Blu-Ray shodný s DVD (až na režim Maximum Movie Mode, který je určený pouze pro BD). Na Blu-Ray disku naleznete všechny výše uvedené bonusy z DVD a k tomu ještě dokumenty o tvorbě soundtracku, scéně se sedmero Pottery, Godrikově dolu, nový dokument s Rupertem Grintem, návštěvě herců zábavního parku na Floridě a hlavně exkluzivní sneak peek ke druhé části Relikvií Smrti. K tomu všemu studiu unikl obal boxu pro všech sedm filmů, najdete ho TADY.


FOTKA: Vzhled DVD první části RELIKVIÍ SMRTI odhalen...?

21. ledna 2011 v 19:25 | Ondra |  HP7 - Film 1.ČÁST
REDUCTO.blog.cz
O chystaném vydání filmu Harry Potter a Relikvie Smrti: První část na DVD a Blu-Ray se toho zatím moc neví. Sice jsme jako první na světě (jo, zní to hodně ujetě, ale fakt tomu tak je) zjistili, kdy DVD vyjde (alespoň co se ČR týče), ale všechno ostatní zůstává utajeno. Film si budeme moci koupit již 13.4.2011, ale v jakém provedení, s jakými bonusy a jak to celé bude graficky vypadat nám zatím odtajněno nebylo. I když je dost možné, že na obal první části Relikvií právě teď koukáme. Samozřejmě ne doslova, ale jeden portugalský katalog chystaných DVD se pyšní tímto motivem hned na obálce. Zatím je tedy cokoliv předčasné odhadovat, ale tomu všemu nahrává fakt, že takovýhle obrázek (nebo chcete-li plakát) jsme ještě neviděli, tudíž musel být někým vytvořen a upřímně pochybujeme, že by si s ním někdo od Warnerů dával práci jen tak pro nic za nic. Následující dny nebo týdny nám tedy řeknou mnohem více, ale myslím si, že tak daleko od pravdy zase nejsme.

Byli byste spokojení, kdyby takto vypadalo DVD k první části?

REDUCTO.blog.cz

KONCEPT ARTY: Jak se tvořila sekvence PŘÍBĚH TŘÍ BRATŘÍ

19. ledna 2011 v 10:11 | Ondra
REDUCTO.blog.cz
Do dnešního dne si pamatuji, jak snad ŽÁDNÁ recenze na první část Relikvií Smrti nezapomněla zmínit jakousi krátkou animovanou sekvenci, která jim doslova vyrazila dech. A skutečně, když začala tato sekvence v kině, najednou utichl šum a bylo slyšet i spadnutí popcornu. Když jsem se o filmu bavil se známými, každý z nich utrousil něco o té úžasné animované vložce. Pro některé to byl zkrátka mnohem větší zážitek, než celý film. A právem. Stylová a originální sekvence, která nám představuje jednu z bajek barda Beedleho Příběh tří bratří, jež má důležitý dopad na děj celého příběhu (navíc doplněna líbezným hlasem Emmy Watson), okouzlila všechny, i přes to, že se na plátnech kin ohřála pouhých pět minut. A dnes byly konečně zveřejněny desítky skvělých koncept artů, které byly vytvořeny ještě předtím, než se na scéně začalo pořádně pracovat, aby měli animátoři lepší představivost. Kdo ví, třeba se na chystaném DVD, které v Česku vyjde již v polovině dubna, dočkáme i menšího dokumentu o tvorbě právě této scény.

*Všech 78 OBRÁZKŮ naleznete TADY*


Obrázky pochází z webu Oclumencia

OFICIÁLNĚ: Víme, kde zemře Severus Snape!

18. ledna 2011 v 19:29 | Ondra |  HP7 - Film 2.ČÁST
REDUCTO.blog.cz
Pokud nás pozorně sledujete, pak pro Vás informace, že Severus Snape v podání Alana Rickmana zemře ve filmové verzi jinde, než tomu tak bylo v originální knižní předloze od Joanne Rowlingové, nebude překvapením. O tom jsme Vás informovali už před šíleně dlouho dobou, možná to bude už rok. Informace tehdy vynesl jeden nejmenovaný zaměstnanec studia WarnerBros., který ihned po uveřejnění zásadních informací dostal neprodleně padáka. Warneři už tak nic netají a o této scéně mluví otevřeně. Nedávno hlavní architekt celé HP série Stuart Creig prohlásil, že v den natáčení Severusovy smrti plakal. Scéna ho prý velmi dojala a Alan Rickman byl úžasný. Ale dnes už konečně víme, kde k smrti jedné z největších postav série dojde. Oficiálně to prozradil výtvarný ředitel Andrew Ackland-Snow. 

''Také jsme nechali postavit loděnici. Chtěli jsme pozměnit místo Snapeovy smrti. V knize zemřel v Chroptící chýši, ale my jsme to chtěli udělat jinak, takže jsme se vydali jinou cestou a to místo má mnohem více atmosféry a přidává tomu na dramatičnosti. Samozřejmě jsme se zeptali JKR, zda s tím souhlasí, protože nikdy předtím jsme loděnici neviděli. Vyrobili jsme proto budovu z krystalu a diváci tak mohou zároveň vidět, co se děje v loděnici a zároveň sledovat hrad v plamenech. JKR si to přímo zamilovala. Navíc je to velmi romantické místo pro smrt. Musím říct, že Snape zemře na naprosto správném místě.'' Andrew Ackland-Snow (výtvarný ředitel)

Takže loděnice. Tedy prostor pro malé loďky, kterými jsou přepravovány prváci do samotného hradu. Ve filmu jsme tuto budovu skutečně ještě neviděli, ale někde jidne ano. Že nevíte? Bylo to v potterovských videohrách od EA, konkrétně ve Fénixově Řádu a v Princi Dvojí Krve. Pro Vaší lepší představu Vám přinášíme tři screeny z těchto videoher, abyste si o stavbě udělali obrázek, ale je nutné si uvědomit, že stavba bude ve filmu vypadat absolutně jinak. Určitě to bude pozoruhodná stavba, ale zatím nám tyto ilustrační fotky musí postačit. Sice se mi v knize Chroptící chýše moc líbila, ale kdo ví, třeba bude tohle místo skutečně lepší. Finále filmu bude tak nejspíše mnohem více propojené, protože nebudeme pendlovat mezi vesničkou Prasinky, ale zůstaneme pouze v okolí hradu. Film Harry Potter a Relikvie Smrti: Druhá část má premiéru 14.7.2011.


Fotky nalezeny na Googlu.


[UPDATE] DALŠÍ ÚNIK: Dostal se chystaný TRAILER do nesprávných rukou?

16. ledna 2011 v 12:50 | Ondra |  HP7 - Film 2.ČÁST
REDUCTO.blog.cz
[UPDATE 16.1.2011; 13:20] Tak přece jenom fake? Nejspíš ano. Po napsání článku a vystřízlivění z menší eufórie jsme se na obě fotky pořádně zaměřili a porovnali je. Výsledek? Opravdu velké pochyby. Všimněte si, že obě dvě fotografie jsou skutečně na chlup stejné, jen ta dolní je samozřejmě mnohem kvalitnější. V tom samozřejmě problém není, teď se ale zaměřme na zelené pozadí. Vidíte ty okousané horní věžičky? Ten obrys zborcenin v pravé části? A celkově to jiné nasvícení zdiva? Vypadá to, že jsme byli napáleni. Ale musí se nechat, že se to dotyčnému  povedlo skutečně briliantně. Přesto ale raději počkejme na reakci samotných Warnerů.  

Tak tohle už o něčem zkrátka svědčit musí. Před týdnem jsme vypátrali fotografii s Ronem a Hermionou, jak vstupují do Tajemné komnaty, včera jsme zveřejnili momentku z bitvy o Bradavice, na které se nacházel Neville s Bellatrix v pozadí a světe div se, dnes (respektive včera) tu máme další kousek. Kromě faktu, jak rychle se fotky objevují po sobě, je ještě mnohem pozoruhodnější, že dvě fotky ze tří mají na sobě černé pruhy, tedy téměř jistě se jedná o screeny z nějakého videa. Kdy se ho dočkáme je věc druhá, ale u Warnerů by rozhodně měli začít něco dělat. Je téměř jisté, že jeden z jejich nepříliš formálních zaměstnanců vypouští právě tyto momentky ven. Pokud to brzy nezarazí, mohli by mít hodně velké problémy. Ale abychom neházeli špínu jenom na zaměstnance tohoto gigantu, je taky dost možné, že fotky vypustil jeden ze zaměstanců firmy, u které si WarnerBros. objednalo 3D konverzi pro trailer. Po zklamání s první částí si studio bude rozhodně chtít získat jistotu u diváků, aby skutečně věřili, že druhá část už prostě ve 3D bude, chtě nechtě. A to je možná reálnější varianta, protože nic takového se u žádné předchozí potterovky nikdy nestalo.

Máme tedy fotku, respektive screen přímo z kouzelnické bitvy v Bradavicích. Zlo proti dobru. Mimochodem, tenhle záběr jsme mohli už vidět v jednom videu z natáčení, podívejte se SEM (čas 1:35). Tak kdy nám to Warneří naservírují? Těžko říct, zatím nic oficiálně neprohlásili, i když je fakt, že se něco šeptá o konci ledna, ale pořád mi to přijde hodně brzy. Je taky dost možné, že se něčeho dočkáme o SuperBowlu, což je vždy nejsledovanější přenos roku (koukají na něj desítky milionů Američanů). Studia neváhají zaplatit přehnaně vysoké částky jen proto, aby svůj nejnovější projekt divákům prodali právě přes tento sportovní zápas. Zatím tedy nic oficiálně nevíme, ale mám pocit, že Warneři budou o prvním traileru informovat dopředu, vždycky to tak dělají. Za fotku děkujeme Patrikovi Quaiserovi!

REDUCTO.blog.cz

[UPDATE] ÚNIK DALŠÍ FOTOGRAFIE: Neville a Bellatrix v bitvě o Bradavice

15. ledna 2011 v 8:27 | Ondra |  HP7 - Film 2.ČÁST
REDUCTO.blog.cz
[UPDATE 18.1.2011; 15:54] Internetem již koluje kvalitnější verze, která je zbavena rušivého textu. I tak se ale stále nejedná o oficiální fotografii, kterou do světa vypustilo studio WarnerBros. Brzy Vám navíc přineseme informace o chystaném traileru a snad i nějaké info o plakátech. Zůstaňte s námi.

Ticho před bouří? Aneb když nechce hora k Mohamedovi, musí Mohamed k hoře. U Warnerů se stále zdráhají vypustit do světa něco nového, ať už to jsou fotografie nebo nové záběry z filmu, i když musíme uznat, že na to mají ještě šíleně moc času, tudíž jsou plně v právu. Premiéra je přece jen až v červenci a my už díky loňskému teaser traileru k oběma částem Relikvií Smrti nějaké ty záběry z úplně posledního filmu máme, takže není kam chvátat. To si ale zřejmě nemyslí nějaký zaměstnanec (nebo zaměstnanci?) společnosti WarnerBros., protože tu máme už druhou fotku, která byla na internet vypuštěná neoficiálně a bez vědomí studia. Před několika málo dny to byla scéna, kdy Ron a Hermiona vstupují do Tajemné komnaty, dnes tu máme momentku z finální bitvy o Bradavice, která zachycuje Nevilla Longbottoma a v pozadí Bellatrix Lestrange. Fotka samozřejmě není kvalitní, je přes ní spousta ochranných nápisů, ale i tak potěší. Neville vypadá konečně dospěle a hrdinsky, tedy tak, jak již v první části. Zvedáme palec nahoru a těšíme se na další, oficiální a kvalitnější materiály.

REDUCTO.blog.cz
Fotka pochází z webu Gorilla.cz

FOTOGRAFIE: Ron a Hermiona vstupují do Tajemné komnaty

8. ledna 2011 v 13:57 | Ondra |  HP7 - Film 2.ČÁST
REDUCTO.blog.cz
Popravdě, konkurenčí blogy, které se také zabývají HP sérií, nesledujeme a pokud někam občas zavítáme, je to skutečně ojedinělá situace. Jinou věcí jsou zase zahraniční webové stránky, máme několik spolehlivých a ty navštěvujeme i několikrát denně. Takže nevíme jak na blogískách, ale na velkých webech se následující fotografie zkrátka ještě neobjevila. Na jednom fóru jsme nalezli fotku, která pochází z filmu Harry Potter a Relikvie Smrti: Druhá část. Fake? Nejspíš ne. Únik? Téměř jistě. Fotka je velmi malých rozměrů, ale za to celkem kvalitní a jak už jste se určitě podívali, jedná se o scénu, kdy Hermiona a Ron vstupují do Tajemné Komnaty, kde zničí viteál a dojde k tolika očekávanému polibku. Přijde nám docela zvláštní, že na to, jak fotografie vypadá věrohodně a na to, z jak očekávané scény pochází, se nikde nešíří a nepůsobí pozdvižení. Přitom se podle nás skutečně nejedná o podvod, sami se pořádně podívejte. Oba dva herci mají oblečení, které v této scéně mají mít (bylo viděno na promo fotkách, na záběrech z bitvy, na fotkách z natáčení) a prostředí Tajemné Komnatě také odpovídá.

Takže pokud Vám tato neočekávaná, malá, ale přesto potěšující jednohubka udělala radost, jsme jedině rádi. Do nějakého traileru nebo plakátu ke druhé části zbývá pravděpodobně ještě dost času, kampaň se zřejmě pořádně rozjede až během vydání DVD s první částí, tedy někdy během dubna. Teď musímě jen doufat, aby někdo na internet také nevypustil fotky ze samotné líbací scény, protože to se musí vidět až v kině na pořádně velkém plátně. Ono stačí, že jsme se minulý rok dočkali těch desítek fotek z natáčení epilogu... Film Harry Potter a Relikvie Smrti: Druhá část vstoupí do českých kin 14.7.2011 ve 3D.

REDUCTO.blog.cz
Fotografie nalezena na Googlu, pochází z neznámého fóra.

KOMPLETNÍ OFICIÁLNÍ SCÉNÁŘ k první části RELIKVIÍ SMRTI

7. ledna 2011 v 19:12 | Ondra |  HP7 - Film 1.ČÁST
REDUCTO.blog.cz
Bývá zvykem, že studia několik měsíců po premiéře zveřejní na internetu oficiální scénář, podle kterého se celou dobu natáčelo a každý si jej může legálně a zdarma stáhnout a pročíst. A konečně se tak stalo i v případě nějnovější potterovky, tedy první části Relikvií Smrti. I Vy tak nyní máte možnost podívat se na to samé, co si před mnoha a mnoha měsíci pročítali samotní herci, tvůrci, Joanne Rowlingová a další důležité osoby, bez kterých by sedmý film ani náhodou nevznikl. Úžasný pocit, že jo? Scénář má 157 stran a je pochopitelně psaný v angličtině. A ač se to v kině nemuselo vůbec zdát, scénář toho obsahuje mnohem více, než finální sestřih filmu, jenž jsme mohli vidět. Za řeč také rozhodně stojí, že scénář byl děvětkrát (!) přepsán. To je poměrně neobvyklé, ale zase se není čemu divit, jelikož tvůrci často obsah scénáře měnili kvůli dvěma filmovým částem a hlavně docházelo k novým úpravám i v průběhu samotného natáčení, kdy se objevily nové nápady a nebo naopak problémy, které se musely vyřešit a přetočit. To dokazuje výčet hned na první straně, kdy se do scénáře zasahovalo i v posledních týdnech, dokonce i dnech natáčení.

STÁHNĚTE si oficiální SCÉNÁŘ k první části RELIKVIÍ SMRTI

A teď již k samotným úpravám. Těch je poměrně hodně. Například, začátek měl být trochu jiný. Film začal proslovem ministra Rufuse Brouska a až poté následovala scéna s Hermionou a jejími rodiči. Podle scénáře jsme ale hned po logu studia WarnerBros. měli sledovat rozpohybovaný Denní Věštec, který nám měl shrnout a přinést spoustu nových informací, včetně proslovu Brouska na Ministerstvu kouzel a až poté mělo vyplynout, že novinami listuje Hermiona. Scéna s jejími rodiči byla pochopitelně také prodloužená, měla s nimi pár dialogů a celkově to mělo větší rodinnou atmosféru. Arthur Weasley zase hned na začátku Ronovi ukazoval ve své dílně rádia, díky kterým je celý Řád v kontaktu, a jak to bylo s Dursleyovými? Něčeho navíc jsme se dočkali, konkrétně rozhovoru Harryho s tetou Petunií o magii a jeho matce a menším rozloučením mezi Harrym a Dudleym. Dále ve scénáři byla spousta dialogů, které osvětlovaly pár věcí, ale jejich nepřítomnost na ději nijak zásadně nic nezměnila (např. podle scénáře měla následovat Batyldu do horní místnosti i Hermiona stejně jako v knize).

Díky scénáři můžeme také moc dobře vidět, že tvůrci měnili konec první filmové části každou chvíli. Ještě v červnu se totiž počítalo s tím, že sníměk skončí scénou, kdy je trio přivedeno lapky před brány Malfoyovic sídla. U brány měla stát Bellatrix a posledním záběrem měl být pohled na Harryho čelo, kde byla v celé své kráse vidět jeho jizva. Nevím proč, ale tenhle konec na mě působí možná i lépe, než ten finální. Ano, sice bychom byli ochuzeni o scénu v Malfoyovic sídle, na kterou bychom si museli počkat až do druhé části, ale byl by to skutečný cliffhanger. I když chápu, proč tvůrci od této možnosti na poslední chvíli nakonec upustili - film by něměl žádné pořádné finále. Ve scénáři je toho zkrátka moc a moc, každopádně jeho pročtení Vám vřele doporučuju. Procvičíte si angličtinu a uvidíte, jak moc se liší papírová verze od té koukatelné. A že je to velmi zajímavé porovnání.

První část RELIKVIÍ SMRTI má větší šance na Oscara i na miliardu dolarů

7. ledna 2011 v 17:31 | Ondra |  HP7 - Film 1.ČÁST
REDUCTO.blog.cz
Film Harry Potter a Relikvie Smrti: První část není v kinech ještě ani dva měsíce a přesto se už dokázal dostat ve výdělcích přes 900 milionů dolarů celosvětově. K překročení miliardové hranice mu tak zbývá necelých 100 milionů dolarů a pokud se mu to podaří, bude první potterovkou v historii a zařadí se tak vedle dalších sedm filmů (Avatar, Titanic, Pán Prstenů 3, Piráti z Karibiku 2, Toy Story 3, Alenka v říši divů, Temný Rytíř), kterým se to napříč historií povedlo. Předposlední potterovka v Americe vydělala 284 milionů dolarů a zbytek, tedy 617 milionů dolarů nasbírala ve zbytku světa. Abyste měli představu, tak film od své premiéry v České republice vydělal 3 825 331 dolarů, což je něco málo přes 71 milionů korun. Během sedmi týdnů ho tak navštívilo 643 967 Čechů. Jen tak pro zajímavost, na Slovensku film nevydělal ještě ani milion dolarů.

Za chvíli se všude začne opět mluvit o Oscarech, protože finální nominace budou zveřejněny již koncem ledna a samotný večer, kde se rozdá dalších pár plešounů a uslyšíme další dojemné proslovy, proběhne 27.2.2011. A poměrně zajímavou informací je, že se první část Relikvií Smrti probojovala do tzv. krátkého listu v kategorii speciální efekty. Z původních 15 snímků se výběr zkrátil na 7 (Alenka v říši divů, Harry Potter a Relikvie Smrti: První část, Iron Man 2, Počátek, Scott Pilgrim proti zbytku světa, Tron Legacy, Život po životě), ale ještě nic není jisté. Ve finálních nominacích budou v této kategorii figurovat pouze tři filmy, takže akademici ještě čtyři vyřadí. Při troše štěstí se třeba první část Relikvií Smrti do nejlepších třech filmů probojuje, rozhodně na to šance má, ale konkurence je veliká. A aby toho nebylo málo, přinášíme Vám nejnovější výroky Toma Feltona, režiséra Davida Yatese a producenta Davida Heymana o posledním filmu, který celou sérii uzavře.

Jedním z nějvětších darů, které nám hercům Jo Rowlingová a celá série dala, je, že skutečně společně s rolí můžeme opustit i dětství. Bylo mi 12, když jsme začali natáčet; 13, když šel první film do kin. Teď je mi 23. Byla to dlouhá cesta. Nevidíte vyrůstat všechny ty lidi, ne, když jste přímo tam. Ale stačí se podívat zpátky na první filmy. Vzpomeňte na Daniela! Byl tak mrňavý. Můj obličej byl jako basketballový míč. Ale vypadá to, že tyhle andělsky roztomilý věci mě už opustily. Tom Felton

Úplně poslední film je pořádný epos plný bitev, draků a skřetů. Bude to operní. A pak bude konec. Nemyslím si, že si to všichni uvědomujeme. Občas vtipkujeme o tom, co budeme dělat, až to všechno skončí. Tohle už prostě nikdy nezažijeme. Po tom všem se prostě budeme muset vrátit do skutečného světa. David Yates

Rozhodnutí rozdělit tenhle příběh do dvou filmů byl čistě tvůrčí. Díky tomu, že jsme dělali dva, je tu mnohem více detailů a máme více času zapojit postavy tak, jak si představujeme. Poskytuje to čas, aby se publikum dostalo do příběhu. Publikum má čas projevovat své vlastní pocity a ztotožnit se s postavami. Takový bude poslední film. Už nikdy se to nebude znovu opakovat. Chceme to celé zakončit naprosto bravurně, takže občas pociťujeme trochu úzkost. David Heyman

EXKLUZIVNĚ: První část RELIKVIÍ SMRTI vyjde 13.4.2011 na DVD

2. ledna 2011 v 14:22 | Ondra |  HP7 - Film 1.ČÁST
REDUCTO.blog.cz
Film Harry Potter a Relikvie Smrti: První část je v kinech od půlky listopadu minulého roku a zatím všechno, co se vědělo o chystaném DVD vydání, byl fakt, že disk bude obsahovat asi 15 minut vynechaných scén a vyjde někdy na jaře letošního roku. Nyní ale víme víc a ano, opět jako jedni z prvních. Vlastně jako úplně první, protože žádné oficiální datum nebylo vůbec nikde zatím stanoveno. Díky svým velmi spolehlivým zdrojům jsme dnes vypátrali, že DVD a Blu-Ray vydání první části Relikvií Smrti se v Česku připravuje na středu 13.4.2011. V zahraničí tak snímek na domácí nosiče vyjde nejspíš jen o pár dní dříve, každopádně by to měl být duben. Bylo nám také potvrzeno, že se můžeme těšit na bonusovou 2DVD edici, takže nebudeme o nic ochuzeni. Datum se může samozřejmě ještě změnit, ale pokud nenastanou žádné komplikace s jeho výrobou, pro originální disk si už do obchodů budeme moci zajít v půlce dubna. Oficiální informace o DVD vydání se připravují na přelom ledna a února, takže na seznam bonusů nebo grafickou podobu si budeme muset ještě stále počkat. Jakmile se dozvíme něco nového, budete o tom vědět jako jedni z prvních. Zůstaňte s námi!

ANKETA: Získá první část RELIKVIÍ SMRTI nominaci na Oscara?

1. ledna 2011 v 11:25 | Ondra |  Ankety
REDUCTO.blog.cz
Nový rok startujeme anketou. Ty jsme poslední dobou celkem dost zanedbávali, proto se Vás nyní ptáme na aktuální věc. Získá film Harry Potter a Relikvie Smrti: První část alespoň jednu oficiální nominaci na Oscara v jakékoliv kategorii? Pro lepší přehled, finální nominace na letošní 83. ročník budou oznámeny 25.1.2011 a samotný slavnostní večer (který bude tentokrát moderovat James Franco s Anne Hathaway) s vyhlášením výsledků proběhne 27.2.2011. Tak co myslíte? Získá první část Relikvií Smrti nominaci? Podle mého názoru své šance rozhodně má (střih, hudba, kamera, výprava, digitální efekty)...

Hlasujte!