´

Únor 2011

OSCAR 2011: Harry Potter neproměnil ani jednu nominaci ve vítězství

28. února 2011 v 16:05 | Ondra |  HP7 - Film 1.ČÁST
V předposlední únorový večer proběhl již 83. ročník Oscarů, tedy zřejmě nejznámějších filmových cen, které uděluje Akademie filmových umění a věd. Letošní ročník letos moderovali herec James Franco a herečka Anne Hathaway, ale co je nejdůležitější, film Harry Potter a Relikvie Smrti: První část byl nominován ve dvou kategoriích. Nakonec ale neproměnil ani jednu nominaci, v kategorii nejlepší výprava překvapivě zvítězila Alenka v říši divů a v kategorii nejlepší vizuální efekty favorizovaný Počátek. Oscara nezískala ani herečka Helena Bonham Carter (Bellatrix v HP), která byla nominovaná za nejlepší herečku ve vedlejší roli za film Králova řeč. Tento film byl ale jinak velmi úspěšný, získal zlatou sošku za nejlepší film, nejlepší režii, nejlepší původní scénář a nejlepší mužský herecký výkon, takže si tento triumfální snímek s HBC určitě nenechte ujít. Poměrně překvapila i již zmíněná Alenka v říši divů, která kromě Oscara za nejlepší výpravu vyhrála i v kategorii nejlepší kostýmy.

Co se týče letošního ročníku celkově, tak největší hvězdou je rozhodně film Králova řeč, který získal nejvíce sošek v těch nejhlavnějších kategoriích. Britský snímek tak za sebou nechal tolik favorizované filmy jako jsou The Social Network (sošky pouze za nejlepší střih, nejlepší adaptovaný scénář a nejlepší hudbu) nebo Černá labuť. Nejlepším hercem se stal Colin Firth, nejlepší herečkou Natalie Portman, nejlepší herečkou ve vedlejší roli Melissa Leo, nejlepším hercem ve vedlejší roli Christian Bale. Nejlepším animákem se stalo třetí Toy Story, které shráblo sošku i za nejlepší filmovou píseň. Film Počátek získal ocenění za nejlepší kameru, nejlepší zvuk a nejlepší střih zvuku. A to je asi tak nějak všechno. Snad se Harrymu poštěstí příští rok, kdy bude mít už definitivně poslední šanci...

MTV: Tři důvody, proč si HARRY POTTER zaslouží ocenění od Akademie

26. února 2011 v 9:46 | Ondra |  HP7 - Film 1.ČÁST

*NÁSLEDUJÍCÍ TEXT JE DOSLOVNĚ PŘEVZAT Z WEBU MTV*

Bylo otázkou času, kdy BAFTA uzná příznivý dopad HP série na celý filmový průmysl, ale co Oscaři? Během sedmi filmů si série o Harry Potterovi vysloužila devět nominací na Oscara od Akademie filmových umění a věd, ale žádnou neproměnila ve vítězství. Film Harry Potter a Relikvie Smrti: První část je v letošním ročníku nominován ve dvou kategoriích - nejlepší výprava a nejlepší vizuální efekty - a my si myslíme, že už je konečně na čase, aby se sérii dostalo uznání, které si zaslouží. Podívejte se na pár důvodů, proč by Akademie měla slavnou sérii konečně ocenit.

  • Hudba Johna Williamse Během posledních deseti let jsme mohli slyšet velkou spoustu soundtracků, které zněli téměř totožně jako soundtrack Johna Williamse. Všechno, co musíte udělat, je poslechnout si prvních pár akordů a ihned poznáte, že posloucháte hudbu z Harryho Pottera. Pravděpodobně je to Williamsův nejvýznamnější soundtrack od dob Star Wars, Čelistí a E.T. - Mimozemšťana, za které ovšem ceny dostal.
  • Ohromná plejáda herců Potterovky mají jedno z nejlepších hereckých obsazení v současnosti a vážně, nic pro Alana Rickmana? Nic pro Ralpha Fiennese? Ani pro Toma Feltona, který zastínil absolutně všechny v Princi Dvojí Krve? Alespoň někdo si zaslouží ocenění.
  • Vizuální efekty Ne, tohle není Avatar. A ne, neměli jsme otevřenou pusu nad každou digitální scénou. Ale i tak, to, že byly Potterovky v této kategorii pokaždé nominovány, musí mít nějaký důvod. A za první část Relikvií Smrti - a definitivně za druhou - si zlatou sošku zaslouží.

PRVNÍ TRAILER pro druhou část RELIKVIÍ SMRTI v polovině března?

25. února 2011 v 10:41 | Ondra |  HP7 - Film 2.ČÁST
Pokud jsou nejnovější informace pravdivé, prvního traileru ke druhé části Relikvií Smrti bychom se měli dočkat v polovině března, tedy již za necelý měsíc. Dnes o tom informovala mexická pobočka studia WarnerBros. na svém oficiálním profilu na Facebooku. Zajímavým faktem také je, že ona zpráva byla po několika hodinách smazána. To může mít dva důvody - buď se skutečně jednalo o pravdivou informaci, ale hlavní pobočka WarnerBros. to chtěla ještě chvíli tajit a nebo se naopak jednalo falešnou informaci a mexická pobočka ji musela stáhnout (ale proč by zase záměrně uváděla nepravdivý termín?). My jsme před pár dny kontaktovali českou pobočku studia WarnerBros. a ta nám prozradila, že v databázi, která je pro celý svět stejná, je u traileru uveden symbol TBC (To Be Confirmed), tedy 'bude upřesněno'. Pravda je tak nejspíše někde mezi. I když, pokud chcete vědět náš vlastní názor, tak se zcela jistě v průběhu března něčeho už konečně dočkáme.

DANIEL RADCLIFFE: První oficiální fotka z filmu ŽENA V ČERNÉM

23. února 2011 v 18:20 | Ondra |  Daniel Radcliffe
O tom, že si Daniel Radcliffe zahraje v remaku filmu Žena v černém (The Woman in Black), jsme Vás již v minulosti informovali. Ale teprve dnes se objevila první oficiální fotografie z tohoto filmu, na které figuruje právě hlavní postava v podobě Daniela Radcliffea. Ten v tomto dramatu ztvárňuje roli mladého právníka, který přijíždí do přímořského městečka, aby zkontroloval majetek mrtvé vdovy. Nakonec se ale do všeho zaplete ještě více a rozhodne se přes varování vesničanů odhalit hrůzyplnou historii a poznat prokleté dědictví. Daniela tak čeká velká role, díky které se možná definitivně zbaví nálepky 'ten kluk z Harryho Pottera'. Jeho herectví budeme moci posoudit nejdříve 28.10.2011, kdy jde snímek do kin v Anglii (zda se dostane i do českých kin zatím není známo), ale už samotná fotografie napovídá, že se máme rozhodně na co těšit. Nebo tak přesvědčivě působí jen na mě?

Fotka pochází z webu Oclumencia

SPEKULACE: Bude poslední film dlouhý 160 minut?

23. února 2011 v 13:37 | Ondra |  HP7 - Film 2.ČÁST
Web EventCinemas včera zveřejnil informace o nadcházejícím filmu Harry Potter a Relikvie Smrti: Druhá část. Podle něj bude poslední potterovka dlouhá 160 minut a její přístupnost bude PG-13 (do 13ti let doporučen doprovod s rodiči), tedy stejná jako u první části. Informace samozřejmě nejsou nikým potvrzeny a upřímně, nejspíš je to naprostý výmysl, který není ničím podložen. Že bude mít poslední film přístupnost PG-13 se tak nějak očekává, protože větší věkovou hranici by si tvůrci nemohli dovolit a nižší naopak také ne, protože nás čeká velkolepá bitva a podle fotek z natáčení to na nic pohodového také zrovna nevypadá. A délka? Tu v téhle době nejspíš netuší ani samotní tvůrci, jelikož film teprve dávají dohromady a ještě pěknou dobu budou. Většinou se oficiální stopáž objevuje přibližně měsíc před uvedením filmu do kin, takže si ještě rozhodně počkáme. Fanoušci ale v této době hodně spekulují, zda poslední film bude zároveň i tím nejdelším. Pokud ano, musel by být delší jak Tajemná Komnata, tedy přesáhnout 161 minut...

ULTIMÁTNÍ EDICE pátého a šestého filmu v červnu

23. února 2011 v 9:02 | Ondra
REDUCTO.blog.cz
Studio WarnerBros. dnes zveřejnilo oficiální informace o vydání dalších dvou ultimátních edic na DVD a Blu-Ray, konkrétně Fénixova Řádu a Prince Dvojí Krve. V USA půjdou oba filmy do prodeje 14.6.2011, datum vydání v Anglii zatím není známo. Stejně jako u třetího a čtvrtého dílu, ani pátý a šestý film nebude vydán v prodloužené verzi s dosud neviděnými scénami jako tomu bylo u prvních dvou dílů. Důvodem byl prý nízký ohlas u fanoušků, takže film bude naprosto totožný s tím, který jste viděli v kině nebo ho máte doma. U Fénixova Řádu Vás čeká zbrusu nový dokument, který se zaměří na evoluci celé potterovské ságy a ultimátní edice Prince Dvojí Krve přinese nejspíše nejočekávanější dokument a to o tvorbě digitálních efektů napříč celou sérií. Každý díl tak ještě doplní kniha plná úžasných fotografií a dvě sběratelské karty postav, to vše v úžasném balení. Ultimátní edice těchto dvou filmů vyjdou bezpochyby na DVD i v ČR, ale kdy zatím není vůbec jisté.

REDUCTO.blog.cz
REDUCTO.blog.cz
Obrázky pochází z webu HomeCinema

ALENKA V ŘÍŠI DIVŮ dnes večer na HBO

20. února 2011 v 18:00 | Ondra |  Alenka v říši divů
REDUCTO.blog.cz
Pamatujete ještě na Alenku? Nebo jste ji dokonce ještě vůbec neviděli? Chyba! Tu budete moci napravit již dnes večer, tedy pokud máte kabelovku a na ní filmový kanál HBO. Ten se totiž chystá dnes premiérově film v Česku odvysílat. Pokud toho o filmu moc nevíte, pak by Vás rozhodně nemělo minout, že snímek pod dohledem Disneyho natočil slavný režisér Tim Burton (Střihoruký Edward, Karlík a továrna na čokoládu, Sweeney Todd) a poměrně velkou (a ÚŽASNOU!) roli v něm hraje herečka Helena Bonham Carter, která právě v HP sérii představuje Bellatrix Lestrange. V originále se k dabingu dostali i Alan Rickman (Snape), Timothy Spall (Červíček) a Imelda Staunton (Dolores Umbridgeová). Film byl po celém světě velmi úspěšný, v kinech dokonce vydělal více jak miliardu dolarů. Pokud dnes ve 20:00 nestíháte, HBO naplánovala ohromnou spoustu repríz, jejich seznam najdete TADY. A my Vám film jedině doporučujeme!

ÚNIK NOVÉ FOTOGRAFIE: Ron a Hermiona v Tajemné komnatě

20. února 2011 v 10:36 | Ondra |  HP7 - Film 2.ČÁST
REDUCTO.blog.cz
S fotkami z filmu Harry Potter a Relikvie Smrti: Druhá část se to má všelijak. Vlastně všechno, co jsme dosud mohli vidět, nebylo oficiálně vypuštěno do světa studiem WarnerBros., alespoň většina z toho. Úplně prvně to byla fotka Harryho a Hermiony se zrcátkem od Siriuse, která byla ale zveřejněna v lepší kvalitě teprve nedávno (ovšem díky firmě, která vyrábí různě tapety na zdi). Poté se na internetu objevila fotka opět těchto dvou postav, tentokrát  z Komnaty nejvyšší potřeby, jenže se jednalo o fotku určenou pro knihu Harry Potter: Filmová kouzla. Následovala fotka Rona a Hermiony v Tajemné komnatě, která byla v lepší kvalitě (ale opět neoficiálně) zveřejněna teprve před pár hodinami. Pak se objevila fotka Nevilla a Bellatrix z bitvy o Bradavice a úplně naposledy to byla fotka tria ozářeného silným světlem, kterou jsme označili jako první oficiální.

Jenže... Ona tak úplně oficiální není. To, co se kolem ní dělo, je velmi zvláštní. Prvně se objevila v nekvalitní verzi, dokonce s nějakým vodoznakem, ale brzy poté se na webu Oclumencia ta samá fotka objevila v ohromujících rozměrech, které vypouští pouze samotné studio. Problém nastal tehdy, kdy studio WarnerBros. po webu požadovalo, aby fotku okamžitě stáhlo a nezveřejňovalo ji. Důvody bohužel neznáme; hlavně si ničím nepomohli, protože fotka se samozřejmě zachovala, najít ji můžete i u nás. Takže abychom to shrnuli, studio WarnerBros. zatím žádnou fotografii oficiálně nezveřejnilo, i když s tou poslední je to celkem diskutabilní. Ale vzhledem k tomu, že jsme už viděli kvanta nových záběrů z loňského teaser traileru a papparazzi fotky z natáčení epilogu, tak už na tom, která z toho všeho je první oficiální, stejně nesejde. Druhá část Relikvií Smrti vstoupí do kin 14.7.2011.

REDUCTO.blog.cz
Fotka pochází z webu WatsonUncensored

GALERIE: Dosud neviděné KONCEPTY k filmové HP sérii

19. února 2011 v 18:23 | Ondra
REDUCTO.blog.cz
Studio WarnerBros. dnes zveřejnilo ohromné množství dosud neviděných koncept artů k několika  HP filmům, které nakreslil umělec James Goodridge. A že je na co se dívat! Ihned na začátek musím zdůraznit, že se jedná o zvláštní druh konceptů, protože nevyjadřují ani tak scénu samotnou, jako spíš detaily zaměřené na postavy a dekoraci. Tím chci říct, že většina obrázků není shodná přímo s filmem, ale krásně charakterizuje postavy, jejich oblečení, doplňky a  různá prostředí, takže se nejspíše poprvé setkáváme s koncepty, které nebyly tvořeny na základě scénáře a jsou určené spíše kostymérkám a návrhářům.

Rozhodli jsme se, že nebudeme článek zahlcovat všemi koncept arty, ani jen těmi nejzajímavějšími (protože to jsou skoro všechny), takže Vás tentokrát rovnou odkážeme na galerii na webu Oclumencia, kde najdete úplně všechny výtvory. Zveřejněné koncept arty pochází z pátého filmu (útok Mozkomorů, Dolores Umbridgeová, řízení na Ministerstvu, let Testrálů, první polibek a další), šestého filmu (skála před jeskyní, Draco Malfoy, Snape a další), první části sedmého filmu (sedmero Potterů), ale i z části druhé. Můžeme vidět hlouček kouzelníku v čele s Drápem, Smrtijedy na spoustu způsobů, hořící Bradavice, Snapea sundavajícího smrtijedskou masku a také v pozici ředitele ve Velké síni.

Obrázky pochází z webu Oclumencia

Hádanky z ROZPLÝVAVÉ SKŘÍNĚ

19. února 2011 v 7:00 | Žanet |  SOUTĚŽE
REDUCTO.blog.cz
Určitě jste už slyšeli o rozplývavých skříních - Dracu Malfoyovi se dokonce podařilo tu bradavickou opravit tak, aby skrz ní mohli procházet lidé. My však máme takovou, v které se může objevit cokoliv - věc, člověk, kouzelný tvor, budova... Dokážete uhádnout, co se ve skříni skrývá dřív, než to z ní na vás vypadne?
Soutěž bude probíhat od 19. února do 22. března, celkem se tu objeví devět hádanek, vždy jedna v sobotu a jedna ve středu. Oproti naší minulé soutěži nepůjde tolik o čas, na hádanku budete mít vždy tři dny a nezáleží na tom, zda budete nejrychlejší, dva body získají všichni se správnou odpovědí a navíc můžete dostat jeden nebo dva body za krátké vysvětlení, jak jste k odpovědi došli, příklad:Je mi jedno, co si o mně ostatní myslí, ale varuji je, když hrozí, že se jim něco dostane do mysli. A vím, kdo táhne bradavické vozy.Odpověď:Lenka Láskorádová, protože je schopná vidět testrály, věří na strachopudy a lidé si o ní myslí, že je ztřeštěná.
Pro tři nejúspěšnější řešitele budeme mít speciální překvapení.
Pokud se nikomu nebude dařit hádanku vyřešit, přidáme další nápovědné verše.

Do komentářů pište:

• Jméno
• Svůj e-mail (do kolonky jméno a e-mail, není třeba psát tyto údaje do textu komentáře)
• Správnou odpověď
• Krátké vysvětlení, jak jste na odpověď přišli (nepovinné, ale můžete získat 1-2 body navíc)

Soutěž je uzavřena.


Body:
cervena.krvinka - 36
pobertovina - 32
Seps: 28
Olga P - 28
Freddy - 28
Andy - 28
Aniie - 28
Snapeova - 24
Terka - 24
Danča - 24
Pája - 24
Terka95 - 20
Hanys113 - 20
Lusi - 20
eč - 16
Vochomejtko - 16
Sai - 16
1Kristyna - 16
Kiki - 16
Anita - 16
Dave :) - 16
Strangeb - 10
Domi - 8
Lulu - 8
Kate - 8
Lenuš - 8
ricardinho7 - 8
Misa - 7
MoničQa - 6
Billie von iheartbill - 4
Linee - 4
Heli - 4
jean - 4
verunka6 - 4
Tinna: 4
Wendulka - 4
Lioness - 4
Lilien Finn Lupin-Snapeová - 4
anonymka - 4
Valli - 2

Řešení hádek, které už proběhly:
1. "Pokud jsi o mě neslyšel, na první pohled nerozpoznáš co mě odlišuje, ale až budeš vědět, pozor si dáš. Jako výstraha ti může posloužit neopatrnost zvířat, a i nejeden student by o mě mohl povídat." - Vrba Mlátička
2. "Pokud máte dům plný magie a hluboko do kapsy,n ebo snad jste z rodiny prastaré a chcete přilepšit si, nebo se obáváte ministerské návštěvy, kdo by za mnou měl přijít, ne-li vy?" - Karakatus Burkes/pan Borgin/obchod Borgin a Burkes
3. "Nechovám hlodavce, i když někdo z mých řečí o opaku domníval se. Bohužel ty doby už dávno minuly a po mém odhalení názory na mou osobu výrazně se změnily." - Remus Lupin
4. "Bývali jsme dvojice,slovem neplýtvali, zvuk praštících kloubů rádi mívali nejvíce, inteligencí neoplývali, jeden z nás za to životem zaplatil, to se bohužel stalo, už víš, co jsme za duo?" - Crabbe a Goyle
5. "Nějaký čas v Bradavicích žil jsem, jeden čas s utečencem. Kvůli jednomu snobovi zablesklo se mi nad krkem ostří sekery." - Klofan
6. "Zachránila jsem kouzelníka nejednoho, avšak hůlkou nevládnu, pokud vytáhneš můj vrásčitý obličej na světlo, pěkně ti uši protáhnu." - Mandragora
7. "Nejsi-li nijak výjimečný, s přehlížením tvé osoby nebudu mít problémy, pokud však zaujmeš, do sítě mých kontaktů se dostaneš." - Horacio Křiklan
8. "Já z nich byl ten špatný, dělit kouzelníky se mi zdálo jako nápad výborný, nakonec naše názory začaly tak rozdílné být, že nezbylo mi než odejít. Pak se objevil následovník mých přesvědčení - odvážný, chytrý a smělý, kráčel přes mrtvoly." - Salazar Zmojozel
9. "Kouzelníci mě stvořili a nevděčnou úlohu mi svěřili, měl jsem jen stát, stát, nehýbat se a život sledovat. A pak, až se mé tělo rozdrolí, kdo pro mě slzu uroní?" - kamenný chrlič

Už za tři dny...

16. února 2011 v 20:31 | Žanet |  Všechno, co se jinam nevešlo
Nic neříkající články tu nevedeme, ale projednou snad můžeme udělat výjimku a sdělit vám toho co nejméně :). Co se tu objeví za tři dny? Neřekneme. Buďte napjatí ;).

Mimochodem, jak je to u vás s jarními prázdninami? Mě i Ondrovi začínají příští týden a čekáme na ně jako na vysbození. Pokud je už máte za sebou, tak přejeme, aby jste vydrželi ve škole do dalších, přece jenom, léto a závěr filmové HP série se nezadržitelně, pomalu a jistě blíží.

Několikrát jsme už uvažovali o nějakém REDUCTO srazu, kam by mohl přijít každý HP fanoušek, který náš blog zná a někdy nás to velmi láká. Bohužel nejsme moc organizátoři takových akcí, ale kdoví, třeba se nám to u příležitosti posledního filmu podaří, těžko říct.
Také se pomalu a snad nezadržitelně blížíme k 300 fanouškům na Facebooku a naše Toplist počitadlo stále ukazuje velký počet návštěv, takže moc děkujeme za vaši přízeň, budeme tu stále jen a jen pro vás, naše čtenáře.
A ne, neřekneme vám to :D.

RELIKVIE SMRTI: DRUHÁ ČÁST: Trailer v březnu?

13. února 2011 v 10:42 | Ondra |  HP7 - Film 2.ČÁST
REDUCTO.blog.cz
Abychom byli upřímní, zatím se neví vůbec nic. Studio WarnerBros. mlčí a vypadá to, že hned tak brzy nám nové záběry z posledního filmu neukáže. Včera světem probleskla zpráva, že bychom se brzy snad měli dočkat nějakého sneak peeku, ale to je všechno, co víme. Možná se na nás skutečně něco takového chystá (třeba zase pro televizní stanici ABC Family, která je sneak peeky k potterovkám proslulá), možná taky ne. Dnes se zase objevila zpráva, že trailer ke druhé části se na nás chystá v posledním březnovém týdnu a dlouhý by měl být dvě minuty a třicet sekund. Údajně to vyřkla brazilská pobočka studia WarnerBros., ale opět Vám nemůžeme zaručit, že to není novinářská kachna. Takže abychom to celé shrnuli: údajně nás brzy čeká sneak peek, poté samotný trailer ke druhé části a pak konečně vyjde DVD a Blu-Ray s první částí, kde se dočkáme preview nějaké scény z finálního filmu. Tak uvidíme, co je na tom pravdy.

60 dní do vydání DVD a Blu-Ray 'RELIKVIE SMRTI: PRVNÍ ČÁST'

12. února 2011 v 9:33 | Ondra |  HP7 - Film 1.ČÁST
REDUCTO.blog.cz
Pokud se kvůli nějakým neočekávatelným problémům nezdřží výroba DVD a Blu-Ray s filmem Harry Potter a Relikvie Smrti: První část, disků se dočkáme přesně za 60 dní. Hned ze začátku roku jsme Vás jako první informovali o tom, že vydání v Česku je naplánováno na 13.4.2011, příčemž nové informace pro Vás stále sháníme a ověřujeme. Vydavatel nám k dnešnímu dni prozradil, že se dočkáme bonusové DVD edice s dvěma disky, ale grafická podoba ještě není hotová, takže nemáme informace ani o jejím provedení (i když tipujeme, že papírového návleku, jaký měl i Princ Dvojí Krve, se dočkáme). DVD i Blu-Ray si již můžete předobjednat ve spoustě e-shopů. Čím dříve tak učiníte, tím lépe pro Vás, protože o Harryho je vždy velký zájem a objednávky se odesílají podle jejího přijetí, takže pokud chcete mít disk co nejdříve doma, příliš neváhejte. Více o chystaném DVD najdete TADY.

GALERIE: Koncept arty k první části RELIKVIÍ SMRTI

9. února 2011 v 15:43 | Ondra |  HP7 - Film 1.ČÁST
REDUCTO.blog.cz
Studio WarnerBros. nyní oficiálně zveřejnilo několik koncept artů, které byly vytvořeny speciálně pro filmovou první část Relikvií Smrti. Sami můžete vidět, že tvůrcům se nové lokace podařilo na plátno převést naprosto bravurně, všechno si zachovalo svou podstatu. To, co jsme viděli v kině, je zásluhou týmu, který po přečtení scénáře všechna místa vytvořil, což je vskutku obdivuhodný výkon. Na následujících obrázcích tak můžete vidět, jak si tvůrci představovali les, ve kterém Harry spatří patrona, dům Láskorádových, svatbu, Malfoyovic sídlo, Lasturovou vilu nebo sochu z Ministerstva kouzel...

Obrázky pochází z webu Oclumencia

SUPER BOWL 2011 - To nejlepší z filmových spotů

7. února 2011 v 20:11 | Ondra |  Všechno, co se jinam nevešlo
REDUCTO.blog.cz
Pokud ještě stále nevíte, co je to ten Super Bowl, pak jen ve stručnosti. Jedná se o finále amerického fotbalu, který je rok co rok nejsledovanějším pořadem roku. Na ten letošní se podle prvních odhadů dívalo přes sto milionů diváků (!) a pokud si dáte dvě a dvě dohromady, pak Vám dojde, že je to slušné místo pro reklamu. Jakoukoliv. A toho si je každá firma vědoma už dobrých pár let. Tohoto sportovního svátku využívají i filmová studia, kterým není líto zaplatit přibližně tři miliony dolarů za kratičký třiceti sekundový spot. A rozhodně je to správný tah, jelikož si prezentovaných filmů diváci vždy všimnou a filmům se komerčně v kinech daří. I letos si své ukázky odbylo několik slibných filmů, které jsou právem označovány za nejočekávanější snímky roku. A jelikož kulturních vložek není nikdy dost, přinášíme Vám pár hodin staré materiály toho nejlepšího, co bylo k vidění. Ale hlavně, teprve bude! Na co se chystáte do kina Vy?

Článek obsahuje TV spoty: Transformers 3, Piráti z Karibiku 4, Kung Fu Panda 2, Kovbojové vs. Vetřelci, Rango, Rychle a zběsile 5, Super 8 a Bitva o Los Angeles. Více TV spotů najdete TADY.


GALERIE: FAN PLAKÁTY ke druhé části RELIKVIÍ SMRTI - 2.část

6. února 2011 v 15:08 | Ondra |  HP7 - Film 2.ČÁST
REDUCTO.blog.cz
Minulý týden jsme Vám přinesli šest povedených fan plakátů, které jsme vyhledali na Googlu. A jak jsme slíbili, tak také plníme. Dnes Vám přinášíme druhou a zatím finální část toho nejlepšího, co jsme našli. Jak jsme psali minule, nemáme rádi, když tvorby chtivý fanoušek příliš okatě znásilní nějakou profláklou fotku, naopak velkým uměním je známou fotografii prodat tak, aby Vás ihned neudeřilo do očí, odkud pochází. A myslíme si, že to se tvůrcům následujících výtvorů skutečně povedlo. Například plakát s Voldemortem - všimli jste si, že se nejedná o žádnou filmovou promo fotku, ale o obyčejnou sběratelskou figurku? Nebo plakát s Harrym - fotka jasně pochází z Prince, ale naprosto Vás odzbrojí svým promakaným a vyšperkovaným prostředím. Pokud jste našli ještě nějaké povedené fanouškovské plakáty, které jsme neobjevili my, určitě nám dejte vědět do komentářů a nezapomeňte vyjádřit svůj názor. Budeme se těšit.


Všechny fanouškovské plakáty byly nalezeny na Googlu.

FILMOVÁ SÉRIE O HARRY POTTEROVI získá cenu BAFTA

3. února 2011 v 16:10 | Ondra
REDUCTO.blog.cz
Dnes brzy ráno svět oblétla velká společenská zpráva. Na letošním ročníku britských cen BAFTA, který se uskuteční 13.2.2011, si producent David Heyman a autorka Joanne Kathleen Rowlingová převezmou cenu BAFTA, která je udělena celé filmové sérii o Harry Potterovi jako takové. Pořadatelé v tiskové zprávě uvedli, že prestižní cena bude filmové sérii udělena za vytvoření velkých filmových hvězd, odbornost v britské filmové tvorbě, kterou série vyzdvihla a také za vytvoření obrovského množství pracovních míst, které samotný producent Heyman odhaduje na dva tisíce. Britští pořadatelé tak odvedou to, co ti američtí už léta ignorují. Nejen podle fanoušků, ale i podle tvůrců a herců je céla série rok co rok ignorována na nejznámějších filmových cenách, Oscarech. Možná se konečně pořádně zamysleli, a proto letos první část Relikvií Smrti nominovali alespoň ve dvou technických kategoriích.

Co je to BAFTA? Britská organizace The British Academy of Film and Television Arts, které každý rok udílí ceny za film a televizi. Byla založena v roce 1947 a společně se Zlatými glóby je vnímána jako předzvěst amerických Oscarů.

David Heyman: Za více jak dva tisíce lidí, kteří pracovali před i za kamerou na každém filmu o Harry Potterovi, bych rád řekl, jak ohromnou ctí nám je získat toto ocenění. A děkuji Jo Rowlingové za to, že nám dovolila přenést její nádherné knihy na plátno. Daniel Radcliffe: Jsem velmi nadšen, že filmová série o Harry Potterovi bude poctěna touto cenou. Zamiloval jsem si každou minutu na práci našich filmů a těmi opravdovými hrdiny pro mě jsou celá parta lidí a obrovský tým řemeslníků, kteří vytvořili všech osm filmů. Tohle ocenění je důkazem jejich neuvěřitelné práce. Rupert Grint: Díky moc organizaci BAFTA za tohle ocenění. Strávili jsme polovinu svého života při práci na těchto filmech a jsme velmi pyšní na radost, kterou jsme mohli dát fanouškům a na přínos britské kinematografii. Emma Watson: Je to obrovská čest! Jsem tak hrdá na to, že jsem mohla být součástí tohoto neuvěřitelného týmu jak před, tak i za kamerou, který má na svědomí všechny tyto filmy. Děkuji Jo Rowlingové za napsaní tak úžasných knih, Davidu Heymanovi za tmelení nás všech posledních deset let a všem věrným fanouškům, kteří v tom všem s námi byli po celou dobu.

[UPDATE] OFICIÁLNĚ: DVD a Blu-Ray 'Harry Potter a RELIKVIE SMRTI: PRVNÍ ČÁST'

1. února 2011 v 18:00 | Ondra |  HP7 - Film 1.ČÁST
REDUCTO.blog.cz
[UPDATE 1.2.2011; 19:29] Studio WarnerBros. ještě oznámilo, že v Anglii bude ve vybraných e-shopech také dostupná limitovaná edice Blu-Ray verze první části Relikvií Smrti, která bude v provedení steelbook, což je kovový obal. Motivem této verze je scéna, ve které Voldemort získává Bezovou hůlku. Edice je obsahově naprosto shodná s původní Blu-Ray verzí (obsahuje BD disk, DVD disk a digitální kopii), liší se tedy pouze v obalu. Získat půjde pouze přes e-shopy. Grafickou podobu jsme níže doplnili vedle ostatní obaly.

Jak nám bylo slíbeno, tak se také stalo. Všechno to začalo minulý týden, kdy jsme přes oficiální stránku na Facebooku byli Emmou Watson vyzváni, abychom vybrali lepší obal pro anglickou Blu-Ray verzi nejnovějšího filmu. Tento týden jsme se měli dočkat i oficiálního ohlášení a to přišlo právě dnes. Tak pojďme na to! Prvně byla ohlášená americká verze filmu, která se od té evropské vždy liší. Pro DVD posloužila předloha přiblíženého tria běžící lesem, pro Blu-Ray již dříve odhalený motiv tria v centru Londýna. Velmi zarážející ovšem je, že americké DVD neobsahuje žádný náznak toho, že by se jednalo o nějakou speciální edici doplněnou bonusovým diskem. Dost možná se tak tamní fanoušci bonusů dočkají pouze na Blu-Ray.

O pár minut později byla konečně ohlášena i verze pro Evropu. DVD je graficky shodné s podkladem amerického Blu-Ray vydání, ovšem s tím rozdílem, že Evropa (a tudíž i my) se bonusového disku dočkáme. Blu-Ray ponese podobu finálního plakátu, tedy trio bežící lesem, kterou si samotní fanoušci odhlasovali právě na Facebooku. K tomu všemu ještě vyjde kolekce všech sedmi filmů (bez bonusů), její grafickou podobu můžete společně s ostatními vidět níže. Co se týče bonusů, tak ty se naprosto shodují s popisem, který jsme zde uvedli před pár dny. Můžeme snad jen upřesnit, že onen exkluzivní sneak peek z druhé části Relikvií Smrti na Blu-Ray bude skutečně přímo jedna scéna rovnou z filmu.

Česko (i Slovensko) vždy přebíralo grafickou podobu z evropských verzí, takže bychom se měli dočkat něčeho podobného, co vidíte níže na obrázcích. Oficiálně ještě českou grafiku neznáme, ale lišit by se měla minimálně. DVD a Blu-Ray první části Relikvií Smrti v ČR vyjde 13.4.2011, v Anglii 11.4.2011 a v USA 15.4.2011.

Obrázky pochází z webů SnitchSeeker.com a Amazon.co.uk