´

Březen 2011

TEASER POSTER Harry Potter and the Deathly Hallows: Part Two

29. března 2011 v 20:01 | Ondra |  HP7 - Film 2.ČÁST
Zcela nečekaně jsme se konečně dočkali prvního oficiálního plakátu k poslední filmové potterovce, Harry Potter a Relikvie Smrti: Druhá část, která do kin po celém světě vtrhne již v půlce července, konkrétně 14.7.2011 u nás. O příchodu plakátu jsme Vás informovali již v neděli, naše zprávy tak byly pravdivé, jelikož nejmenovaný zdroj také správně uvedl, kdo se na plakátu vyskytuje. Jak sami můžete vidět, jsou to tváře Harryho a Voldemorta stojící proti sobě, mezi nimi Bezová hůlka, která v příběhu svede ještě velkou roli. O traileru zatím nejsou žádné nové informace, ale podle nejposlednějších (ovšem nepotvrzených) zpráv bychom se možná mohli dočkat v druhé polovině dubna. Po kliknutí na obrázek se Vám plakát zobrazí ve větším rozlišení.

Jak se Vám TEASER PLAKÁT ke druhé části líbí?

Obrázek pochází z webu SnitchSeeker.com

Shrnutí soutěže "Hádanky z rozplývavé skříně"

29. března 2011 v 19:04 | Žanet |  SOUTĚŽE

Dnes uzavíráme další ze série hádankových soutěží, která trvala více než měsíc. Dvakrát za týden se tu objevila hádanka o různém rozsahu a vaším úkolem bylo ji rozlousknout a nějak odůvodnit vaše řešení. Maximální počet za jednu byly 4 body, hádanek bylo celkem 9, takže maximálně se dalo získat nejvíce 36 bodů, což se podařilo soutěžící s přezdívkou cervena.krvinka. Třemi nejúspěšnějšími řešiteli se stali:

cervena.krvinka, pobertovina, Freddy


Gratulujeme výhercům i všem úspěšným řešitelům, kteří se soutěže zúčastnili.

Protože třetí místo bylo nejasné, rozeslali jsme pět dodatečných hádanek:


FALEŠNÉ PRACOVNÍ NÁZVY: Jak se přezdívalo potterovkám (nejen) při natáčení?

27. března 2011 v 14:20 | Ondra |  HP7 - Film 2.ČÁST
Možná si říkáte, co to ten falešný pracovní název je. Nejspíš se budete divit, ale ty má většina známých nebo velmi očekávaných filmů. Důvodů je hněd několik. Pokud by náhodou tvůrcům unikly stránky ze scénáře, fanoušci by snadno zjistili, kde se jejich oblíbený film bude natáčet a značně by tím mohli zkomplikovat natáčení. V horším případě by se mohl někdo vloupat do samotného studia za účelem natočený materiál ukrást a následně tvůrce vydírat hrozbou zveřejněním materiálu na internetu. Možná Vám to přijde jako scifi, ale zrovna před pár týdny se někdo vloupal do studia režiséra Michaela Baye, zřejmě za účelem odcizení dostupných materiálů k filmu Transformers 3, který má premiéru až v červenci letošního roku. Pachatel byl nakonec zadržen policií.

Tvůrci zkrátka neriskují a při natáčení a dalších procesech výroby (tvorba digitálních triků, skládání hudby atd.) své filmy prezentují pod různými kódovými názvy, tedy falešným nebo pracovním označením. Třeba takový dlouho natáčený Avatar byl označován jako Project 880, Počátek jako Hour Glass, Temný Rytíř jako Rory's First Kiss, druhá Narnie jako Toastie, druhý Pán Prstenů jako Grand Tour, Titanic jako Planet Ice nebo třeba taková parodie Scary Movie, které se v produkci říkalo Last Summer I Screamed Because Halloween Fell on Friday the 13th. Jedná se tak o běžný jev, pokud chce studio zmást fanoušky nebo třeba papparazzi a mít tak naprostý klid pro svou práci. A jak už zřejmě tušíte, ani série o Harry Potterovi nebyla o tyto falešné názvy ušetřena.

Úplně první potterovka, tedy Kámen Mudrců, žádný falešný titul neměla. V té době byla filmová potterománie ještě v plenkách a tvůrci tak měli na svou práci klid i bez matoucích názvů. Jedničce se pouze zkráceně říkalo Harry Potter, aby mezi tvůrci panovala rychlejší domluva. Problém nastal s druhým dílem, Tajemnou Komnatou. O Harrym Potterovi mluvil snad každý a mánie tak naplno propukla. Vzhledem k tomu, že se dvojka začala natáčet v tomto šílenství (tři dny po premiéře), tvůrci filmu přezdívali Incident in 57th Street, což je název písně Bruce Springsteena z roku 1973. Vězni z Azkabanu se pod taktovkou mexického režiséra Alfonse Cuaróna říkalo Radiator Blues. Svůj smysl pro humor rozhodně nezapřel. Jak se na natáčení říkalo Ohnivému Poháru se nám vypátrat nepodařilo, ale víme, že kopie s filmem byly do kin posílány pod názvem Happy Days, aby se tak předešlo jejich krádeži a pirátění. Když se pátého dílu ujal režisér David Yates, při natáčení se Fénixově Řádu přezdívalo Tip-Top. Do kin byly kopie s filmem dodávány pod názvem The Raven ze stejného důvodu jako u jeho předchůdce. Šesté pokračování, tedy Princ Dvojí Krve, bylo do kin doručováno rovněž pod falešným názvem, tentokrát jako Candlelit. A Relikvie Smrti? Nevíme, jestli tvůrci operovali s jedním falešným názvem po dobu celého dlouhého natáčení, ale když se v srpnu 2009 natáčely scény se svatbou, filmy měly kódové označení Extra Time.

Zajímavé, no ne? Předpokládám, že snad nikoho z Vás by nenapadlo hledat v sejfu studia WarnerBros. filmové potterovky zrovna pod těmito názvy (i když, to Extra Time je trošku průhledné). A to je přesně ten účel, nevzbudit zájem. Na závěr bych ještě rád prozradil, že se spekuluje o brzkém uvedení prvního plakátu ke druhé části Relikvií Smrti. Údajně je na něm Harry a Voldemort, nic víc zatím není známo. Tak uvidíme.

ANKETA: Koupíte si první část RELIKVIÍ SMRTI na DVD nebo Blu-Ray?

27. března 2011 v 11:08 | Ondra |  Ankety
Do vydání DVD a Blu-Ray s filmem Harry Potter a Relikvie Smrti: První část v České republice zbývá 18 dní a my se Vás proto v nové anketě ptáme, zda si chystáte originální disk pořídit i domů. Jen připomeneme, že se opět dočkáme dvoudiskové edice a DVD bude tentokrát k sehnání již za krásných 399,-Kč. DVD a Blu-Ray bude možné zakoupit od 15.4.2011.

Hlasujte!


MTV MOVIE AWARDS: Osm (před)nominací pro RELIKVIE SMRTI

26. března 2011 v 9:55 | Ondra |  HP7 - Film 1.ČÁST
Hudební stanici MTV zná snad každý. Velká většina z Vás bude určitě také vědět, že jednou za rok tento hudební gigant pořádá MTV Movie Awards, kde za uplynulý rok rozdá několik popcornových sošek filmům, které jsou cíleny především na jejich diváky, tedy na teenagery. Konec konců, tyto populární filmové ceny jsou v jejich režii, protože o nominovaných i o vítězích rozhodují právě oni a to na internetových stránkách, kde můžete hlasovat i Vy. Pokud máte dobrou paměť, určitě si vzpomenete i na minulý ročník, kde byly exkluzivně odpromítány první záběry z obou Relikvií Smrti široké veřejnosti. A jak už z nadpisu víte, první část Relikvií Smrti byla nominovaná na letošní ročník, který proběhne koncem června.

MTV MOVIE AWARDS 2011 - NOMINACE

Zatím ale příliš nejásejte, jedná se o tzv. dlouhý seznam. To znamená, že už teď máte možnost hlasovat pro Vaše oblíbence, ale zatím je pouze dostanete do finálního seznamu nominovaných, který bude zveřejněn 3.5.2011. A v ten samý den bude spuštěno finální hlasování, které už skutečně rozhodne o vítězích. A v jakých kategoriích tedy máte možnost pro HP sérii hlasovat? První část Relikvií Smrti byla nominována v kategorii nejlepší film, v kategorii nejlepší mužský herecký výkon byl nominován Daniel Radcliffe i Rupert Grint, v kategorii nejlepší ženský herecký výkon podle očekávání Emma Watson, nejnovější potterovka byla tentokrát úspěšná i v kategorii nejlepší polibek, za kterou jsou nominovaní Daniel Radcliffe a Emma Watson, za kategorii nejlepší souboj jsou nominovaní Daniel Radcliffe a Rupert Grint vs. Helena Bonham Carter a v kategorii nejlepší záporák je nominován Ralph Fiennes i Tom Felton. Podtrženo sečteno, celkem osm nominací na letošní ročník MTV Movie Awards. Hlasovat můžete již nyní, více informací Vám přineseme začátkem května.

FOTOGRAFIE: Důležitý moment z finální bitvy o Bradavice

26. března 2011 v 8:51 | Ondra |  HP7 - Film 2.ČÁST

!! Následující text a fotografie vyzrazují finále posledního filmu !!


VIDEO: První VYSTŘIŽENÁ SCÉNA z první části RELIKVIÍ SMRTI

26. března 2011 v 8:25 | Ondra |  HP7 - Film 1.ČÁST
Studio WarnerBros. se snaží přicházející DVD a Blu-Ray filmu Harry Potter a Relikvie Smrti: První část zpropagovat, jak se dá a po různých ochutnávkách ze samotných bonusů se rozhodli zveřejnit i jednu z vynechaných scén, které najdeme na bonusovém disku. Těch bude celkem osm (Ron Discusses Radios With Mr.Weasley, Harry And Aunt Petunia As They Leave House, Harry And Dudley Shake Hands, Death Eater Searches Deserted House, Harry Tels Arthur He's Being Tracked, Trio Discuss Destroying Locket, Rabbit Chase In the Forest, Ron And Hermione Skimming Stones) a studio zveřejnilo právě tu, ve které Petunie Dursleyová opouští svůj vlastní dům. Pro všechny neangličtináře přinášíme i český překlad. Měla podle Vás tato scéna zůstat ve filmu nebo udělal režisér David Yates dobře, když ji vystřihl?

PŘEKLAD
Petunie: Žila jsem v tomto domě dvacet let.
A teď, v průběhu jedné jediné noci, se ode mne očekává, že ho opustím.
Harry: Mučili by Vás. Kdyby si mysleli, že víte, kam jdu, nic by je nezastavilo.
Petunie: Myslíš si, že nevím, čeho jsou schopní?
Víš, té noci v Godrikově dole jsi nepřišel jen o svou matku. Já přišla o sestru.


TRAILER Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna

21. března 2011 v 12:43 | Ondra |  Všechno, co se jinam nevešlo
Co Vám budeme nalhávat - Piráty milujeme, vyrostli jsme na nich a vlastně jsme se díky nim i seznámili. A letos v květnu míří do kin další, v pořadí už čtvrtý film a hodně se těšíme. A něco nám říká, že nejsme sami. Jasně, docela chápu ty negativní názory, které tvrdí, že jde o zbytečné natahování série a snahu vydělat co nejvíce peněz. Proti tomu nejde absolutně nic vznést, protože je to pravda, ale chápejte. Jack je zpátky! O kvalitách filmu se zatím můžeme jen dohadovat, ale už teď se dá mezi řádky vyčíst, že nejnovější díl svým třem předchůdcům žádnou velkou ostudu neudělá. Vrátil se jak Johnny Depp, tak i Geoffrey Rush a k nim přibyli Penelope Cruz a Ian McShane. Za tím vším stojí opět producent Jerry Bruckheimer, skladatel Hans Zimmer i studio Disney, jen režiséra máme jiného, ale i ten má své nepochybné kvality (natočil Chicago, Gejšu nebo Nine).


Čtvrtý díl vlastně začíná tak trochu odznova. Podle tvůrců je příběh s Orlandem Bloomem a Keirou Knightley již uzavřen a je čas se podívat jinam. Těžko říct, zda budou předešlé díly naprosto ignorovány nebo se nějaké narážky dočkáme, každopádně tu tentokrát máme nového záporáka, Černovouse. V příběhu také velkou roli sehraje jeho dcera Angelica, což je Jackova dávná láska z minulosti. A co víc, budeme mít tu čest se vůbec poprvé v sérii setkat s bájnými mořskými pannami. Tvůrci se netají tím, že nejnovější díl bude (oproti dvojce a trojce) v tak trochu komornějším stylu, ale kdo ví, třeba mu to právě prospěje (aneb jsme přejedeni digitálními orgiemi v každém druhém filmu). V českých kinech od 19.5.2011 ve 3D v originálním znění s titulky!


[UPDATE] ABC FAMILY: Ochutnávka bonusů z první části na Blu-Ray

19. března 2011 v 14:23 | Ondra |  HP7 - Film 1.ČÁST
[UPDATE 19.3.2011; 19:22] Byl odvysílán nový, v pořadí již pátý, sneak peek k Relikviím Smrti, který pokračuje v odhalování bonusů z první části na Blu-Ray. Tentokrát je zaměřen na Pobertův plánek, najdete ho v celém článku.

Během právě probíhajícího HP víkendu na americké televizní stanici ABC Family (od čtvrtka do neděle se odvysílá prvních pět potterovek) bylo mezi přestávkami zveřejněno několik speciálních klipů ze série. Hned ve čtvrtek jsme se dočkali exkluzivního sneak peeku ke druhé části Relikvií Smrti, ale jelikož si tvůrci nechtějí všechny nové záběry vyplýtvat do kratičkých dokumentů, rozhodli se další speciální videa postavit na záběrech z natáčení první části a zároveň tak udělat reklamu chystanému vydání filmu na DVD a Blu-Ray (již za necelý měsíc!).

Dostupná už jsou tak tři videa. Jedno z nich se zabývá vztahem Harryho k Ginny, ve kterém herec Jason Isaacs zrekapituluje všechny jejich milostné momenty ze série. V dalším Vám režisér David Yates popíše vztah mezi Harry a Hermionou, především ze zatím posledního filmu. Ovšem tím nejlepším je bezpochyby video, které zachycuje poslední dny celého monstrózního natáčení (poslední klapka padla 12.6.2010, prosincové dotáčky nepočítáme). Čekali byste něco z druhé části? Kdepak, v posledních dnech se natáčela scéna, kdy trio skáče na Ministerstvu kouzel do jednoho z krbů, aby tak unikly Yaxleymu a dalším ministerským pracovníkům.


ROZBOR sneak peeku + nová OFICIÁLNÍ FOTOGRAFIE z filmu

19. března 2011 v 10:17 | Ondra |  HP7 - Film 2.ČÁST
Včerejší sneak peek ke druhé části Relikvií Smrti, která vtrhne do kin již 14.7.2011 ve 3D, nám odhalil spoustu nových záběrů přímo z filmu. Sice to byly pouhé záblesky, ale i z těch se dá leccos vyčíst. Pokud jste toho v samotném videu sami moc nepostřehli, nezoufejte. Jako při každém novém videu, i tentokrát jsme si pro Vás přichystali rozbor, ve kterém se na každý nový záběr podíváme pěkně zblízka. A co je ještě lepší, studio WarnerBros. zveřejnilo novou oficiální fotku z filmu. Je na ní Harry a zachycuje scénu, kde spolu s Voldemortem bojují v cimbuří Bradavic (popis přímo od studia). S tímto obrázkem se také pojí scéna, kterou jsme mohli vidět už v loňském teaser traileru (vlastně je přítomná i v aktuálním sneak peeku), a to Voldemort držící spoutaného Harryho, ptajícího se, proč ještě vůbec žije (fotografie ve větší velikosti ZDE).


Teď už k samotnému rozboru. Hned na prvním screenu můžeme vidět obranný štít tvořící se nad Bradavicemi (ten Voldemort záhy prolomí). Následuje screen tria, který s největší pravděpodobností pozoruje tvoření (a nebo naopak prolomení) štítu nad hradem. Ihned poté se seznamujeme s akční a energickou přepravou vozíků v Gringottovic bance. Velkou záhadou je následující screen. Temná, potácející se postava v zasněženém prostředí. Jedná se o scénu z Prasinek nebo nějaký flashback? Ale hlavně, kdo je to? Dále můžeme vidět Draca Malfoye v Bradavicích, Ginny a Nevilla běžící 'proti proudu' a Harryho monokl těsně pod okem. V další scéně vidíme Severuse Snapea, stojícího před zničeným domem Potterových. Když pár věcí přeskočíme, dostaneme se ke smrtijedům ve zničené Gringottovic bance, odkud právě prchlo trio s viteálem. Kromě adrenalinové jízdy k trezoru, která byla vytvořena především kvůli třetímu rozměru, můžeme také vidět draka drásajícího se ven. Tvůrci nám překvapivě naservírovali také poněkud spoilerující záběr, ve kterém rodina Weasleyových truchlí nad tělem Freda. A v posledním záběru vybíhají všechny známé postavy (údajně) k Hagridovi nesoucí tělo Harryho Pottera (na fotce můžete vidět Ginny, Nevilla, pana a paní Weasleyovy, Hermionu, Kingsleyho, profesora Kratiknota, Fleur, Billa, George, Percyho, sestry Pattilovy a Deana).


Hermionina věštba: Úkol z astrologie -1.díl

18. března 2011 v 21:47 | Žanet |  Hermionina věštba

Musím přiznat, že už dlouho jsme plánovali nějaké komiksové stripy, ale vždy to zkrachovalo na mých kreslířských schopnostech a neschopnosti něco vymyslet :). Ale pak přišel docela zajímavý námět a my vám přinášíme pilotní díl našeho komiksového příběhu, zatím v něm sice příliš není žádné prostředí a hlavy postaviček vypadají v každém okně jinak :D, ale to by se snad časem zlepšilo. Pod článkem je anketa, pokud byste si rádi přečetli pokračování, hlasujte pro ano, nový díl bychom byli schopní dodávat každý týden :).

SNEAK PEEK Harry Potter and the Deathly Hallows: Part Two

18. března 2011 v 17:44 | Ondra |  HP7 - Film 2.ČÁST
Studio WarnerBros. nenápadně odstartovalo propagační kampaň na historicky poslední filmovou potterovku - Harry Potter a Relikvie Smrti: Druhá část - a ač je to pouhý sneak peek, trvající minutu a půl, který byl odvysílán během televizního HP maratonu na americké stanici ABC Family, jeho velkolepost Vás s přehledem strčí do kapsy. Tedy velkolepost v rámci malých televizních dokumentíků, které většinou stojí jen na hercích a tvůrcích mluvících o snímku. Tentokrát jsme se dočkali téměř trailerové práce, kterou doprovází výborná hudba z první části od Alexandre Desplata.

A co Vás čeká? Samozřejmě již starší záběry, které jsme viděli v loňském teaser traileru nebo v jiných videích a tvůrce mluvící o filmu. Vaší pozornost si ovšem pro sebe s přehledem rozkradou nové záběry, kterých je naštěstí celkem dost. Uvidíme přepravu vozíků v Gringottovic bance, tvořící se štít nad Bradavicemi, Ginny běžící po přeplněném schodišti, Draca Malfoye, Snapea, dům Potterových, záběr z Prasinek, smrtijedy a další záběry. Brzy na Vás chystáme i rozbor, kde si jednotlivé momentky z videa rozebereme. Jak na Vás sneak peek zapůsobil?


PŘEKLAD
Voldemort: Harry Potter. Chlapec, jenž zůstal na živu, přichází zemřít. Avada Kedavra!
Daniel Radcliffe: Důvod, proč jsou na téhle cestě, je mnohem větší,
než kdokoliv z nich a v určitém bodě to musí skončit.
Rupert Grint: Tohle je vážně ono. Tohle je konec toho všeho.
David Heyman: Je to rozhodující bitva pro celý kouzelnický svět.
Emma Watson: Tady se propojí všechny linie celé ságy.
Hermiona: Rychle, Harry!
Emma Watson: Rozsah tohoto filmu je obrovský.
David Yates: Je to mnohem velkolepější akční film.
Harry: Můžu ho zničit. Jednou provždy.
Daniel Radcliffe: Něco se musí stát. Harry si je vědomý toho, že tohle bude
rozhodující okamžik. Otevře se přehrada a on si bude muset poradit s veškerou vodou.
Ron: Můžeme to skončit.
David Barron: Je to ten největší emotivní vrchol, který jste si kdy mohli přát.
Emma Watson: Srdce Vám bude bušit jako o závod. Je to skutečně velmi intenzivní zakončení.
Voldemort: Proč jsi vůbec naživu?
Harry: Protože mám něco, pro co se vyplatí žít.
Daniel Radcliffe: Bude to fantastické.
Ginny: Ne!

OFICIÁLNĚ: Informace o české verzi RELIKVIÍ SMRTI na DVD a Blu-Ray!

17. března 2011 v 18:03 | Ondra |  HP7 - Film 1.ČÁST
Po menší odmlce se opět hlásíme a to rovnou s oficiálními (a snad již finálními) informacemi ohledně českého vydání první části Relikvií Smrti na DVD a Blu-Ray. Jak jste možná sami zaznamenali, datum vydání se nakonec změnilo, ale jen nepatrně. Místo dříve avizovaného data 13.4. se datum vydání posunulo o pouhé dva dny a oficiálně tak film pro domácí přehrávače půjde do prodeje v pátek 15.4.2011, tedy již za necelý měsíc. Zveřejněny byly konečně také oficiální obaly českých verzí a potvrdilo se to, co jsme očekávali, tedy trio v Londýně pro DVD a trio běžící lesem pro Blu-Ray. Film vyjde na obou médiích v dvoudiskovém provedení, na prvním nalezneme film, na druhém bonusy. A jak to vypadá s nimi?

Pokud jste v tom také měli takový zmatek jako my, přichází rozuzlení. Přímo od společnosti MagicBox, která film v naší zemi uvede na trh, jsme si zjistili, jak to s těmi bonusy bude. A světe div se, obsah bonusů by měl být naprosto totožný. Tedy až na speciální sneak peek ze druhé části, který je skutečně určen pouze pro Blu-Ray verzi. Podle aktuálních informací bude bonusový disk obsahovat vynechané scény, dokument o sedmero Potterech, dokument s Rupertem, Tomem, Oliverem a Jamesem, dokument o soutěžení tria v běhu, galerii dokumentů a ochutnávku ze soundtracku k první části. Nic víc, nic míň. Jen by nás zajímalo, kam se zatoulal slibný hodinový dokument Behind The Magic, na který jsme se těšili snad ze všeho nejvíc. Je dost možné, že v zahraničních edicích bude, jen my jsme jaksi ostrouhali. Nebo si pro nás vydavatel chystá překvapení? Kéžby.

A poslední oficiální informace se týká doporučené ceny. Ta by Vám měla udělat rozhodně radost, protože u DVD edice nakonec došlo ke snížení ceny a film si tak domů budeme moci pořídit již za bezvadných 399,-Kč. Blu-Ray edici seženete za 799,-Kč. A pokud vezmete v úvahu, že většina e-shopů nebo hypermarketů poskytne ještě své vlastní slevy, nevypadá to vůbec špatně. Chystáte si originální disk pořídit?


Nějaké povídání + Čím by jste chtěli být u filmu?

13. března 2011 v 21:15 | Žanet |  Ankety

Přijde mi, že březen je takový nic moc měsíc - pro nás studenty to znamená čtvrtletí, písemky, zkoušení, navíc ještě není moc teplo, ale zima je aspoň trochu na ústupu. Dá se alespoň trochu zpříjemnit kinem, oslavovanou "Královu řeč", která u nás teď v březnu právě běží v kinech, jsem sice neviděla, ale můžu vám vřele doporučit "Ranga", tak nádherně nakreslený a vtipný animák se jen tak nevidí (soundtrack od Hanse Zimmera je taky dechberoucí, ale chvílemi to zaznívá "Piráty z Karibiku") a navíc mám pocit, že se v něm zrodil nejlepší animovaný záporák - pokud jste viděli, tak musíte uznat, že ten chřestýš je prostě třída :).

Pokud máte knihu "Filmová kouzla" nebo jste jí alespoň listovali, určitě jste si všimli všech těch úžasných náčrtů a plánů. Já z nich byla úplně vedle, první co mě napadlo: "Tyjo, tohle chci dělat". Musí být hrozně vzrušující pracovat na nějakém dobrém velikém filmu, i třeba hodiny a hodiny lepit peříčko po peříčku na Klofana v životní velikosti :D. V bonusech na dvdčkách je vidět mravenčí práce lidí, kteří se před kamery nedostanou a jejichž práci mnohdy člověk při prvním zhlédnutí filmu přehlédne, ale nechtělo by se vám celý den vymýšlet a vyrábět např. zboží pro Freda a George? To mi přijde jako kouzelné zaměstnání :).

Máte taky sen, že budete součástí nějakého filmového štábu, jestli ano, tak jakou přesně? Mě osobně by se asi zamlouvalo cokoliv, od herce až po rekvizitáře :). Protože těch možností by bylo tolik, nedáváme pod článek anketu a necháváme vám prostor v komentářích.

BLU-RAY / DVD TRAILER Harry Potter a Relikvie Smrti: První část

3. března 2011 v 17:13 | Ondra |  HP7 - Film 1.ČÁST
Film Harry Potter a Relikvie Smrti: První část vzal kina útokem v polovině listopadu minulého roku a do dnešního dne stihl nasbírat úžasných 951 milionů dolarů. Pokud byste si návštěvu kina s radostí zopakovali, ale kazí Vám to fakt, že velká kina už snímek v programu nemají, rozhodně Vás potěší blížící se vydání DVD a Blu-Ray. To je totiž naplánováno na polovinu dubna (film tak pro domácí přehrávače bude dostupný po pěti měsících od uvedení v kinech), u nás konkrétně na 13.4.2011. Podrobnější informace o českém vydání nemáme, jediné co se nám podařilo zjistit je to, že se dočkáme 2DVD speciální edice a nově jsme také získali informaci, že DVD tentokrát nebude mít papírový návlek jako tomu bylo u Prince Dvojí Krve. Studio WarnerBros. konečně zveřejnilo trailer, který prezentuje hlavně Blu-Ray edici, ale doufejme, že většina všech těch úžasných materiálů nás čeká i na bonusovém DVD. I když ze všeho nejvíce si přejeme, aby film měl co nejlepší kvalitu obrazu a zvuku (šušká se, že ji studia na DVD schválně zhoršují, aby lidi začali kupovat dražší Blu-Ray disky).

Díky traileru ale konečně také víme, co to majitele Blu-Ray disků čeká za exkluzivní materiál z druhé filmové části. První informace totiž skutečně nebyly lživé a dočkáme se tak kousku úvodní scény úplně posledního filmu. Osobně mi přijde celkem škoda, že studio zveřejní zrovna první scénu, ale tak snad vědí, co dělají. Podle všeho oné scéně odpovídá nedávno uniklý popis jakéhosi sneak peeku, ve kterém spolu vedli rozhovor pan Ollivander a Harry v Lasturové vile. Konec konců, několik záběrů z této scény jsme mohli vidět hned v úplně první ukázce, která byla přilepena k Blu-Ray Prince Dvojí Krve, pro připomenutí zamiřte SEM.


CELOSVĚTOVÁ PREMIÉRA POSLEDNÍHO FILMU? Jedna z největších událostí roku!

3. března 2011 v 16:22 | Ondra |  HP7 - Film 2.ČÁST
V poslední době se toho kolem Relikvií Smrti seběhlo dost a dost, pojďme se na to všechno tedy popořádku podívat. Pokud jste litovali, že pro první filmovou část nebyla natočena scéna, ve které Remus Lupin triu vyprávěl o svém synovi a přál si, aby se Harry stal jeho kmotrem, pak se má všechno trochu jinak. Podle webu HogwartsSite totiž scéna natočena byla na Weasleyovic svatbě a jako důkaz uvedl tuto nekvalitní fotografii. Tvůrci ovšem tuto scénu, ani scénu, ve které Hermiona tančí s Viktorem Krumem, do vynechaných scén na blížící se DVD a Blu-Ray nezařadili. Důvod? Ten nikdo neví, ale nejspíše si pár dosud nezveřejněných scén šetří pro další možné vydání, např. až na Blu-Ray časem vyjdou obě dvě části spojeny v jeden dlouhý film, doplněný pár novými scénami, které budou fanoušky lákat ke koupi. Napadá Vás jiný důvod?

Co se týče druhé části, víme toho více. V první řadě, na internet unikla fotografie z natáčení, na které se nacházejí Draco Malfoy a Goyle v Komnatě nejvyšší potřeby. Jedná se o scénu, ve které bude trio v Komnatě hledat viteál a dojde k vytvoření zložáru, který nezanechá kámen na kameni. Na internet se rovněž prodralo video, ve kterém jeden z tvůrčího týmu prezentuje Zlatonku vytvořenou pro Relikvie Smrti. Má tedy na sobě nápis Otevírám se na konci, ale hlavně v sobě ukrývá jednu z relikvií Smrti, tedy Kámen vzkříšení.

A konečně, to nejlepší na konec. Poslední potterovka, Harry Potter a Relikvie Smrti: Druhá část, totiž zažije jednu z nejvelkolepějších filmových premiér, jaké svět vůbec pamatuje. Studio WarnerBros. předevčírem oficiálně potvrdilo, že světová premiéra posledního filmu se uskuteční 7.7.2011 v Londýně na Trafalgarském a Leicesterském náměstí. Slavné Trafalgarské náměstí tak zažije svou první filmovou premiéru vůbec a podle slov ředitele studia WarnerBros. se bude jednat o jednu z největších společenských událostí roku - myšleno je jak na fanoušky, tak i na novináře, pro které budou vyhrazeny speciální stanoviště a oblasti. A kdo ví, třeba tam budete stát zrovna i Vy - po celém světě totiž bude probíhat soutěž o vstupenky na tuto jedinečnou akci, aby se na premiéře mohli objevit fanoušci z celého světa. U nás budou mít vstupenky k dispozici nejspíše hlavní mediální partneři filmu, tedy rádio Impuls a televize Nova, ovšem vše je ještě stále v jednání. Jakmile se dozvíme něco nového, budeme Vás informovat!