´

Duben 2011

TEASER TRAILER Harry Potter and the Deathly Hallows: Part Two

28. dubna 2011 v 7:38 | Ondra |  HP7 - Film 2.ČÁST


PŘEKLAD
Voldemort: Harry Pottere, bojoval jsi statečně. Ale nechal jsi své přátele,
aby za tebe raději umírali, než aby ses mi postavil tváří v tvář. Tuto noc, postav se mi a čel svému osudu.
Ron: Můžeme to skončit.
Harry: Nikdy jsme nechtěl, aby kdokoliv z Vás za mě zemřel.
Harry: No tak, Tome. Pojďme to skoncovat tak, jak jsme začali. Společně.
Voldemort: Pouze já mohu žít navěky.

Trailer již zítra! + nějaké plky

27. dubna 2011 v 21:26 | Žanet |  Všechno, co se jinam nevešlo

Předně bych se moc chtěla omluvit, že se tu už asi téměř dva týdny neobjevil žádný další komiksový díl, ale došly mi hnědé papíry, na které je dělám a v papírnictví je ještě nemají, ale měly by mít do konce týdne. Jako kompenzace se tu ještě tento týden objeví tutoriál "Jak nakreslit Dobbyho" ↓:

A, jak určitě všichni víte, za několik málo hodin nás konečně čeká trailer na druhou část Relikvií smrti!
Přivstanete si kvůli němu? Kolik od něj očekáváte? Myslíte, že poslední film bude i tím nejlepším?

Já ho bohužel nebudu moct vidět hned po probuzení, ale snad se mi podaří o přestávce ve škole někoho vyhodit od těch starých mašin, které jsou v jedné učebně a pustit si jej :). Musím říct, že se moooc těším, jen doufám, že nám toho tvůrci neukáží až příliš.

Co vy? Pište :).

VIDEA: FIONA SHAW jako čarodějnice v seriálu TRUE BLOOD

25. dubna 2011 v 8:06 | Ondra |  Všechno, co se jinam nevešlo
Teta Petunie se dočkala - konečně bude čarodějkou! Teda, jak se to vezme. Ve světě Harryho Pottera bude stále zarytým mudlou, ale jedinečné příležitosti se jí dostalo v seriálu True Blood: Pravá krev. Fakt, že herečka Fiona Shaw doplní obsazení populárního seriálu z produkce HBO, je již celkem staršího data, ale až v nedávno zveřejněných videích z natáčení ji konečně můžeme vidět na vlastní oči. A že jí to sekne! Samozřejmě z ní není žádná sexbomba, ale má šmrnc a vážnost její tajemné role k ní naprosto sedne. V seriálu, kde vystupují upíři, vlkodlaci a další záhadné existence, se nyní objeví i čarodějnice a čarodějové, v čele právě s Fionou, která by se v seriálu měla udržet celou čtvrtou sezónu jako Marnie (plaché médium a věštkyně z ruky, která sama sebe nenávidí a je ovládána duší mocné čarodějky). Pokud jste se True Blood zatím úspěšně vyhýbali, rozhodně Vám první tři sezóny (každá po dvanácti dílech) doporučuji. A pokud čekáte stejně jako já na čtvrtou sezónu, v kalendáři si tučně zatrhněte datum 26.6.2011.TŘI ROKY S VÁMI

24. dubna 2011 v 8:47 | Ondra & Žanet
Pokud jste si dnes při pohledu na kalendář řekli, že je to obyčejný den jako každý jiný, tak jste se hodně mýlili. Právě v tento den, tedy 24.4., jsme před třemi lety založili stránku, na které se právě teď nacházíte a čtete z ní tento text. REDUCTO. Upřímně, nevím, jestli jsme vážně počítali s tím, že na tu stejnou stránku budeme ještě vůbec něco psát o tři roky později. S úspěchem jsme vážně nepočítali, protože v té době (a vlastně i dnes) bylo blogů se stejným tématem požehnaně a my si připadali jako malé zrníčko písku v ohromném pískovišti. Ale přece jen jsme prorazili, a to díky Vám. Denně nás průměrně navštěvuje více jak 300 lidí, za ty tři roky jsme zaznamenali již více jak 150 000 návštěv, máme něco málo nad 300 fanoušků na našem profilu na Facebooku a to všechno bez jakékoliv reklamy, zlepšováků nebo různých podvodných počítadel. Snažíme se Vám přinášet ty nejzajímavější informace ze světa Harryho Pottera, i když se to vždycky nepovede hned, protože nejsme stroje a máme také svůj vlastní život. To se naopak snažíme kompenzovat různými soutěžemi, které pro Vás občas připravujeme ve spolupráci s předními českými společnostmi. Snad to jako vykoupení funguje dobře.

Až to člověka dohání k myšlenkám, co bude za rok. Budeme oslavovat čtvrtý rok existence? Nebo tu bude půl roku starý článek? A nebo Vám naběhne text, že stránka nebyla nalezena? Upřímně, nevíme to ani my sami. Víme o pár lidech, kteří sem nechodí jen kvůli HP novinkám, ale prostě celkově asi i kvůli nám. A o tyhle suprový lidi bychom neradi přišli. Však uvidíme, ten jeden rok zase rychle uteče a pravda se ukáže. To zní blbě. Ale tak nevadí. Vážně Vám všem moc děkujeme za podporu a za to, že nás stále navštěvujete. Děkujeme za Vaše reakce, názory a komentáře. A moc Vám přejeme, abyste si v červenci v kinech užili film, na který už takovou spoustu let čekáte. Zvlášť, pokud jste s Harrym skutečně vyrůstali jako my. A nezapomeňte, plnohodnotný trailer už za čtyři dny!

Obrázek pochází z webu tbtb.deviantart.com

Miniaturní narozeninová soutěž

24. dubna 2011 v 7:00 | Žanet |  SOUTĚŽE
Ano, přesně tak, Reducto je tu už tři roky :). Moc Vám děkujeme za vaši přízeň, budeme Vám i nadále přinášet nejčerstvější zprávy a to nejlepší ze světa Harryho Pottera.
Přesně před rokem jsme pořádali malou narozeninou soutěž a stejně tak tomu bude i dnes. Můžete získat miniaturní mandragoru která vám oživí stůl, přívěsek Snapea, Harryho nebo malou sovu se svítícíma očima na klíče.
(na fotce ještě bez závěsů a kroužku na klíče, ale samozřejmě je pošleme s ním)
O co jde?
V jedné z místností domu Láskorádů je dvacet skrýší, šestnáct z nich je prázdných. Vyberte si jedno z čísel, odpovězte na příslušnou otázku a počkejte si, jestli se vám podařilo vybrat výherní políčko. Každý může odpovědět pouze jednou a nevybírejte políčka, na která odpověděl už někdo před vámi.

Do komentářů pište:
1. číslo políčka, které jste si vybrali (ujistěte se, že nikdo před vámi v komentářích ho nenapsal)
2. odpověď na otázku, která má stejné číslo jako vaše políčko
Do kolonky e-mail nezapomeňte uvést váš e-mail
Dům Láskorádů (otázky naleznete níže):
Otázky (v celém článku):

TRAILER pro druhou část RELIKVIÍ SMRTI ve čtvrtečních ranních hodinách!

22. dubna 2011 v 20:25 | Ondra |  HP7 - Film 2.ČÁST
Před několika minutami nám přišlo info z české pobočky studia WarnerBros. o traileru ke druhé části Relikvií Smrti, který se na nás chystá již příští týden. V Americe si ukázka odbude svou premiéru na televizní stanici ABC Family, pro nás ostatní se objeví na internetu ve stejný moment, konkrétně v 02:45 ráno. A kdy? Již za necelý týden, přesně ve čtvrtek 28.4.2011! Webová stránka televizní stanice dokonce prozradila, že se můžeme těšit na záběry z těchto scén: útěk tria z Gringottovic banky, zložár v Komnatě nejvyšší potřeby, souboj mezi paní Weasleyovou a Bellatrix Lestrange a spoustu dalších záběrů. Pár hodin před uvedením ukázky bude navíc zveřejněna ještě oficiální fotografie přímo z traileru pro ukrácení posledních chvil čekání. Snad to bude stát za to! Těšíte se?

Oficiální obal videohry 'Deathly Hallows: Part Two' + seznam postav

22. dubna 2011 v 9:02 | Ondra |  HP7 - Hra
Společnost Electronic Arts během včerejšího dne představila novou videohru ze světa Harryho Pottera, která je na motivy posledního filmu a doporovodí jej i do kin. Vyčerpávající informace o videohře Harry Potter and the Deathly Hallows: Part Two (včetně první ukázky), která vyjde v polovině července letošního roku, jsme Vám přinesli již včera, ale příval nových a podstatných informací stále přibývá. Oficiální stránka hry byla konečně zaktualizovaná a má zcela nový kabát. Dle našeho názoru se web velmi povedl, rozhodně se jím pokochejte. Zveřejněn byl také oficiální obal videohry, který tentokrát tvoří trio s hořícími Bradavicemi v pozadí. Přinášíme Vám také novou fotku ke hře (Harry vs. Voldemort) a první wallpaper, na kterém jsou krásně zachyceny Prasinky.

Poslední potvrzenou informací, kterou jsme pro Vás vyšťourali, je seznam postav, za které budete moci ve finální hře hrát. Velkolepou bitvu si (podle toho, jak bude vyžadovat příběh) užijete za Harryho, Rona, Hermionu, Ginny, Seamuse, Nevilla, Molly Weasleyovou a profesorku McGonagallovou. Hra bude mít tři hlavní linie - Gringottovu banku, útěk z Komnaty nejvyšší potřeby a samotnou finální bitvu o kouzelnický svět. Hra vyjde na PC, X360, PS3 (s podporou Move), Wii a Nintendo DS.
Obrázek pochází z webu SnitchSeeker.com

POSLEDNÍ DEN NATÁČENÍ: Pohled na emotivní atmosféru z placu

21. dubna 2011 v 14:42 | Ondra |  HP7 - Film 2.ČÁST
Pamatujete, jak jsme zde téměř před rokem zveřejňovali článek, ve kterém jsme Vás informovali o tom, že padla úplně poslední klapka na natáčení Harryho Pottera? Bylo to 12.6.2010 a nedávno vyšlo dokonce najevo, co přesně za scénu se natáčelo. K překvapení nás všech to byla scéna z první části, konkrétně skákání tria na žíněnky (ve filmu do krbu na Ministerstvu kouzel), ale to není to hlavní. Až v těchto dnech se totiž na internetu objevilo video, které zachycuje atmosféru posledního dne a přináší nám tak jedinečné záběry z placu. Velmi mě mrzí, že video trvá pouhou minutu, ale věřím, že se tvůrci k tomuto momentu vrátí důstojněji při tvoření bonusů pro druhou část a nebo si tyto záběry dokonce pošetří až do chystaného dokumentu o natáčení obou dvou částí, na kterém se údajně již pracuje. Ale co vskutku nejde přehlédnout ani na takto malém časovém prostoru jsou bezpochyby emoce a opravdové přátelství mezi herci. Objetí Emmy a Ruperta je totiž nezapomenutelné. Doslova.[#4 UPDATE] TEASER: Harry Potter and the Deathly Hallows: Part Two VIDEOGAME

21. dubna 2011 v 7:51 | Ondra |  HP7 - Hra
[#4 UPDATE 21.4.2010; 13:49] Vývojáři z EA vypustili do světa novou fotografii přímo ze hry. Najdete ji v celém článku.

[#3 UPDATE 21.4.2010; 09:07] Studio pojalo oznámení nejnovější videohry ve velkém stylu a každou minutou na nás chrlí nové informace a materiály. Nyní do světa vypustilo tři oficiální fotky - dvě z nich pochází ze samotného teaseru, na třetí jsme před pár minutami již upozorňovali. Ve skvělé kvalitě je najdete v celém článku.

[#2 UPDATE 21.4.2010; 08:56] Tvůrci právě teď potvrdili, že nejnovější hra bude skutečně podporovat pohybový ovladač Move pro PlayStation 3, podpora pro Kinect ke konzoli Xbox 360 tentokrát nebude. Videohra nebude obsahovat multiplayer (jako každá dosud vydaná HP hra) a bohužel nebude ani demoverze. Tvůrci to odůvodnili tím, že chtějí co nejvíce pracovat na smotné hře, ale jak sami tušíte, skutečné důvody jsou tak trochu jinde. Zveřejněny již byly také hardwarové nároky pro PC verzi, najdete je TADY.

[UPDATE 21.4.2011; 08:45] Studio zveřejnilo na svém oficiálním profilu na Facebooku novou propagační fotografii, ze které jasně vyplývá, že druhá část Relikvií Smrti bude podporovat pohybový ovladač Move pro PlayStation 3 a dojde tak k vystřídání, jelikož první část byla exkluzivní pouze pro pohybový senzor Kinect ke konkurenčí konzoli Xbox 360. Zveřejněna byla také nová fotografie ze hry a tvůrci slíbili, že ještě dnes dojde ke spuštění nové verze oficiálního webu videohry.

Před pár minutami byla zveřejněna první ukázka na chystanou videohru Harry Potter and the Deathly Hallows: Part Two od studia Electronic Arts, které má na svědomí dosud všechny videohry s brýlatým kouzelníkem. Stejně jako film, i videohra je rozdělena do dvou částí, což Vám připomene i samotná ukázka, jelikož ty nejlepší momenty z první části znovu uvidíte (zničení viteálu, napadení v Godrikově dole, únik z Ministerstva kouzel). A pak následuje krátka, ale za to velmi úderná palba záběrů z nejnovější videohry, která obsahuje samé akční momentky z bitvy v Bradavicích. Uvidíte hrad pod palbou, Harryho na útěku, Voldemorta se smrtijedy, obry v akci, Komnatu nejvyšší potřeby, Ginny bojující proti smrtijedovi, Nevilla utíkajícího po mostě a slavnou scénu z traileru, ve které se Voldemort Harryho ptá, proč ještě vůbec žije. První záběry nám tak potvrdily, že poslední herní potterovka podle filmu poběží na stejném enginu jako půl roku stará videohra a žádných velkých změn se tak pravděpodobně (bohužel) nedočkáme. Videohra vyjde na všechny možné platformy (dokonce i na nové Nintendo 3DS) v červenci tohoto roku.DOKUMENT: Harry Potter - NA CESTĚ

16. dubna 2011 v 13:17 | Ondra
Společnost MagicBox, která u nás před pár dny vydala DVD a Blu-Ray s filmem Harry Potter a Relikvie Smrti: První část, poskytla pouze pro server iDnes.cz exkluzivní dvacetiminutový dokument Harry Potter: Na Cestě (Harry Potter: On the Road). Tento dokument popisuje místa, na kterých se nejnovější potterovka natáčela, takže uvidíte, kde všude se štáb vyskytoval, jelikož se jedná o první potterovku, která nebyla z větší části natáčena pouze ve filmových studiích. Dokument byl v zahraničí vydán ve speciální edici jako samostatné DVD, takže abychom nebyli o nic ochuzeni, na dokument se můžeme zdarma s českými titulky podívat i my. Děkujeme čtenáři hp za upozornění!

HARRY POTTER: NA CESTĚ

Obrázek pochází z webu SnitchSeeker.com

RECENZE: DVD 'Harry Potter a RELIKVIE SMRTI: PRVNÍ ČÁST'

16. dubna 2011 v 9:54 | Ondra |  HP7 - Film 1.ČÁST
Možná už máte DVD (nebo dokonce Blu-Ray) disk doma, ale pokud stále s koupí nejnovější potterovky váháte, možná Vám pomůže naše menší recenze. Ihned na začátek upozorním, že vlastním i všechny předešlé potterovky, takže se nejnovější díl budu snažit porovnat právě s nimi. Tak na to pojďme hezky od začátku; nejprve bychom měli zmínit obal. Ten je v klasické bílé plastové krabičce (pouze první dva díly byly v provedení digipack) a nemá ani žádný papírový návlek (jako šestý díl). Musím se přiznat, že po zveřejnění oficiálního obalu jsem byl trošku skeptický a neměl jsem z něj příliš radost (ohromně jsem si přál motiv tria běžící lesem), ale naživo to vypadá vážně skvěle a bezchybně to zapadne do Vaší sbírky. Zadní strana je také velmi povedená (Harry s Hagridem na motorce) a do češtiny je přeložena víceméně dobře (jen mi nějak nesedí ta poslední věta v popisu příběhu).

DVD edice i tentokrát obsahuje dva disky, přičemž na prvním je tradičně film a na druhém několik bonusů. Na filmovém disku je zobrazen Harry a na bonusovém Voldemort; pokud chcete znát motiv disků, klikněte na odkazy. Zatímco první čtyři díly měly nápisy na discích lokalizované do našeho jazyka, u pátého a šestého dílu nápisy chyběly zcela úplně. U první části sedmého dílu jsme se nápisů dočkali alespoň v originále. Nyní k samotnému filmovému disku. Ten má naprosto nejchudší DVD menu z celé série, jelikož se jedná o pouhý obrázek (trio běžící lesem) doplněný hudbou. Nic pohyblivého, naprosto bez nápadu. Zasloužilo si tohle bezpochyby jedno z nejprodávanějších DVD roku? Co se týče zvuku, tak máme na výběr mezi angličtinou, češtinou a slovenštinou. Disk obsahuje tyto titulky: anglické, české, lotyšské, litevské, srbské, slovenské, slovinské a chorvatské. Velmi mě potěšila i kvalita obrazu a zvuku, jelikož studia mají v poslední době tendenci tyto kvality na DVD discích záměrně zhoršovat, aby tak podpořily prodej Blu-Ray disků (alespoň se to tak říká). Obraz je (v rámci možností DVD disku) vážně pěkný, dokonce bych si troufl říct, že i lepší než u pátého a šestého dílu, kde to zas taková kvalita nebyla. Takže palec nahoru.

A bonusový disk. Světe div se, ten má DVD menu pohyblivé, tedy ve formě stále se opakujícího (a povedeného!) klipu, který obsahuje záběry z celého filmu. Docela paradox, čekal bych to spíše naopak (tedy že menu u filmového disku bude lepší, než u bonusového). Druhý disk obsahuje dodatečné scény (je jich celkem osm), dokument Sedm Potterů (pětiminutový pohled na tvoření této scény), rozhovor na greenu s Rupertem, Tomem, Oliverem a Jamesem (celkem povedený třináctiminutový pohled na přátelství mezi těmito herci z golfového prostředí, který není ani tak o golfu, jako spíš o zážitcích z celého desetiletého natáčení), dokument o soutěžení v běhu mezi triem (dvě a půl minuty trvající video, které nám ukazuje soutěživost mezi Danem, Rupem a Emmou v běhu), dokument o soundtracku (tvůrci v čele se skladatelem Alexandre Desplatem o hudbě ve filmu na prostoru tří a půl minut), promo video na zábavní park Wizarding World of Harry Potter v Orlandu na Floridě (šest minut trvající video, ve kterém uvidíte i slavnostní otevření parku za účasti herců a JKR) a galerii dokumentů, která zahrnuje videa o tvoření nejzajímavějších scén z filmu (pravděpodobně nejzajímavější část bonusového disku, kde máte šanci zhlédnout osm malých dokumentů o tvoření několika scén, jmenovitě o Příčné ulici, Hagridově motorce, kouzelných stanech, smrtijedech v kavárně, tvoření Dobbyho a Krátury, Godrikově dole, zamrzlém jezeře a návratu Griphooka; to vše Vám zabere třicet minut volného času).

Celý bonusový disk je opatřen českými titulky (a dalšími 21 jazyky, včetně angličtiny a slovenštiny), ovšem teď přichází největší kámen úrazu. Český překlad bonusů je velmi špatný vtip. Vážně nevím, jestli člověk, který bonusový disk překládal, byl v časové tísni a nebo se na to prostě vykašlal a jednoduše to odfláknul, ale tak ohromné množství překlepů, chybějících písmen a naprosto zkomolených jmen a názvů jsem ještě dosud nikdy neviděl (a že mám doma originálncíh DVDček dost). V bonusech se tak dočtete o horcruxech (originální název pro viteály), Doupatách a Roklinách (autor titulků oběma způsoby myslel obydlí Weasleyových, tedy Doupě), ale nejsilnějším kafem jsou bezpochyby Pojídači smrti (Death Eaters), tedy smrtijedi. Ani nevíte, jak moc jsem šťastnej, že tenhle člověk nepřekládal samotný film nebo dokonce knížky (bože, díky za Pavla Medka). Upřímně mi z toho bylo celkem smutno, protože s těmihle všemi překlepy a zkomolenými názvy se to četlo o poznání hůř a stejně tak upadal i výsledný dojem. Za to ovšem tvůrci nemohou, palec dolů si jednoznačně zaslouží tým mající na svědomí českou lokalizaci (titulky u filmu od Pavla Medka jsou naštěstí v pořádku). Doufejme, že bonusový materiál u druhé části Relikvií dostane do rukou úplně někdo jiný. Ale jinak není co vytknout, snad jen to, že vše mohlo být dvakrát tak delší. Ale my Vás chápeme, Warneři, co by pak bylo v dalších re-edicích nebo obnovených kino-premiérách, že? :)

DVD první části Relikvií Smrti se povedlo, kvalita filmu je naprosto skvělá a bonusy jsou svými kvalitami srovnatelné s předešlými potterovkami. Navíc, pokud jste zatím poslední potterovku neslyšeli v originále, děláte ohromnou chybu. Filmu přibude zcela nový rozměr a učaruje Vám bezchybný výkon všech herců (a ano, podle očekávání musíme vyzdvihnout Bellatrix v podání Heleny Bonham Carter, která se prostě nadabovat nedá). A pokud ještě stále váháte, tak nezapomeňte, že před 14. červencem si budete moci doma v tom největším pohodlí ještě vše důkladně připomenout, protože návaznost mezi těmito dvěma filmy je větší, než u jakékoliv jiné potterovky. DVD pořídíte za 399,-Kč, Blu-Ray za 799,-Kč (na internetu a v obchodních řetězcích navíc se slevami).

[UPDATE] DRUHÁ ČÁST RELIKVIÍ SMRTI: Spousta nových FOTEK!

15. dubna 2011 v 20:10 | Ondra |  HP7 - Film 2.ČÁST
[UPDATE 21.4.2011; 08:35] Studio WarnerBros. zveřejnilo fotografie z magazínu Entertainment Weekly ve větším rozlišení a mnohem lepší kvalitě. Najdete je v celém článku.

První část Relikvií Smrti již definitivně zmizela z kin (tam celosvětově vydělala 952 241 070 dolarů a stala se tak druhou nejvýdělečnější potterovkou dosud) a dnešním dnem byla i úspěšně uvedena na DVD a Blu-Ray nosiče. Sotva se pro studio WarnerBros. uzvařela jedna kapitola, ihned na nás vyrukovali s další. Ano, propagace posledního filmu Harry Potter a Relikvie Smrti: Druhá část začíná. Po plakátu, dvou oficiálních fotkách z filmu a sneak peeku s pár novými záběry jsme se dočkali další fotografické nadílky. A že je to nálož! Studio na svém oficiálním profilu na Facebooku zveřejnilo již třetí oficiální fotografii z filmu, na které se nachází Draco Malfoy, Gregory Goyle a Blaise Zabini při vstupu do Komnaty nejvyšší potřeby. Proč se drží za ruce je všem velkou záhadou, ale možná se ptáte, kde je Crabbe. V tom případě připomeneme, že herec byl před nějakou dobou usvědčen z braní drog, média nenechala kámen na kameni a studio ho tak muselo vyrazit.

Dalším novým materiálem je neoficiální fotografie, na které jsou zachyceni přestrojený Ron a Hermiona v podobě Bellatrix (díky Mnoholičnému lektvaru) v Gringottově bance. Tato fotka opět studiu jakýmsi způsobem unikla a ze všech známých webů byla ihned stažena. A nakonec, tři scany z nejnovějšího čísla magazínu Entertainment Weekly, které budou snad brzy vydány v kvalitnější verzi. Můžeme vidět Nevilla Longbottoma v průběhu bitvy o Bradavice, Harryho v trezoru Bellatrix u Gringottových a hlouček šokovaných smrtijedů v čele s Bellatrix a Voldemortem (zřejmě příchod Harryho do lesa). Jakmile se fotky objeví v kvalitnější verzi, rozhodně je u nás brzy najdete. A jak to vypadá s trailerem? Zatím žádné nové informace, pouze spekulace. Pokud vše půjde dobře, možná se něco nového dozvíme koncem příštího týdne, ale podle všeho to zatím vypadá, že se ukázky dočkáme koncem dubna, nejpozději během května.


DVD a Blu-Ray HARRY POTTER A RELIKVIE SMRTI: PRVNÍ ČÁST v prodeji!

15. dubna 2011 v 8:00 | Ondra |  HP7 - Film 1.ČÁST
Dnešním dnem, tedy pátkem 15.4.2011, se v Česku do prodeje oficiálně dostávají DVD a Blu-Ray disky s nejnovější potterovkou, tedy první částí Relikvií Smrti. Předposlední potterovský film se na obě média dostal ve dvoudiskovém bonusovém provedení, takže by rozhodně ani Vám neměla jedna originální kopie chybět doma. E-shopy dostaly velké zásoby disků s menším předstihem, aby mohli zavčasu rozeslat předobjednávky, takže je dost možné, že nejnovější potterovku už máte dávno doma. Pokud se samotnou koupí ještě váháte, tak Vám ji mohu za sebe rozhodně doporučit. S Blu-Rayem bych si mohl leda tak točit na prstech, ale co se týče DVD, tak mě velmi mile překvapila kvalita obrazu a zvuku, která nebyla u pátého a šestého filmu zrovna valná. A navíc, jak už zde poněkolikáte zmiňujeme, DVD pořídíte za skvělou cenu 399,-Kč (oproti minulým dílům), takže pokud můžete, rozhodně do toho zainvestujte, už alespoň kvůli originálnímu znění, které je naprosto dechberoucí a jedinečné. Po sledování anglické verze si budete připadat, jako kdybyste film viděli poprvé. Alespoň většina z Vás. Film Harry Potter a Relikvie Smrti: První část vychází na DVD a Blu-Ray právě dnes!

TRAILER 'RAISE OF THE PLANET OF THE APES'

14. dubna 2011 v 21:05 | Ondra |  Tom Felton
Již několikrát jsme Vás informovali, že si herec Tom Felton zahraje ve filmu Raise of the Planet of the Apes, který je remakem známého původního filmu. Nejspíše se nebude jednat o žádnou velkou roli, ale i tak je to pro mladého herce jistě velký úspěch. Dnes byl vydán první oficiální trailer a podle všeho to vypadá na pořádný trhák. Nejenže hlavní postavu ztvárňuje známý (a poslední dobou oblíbený) herec James Franco, ale snímek se pyšní dalším zvučným klenotem - digitální triky tvoří tým lidí, který pracoval na technicky dokonalém Avatarovi. A to je dost velká reklama. Každopádně, Tom Felton je v celém traileru vidět pouhou sekundu, ale i tak se jedná o zajímavý záběr (opice přebíhající v pozadí). Zatímco v zahraničí se film do kin dostane již v srpnu, my si budeme muset počkat. Česká premiéra je plánovaná až na konec listopadu.

TRAILER k filmu RAISE OF THE PLANET OF THE APES


Emma Watson o Relikviích smrti

9. dubna 2011 v 13:16 | Žanet |  Emma Watson

Dnes vyšla krátká dvouminutová část rozhovoru s Emmou Watson, kde s odstupem času mluví o Relikviích smrti. Jako jednu z nejnezapomenutelnějších scén označuje tu s Bellatrix: "Nikdy nezapomenu na to, když mě Helen Bonham Carter mučila, myslím, že mi to zůstane hodně, hodně dlouho. Byla to velmi silná scéna."
Stýská se jí po Rupertovi a Danovi, po jejich společných snídaních, po tom, že je nevidí každý den "Stýská mi po nich. Je to smutné, ale vždy budeme přáteli."
Mluví i o DVDčkách Harryho Pottera: "Mám je všechny na poličce. Je docela děsivé vidět je všechny seřazené. Je to docela hodně filmů, docela hodně práce." A když už jsme u nich, do vydání 1. části Relikvií smrti na DVD a Blu-Ray zbývá ani ne týden! :)
Ty, kterým se Emmin krátký účes nelíbil, nejspíš potěší, že jí vlasy začínají pomalu dorůstat. ↓

Video naleznete TADY.


Hermionina věštba: Ronův nesnadný týden - 3.díl

9. dubna 2011 v 11:14 | Žanet |  Hermionina věštba
Co se stalo v minulém díle: Trio se dozvídá, že studenti, kteří šli na ranní hodinu bylinkářství, našli profesorku Prýtovou ležet na zemi v bezvědomí - nejspíš jí spadly klapky z uší, když přesazovala mandragory. Podle Hagrida bude za krátkou dobu strávenou v Nemocnici u svatého Munga v pořádku...

(Mám pocit, že vždy po nahrání do blogu se trochu změní barvy :/. A pro tento díl byl vymyšlen nový kouzelní tvor - kousenka :).)

Darren Criss a písničky z "A Very Potter Musical"

5. dubna 2011 v 17:26 | Žanet |  Všechno, co se jinam nevešlo
Mám pocit, že jsme tu už někdy v minulosti o fenoménu "A Very Potter Musical", zkráceně AVPM, psali. Chápeme, že ne každému se chce do sledování delšího představení s tichým zvukem, herci v záznamu na Youtube bohužel neměli mikrofony a tak je hudba a smích někdy hlasitější než jejich zpěv.
Jeden herec z této party se za poslední rok velmi proslavil, jestli vám něco říká seriál "Glee", nejspíš znáte jméno Darren Criss. Pokud ne, tak bychom ty, kteří se nechystají AVPM zkouknout, rádi upozornili na dvě úžasné písně z AVPM, které zpívá na svých živých koncertech. První se se jmenuje "Goin' back to Hogwarts" (Návrat do Bradavic). Text k ní naleznete ZDE. Ke druhé s názvem "Granger Danger" (dalo by se přeložit jako Nebezpečí Grangerová, i když tím se úplně zabije původní rým) text TADY.

↓ Originální AVPM podání - píseň pokračuje v druhé části záznamu představení na Youtubu.

↓ Návrat do Bradavic z koncertu, Darren Criss spolu s fanoušky zpívá všechny postavy, na konci i Brumbála.

↓ Granger Danger - Ron, Draco a Hermiona na plese. Písnička začíná po druhé minutě.

↓ Neméně skvělá rychlejší verze té samé písničky s kytarou.

Hermionina věštba: Snídaně ve Velké síni - 2.díl

3. dubna 2011 v 18:56 | Žanet |  Hermionina věštba

Co se stalo v minulém díle: Ron se snažil napsat svůj úkol z astrologie a Hermiona studovala runy, narozdíl od něj ale ke svému překvapení ve věštecké kouli, kterou Ronovi zapůjčila profesorka Trelawneyová, Hermiona něco zahlédla.
Hned další den se v Bradavicích začíná něco dít...

Omlouvám se asi za dvoutýdenní pauzu, další díl tu bude nejspíš v polovině týdně a taky se pokusím sladit barvu pozadí jednotlivých listů.

EXKLUZIVNĚ: TESTOVACÍ PROMÍTÁNÍ druhé části RELIKVIÍ SMRTI v Chicagu!

3. dubna 2011 v 8:50 | Ondra |  HP7 - Film 2.ČÁST
Kolem finálního Harryho Pottera se v poslední době děje moc věcí a dnešek nebude výjimkou. Jak už za existenci této stránky určitě víte, každá potterovka měla několik měsíců před oficiální premiérou tzv. testovací promítání v Chicagu. To probíhá tak, že si tvůrci vytypují určité lidi, které zrovna potkají na ulici a natáhnou je do kina s tím, že uvidí nějaký očekávaný snímek roku, ale o jaký půjde se dozví až přímo v sále. Účel je jediný. Po odpromítání filmu začne velká diskuze s přítomnými tvůrci a ti se tak dozví, co bylo ve filmu zdlouhavého, co film třeba nějakým způsobem rozrušovalo, co bylo naopak fantastického, co na koho jak působilo a dalších tisíc věcí. Tvůrci se tak zaměří na reakce náhodně vybraných diváků (kteří Harryho Pottera třeba nikdy neviděli nebo rozhodně nejsou jeho fanoušky) a v den premiéry nám nakonec přinesou vybroušený klenot. A ano, testovací projekce filmu Harry Potter a Relikvie Smrti: Druhá část proběhla ve včerejších odpoledních hodinách.

A to znamená, že diváci, kterým se poštěstilo se na utajovanou testovací projekci dostat, nyní zahlcují internet všemi možnými recenzemi, postřehy a názory. My jsme pro Vás ty nejlepší reakce přeložili a nyní se na jeden z nejočekávanějších snímků roku podíváme pěkne zblízka. Bylo by také vhodné upozornit, že následující text obsahuje SPOILERY, které by Vám mohly zkazit výsledný dojem z filmu. Pokud tedy dychtíte po nových informací o posledním filmovém zpracování, můžeme se do všeho pustit.

[UPDATE] VIDEO: DALŠÍ VYSTŘIŽENÉ SCÉNY z první části RELIKVIÍ SMRTI

2. dubna 2011 v 15:52 | Ondra |  HP7 - Film 1.ČÁST
[UPDATE 3.4.2011; 10:01] Na žádost čtenářů je článek doplněn o náš vlastní překlad ke třem novým vystřiženým scénám (loučení s Dursleyovými, varování Arthura Weasleyho na Ministerstvu kouzel a trio diskutující o viteálech).

Jak jsme Vás dnes informovali, pár lidí se už v zahraničí dostalo k DVD nebo Blu-Ray první části Relikvií Smrti. Kromě toho, že tak došlo ke zveřejnění úvodní scény ze druhé části, někdo dnes na internet hodil další vystřižené scény z předposledního filmu. Abychom si to zrekapitulovali, tak vystřižené scény, ve které Petunie Dursleyová opouští svůj dům, Yaxley prohledává dům Grangerových a Ron učí Hermionu házet žabky po jezeře, byly oficiálně zveřejněny studiem WarnerBros. Díky fanouškovi, kterému se DVD jakýmsi způsobem už dostalo do ruky, tak můžeme vidět další tři - loučení Dursleyových s Harrym, varování Arthura Weasleyho na Ministerstvu kouzel a trio diskutující ve stanu o medailonku.

Upřímně jsem celkem rád, že první dvě jmenované scény se nakonec do finálního střihu nedostaly, protože jsou svým způsobem tak trochu (víc) cáklý (z Dudleyho se udělal největší pitomec a Runcorn se zase přehnaně pitvoří). Naopak mě velmi zaskočilo, že byla vynechána scéna s triem. Harry tam totiž krásně shrnul Brumbálovu teorii o viteálech a Ron v této scéně zároveň prozradil celkem zásadní informaci, a to důvod, proč se nesmí nahlas vyslovovat Voldemortovo jméno. Ve filmu tak platí pro trio přísný zákaz vyslovování jeho jména, ale naprosto bez efektu, protože se tam vlastně nedozvíme proč. Každopádně, ještě pořád to nejsou všechny vystřižené scény. Podle nedávno zveřejněného popisu bychom se ještě měli dočkat scény, ve které Ron diskutuje s panem Weasleym o rádiích a rovněž nás ještě čeká scéna nazvaná Rabbit Chase In the Forest. Na závěr bych ještě rád upozornil, že scéna s triem u jezera je v tomto videu doplněná o nové záběry; můžeme vidět, že Ron celou dobu poslouchá rádio a také opodál sedícího Harryho zkoumající Siriusovo zrcátko. DVD a Blu-Ray Harry Potter a Relikvie Smrti: První část vyjde v ČR již 15.4.2011.


PŘEKLAD
Vernon: Tohle není jen tak nějaký loučení, že jo? Je to napořád.
Dudley: To nechápu. Proč nejede s námi?
Vernon: Kdo?
Dudley: Harry.
Vernon: To v žádném případě.
Dudley: Proč?
Vernon: Protože, no, protože... Protože prostě nechceš, že jo, kluku?
Harry: To rozhodně ne. Ne. Mimoto, bylo by to plýtvání místem, že, Vernone?
Vernon: Nastup si, Dudley, odjíždíme.
Dudley: Nemyslím si, že by to bylo plýtvání místem.
Harry: Díky. Měj se, vazoune.

Cattermole: Dobrý ráno.
Runcorn: Rone, to jsem já.
Cattermole: Harry! Sakra, zapomněl jsem, jak vypadáš. Kde je Hermiona?
Runcorn: Je dole u soudního řízení. S Umbridgeovou.
Arthur Weasley: Rozumím Vám, ale nemůžu to udělat. Ahoj, Regu. Mary jde prý dnes před komisi.
Takové pokoušení osudu. Pokud bychom Vám s Molly mohli jakkoliv pomoci...
Žena: Nic mi neříkejte. V Yaxleyho kaneláři už zase prší.
Arthur Weasley: Řekněte mu, ať si vezme deštník.
Runcorn: Arthure. Víte, že jste sledován, že ano?
Arthur Weasley: Vyhrožujete mi, Runcorne?
Runcorn: Ne, to je fakt. Sledují Vás.

Hermiona: Takže, kam půjdeme teď?
Harry: Brumbál měl teorii, že viteály nebyly vytvořeny z libovolných předmětů.
A ani nebyly bezmyšlenkovitě ukryty. Zatím víme o třech. Prsten, který podle Brumbála patřil jeho dědečkovi.
Deník, který očividně patřil přímo Tomovi. A pak tohle, což, opět podle Brumbála, patřilo jeho matce.
Hermiona: To mě vyděsilo. Myslím, že je to kousek...
Ron: Ne, ticho. Neříkej to. Jméno Vy-víte-koho je tabu. Tak teď chytají lidi.
Harry: Jak jsi to zjistil?
Ron: Slyšel jsem to od jednoho chlapa na Ministerstvu.
Hermiona: Čaj?
Ron: Je to..?
Harry: Jo. Já vím, taky jsem to cítil. Jako by se v tom něco hýbalo. Jako by to mělo srdce.
Ron: Vypadá to, že je to živý.
Hermiona: Nesnáším to. Jako by byl tady.
Harry: Budeme to muset zničit.