´

Květen 2011

SEDMÝ CHARAKTEROVÝ PLAKÁT: Severus Snape

31. května 2011 v 19:25 | Ondra |  HP7 - Film 2.ČÁST
I dnes pokračujeme s charakterovými plakáty k filmu Harry Potter a Relikvie Smrti: Druhá část, který do českých kin vtrhne již 14.7.2011, to jest za 43 dní! Jedná se tak již o sedmý plakát, který studio WarnerBros. vypustilo do světa v posledních dnech. Jaké postavy se dočkáme zítra?

Fotografie pochází z oficiálního profilu tvůrců na Facebooku

ŠESTÝ CHARAKTEROVÝ PLAKÁT: Draco Malfoy

30. května 2011 v 19:26 | Ondra |  HP7 - Film 2.ČÁST
O víkendu si studio WarnerBros. udělalo menší volno (resp. člověk, který plakáty hází každý den na jejich Facebook) a po dvoudenní pauze se pokračuje ve zveřejňování charakterových plakátů k filmu Harry Potter a Relikvie Smrti: Druhá část. Tvůrci to pojali skutečně velkolepě a snaží se důstojně rozloučit snad s každou postavou, která v sérii alespoň něco znamenala. Dnes tu máme Draca Malfoye, jednu z nejoblíbenějších postav, kterou ztvárnil fanoušky rovněž oblíbený a nadějný britský herec Tom Felton. Po Harrym, Hermioně, Ronovi, Nevillovi a Voldemortovi se tak jedná už o šestý plakát v řadě. Kolik nás jich ještě čeká? To bohužel nevíme, ale vzhledem k tomu, že jsme se ještě nedočkali Snapea, Bellatrix, Ginny, Lenky, profesorky McGonagallové a dalších, hádáme, že pár jich je ještě jistých.

Fotografie pochází z oficálního profilu tvůrců na Facebooku

INTERVIEW: EMMA WATSON o módě, dospívání, navazování vztahů...

28. května 2011 v 16:18 | Ondra |  Emma Watson
Pořádně vyčerpávající rozhovor poskytla herečka Emma Watson redaktorce italské verze magazínu Vanity Fair. V podrobném interview Emma prozradila, jaký vztah má k Francii, k módě, kde právě teď bydlí, co bylo pravdy na šikaně její osoby na Brown University, co by poradila Kate Middleton, jak to má s alkoholem, jak udržuje své přátelské vztahy, co si pamatuje z úplně prvního i úplně posledního dne natáčení Harryho Pottera, kdy naposledy byla v kontaktu s Danielem Radcliffem, jaký má vztah právě k Hermioně, jak složité to má se svým milostným životem a nakonec Vám prozradí i jméno svého kadeřníka. Z rozhovoru je velmi silně cítit, že byl tvořen pro dámský časopis, ale nemohli jsme Vás připravit o jeden z nejlepších rozhovorů Emmy Watson. Po dočtení posledního řádku budete mít totiž pocit, jako kdybyste ji celá ta léta skutečně znali...

Jaký je to pocit, být zase ve svém rodném městě?
Paříž ve mě vždycky vyvolá nostalgii. Moje druhé jméno je Charlotte, část mé rodinytady stále ještě žije, takže každý den je pro mě zážitkem.

SOUNDTRACK k poslednímu filmu DOKONČEN + 2 TV SPOTY

28. května 2011 v 8:29 | Ondra |  HP7 - Film 2.ČÁST
Vypadá to, že film Harry Potter a Relikvie Smrti: Druhá část bude již za pár dní kompletní. Většinou se jako poslední do filmu namontovává soundtrack a právě ten je k dnešnímu dni hotový. Na starost ho i tentokrát dostal skladatel francouzského původu Alexandre Desplat, který složil atmosférickou hudbu i k první části Relikvií Smrti, Novému Měsíci, Zlatému kompasu nebo Králově řeči. Soundtrack nemá stále určené datum vydání ani oficiální obal, ale k tomu nejspíše dojde během pár dní. Až se objeví první ukázky ze soundtracku, rozhodně je najdete i u nás.

Studio WarnerBros. zveřejnilo další dva oficiální TV spoty k poslednímu filmu, celkem už jsou tak tři. O tom prvním jsme Vás informovali v polovině května, ale tehdy nebyl žádný důvod ke slavě, TV spot totiž recykloval ty samé záběry z traileru a ničeho nového jsme se nedočkali. A ve stejném stylu jedou i ty dnešní. Dost překvapivé také je, že studio zvolilo u druhého spotu minutovou a u třetího spotu dokonce minutu a půl dlouhou stopáž (přitom se studia vždy snaží všechno nacpat do třiceti vteřin, aby nemusela platit příliš peněz za reklamu). Podle našich informací bychom se při troše štěstí mohli nějakého toho nového záběru dočkat během příštího týdne, tak snad se poštěstí.PRVNÍ ZÁPORÁCKÝ CHARAKTER: Lord Voldemort

27. května 2011 v 19:10 | Ondra |  HP7 - Film 2.ČÁST
Tak koho všeho už vlastně máme? Harryho Pottera, Hermionu Grangerovou, Rona Weasleyho a Nevilla Longbottoma. Dnešním večerem se k této čtveřici kladných postav přidává první a zároveň hlavní záporná postava, samotný Lord Voldemort, kterého skvěle ztvárnil herec Ralph Fiennes. A pro mě osobně se jedná o zatím nejlepší charakterový plakát, dokonce i o nejlepší plakát s Voldemortem vůbec. Zda si tvůrci udělají o víkendu volno zjistíme již zítra, je dost možné, že další plakáty na nás chystají až příští týden, v dalších pracovních dnech. Která postava se na nás chystá příště? Bellatrix? Snape? Ginny? McGonagallová? Lenka? Weasleyovi? Malfoyovi? A jak se Vám vůbec plakát s Voldemortem líbí? Diskutujte! Druhá část Relikvií Smrti vtrhne do českých kin již za 47 dní!

Fotografie pochází z oficiálního profilu tvůrců na Facebooku

CHARAKTEROVÉ PLAKÁTY POKRAČUJÍ: Neville Longbottom

26. května 2011 v 19:14 | Ondra |  HP7 - Film 2.ČÁST
Tvůrci své fanoušky nezklamali a i dnešním dnem pokračují ve zveřejňování charakterových plakátů k poslednímu filmu Harry Potter a Relikvie Smrti: Druhá část. Sice jsme si nebyli úplně jistí, zda nás po třech hlavních postavách, jejichž plakáty byly zveřejněny v předešlých třech dnech, nečeká menší pauza, ale nakonec pokračujeme a doufejme, že ještě pár dní budeme. Čekali jste Voldemorta, Snapea nebo Bellatrix? Ba ne, dnes tu máme Nevilla Longbottoma, který v posledním filmu sehraje také velkou roli, i když je brán pouze za vedlejší postavu. Zatím není úplně jisté, zda nás i zítra večer čeká další postava, ale pokud ano, kdo to podle Vás bude? Ginny? Lenka? Profesorka McGonagallová? Nechme se překvapit. Film přijde do českých kin již za 48 dní!
Fotografie pochází z oficiálního profilu tvůrců na Facebooku

VIDEO: HARRY POTTER jedním slovem...

26. května 2011 v 18:48 | Ondra |  HP7 - Film 2.ČÁST
Právě dnes v Anglii vyšlo nejnovější (a velmi speciální) číslo filmového magazínu EMPIRE, které se tentokrát převážně věnuje celé potterovské sérii. A vzhledem k tomu, že redaktoři prestižního magazínu měli slavné herce k dispozici kvůli focení a několika interview, natočili s nimi krátké video, ve kterém popisují svůj dlouholetý 'Harry Potter zážitek' jedním slovem. Jak sami uvidíte, nebyl to vůbec lehký úkol, ale výsledek rozhodně stojí za to. A emoce? Ano, i ty jsou z videa cítit na míle daleko...


PŘEKLAD
Vaše Harry Potter zkušenost jedním slovem.
Rupert Grint: Jedním slovem?
Emma Watson: No, bude to magické, nemyslíte?
Daniel Radcliffe: Nezapomenutelné.
Tom Felton: Život měnící, vážne, alespoň myslím. Sakra, to jsou dvě slova, ne jedno.
Robbie Coltrane: Lepidlo (narážka na lepení masky).
Bonnie Wright: Inspirující.
Michael Gambon: Dobrá.
Jason Isaacs: Neuvěřitelné štěstí. To je jedno slovo, pokud to řeknete hodně rychle.
James Phelps: Skvělá.
Oliver Phelps: Legendární.
David Thewlis: Hysterická.
Evanna Lynch: Vznešená.
Matthew Lewis: V pohodě... Cože?
Rupert Grint: Prostě povím... povím... jedno slovo.
Timothy Spall: Znamenitá.
Rupert Grint: Fenomenální.

Hermionina věštba: Colin na ošetřovně - 5.díl

26. května 2011 v 10:00 | Žanet |  Hermionina věštba
Co se stalo v minulém díle: Harry, Ron a Hermiona při návrátu z Prasinek do Bradavic objevili v téměř liduprázdné škole u jednoho z pohyblivých schodišť ležet Colina Creeveyho. Hermiona si myslí, že vždy dopředu ví o nehodách, které se na bradavické škole začínají dít.

Jinak omlouvám se, že postavy vždycky vypadají trochu jinak (normálně komiksy nedělám a zatím mi to moc nejde), ale určitě si po čase začnou být podobné v každém políčku :D.

TRIO JE KOMPLETNÍ: Charakterový plakát Rona

25. května 2011 v 19:13 | Ondra |  HP7 - Film 2.ČÁST
V pondělí studio WarnerBros. zveřejnilo první charakterový plakát s Harrym, o den později nás překvapilo Hermionou. Snad každému muselo být jasné, že dnes bude následovat Ron v podání Ruperta Grinta. A přesně to se před pár vteřinami stalo. Trio tak máme konečně kompletní a nyní můžeme jen hádat, zda nás v následujících dnech ještě nějaké charakterové plakáty čekají nebo nikoliv. Podle našeho názoru tohle rozhodně není poslední charakter, ale je dost možné, že se vedlejších postav dočkáme až za nějaký čas a možná se o jeden plakát budou dělit postavy rovnou dvě. Co se týče finálového plakátu, ten by měl být zveřejněn někdy v průběhu června. Film Harry Potter a Relikvie Smrti: Druhá část vstoupí do českých kin 14.7.2011 ve 3D, to jest za 49 dní!

Jak se Vám charakterové plakáty líbí?

Fotografie pochází z oficiálního profilu tvůrců na Facebooku

NOVÉ FOTKY z videohry DEATHLY HALLOWS: PART TWO

25. května 2011 v 16:44 | Ondra |  HP7 - Hra
Společnost Eletronic Arts, která v současné době dokončuje chystanou videohru Harry Potter and the Deathly Hallows: Part Two, zveřejnila několik nových fotografií přímo ze hry. Poskytla je hernímu serveru IGN, který rovněž přinesl exkluzivní preview. Dle slov redaktora, který si kousek hry zahrál, se tvůrci poučili z půl roku staré videohry a vychytali tak mouchy, které zatím poslední vydané hře vynesly titul 'nejhorší hra s Harry Potterem vůbec'. Sice se ani tentokrát nejspíše nejedná o žádný zázrak, jelikož videohra jede na stejném enginu i totožném principu, ale několika změn se dočkalo samotné ovládání i různé prvky přímo ve hře, především v soubojích. Na výsledek si budeme muset počkat do letošního července, kdy videohra vyjde pro PC, X360, PS3, Wii, Nintendo DS a Nintendo 3DS jako podpora posledního filmu. Ale vzhledem k tomu, že tentokrát budeme opět v prostředí Bradavic a zahrajeme si rovnou za několik postav, očekáváme, že herní zážitek na tom tentokrát bude mnohem lépe, než naposledy.

Obrázky pochází z webu SnitchSeeker.com

PLAKÁTOVÁ NÁLOŽ POKRAČUJE: Charakterový plakát s Hermionou

24. května 2011 v 19:34 | Ondra |  HP7 - Film 2.ČÁST
Po včerejším zveřejnění prvního charakterového plakátu s hlavní postavou celé série nám tvůrci dnes nadělili další, v pořadí již druhý plakát ke druhé části Relikvií Smrti. Tentokrát můžeme vidět Hermionu Grangerovou, kterou celých deset let ztvárňovala herečka Emma Watson. Také si všimněte několika stojících postav na nádvoří hradu, jedná se o studenty, jmenovitě např. o Deana Thomase nebo Seamuse Finnigana. S největší pravděpodobností bude další plakát zveřejněn zítra v podvečer, dočkat bychom se měli Rona Weasleyho.

Fotografie pochází z oficiálního profilu tvůrců na Facebooku

DRUHÁ ČÁST RELIKVIÍ SMRTI: První charakterový PLAKÁT

23. května 2011 v 22:07 | Ondra |  HP7 - Film 2.ČÁST
Studio WarnerBros. konečně zveřejnilo první charakterový plakát k filmu Harry Potter a Relikvie Smrti: Druhá část. Pochopitelně nám představuje samotnou hlavní postavu, tedy Harryho Pottera v podání Daniela Radcliffea. Nám osobně se plakát velmi líbí a už teď se těšíme na další postavy, které budou snad brzy následovat. Tvůrci zvolili zásadní slogan VŠECHNO KONČÍ, který plakátu jasně dominuje a bude se tak v kinech prodávat jako 'úplně ta poslední filmová potterovka'. Film přijde do českých kin 14.7.2011, tedy o den dříve než ve Velké Británii nebo USA. Do premiéry zbývá 50 dní!

Fotografie pochází z webu Oclumencia

FOTOGRAFIE: Harry Potter zakončí svou cestu v magazínu EMPIRE

23. května 2011 v 18:40 | Ondra |  HP7 - Film 2.ČÁST
EMPIRE. Nejznámější a nejzajímavější filmový magazín na světě. Určitě jste o něm už párkrát slyšeli, alespoň od nás. Váží si ho jak známí režiséři, tak i známí herci a herečky. Vlastně každý, kdo se motá okolo filmařského průmyslu a něco v něm znamená. A právě tento magazín podle očekávání slavnostně zakončí cestu Harryho Pottera ve svém nejnovějším čísle. Červencové číslo, které se na stánky po celé Anglii dostane již tento čtvrtek, zdokumentuje celých deset let, za kterých tvůrci vytvořili osm jedinečných snímků. Kromě dosud neviděných fotografií, které se v časopisu budou vyjímat na čestném místě jako speciální příloha, si redakce zajistila i exkluzivní interview se všemi klíčovými herci a rovněž nám popíše natáčení bitvy o Bradavice. Obálku tvoří trio z promo fotek k poslednímu filmu, ale součástí každého čísla bude ještě jedna podobálka, na které jsou vyobrazeni současně nejpopulárnější herci planety, tedy Daniel Radcliffe, Emma Watson a Rupert Grint (všimněte si stejného rozmístění herců a jejich zvednutých nohou).

V souvislosti s oznámením nejnovějšího čísla magazínu EMPIRE redakce do světa vypustila také dvě exkluzivní fotografie z natáčení druhé části Relikvií Smrti, které se v nejnovějším čísle objeví. Na jedné z nich je herečka Helena Bonham Carter s Danielem Radcliffem, na té další Voldemort se smrtijedy. Také Vás mrazí, když si na klapce všimnete data 23.10.2009? Je zvláštní si uvědomit, že zrovna tato scéna (prolomení ochranného štítu Bradavic) se natáčela více jak před rokem a půl. Co jste v ten den zrovna dělali? Napadlo Vás tehdy, že zrovna v ten den se natáčelo něco, na co se budete později šíleně moc těšit do kina? Prostě zvláštní. Redakce také zveřejnila scan prvních dvou stránek z rozsáhlého článku o Harrym, na kterých můžete vidět právě hlavního hrdinu na hlavním bradavickém nádvoří. A abychom měli vše kompletní, z propagačních materiálů studia unikly fotografie, na kterých můžeme vidět ohromnou spoustu postav ve Velké síni, v čele s profesorkou McGonagallovou a Rona s Hermionou studující Pobertův plánek. A na úplný závěr ještě doplníme článek dvěma fotografiemi. Jedná se o promo fotky Emmy Watson a Ruperta Grinta, které byly nafoceny pouze a jedině pro nejnovější číslo magazínu EMPIRE.

Fotografie pochází z webu SnitchSeeker.com

PIRÁTI Z KARIBIKU porazili dva roky starý rekord Harryho Pottera

23. května 2011 v 16:55 | Ondra
Nejnovější díl Pirátů z Karibiku, který tentokrát nese podtitul Na vlnách podivna, překonal dosud setrvávající rekord filmu Harry Potter a Princ Dvojí Krve. Šestá potterovka totiž během svého premiérového víkendu (tři až čtyři první dny promítání) v roce 2009 v neamerických kinech nasbírala 236 milionů dolarů a stanovila tak rekord, který se dlouho nedařilo překonat. Tedy až do dnešního dne. Čtvrtí Piráti z Karibiku totiž za tu samou dobu vydělali více jak 256 milionů dolarů! Je ovšem nutné vzít v úvahu fakt, že Piráti naklusali do kin ve 3D, zatímco Harry byl klasicky dvojrozměrný, takže Piráti měli výhodu v dražších vstupenkách a čísla tak snadno naskakovala nahoru. Každopádně, jedno z největších prvenství Harryho Pottera je poraženo. Ovšem ne nadobro. Šance bude mít za pár týdnů poslední film Harry Potter a Relikvie Smrti: Druhá část. Hádáme, že tady popadají rekordy ze všech stran.

Byli jste na nových Pirátech v kině?


PC hra HARRY POTTER AND THE DEATHLY HALLOWS: PART ONE zlevněna na 499,-Kč

21. května 2011 v 12:30 | Ondra |  HP7 - Hra
Včera jsme Vás informovali o oznámení nové videohry ze světa Harryho Pottera a i dnes máme pro fanoušky videoher další, předpokládáme potěšující, informaci. Došlo totiž k oficiálnímu zlevnění nedávno vydané videohry Harry Potter and the Deathly Hallows: Part One pro PC. Ta vyšla v listopadu minulého roku jako podpora předposledního filmu a v té době jste ji mohli pořídit za 1099,-Kč. Dnes ji ve velké většině internetových obchodů pořídíte za 499,-Kč. Rádi bychom upozornili, že tato videohra není lokalizovaná do češtiny (není, nebude, ani nikdy nebyla) a pokud chceme být féroví, měli bychom říci, že se podle recenzentů jedná o nejhorší videohru s Harry Potterem vůbec. Hra nasbírala velké množství podprůměrných recenzí, ale to neznamená, že by nechytla třeba zrovna Vás. Verze pro Xbox 360, Playstation 3 a Wii nyní stojí 699,-Kč (dříve 1399,-Kč). V červenci tohoto roku vyjde videohra Harry Potter and the Deathly Hallows: Part Two a ještě před letošními Vánoci LEGO Harry Potter: Years 5-7.

Videohra LEGO HARRY POTTER: ROKY 5-7 se oficiálně představuje

20. května 2011 v 10:24 | Ondra |  LEGO Harry Potter
Bylo jen otázkou času, kdy k tomu dojde. Nebo Vy jste si snad skutečně mysleli, že tvůrci odvypráví jen první polovinu příběhu? Jistěže ne, videohrou LEGO Harry Potter: Roky 1-4, která vyšla minulý rok v červnu, to rozhodně nekončí. Vývojáři z TT Games během včerejšího dne oznámili, že právě pracují na videohře LEGO Harry Potter: Roky 5-7, která by měla datum vydání stihnout ještě do letošních Vánoc, tedy do doby, než horečka kolem Harryho Pottera definitivně pomine. Druhá LEGO videohra z čarodějnického světa nás tak provede filmy Fénixův Řád, Princ Dvojí Krve a oběma částmi Relikvií Smrti. Nutno podtknout, že první videohra po celém světě sesbírala neuvěřitelné množství pozitivních recenzí a do dnešního dne je považována za pravděpodobně nejlepší LEGO videohru dosud. Tvůrci tak mají v plánu přenést všechno dobré z předešlého počinu i do nejnovější videohry a přidat samozřejmě spoustu nových nápadů. Jelikož je Harry ve fázi těchto dílů dospělejší, měli bychom se dočkat i akčnějšího pojetí hry, což k páté a sedmé knize vyloženě sedí.

Tvůrci toho k chystané videohře zatím moc neprozradili. Očekává se, že s novými informaci a trailerem (a kdo ví, možná i samotným gameplayem) přijdou na největší a nejpopulárnější herní výstavě E3, která se bude konat v první polovině června tohoto roku. Už teď ale oficiálně víme, že videohra bude dostupná pro PC, Xbox 360, PlayStation 3, Wii, PSP, Nintendo DS, Nintendo 3DS a také pro nově vyvíjený handheld NGP (nová generace PSP). Pokud patříte k těm, kteří si myslí, že tyto hry jsou tak pro pětileté děti, musím Vás hluboce vyvést z omylu. Pokud máte alespoň trochu smysl pro humor, úžasně si u hry odpočinete a hlavně se pobavíte. Chápu, že si nejspíš při sledování videí z těchto her ťukáte na čelo, ale tady jde právě o ten herní zážitek, nic jiného. Stačí si přečíst pár recenzí a uvidíte, jak jsou i dospělí hráči nadšení. Vlastně, proč to nezkusíte sami? TADY je demoverze PC hry LEGO Harry Potter: Roky 1-4 a TADY nejnovější počin tvůrců z TT Games LEGO Piráti z Karibiku, rovněž demoverze pro PC. Enjoy!

Obrázek pochází z webu SnitchSeeker.com

FOTOGRAFIE: EMMA WATSON na place svého nového filmu

18. května 2011 v 11:42 | Ondra |  Emma Watson
Herečka Emma Watson právě v těchto dnech v USA natáčí svůj nový film, který se jmenuje Perks of Being a Wallflower. Paparazzi ji zachytili nenalíčenou přímo na place, ale o to nám ani tak nejde. Stačí se podívat na její účes a hned Vám bude jasné, co je hlavní příčinou vzniku tohoto lehce bulvárního článku. Podle všeho to vypadá, že Emma si krátkého sestřihu už užila a nechává své vlasy konečně zase růst. Jasně, nikdy netvrdila, že si vlasy nechá zase narůst do délky, jakou měla celé své dospívání, ale i tak je to pokrok. Jen připomeneme, že Emma se nechala ostříhat začátkem srpna a ze své změny image byla naprosto nadšená. Nicméně, před pár týdny sama uznala, že pro herectví jsou výhodnější spíše delší vlasy. Tak doufejme, že na premiéře druhé části Relikvií Smrti se dočkáme dalšího znatelného pokroku.

Co se týče jejího nového filmu, tak ten by se měl v kinech objevit příští rok. Hlavní roli v něm ztvární herec Logan Lerman, který si zahrál rovněž hlavní roli ve filmu Percy Jackson: Zloděj blesku (mimochodem, plánuje se pokračování). Jedná se o adaptaci knihy Stephena Chboskyho. Příběh je o chlapci jménem Charlie, plachém a nepopulárním teenagerovi, který popisuje svůj život v anonymních dopisech a ty rozesílá naprosto neznámým lidem. Charlie se nachází ve složité době, kdy zkoumá dospívání, sexualitu, homosexualitu, drogy i zneužívání. Emma Watson si zahraje Samanthu, což je Charlieho první láska. Režie se ujal samotný autor knihy (jedná se o jeho první snímek) a ve filmu se kromě Logana a Emmy objeví i Mae Whitman, Nina Dobrev, Paul Rudd nebo Johnny Simmons.

P.S.: Na čtvrté fotografii je se svým hereckým kolegou Johnnym Simmonsem; poslední dvě fotografie jsou z první poloviny května z Paříže.


Hermionina věštba: Návrat z Prasinek do Bradavic - 4.díl

18. května 2011 v 9:25 | Žanet |  Hermionina věštba

Protože už je to víc jak měsíc, co se tu objevil poslední díl, přidávám rekapitulaci všech předchozích tří částí. Náš komiks je odteď v novém digitálním kabátu, ještě musím vytvořit nějaký banner ať nemusím používat to foto Bradavic.

Děj minulých dílů:1. díl - Ron se snažil napsat svůj úkol z astrologie a Hermiona studovala runy, narozdíl od něj ale ke svému překvapení ve věštecké kouli, kterou Ronovi zapůjčila profesorka Trelawneyová, Hermiona něco zahlédla.
Hned další den se v Bradavicích začíná něco dít..
2. díl - Trio se dozvídá, že studenti, kteří šli na ranní hodinu bylinkářství, našli profesorku Prýtovou ležet na zemi v bezvědomí - nejspíš jí spadly klapky z uší, když přesazovala mandragory. Podle Hagrida bude za krátkou dobu strávenou v Nemocnici u svatého Munga v pořádku.
3. díl - Po velmi náročném týdnu se Ron, ale i jeho přátelé těšili na sobotu strávenou v Prasinkách. Hermiona se ale zarazí u věštecké koule v obchodě s psacími potřebami...


SOUTĚŽ: Vyhrajte tři plakáty k filmu PIRÁTI Z KARIBIKU: NA VLNÁCH PODIVNA

15. května 2011 v 18:01 | Ondra |  SOUTĚŽE
Pokud se mezi fanoušky Harryho Pottera najde někdo, kdo má stejně rád i filmovou sérii PIRÁTI Z KARIBIKU, pak je tento článek určen především pro něj. Již tento čtvrtek vkročí do českých kin nejnovější díl, v pořadí již čtvrtý, který nese podtitul NA VLNÁCH PODIVNA, v originále On Stranger Tides. Přesto se ale od svých předchůdců značně liší. Už v něm neuvidíme Keiru Knightley, ani Orlanda Blooma a spoustu dalších postav, které znáte z prvních třech snímků. Vrátilo se pouze pramálo postav, např. Barbossa, pan Gibbs a samozřejmě Jack Sparrow v podání Johnnyho Deppa. Důvod? Tvůrci chtěli začít odznova, na nových základech. Proto se v nejnovějším filmu setkáme s Penelope Cruz a Ianem McShanem, kteří mají do série přinést nový, svěží vítr. Na scéně se i tentokrát objeví zpěvák Keith Richards ze skupiny Rolling Stones, který si menší cameo zahrál již ve třetím filmu. Režie se tentokrát ujal Rob Marshall, který ma na svědomí film Gejša a muzikály Chicago a Nine.

Čtvrtý film je také prvním snímkem ze série, který využívá 3D technologie. Ovšem ne jako u spousty ostatních filmů, ke kterým se třetí rozměr doslova přimontuje v postprodukci a výsledek za moc nestojí (touto cestou bohužel jde i poslední potterovka). Piráti byli ve 3D rovnou natáčeni díky speciálním kamerám, takže co se kvality týče, film by měl být v tomto směru srovnatelný např. s Avatarem. A co možná už vůbec netušíte, i nejnovější díl je provázán s potterovskou sérii. Menší roličku si zde totiž zahrál i herec Richard Griffiths, který v HP sérii představoval Vernona Dursleyho. Zde hraje krále Jiřího a vidět ho můžete i v prvním klipu, který byl oficiálně tvůrci zveřejněn (ZDE). Pokud budete chtít vyrazit do kina, pak se Vám rozhodně hodí následující informace: 3D verze je dostupná pouze s dabingem, na 2D verzi budete moci zajít jak v originále s českými titulky, tak i s českým dabingem.

Společnost Falcon, která uvede film v ČR do kin, nám věnovala několik plakátů do soutěže. A my Vám je velmi rádi dáme. Stačí se vypořádat s naším soutěžním úkolem, zaslat ho na e-mail reducto.blog@seznam.cz, do předmětu zprávy napsat heslo PIRÁTI, uvést souhlas s našimi pravidly (pozorně si je přečtěte TADY) a samozřejmě připsat Vaše skutečné jméno a přijmení. Soutěž potrvá od 15.5.2011 do 22.5.2011. Výhry budou zaslány poštou v obálce na naše vlastní náklady. Takže, pokud chcete mít doma nádherný plakát o rozměrech 59cm X 85cm, není nic jednoduššího, než se zůčastnit a doufat v trochu štěstí (výherci budou vylosováni).

SOUTĚŽNÍ ÚKOL
Napište nám názvy všech čtyř filmů a připište k nim, v jakém roce byly uvedeny do kin. (např.: Fénixův Řád, 2007)

Obrázek nalezen na Googlu.

PRVNÍ TV SPOT ke druhé části RELIKVIÍ SMRTI

15. května 2011 v 9:22 | Ondra |  HP7 - Film 2.ČÁST
Do premiéry druhé části Relikvií Smrti zbývají pouhé dva měsíce a pro studio WarnerBros. to znamená jediné - dát o tom vědět široké veřejnosti. Proto přispěchali s prvním TV spotem, který byl odvysílán tento čtvrtek na televizní stanici CW během seriálu The Vampire Diaries. Jedná se vlastně o televizní verzi nedávno zveřejněného traileru; půl minuty trvající spot obsahuje pouze jeden jediný nový záběr a to si ho možná ani nevšimnete. Jde o Voldemorta se zeleným zábleskem z jeho hůlky v osmé sekundě videa. Dalších TV spotů se dočkáme až v průběhu června; otázkou je, zda nás ještě čeká nějaký ten trailer. Studio o něm mlčí, ale napovídal by tomu fakt, že když studio na svůj oficiální YouTube kanál ukázku nahrávalo, označilo jej jako "trailer 1". A navíc, česká pobočka studia WarnerBros. vždy dabuje poslední trailer, ovšem do dnešního dne dubnová ukázka nadabovaná není. Takže ano, měli bychom se ještě jedné ukázky dočkat, nejspíše na přelomu května a června. A charakterové plakáty postav? Ty už by tu měly být každým dnem. Doufejme.