´

Červen 2011

Hermionina věštba: Co koule ukáže - 8.díl

24. června 2011 v 21:00 | Žanet |  Hermionina věštba
Omlouvám se za to, že některé ty obličeje jsou tak křivé, tenhle díl byl vyroben opravdu ve velkém spěchu.

Co se stalo v minulém díle: Harry a Ron Hermioně poradili, ať se svým "problémem" svěří Sybile Trelawneyové. Ta jí řekla, že by svých vidění měla využít k tomu, aby se pokusila nehodám zabránit...

Proč se slétají sovy?

22. června 2011 v 19:18 | Žanet |  POTTERMORE
Už několik týdnů se na nové Youtube stránce J. K. Rowlingové a na Pottermore slétají sovy pálené a druh, který vypadá jako kříženec výra a kalouse ušatého. Každopádně na tom, o jaké sovy se jedná, vůbec nezáleží, důležité je, že zhruba za 17 hodin se na internetu na těchto webech objeví nějaké prohlášení nebo zpráva od samotné autorky Harryho Pottera.
Jo prohlásila, že o novou HP knihu se nejedná a nic takového bychom ani nečekali. Podle některých zdrojů by se Pottermore měl stát novou internetovou základnou fanoušků. Co je na tom pravdy, se dozvíme již zítra :).


Hermionina věštba: Rada od vědmy - 7.díl

19. června 2011 v 20:49 | Žanet |  Hermionina věštba

Konečně vám přinášíme další díl. Termín jsem bohužel nedodržela, protože předminulý týden jsme nedělali vůbec nic, nevěděli jsme, jestli vůbec bude kam články dávat a tenhle týden jsem byla pryč. Jinak další pokračování by mělo být již tento pátek :).


OFICIÁLNĚ: Poslední potterovka bude dlouhá 125 minut!

13. června 2011 v 7:15 | Ondra |  HP7 - Film 2.ČÁST
Již před několika týdny jsme Vám přinesli informaci, že poslední potterovka bude úplně tou nejkratší ze všech. Tehdy to prohlásili samotní producenti filmu, ale nikdy nepadla konkrétní stopáž. S tou nyní přišla australská pobočka kin IMAX, která na svém webu uvedla stopáž 125 minut, tedy dvě hodiny a pět minut. Sice se může stát, že se nejedná o skutečnou informaci, ale kina IMAX jsou vždy mezi prvními, kdo oficiální délku jakéhokoliv očekávaného filmu uvedou, takže by o výmysl jít nemělo. Jen pro připomenutí, nejdelší byla Tajemná Komnata se 161 minutami, dosud nejkratší Fénixův Řád se 138 minutami.

Zveřejněny byly také nové plakáty. Tím prvním je charakterový plakát Rona, který má v pozadí za sebou místo hořící Komnaty nejvyšší potřeby bradavické nádvoří; najdete ho TADY. Ujít si nenechte ani tři nové bannery, jeden s Harrym, druhý s Voldemortem, třetí se všemi postavami. V době útoků na stránku byl také zveřejněn první oficiální klip z filmu Harry Potter a Relikvie Smrti: Druhá část. Stalo se tomu tak na letošním ročníku MTV Movie Awards, kde scénu představila samotná Emma Watson. A když už jsme u těch videí, ZDE najdete něco málo z natáčení posledního filmu.


Nový design "I have never wanted.."

11. června 2011 v 18:19 | Žanet |  Všechno, co se jinam nevešlo
Konečně se na našem blogu objevuje náš nový design k druhé částí Relikvií Smrti :). Ještě chybí dodělat několik věcí do menu, jako třeba odkaz na J.K.Rowling, Warnery, nebo třeba animace-upoutávka na náš komiks. Jak jsem už psala, nevím, kdy bude další díl, doufám, že do středy, ty útoky nás úplně zmrazily, ale už se pomalu vracíme do starých kolejí.

Novinky:
animace - dosud jsme na v menu animace neměli, odteď už ano, jejich obsah budeme měnit každý týden
volitelný horní box - změnili jsme trochu prostor pod záhlavím, dříve tam bylo víc odkazů, teď tam najdete 7 čísel odkazujících na rubriky dílů
zápatí - na zápatí jsme v minulém vzhledu zapomněli, teď ho opět máme

A to není všechno, do premiéry posledního filmu se náš blog ještě změní, možná vám napoví nápis "Heroes" nad menu :).

Jinak moc moc moc vám děkujeme za vaši podporu a povzbudivé komentáře, doufáme, že je těm útokům už konec a Reducto bude fungovat jako dříve.

Nové AKČNÍ PLAKÁTY postav

10. června 2011 v 16:26 | Žanet |  HP7 - Film 2.ČÁST
Na našem Facebooku jsme tyto úžasné plakáty zveřejnili už ve středu a jak jeden fanoušek napsal, jsou "prostě relikvijácký" :) snad až na Griphooka, který jen drží Nebelvírův meč a někam hledí. Díky jednomu z těchto plakátů se moc těším na Maggie Smith (profesorku McGonagallovou), protože to bude vůbec poprvé, co ji v HP uvidíme bojovat.

Ke stavu našeho blogu - pokud se nic nestane, doufáme, že Reducto bude od neděle zase normálně fungovat jako dříve, už dva dny se sem nikdo nepovolaný nepřihlásil.

PROHLÁŠENÍ: Vyjádření k útokům na stránku

6. června 2011 v 15:33 | Ondra & Žanet
Během posledních dní došlo k několika cíleným útokům na web http://reducto.blog.cz/ za účelem poškodit jeho hodnotu, značku a funkčnost. První nabourání do našeho systému jsme zaznamenali koncem minulého pracovního týdne. Po kontrole a zabezpečení systému se však situace i nadále opakovala a trvá až do součanosti. Několikrát denně dochází k změně designu a k naprostému přenastavení celé struktury webu. Poměrně vážnou a především komplikovanou situaci jsme nahlásili administrátorům systému http://blog.cz/, bez jejichž pomoci zatím nemáme šanci případ vyřešit.

Došlo tak k odcizení velmi citlivých informací a narušení osobních práv. Z tohoto důvodu se dočasně přesouváme na náš fanouškovský kanál na Facebooku, ze kterého Vás budeme o všech informacích alespoň stručně a přehledně informovat. Velmi nás mrzí, že jsme se do této situace dostali zrovna v době, kdy celá potterovská série vrcholí a kdy měl nastat i vrchol naší více jak tříleté práce, ale pokud to nějakého zakomplexovaného imbecila potěší, proč ne. V dnešní den jsme dokonce měli spustit i nový vzhled stránky, který je již kompletně hotový, ale za současných podmínek k jeho zveřejnění pochopitelně nedojde.

Velmi si vážíme Vaší neuvěřitelné podpory a Vašich cenných rad, které nás drží nad vodou. Pokud byste o cílených útocích, které mají za cíl nás nenávratně poškodit, věděli něco více, rozhodně se obraťte na náš e-mail reducto.blog@seznam.cz. Děkujeme!

Ondra & Žanet
REDUCTO Tým
6.6.2011

REDUCTO pod útokem

4. června 2011 v 19:38 | Žanet
Jak jste si možná před chvílí všimnuli, celé Reducto pokrýval šílený design s medvídkem. Zdá se, že se do našeho blogu naboural nějaký vtipálek, již třetí den za sebou. Několikrát jsme změnili hesla a vážně nechápeme, jak se to stalo, ale jiné vysvětlení asi nepřipadá v úvahu, na ostatních blozích se neděly věci, které u nás poslední tři dny. Už jsme požádali o pomoc podporu blog.cz. Stránku se mi zatím ještě nepovedlo uvést do původního stavu.
Držte nám palce

ANKETA: Který charakterový plakát ke druhé části je nejlepší?

4. června 2011 v 18:01 | Ondra |  Ankety
Po několika týdnech přicházíme s další anketou. Tentokrát se ptáme, který charakterový plakát ke druhé části Relikvií Smrti je podle Vás nejhezčí, nejzajímavější, nejpovedenější, prostě nejlepší. Je nám jasné, že těch oblíbených budete mít rozhodně více, než jen jeden, ale zkuste vybrat vážně ten jeden nej. Poslední potterovka vkročí do českých kin již za 39 dní!

Hlasujte!


EMPIRE PHOTOSHOOT

4. června 2011 v 8:33 | Ondra |  HP7 - Film 2.ČÁST
Pamatujete si na článek, ve kterém jsme Vás informovali o nejnovějším čísle filmového magazínu EMPIRE? Ještě aby ne. Tento britský a celosvětově uznáváný magazín své nejnovější číslo věnoval právě sérii Harry Potter a slavnostně tak zakončí ohromnou desetiletou práci lidí, kteří se na výrobě osmi snímků podíleli. V magazínu najdete kromě dosud nespatřených fotek z natáčení i exkluzivní interview se všemi důležitými herci (ovšem Maggie Smith s Alanem Rickmanem tak nějak chybí). A když už měli k dispozici všechny herce na jednom místě, proč s nimi nenafotit exkluzivní fotky? Ty Vám právě teď přinášíme a musíme uznat, že lépe už to dopadnout nemohlo. Jsou totiž dokonalé.

Kromě nafocení portrétu každého herce, který se na fotografování dostavil, byly vytvořeny ještě skupinové fotografie, na kterých se vyskytují herci, kteří spolu tak nějak souvisí, co se týče filmů. Dan, Emma a Rup byli nafoceni samostatně, zbytek herců pak velmi stylově po skupinkách. Každá fotografie přitom měla nějaký úderný nadpis. U Dana se pyšnil nápis The One (narážka na vyvoleného), u Rupa The Rock (narážka na Ronovu pevnou povahu) u Emmy pak The Brains (narážka na Hermioniny vědomosti). Na další fotce s nápisem The Friends (věrní přátelé) pózují Bonnie Wright, Evanna Lynch, Matthew Lewis, James a Oliver Phelpsovi. Michaela Gambona s Robbiem Coltranem pak obklopoval nápis The Mentors (mentoři). Velmi povedená je také fotogorafie s Timothym Spallem, Davidem Thewlisem a Garym Oldmanem, jimž v magazínu kraloval nápis The Marauders (Pobertové). Zapomenout nesmíme ani na mužskou část rodiny Malfoyových, tedy na Toma Feltona a Jasona Isaasca, kteří byli označeni nápisem The Enemy (nepřátelé). A nakonec, Ralph Fiennes jako The Nemesis. Druhá část Relikvií Smrti vstoupí do českých kin 14.7.2011, tedy za 39 dní!


TRAILER: Harry Potter and the Deathly Hallows: Part Two VIDEOGAME

3. června 2011 v 18:00 | Ondra |  HP7 - Hra
V úterý vývojáři z EA zveřejnili nový trailer k chystané videohře Harry Potter and the Deathly Hallows: Part Two. Jedná se o ukázku, která nám představuje všechny hratelné postavy, které budou v nejnovější videohře k dispozici, tedy Ginny Weasleyovou, Nevilla Longbottoma, Molly Weasleyovou, Seamuse Finnigana, Minervu McGonagallovou, Rona Weasleyho, Hermionu Grangerovou a Harryho Pottera. Už ze samotných záběrů je jasné, že paní Weasleyová se i ve hře utká s Bellatrix Lestrangeovou, profesorka McGonagallová naopak se Severusem Snapeem a zákeřnými obry. Podíváme se i do Tajemné komnaty, kde dojde ke zničení viteálů a na spoustu dalších známých míst. Videohra vyjde během července na PC, Xbox 360, PlayStation 3, Wii, Nintendo DS a Nintendo 3DS.


Hermionina věštba: Nehoda u večeře - 6.díl

2. června 2011 v 20:25 | Žanet |  Hermionina věštba
EDIT: Vůbec nevím, co se stalo, článek prostě zmizel i se všemi komentáři a nikde není :(.

Co se stalo v minulém díle: Harry s Ronem navštívili Colina na ošetřovně a dozvěděli se od něj, že jeho pád nebyla nehoda a někdo ho shodil. Harryho napadne, že to samé se stalo profesorce Prýtové, někdo jí z uší strhl sluchátka, když přesazovala mandragory. Jde spolu s Ronem do knihovny za Hermionou, která jim nálehavě chce něco říct...

POSLEDNÍ CHARAKTEROVÝ PLAKÁT: Bellatrix Lestrange

1. června 2011 v 19:06 | Ondra |  HP7 - Film 2.ČÁST
Po sedmi charakterových plakátech k filmu Harry Potter a Relikvie Smrti: Druhá část tu máme úplně ten poslední. Pokud jste zklamaní z toho, že se svého vlastního plakátu nedočkali Ginny, Lenka, profesorka McGonagallová, Hagrid, Lupin, Malfoyovi a spusta dalších postav, náladu Vám rozhodně spraví právě ten dnešní plakát, protože bezesporu patří k těm nejlepším. Harryho Pottera, Hermionu Grangerovou, Rona Weasleyho, Nevilla Longbottoma, Lorda Voldemorta, Draca Malfoye a Severuse Snapea dnes doplnila smrtijedka Bellatrix Lestrange, kterou v sérii nezapomenutelně ztvárnila známá britská herečka Helena Bonham Carter, která postavě přidala zcela nový rozměr. Do české premiéry zbývá pouhých 42 dní, začal nám červen (konečně!) a my pro Vás máme spoustu novinek, ale těch se dočkáte až v průběhu tohoto týdne, díky škole tak trochu víc nestíháme. Těšit se můžete například na nový trailer k videohře Deathly Hallows: Part Two nebo na skvělé promo fotky herců z filmového magazínu EMPIRE. A ne, pořád to není všechno. Sledujte nás!

Fotografie pochází z oficiálního profilu tvůrců na Facebooku