´

Červenec 2011

Už máte léta po krk?

24. července 2011 v 20:09 | Žanet |  Všechno, co se jinam nevešlo
Proč jsem napsala zrovna takový nadpis a pod něj dala zrovna tuhle fotku? Protože mě zajímá, jestli někdo tak nesnášíte letní prázdniny jako Harry u Dursleyových :). Nám z REDUCTO týmu to rozhodně nehrozí, pro mě jsou letní prázdniny důvod, proč dokážu těch hrozných deset měsíců žít :D.
Tenhle krátký článek sem vkládám hlavně proto, že chci napsat, že asi zhruba týden se na Reductu nic neobjeví - Ondra je pryč a já zítra taky odjíždím na necelé dva týdny.
V souvislosti s touto fotkou Dursleyových se mi taky vybavil verš z jedné písničky: "I'm sick of summer and this waiting around, man, it's September, and I'm skipping this town". Někteří z vás nejspíš hned poznali, že je to z A Very Potter Musical a ti, kteří ne, vážně vám doporučuju, aby jste se na něj podívali, sice se to nelíbí každému, ale abych vás navnadila, je tam úžasný chlapík v roli Voldemorta, Joe Walker a úžasně využili dvojici Voldemort-Quirell. A jak nás upozornila jedna čtenářka, na stránce videacesky.cz je celý tenhle muzikál s českými titulky, takže pokud venku prší, neváhejte :)).
A na tuhle věc už tady za ty tři roky upozorňuju určitě už nejmíň potřetí, ale přijde mi, že je to vůbec nejlepší HP fanouškovský počin.

Hermionina věštba: Visící netopýr - 9.díl

22. července 2011 v 17:44 | Žanet |  Hermionina věštba
Už delší dobu dlužím čtenářům našeho komiksu další díl a tady konečně je. Stihla jsem ho nakreslit včera večer, takže je asi trochu kratší než normálně. Pořád se učím kreslit s tabletem, takže se ten komiks trochu mění, ale snad jen k lepšímu. A Hermionině věštbě už nezbývá tolik dílů, plánuju jich sem v srpnu naházet víc, takže je možné, že před začátkem školního roku už bude tenhle komiks ukončený, dozvíte se, proč má Hermiona "věštecké schopnosti" a kdo stojí za nehodami v Bradavicích.
Co se stalo v minulém díle: Trio doufalo, že Hermiona v křišťálové kouli uvidí příští oběť, aby ji mohli varovat anebo zachránit. Ron to vzdal a šel si lehnout, Hermiona nakonec zahlédla netopýra...

Spojení "přece jen" se mi tam bohužel nějak vyskytlo dvakrát a bylo by složité to teď opravovat, tak ho tam nechám, snad nevadí.

Outfit podle Lenky Láskorádové

18. července 2011 v 11:02 | Žanet |  Všechno, co se jinam nevešlo
Když jsme se vás před téměř dvěma týdny v tomto článku ptali, jestli na svém vzhledu nějak dáte najevo, že jdete do kina na Harryho Pottera, dozvěděli jsme se toho hodně, často to byly i skvělé nápady jako kresby na krk ve stylu Bellatrix nebo nápis "I must not tell lies" atd.
Jedna naše čtenářka, Dottie C., nám dokonce poslala tuhle krásnou koláž svého oblečení, ve kterém šla do kina, ve stylu Lenky Láskorádové - ředkvičky, špunt od máslového ležáku, alenkovské tričko s králíky a krásné boty, mám pocit, že podobné jsem na Evanně Lynch někdy viděla :).
Moc děkujeme
A oblékli jste se do kina tak, jak jste plánovali? Já bohužel v kině potkala jen tak dva-tři lidi, kteří na sobě měli nějakou HP věc a se Znamením zla přes celé předloktí, s velkou figurkou Harryho na jednom uchu a s Voldemortem na druhém jsem si připadala trochu nápadná :).

REDUCTO Recenze #1 'Relikvie Smrti - 2. část'

18. července 2011 v 10:44 | Žanet |  HP7 - Film 2.ČÁST
Po každém filmu píšeme i my svoje vlastní recenze a tentokrát s ní jakou první přicházím já. Jsem fanoušek Harryho už od devíti let a v kině mi po několika minutách došlo, že tohle je konec, žádné odpočítávání dní do trailerů, žádné čekání na další díl, nic takového. Ale musím říct, že tenhle pocit, který jiným možná přivřel oči, mi nezábranil v pár připomínkách a kritikách k filmu. Pokud bych svoje hodnocení měla shrnout do jedné věty, tak: Byl to důstojný konec, podle mě ne úplně dokonalý, ale už se nemůžu dočkat,až jej uvidím znovu.

VAROVÁNÍ: Pokud jste film dosud neviděli, nečtěte, článek obsahuje SPOILERY

Jak to vlastně bude s POTTERMORE...?

16. července 2011 v 17:37 | Ondra |  POTTERMORE
O zvláštním, originálním a ambiciózním projektu POTTERMORE (na kterém se údajně pracuje již dva roky) jste již určitě něco málo slyšeli. Jedná se o webovou stránku, kterou pod svými křídly zaštítila samotná Joanne Rowlingová a oficiálně bude spuštěna v říjnu tohoto roku, pro několik šťastlivců bude zpřístupněna už od konce července betaverze. To je asi tak vše, co se dalo pochytit. Ale dnes Vám přinášíme nové informace, které konečně srozumitelně a přehledně vysvětlují oč vlastně jde a jak to všechno bude fungovat.

Jednoduše řečeno, bude to internetové místo pro fanoušky Harryho Pottera. Už nebudete muset navštěvovat fanouškovské diskuze a chaty, ale prostě zamíříte na oficiální centrálu, na které se budou nacházet fanoušci knih z celého světa. S nimi budete moci chatovat, navazovat kontakty, posílat si zprávy a kromě toho všeho si budete moci znovu přečíst všech sedm knih, ty ovšem budou doplněny o zbrusu nové informace, jak již bylo dříve avizováno. Ještě stále všechno nechápete? Nevadí, koukněme se na přesný průběh od zadání internetové adresy POTTERMORE do internetového vyhledávače.

Všechno to začne Vaší registrací. Tam uvedete nějaké požadované údaje o Vaší osobě a v dalším kroku se dozvíte, zda jste skutečně kouzelníkem. Dostanete na výber z pěti fiktivních jmen, pod jednímž z nich budete na webu poté celou dobu vystupovat (Vaše skutečné jméno a příjmení zadat nepůjde z bezpečnostních důvodů). Až si vyberete fiktivní uživatelské jméno, Moudrý klobouk rozhodne, do jaké koleje budete patřit (podle testu vytvořeného samotnou JKR). Ve vaší společenské místnosti budete moci chatovat s fanoušky, kteří byli zařazeni do stejné koleje jako Vy. Pokud přejdete do Velké síně, budete moci opět chatovat s fanoušky, ovšem tentokrát úplně se všemi, bez rozdílu koleje.

Kdykoliv se budete moci pustit do čtení knih, ty navíc budou doplněny o interaktivní ilustrace a animace, které budou věrohodně zachycovat příběh přesně tak, jak si jej představovala samotná JKRowling. A při samotném čtení čas od času narazíte na nějaký ten nový obsah. V prvním díle se např. dozvíte něco málo nového o vztahu Vernona a Petunie Dursleyových (konkrétně to, jak se poznali a zamilovali se do sebe) a také o Minervě McGonagallové, která měla podle nových údajů tragické dětství. Sbíráním různých objektů při čtení knih budete získávat galeony, které se budou připisovat na Vás účet v Gringottovic bance, ale hlavně se budou hodit, např. na nákup učebnic a dalších věcí z Příčné ulice. Kromě možnosti zakoupit si své vlastní zvíře si budete muset samozřejmě pořídit i svou hůlku, která si Vás vybere sama (bude existovat 33 000 druhů). Dále bylo upřesněno, že se na webu NEBUDOU nacházet žádné fanouškovské povídky. Stránka bude k dispozici v angličtině, francouzštině, italštině, němčině, španělštině a japonštině. Od samého začátku bude k dispozici kniha Kámen Mudrců, další díly budou příbývat časem (např. Tajemná Komnata se objeví začátkem roku 2012). POTTERMORE bude oficiálně spuštěno tento rok v říjnu.


HARRY POTTER A RELIKVIE SMRTI: DRUHÁ ČÁST v kinech

14. července 2011 v 0:01 | Ondra & Žanet |  HP7 - Film 2.ČÁST
Tak je to tady. Na tenhle moment jsme čekali deset let. Na moment, kdy se do kin dostane úplně ten poslední film. A ten moment právě teď nastal. HARRY POTTER A RELIKVIE SMRTI: DRUHÁ ČÁST, poslední potterovka, je v kinech! Dnes, 14.7.2011, minutu po půlnoci, se v kinech po celém světě rozbíhají promítačky a začínají půlnoční premiéry Harryho Pottera. Toho úplně posledního. A s ním vlastsně všechno končí. Přesně tak, jak nás upozorňovaly všechny plakáty k filmu (mimochodem, ani na jednom NEBYLO uvedeno logo filmu!) a my si to nijak nepřipouštěli. Možná si to nepřipouštíme ani teď, ale věřte mi, brzy k tomu dojde. Možná, až usednete v kině do sedačky. Možná, až uvidíte jednu z klíčových finálních scén. Možná, až začnou titulky. Možná, až si uvědomíte, že už nikdy nebudete čekat na žádný další trailer a nepůjdete zase za rok nebo za dva do kina. Zkrátka je to tady a už je jen na nás, abychom ocenili desetiletou práci tvůrců a herců, a užili si nejepičtější potterovku přesně tak, jak jen budeme sami chtít.

Je nutné si také uvědomit, že jsme v tomto směru vyjímečná generace. Která jiná o sobě může prohlásit to, že vyrostla s tak fenomenální sérií, která dospívala celou dobu společně s námi? Která s námi vyrůstala? Byla s námi od dětství a dostala nás až na práh dospělosti? Je to fenomenální, neopakovatelné, jedinečné, KOUZELNÉ. A my toho byli součástí. My všichni, společně. Možná si teď v duchu říkáte, co se asi stane s touto stránkou. Odpověď je jednoduchá, ale možná ne uspokojivá. My sami to totiž nevíme. Zrušit tuto stránku, naši více jak tříletou práci? To ne. Hodně jsme si navykli na Vás, na naše čtenáře, bereme Vás trochu osobněji, ne jen jako 'ty lidi, co nás čtou'. Takže až vyprchají i ty poslední novinky ze světa čar a kouzel (a bulvár bude každý týden řešit hlavní trio), dáme o sobě prostě občas vědět. A jelikož i my s Vámi chceme zůstat v kontaktu, dáme Vám na sebe nějaké odkazy. Ondru najdete na CSFD.cz nebo na Twitteru a se Žanet se můžete spojit přes DeviantArt.com. Budeme moc rádi, když nám dáte občas o sobě vědět.

A Vám už nezbývá nic jiného, než se vypravit do kina. Na ten úplně poslední film. Uteklo to, co? Když si vzpomeneme, jak každý bědoval nad tím, kolik dní ještě zbývá do premiéry první části, musíme se smát. Achjo, už se to začíná dostávat do situace 'vytáhnout kapesníčky a bulet', ale to si nechte do kina. Neodcházíme, jen se možná časem vytratíme. Moc si Vás ceníme, prožili jsme s Vámi krásné období a čas do dalšího dílu s Vámi vždy utíkal o trochu víc. A navíc, všechno ve Vás zůstane, vzpomínky jsou přece to nejcenější. Hlavně si užijte film a pokud náhodou budou slzy, nestyďte se za ně. Právě ty budou důkazem Vaší lásky k té nejlepší sérii všech dob.

Ondra & Žanet


VÝZVA: Se ZNAMENÍM ZLA naposledy do kina!

13. července 2011 v 17:04 | Ondra |  HP7 - Film 2.ČÁST
Znamení zla. V kouzelnickém světě je považováno za ohromný důvod k panice. A není se čemu divit. Když se objeví na obloze, znamená to, že určité území bylo napadeno temnými silami. A pokud jej má někdo na levé ruce, je nejbližsím příznivcem Pána zla, tedy Lorda Voldemorta. A jak jsme Vás již mnohokrát nabádali, vemte si ho na poslední premiéru Harryho Pottera do kina!

Znamení zla bylo přiloženo jako rekvizita v knize Harry Potter: Filmová kouzla (která je mimochodem opět v prodeji). Chápeme, že si chcete celou knihu ponechat vcelku a na památku, ale k čemu Vám bude tetování? Na koukání? Samozřejmě že ne. A kdy jindy jej chcete použít, když ne teď? Nechat ho jen tak v knize je velká škoda a lepší příležitost už nikdy nebude. Takže Vás tímto nabádáme, abyste do kina vyrazili právě se Znamením zla.

Pokud se tedy chcete připojit k nám, fanouškům, kteří do kina na film Harry Potter a Relikvie Smrti: Druhá část vyrazí s tetováním Znamení zla, máme pro Vás pár užitečných informací. Tetování si nalepte na levou ruku, nikoliv na pravou! Správně má být hlava lebky u loktu a hlava hada u dlaně. Tetování pouze namokřete (nedávejte jej pod proud tekoucí vody) a na kůži držte půl minuty. Voila, tetování by mělo být na ruce. A pokud se obáváte, že s tetováním vyjdou jen fanoušci na půlnočku, tak to se mýlíte. Třeba já s ním budu zítra kolem poledne běhat po Praze. A budu hrdý fanoušek Harryho Pottera, který si jde užít úplně ten poslední film! Enjoy!

P.S.: Pokud Vaše tetování vyfotíte a hodíte nám fotku na zeď na náš Facebook, budeme jedině rádi! :)

Natetujete si Znamení zla?


RELIKVIE SMRTI: V minulém díle jste viděli...

13. července 2011 v 16:34 | Ondra |  HP7 - Film 2.ČÁST
Vzhledem k tomu, že něktěří z Vás mizí již za pár hodin na půlnoční premiéru poslední potterovky, rozhodli jsme se již nyní zveřejnit stručný popis děje první části Relikvií Smrti. No, nakonec zas tak stručný není, ale osvěžit pameť by Vám měl naprosto dokonale. Takže pokud jste nestihli mrknout na samotný film nebo máte ještě nějaké nejasnosti, pusťte se do čtení a hlavně, užijte si v kině poslední film!!

Zatímco Hermiona vymazala paměť svým vlastním rodičům a pro jejich bezpečí je navždy opustila, Severus Snape se dostavil do Malfoyovic sídla na zasedání Smrtijedů. Tam prozradil Pánu zla informaci, kdy se Řád chystá Harryho Pottera přepravit ze Zobí ulice do bezpečí. Voldemort se ostatním na oplátku svěřil se svým problémem, tedy že jeho hůlka nedokáže zabít Harryho Pottera. Vyžádal si proto hůlku Luciuse Malfoye. Dursleyovi opustili Zobí ulici a pro Harryho si přišel Řád. Díky mnoholičnému lektvaru se ostatní změnili právě na Harryho, aby tak zmátli temnou stranu, nakonec se však pravý Harry prozradil, když ho zasáhla smrt jeho věrné sovy Hedviky. Došlo ke střetu s Voldemortem, ale i tentorkát Harryho hůlka přemohla tu jeho. Během bitvy byl zabit Moody.

Doupě navštívil ministr kouzel Rufus Brousek, aby předal dědictví Albuse Brumbála Harrymu, Ronovi a Hermioně. Ron zdědil zatemňovač, Hermiona výtisk Bajek barda Beedleho a Harry Zlatonku z jeho prvního famfrpálového zápasu. Později se konala svatba Billa Weasleyho a Fleur Delacourové, kterou po pádu Ministerstva kouzel (a zabití ministra Brouska) napadli Smrtijedi, trio prchlo do večerních ulic Londýna. Ukryly se v domě č.12 na Grimmauldově náměstí, kde zjistili, že tajemný R.A.B. (člověk, který ukradl pravý viteál v jeskyni) je Regulus Black. Domácí skřítek Krátura jim prozradil, že ke zničení viteálu nikdy nedošlo, z domu ho ukradl Mundungus Fletcher. Toho Krátura s Dobbym násilím přivedou, Mundungus ho u sebe ale již nemá, musel ho darovat Dolores Umbridgeové. Trio se proto v přestrojení rozhodne vypravit na Ministerstvo kouzel a nakonec viteál ve formě medailonku získá, ovšem při nepovedeném přemístění se Ronovi odštěpí rameno.

Trio od té doby stanuje v ústraní, protože se Ron nemůže nějakou dobu přemísťovat, vyskytují se tak v přírodě a na jiných odlehlých místech. Harry se mezitím dozvídá, že Voldemort zajal výrobce hůlek pana Ollivandera a po něčem zběsile pátrá. Harry s Hermionou mezitím přijdou na to, že ke zničení viteálů budou potřebovat Nebelvírův meč, to ovšem dorazí Rona, který byl poslední dobou dost přehlížen. Pohádá se s Harrym a odchází. Harry s Hermionou dále pokračují v cestě a rozhodnou se vypravit do Godrikova dolu, kde navštíví hrob Harryho rodičů. Narazí také na Batyldu Bagshotovou, ze které se nakonec vyklube had Nagini a zaútočí na ně. Na poslední chvíli unikají smrti, ovšem Harrymu se zlomí hůlka. Později v lese spatří neznámého patrona, který ho dovede k zamrzlému jezírku, na jehož dně je právě Nebelvírův meč. Harry se pro něj potopí, ovšem viteál se začne bránit a začne Harryho škrtit a topit. Zachrání ho právě Ron, který se rozhodl vrátit (cestu mu ukázal zatemňovač od Brumbála) a je to právě on, kdo mečem viteál zničí. Hermiona je na Rona stále naštvaná, ten ale přináší Harrymu náhradní hůlku, kterou ukradl jednomu z lapků. Trio se rozhodne vydat za panem Láskorádem, kvůli symbolu relikvií Smrti (Hermiona na něj narazila v knize Bajky barda Beedleho od Brumbála).

Xenofilius Láskorád triu vysvětlí situaci ohledně relikvií Smrti. Jedná se o tři magické předměty - kámen vzkříšení, neviditelný plášť a Bezovou hůlku. Po získání všech třech předmětů se člověk stane údajně nesmrtelným a neporazitelným, zkrátka pánem Smrti. Láskorád ovšem mezitím zavolal Smrtijedy, kteří unesli jeho dceru Lenku. Trio na poslední chvíli uniká, ovšem v lese, kam se přemístí, naráží na lapky. Ti trio chytí a dovedou do Malfoyovic sídla. Draco Malfoy má určit, zda se jedná o Harryho Pottera nebo ne (byl schválně zasažen žihadlovou kletbou), Bellatrix si ovšem všimne Nebelvírova meče v rukou jednoho z lapků. Začne šílet, protože meč měl být zavřený u ní v trezoru u Gringottů, Rona s Harrym zavře do sklepa a Hermionu začne mučit. Harry s Ronem ve sklepení narazí na pana Ollivandera s Lenkou, na pomoc jim přijde skřítek Dobby. Přemístí Lenku s panem Ollivanderem a později se vrátí pro trio, Bellatrix ovšem na poslední chvíli vymrští svou dýku a zasáhne Dobbyho, ten umírá. Harryho ho pohřbí řádně a bez kouzel. Voldemortovi mezitím celou dobu šlo o Bezovou hůlku, tu nakonec získává prolomením Brumbálovy hrobky.

Druhá část RELIKVIÍ SMRTI v kinech od 14.7.2011!


Videohra DEATHLY HALLOWS: PART TWO právě v prodeji!

12. července 2011 v 19:30 | Ondra |  HP7 - Hra
Videohra Harry Potter and the Deathly Hallows: Part Two je právě v prodeji. Ač videohra podle posledního filmu využívá stejný princip jak několik měsíců stará a příliš nevyvedená videohra Part One, tvůrci se nejspíše podle všeho poučili a nyní nám nabízejí zábavnější a povedenější gameplay. Kromě Bradavic se podíváte také do Gringottovic banky a Prasinek, hrát budete moci za Harryho, Rona, Hermionu, Seamuse, Nevilla, Ginny, profesorku McGonagallovou a paní Weasleyovou. Videohra se u nás prodává v anglickém jazyce a seženete ji na PC, Xbox 360, PlayStation 3 (podpora Move), Wii a Nintendo DS. Na podporu videohry v zahraničních televizích dokonce poběží tento velmi povedený TV spot.

Budete si nejnovější videohru pořizovat?


ČESKÉ RECENZE poslední potterovky

12. července 2011 v 15:49 | Ondra |  HP7 - Film 2.ČÁST
90% "Sympatické je, jak režisér David Yates, který potterovskou ságu kočíruje už od pátého filmu, drží pozornost především na jednotlivých hrdinech. Nerezignuje na efekty, ale přes všechny ty souboje a kreatury se soustředí hlavně na postavy, jejich motivace, pocity a následné činy. A když už se do nějaké akce vrhne, tak v souladu se svými předchozími příspěvky do potterovské ságy - bez příkras, pentliček a zdržování. Prostě po hlavě a od první sekundy naplno a přitom přehledně a s důrazem větším na emoce než na efekty tryskající z kouzelnických hůlek." iDnes.cz

80% "Upoutávky slibovaly akci, masivní destrukci Bradavic, důležitá rozuzlení a především spoustu emocí. A vlastně ani moc nelhaly. Poslední díl ságy má, obzvláště oproti předchozím dílům, epické rozměry. Z leteckých záběrů sledujeme armády temných bytostí, kterak se rvou s hrstkou statečných obránců o hořící školu čar a kouzel. Bradavice jsme snad nikdy předtím neobletovali takhle dlouho a podrobně. O to větší ve vás zanechá dojem každá zborcená věž, každý stržený most. Zvlášť když si vzpomenete, co všechno jsme v těch kamenných zdech spolu s hrdiny zažili." FandimeFilmu.cz

85% "Spolu s přibývajícími díly šla každým rokem ruku v ruce kampaň založená na slovech typu "ještě napínavější" nebo "ještě temnější". Zde se ta temná atmosféra dostala až do rovin, kdy se začíná polemizovat o doporučené přístupnosti filmu. Opět přibylo špíny a krve, po zdemolovaných bradavických chodbách se dokonce povalují bezvládná těla mrtvých. Z hlediska vizuálu lze jen těžko něco namítat, hudba Alexandra Desplata je perfektní a skvělé herecké výkony všech představitelů netřeba dále rozvádět." FanMovie.cz

90% "Druhá část Relikvie Smrti splňuje vše, co by mělo velkolepé finále obsahovat - strhující akční scény, emocionálně vypjaté pasáže, působivé momenty (které ustojí i tradičně kulhající český dabing) a pachuť filmové události. David Yates si to nejlepší nechal na konec. Harrymu umožnil dospět, ať už mluvíme o postavě, nebo představiteli. Nebál se naplno využít tragičnost Snapea Alana Rickmana, jehož intenzivní pasáž "odhalení" ve vás bude ještě dlouho rezonovat a to vše efetkně zakončil podle knihy (a přec ne sladkobolně)." Kinobox.cz

50% "Poslední díl má být jedno velké sbohem, má v nás vyvolat nostalgii z toho, že postavy, které nás provázely značnou část života, už v nových dobrodružstvích neuvidíme. A, proboha, bez slz to nejde! Přesně to ale sedmý Potter nedělá, což je paradoxní tím spíš, že vlastně každý ví, jak to dopadne (ať už knihu četl, nebo ne). Myslím, že většina diváků se chce, stejně jako já, rozloučit a zavzpomínat na společně strávené chvilky, pocítit dojetí. To ale Potter nenabízí." kFilmu.net

60% "Kdo by čekal, že po těch zdlouhavých pátračkách bude v závěru rychlé tempo na škodu? Dokonce i epický souboj Harryho s Voldemortem trvá o poznání kratší dobu než v předchozích dílech. Že by se zařadil vedle památných okamžiků série jako byl let na Klofanovi, kouzlení patrona nebo souboje na ministerstvu? Nikoliv. V sedmičce jsou sice epičtější výjevy, ale žádný z nich vám nezježí srst tak jako vyjmenované okamžiky. Může za to Yatesova tvůrčí únava? Možná... možná opravdu nebyl nejlepší nápad svěřit v podstatě čtyři filmy stejnému režisérovi, protože finále nepůsobí dospěle, ale už trochu senilně." MovieZone.cz

70% Dvojka slibovala divácky vděčnější příběh a silně emocionální vyvrcholení celé ságy. Výsledek bych přesto nazval nejspíš důstojný. Neklesá pod nastolené standardy, na druhou stranu během sledování a cestou z kina jsem se nezbavil pocitu, že z toho materiálu šlo vytěžit mnohem víc. Yates, resp. tvůrci jako by se zalekli možnosti skutečně temného epického finále, plného velkých činů a emocí. Jakkoliv natahovaně může celá série působit, knižní vyvrcholení je působivé a u závěrečného střetu jsem k prasknutí napjatý hltal stránku za stránkou. U filmu jsem naopak čekal, kdy "to" konečně přijde a tu se objevily titulky. Přeháním, ale ne moc. FilmServer.cz

HARRY POTTER: A LOOK BACK

11. července 2011 v 18:36 | Ondra |  HP7 - Film 2.ČÁST
Premiéra posledního filmu se blíží světelnou rychlostí a uvědomují si to i ve studiu WarnerBros. Proto vytvořili jedinečné video, které obsahuje sestřih všech filmů, od Kamene Mudrců až po Relikvie Smrti. Nemá za cíl Vám sérii zrekapitulovat, ale spíše lehce oživit a navnadit Vás, abyste se na filmy kouknuli znovu sami. A určitě nebudu mluvit jenom za sebe, když přiznám, že se dostavila husí kůže s velmi příjemným mrazením po těle. Zkrátka jedinečná série, se kterou jsme vyrostli. Může tohle prohlásit i jiná generace?

A nemůžeme se nezeptat, plánujete před návštevou posledního filmu v kině zkouknout všechny (nebo pouze nějaké) filmy doma? Mrknete na všech sedm filmů nebo jen na pár posledních? Nebo alespoň na první část Relivkií Smrti? A nebo půjdete na poslední potterovku bez jakékoliv rekapitulace?


SLOVENSKÝ TRAILER k poslední potterovce

10. července 2011 v 11:09 | Ondra |  HP7 - Film 2.ČÁST
Česky dabovaného traileru jsme se tentokrát nedočkali (ono vlastně ani o nic nepřicházíme), ale na Slovensku se drželi svých zajetých tradic a do kin vypustili ukázku k poslední potterovce ve svém rodném jazyce. Jak se jim dabing povedl můžete posoudit sami. Pokud u české pobočky studia WarnerBros. nedošlo k nějakým výrazným změnám, měli bychom se dočkat alespoň česky dabovaného TV spotu, který je do televize nasazen vždy v týdnu, kdy má snímek premiéru, takže mějte oči na stopkách a popřípadě nás informujte.

A když už jsme u těch trailerů, musím se i já pochlubit. První trailer jsem totiž před pár dny viděl v kině a řeknu Vám, husí kůži jsem měl ještě dlouho po tom. Úžasná atmosféra a mrazivý žážitek, ještě do teď mám před očima záběr kráčejícího Snapea za oslepujících blesků. Ohromné plátno a naprosto ohlušující zvuk. Navíc hezky v angličtině s českými titulky. Prostě krása! :)


Kniha HARRY POTTER: FILMOVÁ KOUZLA opět v prodeji!

9. července 2011 v 18:30 | Ondra |  Harry Potter - Film Wizardry
Vzpomínáte na knihu HARRY POTTER: FILMOVÁ KOUZLA? U nás na blogu jsme jí přezdívali potterovská bible a to právem. Téměř třicet centimetrů velká, vázaná a 160ti stránková kniha plná úžasných fotografií a především jedinečných rekvizit byla v České republice vyprodaná během pouhých několika málo dní. Za 799,-Kč jste tak kromě další bichle v poličce mohli mít i úžasnou a velmi věrohodnou kopii Pobertova plánku, pozvánku na Vánoční ples, vyhlášky Dolores Umbridgeové, plakát Have you seen this wizard?, dopis o přijetí do Bradavic, pravé tetování Znamení zla a spooustu dalšího. Tři výtisky jste u nás díky nakladatelství Slovart mohli dokonce i vyhrát, ale pokud jste v soutěži neměli štěstí a na Vánoce knihu pod stromečkem nenašli, druhou šanci máte právě teď. Nakladatelství Slovart totiž k příležitosti premiéry posledního filmu vyrobilo dotisk a dalších pár kusů je tak zase k mání! Pokud máte možnost, rozhodně neváhejte, další šance už nebude muset být a pro fanoušky je toto skutečný poklad!

SLOVART - Harry Potter: Filmová kouzla


VIDEO: TISKOVÁ KONFERENCE k poslední potterovce

9. července 2011 v 12:10 | Ondra |  HP7 - Film 2.ČÁST
Tak jako každý pořádný film, i druhá část Relikvií Smrti měla svou tiskovou konferenci, na které měli možnost novináři z celého světa zpovídat jednu hodinu herce a tvůrce, kteří se dostavili. Ke konferenčnímu stolu tak zasedli Nick Moran (Scabior), Warwick Davis (Kratiknot / Griphook), Natalia Tena (Tonksová), David Thewlis (Lupin), producent David Barron, Evanna Lynch (Lenka), Jason Isaacs (Lucius Malfoy), Helen McCrory (Narcissa Malfoyová), Tom Felton (Draco Malfoy), producent David Heyman, Ralph Fiennes (Voldemort), Emma Watson (Hermiona), Rupert Grint (Ron), režisér David Yates, Julie Walters (Molly Weasleyová), Robbie Coltrane (Hagrid), Michael Gambon (Brumbál), Matthew Lewis (Neville), Bonnie Wright (Ginny Weasleyová), James Phelps (Fred Weasley), Oliver Phelps (George Weasley) a Domhnall Gleeson (Bill Weasley).

Bohužel jsem neměl možnost si celou konferenci kvalitně poslechnout, jelikož nemůžu najít repráčky k notebooku a bez nich je zvuk dost slabej, ale dost mě i přes to zaujala část, kdy měl každý herec říct svou nejoblíbenější repliku z celé série. Pro Nicka Morrana to bylo "Ahoj, krásko" určené Hermioně v první části Relikvií, pro Warwicka Davise zase slavná formule "Wingardium Leviosa", Natalia Tena si užila repliku, ve které vynadala Moodymu za vyslovení jejího jména, Jason Isaacs si oblíbil rozhovor s Harrym v Brumbálově pracovně na konci druhého dílu, na Helen McCrory zapůsobilo, když v posledním filmu v lese přistoupila k Harryho tělu a prohlásila "Je mrtvý", Ralph Fiennes si zase vzpomněl na repliku "Už se tě můžu dotknout", Emma Watson vytáhla na povrch jednu z nezapomenutelných scén z prvního filmu "Já jdu spát a vy byste měli taky, pokud se nechcete nechat zabít nebo ještě hůř, vyloučit!", na Michaela Gambona zase velmi emotivně zapůsobilo prosté slůvko "Harry" ve scéně z posledního filmu na nástupišti, které ho téměř rozplakalo, Matt Lewis vzpomíná na hlášku "Proč vždycky já?" z druhého dílu a Julie Walters sklidila aplaus, když se přiznala, že si zamilovala snad nejslavnější hlášku z celé série "Moji dceru ne, ty mrcho!". Je toho vážně moc a moc (a hlavně to stojí za to!), takže pokud máte hodinku čas a rozumíte angličtině alespoň na úrovni střední školy, neměl by být problém. Další postřehy z těchto třech videí nám můžete psát do komentářů, budeme za ně jedině rádi. Enjoy!


VIDEO SESTŘIH ze světové premiéry + zahraniční RECENZE

9. července 2011 v 10:40 | Ondra |  HP7 - Film 2.ČÁST
Studio WarnerBros. přineslo všem fanouškům, kteří se nemohli zúčastnit světové premiéry filmu Harry Potter a Relikvie Smrti: Druhá část v Londýně na Trafalgarském náměstí, svižný sestřih ve formě videa, ve kterém alespoň na malou chvilinku uvidíte snad každého herce či herečku, kteří se na premiéru dostavili. Český web iDnes.cz dokonce přeložil i úryvky z děkovné řeči režiséra Yatese, JKR a tria, takže pokud jste včerejšímu videu nerozuměli nebo nepochytili každé slovíčko, zamiřte pak rozhodně SEM.

Jak sami dobře víte, v zahraničí (především v Anglii) již vyšly první recenze na poslední film. Jak dopadly? Více než úspěšně! Stránka RottenTomatoes.com, která shromažďuje filmové recenze z tisku a prvotřídních filmových webů, dosud nasbírala 18 recenzí a všechny jsou pozitivní! Skóre posledního filmu na stránce je tak zatím neuvěřitelných 100%, ale to samozřejmě s přibývajícími kritikami ještě spadne, ovšem už teď je jisté, že se film udrží v nadprůměrných hodnotách, podle mého tipu neklesne pod 90%. Film už ohodnotili takoví velikáni jako např. nejuznávanější světový filmový magazín EMPIRE, Variety, Total Film, Daily Mail, The Sun, Hollywood Reporter a další. Čeká nás tak nejlepší potterovka a nezapomenutelný zážitek? Pro úplnost ještě jednou připomeneme, že českých recenzí se dočkáme již toto pondělí!


SVĚTOVÁ PREMIÉRA

8. července 2011 v 9:18 | Ondra |  HP7 - Film 2.ČÁST
Během včerejšího dne, který měl v datumu dvě magické sedmičky, proběhla v Londýně přímo na Trafalgarském náměstí světová premiéra filmu Harry Potter a Relikvie Smrti: Druhá část, tedy premiéra úplně toho posledního dílu. Sledovat jste ji mohli živě přes YouTube a podle reakcí některých fanoušků byl i to velký zážitek. Premiéry se zúčastnila většina herců, i když zamrzelo, že se na premiéru nedostavili ti, kteří své účinkování ukončili již v minulých dílech (např. Robert Pattinson, Kenneth Branagh a další). Podle zpravodajů byl Londýn obklopen davovým šílenstvím. A ještě aby ne, premiéry se zúčastnili producenti David Heyman a David Barron, režisér David Yates i spisovatelka JKR, která při emotiviní děkovné řeči dokonce zavtipkovala, že napíše raději další díl, než aby všechno nadobro skončilo. Slzy tekly nejen jí, ale i Emmě Watson a slova těžce nacházel i Rupert Grint.


Co se týče hlavních herců, Dan zůstal naprosto stejný a šedý společenský oblek mu padl naprosto přesně. Rupert se předvedl v mírně zkráceném sestřihu a Emma Watson ukázala zase o trošičku delší vlasy, navíc s úžasnou róbou, díky které právě ona dominovala celé premiéře. Joanne Rowlingová se na poslední premiéru Harryho Pottera dostavila v zelených šatech s motivem růžových květin. Tom Felton opět ukázal svou krásnou přítelkyni, Ralph Fiennes překvapil hřívou a Matthew Lewis udělal radost snad všem fanouškům (především fanynkám), protože vypadal konečně k světu a ne tak ňoumovsky jako v roli Nevilla. A zbytek klasika. Vlastně ne. Slušelo to i Julie Walters a Heleně Bonham Carter (ta nás prostě vždycky dostane), ovšem Evanna Lynch to vyhrála na celé čáře! Ohromně jí to slušelo a na její fotku z premiéry jsem nehnutě koukal snad deset vteřin. Zklamání se pak dostavilo u krásné Bonnie Wright, která si ovšem vybrala nekrásné šaty a vypadala tak nějak... divně. Radost všem fanouškům udělal i účast Maggie Smith, která se premiér většinou příliš neúčastní a Imelda Staunton, na kterou byl také radost pohledět. To se ovšem nedá příliš říct o Natalii Tena, která to trochu nevychytala. No, posuďte sami. Těšíme se na Vaše názory a reakce!

Kdo se nejvíce a nejméně líbil Vám?

Daniel Radcliffe, Emma Watson a Rupert Grint; trio s tvůrci a JKR; trio s JKR; Alan Rickman; Ralph Fiennes; Timothy Spall; Daniel Radcliffe, režisér David Yates s manželkou; JKR; David Thewlis; Imelda Staunton; Emma Watson; David Bradley; Jim Broadbent; Miriam Margolyes; Maggie Smith, Helena Bonham Carter; Mark Williams; Natalia Tena; Robbie Coltrane; Warwick Davis; Bonnie Wright a Jamie Campbell Bower; Clemence Poesy; Julie Walters; Evanna Lynch; Michael Gambon; Helen McCrory; Oliver a James Phelpsovi; Jason Isaacs; Rupert Grint; Matthew Lewis, Tom Felton s přítelkyní


Fotografie pochází z webu SnitchSeeker.com

Překlady PRVNÍCH RECENZÍ filmu "Relikvie Smrti: Část II."

7. července 2011 v 21:01 | Žanet |  HP7 - Film 2.ČÁST
Všechny dosavadní review se shodují v tom, že Snapeův příběh je úžasný, stejně tak soundtrack, scéna u Gringottů, všichni veskrz pozitivně hodnotí 3D a výkony hlavního tria... No, přečtěte si to sami :). První české recenze vyjdou v pondělí.

Jakou šanci mají tito mladiství proti silám temnoty?
Ale tohle je film o triumfu slabých, motiv zachycený ve dvou nejpozoruhodnějších scénách tohoto filmu.
První je báječná část, ve které naši hrdinové utíkají z trezoru Gringottovy banky na hřbetu nádherně vyvedeného CGI draka. Zmrzačené zvíře uráží kusy londýnských střech když se vrhá přes obzor hlavního města, předtím než ulétne do divoké přírody, konečně zase svobodné.
Druhá, určitě nejkrásnější a nejdůležitější moment v celé sáze, se týká tajemného profesora Severuse Snapea. Je to epizoda vzácná dotekem slunce ve filmu, který je příznačný temnotou, jíž se dovídáme pečlivě střežené tajemství zamračeného profesora. Téměř nic není vysloveno, ale pravda a bolest lidských vztahů jsou zde vyjádřeny s elegickou něžností, která vhání slzy do očí.
Nejspíš největší triumf posledního filmu je jeho schopnost přejít nedostatky psaní J. K. Rowlingové. V posledním svazku Harryho Pottera selhala v navodění epického pocitu, který byl potřeba.
telegraph.co.uk
Více v celém článku ↓

SLEDUJTE DNES ŽIVĚ SVĚTOVOU PREMIÉRU HARRYHO POTTERA!!

7. července 2011 v 11:03 | Ondra |  HP7 - Film 2.ČÁST
Pokud náhodou nežijete v Londýně nebo se tam zrovna dnes nějakým způsobem nenacházíte, nejspíš Vás dost zamrzí Vaše nepřítomnost. Proč? Právě dnes, 7.7.2011, v Londýně proběhne světová premiéra filmu Harry Potter a Relikvie Smrti: Druhá část, tedy úplně té poslední potterovky vůbec! A jak jsme Vás již v minulosti informovali, bude to jedna z největších událostí roku - studio WarnerBros. si totiž na dnešní den zamluvilo rovnou celé Trafalgarské náměstí! Dá se očekávat, že na premiéru kromě potterovských herců a Joanne Kathleen Rowlingové dorazí i spousta známých osobností, možná i dokonce někteří členové královské rodiny. A vy máte možnost sledovat přímý přenos z premiéry dnes na YouTube! Přetížení bychom se bát neměli, YouTube pořádá podobné akce poslední dobou dost často a vše vždy běželo plynule. Otázkou je tak kdy. A odpověď zní v 17:00 hodin našeho času (v Anglii 4:00pm). Moc rád bych premiéru sledoval s Vámi všemi a dělal online report i tady na blogu, ale bohužel, právě dnes mi začíná brigáda, tak si to užijte i za mě :). K živáku byste se měli dostat přes TENTO ODKAZ. Enjoy!


IT ALL ENDS...?

7. července 2011 v 9:20 | Ondra |  HP7 - Film 2.ČÁST
Rád bych uvedl pár věcí na pravou míru... REDUCTO jsem vždycky miloval a bylo pro mě vším. Ohromně mi na něm záleželo a něco to pro mě prostě znamenalo. Fakt, že tvořím něco pro ostatní, že to všechno má nějaký smysl a hlavně že jsme společně s Žanet udržovali takovou menší komunitu fanoušků a stejných nadšenců. Jenže pak přišel ten slavný útok (který Vás mimochodem celkem bavilo sledovat, návštěvnost stránky vypadala, jako kdyby sem psala samotná JKR) a s ním i má nechuť sem psát... Prostě jsem z toho tak nějak začal mít komplexy, nelíbilo se mi tu, nepřipadalo mi to tu takové, jako předtím... Říkal jsem si, že to brzy určitě přejde, než se z toho všeho prostě vzpamatuju, ale trvalo to pořád a pořád. Nakonec jsem se omezil jenom na naší stránku na Facebooku a tady to nechal pomalu pustnout.

Žanet se sem snažila alespoň něco dávat a nepřestávala mě přemlouvat, abych se konečně vzchopil, ale prostě to nešlo. Jenže pak jsem postupem času začal narážet na různý reakce od Vás, který se objevovaly pro mě na naprosto nečekaných místech. Různá chvála na náš blog, různý to nadšení z blížící se premiéry... A pak přišlo něco, co mě naprosto dorazilo. Nevím, jestli ten blog znáte, ale už odnepaměti čtu blog Mordrezia a jen tak si tam pročítám článek a... vlastně si to přečtěte sami. Sám nevím, co mě na tom tak dostalo, ale možná právě to, že ten blog čtu strašně moc rád (a že cizí blogy skoro vůbec nečtu) a nikdy bych to tam nečekal. Strašně mě to potěšilo a tak nějak vrátilo tu chuť. A vlastně díky tomu vzniknul právě tenhle článek. Hodně mě mrzí, že jsem stránku nechal jen tak osudu a způsobil jí tak nenávratný škody, protože už tady chybí takovejch informací, že dohnat to všechno se už vážně nedá... Nejde mi o něco jako odpuštění, ale o pochopení... A hlavně Vám všem bych chtěl poděkovat, že jste sem nepředstávali chodit a celou tu dobu nás podporovali. Nechci slibovat, že se to tu všechno hned rozběhne tak, jako tomu bývalo dříve. Ale rozhodně se budeme snažit. Kvůli Vám.


Jak se chystáte jít do kina?

6. července 2011 v 16:50 | Žanet |  HP7 - Film 2.ČÁST
Premiéra posledního filmu ságy o Harrym Potterovi je za dveřmi. Chystáte se jít do kina s nebelvírskou kravatou? V kouzelnickém klobouku? Se sovou na rameni? S maskou smrtijeda? Já, já a zase já to chceme vědět :).
Co se týče mě, já si na ruku vytetuju Znamení zla z knihy "Harry Potter: Filmová kouzla", protože tohle je asi jediná příležitost, kdy ho použít (Budete si ho taky brát, pokud máte knihu?), vlasy si zkusím udělat jako Bellatrix, děsivý make-up a na uši pověsím nějaké kouzelnické náušnice a tím to u mě asi končí.
Co vy? Pokud se něčeho takového zdráháte, tak si uvědomte, že to budou jedny z posledních dnů, kdy bude možné vyjít ven v kouzelnickém hábitu, bez toho, aniž by vás lidé považovali za blázna. To někteří budou možná i tak, ale někteří pochopí, o co jde :).
Pokud se s námi chcete o svůj kouzelný outfit podělit, můžete nám zaslat fotografii na reducto.blog@seznam.cz ;).