´

Srpen 2011

Hermionina věštba: Nový plán - 12.díl

31. srpna 2011 v 16:17 | Žanet |  Hermionina věštba
A jak jsem slibovala, pro všechny, které zajímá jak to dopadne, další díl :).
Jinak, zmiňovaná soutěž začne nejspíš 5. září, v pondělí. Už vám dlužíme taky nějaký pořádný článek, ale jediné, na co já dokážu myslet, je, jak strašně se mi zítra nechce do školy :/.
Co se stalo v minulém díle: Harry navštívil profesora Brumbála a přichází na to, že někdo ho chce dostat z Bradavic. Trio začíná podezírat novou profesorku bylinkářství...

Hermionina věštba: Návštěva Brumbála - 11.díl

29. srpna 2011 v 13:45 | Žanet |  Hermionina věštba
Pro ty, které zajímá, jak tento příběh dopadne, tu máme další díl. Dvanáctý bych sem chtěla dát už ve středu a pak už zbývají jen dva nebo tři a konec. Někde na druhé straně je překlep, ale za chvíli by se měl článek aktualizovat, vždy trvá, než se nový obrázek zobrazí :/.
Co se stalo v minulém díle: Celé Bradavice si díky Ritě Holoubkové myslí, že za "nehody" ve škole může Harry. Ten jde za profesorem Brumbálem, který se vrátil z Londýna.

Vyhlášení soutěže o lorda Voldemorta s jeho viteály

26. srpna 2011 v 16:48 | Žanet |  Všechno, co se jinam nevešlo

Dnes pro vás máme vyhlášení naší týdenní soutěže o miniaturního Pána Zla a šest z jeho viteálů. Z téměř padesáti správných e-mailů jsme vylosovali ten, který přišel jako 25. a ten nám zaslala Lada D. Gratulujeme k výhře :).

Řešení otázek:
1. Jak se jmenovali jeho rodiče? Meropa Gauntová a Tom Raddle
2. Získal za svých studií v Bradavicích nějaký z odznaků (prefekt, primus, kapitán famfrpálového družstva) Jestli ano, jaký? Odznak prefekta a primuse
3. Co se vydal hledat do Albánie? Diadém Roweny z Havraspáru
4. Jmenujte alespoň jednu smrtijedku nebo smrtijeda, který mu zůstal věrný i poté, kdy po prvním střetu s Harrym v domě Potterových na několik let zmizel. např. Belatrix Lestrangeová
5. Jo Rowlingová pro spoustu záporných postav hledala základy jmen ve francouzštině. Co znamená spojení "vol de mort", které dalo jméno tomuto nejmocnějšímu černokněžníkovi všech dob? Krádež smrti nebo let před smrtí
Novinkami teď o prázdninách zrovna neoplýváme, ale pro všechny, kteří na našem blogu rádi soutěží, máme dobrou zprávu - jeden český e-shop nám nejspíš věnuje hodnotnou cenu, o kterou si budete moci zasoutěžit ještě před koncem prázdnin :).

Hermionina věštba: To udělal Potter - 10. díl

18. srpna 2011 v 19:25 | Žanet |  Hermionina věštba
Pořád platí to, že bych moc ráda tuhle rubriku uzavřela tak do tří týdnů, už zbývá jen pár stránek. Aby to k něčemu vypadalo, tak bych nad každým dílem musela strávit asi aspoň čtyři hodiny, ale už téměř na konci by to asi nemělo smysl, dokončím to ve stejném duchu jako na začátku - načmárat a pryč od toho :).
Po dlouhé době se opět objevuje profesorka Vlepelová (dočasná náhrada za profesorku Prýtovou, která stále leží u Svatého Munga).
Co se stalo v minulém díle: Trio v předtuše, že se něco stane Snapeovi, za ním šlo do sklepení, ale bohužel už bylo pozdě, nalezli omráčeného Snapea visícího u stropu díky kouzlu Levicorpus. A nejsou ve sklepení sami...

Soutěž o figurku lorda Voldemorta a jeho viteály

16. srpna 2011 v 10:26 | Žanet |  SOUTĚŽE
A máme tu slibovanou soutěž, vyhrát můžete malinkou figurku Pána zla s jeho viteály - deníkem, medailonkem Salazara Zmijozela, pohárek Helgy z Mrzimoru, diadémem Roweny z Havraspáru, prstenem Rojvola Gaunta a Naginim :). Harry se sice také stal viteálem, ale dnes tu máme těchto šest původních, které lord Voldemort vytvořil vědomě.
Vymysleli jsme pro vás pět otázek ohledně lorda Voldemorta, možná nejsou nejjednoduší, ale věříme, že si s nimi poradíte. A pokud snad ne, nic vám nebrání požádat o radu strýčka Googla :).
Soutěžní otázky:
1. Jak se jmenovali jeho rodiče?
2. Získal za svých studií v Bradavicích nějaký z odznaků (prefekt, primus, kapitán famfrpálového družstva) Jestli ano, jaký?
3. Co se vydal hledat do Albánie?
4. Jmenujte alespoň jednu smrtijedku nebo smrtijeda, který mu zůstal věrný i poté, kdy po prvním střetu s Harrym v domě Potterových na několik let zmizel.
5. Jo Rowlingová pro spoustu záporných postav hledala základy jmen ve francouzštině. Co znamená spojení "vol de mort", které dalo jméno tomuto nejmocnějšímu černokněžníkovi všech dob?

Vaše odpovědi zasílejte na e-mail reducto.blog@seznam.cz, nezapomeňte uvést:
• vaše jméno
• souhlas s našimi pravidly soutěží (prečíst si je můžete TADY)
• do předmětu napište: Soutěž srpen

Soutěž končí 23. srpna, ze všech správných odpovědí vylosujeme jednoho výherce.

Další Reducto soutěž již zítra!

15. srpna 2011 v 20:10 | Žanet |  Všechno, co se jinam nevešlo

Od naší poslední soutěže uplynuly tři měsíce a zítra se tu během dne objeví nová, na jejíš splnění budete mít týden. O co se bude soutěžit? Zatím neprozradíme, snad jen to, že samotná soutěž a otázky se budou úzce týkat lorda Voldemorta, takže se pokuste vzpomenout si do zítřka na všechno, co o Pánovi zla víte :).

.....

A ne, vážně vám nic víc neřekneme :D. Takže odpusťte tak krátký článek, užijte si ještě čtvrtinu prázdnin, která je před námi a nezapomeňte si sem zítra večer přijít zasoutěžit ;).

HARRY POTTER získal MILIARDU!

1. srpna 2011 v 7:32 | Ondra |  HP7 - Film 2.ČÁST

Tak to konečně klaplo! Film Harry Potter a Relikvie Smrti: Druhá část konečně překročil miliardovou hranici v celosvětových tržbách z kin. A to za pouhých 16 dní! Jako devátý film historie! Tvůrci se tak konečně dočkali, jelikož potterovská série měla k tomuto velmi ceněnému kroku vždy velmi blízko, nejvíce hned s Kamenem Mudrců, jehož tržby se zastavily na 974 milionech dolarů. Úplně poslední potterovka se tak zařadila vedle filmů Avatar, Titanic, Pán Prstenů: Návrat Krále, Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže, Toy Story 3, Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna, Alenka v říši divů a Temný Rytíř. Jasně, sice byl film zvýhodněn 3D verzí a nebere se ohled ani na inflaci, ale i tak by se poslední potterovka jednou přes tu miliardu přehoupla. A vede si stále dobře; na kontě má právě 1 008 460 000 dolarů a už tak v historickém žebříčku předběhla i Temného Rytíře. Stejný osud zřejmě potká i Alenku, letošní Piráty a možná i Toy Story. A možná se dostane ještě dál. O tom zase ale až jindy.