´

Září 2011

Tutoriál ředkvičkových náušnic Lenky Láskorádové

26. září 2011 v 18:17 | Mafii |  Lenka Láskorádová

Když jsem se dozvěděla o možnosti přispívat sem na Reducto blog, rozhodla jsem se jí využít a podělit se s vámi o nějaké své návody na doplňky a věcičky vyráběné právě v HP stylu.

Jako první jsem pro vás vytvořila tutoriál ředkvičkových náušnic Lenky Láskorádové, která je v Harrym Potterovi poměrně znatelná postava. :) Všichni si určitě pamatujeme její originální naušnice! Lépe se budou vyrábět těm, kteří již mají nějaké zkušenosti s korálkovými zvířátky, ale myslím, že je zvládnou i úplní začátečníci.


Na to, abychom si je vyrobili, budeme potřebovat:

1) Drátek, na který budeme navlékat (je možné použít i vlasec, ale já doporučuji spíše drát, který se dá lépe tvarovat)
2) Červené, zelené a bílé korálky (rokajl)
3) Kleštičky
4) Háčky do uší

Staňte se REDUCTO redaktorem!

23. září 2011 v 19:02 | Žanet |  Všechno, co se jinam nevešlo

Máte přehled o nejnovějších událostech ve světě Harryho Pottera? Baví vás psát (recenze, články atd.)? Nebo jste snad přišli na recept Hagridových griliášových hrudek a chcete se o něj podělit? Tou poslední otázkou se snažím naznačit, že se nebráníme jakýmkoliv článkům, sháníme lidi, které by sem bavilo psát a celé Reducto by oživili.

Dovnitř systému blogu kromě nás dvou nikdo vstup nemá a mít nebude (kdo si pamatuje, co se tu stalo v létě, určitě chápe).
Pokud se chcete stát Reducto redaktorem, napište nám na náš e-mail reducto.blog@seznam.cz. Můžete mít vlastní rubriku, psát do už existujících rubrik, ale i poslat nám jednorázový článek (např. recenzi výrobku spjatého s HP, který jste si zrovna koupili), nemusíte sem přispívat pravidelně, náš hlavní požadavek je dobrá znalost češtiny (abychom po vás nemuseli opravovat každé třetí slovo). Když se rozhodneme váš článek zveřejnit, pošleme vám e-mail s datem a přesným časem zveřejnění, u novinky se může stát, že ji na blog dáme okamžitě.

Jestli máte nějaké dotazy, klidně pište sem do komentářů, pokusím se co nejdříve odpovědět :).

Soutěž PRODLOUŽENA o týden!

23. září 2011 v 18:33 | Žanet |  SOUTĚŽE

Do naší soutěže "Vymyslete kouzelného tvora" (ZDE) nám zatím přišlo pouhopouhých šest soutěžních příspěvků a proto ji prodlužujeme o týden, do 3. října. Přívěsek v hodnotě přes 600 Kč tu nenabízíme každý měsíc, úkol není zas tak náročný a uvědomte si, jak velkou šanci na výhru máte, když se neúčastní desítky soutěžících jako v našich kvízových soutěžích :).
A pro soutěžící - pokud vám nepřijde e-mail "Děkujeme za tvůj soutěžní příspěvek, byl zařazen do soutěže.", tak nám raději napište ještě jednou, může se stát, že nám kvůli nějaké poruše vaše zpráva nedošla.

Budu litovat, že jsem tohle napsala, ale mám pocit, že Reducto potřebuje nový vzhled. Nejsem příznivce amerikanizace, ale vždy mě trochu štvalo, že my neslavíme Halloween. Máme jen smutné Dušičky, žádné dýně, masky, sladkosti... Takže se tu možná v říjnu objeví nový vzhled, laděný do Halloweenu, nejspíš něco z Vězně z Azkabanu s dýněmi.
A pro všechny, kteří se nás v minulosti někdy ptali, jestli by mohli být také adminy, máme nabídku, více v dalším článku :).

Nová kniha: "Harry Potter: Page to Screen"

22. září 2011 v 21:18 | Žanet

Kromě DVD a Blu-ray Relikvií smrti si budou moci fanoušci Harryho k Vánocům pořídit další bichli popisující natáčení všech HP filmů. O datu vydání české verze knihy zatím nic nevíme; podle některých informací se nakladatelství Slovart které na české knižní pulty přivedlo "Filmová kouzla", nehodlá podílet na českém vydání této knihy. Hlavním důvodem může být vysoká cena knihy. Český server reading.cz nabízí knihu v originále za 1663 Kč, přičemž jako očekávané datum vydání uvádí 25.10.2011. Na Amazonu je kniha v předpodeji za 47 dolarů, což je v přepočtu zhruba 890 Kč.

Ta kniha vypadá neuvěřitelně úžasně, harrypotter.wikia ji popisuje takto:

Kniha přibližuje příběh filmové série, od získávání filmových práv až k obsazování hlavních herců a natáčení v leavesdenských studiích. Bude obsahovat:
• Detailní pohled do výtvarného umění Harryho Pottera
• Nové rozhovory s účinkujícími a členy štábu
• Předtím nikdy neviděné fotografie a koncepty ze všech osmi filmů
• Speciální pohled na kostýmy, speciální triky a filmařské techniky

Lidé na Youtube pod video o této 540tistránkové knize píšou nadšené komentáře jako "Tady je moje peněženka! Vezměte si moje peníze!! Chci tu knihu!!!". I když takovou cenu nepochybně díky svému obsahu a propracovanosti má, otázkou zůstává, kolik z nás si ji za takové peníze koupí? Nevadilo by mi pořídit si ji v originálu, ale pokud bude stát kolem 1500 Kč, o její koupi zatím uvažovat nebudu. Co vy? Mě by vyhovovala cena lehce pod 1000 Kč, jenže pokud by mohla být prodávána za tolik, některé z vydavatelství už by ji nejspíš plánovalo vydat v češtině.

Trailer ke knize "Page to Screen" (podle mě by jeden z možných překladů názvu mohl být "Z knihy na plátno")

'Harry Potter a jeho 50 nej' zítra na Nova Cinema!

15. září 2011 v 21:01 | Žanet |  Všechno, co se jinam nevešlo

Za toto upozornění moc děkujeme jednomu z našich fanoušků na Facebooku. Zítra 16.9. v 18:50 bude Nova Cinema vysílat americký dokument z tohoto roku, který se v originále jmenuje "50 Greatest Harry Potter Moments", v češtině "Harry Potter a jeho 50 nej". V 70 minutách zhlédnete vybraných 50 nejlepších momentů z celé ságy o Harrym Potterovi (kromě 2. části Relikvií) a krátké komentáře štábu a herců.

Ani se vás nezeptáme, jestli se budete dívat, ale rovnou nám pište, jak se vám dokument líbil, pokud se vám podaří jej zítra zkouknout ;). A také jestli souhlasíte s pořadím momentů, nebo byste ho naprosto změnili a dali na těchto 50 příček úplně jiné záběry z filmů?

Mě osobně přijde trochu škoda, že tam nebude ani jeden záběr z poslední části, možná měli s touhle věcí počkat a začlenit do ní všech osm filmů... Ale uvidíme zítra, i tak bude výsledek určitě stát za to :).

Soutěž o klíčenku s erbem Bradavic - akt. soutěž prodloužena

5. září 2011 v 7:00 | Žanet |  SOUTĚŽE
Určitě si pamatujete na scénu ze třetího filmu, kdy Hagrid o hodině péče o kouzelné tvory předvádí třídě Klofana. Výtvarníci si při jeho výrobě dali opravdu záležet, studovali ptačí kostru a kostru koně, jeho konečné podobě předcházela spousta návrhů, bylo potřeba vymyslet, jak bude běhat, jak létat a na jeho figuru nalepili tisíce ručně malovaných peříček.
A proč tohle píšeme? Protože vaším dnešním úkolem bude, stejně jako úkolem rekvizitářů a výtvarníků filmů Harryho Pottera, vymyslet kouzelného tvora. Něco, co by vás na Hagridově hodině ohromilo (nebo rozesmálo, vyděsilo, prostě zaujalo). Dáváme vám naprosto volnou ruku v tom, jak jej vytvoříte. Můžete malovat, ale i klidně stavět ze špuntů od vína, ze sirek, plácat z modelíny... A nezapomeňte mu také dát nějaké kouzelné jméno ;).

Soutěž potrvá od 5. září do 3. říhna, poté porota (já, Ondra a ještě dva nebo tři nestranní blogeři, které přemluvím tento týden) vybere vítěze. Bude to probíhat tak, že každý vybere tři soutěžní příspěvky, které se mu líbí nejvíc (1. místo podle něj - 3 body, 2. místo - 2 body, 3. místo - 1 bod) a pak se udělené body od všech porotců sečtou a vítěz dostane cenu od obchodu Duchshop.
Všechny soutěžní příspěvky poté zveřejníme na Reductu :).

Své soutěžní výtvory posílejte na náš e-mail reducto.blog@seznam.cz, nezapomeňte na:
• vaše jméno
• souhlas s našimi pravidly soutěží (prečíst si je můžete TADY)
• jméno vašeho kouzelného tvora (můžete přidat i krátký popis jeho schopností atd., ale to není povinné)
• scan nebo fotografii vašeho tvora (dáváme vám naprostou svobodu v tom, jak jej vytvoříte, ale to, co nám pošlete, MUSÍ být vaše práce)
• předmět e-mailu "Kouzelný tvor"
Tuto cenu do naší soutěže věnoval Duchshop.com

- klíčenka s erbem školy kouzel v Bradavicích
- obsahuje symboly všech čtyř kolejí: Nebelvír, Zmijozel, Mrzimor a Havraspár - které jsou zpracovány velmi precizně do nejmenšího detailu
- celková délka: 5,5 cm
- délka kroužku: 2,5 cm
- pozlaceno 24 karátovým zlatem, smaltované

Moc se těšíme na vaše výtvory :).