´

Přehled všech kouzelných tvorů

23. října 2011 v 18:29 | Žanet |  SOUTĚŽE
Ještě jednou vám za zaslané tvory moc děkujeme, vybrat vítěze nebylo vůbec lehké rozhodování. Těsně na druhém místě za Aceonem skončil Dionis Červený a Šavlozubý ostřinoh. Někteří ke svým tvorům připojili i popis, tak jsem je sem pod výkresy/fotografie vložila, aby jste si je v případě zájmu mohli přečíst, ale nikdo s popisem nebyl ve větší výhodě oproti tomu, kdo ho neměl.

Eliška T. - Očko
---
Lída F. - Aceon
---
Kristýna M. - Dracohaf
---
Marie F. - Stromosed leskuchtivý
Nenechte se zmást jeho lesklýma, na první pohled smutnýma očima. Už spousta vážených pánů a dam popisovala své hrůzné zážitky po tom,co se ztratili v lese. Většina popisuje svist v korunách stromů a čísi pracky, které jim prohledávají kapsy a dokonce kradou šperky přímo z krku nebo rukou. Stromosed leskuchtivý si staví hnízda ve větvích stromů, odkud se střemhlav vrhá na svou oběť...
---
Barbora S. - Zlabast Zákeřný
Je velmi často zaměňován námi známou zlatonkou, a to už jen díky jeho schopnostem. Dokáže se totiž přeměnit ve zlatonku a v této podobně velmi rád škodí na famfrpálových utkáních, jeho zálibou je pokousat chytače hned v okamžiku kdy ho s domněním, že je to zlatonka chytí. Mnozí chytači už jeho zálibu zakusilo a někteří dokonce skončili u Sv. Munga. No není radno si s ním zahrávat i když vypadá tak roztomile, ale nenechte se zmást!
---
Týna R. - Ohňovka dravá
---
Gabriela B. - Serpmia Tenbadi
---
Radka K. - Blatočka Norfolská
Blatočka Norfolská (Felisfen Norfolk - Felis: lat. kočka, fen: aj: blaty (prostředí), Norfolk (oblast výskytu)

Blatočka Norfolská je nebezpečná šelma, nosící hojný počet jedů. Z mudlovského hlediska je křížencem kočky a ještěra, ocasy ve většině případů představují tři dlouzí silně jedovatí hadi, kteří jsou však ovládani vůlí Blatočky. Na zádech má charakteristická, spíš kůžovitá křídla, díky kterým sice nelétá, ale tzv. "plachtí" nebo jí pomáhají v jednodušším pohybu ve vodě. Velikostí připomíná větší šelmu (tygra, popřípadě jaguára). Oči jsou buď černé nebo průhledné (čím světlejší oči, tím starší jedinec) Nad očima se nacházejí jakoby "další oči", ty jsou však jen pozůstatky, jsou lehce pootevřené a především slepé. Všechny smysly má Blatočka skvěle vyvinuté, hlavně sluch a zrak. Výborným pomocníkem ve vodě jsou žábry, které se nacházejí po obou stranách tlamy. Zbarvení se mnohdy liší, většinou je srst u samců černá a u samic různě hnědá, u plazí kůže převládá zelená barva, samci tmavší, samice světlejší.
Vyskytuje se spíše ve vlhčích oblastech, nejčastěji v tzv. blatech, což jsou mokřiny se zásaditou půdou, jichž se v Británii nejvíc nachází u východního pobřeží Anglie, tedy v Norfolku a okolí. (Proto Blatočka Norfolská) Jejich potrava je složená z různých vodních živočichů ať už se jedná o kouzelné ryby (hltožrout,či jehlanky), nepohrdne něčím méně mrštným, například bodlošům nebo různým hlodavcům.
Její pohyby jsou mrštné, loví především ve vodě, kde jí k rychlosti pomáhají křídla a silné zadní končetiny. Zabíjí zejména ostrými tesáky, když je ale potřeba, používá také své ocasy, kterými kořist obtočí a udusí. Bylo prokázáno, že jako obranu a zároveň návnadu pro partnera dokáží chrlit menší oheň, zbarvený (samci - do zelena, samice - do modra). Krom různých vodních živočichů a hlodavců občas zaútočí i na něco většího, třeba jinou šelmu (např. maguára, který se zde vyskytuje, i když né v hojném počtu)
Blatočky vytvářejí malé smečky, o úlovek se dělí pouze se svým partnerem, kterého mají na celý život. Většinou se jim podaří zplodit jen 5-10 mláďat za celou dobu života, ačkoliv se dožívají až 100 let. Umírají většinou mnohem dříve, buď po útoku jiného jedince (kvůli partnerovi) nebo ulovením do zajetí. Blatočka je velmi ohrožený druh. Kouzelníci ji loví především kvůli křídlům a jedu v zadních nohách, hlavně jako přísady do lektvarů. Proto se Blatočky lidem vyhýbají, navzdory svému zevnějšku a vychytralosti v lovu jsou velmi plaché.
Jedů v Blatočkách je opravdu mnoho. V zubech, zadních nohách a třech ocasech, mnoho z nich je používánopro složitější lektvary, některé se při správném zpracování užívají jako velmi účinné protijedy. Mnohokrát bylo zaznamenáno, že po využití Blatoččiných křídel a jedů, se tělo předhodilo drakům, jako potrava. To však ministerstvo kouzel přísně zakázalo, stejně jako jejich lov.
---
Anna K. - Šavlozubý ostřinoh

---
Le Nhu Hoa - Felis Tyto
Soví kočka se v průběhu let vyvinula z kočky divoké, která trávila ve větvích stromů většinu svého života, a tak se jí přední končetiny přeměnily v křidla. Zbytek těla už je porostlý srstí jako u normálních koček. Živí se myšmi a drobnými obratlovci.(Koncept soví kočky mě napadl, když jsem se na pottermore.com nemohla rozhodnout jestli si koupím kočku nebo sovu.)
---
Le Thanh Qui - Nauta Avis
Nauta Avis je vzácný druh ptáka, který žije v blízkosti sladkých vod. Kouzelnický svět má zájem především o jeho kvalitní voděodolné peří, které používají jako psací brky. Je to dravec, živí se malými rybkami i hmyzem. Výrazné číro se objevuje pouze u samců na lákání samiček.
---
Kamila D. - Černorožec ďáblovský
Má velikost Německého ovčáka, i přes svůj děsivý vzhled není útočný, nebezpečný je jeho ocas, který je napodobeninou mudlovského biče. Ostré jsou taky trny na hřbetě. Když mu zastříhnete křídla, neuletí.
---
Helena V. - Alpík
Druh - Zakrslý dračí psík
Lokalita - Horské hřebeny ( původ v Alpách - proto jméno Alpík )
Potrava - myšky, žáby a jiná drobná zvířa
Vlastnosti - tento druh zakrslého dračího psíka je velmi plachý, proto se dá jen velmi těžce ochočit, i když není nebezpečný.
Pouze ve zvláštních případech - např. když brání mláďata - je schopný chrlit tenký proužek modrého ohně, který není nijak zvlášť nebezpečný, i když menší popáleniny způsobuje.

Ve vrhu bývají dva až tři psíci a fenka se o ně stará do dvou let věku. Tento druh dorůstá maximálně 30 centimetrů.
Má tmavě černou lesklou srst a černá kožnatá křídla, nožky a drobný ocásek.
Pejsci se sdružují do smeček asi o deseti až dvaceti členech. Přesto jsou málo známí a málokdo je spatřil.
---
Barbora K. - Koulozpěvka
Tento maličký tvor je roztomilý svou krásou a tím, jak líbezně umí zpívat. Když se ale necháte zpěvem unést, omdlíte. Při práci s ním proto potřebujete sluchátka. Koulozpěvka ve volné přírodě už nežije, kupuje se pouze od speciálních chovatelů za malou cenu. Kvůli malým nožkám se jí špatně chodí a není téměř schopná se uživit sama, takže jí musíte krmit.
---
Petra S. - Morasell
Můj kouzelný tvor se jmenuje Morasell.Vyskytuje se hlavně v S.Americe ,ale dříve byl přemnožen v Evropě. Při narození má světle modrou barvu a při 4 letech (Rok úmrtí) se zbarvuje do oranžova až červena. Morasell má na zádech ploutev a dokáže velmi rychle a nenápadně plavat - je to obojživelník!!!, který si oblíbil hlavně tmavší jezera. Dokáže také měnit barvu když je v nebezpečí. V Bradavicích jsou zaznamenáni 3 vycvičení, v Krásnohůlkách 1 a v Kruvalu 7 Morasellů. Rád napadá nic netušící mudly ....Dokonce už byl i jeden záznam o tom, že byl 1 Morasell odchycen a předán jedné ZOO.Poté se však dalo do práce ministerstvo kouzel a s pomocí pár neškodných kouzel ho poslali na svobodu.
---
Barbora G. a Týna V. - Fées
Je to drobná víla (do 10cm) která se vždy na noc mění do lidské velikosti. Je to velmi magické stvoření. Její moc je v tom, že když je v blízkosti člověka, dodává mu vnitřní sílu a radost. Svým ocáskem rozprašuje svítící prášek, který dopadá na rostliny, a tím vílí okolí zeleně svítí. Toto jsou typické znaky na to abyste poznali vílí teritorium.
---
Denisa K. - Dionis Červený
Tento tvor měří na výšku pouhých 20cm a na délku i s ocasem 40cm. Je zbarven do zelených odstínů, aby se mohl pohybovat v korunách stromů a stal se tak skoro neviditelným. Vyskytuje se v lesích listnatých, jehličnatých i smýšených. Podle podnebného pásu se umí přizpůsobit každému počasí. Ať už to je horko, nebo zima. Živý se plody lesa- borůvkami, malinami jahodami, jablky bobulemi... i listy. Potravu si chodí hledat jen při východu nebo západu slunce. Jindy ne. Jinak každý tvor preferuje buď noc nebo den. Když se tvorovi více zamlouvá den, tak po lese běhá ve dne a naopak když se mu zamouvá noc, tak v noci. Pokud jeho červené fleky pohladíte a jste-li čestným člověkem, nic z lesa už vám do konce života nikdy neublíží. Naopak, bude vás ochraňovat. Ale má to háček. Dionis červený se hledá velmi těžko !!!:)
 

11 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 baruska | E-mail | Web | 24. října 2011 v 14:39 | Reagovat

Všechny výtvory jsou moc krásné ale prostě jeden je nejkrásnější :)

2 Petra | Web | 24. října 2011 v 17:02 | Reagovat

fakt kráné výtvory

3 cervena.krvinka | 24. října 2011 v 18:57 | Reagovat

Parádní! Některé vám musely dát opravdu hodně práce... Klobouk dolů!

4 Hanka | Web | 24. října 2011 v 19:41 | Reagovat

Krásné :) Mě se nejví líbí ten poslední :))

5 Pecka | 24. října 2011 v 22:38 | Reagovat

vážně nádhera :)) to muselo dát práce :)

6 Lída F. | 25. října 2011 v 18:00 | Reagovat

Všechny jsou povedený! :-)

7 Bella | 25. října 2011 v 22:39 | Reagovat

Teda koukám :D všichni jste si stím dali velkou práci a vypadáto úžasně :)))

8 Aný | 25. října 2011 v 22:42 | Reagovat

Ach jo, ja jsem byla zrovna pryč a soutěž nestihla. Neuděláte zase nějakou podobnou soutěž v blízké době? Jinak všechny výtvory jsou moc hezké a gratuluji výtězce :)))

9 Q | 26. října 2011 v 9:00 | Reagovat

Všechny jsou moc povedený! :)

10 s. | 26. října 2011 v 19:58 | Reagovat

moc pěkné výtvory :)

11 Marianne | 29. října 2011 v 21:35 | Reagovat

Šavlozubý ostřinoh mi přijde jako nejlepší  a nejpropracovanější!

12 Jolana | 30. října 2011 v 9:19 | Reagovat

vsechny vytvory jsou moc hezke a povedene ... a pro me je nejrostomilejsi ten posledni vytvor :) ale jinak vsechny vyrobky se moc povedly :)

13 Charlotte Evans | E-mail | Web | 30. října 2011 v 20:35 | Reagovat

Páni - Le Thanh Qui jsem viděla, když to kreslila - myslím ale, že ten první obrázek se jí povedl víc, než ten co dala sem... Škoda...

14 Hela | 1. listopadu 2011 v 13:15 | Reagovat

Jéé ten Dionis je roztomiloučký - hned bych ho brala:-)

15 Severusoložka | E-mail | Web | 9. listopadu 2011 v 13:17 | Reagovat

Nádherné, Aceon dle mě ale vede!

16 Michaela S. | 9. listopadu 2011 v 18:27 | Reagovat

mne se moc libi ten druhy aten treti :)

17 Tinna | Web | 19. listopadu 2011 v 14:09 | Reagovat

chtělo by to zas nějaký nový článek...? ;-)

18 Lorett | Web | 28. listopadu 2011 v 19:30 | Reagovat

zakrslý dračí psík - toho bych moc chtěla! :D

19 Forest | 2. prosince 2011 v 1:01 | Reagovat

Fakt pěkné výtvory. Na tenhle blog chodím rád, jen je mi líto že tu poslední dobou nic moc novýho není...

20 Amy | 18. prosince 2011 v 16:53 | Reagovat

Ahoj Reducto, nechtělo by to nějaký nový příspěvek ?

21 weru | 22. prosince 2011 v 19:18 | Reagovat

blog uz je nadobro mrtvy, co?

22 Hermy Grint | Web | 23. prosince 2011 v 19:03 | Reagovat

achjo...:) sama nostalgie mě zde dovedla...ani už nevím jak=D vidím, že s aktivitou jsme na tom podobně, ale některé vzpomínky zůstávájí...:) s HP jsem prožila krásný kus života a i když jsem blogem zabilo plno volných chvil, asi toho nelituju:)
chtěla jsem Vám Žanet a Ondro popřát Šťastné a Veselé Vánoce a vše nejlepší do nového roku:)*
vaše prapradávné sb Hermy Grint:)*

23 Ginny | 24. prosince 2011 v 16:58 | Reagovat

Sice Tu nejste :/ Ale Přesto Krásný Vánoce.

24 Hermina22 | 25. prosince 2011 v 23:49 | Reagovat

Také přeji krásné vánoční svátky!!!
                     Pro Reducto
                                      Hermina22

25 Tinna | Web | 27. prosince 2011 v 11:38 | Reagovat

Chtělo by to se aspoň ozvat a napsat jestli už je  konec blogu nebo třeba jen hiatus..
jinak taky přeji krásné vánoční svátky a šťastný nový rok :-)

26 Jindra | 2. ledna 2012 v 17:08 | Reagovat

Chcete si zkusit zahrát RP hru kde můžete hrát za studenty bradavické školy čar a kouzel ve 3D světě a to zdarma ? Náš projekt bradavice online každé tři měsíce přímá nové studenty (tak dlouho trvá ročník) nový studenti nastoupí do prvního ročníku a studenti tkeří udělali zkoušky postoupí dále. Máte jedinečnou šanci neboť přímáme nové studenty již za týden ! napište mi na icq 394 541 494 pro bližší info nebo se podívejte na náš FB http://www.facebook.com/pages/Bradavice-online/172277799473798

ps: omlouvám se autorům stránek nicméně jsem zde na ně nenalezl kontakt

27 JOin | 23. února 2012 v 17:30 | Reagovat

Reducto, ožívej!!! Nové články, nové soutěže, cokoliv, ale ožij!!!

28 cervena.krvinka | 24. února 2012 v 11:29 | Reagovat

Týjo, víte co jsem právě zjistila? http://www.jkrowling.com/
ještě včera byla ta stránka stejná jako léta předtím... Jsem zvědavá, co to bude.

29 potter-fans | E-mail | Web | 10. března 2012 v 0:57 | Reagovat

tak tenhle blog je asi odepsanej...škoda no :-(

30 Joanete | 25. března 2012 v 16:27 | Reagovat

tak uz to vypada ze reducto je pryc ...... takze vam chci moc podekovat za tu dobu co jste tu byli a za vsechny novinky a souteze a za snahu byt dobrym pottersky blogem..... byli jste uzasny.... dekuju :)

31 cervena.krvinka | E-mail | 4. dubna 2012 v 17:39 | Reagovat

Přidávám se k Joanete, ač nerada, protože furt doufám, že se něco bude dít... aspoň občas. Tímto tedy taky děkuju, přeju hodně štěstí ve všem na co šáhnete, a gratuluji! protože jste dokázali vytvořit a vést něco úžasného. A jestli hodláte v téhle činnosti pokračovat(třeba se jí živit), myslím, že jste už ukázali, že talent vám rozhodně nechybí.
Kdybyste někdy založili další blog o něčem úplně jiném, dejte vědět. Určitě mě to bude zajímat :DD

32 Katty56 | Web | 28. dubna 2012 v 10:53 | Reagovat

Serpmia Tenbadi je nejhezčí výtvor

33 Hermy Grint | E-mail | Web | 31. května 2012 v 16:51 | Reagovat

lidi, chybi mi to tu! kde jste zmizli?=D ani o sobě nedáte vědět, doufám, že se vám dobře daří:)) přidávám se Joanete a tomu dalšímu člobrdovi-ty roky vaší obětavé práce pro nás stály za to-děkujem!!;))

34 s | 2. června 2012 v 23:51 | Reagovat

no tak přece nenecháme tak dobrý web upadnout...

35 ClaudiaFRANCIS | E-mail | Web | 26. června 2012 v 3:12 | Reagovat

I think that to get the <a href="http://goodfinance-blog.com">loans</a> from creditors you should present a good motivation. However, one time I've got a short term loan, just because I wanted to buy a bike.

36 Taz~ | Web | 27. července 2012 v 13:39 | Reagovat

prosím zapoj sa do Big Starkid PRojektu veľmi nám pômôžeš :) v projekte ide o to, aby sme tvorcov muzikálov AVPM AVPS, Starship, Me and my dick a holy musical b@man dostali do čiech alebo na slovensko :) http://teamstarkid.blog.cz/1207/big-starkid-project-propagacia

37 El | 1. listopadu 2012 v 0:33 | Reagovat

Hezky, rok bez článku....

38 Lioness | 25. prosince 2012 v 12:37 | Reagovat

Poslední článěk vyšel 23. října 2011.
Zavítala jsem sem úplně náhodou, v rámci takové vánoční nostalgie. A vidím tady tohle. A nahoře reklamu. Je to smutné.
Nezazlívám vám, že už tady nejste. HP filmy už nejsou, aktuality také ne... Ale přesto, nezasloužili by si vaši čtenáři aspoň článek na rozloučenou? Malý komentář? Slovo sbohem?
Chci vám poděkovat za ty roky, co jste mě prováděli světem HP. Komentovala jsem málo, ale měla jsem to tu ráda o to víc. Děkuju za všechnu vaši energii a celkově za tento velice kvalitní blog.
A pořád doufám v to, že se jednou ozvete. Sdělíte nám, jak se máte, co děláte. Řeknete ahoj.
Krásné svátky.

39 Lyra | Web | 29. března 2013 v 17:36 | Reagovat

To je doba... Vidím tady nahoře ještě svoji starou přezdívku... Kéž byste se vrátili, toto byl skvělý blog.

40 Dm | E-mail | 12. září 2013 v 19:30 | Reagovat

mohli byste se vrátit protože se chystá další film:)

41 Just Lucille | 16. března 2014 v 19:51 | Reagovat

Nejvíce se mi líbí Felis Tyto :O :3

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama