´

HP7 - Hra

Videohra DEATHLY HALLOWS: PART TWO právě v prodeji!

12. července 2011 v 19:30 | Ondra
Videohra Harry Potter and the Deathly Hallows: Part Two je právě v prodeji. Ač videohra podle posledního filmu využívá stejný princip jak několik měsíců stará a příliš nevyvedená videohra Part One, tvůrci se nejspíše podle všeho poučili a nyní nám nabízejí zábavnější a povedenější gameplay. Kromě Bradavic se podíváte také do Gringottovic banky a Prasinek, hrát budete moci za Harryho, Rona, Hermionu, Seamuse, Nevilla, Ginny, profesorku McGonagallovou a paní Weasleyovou. Videohra se u nás prodává v anglickém jazyce a seženete ji na PC, Xbox 360, PlayStation 3 (podpora Move), Wii a Nintendo DS. Na podporu videohry v zahraničních televizích dokonce poběží tento velmi povedený TV spot.

Budete si nejnovější videohru pořizovat?

TRAILER: Harry Potter and the Deathly Hallows: Part Two VIDEOGAME

3. června 2011 v 18:00 | Ondra
V úterý vývojáři z EA zveřejnili nový trailer k chystané videohře Harry Potter and the Deathly Hallows: Part Two. Jedná se o ukázku, která nám představuje všechny hratelné postavy, které budou v nejnovější videohře k dispozici, tedy Ginny Weasleyovou, Nevilla Longbottoma, Molly Weasleyovou, Seamuse Finnigana, Minervu McGonagallovou, Rona Weasleyho, Hermionu Grangerovou a Harryho Pottera. Už ze samotných záběrů je jasné, že paní Weasleyová se i ve hře utká s Bellatrix Lestrangeovou, profesorka McGonagallová naopak se Severusem Snapeem a zákeřnými obry. Podíváme se i do Tajemné komnaty, kde dojde ke zničení viteálů a na spoustu dalších známých míst. Videohra vyjde během července na PC, Xbox 360, PlayStation 3, Wii, Nintendo DS a Nintendo 3DS.

NOVÉ FOTKY z videohry DEATHLY HALLOWS: PART TWO

25. května 2011 v 16:44 | Ondra
Společnost Eletronic Arts, která v současné době dokončuje chystanou videohru Harry Potter and the Deathly Hallows: Part Two, zveřejnila několik nových fotografií přímo ze hry. Poskytla je hernímu serveru IGN, který rovněž přinesl exkluzivní preview. Dle slov redaktora, který si kousek hry zahrál, se tvůrci poučili z půl roku staré videohry a vychytali tak mouchy, které zatím poslední vydané hře vynesly titul 'nejhorší hra s Harry Potterem vůbec'. Sice se ani tentokrát nejspíše nejedná o žádný zázrak, jelikož videohra jede na stejném enginu i totožném principu, ale několika změn se dočkalo samotné ovládání i různé prvky přímo ve hře, především v soubojích. Na výsledek si budeme muset počkat do letošního července, kdy videohra vyjde pro PC, X360, PS3, Wii, Nintendo DS a Nintendo 3DS jako podpora posledního filmu. Ale vzhledem k tomu, že tentokrát budeme opět v prostředí Bradavic a zahrajeme si rovnou za několik postav, očekáváme, že herní zážitek na tom tentokrát bude mnohem lépe, než naposledy.

Obrázky pochází z webu SnitchSeeker.com

PC hra HARRY POTTER AND THE DEATHLY HALLOWS: PART ONE zlevněna na 499,-Kč

21. května 2011 v 12:30 | Ondra
Včera jsme Vás informovali o oznámení nové videohry ze světa Harryho Pottera a i dnes máme pro fanoušky videoher další, předpokládáme potěšující, informaci. Došlo totiž k oficiálnímu zlevnění nedávno vydané videohry Harry Potter and the Deathly Hallows: Part One pro PC. Ta vyšla v listopadu minulého roku jako podpora předposledního filmu a v té době jste ji mohli pořídit za 1099,-Kč. Dnes ji ve velké většině internetových obchodů pořídíte za 499,-Kč. Rádi bychom upozornili, že tato videohra není lokalizovaná do češtiny (není, nebude, ani nikdy nebyla) a pokud chceme být féroví, měli bychom říci, že se podle recenzentů jedná o nejhorší videohru s Harry Potterem vůbec. Hra nasbírala velké množství podprůměrných recenzí, ale to neznamená, že by nechytla třeba zrovna Vás. Verze pro Xbox 360, Playstation 3 a Wii nyní stojí 699,-Kč (dříve 1399,-Kč). V červenci tohoto roku vyjde videohra Harry Potter and the Deathly Hallows: Part Two a ještě před letošními Vánoci LEGO Harry Potter: Years 5-7.

Oficiální obal videohry 'Deathly Hallows: Part Two' + seznam postav

22. dubna 2011 v 9:02 | Ondra
Společnost Electronic Arts během včerejšího dne představila novou videohru ze světa Harryho Pottera, která je na motivy posledního filmu a doporovodí jej i do kin. Vyčerpávající informace o videohře Harry Potter and the Deathly Hallows: Part Two (včetně první ukázky), která vyjde v polovině července letošního roku, jsme Vám přinesli již včera, ale příval nových a podstatných informací stále přibývá. Oficiální stránka hry byla konečně zaktualizovaná a má zcela nový kabát. Dle našeho názoru se web velmi povedl, rozhodně se jím pokochejte. Zveřejněn byl také oficiální obal videohry, který tentokrát tvoří trio s hořícími Bradavicemi v pozadí. Přinášíme Vám také novou fotku ke hře (Harry vs. Voldemort) a první wallpaper, na kterém jsou krásně zachyceny Prasinky.

Poslední potvrzenou informací, kterou jsme pro Vás vyšťourali, je seznam postav, za které budete moci ve finální hře hrát. Velkolepou bitvu si (podle toho, jak bude vyžadovat příběh) užijete za Harryho, Rona, Hermionu, Ginny, Seamuse, Nevilla, Molly Weasleyovou a profesorku McGonagallovou. Hra bude mít tři hlavní linie - Gringottovu banku, útěk z Komnaty nejvyšší potřeby a samotnou finální bitvu o kouzelnický svět. Hra vyjde na PC, X360, PS3 (s podporou Move), Wii a Nintendo DS.
Obrázek pochází z webu SnitchSeeker.com

[#4 UPDATE] TEASER: Harry Potter and the Deathly Hallows: Part Two VIDEOGAME

21. dubna 2011 v 7:51 | Ondra
[#4 UPDATE 21.4.2010; 13:49] Vývojáři z EA vypustili do světa novou fotografii přímo ze hry. Najdete ji v celém článku.

[#3 UPDATE 21.4.2010; 09:07] Studio pojalo oznámení nejnovější videohry ve velkém stylu a každou minutou na nás chrlí nové informace a materiály. Nyní do světa vypustilo tři oficiální fotky - dvě z nich pochází ze samotného teaseru, na třetí jsme před pár minutami již upozorňovali. Ve skvělé kvalitě je najdete v celém článku.

[#2 UPDATE 21.4.2010; 08:56] Tvůrci právě teď potvrdili, že nejnovější hra bude skutečně podporovat pohybový ovladač Move pro PlayStation 3, podpora pro Kinect ke konzoli Xbox 360 tentokrát nebude. Videohra nebude obsahovat multiplayer (jako každá dosud vydaná HP hra) a bohužel nebude ani demoverze. Tvůrci to odůvodnili tím, že chtějí co nejvíce pracovat na smotné hře, ale jak sami tušíte, skutečné důvody jsou tak trochu jinde. Zveřejněny již byly také hardwarové nároky pro PC verzi, najdete je TADY.

[UPDATE 21.4.2011; 08:45] Studio zveřejnilo na svém oficiálním profilu na Facebooku novou propagační fotografii, ze které jasně vyplývá, že druhá část Relikvií Smrti bude podporovat pohybový ovladač Move pro PlayStation 3 a dojde tak k vystřídání, jelikož první část byla exkluzivní pouze pro pohybový senzor Kinect ke konkurenčí konzoli Xbox 360. Zveřejněna byla také nová fotografie ze hry a tvůrci slíbili, že ještě dnes dojde ke spuštění nové verze oficiálního webu videohry.

Před pár minutami byla zveřejněna první ukázka na chystanou videohru Harry Potter and the Deathly Hallows: Part Two od studia Electronic Arts, které má na svědomí dosud všechny videohry s brýlatým kouzelníkem. Stejně jako film, i videohra je rozdělena do dvou částí, což Vám připomene i samotná ukázka, jelikož ty nejlepší momenty z první části znovu uvidíte (zničení viteálu, napadení v Godrikově dole, únik z Ministerstva kouzel). A pak následuje krátka, ale za to velmi úderná palba záběrů z nejnovější videohry, která obsahuje samé akční momentky z bitvy v Bradavicích. Uvidíte hrad pod palbou, Harryho na útěku, Voldemorta se smrtijedy, obry v akci, Komnatu nejvyšší potřeby, Ginny bojující proti smrtijedovi, Nevilla utíkajícího po mostě a slavnou scénu z traileru, ve které se Voldemort Harryho ptá, proč ještě vůbec žije. První záběry nám tak potvrdily, že poslední herní potterovka podle filmu poběží na stejném enginu jako půl roku stará videohra a žádných velkých změn se tak pravděpodobně (bohužel) nedočkáme. Videohra vyjde na všechny možné platformy (dokonce i na nové Nintendo 3DS) v červenci tohoto roku.


VIDEOHRA 'Harry Potter and the Deathly Hallows: Part One' OFICIÁLNĚ V PRODEJI

19. listopadu 2010 v 8:00 | Ondra
REDUCTO.blog.cz
Dnes, v pátek 19.11.2010, den po české premiéře filmu, se oficiálně na pulty prodejen dostává očekávaná videohra Harry Potter and the Deathly Hallows: Part One, která Vám přináší jedinečnou možnost zažít vzrušující zážitky z filmu i u Vás doma. Hra je v anglickém jazyce, ale rozhodně to neberte jako žádnou bariéru, čeština zde není potřeba, navíc v rodném jazyce je přiložen manuál, takže jak hru ovládat a další tipy Vám rozhodně neuniknou. Hru si můžete pořídit na PC (zda hru rozjedete se dozvíte TADY), Xbox 360 (s podporou revolučního senzoru Kinect, díky kterému hru můžete ovládat Vaším tělem, ovladač není potřeba - tedy pokud onen senzor máte), PlayStation 3, Nintendo Wii a Nintendo DS. 

Vůbec poprvé máme k dispozici videohru s Harry Potterem, která nám nabízí next-gen grafiku a kde se konečně pořádně vyřádíme. Tentokrát nebudeme běhat po Bradavicích sem a tam a občas vytáhneme hůlku, ale přesně naopak. Jsme poprvé mimo Bradavice a jde nám skutečně o život, což znamená, že pořádné kouzelnické souboje jsou hlavní náplní hry. Budete bojovat proti smrtijedům, lapkům, mozkomorům, neživím a dalším postavám z HP série, budete se muset před nimi skrývat, bránit se a hlavně, sami si budete moci svobodně vybírat, jaká použijete kouzla! Těch bude k dispozici skutečně mnoho. Jak už samotný název napovídá, i hra je rozdělena na dvě části, takže pořádná bitva o Bradavice Vás čeká až příští rok (opět společně s filmem), ale i tak Vás velká porce zábavy čeká již nyní.

Hru si můžete zakoupit v jakémkoliv větším kameném obchodu s videohrami a nebo si ji můžete objednat i z několika e-shopů (např. XZone, GAMEcz, GameExpres, PlayCentrum, Alza a další). PC verze stojí 1099,-Kč, Xbox 360 a PS3 verze seženete za 1399,-Kč, Wii verzi si můžete pořídit za 1199,-Kč a za hru na Nintendo DS dáte 999,-Kč. Ceny má samozřejmě každý e-shop jiné, takže hry můžete sehnat i levněji a to dokonce v řádu i několika stovek korun, stačí jen hledat. Pro jeden starší, zde dosud nepublikovaný trailer, zamiřte SEM.

FINÁLNÍ TRAILER + HW NÁROKY k videohře 'Deathly Hallows: Part One'

16. listopadu 2010 v 18:11 | Ondra
REDUCTO.blog.cz
Těšíte se na videohru Harry Potter and the Deathly Hallows: Part One? Pak Vás jistě potěší, že dnes byl zveřejněn finální trailer k této videohře, který ukazuje několik nových scén z filmu, především úvodní sekvenci s Voldemortem v Malfoyovic sídle nebo pád Harryho a Hagrida z motorky. Možná Vás bude ale ještě mnohem víc zajímat fakt, že byly konečně zveřejněny oficiální HW nároky počítačové verze, takže budete mít šanci zjistit, zda nejnovějšího Harryho Pottera rozběhnete i Vy.

 VIDEOHRA V ČR VYJDE JIŽ TENTO TÝDEN!

Jaké jsou tedy minimální HW požadavky? Hru rozběhnete na operačních systémech Windows XP, Windows Vista nebo Windows 7; budete muset mít procesor o frekvenci 2.4GHz nebo dvoujádrový Dual Core o frekvenci 2.0GHz či lepší. Videohra vyžaduje paměť 1.5GB a prostor na HDD 5.GB. Dále budete potřebovat grafickou kartu 256MB GeForce 6800, Ati X 1600 nebo lepší s podporou DirectX 9.0c; laptopové grafické karty nemusí být podporovány. Pokud technice zrovna dvakrát nerozumíte, viděl bych to tak, že kdo rozběhl předešlou videohru Harry Potter and the Half-Blood Prince, víceméně by mu měl nějak šlapat i tenhle díl, ale raději si to ještě ověřte na vlastní pěst.

SVĚTOVÁ EXKLUZIVITA: Představujeme nové fotky z videohry 'HP7: Part One'

12. listopadu 2010 v 17:41 | Ondra
REDUCTO.blog.cz
Říkáte si, že už to s těmi exkluzivními titulky tak trochu přeháníme? Ať už ano či ne, je nutné si uvědomit, že nikdy tam nebyly jen tak na okrasu a vždy měly svůj veliký význam. A dnes? Dnes mají svůj význam snad největší, jelikož Vám jako první na světě představujeme nové, nikdy dosud neviděné fotky z chystané videohry Harry Potter and the Deathly Hallows: Part One, která vyjde během pár dní na PC, Xbox 360, PS3, Wii a Nintendo DS. Jak se nám to povedlo? S radostí (i hrdostí) můžeme prohlásit, že se nám podařilo navázat skvělou spolupráci s takovým velikánem, jakým bezpochyby firma Electronic Arts je.

A jakéže fotky Vám tedy přinášíme? Dohromady jich je 27, ale posledních 9 jste již mohli vidět někde jinde, ty EA zveřejnilo již před pár dny. Ovšem zbytek? Dosud neviděné fotografie, které jako první na světě představujeme my (tedy pokud nás nikdo nepředběhl v době, kdy píšeme tato slova). Uvidíte nové fotky se smrtijedy, s dalšími zápornými postavami (drak, neživí, smrtijedi, rarachové, atd), neunikne Vám ani Nagini či vrba mlátička a spousta dalšího. Demoverze sice k dispozici nebude, ale i tak si myslím, že tohle bude jedna z nejlepších HP videoher, jaké kdy dosud byly vytvořeny. A to nemluvě o Xboxové verzi, kde si díky novému softwaru zvaném Kinect užijete opravdovou magickou zábavu. Budete si přát nejnovější videohru k Vánocům? Koupíte si ji? Máte o ni zkrátka zájem?

EXKLUZIVNÍ REDUCTO OBRÁZKY Z VIDEOHRY

TŘI NOVÁ VIDEA k chystané videohře 'Deathly Hallows: Part One'

5. listopadu 2010 v 10:06 | Ondra
REDUCTO.blog.cz
Videohra Harry Potter and the Deathly Hallows: Part One vyjde každým dnem (datum vydání v ČR se neustále mění, do konce listopadu by ale měla být na pultech), a proto tvůrci vydali tři nová videa, kde popisují právě její nejhlavnější funkce. Uvidíme tak Harryho ve spousté akčních pasáží a jedno se musí uznat - grafika je vážně skvělá. Je taková více pastelová, takže je vidět, že se tvůrci nesnažili o úplnou realističnost, ale je svá a stylová. Videa spíše popisují challenge módy než samotnou příběhovou linku, ale alespoň jsme se dozvěděli, že kouzelnické souboje budou vskutku stát za to, a že budeme mít volně k dispozici také neviditelný plášť. Co vy a videohra? Chystáte si ji pořídit?

'Deathly Hallows: Part One' GAME TRAILER

15. října 2010 v 17:38 | Ondra
Jak vývojáři z EA slíbili, tak se také stalo. Dnes krátce po půlnoci byl zveřejněn nový trailer ke chystané videohře Harry Potter and the Deathly Hallows: Part One, která již v půlce listopadu vyjde na PC, X360, PS3, Wii a Nintendo DS. Ukázka je dlouhá necelých devadesát sekund a příliš nových záběrů nepřináší. Mě osobně hodně zklamala, protože to jsou prostě různé záběry naplácané za sebe, bez jakéhokoliv nápadu nebo příběhu a celkový dojem z toho mám hodně rozpačitý. Takže po všech těch slibech vývojářů, fotkách, gameplay videí a prvního traileru přichází zklamání. Ještě bychom se měli dočkat finálního traileru, tak doufejme, že ten nás společně s hrou samotnou nadchne.

VIDEO: Nové záběry z hraní videohry 'Deathly Hallows: Part One' (gameplay)

13. října 2010 v 13:24 | Ondra
Podle tvůrců by se již tento týden měl objevit nový, v pořadí už druhý trailer k videohře Harry Potter and the Deathly Hallows: Part One. Samotná videohra vyjde během listopadu společně s filmovou premiérou, nejdříve v USA (9.11.), poté v Anglii (19.11.) a někdy ke konci měsíce i v ČR. Lidi z EA dnes zveřejnili nové video, na kterém jeden z tvůrců hraje tzv. challenge mode. Ten bude přístupný komukoliv rovnou z menu, takže pokud Vás omrzí příběhová linie, budete se moci jít na chvíli vyřádit právě tam. Grafika je skutečně nádherná, gameplay video pochází z konzole Xbox 360 a mlaskat blahem musí snad každý, kdo snil o Harrym v next-gen grafice.

Co se týče kouzel, tak díky tomuto videu víme, že si budeme moci vybírat z následující nabídky: Mdloby na tebe (klasické střely), Expelliarmus (na jeden zásah nepřítel padne), Wingardium Leviosa, Confringo, (ohromná střela) Impedimenta, Confundo (na malou chvíli převedete nepřítele na svou stranu), Expulso a Petrificus Totalus (znehybní nepřítele). Všechna kouzla zřejmě nebudou dostupná ihned, ale většina nejspíše ano. Protego, tedy ochranný štít, není součástí kouzel, nejspíše bude stačit pouze zmáčknout určitou klávesu. Pokud Harryho zdraví bude blízko smrti, obraz začně tmavnout.

Když to video takhle vidíte, taky máte chuť si to zahrát? Ta naprostá volnost pohybu, výběru kouzel, konečně pořádná grafika, akce, nepřátelé, atmosféra... Prostě wow. Pokud byste si hru rádi pořídili na PC, tak stále ještě čekejte, jelikož hardware nároky stále nebyly zveřejněny, ale nejspíše se jich dočkáme každým dnem.

'Deathly Hallows: Part One' gameplay

REDUCTO.blog.cz

Oficiálně: Hratelná demoverze videohry NEBUDE!

25. září 2010 v 9:06 | Ondra
Tak jako každá potterovka, i první část Relikvií Smrti bude mít svou videohru. Ta vyjde jen pár dní před filmovou premiérou, tedy někdy v druhé polovině listopadu. Moc rádi byste si hru za nemalé peníze pořídili nebo si ji přáli k Vánocům, jenže jste si nebyli jisti její kvalitou (kterou HP hry většinou postrádají) a tak jste si říkali, že se rozhodnete až po vyzkoušení hratelného dema? Tak to Vás hned zklamu, EA totiž oficiálně prohlásila, že demoverze pro videohru Harry Potter and the Deathly Hallows: Part One nebude. Důvod? Nechtějí se zdržovat od výroby další HP videohry, tedy Harry Potter and the Deathly Hallows: Part Two, na které se již pracuje a která vyjde příští rok v létě, opět společně s filmem. Může to znít jako výmluva, ale třeba tomu tak vážně není. Takže pokud budete váhat s koupí, nezbyde Vám nic jiného, než číst názory a recenze na herních webech nebo sledovat gameplay videa na YouTube. Jako bonus přinášíme novou fotku z videohry a také informaci, že v několika málo příštích dnech bychom se měli dočkat zbrusu nového traileru.
REDUCTO.blog.cz
Fotka pochází z webu Oclumencia

Nové fotky z videohry 'Deathly Hallows: Part One' + seznam dabérů

3. září 2010 v 17:10 | Ondra
Videohra Harry Potter and the Deathly Hallows: Part One vyjde v druhé polovině listopadu na PC, X360, PS3, Wii a Nintendo DS, přičemž bude exkluzivně podporovat zařízení Kinect, které se dá připojit pouze k Xboxu 360 (po připojení nebude třeba hru ovládat klasicky ovladačem, ale budou snímány jen Vaše pohyby, takže postava bude dělat úplně to samé, co Vy - více ZDE). Vývojáří před pár hodinami uveřejnili tři nové fotky z videohry, které vypadají velmi povedeně. A aby toho nebylo málo, oznámili oficiální jména HP herců, kteří si udělali čas na dabing postaviček ve hře. Že se Dana a Emmy opět nedočkáme, vyšlo na povrch již před nějakým časem, jak je to ale se zbytkem?

Rupert Grint (Ron Weasley)
Tom Felton (Draco Malfoy)
Evanna Lynch (Lenka Láskorádová)
James Phelps (Fred Weasley)
Oliver Phelps (George Weasley)
Dave Legano (Fenrir Šedohřbet)
Alfie Enoch (Dean Thomas)
Warwick Davis (Griphook)
Toby Jones (Dobby)
Simon McBurney (Krátura)


REDUCTO.blog.cz

Videohra 'Deathly Hallows: Part One' bude podporovat Kinect™ pro Xbox 360

18. srpna 2010 v 17:35 | Ondra
→ Fanoušci na našem Facebooku tohle věděli s předstihem. Buďte informování dříve než ostatní i Vy!

Se sedmou videohrou to vypadá velmi optimisticky. Nejen, že se dočkáme té nejreálnější grafiky dosud, čekají na nás pořádné souboje odpovídající kouzelnické skutečnosti a celkově to bude mít maximální atmosféru, ale tvůrci včera prozradili, že nejnovější HP hra bude podporovat i jedinečné zařízení Kinect™ pro herní konzoli Xbox 360!

Co je to Kinect™? Kinect funguje na konzoli Xbox 360 a přináší výjimečný druh zábavy. Je vybaven unikátním senzorem, díky kterému mohou speciálně navržené hry převést pohyby celého těla do jejich herního systému. Kinect nevyužívá žádné ovladače, stačí jenom vaše tělo. Vše je tak přirozené a intuitivní, že technologie ztrácí na síle a vy necháváte volný průběh kouzlu nenuceného pohybu. (oficiální web Xbox)

Pokud stále netušíte, o čem je řeč, jděte prostě na YouTube a tam do vyhledávače zadejte Kinect nebo Natal (pracovní název) a sami uvidíte. Na GamesComu, který se včera konal v Německu a kam dorazili i tvůrci videohry, byla dokonce hra s tímto pohybovým systémem předvedena. A kým jiný, než herci Oliverem a Jamesem Phelpsovými, jenž v HP filmech hrají Freda a George. Na video se mrkněte TADY. Pokud Xbox nemáte, mrkněte alespoň na pět nových fotek, ze kterých lze poznat, že hra bude vybavena i multiplayerem, tudíž možností hrát ve dvou (a možná i více?) hráčích. Videohra bude v prodeji na PC, X360, PS3, Wii a DS od 17.11.2010.

REDUCTO.blog.cz

Oficiální obal videohry 'Deathly Hallows: Part One' zveřejněn!

5. srpna 2010 v 18:26 | Ondra
→ Fanoušci na našem Facebooku tohle věděli s předstihem. Buďte informování dříve než ostatní i Vy!

Videohra Harry Potter and the Deathly Hallows: Part One vyjde sice až 17.11.2010, to ale studiu EA, které videohru vyvíjí, nebrání již takto s předstihem zveřejnit oficiální a finální obal chystané videohry, jenž bude na motivy stejnojmeného filmu. Již samotný obal slibuje pořádnou akci a té se skutečně v samotné videohře dočkáme. Dokonce se jedná o historicky první promo fotku Harryho Pottera ze sedmého filmu! Jaký na Vás udělala obálka dojem? Na mě skuteně zapůsobila. Hra vyjde v listopadu na PC, X360, PS3, Wii a Nintendo DS i v České republice. Vrásky nám jedině dělá fakt, aby hru rozběhal každý fanda na průměrném počítači. Což bude zřejmě hlavní kámen úrazu...:( Ale uvidíme, třeba nás v EA nakonec příjemně překvapí.

REDUCTO.blog.cz
Obrázek pochází z webu SnitchSeeker.com

Tři nové fotky z videohry DEATHLY HALLOWS: Part One

24. července 2010 v 9:43 | Ondra
Tvůrci z EA jdou nějak do sebe. Nejsou jako každé jiné studio, které jen občas a velmi neochotně o hře uvolní něco nového. Naopak, tvůrci nejnovější HP videohry se snaží s fanoušky komunikovat už od samého začátku vývoje. Hra vyjde teprve v listopadu k příležitosti uvedení prvních Relikvií do kin a tvůrci nás již teď zásobují fotkami ze hry, různými filmečky, kde tvůrci odpovídají na otázky fanoušků (!), pořádají různě soutěže atd. Proč hra nevyjde na PlayStation 2? Neodbydou Vaši odpověď, že je to zastaralá konzole a Vy máte prostě smůlu, ale hezky Vám všechno vysvětlí. A toho je třeba si cenit. My jen doufáme, že hra nebude nějak extra náročna, i když podle grafiky to tak nevypadá... No co, snad to rozjedem ;). Nyní Vám přinášíme tři nové fotky z videohry, která bude uvedena do prodeje na PC, X360, PS3, Wii a Nintendo DS.

REDUCTO.blog.cz

VIDEO: První záběry z hraní (gameplay)

18. června 2010 v 21:46 | Nagini
Právě v těchto dnech probíhá v zahraničí největší herní výstava nazvaná E3, kde všechna vývojářská studia dávají světu vědět o svých nejnovějších projektech a snaží se nalákat jak obyčejné návštěvníky, tak i novináře, kteří dají o hře dál vědět celému světu. A na letošním ročníku E3 zazářil i Harry Potter and the Deathly Hallows: Part One. Nejenže byl zveřejněn úplně první gameplay z hraní, ale víme i pár nových informací. Videohra vyjde v listopadu 2010 (údajně 19.11.), hrát bychom měli pouze za Harryho a co je velmi zajímavé, Harry ve videohře nikoho nezabíjí - smrtijedi a lapkové pouze padnou vyčerpáni k zemi a stylově se deportují za doprovodu černého kouře.

Gameplay ze hry vypadá naprosto úžasně, jakékoliv začáteční pochyby jsou pryč, grafika je vážně realistická a skvělá. Harry vypadá konečně jako opravdový hrdina, jeho pohyby jsou naprosto přirozené a konečně jeho tělo a rysy odpovídají jeho věku. Prostředí je naprosto dokonalé, tvůrci si s ním skvěle vyhráli, můžete jít kamkoliv a jeho design je naprosto originální. Naopak mě trochu zklamala animace smrtijedů (Bellatrix, Alekta a další), ale to snad ještě dodělají. Kromě soubojů se smrtijedy a lapky můžete spatřit i obranu proti mozkomorům a uvidíte, jak si ve hře budete moci vybírat kouzla. Jen mám strach, že tahle gamesa bude vyžadovat trochu výkonější PC, než jaké HP hráči mají...


Nové FOTKY a info z videohry 'Harry Potter and the Deathly Hallows: Part One'

10. června 2010 v 8:46 | Nagini
Věci kolem Relikvií Smrti se začínají dávat do pohybu a vývojáři z EA nechtějí zůstat pozadu. Do světa vypustili nové fotky z chystané videohry a rovněž odpověděli i na několik otázek, které pocházeli od samotných fanoušků. EA všechny ujišťuje, že úplně první fotky pocházely z velmi brzkého stádia vývoje a nyní vše vypadá mnohem lépe, hra je navíc stále ve vývoji. WarnerBros. s EA spolupracuje takovým způsobem, že jim poskytuje záběry s herci u modrého pozadí a k tomu jim dodá concept arty, jak má následná scéna ve finále vypadat. Proto mají k sobě filmy a hry tolik blízko. Dvě hry vznikly proto, aby jsme si mohli užít dvakrát tolik zábavy a byly tam podpořeny oba dva filmy. Hra údajně nebude pouze střílečkou, prvky z minulých her prý budou zachovány. Pokud jste si říkali, proč se v traileru objevil trnoocasý drak, pavouci nebo neživí, EA to vysvětluje tak, že tyto bytosti jsou stále součástí HP světa a proto na ně budeme moci narazit i v nejnovější hře.

Co na fotky a info říkáte Vy?

REDUCTO.blog.cz

REPORTÁŽ: Harry Potter and the Deathly Hallows: Part One Videogame PREVIEW

2. června 2010 v 9:32 | Nagini

Vyučovací hodiny jsou ruzpuštěny. Teď je čas na zabíjení lidí.

Přesně takový nadpis hlásá exkluzivní reportáž reportéra Grega Millera ze světově známého herního webu IGN.com. Měl tu čest a mohl si jako první na světě zahrát kousek z nejnovější HP videohry na konzoli PlayStation 3. O té jsme informovali v několika minulých dnech, ale nejpřínosnější informace se vyrojily teprve včera. Pokud kliknete SEM, dozvíte se, na jaké platformy bude hra vydána, kdy vyjde, uvidíte úplně první trailer k videohře a Vaším očím neuniknou ani první fotky z brzké verze stádia vývoje. V dnešním reportu najdete další, nové fotky přímo z hraní, takže už jen proto určitě klikněte na pokračování tohoto článku.
REDUCTO.blog.cz
START Pro několik posledních videoher s Harry Potterem platilo za zábavné prohledávání Bradavic, míchání lektvarů a hledání stovek předmětů schovaných po různých lokacích. Ve skutečnosti, pokud zde byla část, která prospěla jen tak tak, byly to kouzelnické souboje s hůlkou. Harry jen párkrát popoběhl, hodil pár zaklínadel a proto byste rádi přešli na něco zábavnějšího. Přes tohle všechno, co jsme dosud z HP videoher znali, bylo mírně šokující hrát nejnovější videohru.

The New EA Videogame: Název, TRAILER, obrázky a info!

1. června 2010 v 17:40 | Nagini
Bývávalo zvykem, že EA svou novou potterovskou videohru prezentovalo až tak týden nebo čtrnáct dní poté, co byla vypuštěna první filmová upoutávka od WarnerBros. Tentokrát je to ale jinak. Tajemný projekt "The New EA Videogame" se odhalil v plné kráse a my Vám nyní všechny informace a skvělé materiály přinášíme!

Konečně byl odhalen oficiální název a všichni, co hádali, že hra bude na motivy první části Relikvií, uhádli správně. Videohra se skutečně bude jmenovat přesně jako film, tedy Harry Potter and the Deathly Hallows: Part One, ale co se týče obsahu, bude to už trošku jinak. Jak jinak si vysvětlit, že se v prvním traileru na hru objevil trnoocasý drak z Ohnivého Poháru? Uvidíme, co na nás tvůrci chystají, každopádně už nyní je jasné, že můžeme zapomenout na poklidné a chvílemi nudné pobíhaní po hradě a jeho pozemcích. Z ukázky lze vypozorovat styl nejpromakanějších stříleček, jen místo samopalu máte hůlku. Těžko říct, jak bude tato radikální změna přijata, časem se snad dozvíme více.

Odhaleny byly také první fotky, které ovšem pocházejí z velmi brzkého stádia vývoje. Ve skutečnosti tak bude vše mnohem lepší, takže se neobávejte odfláklé a značně nedodělané grafiky. A co ještě víme? Z oficiálních zpráv víme, že hra vyjde koncem tohoto roku, pravděpodobně s premiérou první části Relikvií v kinech. A také víme, na čem všem si tot dílko budete moci zahrát. Nejnovější potterovka bude na PC, PS3, X360, Wii, Nintendo DS a na vybraných mobilních telefonech.

Nyní si pojďte užít atmosféricky trailer!The New EA Videogame: Promo fotka odhalena!

29. května 2010 v 8:35 | Nagini
Že ve studiu EA vytvářejí novou HP videohru není žádným překvapením. Ovšem mnohem zajímavější je, že pravdepodobně nebude doslova k Relikviím Smrti. A dává to smysl. V první části moc akčních scén není a gamesu zahrnující obě dvě části mohou vydat až s premiérou úplně posledního filmu v kinech. Takže čeho se dočkáme? Možná nějakých soubojů mezi kouzelníky, tedy čistě duelová hra? EA zatím drží vše pod pokličkou, jediné co prozradili je to, že videohra vyjde koncem tohoto roku a více informací se dozvíme již příští týden. A pokud si pamatujete na náš minulý článek o webové stránce hry, máme pro Vás příjemně překvapení. EA oficiálně odhalili onu promo fotku, kterou jsme kousek po kousíčku mohli sledovat na oficiální stránce hry. Zdvižené hůlky Harryho, Rona, Hermiony, Fenrira Šedohřbeta a lapků naší 'duelovou' teorii jen a jen potvrzují. Více informací již příští týden.

PROMO FOTKA V PLNÉ VELIKOSTI

REDUCTO.blog.cz
Obrázek pochází z webu SnitchSeeker.com

Harry Potter: The New EA Videogame

26. května 2010 v 15:24 | Nagini
Máte rádi videohry s Harry Potterem? Dohráli jste již všechny, ale LEGO hra, která vyjde již příští měsíc Vás nějak nebere? A nebo sledujete info o HP videohrách jen proto, abyste zjistili něco nového o filmu, který je s herními adaptacemi velmi silně spjat? Ať tak, či onak, tvůrci z EA konečně odhalili první indicie. Ano, čtete správně, žádná oficiální tiskovka s uvedením nové videohry nebo snad nějaký trailer. Začíná se hezky pomalu a taktizovaně. Stačí zavítat na oficiální stránky, kde to na první pohled vypadá, že tam absolutně nic nenajdete. Stačí ale sledovat kouzelnou hůlku a vše Vám bude hned jasné. Její světélko totiž po kousíčkách odhaluje úplně první promo fotku z připravované videohry. Grafika vypadá krásně a pokud budete alespoň trošku trpěliví, uvidíte Hermionu, Rona, Harryho a Fenrira. Určitě je tam mnohem více postav, ty se mi ale prozatím odhalit nepodařilo.

Tvůrci nás vyzývají, abychom se stali fanoušky tohoto projektu na Facebooku. Čím více fanoušků tam bude, tím více toho budeme moci spatřit. Alespoň to tak tvrdí. A já musím konstatovat, že EA na to jde skvěle a chytře. Tajemno se přece k HP videohře hodí, ne? Takovéhle pomalé odhalování je skvělý (ale nervy drásající) nápad. Vlastně ani nevíme, o jakou hru jde, kdy vyjde a o čem bude. Každopádně to vypadá na pořádnou bitku, tajemnou atmosféru, dospělejší vizi a snad na pořádnou HP videohru, jak má být. Sice o tomhle utajovaném projektu vůbec nic nevíme, ale už teď mám pocit, že tohle bude jasná koupě! :)

REDUCTO.blog.cz

EA chystá na podzim vydat neznámou videohru s Harry Potterem

10. února 2010 v 18:00 | Nagini
Společnost Electronic Arts (EA), která vydala ke každé filmové potterovce i videohru na téměř všechny platformy, před časem prohlašovala, že sedmou videohru po vzoru filmu půlit nebude. Ovšem jak to tak vypadá, změnili názor. V nedávno zveřejněném release plánu, kde jsou zahrnuty všechny videohry, které se EA chystá vydat ještě do konce tohoto roku, je totiž zveřejněn i projekt "Harry Potter Title TBA", naplánovaný na třetí čtvrtletí roku 2010, tedy říjen až listopad. O co se tedy může jednat? LEGO hry to být nemohou, protože ty nevyvíjí EA. Ve hře je tedy videohra Harry Potter a Relikvie Smrti: I.část a nebo EA skutečně vydají jen jednu hru společně s premiérou druhé části filmu, ale aby nepřišly o své jisté výdělky, vytvořily dosud nepojmenovaný titul ze světa HP, který se nebude týkat knih ani filmů, ale přesto doprovodí první filmovou část Relikvií. Kde je pravda se snad brzy dozvíme, každopádně již teď je jisté, že na podzim tohoto roku budeme mít další možnost zahrát si za brýlatého čaroděje z Bradavic.

Sedmá videohra se půlit nebude!! + datum vydání šesté videohry

13. března 2009 v 14:34 | Nagini
Spekulace jsou u konce - i když je sedmá kniha rozdělena do dvou filmů (1. část přijde do kin v listopadu 2010, 2. část o pár měsíců později, v červenci 2011), videohry od Electronic Arts se dočkáme jen jedny. Bylo to potvrzeno samotnými vývojáři ve Francii při prezentaci videohry šesté. Konečně jsme se také dozvěděli datum vydání videohry Harry Potter a Princ Dvojí Krve (vyjde snad na všechny platformy). Hry na motivy šestého filmu se tak dočkáme 14.7.2009, což je pouze pár dní před filmovou premiérou (česká je naplánovaná na 16.7.). Co se týče sedmé videohry, nyní se řeší, kdy hra vyjde. Buďto s první částí nebo s tou druhou. Když to ale vezmete logicky, poslední HP videohra nejspíš vyjde až s částí druhou kvůli těm, co ještě nečetli knihu a nebyl jim tak vyzrazen děj.

 
 

Reklama