´

SOUTĚŽE

Přehled všech kouzelných tvorů

23. října 2011 v 18:29 | Žanet
Ještě jednou vám za zaslané tvory moc děkujeme, vybrat vítěze nebylo vůbec lehké rozhodování. Těsně na druhém místě za Aceonem skončil Dionis Červený a Šavlozubý ostřinoh. Někteří ke svým tvorům připojili i popis, tak jsem je sem pod výkresy/fotografie vložila, aby jste si je v případě zájmu mohli přečíst, ale nikdo s popisem nebyl ve větší výhodě oproti tomu, kdo ho neměl.

Soutěž PRODLOUŽENA o týden!

23. září 2011 v 18:33 | Žanet

Do naší soutěže "Vymyslete kouzelného tvora" (ZDE) nám zatím přišlo pouhopouhých šest soutěžních příspěvků a proto ji prodlužujeme o týden, do 3. října. Přívěsek v hodnotě přes 600 Kč tu nenabízíme každý měsíc, úkol není zas tak náročný a uvědomte si, jak velkou šanci na výhru máte, když se neúčastní desítky soutěžících jako v našich kvízových soutěžích :).
A pro soutěžící - pokud vám nepřijde e-mail "Děkujeme za tvůj soutěžní příspěvek, byl zařazen do soutěže.", tak nám raději napište ještě jednou, může se stát, že nám kvůli nějaké poruše vaše zpráva nedošla.

Budu litovat, že jsem tohle napsala, ale mám pocit, že Reducto potřebuje nový vzhled. Nejsem příznivce amerikanizace, ale vždy mě trochu štvalo, že my neslavíme Halloween. Máme jen smutné Dušičky, žádné dýně, masky, sladkosti... Takže se tu možná v říjnu objeví nový vzhled, laděný do Halloweenu, nejspíš něco z Vězně z Azkabanu s dýněmi.
A pro všechny, kteří se nás v minulosti někdy ptali, jestli by mohli být také adminy, máme nabídku, více v dalším článku :).

Soutěž o klíčenku s erbem Bradavic - akt. soutěž prodloužena

5. září 2011 v 7:00 | Žanet
Určitě si pamatujete na scénu ze třetího filmu, kdy Hagrid o hodině péče o kouzelné tvory předvádí třídě Klofana. Výtvarníci si při jeho výrobě dali opravdu záležet, studovali ptačí kostru a kostru koně, jeho konečné podobě předcházela spousta návrhů, bylo potřeba vymyslet, jak bude běhat, jak létat a na jeho figuru nalepili tisíce ručně malovaných peříček.
A proč tohle píšeme? Protože vaším dnešním úkolem bude, stejně jako úkolem rekvizitářů a výtvarníků filmů Harryho Pottera, vymyslet kouzelného tvora. Něco, co by vás na Hagridově hodině ohromilo (nebo rozesmálo, vyděsilo, prostě zaujalo). Dáváme vám naprosto volnou ruku v tom, jak jej vytvoříte. Můžete malovat, ale i klidně stavět ze špuntů od vína, ze sirek, plácat z modelíny... A nezapomeňte mu také dát nějaké kouzelné jméno ;).

Soutěž potrvá od 5. září do 3. říhna, poté porota (já, Ondra a ještě dva nebo tři nestranní blogeři, které přemluvím tento týden) vybere vítěze. Bude to probíhat tak, že každý vybere tři soutěžní příspěvky, které se mu líbí nejvíc (1. místo podle něj - 3 body, 2. místo - 2 body, 3. místo - 1 bod) a pak se udělené body od všech porotců sečtou a vítěz dostane cenu od obchodu Duchshop.
Všechny soutěžní příspěvky poté zveřejníme na Reductu :).

Své soutěžní výtvory posílejte na náš e-mail reducto.blog@seznam.cz, nezapomeňte na:
• vaše jméno
• souhlas s našimi pravidly soutěží (prečíst si je můžete TADY)
• jméno vašeho kouzelného tvora (můžete přidat i krátký popis jeho schopností atd., ale to není povinné)
• scan nebo fotografii vašeho tvora (dáváme vám naprostou svobodu v tom, jak jej vytvoříte, ale to, co nám pošlete, MUSÍ být vaše práce)
• předmět e-mailu "Kouzelný tvor"
Tuto cenu do naší soutěže věnoval Duchshop.com

- klíčenka s erbem školy kouzel v Bradavicích
- obsahuje symboly všech čtyř kolejí: Nebelvír, Zmijozel, Mrzimor a Havraspár - které jsou zpracovány velmi precizně do nejmenšího detailu
- celková délka: 5,5 cm
- délka kroužku: 2,5 cm
- pozlaceno 24 karátovým zlatem, smaltované

Moc se těšíme na vaše výtvory :).

Soutěž o figurku lorda Voldemorta a jeho viteály

16. srpna 2011 v 10:26 | Žanet
A máme tu slibovanou soutěž, vyhrát můžete malinkou figurku Pána zla s jeho viteály - deníkem, medailonkem Salazara Zmijozela, pohárek Helgy z Mrzimoru, diadémem Roweny z Havraspáru, prstenem Rojvola Gaunta a Naginim :). Harry se sice také stal viteálem, ale dnes tu máme těchto šest původních, které lord Voldemort vytvořil vědomě.
Vymysleli jsme pro vás pět otázek ohledně lorda Voldemorta, možná nejsou nejjednoduší, ale věříme, že si s nimi poradíte. A pokud snad ne, nic vám nebrání požádat o radu strýčka Googla :).
Soutěžní otázky:
1. Jak se jmenovali jeho rodiče?
2. Získal za svých studií v Bradavicích nějaký z odznaků (prefekt, primus, kapitán famfrpálového družstva) Jestli ano, jaký?
3. Co se vydal hledat do Albánie?
4. Jmenujte alespoň jednu smrtijedku nebo smrtijeda, který mu zůstal věrný i poté, kdy po prvním střetu s Harrym v domě Potterových na několik let zmizel.
5. Jo Rowlingová pro spoustu záporných postav hledala základy jmen ve francouzštině. Co znamená spojení "vol de mort", které dalo jméno tomuto nejmocnějšímu černokněžníkovi všech dob?

Vaše odpovědi zasílejte na e-mail reducto.blog@seznam.cz, nezapomeňte uvést:
• vaše jméno
• souhlas s našimi pravidly soutěží (prečíst si je můžete TADY)
• do předmětu napište: Soutěž srpen

Soutěž končí 23. srpna, ze všech správných odpovědí vylosujeme jednoho výherce.

SOUTĚŽ: Vyhrajte tři plakáty k filmu PIRÁTI Z KARIBIKU: NA VLNÁCH PODIVNA

15. května 2011 v 18:01 | Ondra
Pokud se mezi fanoušky Harryho Pottera najde někdo, kdo má stejně rád i filmovou sérii PIRÁTI Z KARIBIKU, pak je tento článek určen především pro něj. Již tento čtvrtek vkročí do českých kin nejnovější díl, v pořadí již čtvrtý, který nese podtitul NA VLNÁCH PODIVNA, v originále On Stranger Tides. Přesto se ale od svých předchůdců značně liší. Už v něm neuvidíme Keiru Knightley, ani Orlanda Blooma a spoustu dalších postav, které znáte z prvních třech snímků. Vrátilo se pouze pramálo postav, např. Barbossa, pan Gibbs a samozřejmě Jack Sparrow v podání Johnnyho Deppa. Důvod? Tvůrci chtěli začít odznova, na nových základech. Proto se v nejnovějším filmu setkáme s Penelope Cruz a Ianem McShanem, kteří mají do série přinést nový, svěží vítr. Na scéně se i tentokrát objeví zpěvák Keith Richards ze skupiny Rolling Stones, který si menší cameo zahrál již ve třetím filmu. Režie se tentokrát ujal Rob Marshall, který ma na svědomí film Gejša a muzikály Chicago a Nine.

Čtvrtý film je také prvním snímkem ze série, který využívá 3D technologie. Ovšem ne jako u spousty ostatních filmů, ke kterým se třetí rozměr doslova přimontuje v postprodukci a výsledek za moc nestojí (touto cestou bohužel jde i poslední potterovka). Piráti byli ve 3D rovnou natáčeni díky speciálním kamerám, takže co se kvality týče, film by měl být v tomto směru srovnatelný např. s Avatarem. A co možná už vůbec netušíte, i nejnovější díl je provázán s potterovskou sérii. Menší roličku si zde totiž zahrál i herec Richard Griffiths, který v HP sérii představoval Vernona Dursleyho. Zde hraje krále Jiřího a vidět ho můžete i v prvním klipu, který byl oficiálně tvůrci zveřejněn (ZDE). Pokud budete chtít vyrazit do kina, pak se Vám rozhodně hodí následující informace: 3D verze je dostupná pouze s dabingem, na 2D verzi budete moci zajít jak v originále s českými titulky, tak i s českým dabingem.

Společnost Falcon, která uvede film v ČR do kin, nám věnovala několik plakátů do soutěže. A my Vám je velmi rádi dáme. Stačí se vypořádat s naším soutěžním úkolem, zaslat ho na e-mail reducto.blog@seznam.cz, do předmětu zprávy napsat heslo PIRÁTI, uvést souhlas s našimi pravidly (pozorně si je přečtěte TADY) a samozřejmě připsat Vaše skutečné jméno a přijmení. Soutěž potrvá od 15.5.2011 do 22.5.2011. Výhry budou zaslány poštou v obálce na naše vlastní náklady. Takže, pokud chcete mít doma nádherný plakát o rozměrech 59cm X 85cm, není nic jednoduššího, než se zůčastnit a doufat v trochu štěstí (výherci budou vylosováni).

SOUTĚŽNÍ ÚKOL
Napište nám názvy všech čtyř filmů a připište k nim, v jakém roce byly uvedeny do kin. (např.: Fénixův Řád, 2007)

Obrázek nalezen na Googlu.

Miniaturní narozeninová soutěž

24. dubna 2011 v 7:00 | Žanet
Ano, přesně tak, Reducto je tu už tři roky :). Moc Vám děkujeme za vaši přízeň, budeme Vám i nadále přinášet nejčerstvější zprávy a to nejlepší ze světa Harryho Pottera.
Přesně před rokem jsme pořádali malou narozeninou soutěž a stejně tak tomu bude i dnes. Můžete získat miniaturní mandragoru která vám oživí stůl, přívěsek Snapea, Harryho nebo malou sovu se svítícíma očima na klíče.
(na fotce ještě bez závěsů a kroužku na klíče, ale samozřejmě je pošleme s ním)
O co jde?
V jedné z místností domu Láskorádů je dvacet skrýší, šestnáct z nich je prázdných. Vyberte si jedno z čísel, odpovězte na příslušnou otázku a počkejte si, jestli se vám podařilo vybrat výherní políčko. Každý může odpovědět pouze jednou a nevybírejte políčka, na která odpověděl už někdo před vámi.

Do komentářů pište:
1. číslo políčka, které jste si vybrali (ujistěte se, že nikdo před vámi v komentářích ho nenapsal)
2. odpověď na otázku, která má stejné číslo jako vaše políčko
Do kolonky e-mail nezapomeňte uvést váš e-mail
Dům Láskorádů (otázky naleznete níže):
Otázky (v celém článku):

Shrnutí soutěže "Hádanky z rozplývavé skříně"

29. března 2011 v 19:04 | Žanet

Dnes uzavíráme další ze série hádankových soutěží, která trvala více než měsíc. Dvakrát za týden se tu objevila hádanka o různém rozsahu a vaším úkolem bylo ji rozlousknout a nějak odůvodnit vaše řešení. Maximální počet za jednu byly 4 body, hádanek bylo celkem 9, takže maximálně se dalo získat nejvíce 36 bodů, což se podařilo soutěžící s přezdívkou cervena.krvinka. Třemi nejúspěšnějšími řešiteli se stali:

cervena.krvinka, pobertovina, Freddy


Gratulujeme výhercům i všem úspěšným řešitelům, kteří se soutěže zúčastnili.

Protože třetí místo bylo nejasné, rozeslali jsme pět dodatečných hádanek:

Hádanky z ROZPLÝVAVÉ SKŘÍNĚ

19. února 2011 v 7:00 | Žanet
REDUCTO.blog.cz
Určitě jste už slyšeli o rozplývavých skříních - Dracu Malfoyovi se dokonce podařilo tu bradavickou opravit tak, aby skrz ní mohli procházet lidé. My však máme takovou, v které se může objevit cokoliv - věc, člověk, kouzelný tvor, budova... Dokážete uhádnout, co se ve skříni skrývá dřív, než to z ní na vás vypadne?
Soutěž bude probíhat od 19. února do 22. března, celkem se tu objeví devět hádanek, vždy jedna v sobotu a jedna ve středu. Oproti naší minulé soutěži nepůjde tolik o čas, na hádanku budete mít vždy tři dny a nezáleží na tom, zda budete nejrychlejší, dva body získají všichni se správnou odpovědí a navíc můžete dostat jeden nebo dva body za krátké vysvětlení, jak jste k odpovědi došli, příklad:Je mi jedno, co si o mně ostatní myslí, ale varuji je, když hrozí, že se jim něco dostane do mysli. A vím, kdo táhne bradavické vozy.Odpověď:Lenka Láskorádová, protože je schopná vidět testrály, věří na strachopudy a lidé si o ní myslí, že je ztřeštěná.
Pro tři nejúspěšnější řešitele budeme mít speciální překvapení.
Pokud se nikomu nebude dařit hádanku vyřešit, přidáme další nápovědné verše.

Do komentářů pište:

• Jméno
• Svůj e-mail (do kolonky jméno a e-mail, není třeba psát tyto údaje do textu komentáře)
• Správnou odpověď
• Krátké vysvětlení, jak jste na odpověď přišli (nepovinné, ale můžete získat 1-2 body navíc)

Soutěž je uzavřena.


Body:
cervena.krvinka - 36
pobertovina - 32
Seps: 28
Olga P - 28
Freddy - 28
Andy - 28
Aniie - 28
Snapeova - 24
Terka - 24
Danča - 24
Pája - 24
Terka95 - 20
Hanys113 - 20
Lusi - 20
eč - 16
Vochomejtko - 16
Sai - 16
1Kristyna - 16
Kiki - 16
Anita - 16
Dave :) - 16
Strangeb - 10
Domi - 8
Lulu - 8
Kate - 8
Lenuš - 8
ricardinho7 - 8
Misa - 7
MoničQa - 6
Billie von iheartbill - 4
Linee - 4
Heli - 4
jean - 4
verunka6 - 4
Tinna: 4
Wendulka - 4
Lioness - 4
Lilien Finn Lupin-Snapeová - 4
anonymka - 4
Valli - 2

Řešení hádek, které už proběhly:
1. "Pokud jsi o mě neslyšel, na první pohled nerozpoznáš co mě odlišuje, ale až budeš vědět, pozor si dáš. Jako výstraha ti může posloužit neopatrnost zvířat, a i nejeden student by o mě mohl povídat." - Vrba Mlátička
2. "Pokud máte dům plný magie a hluboko do kapsy,n ebo snad jste z rodiny prastaré a chcete přilepšit si, nebo se obáváte ministerské návštěvy, kdo by za mnou měl přijít, ne-li vy?" - Karakatus Burkes/pan Borgin/obchod Borgin a Burkes
3. "Nechovám hlodavce, i když někdo z mých řečí o opaku domníval se. Bohužel ty doby už dávno minuly a po mém odhalení názory na mou osobu výrazně se změnily." - Remus Lupin
4. "Bývali jsme dvojice,slovem neplýtvali, zvuk praštících kloubů rádi mívali nejvíce, inteligencí neoplývali, jeden z nás za to životem zaplatil, to se bohužel stalo, už víš, co jsme za duo?" - Crabbe a Goyle
5. "Nějaký čas v Bradavicích žil jsem, jeden čas s utečencem. Kvůli jednomu snobovi zablesklo se mi nad krkem ostří sekery." - Klofan
6. "Zachránila jsem kouzelníka nejednoho, avšak hůlkou nevládnu, pokud vytáhneš můj vrásčitý obličej na světlo, pěkně ti uši protáhnu." - Mandragora
7. "Nejsi-li nijak výjimečný, s přehlížením tvé osoby nebudu mít problémy, pokud však zaujmeš, do sítě mých kontaktů se dostaneš." - Horacio Křiklan
8. "Já z nich byl ten špatný, dělit kouzelníky se mi zdálo jako nápad výborný, nakonec naše názory začaly tak rozdílné být, že nezbylo mi než odejít. Pak se objevil následovník mých přesvědčení - odvážný, chytrý a smělý, kráčel přes mrtvoly." - Salazar Zmojozel
9. "Kouzelníci mě stvořili a nevděčnou úlohu mi svěřili, měl jsem jen stát, stát, nehýbat se a život sledovat. A pak, až se mé tělo rozdrolí, kdo pro mě slzu uroní?" - kamenný chrlič

VYHLÁŠENÍ VÁNOČNÍ SOUTĚŽE: Kdo získal knihu 'Harry Potter: Filmová kouzla'?

14. prosince 2010 v 22:03 | Ondra
REDUCTO.blog.cz
Nestíháme, takže stručně...

Knihu 'HP: FILMOVÁ KOUZLA' získávají: Jan H., Milan V. a Matej Š.

Gratulujeme! Výherci byli kontaktováni e-mailem; žádáme je, aby se nám ozvali co nejdříve.  Ostatním děkujeme za účast (bylo Vás 71) a přejeme hodně štěstí v dalších soutěžích!

REDUCTO NADĚLUJE: Vyhrajte tři knihy 'HARRY POTTER: FILMOVÁ KOUZLA'

5. prosince 2010 v 17:44 | Ondra & Žanet
REDUCTO.blog.cz
Pokud jste nevěřili svým očím v druhé polovině listopadu, kdy jsme pro Vás uspořádali úžasnou soutěž o tři originální videohry HP7: Part One, chtěli bychom Vás vidět teď. V tuhle chvíli venku pobíhají čerti s Mikulášem, Vánoce tu jsou každým dnem a my jsme pro Vás společně s nakladatelstvím Slovart přichystali naprosto fenomenální soutěž, ve které tři z Vás získají knihu HARRY POTTER: FILMOVÁ KOUZLA! O té jste určitě už slyšeli - vyšla teprve před pár dny, obsahuje spoustu dosud neviděných fotografií, zajímavých rozhovorů s tvůrci a herci a hlavně 13 hmotných rekvizit přímo z filmů, např. Pobertův plánek, dopis z Bradavic, ministerský průkaz, vyhlášky Dolores Umbridgeové, pozvánku na Vánoční ples, plán Mistrovství světa ve Famfrpálu, katalog výrobků bratří Weasleyů, učebnici lektvarů (která obsahuje samolepky lektvarů) a spooustu dalšího. Tady na blogu ji přezdíváme potterovská Bible a v obchodech ji seženete za 799,-Kč, ale my Vám ji nyní nabízíme úplně zadarmo a to rovnou třikrát!

Možná tomu stále ještě nevěříte, ale je to tak. Sotva skončila soutěž o videohry, už tu máme další, ve které se hraje o naprosto fenomenální ceny. A to z dobroty nakladatelství Slovart, které nám knihy ochotně poskytlo a taky z důvodu, že už tu jsou Vánoce a my jsme Vám chtěli něco bombastického nadělit. Všechno se to sešlo takhle hezky dohromady a my jsme opravdu šťastní, že můžeme něco takového pro naše věrné čtenáře a fanoušky uspořádat. Doufáme, že jsme Vám udělali jedině radost, ale možná se ptáte, co za to. Můžete si oddychnout, není to vůbec nic složitého, stačí, abyste nám zaslali správné odpovědi na následující tři otázky a jedna z knih může být právě Vaše...

SOUTĚŽNÍ OTÁZKY
1) Jakou další knihu, kromě nejnovějšího titulu HARRY POTTER: FILMOVÁ KOUZLA, vydalo ještě  nakladatelství Slovart o Harrym Potterovi? Pro správnou odpověď stačí mrknout na oficiální web SLOVART.cz.
2) V knize najdete 13 hmotných rekvizit přímo z filmů. Která je podle Vás nejzajímavější a proč?
3) A teď také trošku ke znalostem z HP série, abychom měli jistotu, že se kniha dostane do rukou opravdového fanouška. Koho pozvali na Vánoční ples Harry Potter s Ronem Weasleym? A kdo pozval Hermionu Grangerovou?

Co se týče druhé otázky, ta samozřejmě správnou ani špatnou odpověď nemá (ledaže byste uvedli rekvizitu, kterou kniha vůbec neobsahuje), zajímá nás pouze Váš názor. Správně odpovědi všech otázek nám zašlete na náš mail reducto.blog@seznam.cz společně s Vaším celým jménem a vyjádřením, že souhlasíte s našimi pravidly (přečtěte si je TADY). Do předmětu mailu uveďte heslo KNIHA. Soutěž trvá od 5.12.2010 do 12.12.2010. Po skončení soutěže vylosujeme ze správných odpovědí tři výherce. Každý z nich dostane jeden výtisk  knihy HARRY POTTER: FILMOVÁ KOUZLA. Nakladatelství Slovart, která knihy do soutěže věnovalo, cenu všem výhercům doručí. Pokud ale o knihu doopravdy stojíte, doporučujeme Vám, abyste se na naši soutěž tolik nespoléhali, protože pokud nevyhrajete, knihu už v té době nebudete muset do Vánoc sehnat a hlavně už vůbec Vám nedokážeme zaručit, že ceny stačí výhercům dojít do Štědrého dne, všechno bude záviset hlavně na České poště. Hodně štěstí!

VYHLÁŠENÍ MAGICKÉ SOUTĚŽE: Kdo získal videohru 'HP7: PART ONE'?

3. prosince 2010 v 18:28 | Ondra
REDUCTO.blog.cz
Jedna z nejlepších soutěží, jakou jsme pro Vás dosud přichystali, skončila s posledním listopadovým dnem. Dnes je už třetí prosincový den, atmosféra Vánoc je cítit na každém kroku, a proto nadešel čas, abychom oznámili jména tří výherců, kteří od nás získají originální videohru Harry Potter and the Deathly Hallows: Part One, kterou nám věnovala firma Electronic Arts. Abyste prošli do procesu losování, museli jste odpovědět na tři otázky. Chtěli jsme po Vás vědět, kdo se stal ředitelem Bradavic po nadvládě zla (Severus Snape), kam se Harry s Hermionou vypravili navštívit hrob jeho rodičů (Godrikův důl), a co se stalo, když Harry otevřel pomocí hadího jazyku viteál v podobě medailonku (objevily se Ronovy nejhorší představy a obavy za doprovodu Voldemortova hlasu, konkrétně pavouci a nakonec démoničtí Harry s Hermionou, kteří se políbili). Co se týče poslední otázky, stačily nám základní informace a brali jsme téměř všechno. Většina zaslaných mailů byla v pořádku, některé jsme ale započítat nemohli, protože buď neobsahovaly souhlas s pravidly, nebo nebyly správně zodpovězeny soutěžní otázky a nebo bylo dokonce zasláno pár mailů s absolutně totožným textem, ale pokaždé z jiné adresy (tedy jedna osoba hlasovala vícekrát).

Každopádně, zaznamenali jsme rekordní účast. Soutěž u Vás vyvolala obrovský zájem, který by se dal přirovnat ke strhnuté lavině. Jen v první den přišlo více jak 35 mailů, k poslednímu listopadovému dni to bylo pak celkem 85 mailů, které prošly do losování (tedy obsahovaly všechno, co měly). Ovšem vyhrát mohli pouze tři. Moc jsme si cenili za Vaše slova chvály, jenž byla k soutěžním mailům připojena, hodně hřála u srdce, ale chtěli jsme být spravedliví, takže jsme se ovlivnit nenechali, i když víme, že tak jste to určitě nebrali. Z 85 lístečků (na nichž byla čísla od 1 do 85) jsem vytáhl tři výherní a cenu tak získal 41., 61. a 67. správně zodpovězený mail. A kdo tedy vyhrál...?

REDUCTO ADVENTNÍ KALENDÁŘ: Dokážete jej otevřít?

30. listopadu 2010 v 7:00 | Žanet
Na celých 24 dní, které zbývají do Vánoc, jsme pro Vás připravili hádací soutěž, spíš pro radost, než že by se jednalo o velké ceny, ale tři, kteří dokáží otevřít nejvíce okýnek, od nás získají drobnost dle vlastního výběru. Miniceny jsou vyfoceny zde.

O co jde? Každý den se pod záhlavím objeví nápověda pro uhodnutí postavy zítřejšího dne, ale nic příliš jednoduchého :). Pokud se Vám nápověda zdá těžká a nemáte tušení, můžete samozřejmě tipovat, ale za jeden den smíte hádat pouze jednou. Všichni, kteří v 18:00 uhodnou postavu následujícího dne, získávají dva body (v případě dvojice 4 body), ostatní správně hádající získají jeden bod (nebo dva - dvojice). Tři, kteří celkově do Vánoc získají co nejvíce bodů, vyhrávají.

--Soutěž je ukončena--  

Své odpovědi pište do komentářů pod článkem, nezapomeňte do kolonky uvést svůj e-mail. Tím, že pod článek přidáte komentář se svou odpovědí, souhlasíte s našimi pravidly soutěží (můžete si je přečíst ZDE). Každý den můžete hádat pouze jednou. Od 1.12. se budou moci komentáře s odpověďmi psát od 18:00, tedy v čas, kdy většina už je ze školy doma, abychom nikoho neznevýhodňovali. Uzavírat a vyhodnocovat se bude ve 21:00.
Body:

MAGICKÁ SOUTĚŽ: Vyhrajte tři originální hry 'Deathly Hallows: Part One'

21. listopadu 2010 v 9:00 | Ondra
REDUCTO.blog.cz
Ne, Vánoce tady ještě pořád nejsou, i když k nim není zrovna daleko. To jsme se jen rozhodli uspořádat pro Vás, naše jedinečné čtenáře a fanoušky, fenomenální soutěž, ze které si snad každý sedne na zadek. A tím myslíme naprosto každého! Ve spolupráci s firmou Electronic Arts jsme pro Vás totiž připravili něco neuvěřitelného - v naší nejnovější soutěži můžete exkluzivně vyhrát jednu ze tří originálních videoher HARRY POTTER AND THE DEATHLY HALLOWS: PART ONE a to na Vámi libovolně zvolenou platformu! To znamená, že pokud budete mít štěstí a budete vylosováni, sami si určíte, zda Vám máme zaslat nejnovější videohru ve verzi pro PC, Xbox 360, PS3, Wii nebo Nintendo DS.

Se soutěžemi o opravdové ceny jsme začali koncem minulého roku a za tu dobu jsme pochopili jednu věc. A tou jest, že jste strašně líní soutěžící. Nemyslíme to nijak ve zlém, ač nás to celkem mrzí, ale nebudeme Vás trápit ani teď, i když bychom klidně mohli, protože za získání těchto cen, to bysme po Vás mohli chtít takové věci, až byste koukali. Nechceme tedy po Vás žádnou vlastní tvorbu, zapojení fantazie ani přehnané vědomosti o HP sérii, protože víme, že odpovědí by přišlo strašně málo. Ale jelikož si Vás moc a moc ceníme a především díky Vám všem začala hodnota tohoto blogu i v očích široké veřejnosti v minulých měsících stoupat, chceme po Vás pouze pár odpovědí na velmi lehké otázky.

SOUTĚŽNÍ OTÁZKY
1) Kdo se stal novým ředitelem Bradavic poté, co Voldemort ovládl kouzelnický svět?
2) Jak se jmenuje místo, kam se Harry s Hermionou vypravili hledat hrob jeho rodičů?
3) Co se stalo, když Harry hadím jazykem otevřel viteál v podobě medailonku?

Jelikož se hraje o nejnovější videohru, která je vytvářena podle filmu, jenž právě okupuje všechna kina, i soutěžní otázky se týkají Relikvií Smrti. Správně odpovědi všech otázek nám zašlete na náš mail reducto.blog@seznam.cz společně s Vaším celým jménem a vyjádřením, že souhlasíte s našimi pravidly (přečtěte si je TADY). Do předmětu mailu uveďte heslo VIDEOHRA. Soutěž trvá od 21.11.2010 do 30.11.2010. Po skončení soutěže vylosujeme ze správných odpovědí tři výherce. Každý z nich dostane jednu originální videohru Harry Potter and the Deathly Hallows: Part One na platformu, kterou si sám vybere (PC, X360, PS3, Wii, DS). Společnost Electronic Arts, která videohry do soutěže věnovala, cenu všem výhercům doručí. Pro více informací o hře zamiřte SEM. Hodně štěstí!

VYHLÁŠENÍ SOUTĚŽÍ o přívěšek profesora Snapea a plakáty k RELIKVIÍM SMRTI

6. listopadu 2010 v 13:16 | Žanet & Ondra
REDUCTO.blog.cz
Po delší době proběhly v minulých dnech na REDUCTU dvě skvělé soutěže, do kterých jste se mohli zapojit a vyhrát tak ještě lepší ceny. V první soutěži se hrálo o originální a jedinečný přívěšek profesora Snapea. Získat jste ho mohli za zodpovězení velmi primitivní soutěžní otázky, protože nevědět, že Severus Snape si vždy přál vyučovat Obranu proti černé magii, to by byla vskutku ostuda. V losování o náš přívěsek, který vlastnoručně vyrobila Žanet, měl štěstí pepa877. Gratulujeme! Protože se soutěže zúčastnilo mnoho našich čtenářů, plánujeme podobné, budete se u nás moci těšit například i na imitace Lenčiných ředkvičkových náušnic a máme i spoustu dalších nápadů, ale ty zatím neprozradíme. Rozhodně se máte na co těšit.

Obrovský zájem mezi Vámi vyvolala také soutěž o exkluzivní plakáty k filmu Harry Potter a Relikvie Smrti: První část, které nám darovala distribuční společnost WarnerBrothers. Vaším úkolem bylo vytvořit přes jednu webovou stránku WANTED plakát se svou vlastní fotkou, tak znělo zadání. Do našeho e-mailu nám přišlo skvělých 17 výtvorů, ale plakáty mohli získat pouze tři z Vás. Vybírali jsme dlouho, párkrát se u toho i chytli, ale nakonec jsme se rozhodlo pro... Ještě bych rád řekl, že nám spousta z Vás zaslala výtvor, kam pouze flákla nejspíš svou profilovku ze sociální sítě, a že takových fotek bylo. Víme, že zadání bylo volné, ale usmívat se tam od ucha k uchu a vypadat cool?

Nejvíce ze všech se nám líbil výtvor Veroniky B., a proto od nás dostává tu nejlepší cenu, tedy plakát rozměrů 84x59 cm. Tomáš V. obsadil druhé místo a hned za ním se umístila Monika D., kteří za své skvělé výtvory dostávají plakát o rozměrech 42x29 cm. Bylo Vás vážně více, obrovské šance na výhru měli i Matej Š., Lukáš G., Veronika S., Radka K. a další, ale vyhrát mohli pouze tři. Veronika nás uchvátila svým originálním a skvěle zpracovaným pojetím, Tomáš svou čarodějnickou vizí a skvělými doplňky a Monika si nás získala svým upřeným a vážným výrazem, který téměř všem ostatním chyběl. Výherci budou kontaktováni a výhry jim budou v co nejkratší době zaslány poštou. Díky všem za účast a nebojte, už teď plánujeme další soutěž o plakáty k Relikviím. A 200. fanoušek na našem Facebooku taky nepřijde zkrátka...;)
REDUCTO.blog.cz

Nová struktura webu, Halloween napříč sérií + SOUTĚŽ o plakáty k 'Relikviím Smrti'

31. října 2010 v 18:13 | Žanet & Ondra
Dnes je poslední říjnový den, ale tentokrát není vyjimečný jen slavným svátkem Halloween, který určitě netřeba představovat, ale také faktem, že již zítra nastane jedenáctý měsíc v roce, tedy listopad. A co že se to děje v listopadu? 18.11. vtrhne do kin jeden z nejočekávanějších filmů tohoto roku, Harry Potter a Relikvie Smrti: První část! A proto jsme se rozhodli pro novou strukturu webu, kterou Vám chceme zpříjemnit (nejen) čekání na první část velkolepého finále. Uznáváme, může to být nejspíše šok, přece jen, všechno je větší, doufáme, že i přehlednější a má to velký nádech opravdové webové stránky, ale to byl přesný cíl a my doufáme, že to byl šok jedině příjemný.

Jak už jsme zmínili, dnes je poslední říjnový den a tím pádem i Halloween, ale letos nám ignoraci tohoto svátku, prosím, odpusťte. Sice jsme měli v plánu halloweenský design a skvělou soutěž o dýňové ceny, ale nakonec jsme si uvědomili, že bychom se jen a jen opakovali, takže jsme se rozhodli Vám to vykompenzovat spuštěním nové verze našeho webu. Ale jelikož máme Halloween šíleně rádi a doma si ho budeme každý po svém tak nějak oslavovat, přinášíme Vám alespoň stručný přehled tohoto atmosférického svátku napříc knižní sérii Harryho Pottera.

V první knize byl právě na Halloween vypuštěn troll ze sklepení. Ve druhé se v tento svátek konala oslava Skoro bezhlavého Nicka (který zemřel 31.10.1492), objevil se krvavý nápis na zdi, byla zkameněna kočka pana Filche a otevřela se samotná tajemná komnata. Ve třetím díle pronikl v tento den Sirius Black do Bradavic a vystrašil tak Buclatou dámu. Ve čtyřce byli v tento den vybráni šampioni do kouzelnického turnaje, mezi nimi i Harry. V pátém díle není o Halloweenu ani zmínka, v šestém se den před tímto svátkem stane incident se zakletím Kattie Bellové. A v sedmé knize jsme se dozvěděli, že Voldemort zabil Harryho rodiče právě 31.10.1981, tedy na Halloween...

A jelikož do premiéry nové potterovky zbývá pouze neuvěřitelných 18 dní (!), je Halloween a po nějaké té době vypadáme zase o něco jinak (a snad i o něco lépe), rozhodli jsme se, že v dnešní den pro Vás uspořádáme bezvadnou soutěž o ještě bezvadnější ceny. Dáváme Vám totiž možnost vyhrát tři skvělé plakáty právě k první části Relikvií Smrti, které nám věnovala společnost WarnerBrothers! Stačí, když kliknete na TENTO ODKAZ a vytvoříte 'WANTED' plakát se svou fotkou. Jak moc budete na fotce vidět, jak (ne)vážně se budete tvářit, to vše je nám jedno, ale musíte tam být skutečně Vy a jako jméno uvedete na plakát svou přezdívku.  Na blogu zveřejníme výtvory pouze výherců, ten nejlepší z nich získá plakát obrovských rozměrů, zbylí dva o něco menší.

Takže pokud chcete mít trio běžící lesem, které nás, jak je vidět, také velmi inspirovalo, na zdi Vašeho pokoje, není nic jednodušího než jít něco vytvořit přes výše uvedený odkaz a poslat to společně s Vaším skutečným jménem na náš mail reducto.blog@seznam.cz. Také si pročtěte TATO pravidla a do mailu napište, že s nimi souhlasíte. Soutěž trvá od 31.10.2010 do 5.11.2010. Výhry budou zaslány poštou v obálce na naše vlastní náklady. Happy Halloween!

REDUCTO.blog.cz

Aktualizace: SOUTĚŽ o přívěsek profesora Snapea

25. října 2010 v 21:27 | Žanet
Změnili jsme zadání naší soutěže a termín, do které se mají soutěžní odpovědi posílat, neváhejte proto a zúčastněte se! :)

Opět je tu jedna z našich nepravidelných soutěží, tentokrát o unikátního malého profesora lektvarů na mobil nebo na klíče. Figurka je z tvrdé polymerové hmoty, připevněna na šňůrku na mobil, popř. se dá přidělat na kroužek od klíčů.
Aby jste ji získali, stačí pouze zodpovědět soutěžní otázku: "Jaký předmět si profesor lektvarů vždy přál vyučovat?" a mít štěstí při losování. Své odpovědi zasílejte na reducto.blog@seznam.cz do 2. listopadu 2010.
(A abychom se co nejvíce přiblížili představě J. K. Rowlingové, má náš Snape i mastné vlasy ↓ nejedná se o opravdovou mastnotu, pouze lesklý lak :D.)

Vyhlášení rychlosoutěže o plakát

18. září 2010 v 14:02 | Žanet
Správná odpověď na nši otázku, o oči jakých dvou postav se jedná, byla Marge a Vernon Dursleyovi. Výhercem s nejrychlejší správnou odpovědí se stala Barbora S. Gratulujeme! :)

Rychlosoutěž o plakát 'Prince dvojí krve'

7. září 2010 v 20:06 | Žanet
Pokud si chcete zpříjemnit zářijový večer hádáním a možnou výhrou plakátu k šestému filmu, je tato soutěž právě pro Vás :). Vaším úkolem bude uhodnout, kterým dvou postavám patří oči na fotografii níže. Protože by to bez malé nápovědy nejspíš bylo velmi těžké, napovíme, že obě osoby jsou v příbuzenském stavu.
V komentářích nezapomeňte uvést svou přezdívku a svůj e-mail, abychom vám na něj mohli napsat kvůli případné výhře a adrese, na kterou máme plakát poslat. Můžete se pustit do hádání, hodně štěstí ;).

Vyhlášení soutěže o plakát k filmu 'Twilight Saga: Zatmění'

10. července 2010 v 13:18 | Ondra
Od 2.7. do 9.7. jste u nás mohli soutěžit a vyhrát tak velký, originální plakát k filmu Twilight Saga: Zatmění, které do soutěže věnovala distribuční společnost SPI International Czech Republic. Ze správných došlých odpovědí jsme vylosovali tři šťastlivce a výhru v podobě plakátu tak obdrží Kateřina K., Zdena V. a Monika D. Gratulujeme!

Správné odpovědi na soutěžní otázky:
Jaká jsou jména upírů, kteří si říkají Volturiovi? Vyjmenujte jich alespoň šest. Aro, Caius, Marcus, Jane, Alec, Demetri, Felix, Heidi...
Proč Victoria vytvořila Rileyho? Aby vytvořil armádu novorozených upírů, kteří by v jeho vedení povstali proti Cullenovým a ona tak mohla zabít Bellu.

Výhercům ještě jednou gratulujeme a budeme se těšit zase někdy příště!

SOUTĚŽ - vyhrajte plakáty k filmu 'Twilight Saga: Zatmění'

2. července 2010 v 17:00 | Nagini
Film Twilight Saga: Zatmění již okupuje všechna kina a my Vám proto přinášíme naši slíbenou soutěž. Pokud správně odpovíte na soutěžní otázky, budete moci vyhrát jeden z plakátů, které do soutěžě věnovala společnost SPI International Czech Republic, která uvádí v Česku Zatmění do kin. Pokud se rozhodnete soutěžit, nezapomeňte si pozorně přečíst TATO pravidla. Soutěž začíná dnes, tedy 2.7.2010 od 17:00 hodin do 9.7.2010 do 17:00 hodin. Váš e-mail posílejte na mail reducto.blog@seznam.cz. Vyhrají tři z Vás, kteří bude mít štěstí při losování, které proběhne po ukončení soutěže. Hodně štěstí! 

E-mail MUSÍ obsahovat: přezdívku, kterou se prezentujete na tomto blogu; Vaše skutečné jméno a přijmení; odpovědi na všechny otázky; prohlášení, že souhlasíte s našimi pravidly

O co se hraje? Plakát k filmu Twilight Saga: Zatmění o rozměrech cca 59cm X 85cm.

SOUTĚŽNÍ OTÁZKY
1) Jaká jsou jména upírů, kteří si říkají Volturiovi? Vyjmenujte jich alespoň šest.
2) Proč Victoria vytvořila Rileyho?

 !! Foto je pouze ilustrativní, ve skutečnosti výherní plakát vypadá TAKTO!!
REDUCTO.blog.cz

SOUTĚŽ - napište recenzi na MTV PROMO k 'Relikviím Smrti'

7. června 2010 v 21:00 | Nagini
Všichni teď žijí MTV PROMO klipem, který byl odprezentován ve světové premiéře na letošním ročníku MTV Movie Awards, a proto Vám přinášíme skvělou soutěž o hodnotné ceny! Nemusíte mít hlavu plnou znalostí z HP světa, ani mít tvořivé schopnosti. Stačí pouze jediné - napsat vlastní RECENZI na MTV PROMO klip k Relikviím Smrti! Co se Vám na něm líbilo? Co nelíbilo? Udělali byste něco jinak? Co tempo, hudba, výběr záběrů? Zkrátka napište Váš serióznější názor (tedy něco jako recenzi) na první záběry z filmu a pokud nás Váš výtvor zaujme, dostanete od nás plakát k filmu Harry Potter a Princ Dvojí Krve! Vítězové budou dva, takže šanci určitě máte. Svou recenzi napište do komentářů pod tento článek, kde MUSÍTE mít vyplněnou kolonku 'přezdívka' a 'E-Mail'! Pozorně si přečtěte TATO pravidla. Soutěž začíná dnes, tedy 7.6.2010 od 21:00 hodin a trvá do 14.6.2010 do 21:00 hodin. Hodně štěstí!

Vyhlášení NAROZENINOVÉ soutěže

3. května 2010 v 18:50 | Nagini
Konečně Vám přinášíme výsledky naší narozeninové soutěže, které se zúčastnilo rekordních 15 soutěžících. Jednalo se o tu dosud nejlepší soutěž, jakou jsme tu kdy měli, protože se hrálo o osm skvělých, hodnotných cen, tudíž tu máme i osm výherců. Šance na výhru tedy byla více jak 50% a za zkoušku to tak určitě stálo (navíc soutěžní otázka byla tak směšně primitivní). Jak probíhalo losování? Před pár minutami jsem vylosoval osm soutěžících. Jmen šťastlivců se ujala kolegyně Bella a ta začala mezi osmi vyvolenými losovat znovu. Toho, koho vytáhla jako prvního, skončil na posledním místě a toho, koho vytáhla jako posledního, skončil na místě prvním. Následně byla podle Vašeho seznamu vysněných cen sestavena finální listina, kde každý získává to, po čem nejvíce toužil a zároveň byla cena ještě k dispozici.

Správná odpověď na soutěžní otázku 'V jakém roce byl založen tento blog?' je 2008.

VÝHERCI:
1. Aneta M. - samolepkové album Harry Potter a Princ Dvojí Krve
2. Martina V. - plakát k filmu Twilight Saga: Nový Měsíc
3. Veronika C. - plakát k filmu Harry Potter a Princ Dvojí Krve
4. Eva M. - originální taška se Znamením Zla
5. Lenka M. - dopisní souprava HP (obálka + papír)
6. Helena T. - samolepky do alba Harry Potter a Princ Dvojí Krve
7. Pavel J. - DVD dle vlastního výběru
8. Miroslav Š. - plakát k filmu Harry Potter a Princ Dvojí Krve

Srdečně gratulujeme!

NAROZENINOVÁ SOUTĚŽ

24. dubna 2010 v 19:00 | Nagini
REDUCTO.blog.cz
Vzhledem k tomu, že ke dnešnímu dni jsme tu s Vámi již přesně dva roky, rozhodli jsme se uspořádat velkou narozeninovou soutěž o hodnotné a jedinečné ceny. Výher je tentokrát skutečně dost, takže šanci má téměř každý. Postup je úplně stejný jako u všech ostatních soutěží. Ještě něž se do soutěže pustíte, přečtěte si TATO pravidla. Soutěž začíná dnes, tedy 24.4.2010 od 19:00 hodin do 1.5.2010 do 19:00 hodin. Váš e-mail posílejte na mail reducto.blog@seznam.cz. Do předmětu mailu uveďte heslo 'NAROZENINY'. Vyhrají ti z Vás, kteří budou mít štěstí při losování, které proběhne po ukončení soutěže. Hodně štěstí! 

TIP! Do mailu uveďte seznam cen v takovém pořadí, jaké bystě chtěli vyhrát nejvíce a nejméně (např.: album, taška, plakát HP, DVD, samolepky, plakát NM, souprava). Vylosovaný tak získá cenu, která bude ještě volná a alespoň trochu jí bude chtít. Pokud seznam neuvedete, pošleme Vám to, co nám přijde pod ruku.

E-mail MUSÍ obsahovat: přezdívku, kterou se prezentujete na tomto blogu; Vaše skutečné jméno a přijmení; odpověd na soutěžní otázku; prohlášení, že souhlasíte s našimi pravidly

SOUTĚŽNÍ OTÁZKA V jakém roce byl založen tento blog?

CENY
1. cena        - originální TAŠKA se Znamením Zla
2. cena        - samolepkové album Harry Potter a Princ Dvojí Krve
3. cena        - DVD (výherce si vybere mezi filmy: Hranice, Prckové, REC, Válečník, Za řekou je Texas)
4. cena        - dopisová souprava HP (obálka + papír)
5. cena        - samolepky do alba Harry Potter a Princ Dvojí Krve
6.-7. cena  - plakát k filmu Harry Potter a Princ Dvojí Krve
8. cena        - plakát k filmu Twilight Saga: Nový Měsíc

Vyhlášení soutěže o plakáty a tričko k filmu 'Alenka v říši divů'

27. března 2010 v 8:09 | Nagini
Začátkem března jsme vyhlásili exkluzivní soutěž o tři plakáty a jedno tričko k filmu Alenka v říši divů, které nám do soutěže věnovala společnost FALCON, jenž film v ČR do kin distributovala. Vzhledem k velkému zájmu o soutěž jsme ji ještě o týden prodloužili a nyní tu už máme kompletní výsledky. Obrovské plakáty k filmu Alenka v říši divů vyhrály Monika D., Tereza M. a Martina V. Jedinečné tričko poputuje k Lucii M. Srdečně gratulujeme!

A jak to bylo se správnými odpověďmi?
1) Jak pojala herečka Anne Hathaway roli Bílé královny? Jako "punkově-rockovou veganskou pacifistku". Nechala se inspirovat hudební skupinou Blondie, herečkou Gretou Garbo, dílem sochaře Dana Lavina a fiktivní postavou Normou Desmondovou... 
2) Zvětšovali počítačoví experti i Johnnyho Deppa? Pokud ano, jakou část těla konkrétně? Oči potrhlého Kloboučníka jsou o 10 až 15 procent větší, než oči jeho představitele Johnnyho Deppa.
3) Kdo nadaboval v české verzi za A) Srdcovou královnu, za B) zajíce Březňáka a za C) Srdcového kluka? A) Tatiana Vilhelmová, B) Petr Rychlý, C) Pavel Kříž
Který známý herec se stal režisérem českého dabingu u tohoto filmu? Vojtěch Kotek

Ještě jednou všem výhercům gratulujeme a děkujeme všem zúčastněným. Pokud jste nevyhráli zrovna Vy, nezoufejte. Plánujeme pro Vás spoustu dalších soutěží o zajímavé ceny.

Alenka v říši divů v kinech od 4.3.2010 ve 3D

SOUTĚŽ - vyhrajte plakáty a tričko 'Alenka v říši divů'

10. března 2010 v 19:56 | Nagini

!!!! Pro velký zájem je soutěž prodloužena o týden !!!!

Alenka v říši divů úspěšně válcuje světová i česká kina a my Vám proto nabízíme možnost zúčastnit se té nejlepší soutěže, jaká na tomto blogu kdy byla. Společnost FALCON, která film v ČR distributuje do kin, nám do soutěže poskytla úžasné ceny, které musí potěšit každého fanouška nejnovějšího filmu Tima Burtona. Při troše štěstí se můžete stát majitelem jednoho ze tří originálních plakátů k filmu a nebo se zmocnit úžasného trička s Kloboučníkem. Podmínkou ovšem je, že se můžete zúčastnit jen jedné soutěže, pokud budete hrát o oboje ceny, budete ze soutěže vyřazeni. Ať už se rozhodnete pro cokoliv, pozorně si přečtěte TATO pravidla. Soutěž začíná dnes, tedy 10.3.2010 od 19:55 hodin do 24.3.2010 do 21:00 hodin. Váš e-mail posílejte na mail reducto.blog@seznam.cz. Vyhrají ti z Vás, kteří bude mít štěstí při losování, které proběhne po ukončení soutěže. Hodně štěstí!

soutěž o PLAKÁT - Pokud chcete vyhrát jeden ze tří plakátů k filmu Alenka v říši divů o rozměrech 68cm X 100cm, zodpovězte na všechny tři soutěžní otázky a do předmětu e-mailu napište heslo 'PLAKÁT'.

soutěž o TRIČKO - Pokud chcete vyhrát jedinečné tričko k filmu Alenka v říši divů, zodpovězte na všechny tři soutěžní otázky a k tomu pošlete fotku, na které bude figurovat vstupenka z jakéhokoliv kina právě na film Alenka v říši divů. Do předmětu e-mailu napište heslo 'TRIČKO'. Maily bez fotky nebudou považovány za platné. Pokud budeme mít jakékoliv pochybnosti o pravosti vstupenky/fotografie, můžeme uznat e-mail za neplatný.

E-mail MUSÍ obsahovat: přezdívku, kterou se prezentujete na tomto blogu; Vaše skutečné jméno a přijmení; odpovědi na otázky (+ fotku vstupenky u soutěže o tričko) ; prohlášení, že souhlasíte s našimi pravidly

SOUTĚŽNÍ OTÁZKY (ač se mohou zdát těžké, na všechny najdete odpověď na tomto blogu v rubrice filmu)
1) Jak pojala herečka Anne Hathaway roli Bílé královny? (odpověď hledejte ve článku 'fantastická fakta' na tomto blogu publikovaném v měsíci březnu)
2) Herečka Helena Bonham Carter se dočkala zvětšené hlavy, herci Crispinu Gloverovi bylo naopak zvětšené celé tělo. Zvětšovali počítačoví experti i Johnnyho Deppa? Pokud ano, jakou část těla konkrétně?
3) Kdo nadaboval v české verzi za A) Srdcovou královnu, za B) zajíce Březňáka a za C) Srdcového kluka? Který známý herec se stal režisérem českého dabingu u tohoto filmu?

 
 

Reklama