´

Všechno, co se jinam nevešlo

Staňte se REDUCTO redaktorem!

23. září 2011 v 19:02 | Žanet

Máte přehled o nejnovějších událostech ve světě Harryho Pottera? Baví vás psát (recenze, články atd.)? Nebo jste snad přišli na recept Hagridových griliášových hrudek a chcete se o něj podělit? Tou poslední otázkou se snažím naznačit, že se nebráníme jakýmkoliv článkům, sháníme lidi, které by sem bavilo psát a celé Reducto by oživili.

Dovnitř systému blogu kromě nás dvou nikdo vstup nemá a mít nebude (kdo si pamatuje, co se tu stalo v létě, určitě chápe).
Pokud se chcete stát Reducto redaktorem, napište nám na náš e-mail reducto.blog@seznam.cz. Můžete mít vlastní rubriku, psát do už existujících rubrik, ale i poslat nám jednorázový článek (např. recenzi výrobku spjatého s HP, který jste si zrovna koupili), nemusíte sem přispívat pravidelně, náš hlavní požadavek je dobrá znalost češtiny (abychom po vás nemuseli opravovat každé třetí slovo). Když se rozhodneme váš článek zveřejnit, pošleme vám e-mail s datem a přesným časem zveřejnění, u novinky se může stát, že ji na blog dáme okamžitě.

Jestli máte nějaké dotazy, klidně pište sem do komentářů, pokusím se co nejdříve odpovědět :).

'Harry Potter a jeho 50 nej' zítra na Nova Cinema!

15. září 2011 v 21:01 | Žanet

Za toto upozornění moc děkujeme jednomu z našich fanoušků na Facebooku. Zítra 16.9. v 18:50 bude Nova Cinema vysílat americký dokument z tohoto roku, který se v originále jmenuje "50 Greatest Harry Potter Moments", v češtině "Harry Potter a jeho 50 nej". V 70 minutách zhlédnete vybraných 50 nejlepších momentů z celé ságy o Harrym Potterovi (kromě 2. části Relikvií) a krátké komentáře štábu a herců.

Ani se vás nezeptáme, jestli se budete dívat, ale rovnou nám pište, jak se vám dokument líbil, pokud se vám podaří jej zítra zkouknout ;). A také jestli souhlasíte s pořadím momentů, nebo byste ho naprosto změnili a dali na těchto 50 příček úplně jiné záběry z filmů?

Mě osobně přijde trochu škoda, že tam nebude ani jeden záběr z poslední části, možná měli s touhle věcí počkat a začlenit do ní všech osm filmů... Ale uvidíme zítra, i tak bude výsledek určitě stát za to :).

Vyhlášení soutěže o lorda Voldemorta s jeho viteály

26. srpna 2011 v 16:48 | Žanet

Dnes pro vás máme vyhlášení naší týdenní soutěže o miniaturního Pána Zla a šest z jeho viteálů. Z téměř padesáti správných e-mailů jsme vylosovali ten, který přišel jako 25. a ten nám zaslala Lada D. Gratulujeme k výhře :).

Řešení otázek:
1. Jak se jmenovali jeho rodiče? Meropa Gauntová a Tom Raddle
2. Získal za svých studií v Bradavicích nějaký z odznaků (prefekt, primus, kapitán famfrpálového družstva) Jestli ano, jaký? Odznak prefekta a primuse
3. Co se vydal hledat do Albánie? Diadém Roweny z Havraspáru
4. Jmenujte alespoň jednu smrtijedku nebo smrtijeda, který mu zůstal věrný i poté, kdy po prvním střetu s Harrym v domě Potterových na několik let zmizel. např. Belatrix Lestrangeová
5. Jo Rowlingová pro spoustu záporných postav hledala základy jmen ve francouzštině. Co znamená spojení "vol de mort", které dalo jméno tomuto nejmocnějšímu černokněžníkovi všech dob? Krádež smrti nebo let před smrtí
Novinkami teď o prázdninách zrovna neoplýváme, ale pro všechny, kteří na našem blogu rádi soutěží, máme dobrou zprávu - jeden český e-shop nám nejspíš věnuje hodnotnou cenu, o kterou si budete moci zasoutěžit ještě před koncem prázdnin :).

Další Reducto soutěž již zítra!

15. srpna 2011 v 20:10 | Žanet

Od naší poslední soutěže uplynuly tři měsíce a zítra se tu během dne objeví nová, na jejíš splnění budete mít týden. O co se bude soutěžit? Zatím neprozradíme, snad jen to, že samotná soutěž a otázky se budou úzce týkat lorda Voldemorta, takže se pokuste vzpomenout si do zítřka na všechno, co o Pánovi zla víte :).

.....

A ne, vážně vám nic víc neřekneme :D. Takže odpusťte tak krátký článek, užijte si ještě čtvrtinu prázdnin, která je před námi a nezapomeňte si sem zítra večer přijít zasoutěžit ;).

Už máte léta po krk?

24. července 2011 v 20:09 | Žanet
Proč jsem napsala zrovna takový nadpis a pod něj dala zrovna tuhle fotku? Protože mě zajímá, jestli někdo tak nesnášíte letní prázdniny jako Harry u Dursleyových :). Nám z REDUCTO týmu to rozhodně nehrozí, pro mě jsou letní prázdniny důvod, proč dokážu těch hrozných deset měsíců žít :D.
Tenhle krátký článek sem vkládám hlavně proto, že chci napsat, že asi zhruba týden se na Reductu nic neobjeví - Ondra je pryč a já zítra taky odjíždím na necelé dva týdny.
V souvislosti s touto fotkou Dursleyových se mi taky vybavil verš z jedné písničky: "I'm sick of summer and this waiting around, man, it's September, and I'm skipping this town". Někteří z vás nejspíš hned poznali, že je to z A Very Potter Musical a ti, kteří ne, vážně vám doporučuju, aby jste se na něj podívali, sice se to nelíbí každému, ale abych vás navnadila, je tam úžasný chlapík v roli Voldemorta, Joe Walker a úžasně využili dvojici Voldemort-Quirell. A jak nás upozornila jedna čtenářka, na stránce videacesky.cz je celý tenhle muzikál s českými titulky, takže pokud venku prší, neváhejte :)).
A na tuhle věc už tady za ty tři roky upozorňuju určitě už nejmíň potřetí, ale přijde mi, že je to vůbec nejlepší HP fanouškovský počin.

Outfit podle Lenky Láskorádové

18. července 2011 v 11:02 | Žanet
Když jsme se vás před téměř dvěma týdny v tomto článku ptali, jestli na svém vzhledu nějak dáte najevo, že jdete do kina na Harryho Pottera, dozvěděli jsme se toho hodně, často to byly i skvělé nápady jako kresby na krk ve stylu Bellatrix nebo nápis "I must not tell lies" atd.
Jedna naše čtenářka, Dottie C., nám dokonce poslala tuhle krásnou koláž svého oblečení, ve kterém šla do kina, ve stylu Lenky Láskorádové - ředkvičky, špunt od máslového ležáku, alenkovské tričko s králíky a krásné boty, mám pocit, že podobné jsem na Evanně Lynch někdy viděla :).
Moc děkujeme
A oblékli jste se do kina tak, jak jste plánovali? Já bohužel v kině potkala jen tak dva-tři lidi, kteří na sobě měli nějakou HP věc a se Znamením zla přes celé předloktí, s velkou figurkou Harryho na jednom uchu a s Voldemortem na druhém jsem si připadala trochu nápadná :).

Nový design "I have never wanted.."

11. června 2011 v 18:19 | Žanet
Konečně se na našem blogu objevuje náš nový design k druhé částí Relikvií Smrti :). Ještě chybí dodělat několik věcí do menu, jako třeba odkaz na J.K.Rowling, Warnery, nebo třeba animace-upoutávka na náš komiks. Jak jsem už psala, nevím, kdy bude další díl, doufám, že do středy, ty útoky nás úplně zmrazily, ale už se pomalu vracíme do starých kolejí.

Novinky:
animace - dosud jsme na v menu animace neměli, odteď už ano, jejich obsah budeme měnit každý týden
volitelný horní box - změnili jsme trochu prostor pod záhlavím, dříve tam bylo víc odkazů, teď tam najdete 7 čísel odkazujících na rubriky dílů
zápatí - na zápatí jsme v minulém vzhledu zapomněli, teď ho opět máme

A to není všechno, do premiéry posledního filmu se náš blog ještě změní, možná vám napoví nápis "Heroes" nad menu :).

Jinak moc moc moc vám děkujeme za vaši podporu a povzbudivé komentáře, doufáme, že je těm útokům už konec a Reducto bude fungovat jako dříve.

[UPDATE] Dan v Glee, premiéra pirátů, nápady na nový design a ukázka komiksu

14. května 2011 v 16:02 | Žanet
[UPDATE 15.5.2011; 09:01] Daniel Radcliffe se nakonec v seriálu Glee neobjeví. Informoval o tom web Oclumencia, kterého zmátla fanynka a chyba ve filmové databázi IMDb. I když, Dana tam přece jen zahlédnete. Sice o tom asi vůbec neví a možná to nebyl ani tak úplně záměr tvůrců. Nechápete? Stačí se podívat SEM nebo SEM!

Šušká se, že by se Daniel Radcliffe měl objevit jako speciální host ve 22. epizodě 2. série Glee, hudebním seriálu z prostředí střední školy, který si i v Čechách získal mnoho příznivců. Na serveru IMDB je už uveden v seznamu herců pro poslední epizodu. Já si ho tam zatím nedokážu představit, ale věřím, že tam na ten jeden díl zapadne :), přece jen, na Brodwayi už dokázal, že dokáže obstojně zpívat:Již za pět dnů má v Čechách premiéru film 'Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna'. Těšíte se tolik jako my, nebo vás ani minulé díly moc nezasáhly? Když se řekne "piráti", tak asi každého jako první napadne jediná postava - Jack Sparrow. Pardon, kapitán, kapitán Jack Sparrow :D. A na toho se ohromně těším jako u všech předchozích filmů, ale poprvé hodně čekám i od nových postav, hraných Penelope Cruz (Angelika) a Ianem McShaneem (Černovous).


Pro čtenáře našeho komiksu na pokračování - protože už nemají druh papíru, na který byl náš komiks kreslen, bude odteď v úplně nové podobě a barevný, a myslím a doufám, že mu ten nový kabát sluší mnohem víc než ten starý. Navíc budeme pod každým dílem uvádět datum a čas, kdy se tu objeví další díl.
Ukázka (ještě něco chybí, také bubliny s textem):


A tu protože grafické věci jsou většinou mým úkolem a pomalu přichází čas na nový design, nemáte někdo nějaký nápad? Chceme něco z traileru pro druhou část, ale možná počkáme na plakáty k již zmíněnému filmu.

To je vše, příjemný zbytek víkendu :).

Trailer již zítra! + nějaké plky

27. dubna 2011 v 21:26 | Žanet

Předně bych se moc chtěla omluvit, že se tu už asi téměř dva týdny neobjevil žádný další komiksový díl, ale došly mi hnědé papíry, na které je dělám a v papírnictví je ještě nemají, ale měly by mít do konce týdne. Jako kompenzace se tu ještě tento týden objeví tutoriál "Jak nakreslit Dobbyho" ↓:

A, jak určitě všichni víte, za několik málo hodin nás konečně čeká trailer na druhou část Relikvií smrti!
Přivstanete si kvůli němu? Kolik od něj očekáváte? Myslíte, že poslední film bude i tím nejlepším?

Já ho bohužel nebudu moct vidět hned po probuzení, ale snad se mi podaří o přestávce ve škole někoho vyhodit od těch starých mašin, které jsou v jedné učebně a pustit si jej :). Musím říct, že se moooc těším, jen doufám, že nám toho tvůrci neukáží až příliš.

Co vy? Pište :).

VIDEA: FIONA SHAW jako čarodějnice v seriálu TRUE BLOOD

25. dubna 2011 v 8:06 | Ondra
Teta Petunie se dočkala - konečně bude čarodějkou! Teda, jak se to vezme. Ve světě Harryho Pottera bude stále zarytým mudlou, ale jedinečné příležitosti se jí dostalo v seriálu True Blood: Pravá krev. Fakt, že herečka Fiona Shaw doplní obsazení populárního seriálu z produkce HBO, je již celkem staršího data, ale až v nedávno zveřejněných videích z natáčení ji konečně můžeme vidět na vlastní oči. A že jí to sekne! Samozřejmě z ní není žádná sexbomba, ale má šmrnc a vážnost její tajemné role k ní naprosto sedne. V seriálu, kde vystupují upíři, vlkodlaci a další záhadné existence, se nyní objeví i čarodějnice a čarodějové, v čele právě s Fionou, která by se v seriálu měla udržet celou čtvrtou sezónu jako Marnie (plaché médium a věštkyně z ruky, která sama sebe nenávidí a je ovládána duší mocné čarodějky). Pokud jste se True Blood zatím úspěšně vyhýbali, rozhodně Vám první tři sezóny (každá po dvanácti dílech) doporučuji. A pokud čekáte stejně jako já na čtvrtou sezónu, v kalendáři si tučně zatrhněte datum 26.6.2011.


Darren Criss a písničky z "A Very Potter Musical"

5. dubna 2011 v 17:26 | Žanet
Mám pocit, že jsme tu už někdy v minulosti o fenoménu "A Very Potter Musical", zkráceně AVPM, psali. Chápeme, že ne každému se chce do sledování delšího představení s tichým zvukem, herci v záznamu na Youtube bohužel neměli mikrofony a tak je hudba a smích někdy hlasitější než jejich zpěv.
Jeden herec z této party se za poslední rok velmi proslavil, jestli vám něco říká seriál "Glee", nejspíš znáte jméno Darren Criss. Pokud ne, tak bychom ty, kteří se nechystají AVPM zkouknout, rádi upozornili na dvě úžasné písně z AVPM, které zpívá na svých živých koncertech. První se se jmenuje "Goin' back to Hogwarts" (Návrat do Bradavic). Text k ní naleznete ZDE. Ke druhé s názvem "Granger Danger" (dalo by se přeložit jako Nebezpečí Grangerová, i když tím se úplně zabije původní rým) text TADY.

↓ Originální AVPM podání - píseň pokračuje v druhé části záznamu představení na Youtubu.

↓ Návrat do Bradavic z koncertu, Darren Criss spolu s fanoušky zpívá všechny postavy, na konci i Brumbála.

↓ Granger Danger - Ron, Draco a Hermiona na plese. Písnička začíná po druhé minutě.

↓ Neméně skvělá rychlejší verze té samé písničky s kytarou.

TRAILER Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna

21. března 2011 v 12:43 | Ondra
Co Vám budeme nalhávat - Piráty milujeme, vyrostli jsme na nich a vlastně jsme se díky nim i seznámili. A letos v květnu míří do kin další, v pořadí už čtvrtý film a hodně se těšíme. A něco nám říká, že nejsme sami. Jasně, docela chápu ty negativní názory, které tvrdí, že jde o zbytečné natahování série a snahu vydělat co nejvíce peněz. Proti tomu nejde absolutně nic vznést, protože je to pravda, ale chápejte. Jack je zpátky! O kvalitách filmu se zatím můžeme jen dohadovat, ale už teď se dá mezi řádky vyčíst, že nejnovější díl svým třem předchůdcům žádnou velkou ostudu neudělá. Vrátil se jak Johnny Depp, tak i Geoffrey Rush a k nim přibyli Penelope Cruz a Ian McShane. Za tím vším stojí opět producent Jerry Bruckheimer, skladatel Hans Zimmer i studio Disney, jen režiséra máme jiného, ale i ten má své nepochybné kvality (natočil Chicago, Gejšu nebo Nine).


Čtvrtý díl vlastně začíná tak trochu odznova. Podle tvůrců je příběh s Orlandem Bloomem a Keirou Knightley již uzavřen a je čas se podívat jinam. Těžko říct, zda budou předešlé díly naprosto ignorovány nebo se nějaké narážky dočkáme, každopádně tu tentokrát máme nového záporáka, Černovouse. V příběhu také velkou roli sehraje jeho dcera Angelica, což je Jackova dávná láska z minulosti. A co víc, budeme mít tu čest se vůbec poprvé v sérii setkat s bájnými mořskými pannami. Tvůrci se netají tím, že nejnovější díl bude (oproti dvojce a trojce) v tak trochu komornějším stylu, ale kdo ví, třeba mu to právě prospěje (aneb jsme přejedeni digitálními orgiemi v každém druhém filmu). V českých kinech od 19.5.2011 ve 3D v originálním znění s titulky!

Už za tři dny...

16. února 2011 v 20:31 | Žanet
Nic neříkající články tu nevedeme, ale projednou snad můžeme udělat výjimku a sdělit vám toho co nejméně :). Co se tu objeví za tři dny? Neřekneme. Buďte napjatí ;).

Mimochodem, jak je to u vás s jarními prázdninami? Mě i Ondrovi začínají příští týden a čekáme na ně jako na vysbození. Pokud je už máte za sebou, tak přejeme, aby jste vydrželi ve škole do dalších, přece jenom, léto a závěr filmové HP série se nezadržitelně, pomalu a jistě blíží.

Několikrát jsme už uvažovali o nějakém REDUCTO srazu, kam by mohl přijít každý HP fanoušek, který náš blog zná a někdy nás to velmi láká. Bohužel nejsme moc organizátoři takových akcí, ale kdoví, třeba se nám to u příležitosti posledního filmu podaří, těžko říct.
Také se pomalu a snad nezadržitelně blížíme k 300 fanouškům na Facebooku a naše Toplist počitadlo stále ukazuje velký počet návštěv, takže moc děkujeme za vaši přízeň, budeme tu stále jen a jen pro vás, naše čtenáře.
A ne, neřekneme vám to :D.

SUPER BOWL 2011 - To nejlepší z filmových spotů

7. února 2011 v 20:11 | Ondra
REDUCTO.blog.cz
Pokud ještě stále nevíte, co je to ten Super Bowl, pak jen ve stručnosti. Jedná se o finále amerického fotbalu, který je rok co rok nejsledovanějším pořadem roku. Na ten letošní se podle prvních odhadů dívalo přes sto milionů diváků (!) a pokud si dáte dvě a dvě dohromady, pak Vám dojde, že je to slušné místo pro reklamu. Jakoukoliv. A toho si je každá firma vědoma už dobrých pár let. Tohoto sportovního svátku využívají i filmová studia, kterým není líto zaplatit přibližně tři miliony dolarů za kratičký třiceti sekundový spot. A rozhodně je to správný tah, jelikož si prezentovaných filmů diváci vždy všimnou a filmům se komerčně v kinech daří. I letos si své ukázky odbylo několik slibných filmů, které jsou právem označovány za nejočekávanější snímky roku. A jelikož kulturních vložek není nikdy dost, přinášíme Vám pár hodin staré materiály toho nejlepšího, co bylo k vidění. Ale hlavně, teprve bude! Na co se chystáte do kina Vy?

Článek obsahuje TV spoty: Transformers 3, Piráti z Karibiku 4, Kung Fu Panda 2, Kovbojové vs. Vetřelci, Rango, Rychle a zběsile 5, Super 8 a Bitva o Los Angeles. Více TV spotů najdete TADY.

REKAPITULACE: Takový byl rok 2010

31. prosince 2010 v 8:00 | Ondra & Žanet
REDUCTO.blog.cz
Tak už je to tu zas, poslední den starého roku. Vždycky, když jsem byl dítě, mi přišla věta uteklo to jako voda jako největší blábol dospěláků. Ale dnes, před prahem dospělosti, to už vážně chápu. Všechno najednou utíká tak strašně rychle, a upřímně, přijde mi to jako nedávno, kdy jsme oslavovali příchod roku 2010; kdy jsem ještě chodil na základku; kdy mi bylo 15; kdy jsme začali dělat tenhle blog a spousta dalšího. A on se člověk vážně ani nenaděje, všechno strašně  rychle přelítne a až mnohem později si to všechno uvědomí. Vždyť mě vážně ještě ani nedochází, že s novým rokem opustím i dětství. Jakože nadobro. Víte, vždycky už od ledna říkám, že je mi o rok víc, než tomu tak ve skutečnosti je. Narozeniny mám sice až v červenci, ale prostě jakmile je nový rok, i já si tak nějak automaticky přidávám číslici; konec konců, když někde řeknu rok svého narození, všechno to číselně vychází a v ten daný moment nikoho moc nezjímá měsíc či přesný den. Prostě takový zvyk. Každopádně, už teď můžu říct, že příští rok to tak dělat nebudu... Pro tentokrát si ten půlrok přesnýho věku s radostí pošetřím.

Dost filozofování, teď naopak skočímě trošku do statistik. Na to, že nestudujeme obchodní akademii, ale naopak, jsme gympláci, se prostě musíme pochválit. Propočetli jsme totiž spoustu věcí a nyní Vám přinášíme výběr toho nejzajímavějšího. Takže, v roce 2010 jsme napsali a uveřejnili přesně 433 článků. Vytvořili jsme 17 anket a během roku blog vystřídal 3 hlavní designy (takové ty menší v podobě Alenky v říši divů, Zatmění nebo retro stylu nepočítáme). Během právě končícího roku náš blog zaznamenal přibližně 76 000 návštěv. Uspořádali jsme 13 soutěží o 33 cen. Do naší fanouškovské základny na Facebooku se přidalo 202 lidí a do naší schránky přistálo 472 e-mailů. Naše googlácké video V kouzlech je sílá! zhlédlo na webu YouTube kolem 480 lidí. A největší reakce u Vás vyvolaly letošní články REDUCTO ADVENTNÍ KALENDÁŘ (910 komentářů), Změna v hádacím rozvrhu adventního kalendáře (29 komentářů), REDUCTO přeje veselé Vánoce (26 komentářů), Kniha 'Harry Potter: Filmová kouzla' v prodeji (24 komentářů) a Emma Watson a její radikální změna image (23 komentářů).

Co říct závěrem... Snad jen, že doufáme, že byl pro Vás rok 2010 něčím přínosným, že jste se u nás dobře bavili a vždycky se dozvěděli něco zajímavého, že byl pro Vás úspěšným, a že i když vždycky nevycházelo všechno podle plánů, zanechalo to ve Vás něco pozitivního a hlavně  nějakou zkušenost pro věci příští. Naopak, během pár hodin přijde rok nový. Každého z nás v něm čeká něco velkého, ať už dobrého nebo špatného, spousta jedinečných a nezapomenutelných příležitostí a zážitků a kdo ví, čeho ještě. Každopádně, v červenci se dočkáme úplně posledního Harryho Pottera, kdy vstoupí do kin druhá část knižního finále. Neptejme se, co bude pak, ale žijme přítomností. Protože žít minulostí nebo se až příliš zaobírat budoucností může být poměrně špatný krok. Přijměme věci, tak jak jsou a společnými silami se na ně vrhněme. Protože oni tu jsou, abychom je zdolali. Pour féliciter 2011.

 • 3.1.2010 - Film Harry Potter a Princ Dvojí Krve se oficiálně stává nejvýdělečnějším filmem za rok 2009. V kinech po celém světě vydělal 929 milionů dolarů a stal se tak úspěšnějším snímkem než třetí Doba Ledová nebo druzí Transformers.
 • 19.1.2010 - WarnerBros. vpouští do světa zprávu, že soundtrack k první části Relikvií Smrti složí francouzský skladatel Alexandre Desplat. Fanoušci stále doufají pro druhou část v návrat Johna Williamse.
 • 27.1.2010 - Začínají prosakovat nepotvrzené informace o uvedení obou částí Relikvií Smrti do kin kompletně ve 3D po vzoru Avatara, který změnil filmové dějiny. 
 • 2.2.2010 - Princ Dvojí Krve získává jednu nominaci na Oscara v kategorii nejlepší kamera. Na skutečnou sošku však film začátkem března nedosáhl, vyfoukl mu ji právě Avatar.
 • 5.2.2010 - Je to oficiální, obě Relikvie Smrti budou převedeny do 3D formátu.
 • 6.2.2010 - Dan, Emma a Rupert se objevují v žebříčku 40 nejvýdelečnějších umělců za rok 2009.
 • 22.2.2010 - Exkluzivně zjišťujeme, že se první ukázky k Relikviím Smrti dočkáme až během léta.
 • 2.3.2010 - Joanne K. Rowlingová na svém Twitteru dává světu vědět, že momentálně pracuje na nějaké nové knize. Doslova napsala: "Pero a papír jsou pro mě v současné době prioritou."
 • 19.3.2010 - Na akci zvané ShoWest proběhla první prezentace několika scén z obou filmů vybrané veřejnosti. Uvedl je samotný prezident studia Alan Horn. V ten samý den vypukl na natáčení Relikvií požár, museli zasahovat samotní hasiči, nikdo nebyl zraněn.
 • 25.3.2010 - Zábavní park na Floridě v Orlandu Wizarding World of Harry Potter bude otevřen v červnu. Navíc vyšlo najevo, že se Emma Thompson v roli profesorky Trelawneyové do posledního filmu nakonec vrátí, ač zpočátku (kvůli jiné roli) odmítala. O den později se na internet dostávají fotky, na kterých jsou zachyceny zříceniny Bradavic ve filmovém studiu. Fanoušci jsou nadšení. 
 • 31.3.2010 - Nakladatelství Bloomsbury představuje nové, jednotné obálky všech sedmi knih, které budou koncem roku dostupné v Anglii. V ten samý den hudební stanice MTV prohlašuje, že má exkluzivní záběry z Relikvií Smrti.
 • 1.4.2010 - Je Apríl a my si z Vás pěkně střílíme. Napsali jsme, že Beyonce nazpívá filmovou píseň ke druhé části Relikvií Smrti. Sežrali jste nám to až tak moc, že jsme ještě několik dalších dní museli uklidňovat situaci a neustále dokola opakovat, že to byl pouhý žert.
 • 4.4.2010 - Tvůrci oslavovali blížící se konec natáčení v jedné z hospod poblíž studia Leavesden natolik bujaře, až tam zapomněli samotný scénář k filmu. Ten našel nejmenovaný návštěvník a poskytl jej redakci britských novin The Sun. Ti jej vrátili studiu WarnerBros.
 • 11.4.2010 - Natáčení mělo podle původních plánů už končit, ale tvůrci přiznávají, že nestíhají. Samotný konec natčení odhadují nejdříve na červen.
 • 24.4.2010 - Dva roky s Vámi.
 • 27.4.2010 - Probíhá natáčení epilogu. Objevují se zvěsti, že se v epilogu objeví i rodina Dursleyových. Na Twitteru to napsal samotný Harry Melling (Dudley), svůj tweet však po několika minutách stáhl. Nikdo dosud neví, jak to nakonec bude.
 • 25.5.2010 - Na internet se dostávají šokující fotky a videa s herci z epilogu. Můžete vidět všechny hlavní postavy a jejich dramatické změny po 19 letech, dokonce i jejich fiktivní děti. U Warnerů si právě asi rvou vlasy z hlavy...
 • 1.6.2010 - EA představuje chystanou videohru Harry Potter and the Deathly Hallows: Part One.
 • 6.6.2010 - Na internet unikají desítky dosud neviděných fotek z chystaných kalendářů na rok 2011.
 • 7.6.2010 - Během udílení cen MTV Movie Awards jsou odvysílány nové záběry z obou filmů v promo klipu. Došlo tak na potvrzení slov MTV, která se záběry chlubila měsíce dopředu na svém webu.
 • 12.6.2010 - Oficiální konec natáčení Harryho Pottera. KONEC.
 • 18.6.2010 - Otevření zábavního parku Wizarding World of Harry Potter na Floridě v Orlandu.
 • 26.6.2010 - Úspěšná videohra LEGO Harry Potter: Roky 1-4 jde do prodeje. Ihned si získává oblibu u kritiků i u hráčů a jen během prvního měsíce se prodalo 2,7 milionů kopií. Zkrátka úspěch.
 • 29.6.2010 - Oficiální TEASER TRAILER k oběma částem Relikvií Smrti je tady.
 • 3.7.2010 - Je představen oficiální plakát k oběma částem, na kterém jsou zachyceny hořící Bradavice.
 • 4.7.2010 - Konečně shazujeme své potterovské přezdívky, od teď jsme Ondra a Žanet.
 • 9.7.2010 - Televizní stanice ABC Family odvysílala tři krátká videa, která odhalují nové záběry ze samotných filmů i z natáčení Relikvií Smrti doplněné rozhovory s herci a tvůrci.
 • 6.8.2010 - Emma Watson se nechala ostříhat. Všechny šokuje svou oficiální fotografií. 
 • 12.8.2010 - Magazín Entertainment Weekly přináší první oficiální fotky z filmu a rovněž i exkluzivní informace; mezi nimi odhaluje i oficiální ukončení první filmové části (Voldemort získá hůlku Smrti).
 • 10.9.2010 - Na povrch se dostává první oficiální TV spot k první části Relikvií Smrti.
 • 23.9.2010 - Oficiální TRAILER k filmu Harry Potter a Relikvie Smrti: První část.
 • 29.9.2010 - WarnerBros. vydává první plakáty k filmu (trio v Anglii). Během října představí všechny zbývající, včetně toho finálního, tedy tria běžící lesem. O ten jste si u nás mohli i zasoutěžit díky spolenosti WarnerBros.
 • 1.10.2010 - Exkluzivně odhalujeme, že do konce roku vyjde český překlad dlouho očekávané knihy Harry Potter: Filmová kouzla. O několik týdnů později přinášíme i screeny z české verze.
 • 2.10.2010 - Harry Potter a Fénixův Řád si odbýjí svou premiéru na TV Nova.
 • 8.10.2010 - Šok! První část Relikvií Smrti nebude ve vehementně propagovaném 3D. K náhlému zrušení došlo téměř měsíc před premiérou. Důvody? Konverze se prostě nestíhala, ale počítá se s 3D Blu-Ray disky.
 • 7.11.2010 - Daniel Radcliffe se objevuje v seriálu Simpsonovi. Dabuje zde postavu, která nápadně připomíná Edwarda Cullena ze Stmívání. Vlastně to je Edward, jedná se o parodii v halloweenském speciálu.
 • 9.11.2010 - Je to oficiální, Alexandre Desplat složí hudbu i pro druhou část Relikvií Smrti. Poslední naděje fanoušků za Johna Williamse tak definitivně vyhasla. Jako útěcha může posloužit alespoň skvělý výkon Desplata v první části.
 • 10.11.2010 - V ČR vycházejí ultimátní edice prvních čtyř HP filmů na DVD. Ovšem výrazně ochuzené oproti zahraničním verzím, kde se dočkali různých sběratelských předmětů, skvělého balení a delších filmů.
 • 11.11.2010 - V Londýně probíhá celosvětová slavnostní premiéra filmu Relikvie Smrti: První část.
 • 14.11.2010 - Do prodeje se dostává videohra Harry Potter and the Deathly Hallows: Part One. O týden později přinášíme exkluzivní soutěž o tři originální kusy, které nám věnovala společnost EA.
 • 18.11.2010 - Film Harry Potter a Relikvie Smrti: První část vstupuje do českých kin.
 • 19.11.2010 - Film Harry Potter a Relikvie Smrti: První část vstupuje do kin v Anglii a v USA.
 • 20.11.2010 - V ČR se do prodeje dostává kniha Harry Potter: Filmová kouzla, která zde slaví mimořádné úspěchy. Do měsíce je vyprodaná, dotisk se plánuje až na příští rok.
 • 28.11.2010 - První část Relikvií Smrti stanovila v Česku rekord - během premiérového víkendu na film zašlo přes 246 000 lidí, to se žádnému jinému filmu u nás dosud nepodařilo!
 • 5.12.2010 - Ve spolupráci s nakladatelstvím Slovart jsme pro Vás přichystali soutěž o tři knihy Harry Potter: Filmová kouzla. Během prosince zaznamenal obrovský úspěch i náš adventní kalendář plný hádanek.

Shrnutí soutěže 'REDUCTO adventní kalendář'

28. prosince 2010 v 20:22 | Ondra & Žanet
Naše speciální předvánoční soutěž, která trvala od 30. listopadu do 23. prosince, si získala mnoho příznivců a velice, opravdu hodně nás potěšily vaše ohlasy a vzkazy, že se vám tato soutěž líbila.
Nejvíce bodů (56, 54 a 52) získaly:

Pája, Kazi a Terka95

Gratulujeme jim, ale samozřejmě i všem, kteří uhodli nějakou z našich hádanek, některé nebyly vůbec lehké.

Trocha čísel a zajímavostí:
-Pod článkem s kalendářem se objevilo přes 900 komentářů
-Soutěže se zúčastnilo více jak 70 našich čtenářů
-Probíráním se odpověďmi, přičítáním bodů, aktualizováním článku a dalšími věcmi jsme nad kalendářem strávili přes 12 hodin čistého času
-To, že se Bellatrix objevila v okýnku s číslem 6 nebyla náhoda - číslo 666 je zmiňováno v Novém Zákoně, v Čísle šelmy jako označení antikrista, ale to byl spíš redakční žert, takto bychom Bellu nepopisovali :)
-Lord Voldemort se objevil hned den po své nejvěrnější pobočnici, na svém oblíbeném čísle - sedmičce
-Naprosto všichni vyřešili hádanku, která popisovala Dolores Umbridgeovou

Tímto bychom tuto soutěž uzavřeli, výhercům jsme již zaslali jejich minicenu dle vlastního výběru :). Ještě jednou moc děkujeme za vaši účast a vaše vzkazy.

 Další hádankové pokračování se tu objeví v únoru/březnu, už máme vymyšleno, jak bude probíhat, ale nic zatím neprozradíme, máte se na co těšit ;).

REDUCTO přeje veselé Vánoce

24. prosince 2010 v 10:24 | Ondra & Žanet
REDUCTO.blog.cz
Tak už je tu zase ten den plný očekávání, volna, (snad) radosti a nějaké té pohody, cukroví, (nejspíše i) stresu, letos dokonce i sněhu a především dárků, tedy Štědrý den, který překvapivě připadá na 24.12., tak jako každý rok. Doufáme, že si Vánoce pořádně užijete, že si večer co nejvíce pochutnáte a že si užijete dárků, které na Vás nepochybně čekají. Přejeme Vám, abyste dostali to, co jste si ze všeho nejvíce přáli a pokud by to náhodou nevyšlo, nebuďte smutní a nedejte to na sobě znát, vždyť o tom Vánoce přece nejsou. A až budete starší, možná pochopíte, že Vánoce nejsou jen o hmotných darech, ale úplně něčem jiném... Ale na to si musíte přijít sami, tak jako každý jiný. Také Vám přejeme, aby potěšily dárky, které jste svým blízkým nakoupili Vy a aby se dnešní den co nejlépe vydařil. My za sebe musíme říci, že jsme se snažili jak nejlépe jsme mohli a jsme neskutečně rádi, že se nám to podařilo, protože reakce na soutěže o videohru HP7, knihu Harry Potter: Filmová kouzla a náš adventní kalendář byly naprosto famózní. Moc Vám za ně děkujeme, doufáme, že jste tu prožili krásné předvánoční chvíle, ale teď už padejte z netu (hlavně z knížky xichtů) a pořádně si dnešní sváteční den užijte! Ondra & Žanet

Veselé Vánoce!

Bradavice z perníku

22. prosince 2010 v 16:33 | Žanet
K Vánocům neodmyslitelně patří pečení cukroví, mimo jiné perníků, s kterými si někteří dokáží opravdu zručně zakouzlit. Přinášíme vám dvě úžasná pocukrovaná umělecká díla inspirovaná světem Jo Rowlingové:

 Opravdu neuvěřitelné jsou tyto Bradavice, uvnitř kterých se dokonce svítí tak, jako v těch opravdových. Autorka je dokončila za sedm dní a každý krok, od výroby lepenkového modelu až po zdobení maličkých částí, vyfotila a popsala. Doporučujeme si její fotoalbum prohlédnout, protože poté si člověk uvědomí, jaká to musela být práce. Smekáme :). Celý proces výroby, fotku po fotce, naleznete TADY.
Neméně sladký je i hrad ze sušenek a sladkostí, který za 40 hodin sestavily dvě sestry. Nafotily jej ze všech úhlů, fotografie a jejich stránka jsou ZDE. Při prohlížení mi došlo, jak by bylo nebezpečné zůstat s takovým hradem o samotě v jedné místnosti :D.
A co vy? Pokusili jste se někdy upéct sušenkového panáčka a poté mu cukrem nakreslili na hlavu blesk? Musím se přiznat, že já ne, ale plánujeme originální fototutoriály, kdy zkusíme péct nebo vařit podle receptů z Harryho Pottera. Dobrá zpráva je, že první, komu bude špatně, budu vždycky já :D. Mám pocit, že teď před Vánoci by to nikdo nezkoušel, protože všichni mají plnou hlavu pečení toho "normálního" cukroví, takže to vyzkoušíme až po Vánocích, abychom si ukrátili tu nekonečnou dobu do července :).

20/12/2010

20. prosince 2010 v 13:00 | Ondra
REDUCTO.blog.cz
Tak jak se Vám daří? Do Vánoc zbývá pouhých pár dní, vlastně je to již tenhle pátek, a já si upřímně nedokážu představit, že bych v téhle době ještě neměl žádný dárek. Takže pokud se na nákupy teprve chystáte, rozhodně si ten stres a zoufalství užijte. Přeplněná obchodní centra, nijak extra zajímavé zboží (protože to nejlepší je už dávno prodaný), chaos, nálada na bodu mrazu, ale hlavně... ty tuny a tuny lidí. Každopádně, pokud jste to nenechali na poslední chvíli, rozhodně se tomuhle všemu vyhněte a zapadněte třeba někam s kámošema do nějakýho klubu, nebo zajděte třeba na bowling a nebo (tradičně) do kina. Tam teďka dávaj třetí Narnii, sci-fi Tron a ve čtvrtek má premiéru film Fotři jsou lotři, ten bych ale už podle ukázky rozhodně nedoporučoval... Ale rozhodně nechci nikomu křivdit, jen mám pocit, že tohle už prostě vaří z vody, kvalit prvního dílu to nedosahuje ani náhodou a vyznívá to naprosto trapně. Zkrátka věc názorů...

Co se týče HP série, tak první část Relikvií Smrti si vede stále dobře a do dnešního dne celosvětově vydělala přes 800 milionů dolarů. Co se týče DVD, tak zatím nic nového a hlavně ani oficiálního. Dá se předpokládat, že film pro domácí kina vyjde někdy v průběhu dubna příštího roku a  rád bych upozornil, že nedávno zveřejněný DVD obal, který koloval snad po všech fan webech, je falešný. Producent Heyman navíc v nedávném rozhovoru prozradil, že se příští Vánoce dočkáme DVD, které bude obsahovat obě části dohromady - jenže jak to myslel? Půjde do prodeje nějaká krabice, která bude obsahovat dva filmy za zvýhodněnou cenu a nebo dají skutečně oba filmy na jeden disk a vytvoří z toho tak jeden? Těžko říct, více se nejspíše dozvíme až další podzim. A pokud ještě nemáte knihu HARRY POTTER: FILMOVÁ KOUZLA, oprávněně se obávejte, kniha je totiž VYPRODANÁ! Rozhodně ji ještě v některých obchodech a snad i e-shopech najdete, ale o knihu byl velký zájem a pokud bude dotisk, dříve než v létě (s premiérou posledního filmu) se ho nedočkáte. Informace máme přímo od nakladatelství...

No a co jinak? Jak užíváte atmosféru Vánoc? Ani se mi nechce věřit, že letos budou Vánoce bílé, pořád si myslím, že to do pátka ještě roztaje... Vždyť kdy byly naposledy Vánoce na sněhu? Vážne už si vůbec nevzpomínám. Pořádně si užijte prázdniny, totálně se vykašlete na školu (Vaši pozornost si o vánočních prázdninách rozhodně nezaslouží), buďte líní a koukejte na filmy. Jaké filmy si o Vánocích pouštíte každý rok? U mě vede Deník Bridget Jonesové a Láska nebeská. To jsou prostě klasiky... Jinak, jsme strašně rádi, že Vás natolik zaujal náš adventní kalendář, je velmi úspěšný a hlavně oblíbený. Ze všeho nejvíce se nám líbí Váš přístup, tedy že Vám nejde o ty drobné výhry, ale skutečně o ty hádanky, zapřemýšlet a pobavit se. A toho si ceníme. No a na závěr bych si dovolil ještě minutové video, které láká do kin na třetí Narnii, protože se tam nachází vážně kouzelné záběry a hlavně nám představuje píseň od Carrie Underwood, která vznikla přímo pro tento film. Tak se mějte a piště, vždycky nás to potěší...:)

Šest našich miniaturních REDUCTO věcí

10. prosince 2010 v 22:11 | Žanet
Toto jsou drobnosti, z kterých si budou moci vybrat ti, co získají nejvíce bodů v našem adventním kalendáři :).  Vkládám je jako samostatný článek, aby ten kalendářní nebyl příliš dlouhý. Připomínám, že do Vánoc máme pro vás ještě 13 hádanek a do neděle 12.12. se můžete pokusit vyhrát úžasnou knihu "Filmová kouzla" s 13 rekvizitami z filmů.
Omlouvám se za nepříliš vysokou kvalitu fotografií, ale foťák, který jsem si vypůjčila, zřejmě nerad zaostřuje :/.

ZMĚNA v hádácím rozvrhu adventního kalendáře

4. prosince 2010 v 12:58 | Žanet
POZOR ZMĚNA! Protože jsme zjistili, že ani jeden z nás tu nebude večer moci být, odpovídat na hádanku "Ze čtvrtiny kouzelnou bytostí, která muže poblouzní, žákyní kouzelnice s "velkými kostmi"." se bude zítra v náhradním čase 15:00-18:00. Je mi líto, ale jsem z výjimečných důvodů přes téměř celou sobotu a půlku neděle pryč.
Hádanka č. 6 ("Měla jsem manžela, ale vždy jiného milovala, až do smrti mu vášnivě oddána byla, do pekel ho následovala.") bude následovat hned poté, v obvyklém čase 18:00-21:00.
Všechny zbývající dny až do Vánoc bude náš kalendář probíhat bez problémů v čase od šesti hodin večer.
Snad už v úterý (problém s bateriemi ve foťáku) přidáme ke kalendáři i fotografii našich speciálních minicen, z kterých si pak výherci budou moci vybrat.
Děkujeme za pochopení.

VÁNOCE 2010

4. prosince 2010 v 8:46 | Ondra
REDUCTO.blog.cz
Tak jako v minulých letech, i letos pro Vás máme tipy na letošní Vánoce. Jste velký HP fanoušek a rádi byste si Vánoce zpestřili nějakým kouzelným dárkem? Nebo je do HP série blázen někdo z Vašeho okolí a rádi byste mu tak udělali radost, jenže nevíte čím? Ať už nenápadně pošlete odkaz na tento článek do mailu některého z rodičů a budete doufat, že něco z toho jim přijde vhod nebo prostě chcete mít jen celkový přehled, sestavili jsme pro Vás náš tradiční seznam HP věciček, které můžete mít. A kdy jindy, než na Vánoce. Tentokrát ale nebudeme vypisovat, kde a za kolik seženete jednotlivé knihy nebo DVDčka, konec konců, ty už by měl snad správný fanda mít, ale upozorníme Vás na to nejzákladnější, nejnovější a nejatraktivnější. Tak schválně, co si letos přejete Vy? :)

FILMY Chybí Vám ve sbírce nějaké DVD nebo Blu-Ray? Letos se pro domácí přehrávače nová potterovka nechystá (první část Relikvií Smrti se připravuje na jaro příštího roku), ale i tak jsme se dočkali něčeho nového. A to ultimátních edic prvních čtyř HP filmů na DVD. Jsou sice totožné s původními verzemi, ale oproti těm se dočkáte nového obalu a hlavně nového bonusu, který se rozprostírá na třetím disku. To vše za poměrně příjemnou cenu 299,-Kč za jeden díl.

KNIHY Kdo chtěl číst původní předlohu od J.K.Rowlingové, tak už ji určitě přečetl, takže koupí knih nejspíše nijak neoslníte. Ledaže byste sáhli po doplňkové knize Bajky barda Beedleho rovněž od JKR a nebo po letošní novince, kterou uděláte radost naprosto každému, a to bez výjimky! Do prodeje se totiž před pár dny dostala kniha Harry Potter: Filmová kouzla, která popisuje nejen tvorbu filmů,  ale přináší i spoustu rozhovorů a fotografií přímo z natáčení a hlavně - obsahuje 13 hmotných rekvizit přímo z filmů (např. dopis z Bradavic, Pobertův plánek a další). Pro fanoušky tedy něco jako posvátná Bible. Doporučená cena je 799,-Kč, ale knihu seženete i mnohem levněji, stačí jen hledat.

VIDEOHRY Tady nás letos potkaly novinky hned dvě! Zakoupit si totiž můžete velmi zábavnou a povedenou videohru LEGO Harry Potter: Roky 1-4 (vyšla na PC, X360, PS3, Wii a Nintendo DS) a nebo akční střílečku na motivy nejnovějšího filmu Harry Potter and the Deathly Hallows: Part One (vyšla na PC, X360, PS3, Wii a Nintendo DS). Radost ale určitě uděláte i staršími díly, které po řadě slev klesly na stálou a skutečně nízkou cenu.

HUDBA Pokud milujete vážnou hudbu, určitě bychom Vám mohli doporučit povedený soundtrack k filmu Harry Potter a Relikvie Smrti: První část od Alexandre Desplata. Je to hudba přímo z filmu, takže pokud se Vám líbila v kině, rozhodně Vás potěší i doma, kde ještě více vynikne. V prodeji jsou samozřejmě soundtracky i ke straším dílům.

FIGURKY Chcete si někde vystavit svou oblíbenou postavičku? Pokud jste tedy trošku při penězích, jste něco jako sběratel a není Vám líto dát za tyto sběratelské kousky několik stovek až tisíc, tak pak je tohle přesně pro Vás. E-shop StraGate.cz totiž nabízí vskutku kvalitní a úžasné busty, figurky a předměty z filmů. A co víc, pořídit si můžete i hůlku Vaší oblíbené postavy v reálné velikosti.

OSTATNÍ Každého fanouška jistě potěšíte kvalitními a velkými plakáty nebo plackami, které si mohou připevnit na oblečení nebo batohy (ZDE). Existují i společenské hry, které pochází přímo z Čech, takže pokud na nich ujíždíte, není lepší volba (ZDE). Harryho si můžete pořídit i do postele, tedy ne doslovně, ale jako motiv povlečení (ZDE) . Ale jako nejlepší volbu stejně vidíme nástěnný kalendář na rok 2011 s motivem Relikvií Smrti (ZDE), který Vás provede celým příštím rokem.

Pokud budete zboží objednávat z internetu a zvolíte jako přepravu Českou poštu, doporučujeme tak naposledy uskutečnit kolem 10.12.2010. Pokud budete objednávat později, nechte si balík raději doručit službou PPL, to budete mít dárek pod stromek opravdu jistý. Tak ať už se rozhodnete pro cokoliv, doufáme, že to Vám nebo jiným udělá pořádnou radost. Přejeme pohodový vánoční shon!

TRAILER: LETOPISY NARNIE - Plavba Jitřního poutníka

9. listopadu 2010 v 18:04 | Ondra
REDUCTO.blog.cz
Dnes, přesně měsíc před českou premiérou, se na povrch dostal finální trailer k filmu Letopisy Narnie: Plavba Jitřního poutníka (The Voyage of the Dawn Treader). Jedná se již o třetí film z prostředí Narnie, jeho vznik byl ale velmi složitý. První díl zaznamenal v roce 2006 obrovský úspěch, následující dvojka z roku 2007 byla ale už pro studio Disney poněkud větším zklamáním. Nakonec se tedy rozhodli, že třetí díl nevznikne, jenže práv se chopila společnost FOX a díky ní budete moci za měsíc vyrazit do kina na 3D dobrodružství.

Právě tak musíte k nejnovější Narnii přistupovat, jako k nenáročnému 3D filmu. Pokud se těšíte na výpravu typickou pro první dva díly, hned si nechte zajít chuť. Trojka je taková zvláštní a plastická, a to proto, že do kin půjde především ve 3D formátu. V kině Vám to tak nejspíš připadat nebude, ale ze všech dostupných ukázek určitě ano. Ale když přistoupíte na pravidla hry, myslím si, že se všichni můžeme těšit na skvělou 3D podívanou, která na ty dvě hodiny zabaví, užijeme si jí, ale nikdy více se k ní již nevrátíme.

Poslední ukázka je rozhodně tou nejlepší (předešlé jsme uveřejňovali na našem Facebooku) a ač jsem byl přesvědčen, že na tohle do kina nepůjdu, nejnovější trailer mě přesvědčil o opaku. Nemám v plánu jít hned na premiéru nebo zběsile odpočítávat dny jako do Relikvií Smrti, ale až někdy bude čas a předvánoční nálada, myslím si, že tohle by mohlo přijít vhod. Z ukázky jde jasně cítit, že studio se nesnaží prezentovat příběh, ale právě 3D efekty a výjevy. A obávám se, že v úplně stejném duchu bude pokračovat i samotný film. Hodně na mě zapůsobily digitální efekty a prostředí, ve kterých se film odehrává, i když něco je vážně na pěst (mapa letící proti nám, ta divná ženská proměňující se v bílou kouli atd.), naopak hodně potěšil návrat  zlé královny, dospělejší hrdinové a krásné prostředí v pastelových barvách. Třetí Narnie vstoupí do českých kin ve 3D s dabingem již 9.12.2010.

Co Vy? Půjdete na třetí Narnii do kina?

VIDEO: Harry Potter: A Pop-Up Book

8. srpna 2010 v 8:41 | Ondra
Série Harry Potter nám pomalu, ale jistě spěje do svého finále a obchodníci se tak chytají svých posledních šancí, jak z fanoušků vytáhnout co nejvíce bankovek. Nebo Vy jste si snad nevšimli, jak se každý nový HP výrobek snaží upoutat jen a jen Vaši pozornost? V zahraničí vyjde ještě tento rok nová, dosud neviděná kniha, nazvaná Harry Potter: A Pop-Up Book. Jak už samotný název napovídá, jedná se o takový ten typ knihy, kdy otočíte stránku a najednou se sami od sebe postaví všechny budovy, postavy atd., se kterými potom můžete různě hýbat a kdo ví, co ještě. Nápad je to určitě skvělý, ještě ke všemu se bude jednat o filmovou knihu, takže postavy a prostředí budou vypadat přesně jako ve filmech. Zda vyjde kniha i v ČR není zatím jasné. Kdyby ano, koupili byste si ji?

Novinky všeho druhu, které by Vám neměly uniknout

7. srpna 2010 v 9:00 | Ondra
 • O novém sestřihu Emmy Watson ví pravděpodobně již každý. Pokud Vás tenhle fakt nějakým způsobem minul, bude nejlepší, pokud zamíříte rovnou SEM. Na internet se nyní dostala spousta barevných fotek, které novou image ukazují v jiném světle. Jedna nová promo fotka pro časopis Entertainment Weekly Vás čeká ZDE, druhá naopak TADY. Nemůžu si pomoct, ale na té druhé vypadá skuteně nemocně (jak zaznělo v předešlém článku v komentářích dokonce i od Vás). ZDE Vás pak čekají papparazzi fotky rovnou z ulic New Yorku. 
 • V TOMTO videu pak můžete vidět rozpohybovaný teaser poster, který bude každou chvílí zdobit oficiální stránky. Možná si toho na první pohled nevšimnete, ale oheň a dým jsou skutečně v pohybu.
 • Že spolu Bonnie Wright (Ginny) a Jamie Campbell Bower (Grindewald) tvoří pár, je již nějakou dobu známo. Nedávno se ale rozhodli nafotit společnou promo fotku. Zda se jim podařila se můžete přesvědčit právě TADY
 • Za pár týdnů začnou konečně vycházet všechny možné druhy HP kalendářů na rok 2011, a proto se není co divit, že tu dnes máme novou obálku kalendáře s Relikviemi Smrti na příští rok. Co Vy? Koupíte si jej?
REDUCTO.blog.cz
Fotka pochází z webu SnitchSeeker.com
 
 

Reklama